Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

33 דקות לפני, Shlomix said:

ארגון הבריאות העולמי ממליץ חד משמעית על בדיקות בהיקף גדול ככל האפשר.

זו גם השיטה של הקוריאנים והסינגפורים, אז לא ברור למה משרד הבריאות כל כך מתנגד. אין שום הסבר מתקבל על הדעת.

בגאנה עשו יותר בדיקות מישראל ביומיים האחרונים 

יש פה משהו מסריח 

כל גורם מד"א, משרד הבריאות, משרד הביטחון, מכון וויצמן, וכמובן ראש הממשלה -מחרטט אותנו 

2 hours ago, שמש צהובה said:

לא רואה מצב שנראה את בלומפילד לפני ספטמבר.

הדירה שלי ליד. יכול לפרסם תמונות מבחוץ אם זה ייקל :)

4 דקות לפני, קאוביין said:

יש פה משהו מסריח 

כל גורם מד"א, משרד הבריאות, משרד הביטחון, מכון וויצמן, וכמובן ראש הממשלה -מחרטט אותנו 

כמותית או יחסית?

העולם :thumbs:

חולים פעילים: שיפור (מינוס 0.03)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 0.99)

ישראל :thumbdown:

חולים פעילים: יציב (מינוס 0.02)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.4)

ארה"ב :thumbs:

חולים פעילים: שיפור (מינוס 0.01)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 0.97)

ספרד :thumbs:

חולים פעילים: שיפור (0.0)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 0.98)

איטליה :nono2:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.01)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.12)

גרמניה :toast:

חולים פעילים: שיפור (מינוס 0.1)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 0.96)

צרפת :clap:

חולים פעילים: שיפור (מינוס 0.04)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 0.94)

הנתונים הם מחמשת הימים האחרונים (לא כולל היום) מהעולם, ישראל וחמשת המוקדים המרכזיים. מגמות השיפור/הרעה מתייחסים יחסית לממוצע 5 הימים האחרונים, נכון לאתמול.

2 hours ago, eran_7 said:

בארה"ב מדברים שגם אם הספורט יחזור זה יהיה ללא קהל עד שיימצא חיסון, שזה יכול לקחת גם שנה-שנה וחצי..

יש כבר מלא חיסונים, העניין הוא שהם חייבים לעבור מיליארד בדיקות קליניות. 

לדעתי כבר בדצמבר אמור להיות חיסון עקבות המצב.

@קאוביין

לשמחתי פורסם היום הנתון הכי מעניין וחשוב, מספר הבדיקות בכל יישוב.

מצורפת טבלה עם מספר בדיקות שמבוצעות על כל חולה חיובי בארץ, מסודר לפי היישובים עם ריכוזי החולים הגדולים ביותר ביחס לאוכלוסייה. 
מצפה רמון בעיקרון מקום 7 ביחס החולים לאוכלוסייה, אבל אין מידע על מספר הבדיקות שם (וגם את מספר החולים אני לוקח מאתר המועצה).

1818278929_2020-04-12141046.thumb.png.fb13e03a396098c06a6cac7e8e5c1a42.png

10 דקות לפני, Gabay10 said:

מן הסתם התכוונתי לחיסון שעבר את כל הבדיקות וכבר הופץ לשוק שזה גם לוקח זמן, תוסיף לזה שכל האוכלוסייה צריכה לבוא להתחסן

47 דקות לפני, החתול הצהוב said:

כמותית או יחסית?

כמותית, ושם יש רק 400 חולים שחצי מהם במתקני בידוד מרגע שנחתו שם. 

18 דקות לפני, לופו5 said:

@קאוביין

לשמחתי פורסם היום הנתון הכי מעניין וחשוב, מספר הבדיקות בכל יישוב.

מצורפת טבלה עם מספר בדיקות שמבוצעות על כל חולה חיובי בארץ, מסודר לפי היישובים עם ריכוזי החולים הגדולים ביותר ביחס לאוכלוסייה. 
מצפה רמון בעיקרון מקום 7 ביחס החולים לאוכלוסייה, אבל אין מידע על מספר הבדיקות שם (וגם את מספר החולים אני לוקח מאתר המועצה).

הנתון מבני ברק רע מאוד 

50 דקות לפני, החתול הצהוב said:

רמת אביב ? קרית אונו? הוד השרון? 

ליד המגרש ברחוב מכבי ועכשיו בדיוק עברת ליד אצטדיון המכבייה.

1 hour ago, Gabay10 said:

חיסון זה עניין של שנה שנתיים, אם יש מזל.

לא משנה כמה ידחפו את זה. 

2 hours ago, קאוביין said:

יש פה משהו מסריח 

אני מנחש שזה קשור בועד הלבורנטים / מד"א / שקר סוציאליסטי כלשהו.

1 hour ago, nirc2 said:

חיסון זה עניין של שנה שנתיים, אם יש מזל.

לא משנה כמה ידחפו את זה. 

לכן אמרתי, אני יותר בכיוון של שנה

בין שנה לשנתיים זה בערך פי 2 זמן..

בנוגע לקורונה שזה לא משהו חדש יותר מדע בעולם הזה(למי שעוסק בו) כבר יודעים מה החיסון  מה שנקרא רק צריך להפוך אותו לקליני.

59 דקות לפני, Gabay10 said:

לכן אמרתי, אני יותר בכיוון של שנה

בין שנה לשנתיים זה בערך פי 2 זמן..

בנוגע לקורונה שזה לא משהו חדש יותר מדע בעולם הזה(למי שעוסק בו) כבר יודעים מה החיסון  מה שנקרא רק צריך להפוך אותו לקליני.

לא יודעים מה החיסון. רק השבוע הצליחו למצוא בעל חיים שמגיב לנגיף הקורונה כמו בני אדם (סוג של חמוס) בשביל להתחיל ניסויים בבעלי חיים

4 hours ago, קאוביין said:

הנתון מבני ברק רע מאוד 

מסכים לחלוטין, נתוני המיקרו של היום אפשרו לכולם לקבל תמונת מצב מפורטת וברורה יותר. לפני שאני מתחיל - חשוב לי לציין שמצבנו הכללי טוב. אבל, בחלק מהיישובים עולה תמונה של חלוקת משאבים משונה. נדמה שיש איזו הנחת יסוד, שככל שהיישוב גדול יותר באוכלוסייה או שלחלופין מספר החולים המוחלט בו גבוה יותר, בהכרח צריך לבצע בו יותר בדיקות. נושא הבדיקות הוא עניין של חלוקת משאבים קר כקרח, שיש צורך לתת בו עדיפות עליונה לנקודות בעייתיות ביחס לאוכלוסייה ולא לריכוזי האוכלוסייה הגדולים. קצת מדאיגים אותי חלק מהנתונים ההפוכים בשני הגרפים הנ"ל. יש מספר מקרים נקודתיים של נתונים הפוכים שגורמים לי לתהייה ולהרמת גבה.

בעמודות בצבע כתום בגרף הראשון נמצאות משמאל לימין הערים בעלות יחס החולים/אוכלוסייה הגבוה ביותר. והקו הכחול מייצג את כמות הבדיקות שמבוצעות באותו היישוב על כל חולה מאומת. הממוצע הארצי היום הוא בערך 15 בדיקות לכל חולה חיובי, ששוב חשוב לציין שזה מספר טוב במונחים עולמיים, אבל כשאנחנו בוחנים את זה ברמת המיקרו - ישנם היפוכים מסוימים שצריך להתייחס אליהם בכובד ראש. ככל שהגרף הכתום של מספר החולים היחסי עולה, הגרף הכחול צריך לעקוב ולהיות לפחות באזור הממוצע הארצי של 15 בדיקות כאמור.

KQgtdgX.png

כאן נכנס לתמונה הגרף השני עם העמודות הירוקות שגם כן מציגות את מספר החולים/אוכלוסייה. אבל - הגרף מסודר משמאל לימין לפי מספר הבדיקות המוחלט שבוצע ביישובים השונים. לא ראיתי צורך לשתף את מספר הבדיקות הכללי כי כמו כל מספר כללי זה לא מספר לנו הרבה (אם מישהו רוצה לדעת אשמח לשתף). מעבר לכך ההיגיון הבריא והטבעי אומר ביצוע של יותר בדיקות במקום מסוים בהכרח אומר שנמצאים שם יותר חולים חיוביים/פוטנציאליים, כך שעל פניו הדבר אמור להיות מוצדק, אבל לצערי זה לא תמיד המצב. 

בוא ניקח לדוגמה את הדוגמה הבולטת והמשמעותית ביותר בטבלה והיא ההבדל בין תל אביב לבני ברק. תל אביב היא העיר השנייה בהיקף הבדיקות שבוצעו בשטחה, עם 11,013 בדיקות בסך הכל על 452 חולים, כלומר 24.37 בדיקות על כל חולה חיובי. בהנחה והייתה מצויה בטווח הבדיקות הממוצע, הדבר היה מפנה 3,781 בדיקות שעשויות להיות הרות גורל לישובים אחרים שזקוקים להן בעקבות היקפי תחלואה נרחבים בשטחן. לא ברור לי איך בבני ברק יש פי 4 חולים מבתל אביב, יחס החולים/אוכלוסיה גדול בה פי 9, והיא בפיגור של 2,500 בדיקות מאחורי תל אביב.

Z8tmBlJ.png

כמו שאפשר לראות המספרים דומים גם ביישובים אחרים בטבלה, אני לא יודע אם זה מקרי שנמצאות כאן הרבה רשויות מקומיות חזקות מאד, אבל לא פוסל שיש לכך השפעה. בראשון לציון למשל בוצעו פי 4 בדיקות מאשר באלעד (5744 לעומת 1782) והרשימה עוד ממשיכה. אני כמובן לא מצפה לראות את כל הישובים שבגרף הכתום בגרף הירוק, מאחר וחלקם יישובים קטנים של 5-10 אלף תושבים ולא סביר שיבוצעו בהם אלפי בדיקות, אבל חושב שצריך לבצע איזו חשיבה בנוגע לתפיסה ולפעול בצורה שתקרב את היישובים הבעייתיים לממוצע הארצי. לא ברור לי איך ייתכן שיישובים שנמוכים או קרובים ליחס התחלואה/אוכלוסיה הארצי הממוצע (5.05), מבצעים פי 2-3 בדיקות מהממוצע הארצי על כל חולה מאומת אחד. ולחלופין ישובים שסובלים מיחס/תחלואה שגדול פי 2 עד 9 מהממוצע הארצי, מבצעים חצי או שליש ממספר הבדיקות הממוצע לכל חולה מאומת.

יש גם מקרים חריגים עוד יותר של יישובים שבוצעו בהם מאות של בדיקות על חולה מאומת בודד. עראבה (311), כפר כנא (267), קלנסווה (224), בת חפר (142) וקיסריה (112) הם יישובים ששאבו 1,056 בדיקות על 5 חולים בלבד שנמצאו בשטחן. כמו שכבר כתבתי, מצבנו הכללי ממשיך להשתפר, אבל לאור הנתונים שפורסמו היום אני חושב שאנחנו צריכים לראות מנגנון שבטווח הקרוב מחזק את החלשים ומחליש במעט את החזקים. אפשר להחריג מזה את קריית יערים, כפר חב"ד ואפרת שמספר המחלימים בהן מתקרב ל50% מסך כל החולים. כל עוד זה יתבצע, מעבר לכך שאנחנו אמורים לראות פחות ופחות צעדי סגר, זה במקביל גם יקדם ויזרז את החזרה לשגרה הרגילה וגם יתן לנו את הביטחון לעשות את זה.

שונא את כל הפוסטים האלו של "קורונה אהובתי", "איזה מזל שבאת" "ועכשיו יש זמן ללמוד על עצמנו, לצמצם הוצאות. ללמוד צניעות" וכל השיט הזה.. חרטה!!!! קורונה זה נגיף קטלני שפוגע בדרכי הנשימה והורג אנשים מבוגרים ובעלי מחלות רקע!! קורונה זה רע מאוד. מגיפה שמשתקת את הכלכלה!!  אין בזה שום דבר טוב!! אנשים מאוסים וטרנדים מעאפנים של הכאילו מגניבים. דייי!!!

Just now, snufkin said:

שונא את כל הפוסטים האלו של "קורונה אהובתי", "איזה מזל שבאת" "ועכשיו יש זמן ללמוד על עצמנו, לצמצם הוצאות. ללמוד צניעות" וכל השיט הזה.. חרטה!!!! קורונה זה נגיף קטלני שפוגע בדרכי הנשימה והורג אנשים מבוגרים ובעלי מחלות רקע!! קורונה זה רע מאוד. מגיפה שמשתקת את הכלכלה!!  אין בזה שום דבר טוב!! אנשים מאוסים וטרנדים מעאפנים של הכאילו מגניבים. דייי!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 hours ago, סלבה said:

קנו מדרום קוריאה מכונה שיכולה לפענח 1440 בדיקות ביום, נשברה ההובלה בדרך לאיכילוב ולא שמישה.

יש מקור לזה?

54 דקות לפני, nirc2 said:

לא יודעים מה החיסון. רק השבוע הצליחו למצוא בעל חיים שמגיב לנגיף הקורונה כמו בני אדם (סוג של חמוס) בשביל להתחיל ניסויים בבעלי חיים

ממה שאני שומע כמעט בכל כלי תקשורת, זה שהאופטימיים מדברים על חיסון בדצמבר והפסימיים יותר על אפריל-מאי. נגיד שזה יהיה משהו באמצע..

בכל אופן בנוגע לתרופות, ממה ששמעתי ממואב ורדי כרגע - ארגון הבריאות עושה מחקרי ניסיוני בארבע תרופות שונות כרגע.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.