Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

2 דקות לפני, ravid said:

מה ברזיל, מקסיקו, הודו ואיראן רלוונטיות? אתה לא קורא? הוא כתב לך במפורש- אנחנו נהיה כמו שבדיה.

ואני באמת באמת שואל את עצמי, כמה נחוש עיוור ונואש להאמין הסיפור שסיפרת לעצמך כדי לא להודות שבמשך כל הזמן היית גם טיפש שהאמין בשטויות מתוך פחדנות אישית ואנוכיות שאשכרה תצעק "שבדיה שבדיה" כל היום כאילו אתה לא מודע כלל להבדלים בין המדינות בין האנשים בין המנטליות בין הדמוגרפיה וגאוגרפיה. פאקינג ישראל ושבדיה. 

באמת זה יותר מעניין מהקורונה, הלהבין באיזה נקודה כל המתנגדי חיסונים המטורללים האלו מבינים שהם בתכלס מפגרים עם תעודות ופשוט לא יכולים להודות בטעות וממשיכים לעשות נזק שנובע אך ורק מטיפשות פחדנות ואנוכיות.

גם אחרי החיסונים אפשר להידבק. אני אחרי שני חיסונים בן 33 שנדבק בקורונה השבוע בעבודה, ללא החיסונים מערכת הבריאות היתה קורסת כרגע.

גם עם החיסונים אפשר להגיע לחיסון עדר בלי לגמור על מערכת הבריאות.

לפני1 שעה , Sawyer said:

הטענה החדשה:

רק מתנגדי חיסונים יצילו אותנו אחרי שידבקו ויפתחו את החסינות הטבעית שיותר חזקה מהחיסון. 

זו טענה נהדרת. מה מונע ממתנגדי החיסונים ללכת עכשיו להידבק ולבודד את עצמם, כדי לייצר את האפקט החיסוני שכ"כ חשוב להם ולהגן על מי שמסביבם? כי לצערי לא שמעתי על כאלה שעשו את זה.

לפני8 שעות , Sawyer said:

הטענה החדשה:

רק מתנגדי חיסונים יצילו אותנו אחרי שידבקו ויפתחו את החסינות הטבעית שיותר חזקה מהחיסון. 

אני אוהב את ההיגיון המתנגש שלהם, שמצד אחד החיסון לא מגן באמת מפני מחלה וסתם דוחפים לנו רעלים,

ומצד שני מי שמחוסן פחות יחלה ולכן לא יוכל לפתח חסינות טבעית.

הגיוני בסך הכל.

לפני10 שעות , ravid said:

עוד פעם אתה עם המודל שבדיה שלך? יש בעולם 200 ומשהו מדינות, רובן המכריע נאנקות תחת הנגיף, אבל מכביסט בדם שמע רק על שבדיה שבדיה שבדיה שבדיה.

שבדיה זאת שבדיה וישראל זו ישראל. מדינות שונות לחלוטין עם דמוגרפיה, תרבות, מנטליות ומאפיינים גנטיים וגיאוגרפיים שונים לחלוטין. לדוגמה: בשבדיה ובישראל יש כמות אוכלוסייה דומה אבל האוכלוסייה השבדית מתפרסת על שטח שגדול פי 22 מבישראל. בשבדיה זה לא סיוט ללכת עם מסכה, בשבדיה יש מעט מאוד הורים ש"לא שמים לב" כשלילד שלהם יש תסמינים, וכו'

לטעון שישראל צריכה לפעול לפי מודל שבדיה זה כמו להציע שבני יהודה תעבוד לפי מודל בארסה או שהקיוסק ליד הבית שלי יעבוד לפי מודל אמזון. די חלאס, תבין, זה לא עובד פה. אם היינו מתנהלים לפי אותן הגבלות והתייחסות לנגיף כמו בשבדיה היינו לוקחים סיכון לעשרות אלפי נפטרים. מאותה סיבה בדיוק המתחסנים עשו טובה ללא מתחסנים. 

בדבר אחד אני כן מסכים איתך: לא נכון לחיות על בוסטר כל 6 חודשים. מאמין ומקווה שברגע שתרופות יאושרו לשימוש לא נצטרך את זה. 

יש לי שאלה בשבילך: זה הרי ברור שסרבני חיסון מתאשפזים באחוז יותר גבוה. היית מוכן שסרבני חיסונים לא יקבלו טופס 17 במקרה של אשפוז כתוצאה מקורונה? או לחילופין שישלמו איזשהו מס או ילקחו מהם נקודות זיכוי כדי לממן את הוצאות הבריאות הגבוהות יותר של המערכת?

מה שיותר קריטי וכמובן השמטת בלי כוונה זה שבשבדיה האוכלוסיה הרבה הרבה יותר מבוגרת וזקנה מאשר בישראל, ובכל שנה מתים שם סביב ה-90,000 איש לעומת 45,000 בישראל. 

מכיוון שהקורונה היא מחלה שפוגעת באוכלוסיה המבוגרת, עם גיל תמותה ממוצע באיזור ה-80, אז דווקא שבדיה הייתה צריכה להיפגע הרבה יותר קשה. 

אבל כמובן שלזה לא יהיה לך הסבר, וכמובן שהאוכלוסיה החרדית הצפופה שהתנהגה בדיוק כמו בשבדיה בשנה האחרונה נחתכה בשני שליש כתוצאה מנגיף קץ האנושות שלכם. 

ואם כבר דמוגרפיה, שטח, צפיפות ומאפיינים גאוגרפיים בוא תסביר לנו את הגרף הבא: 

FB_IMG_1628672187935.thumb.jpg.84319e0b9d32b52df606e3d209790c5a.jpg

אני מניח שבעזה לקחו קורס מזורז מהשבדים בדרך ארץ ושמירת מרחק, אחרת אין דרך להסביר לאן נעלמו תחזית האימה שלך על עשרות אלפי נפטרים. 

וזה בדיוק מה שמניע אותך ואחרים - תחזיות אימה, כאלה שהתבדו כל פעם מחדש, ומרוב הפרנויות והפחדים שלכם לעולם לא תשקלו אפילו לנסות משהו אחר. 

אז מה יקרה כתוצאה מזה? סגר אחרי סגר אחרי סגר וחיסון אחרי חיסון אחרי חיסון, כי אתם מרטיבים מהמחשבה שיפסיקו לספור מאומתים ולהכניס לבידודים אנשים בריאים. 

בנוגע לשאלה שלך: אין דבר כזה סרבן חיסון, כמו שאין דבר כזה סרבן אקמול או סרבן סביח. כל אחד אחראי על גופו ואיזה טיפולים רפואיים הוא רוצה לקחת.

נראה שאתה אפילו לא מבין בכלל כמה זכויות יסוד וזכויות אדם בסיסיות נרמסו בשנה האחרונה. 

ואם אתה מתחיל בלקנוס אנשים על הוצאות וטיפולים, אז למה לעצור רק בזה? מאיפה באה הצביעות?

אולי גם תשלול את האופציה למעשנים כבדים או אנשים שמנים שאוכלים ג'אנק פוד כל היום לקבל צנתור או אשפוז במחלקת לב? הם הביאו את זה על עצמם לא? 

"זה הרי ברור שסרבני חיסון מתאשפזים באחוז יותר גבוה" - לגבי החלק הזה, זה לא ברור כמו שאתה מציג את זה. 

לפני9 שעות , Sawyer said:

ואני באמת באמת שואל את עצמי, כמה נחוש עיוור ונואש להאמין הסיפור שסיפרת לעצמך כדי לא להודות שבמשך כל הזמן היית גם טיפש שהאמין בשטויות מתוך פחדנות אישית ואנוכיות שאשכרה תצעק "שבדיה שבדיה" כל היום כאילו אתה לא מודע כלל להבדלים בין המדינות בין האנשים בין המנטליות בין הדמוגרפיה וגאוגרפיה. פאקינג ישראל ושבדיה. 

באמת זה יותר מעניין מהקורונה, הלהבין באיזה נקודה כל המתנגדי חיסונים המטורללים האלו מבינים שהם בתכלס מפגרים עם תעודות ופשוט לא יכולים להודות בטעות וממשיכים לעשות נזק שנובע אך ורק מטיפשות פחדנות ואנוכיות.

236566018_10159403296563563_2103313237004594600_n.thumb.jpg.6635ace817d72e55588328e4b68806fe.jpg

לפני3 שעות , מכביזם זה בדם said:

מה שיותר קריטי וכמובן השמטת בלי כוונה זה שבשבדיה האוכלוסיה הרבה הרבה יותר מבוגרת וזקנה מאשר בישראל, ובכל שנה מתים שם סביב ה-90,000 איש לעומת 45,000 בישראל. 

מכיוון שהקורונה היא מחלה שפוגעת באוכלוסיה המבוגרת, עם גיל תמותה ממוצע באיזור ה-80, אז דווקא שבדיה הייתה צריכה להיפגע הרבה יותר קשה. 

אבל כמובן שלזה לא יהיה לך הסבר, וכמובן שהאוכלוסיה החרדית הצפופה שהתנהגה בדיוק כמו בשבדיה בשנה האחרונה נחתכה בשני שליש כתוצאה מנגיף קץ האנושות שלכם. 

ואם כבר דמוגרפיה, שטח, צפיפות ומאפיינים גאוגרפיים בוא תסביר לנו את הגרף הבא: 

FB_IMG_1628672187935.thumb.jpg.84319e0b9d32b52df606e3d209790c5a.jpg

אני מניח שבעזה לקחו קורס מזורז מהשבדים בדרך ארץ ושמירת מרחק, אחרת אין דרך להסביר לאן נעלמו תחזית האימה שלך על עשרות אלפי נפטרים. 

וזה בדיוק מה שמניע אותך ואחרים - תחזיות אימה, כאלה שהתבדו כל פעם מחדש, ומרוב הפרנויות והפחדים שלכם לעולם לא תשקלו אפילו לנסות משהו אחר. 

אז מה יקרה כתוצאה מזה? סגר אחרי סגר אחרי סגר וחיסון אחרי חיסון אחרי חיסון, כי אתם מרטיבים מהמחשבה שיפסיקו לספור מאומתים ולהכניס לבידודים אנשים בריאים. 

בנוגע לשאלה שלך: אין דבר כזה סרבן חיסון, כמו שאין דבר כזה סרבן אקמול או סרבן סביח. כל אחד אחראי על גופו ואיזה טיפולים רפואיים הוא רוצה לקחת.

נראה שאתה אפילו לא מבין בכלל כמה זכויות יסוד וזכויות אדם בסיסיות נרמסו בשנה האחרונה. 

ואם אתה מתחיל בלקנוס אנשים על הוצאות וטיפולים, אז למה לעצור רק בזה? מאיפה באה הצביעות?

אולי גם תשלול את האופציה למעשנים כבדים או אנשים שמנים שאוכלים ג'אנק פוד כל היום לקבל צנתור או אשפוז במחלקת לב? הם הביאו את זה על עצמם לא? 

"זה הרי ברור שסרבני חיסון מתאשפזים באחוז יותר גבוה" - לגבי החלק הזה, זה לא ברור כמו שאתה מציג את זה. 

בשבדיה נמדדו עד עכשיו 1.1 מיליון חולים (בישראל 950 אלף), מתוכם ישנם 14,600 מתים (בישראל 6,700). אז כן, שבדיה נפגעה הרבה יותר קשה. מספר החולים גבוה בכ-15 אחוז מבישראל אך מספר הנפטרים יותר מכפול. אני לא יודע לפי מה החלטת ששבדיה לא נפגעה קשה מאיתנו. זה מסתדר עם נתוני הגיל. מה יש פה להסביר?

הגרף הפלשתיני המעודכן מאוד דומה לגרף שלנו עם עליה אקספוננציאלית מהירה. גם פה אני לא מבין מה אתה בא לומר. עוד שבועיים-שלושה גם להם יהיו אלפי חולים ביום (אתמול היו כבר 620).

השאלה לגבי הקנסות רלוונטית בריבוע כי מעשנים למשל משלמים מאות אלפי שקלים במיסוי לאורך כל תקופת העישון שלהם למדינה בדיוק כדי לכסות את עלות הטיפולים. אז הגיוני שגם סרבני חיסון, שיכולים לצמצם את הסיכון שלהם להתאשפז ולהזדקק לטיפול אבל בוחרים שלא לעשות את זה, יעשו את אותו הדבר.

לפני3 שעות , מכביזם זה בדם said:

הפוך גוטה, מי שבפרנויה פה זה מי שמתנגד לחיסונים כי הוא פוחד שדוחפים לו רעלים לגוף.

מי שהולך להתחסן לא עושה את זה כי הוא כבש או כי הוא מאמין לכל מילה שנועדה להפחיד (כי זו השיטה שלהם) של פוליוקאים ואנשי תקשורת (בשביל הרייטינג כמובן). לכל אחד יש ביקורת על הגבלות מגוחכות כאלה ואחרות אבל מי שבפרנויות חבר זה מי שחושב שבהכרח זו הכל קונספירציה אחת גדולה.

אם אתה נגד ההגבלות, יש לך ביקורת על התנהלות הממשלה, ואלק קבל ממני כיף כי גם אני שונא את כל אלה.

אז האם אתה לא מתחסן כי אתה בסוג של מרד ולא מקשיב לפוליטקאים? או כי אתה בפרנויה שיזריקו לך gps לגוף (פלאפון נייד נעים להכיר אגב)? כך שלא הבנתי בדיוק מה האג'נדה הסופית שלך.

12 דקות לפני, ravid said:

בשבדיה נמדדו עד עכשיו 1.1 מיליון חולים (בישראל 950 אלף), מתוכם ישנם 14,600 מתים (בישראל 6,700). אז כן, שבדיה נפגעה הרבה יותר קשה. מספר החולים גבוה בכ-15 אחוז מבישראל אך מספר הנפטרים יותר מכפול. אני לא יודע לפי מה החלטת ששבדיה לא נפגעה קשה מאיתנו. זה מסתדר עם נתוני הגיל. מה יש פה להסביר?

הגרף הפלשתיני המעודכן מאוד דומה לגרף שלנו עם עליה אקספוננציאלית מהירה. גם פה אני לא מבין מה אתה בא לומר. עוד שבועיים-שלושה גם להם יהיו אלפי חולים ביום (אתמול היו כבר 620).

השאלה לגבי הקנסות רלוונטית בריבוע כי מעשנים למשל משלמים מאות אלפי שקלים במיסוי לאורך כל תקופת העישון שלהם למדינה בדיוק כדי לכסות את עלות הטיפולים. אז הגיוני שגם סרבני חיסון, שיכולים לצמצם את הסיכון שלהם להתאשפז ולהזדקק לטיפול אבל בוחרים שלא לעשות את זה, יעשו את אותו הדבר.

כן, בדיוק בשביל זה. והמיסוי המטורף על הדירות, הדלק וכל דבר אחר - גם זה אמור לכסות את האשפוז בגין... וואטאבר. 

חוץ מזה, כמו שאמרתי, אנשים שלא עושים ספורט, שאוכלים מקדונלדס או שווארמות כל היום, ששותים אלכוהול 3 פעמים בשבוע - גם מהם תמנע טיפול רפואי? 

אני מבין שאתה מאוד בעד מערכת דירוג אזרחי כמו שקורית בסין, שם כל אזרח מקבל זכויות לפי כל דבר קטן, אבל אח"כ אל תגידו שאין פה סדר עולמי חדש אם זה יוצא לפועל. 

כשאתה רואה את המספרים של שבדיה מולנו ביחס לשנים קודמות אתה לא יכול להניח ששם לא היה סגר יום אחד וכאן אנחנו בדרך לסגר רביעי עם עסקים קורסים. זו בדיוק הטענה. 

46 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

כן, בדיוק בשביל זה. והמיסוי המטורף על הדירות, הדלק וכל דבר אחר - גם זה אמור לכסות את האשפוז בגין... וואטאבר. 

חוץ מזה, כמו שאמרתי, אנשים שלא עושים ספורט, שאוכלים מקדונלדס או שווארמות כל היום, ששותים אלכוהול 3 פעמים בשבוע - גם מהם תמנע טיפול רפואי? 

אני מבין שאתה מאוד בעד מערכת דירוג אזרחי כמו שקורית בסין, שם כל אזרח מקבל זכויות לפי כל דבר קטן, אבל אח"כ אל תגידו שאין פה סדר עולמי חדש אם זה יוצא לפועל. 

כשאתה רואה את המספרים של שבדיה מולנו ביחס לשנים קודמות אתה לא יכול להניח ששם לא היה סגר יום אחד וכאן אנחנו בדרך לסגר רביעי עם עסקים קורסים. זו בדיוק הטענה. 

אף אחד לא אמר למנוע ממישהו טיפול רפואי. צריך שהמדינה לא תשלם על זה אחר כך. זה הכל. ברגע שיש עדות חזקה (רמת מובהקות מעל 0.95 מבחינתי זו עדות חזקה) שהחיסון שניתן בארץ מקטין את הצורך באשפוז- מי שבחר לא להתחסן צריך לשאת בעלויות הכלכליות של ההחלטה שלו. 

אז אני אומר שוב - הרבה מאוד אזרחים שמגיעים לאשפוז היו יכולים למנוע את זה בהתנהלות אחרת מבחינת תזונה והרגלי חיים, אבל זה נראה לך סבבה. שם לא צריך תשלום. 

כי אם בנאדם שם זין, שוקל 100 קילו וממשיך לדפוק לאפות, או ממשיך לשתות אלכוהול כשהכבד שלו גמור, אז למה שהמיסים שלי יילכו על האשפוז שלו? אותו דבר בדיוק. 

אתה יודע מה מצחיק? אתה רוצה שהבנאדם יישא בעלויות הכלכליות מאשפוז של קורונה, אבל אתה אפילו לא מודע לזה שאם הבנאדם נפגע מהחיסון - פייזר הסירה כל אחריות. 

אפשר לטמון את הראש בחול, ולומר כמו המושחתים במשרד הבריאות שאף פעם אין קשר לחיסון, אבל ברור לכולנו שיש כאלה שנפגעו מהזריקה, ויש גם כאלה שנפטרו ממנה. 

לפני4 שעות , yellow_blood said:

סוייר אתה מגיע למשחק מחרתיים? אני אענה במקומך - לא

יא חתיכת מתנגד משחקים מסריח, אוהד הצלחות מעפן

כמובן שאני מגיע. איזה שאלה?

לפני2 שעות , מכביזם זה בדם said:

אז אני אומר שוב - הרבה מאוד אזרחים שמגיעים לאשפוז היו יכולים למנוע את זה בהתנהלות אחרת מבחינת תזונה והרגלי חיים, אבל זה נראה לך סבבה. שם לא צריך תשלום. 

כי אם בנאדם שם זין, שוקל 100 קילו וממשיך לדפוק לאפות, או ממשיך לשתות אלכוהול כשהכבד שלו גמור, אז למה שהמיסים שלי יילכו על האשפוז שלו? אותו דבר בדיוק. 

אתה יודע מה מצחיק? אתה רוצה שהבנאדם יישא בעלויות הכלכליות מאשפוז של קורונה, אבל אתה אפילו לא מודע לזה שאם הבנאדם נפגע מהחיסון - פייזר הסירה כל אחריות. 

אפשר לטמון את הראש בחול, ולומר כמו המושחתים במשרד הבריאות שאף פעם אין קשר לחיסון, אבל ברור לכולנו שיש כאלה שנפגעו מהזריקה, ויש גם כאלה שנפטרו ממנה. 

נפתח בהבהרה, אני שונא שמנים גדול ובז למעשנים. לא פחות ממך - מבטיח. 

אבל אתה מבין בכלל כמה מטומטמת ההשוואה שלך? אתה מבין שאצלהם מדובר בבעיה גופנית/התמכרות/בעיה נפשית מה אתה חושב שאם הם היו יכולים לבחור להיות רזים/נקיים מאלכוהול/לא מעשנים זבל הם לא היו בוחרים בזה? מה זה השטויות האלו?

או שאתה טוען שאם רק היית יכול היית מתחסן בכיף אבל אתה סובל מפחדנת נפוצה וגם מבעיית אנוכיות קשה ואתה לא יכול, פעם בשבוע אתה קובע להתחסן אבל כשהמחט נחשפת אתה בורח? אתה אריק קארטמן? יוצא לך לפעמים להמרח בחמאה ולרוץ ערום שלא יצליחו לתפוס אותך?

לפני7 שעות , מכביזם זה בדם said:

איך אתה תמיד מגיע להשוואות המפגרות האלה..

על כמה זמן זה נפרס אשפוז אנשים שסובלים מבעיות של אלכוהול/השמנה/עישון? זו תופעה מדבקת? הם יכולים לגרום לבית חולים לקרוס? 

ברגע שיגיעו למצב שצריך לבחור את מי לחבר למכונת אקמו, שיש כאלה רק 50 בארץ, מי לדעתך צריך לחבר מי שחוסן או לא?

18 דקות לפני, yellow_blood said:

אהלן, ערב טוב

Screenshot_2021-08-18-20-19-55-897_com.facebook.katana.png

תגיד אתה סגור על זה שחלק גדול מהחיסונים שקיבלת בחיים ניתנו בכמה מנות?

או שחיסון לשפעת מקבלים כל שנה מחדש?

לא מצליח להבין מאיפה המחשבה שכולם נגדכם באמת

כן, רק שהאנשים בת'רד חשבו לפני חצי שנה שניצחנו את הקורונה, שחזרנו לחיים לתמיד, ושכל מי שטוען שיהיו חיסונים כל חצי שנה הוא קונספירטור הזוי. 

לפני12 שעות , Keano said:

איך אתה תמיד מגיע להשוואות המפגרות האלה..

על כמה זמן זה נפרס אשפוז אנשים שסובלים מבעיות של אלכוהול/השמנה/עישון? זו תופעה מדבקת? הם יכולים לגרום לבית חולים לקרוס? 

ברגע שיגיעו למצב שצריך לבחור את מי לחבר למכונת אקמו, שיש כאלה רק 50 בארץ, מי לדעתך צריך לחבר מי שחוסן או לא?

אתה מודע לזה שהיו פה חורפים של 200-250 אחוז תפוסה ובבתי חולים דיברו על תרחישים של אי ספיקה? או לכל הפחות שנמנע מאנשים טיפול טוב. 

47 דקות לפני, Mentel said:

תגיד אתה סגור על זה שחלק גדול מהחיסונים שקיבלת בחיים ניתנו בכמה מנות?

או שחיסון לשפעת מקבלים כל שנה מחדש?

לא מצליח להבין מאיפה המחשבה שכולם נגדכם באמת

סגור, לא בכמויות כאלה של מנות אבל נזרום.

אף פעם פעם זה לא נעשה עם סנקציות ועליהום על מי שלא התחסן.

החיסונים היו למחלות שהסיכוי להיפגע מהן היה יותר גבוה ביחס לגיל של האוכלוסיה שמתחסנת ולכן הסיכון שונה לגמרי. הקורונה פוגעת בעיקר במבוגרים/קשישים וזו עובדה מוגמרת.

החיסון אושר בהליך חירום ובלחץ מטורף, בניגוד לחיסונים שקיימים עשרות שנים. אי אפשר באמת לדעת השפעות לטווח ארוך, גם מומחים ורופאים טוענים שיש סיכון מסוים. רובם חושבים שהסיכון מהמחלה גדול מהסיכון שבחיסון שזה עניין אחר.

שורה תחתונה, עוד שנה תחליט שלא מתאים לך יותר, נניח בחיסון החמישי תחליט שאתה לא מעונײַן להתחסן בזה יותר. שתבין שאתה תהיה בדיוק כמונו, תכונה מתנגד חיסונים במקרה הטוב ורוצח במקרה הרע, תוגבל בכניסה למקומות וכו'.

ותחשבו על זה..

1 hour ago, yellow_blood said:

סגור, לא בכמויות כאלה של מנות אבל נזרום.

אף פעם פעם זה לא נעשה עם סנקציות ועליהום על מי שלא התחסן.

החיסונים היו למחלות שהסיכוי להיפגע מהן היה יותר גבוה ביחס לגיל של האוכלוסיה שמתחסנת ולכן הסיכון שונה לגמרי. הקורונה פוגעת בעיקר במבוגרים/קשישים וזו עובדה מוגמרת.

החיסון אושר בהליך חירום ובלחץ מטורף, בניגוד לחיסונים שקיימים עשרות שנים. אי אפשר באמת לדעת השפעות לטווח ארוך, גם מומחים ורופאים טוענים שיש סיכון מסוים. רובם חושבים שהסיכון מהמחלה גדול מהסיכון שבחיסון שזה עניין אחר.

שורה תחתונה, עוד שנה תחליט שלא מתאים לך יותר, נניח בחיסון החמישי תחליט שאתה לא מעונײַן להתחסן בזה יותר. שתבין שאתה תהיה בדיוק כמונו, תכונה מתנגד חיסונים במקרה הטוב ורוצח במקרה הרע, תוגבל בכניסה למקומות וכו'.

ותחשבו על זה..

מה הפתרון שלך תגיד?

לפתוח הכל לכולם, בלי לעודד התחסנות ו״להכיל את המתים?״

או לחילופין לפתוח הכל, לעודד התחסנות של מבוגרים/קשישים ולהגדיר שבני 60+ לא ייצאו מהבית?

נגיד ולך הייתה הסמכות והאחריות לקבוע עכשיו את דרך הפעולה במדינת ישראל, מה היית קובע?

אם התלונה העיקרית שלי נגד הממשלה הקודמת הייתה שלא סגרו את נתב"ג עוד לפני שהקורונה הגיע לפה, ואחר כך שלא אכפו מספיק את ההגבלות שהם עצמם הטילו עלינו, אז מה שקורה עם הממשלה הנוכחית גרוע פי כמה מונים בכל מה שקשור לטיפול בקורונה. משנים הנחיות כל שני וחמישי, הוראות לא ברורות, שולחים אלפי הורים לבדיקות קורונה מהירות בשביל הילד שלהם ומבטלים משום מה את הבדיקות PCR לילדים בחינם (אה, חוץ מכאלה שהולכים לבית מלון. אתם מבינים? עכשיו יבדקו אם עשינו הזמנה לבית מלון לפני שיאשרו לנו בדיקת PCR בחינם לילד). ומה שעוד יותר מוזר, פתאום בדיקה שלילית היא לא חלק מהתו הירוק (לתקופה הקצרה שהיא תקפה בה), אבל להראות את הבדיקה עצמה נותן אותה תוצאה ועכשיו מה, כל מקום שנלך ונראה להם בדיקה שלילית יתחילו לחשב שעות וימים אחורה. עוד מעט מתחילה שנת הלימודים וכבר איבדתי מזמן מעקב אחרי כל ההצעות ההזויות שהציעו ואיזו מהן כן תתפוס בסוף. אירועים עם 100 איש ומעלה מחייבים לבישת מסיכה, גם אם זה בשטח פתוח. גם אם זה בשטח ענק שבפועל אין אף אחד סביבי. שלא לדבר איזה תענוג זה ב-12 בצהריים עם חום אימים להסתובב עם מסיכה.

והכי מצחיק אותי זה למה שוב חוזרים לכל ההגבלות האלה, בשביל מה התחסנו כולנו, בשביל לחזור לחרא הזה? מה ההגיון? הרי רוב החולים הקשים הם אנשים לא מחוסנים בכלל או לא באופן מלא אז במה אנחנו חטאנו לעזאזל? הם בעצמם אומרים שמי שמחוסן ונדבק מעביר את המחלה בצורה קלה יותר. 

עכשיו מילא כל זה היה בתחילת הקורונה כשלא ידעו מה מי מו וגיששו ובדקו וטעו וחזרו שוב כי וואלה דבר כזה קורה פעם במאה בערך. אבל אנחנו בתוך הסיפור הזה כבר שנה וחצי אז איך זה לעזאזל הגיוני שהם מתנהגים כאילו הם נתקלו בזה פעם ראשונה?!?! 

49 דקות לפני, Mentel said:

מה הפתרון שלך תגיד?

לפתוח הכל לכולם, בלי לעודד התחסנות ו״להכיל את המתים?״

או לחילופין לפתוח הכל, לעודד התחסנות של מבוגרים/קשישים ולהגדיר שבני 60+ לא ייצאו מהבית?

נגיד ולך הייתה הסמכות והאחריות לקבוע עכשיו את דרך הפעולה במדינת ישראל, מה היית קובע?

אתה מודע לזה שבכל שנה אנחנו מכילים למעלה מ-40,000 מתים במדינה, שאת חלקם בהחלט היה אפשר למנוע?

זה דרך החיים, נראה כאילו קורונה זה הדבר היחיד שאסור למות ממנו. 

אם היית מודע למצב הרפואי של מרבית המתים היית מבין שלצערנו הרב כך או כך יכול מאוד להיות שהם היו נפטרים. 

הפיתרון הוא לתת לאוכלוסיית הסיכון את ההגנה האפשרית (החיסון לדעתכם מצוין, לא?) ולהמשיך בחיינו כרגיל. אי אפשר להמשיך לעסוק בזה לנצח. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.