Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

20 hours ago, YoC said:

מטורף, הגרמנים האלו כל כך מסודרים כשגם לאחר שהם מפרקים סופר לחלוטין בגלל מגפה קטלנית אין לכלוך הכי קטן בעולם על הרצפה אפילו

או שהם מעסיקים מנקים.

On 28.2.2020 at 21:36, YoC said:

מטורף, הגרמנים האלו כל כך מסודרים כשגם לאחר שהם מפרקים סופר לחלוטין בגלל מגפה קטלנית אין לכלוך הכי קטן בעולם על הרצפה אפילו

מפרקים ביעילות 

23 hours ago, Omer said:

או שהם מעסיקים מנקים.

זה שילוב. אבל כן, יש בגרמניה יותר מודעות סביבתית.

הוירוס הזה אחד המדבקים וזו עיקר הסכנה שלו.

השאלה הגדולה אם הוא ידעך בקיץ או ימשיך. אם ימשיך זה רע מאוד.

אני קוראת טוקבקים באיטלקית, האיטלקים עכשיו שונאים את הסינים.

בלי קשר יש הבדל מהותי בין הסינים לאיטלקים, הסינים עובדים בצורה מהירה ומייצרים כמויות גבוהות של עבודה באיכות ירודה. האיטלקים עובדים לאט מאד אבל מייצרים תוצרת איכותית. (בד"כ). 

הכלכלה של איטליה ממש נדפקה עכשיו, נתח גדול ממנה מושתת על הכנסות מתיירות. 

5 דקות לפני, חןחן said:

שיוריד להם את האף עם כל הגזרות תיירים והעושק שלהם.

16 hours ago, itanar said:

הוירוס הזה אחד המדבקים וזו עיקר הסכנה שלו.

השאלה הגדולה אם הוא ידעך בקיץ או ימשיך. אם ימשיך זה רע מאוד.

בשנה מתים מעל 60 אלף איש משפעת, ועל זה אף אחד לא מדבר.

את השפעת אנחנו מכילים.

למה אנשים מסתכלים על מספר המתים משפעת ונעצרים שם ? איך זה קורה ? איפה הניתוח הממש קצת יותר מעמיק של המספרים ? קצת אחוזים יחסים משהו...זאת הבנה בסטטיסטיקה ברמה של כיתה ו' ואני לא מגזים. אפילו לא צריך איזה פרופסור שיעזור. אשכרה מחשבון כיס.

גם אם נשים את עניין התמותה בצד, יש שתי סיבות למה ההתפרצות הזו יותר גרועה כרגע (וגם לטווח הארוך) משפעת:

א. לשפעת יש חיסון, אומנם אנשים בריאים לא בהכרח צריכים, אבל זה מציל חיים עבור אוכלוסיות בסיכון, כמו מבוגרים וחולים במחלות כרוניות

ב. המטרה היא שלא תהיה פה עוד מחלה שמסתובבת "ברגיל". אפילו אם האחוז תמותה שווה בין זה ובין שפעת... אם אפשר למנוע התפשטות של מחלה (ובהתנהלות נכונה למגר אותה מהעולם), אז למה לא? 

1 hour ago, ravid said:

גם לקורונה עושה רושם שיהיה חיסון בקרוב

אלוהים,

אני כמעט אף פעם לא מבקש ממך כלום ואני יודע שבחרתי בבקשה לא קטנה אבל בבקשה ממך, פעם אחת. פעם אחת תעשה שלא אצטרך לתייק את ההודעה הזאת בעתיד הקרוב.

תודה.

16 hours ago, חןחן said:

אני קוראת טוקבקים באיטלקית, האיטלקים עכשיו שונאים את הסינים.

בלי קשר יש הבדל מהותי בין הסינים לאיטלקים, הסינים עובדים בצורה מהירה ומייצרים כמויות גבוהות של עבודה באיכות ירודה. האיטלקים עובדים לאט מאד אבל מייצרים תוצרת איכותית. (בד"כ). 

אין ספק שהשקפת עולם בנוגע לאסתטיות, גימור ומקוריות בין שני העמים האלו היא תהומית, אבל את יודעת איך נראים אלפי מפעלי נעליים, בגדים וריהוט באיטליה ? 

בעלים סיני, עובדים סינים, חומרי גלם סינים, לקוחות סינים....מייד אין איטאלי. 

האיטלקים מקללים את הסינים, אבל היום שאר העולם מקללים גם אותם. לא ברור למה האיטלקים לא סוגרים את הגבולות שלהם, אין דרך למדינות בעולם לנתר אנשים שהיו באיטליה שהגבולות למדינות מסביב נשארים פתוחים. 

5 hours ago, קאוביין said:

לא ברור למה האיטלקים לא סוגרים את הגבולות שלהם

זו גם אחריות של המדינות מסביב

חוץ מזה, עניין שנגן וכו' (שברור שניתן לעקוף אותו אבל תודעתית הוא יושב בראש כבר)

7 hours ago, קאוביין said:

אין ספק שהשקפת עולם בנוגע לאסתטיות, גימור ומקוריות בין שני העמים האלו היא תהומית, אבל את יודעת איך נראים אלפי מפעלי נעליים, בגדים וריהוט באיטליה ? 

בעלים סיני, עובדים סינים, חומרי גלם סינים, לקוחות סינים....מייד אין איטאלי. 

האיטלקים מקללים את הסינים, אבל היום שאר העולם מקללים גם אותם. לא ברור למה האיטלקים לא סוגרים את הגבולות שלהם, אין דרך למדינות בעולם לנתר אנשים שהיו באיטליה שהגבולות למדינות מסביב נשארים פתוחים. 

כתבתי זאת בעקבות קריאת טוקבקים באתרי חדשות, לא הודעות של נציגים רשמיים. האיטלקים מאד גזענים (בין היתר בינם לבין עצמם, צפוניים מול דרומיים), הקורונה הזו היא מתנה לגזענות

2 hours ago, חןחן said:

כתבתי זאת בעקבות קריאת טוקבקים באתרי חדשות, לא הודעות של נציגים רשמיים. האיטלקים מאד גזענים (בין היתר בינם לבין עצמם, צפוניים מול דרומיים), הקורונה הזו היא מתנה לגזענות

מה הם אומרים על ישראל שהיא המדינה היחידה היום שמונעת כניסת איטלקים ? 

32 דקות לפני, קאוביין said:

מה הם אומרים על ישראל שהיא המדינה היחידה היום שמונעת כניסת איטלקים ? 

רוב המגיבים בכתבות על ישראל הם פרו ישראל, אבל פה ושם יש אנשים שיחסם אלינו הוא כמו של תושב אירלנד ממוצע.

ושוב בקשר לסינים, מושל מחוז ונטו עורר סערה כשאמר שהסינים אוכלים עכברים חיים 

https://www.tgcom24.mediaset.it/cronaca/veneto/i-cinesi-mangiano-topi-vivi-zaia-mi-scuso-se-ho-offeso-qualcuno_15475306-202002a.shtml

כן אבל זה כמו שאני אתנצל בפני מישהו שאמרתי הפועל זונה. התנצלות תהיה, אבל אני עדיין אאמין שהפועל זונה.

בכל מקרה כל מיני טוקבקים שם מצדיקים אותו, חלק אומרים שהוא פופוליסט

1 hour ago, חןחן said:

כן אבל זה כמו שאני אתנצל בפני מישהו שאמרתי הפועל זונה. התנצלות תהיה, אבל אני עדיין אאמין שהפועל זונה.

בכל מקרה כל מיני טוקבקים שם מצדיקים אותו, חלק אומרים שהוא פופוליסט

אין אינטרס להתנצל על הפועל זונה. 

הוא התנצל כי איטליה זה עוד מדינה שחלק עצום מהכנסה שלה נובע מתיירות סינית ואובססיה סינית חולנית למותגים. 

לפני 3 שבועות ברשתות בסין היו בהלם איך היתה טיסות החילוץ של אירופאים מווהאן, כולל זאת של איטלקים. צוותים בלי מסיכות, אוטובוס עם נהג בלי מיגון מינימלי,

היתה איזה אדישות ושאננות לא ברורה מצידם. 

אני חולה כמה ימים, מקווה שזה לא זה. התחיל משיעול בסביבות יום שישי, נהיה ממש חולי (תסמיני התקררות/שפעת) מאתמול, והיום החום שלי טיפס ל-39 מעלות. מתלבט אם זה שפעת, קורונה או סתם חרטה. אבא שלי חזר מתאילנד לפני כמה שבועות, בערך חודש, ובאוניברסיטה יש כל מיני סינים שאני לא כל כך בא איתם במגע, אבל כן חולקים את אותו בניין. 

הסתכלתי בהנחיות של משרד הבריאות ואפשר להתקשר שפרמדיקים יבואו אלייך הביתה ויבדקו אותך, לא קצת מוגזם? אם עדיין יהיה לי חום ושיעול מחר בבוקר אעשה את זה. בכל מקרה אני בינתיים לא יוצא מהחדר.

בישראל יש בינתיים חולה 1 שנרפא אבל עוד 3 חולים חדשים :

- עובד בחנות של "חולה אפס" (עובד שני שלו שחולה) 

- לקוחה בחנות שלו 

- עוד בנאדם שחזר מאיטליה שאומר ששהה בבידוד מאז שחזר 

הנקודה המעניינת לגבי הלקוחה - בהתחלה אותו "חולה אפס" טען ששהה בחנות רק שעה אחת, ומשרד הבריאות פרסם שמי ששהה באותה שעה ספציפית למשך רבע שעה צריך להכנס לבידוד. 

אחרי שתחקרו את העובדים שלו הסתבר שהוא שהה שם 3 ימים שלמים והוא הבעלים, ומשרד הבריאות עדכן את ההמלצה. 

אם אותה לקוחה ביקרה בחנות שלו, שלא באותה שעה ספציפית שהוא בהתחלה הצהיר עליה, ובגלל זה היא לא נכנסה מיד לבידוד, אלא רק יומיים אחרי לאחר העדכון של משרד הביראות, אז לדעתי הוא בבעיה משפטית חמורה בייחוד אם היא הדביקה הלאה. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.