Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

שני ליצנים. מסוייר אני גם ככה לא מצפה לכלום כי הבחור לא תקין ומאותגר לגמרי. 

אנדרס מזבל בשכל וגם שמראים לו בהודעה אחת אחרי השניה שהוא שקרן, הוא מכבס מילים כדי לצאת טוב. לא רוצה ולא צריך שתגיב לי גם.

תעשו מצידי עוד חצי שנה חיסון שלישי ורביעי לכבוד הוריאנט הכורדי, לא ענייני. מצטער בכלל שביזבזתי את הזמן בלהגיב לכם. סלאמת

לפני1 שעה , אנדרס8 said:

באמת רק כי ביקשת כל כך יפה:

בבריטניה 127K מתים מתוך 4.33M מקרים. אעזור לך עם החישוב, מדובר בכמעט 3 אחוז *מתים*. כן, אני יודע שבשבילך כולם מתו מסיבוכים שלא קשורים למחלה אבל ברור שכשזה קשור לחיסון אז הכל זה בגללו.

עכשיו אולי לא ציפית שאפתח את הלינק ששלחת (ד"א אתה כן? כי המספרים שכתבת קצת שונים אז אני מקבל את הרושם שהעתקת את הרשימה ולא דגמת אותה מתוך המסמך), אבל כמובן שהכי קל לך להתעלם מזה שיש הפרדה בין עמודה של תגובה לבין תגובה פאטאלית ושם הסיפור הרבה פחות משמעותי ממה שאתה כותב: 

מתוך 30M שקיבלו מנה ראשונה ו3M מתוכם אחרי מנה שניה יש 259 מקרים של תגובה פטאלית, מתוכם 121 מתים ולא 212 שזה רק דומה (וגם המספרים של התגובות הזניחות לא מתקרבים לאחוז המתים, בלי לדבר בכלל על סתם אנשים שקיבלו מחלה קשה והריאות שלהם היו קרובות לקריסה). עכשיו לא שאני מזלזל חס וחלילה בכל מי שנפגע מהחיסון אבל מה שאתה מציג פה רק מראה בצורה חד משמעית כמה להיפגע מהמחלה הרבה יותר משמעותי מהסיכוי להיפגע מהחיסון, וזה עוד רק בהשפעה על המישור האישי. במישור הרחב, אסופה של אנשים מחוסנים בסופו של דבר גם שומרים על ליצנים כמוך. 

אז לסיכום, כן, אני עדיין עומד מאחורי ההצהרה הכן מבוססת שלי, וכמובן שגם הרשויות שפרסמו את הדו"ח הזה קובעות שהחיסון הוא הדרך היחידה לצמצם מקרי מוות ותחלואה קשה.

1. https://www.gov.uk/government/publications/coronavirus-covid-19-vaccine-adverse-reactions/coronavirus-vaccine-summary-of-yellow-card-reporting

2. דאטה: https://coronavirus.data.gov.uk/

מי שרוצה ללמוד איך מזיזים את קורות השער ומשנים את הטופיק של הנושא - שילמד מאנדרס. 

הבחור הסתובב כאן כמו טווס, ובכל הודעה שניה כתב שהחיסון בטוח לחלוטין. אתם בטח סומכים עליו, בתור איש שמצדיע למומחים בכל בוקר. 

אבל אז אנחנו רואים שהחיסון הוביל בבריטניה לעשרות אלפי פגיעות סה"כ במערכת הדם, הלב, העצבים והנשימה, פלוס אי אילו בעיות אחרות בגוף - מכיוון שהוא כ"כ בטוח כמובן.

אז מה אנדרס היקר בחר לעשות כאן? להביא לנו את אחוז התמותה המשוער מהקורונה, כדי להראות שגם עשרות אלפי הפגיעות מהחיסון מוצדקות וסבירות.

מלטעון בכל מאודו ובכל הודעה שניה שהחיסון הוכח כבטוח לחלוטין! כולל התרברבות אינסופית כאילו הוא בקשר עם אלוהים, עברנו לעניין שהקורונה יותר מסוכנת מהחיסון. איזה יופי. 

גם כמובן, כמה קל להקטין עשרות אלפי פגיעות במערכת הדם, הלב, העצבים והנשימה בכך שלא מדובר בפגיעות פאטאליות, כאשר על הלונג קוביד המהולל אני שומע כאן ב-100 עמודים האחרונים. 

אממה, חבל שנסייני ישראל לא מודעים לרגע לאפשרות שייפגעו בצורה כזאת מהחיסון, וחבל שאותם מומחים בארץ שצריך להאמין להם משקרים ומטייחים כי מבחינתם אף פעם אין קשר לחיסון. 

אם אתייחס גם לאחוז התמותה שאתה נאחז בו כדי לצאת בסדר עם השקרים שלך, אז בישראל לדוגמא ההערכה היא ששיעור הנדבקים בקורונה גדול פי 4.5 מהנתון הרשמי.

זה מאוד הגיוני אגב, כי לא כולם נבדקים בכל רגע נתון, יש אוכלוסיית גדולות בהם לא רצים להיבדק שוב ושוב, ובאופן כללי לחלק מסוים אין בכלל סימפטומים.

מכאן אפשר להניח שאחוז התמותה נמוך בהרבה ומתחת לאחוז גם בבריטניה, בזמן שבישראל הנתון הרשמי עומד על 0.7% תמותה וככל הנראה יותר קרוב ל-0.2% לפי מספר נדבקים משוער. 

אכן, אחוז תמותה נוראי שבשבילו צריך לחסן את כל אוכלוסיית העולם בחיסון שעדיין נמצא במחקרים קליניים עד ינואר 23', ועדיין לא ניתן לו אישור קבוע. 

ואם אנחנו פותחים את הנושא הזה, אז אין ספק שכל הרעש כאן מדבר על ניהול סיכונים. אסופה של אנשים מחוסנים לא צריכה להגן עליי ממחלה שמסכנת אותי בצורה אפסית. 

מה שאני וילו בלאד אמרנו, זה שעבור האוכלוסיה המצומצמת שבסיכון - סביר שהסיכון מהמחלה גובר על הסיכון הלא נודע והכן נודע מהחיסון. 

רק שלא צריך לדחוף את זה לכלל האוכלוסיה, לאנשים בריאים לחלוטין, לכאלה שלא היו חלק מהמחקר, וכל זה במהירות שיא ותוך כדי שיימינג וסנקציות חשוכות שלא היו כאן מעולם. 

ואפרופו אפקט החיסונים, כמו שהראתי לרביד, הקורונה דועכת גם בלא מעט מדינות עם 5% מחוסנים - ה-5% שבאמת צריכים את ההגנה כנראה. 

לסיום, אני יודע שאתה מתקשה לקרוא מה רושמים לך, אבל אחרי הלינק ציינתי: "בדו"ח שנמצא בלינק כאן, שממשיך לרוץ, התווספו עשרות אלפי תופעות לוואי נוספות עד ה-14/3" 

ובהתחלה - "תופעות לוואי של החיסון של פייזר מבריטניה, מעודכן לטווח התאריכים בין 9/12/2020 עד ל-21/2/2021" 

משמע הרשימה שאני העלתי, עם פירוט תופעות הלוואי, מתייחסת רק לאלה שנאספו עד ה-21.2, ובלינק מאז התווספו עוד ועוד תופעות.

אבל תמשיך להתנשא, מבלי שאתה בכלל מבין את הכתוב. מה שכן, לפחות כשקוראים לך סנוב נפוח אתה מואיל בטובך לענות, כי בפעמים הקודמות זה היה גדול עליך. 

התייחסות רצינית כדי שנראה כמה הטענות האלה מחזיקות:

לפני7 שעות , מכביזם זה בדם said:

הבחור הסתובב כאן כמו טווס, ובכל הודעה שניה כתב שהחיסון בטוח לחלוטין.

בפעם המליון - הטענה היתה שהוכח לחלוטין שהחיסון בטוח, לא שהוא בטוח לחלוטין. אותן מילים, משמעות שונה. בדיוק כמו שהוכח לחלוטין שהחיסון יעיל, לא אומר שהוא יעיל לחלוטין. אנחנו יודעים שיש אחוז מסויים ולא כל כך זניח של בערך 5% (גם תלוי קבוצת מדגם וגם תלוי על איזה פקטור בדקו את היעילות) שהחיסון לא יצליח להגן עליהם מכל מיני סיבות: מערכת חיסון חלשה, real-world shit (חיסון שהתקלקל מכשל לוגיסטי) וכו'. לכן זה שטענתי שהוכח שהחיסון לחלוטין בטוח, לא אומר שאין סיכוי שיקרה לפלוני משהו מהחיסון, אלא שהראו שסטטיסטית הסיכון הזה *מאוד* זניח, ושנתוני הבטיחות מאוד דומים לאלו של חיסונים אחרים שקיימים בשוק שנים רבות. כמובן גם שצריך לקחת בחשבון מקרים שקורים באוכלוסיה בכל מקרה ונרמל אותם כדי להבין את הקשר לחיסון (למשל, בכל יום X אנשים יקבלו התקף לב, וY אנשים שהתחסנו גם יקבלו את לב, אז צריך להבין מה הפרקציה היחסית מתוך Y שהיתה מתרחשת באותה תת אוכלוסיה בכל מקרה בלי קשר לחיסון, ואולי זאת אפילו כל הקבוצה Y). 

ברפרנס החמישי יש מחקר של כללית שבדק את היעילות של החיסון במספרים הרבה יותר גדולים ומראה מספרים דומים מאוד לאלו שראינו בסיכום הFDA של החיסון, מה שאומר שכנראה תהיה קורלציה גבוהה מאוד גם בין המספרים של המקרים החריגים (adverse events כמו שהם נקראים בדו"חות ובספרות)

מקורות:

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2034577

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/safety/safety-of-vaccines.html

https://www.aafp.org/family-physician/patient-care/current-hot-topics/recent-outbreaks/covid-19/covid-19-vaccine/safety-and-efficacy-data-overview.html

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33683637/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33626250/

לפני8 שעות , מכביזם זה בדם said:

אז מה אנדרס היקר בחר לעשות כאן? להביא לנו את אחוז התמותה המשוער מהקורונה, כדי להראות שגם עשרות אלפי הפגיעות מהחיסון מוצדקות וסבירות.

באמת לא הגיוני מצידי לדבר על הטרייד-אוף שבחיסון :doh:

למי שלא יודע, אחד היוזרים שכתב יפה מאוד גם הסביר את זה באחת ההודעות בעמוד הקודם, כשמאשרים את החיסון בFDA, עונים בעצם על שאלה אחת פשוטה (שהתשובה אליה לא בהכרח פשוטה):

בהינתן כל הידע המדעי הנגיש,

האם הערך של החיסון עולה על הסיכון (הידוע והלא ידוע)? אז מעבר לזה שמומחים מכל העולם טוענים שכן (וככל שעובר הזמן הקונצזוס רק גדל), אז מן הסתם שהגיוני לדון בבטיחות החיסון בקונטקסט של מה ההשלכות של לא להתחסן.

סקריןן-שוט מהדיון בועדה של הFDA (שכמובן היה גלוי, הועבר בלייב ואפשר גם לגשת להקלטה).

image.thumb.png.25f2471ac11d77b7372d4e7b2a11b9ef.png

כמה קל להקטין עשרות אלפי פגיעות במערכת הדם, הלב, העצבים והנשימה בכך שלא מדובר בפגיעות פאטאליות, כאשר על הלונג קוביד המהולל אני שומע כאן ב-100 עמודים האחרונים.

כמובן שלא הקטנתי וזה סתם שקר, אלא שמתי את הפגיעות האלה בקונטקסט המתאים. סה"כ ברוב המוחלט של המקרים מדובר בתופעות שכמעט לא משפיעות על חיי היומיום והן זמניות (רפרנסים בהתחלה).

אם אתייחס גם לאחוז התמותה שאתה נאחז בו כדי לצאת בסדר עם השקרים שלך, אז בישראל לדוגמא ההערכה היא ששיעור הנדבקים בקורונה גדול פי 4.5 מהנתון הרשמי.

למה לא לומר לנו שלפי הערכות כולנו כבר נדבקנו? אני לא מכיר שום נתון רשמי על הערכות כאלה, וזה מגוחך שאתה רוצה שאתייחס למספרים שאתה מביא אבל כשאני מביא מספרים מאותו מקור, פתאום אתה מעריך שהם לא טובים רק כי זה מתאים לפוזיציה.

אכן, אחוז תמותה נוראי שבשבילו צריך לחסן את כל אוכלוסיית העולם בחיסון שעדיין נמצא במחקרים קליניים עד ינואר 23', ועדיין לא ניתן לו אישור קבוע

שוב, פגיעה זמנית בשרירים ומערכת הדם וכו' זה סוף העולם אבל כמעט 3% תמותה זה באמת בקטנה. :doh:

כמובן שגם פה אתה טועה ומטעה, והתכנון הוא להגיש את הבקשה לקבלת BLA (אישור רשמי מלא) עוד בשנה הקלנדרית הנוכחית, אולי אף בחודש הבא:

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-pfizer-fda-idINKBN28K2Z5

https://www.fda.gov/media/144246/download

https://www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-celebrate-historic-first-authorization

לסיום, אני יודע שאתה מתקשה לקרוא מה רושמים לך, אבל אחרי הלינק ציינתי: "בדו"ח שנמצא בלינק כאן, שממשיך לרוץ, התווספו עשרות אלפי תופעות לוואי נוספות עד ה-14/3" 

ובהתחלה - "תופעות לוואי של החיסון של פייזר מבריטניה, מעודכן לטווח התאריכים בין 9/12/2020 עד ל-21/2/2021" 

משמע הרשימה שאני העלתי, עם פירוט תופעות הלוואי, מתייחסת רק לאלה שנאספו עד ה-21.2, ובלינק מאז התווספו עוד ועוד תופעות.

כמובן ששוב מי שמתקשה בקריאה זה אתה, לפי הדו"ח שצירפת הוא כולל נתונים עד ה14.3.21. מן הסתם ככל שימשיכו לחסן אנשים יהיו עוד עדויות לתופעות לוואי, בדיוק כמו שאנשים ממשיכים למות ולחלות בצורה קשה (כאמור, במספרים משמעותית הרבה יותר גדולים) בתקופת הזמן הזאת.

רק שלא צריך לדחוף את זה לכלל האוכלוסיה, לאנשים בריאים לחלוטין, לכאלה שלא היו חלק מהמחקר, וכל זה במהירות שיא ותוך כדי שיימינג וסנקציות חשוכות שלא היו כאן מעולם. 

ואפרופו אפקט החיסונים, כמו שהראתי לרביד, הקורונה דועכת גם בלא מעט מדינות עם 5% מחוסנים - ה-5% שבאמת צריכים את ההגנה כנראה.

מדינות התחסנו בהם בסביבות ה5% (לפי https://www.nytimes.com/interactive/2021/world/covid-vaccinations-tracker.html):

בריטניה (סטטוס קוו), סן מרינו (בעלייה), סלובניה (בעלייה), יוון (בעלייה), נורווגיה (בעלייה עם מגמת התיישרות), פולין (בעלייה), ספרד (בירידה עם מגמת התיישרות), ליטא (בעלייה), איסלנד (בעלייה), שוויץ (בעלייה) וכו'.

חג שמח

בגלל כל הפייק ניוז או פרשנות שגויה שאנשים שמים פה חייב להדגיש את הנקודה שאנדרס העלה

מסך כל תופעות הלוואי שמדווחות צריך להפחית את אותן תופעות שהיו מדווחות בכל שנה אחרת ללא החיסון (ואם יבדקו את המספרים אני די בטוח שזה מכסה את הרוב),

מן הסתם שככל שאחוז גבוה יותר באוכלוסייה יתחסן ככה יוכלו לקשר את אותן תופעות לחיסון.

2 דקות לפני, Keano said:

בגלל כל הפייק ניוז או פרשנות שגויה שאנשים שמים פה חייב להדגיש את הנקודה שאנדרס העלה

מסך כל תופעות הלוואי שמדווחות צריך להפחית את אותן תופעות שהיו מדווחות בכל שנה אחרת ללא החיסון (ואם יבדקו את המספרים אני די בטוח שזה מכסה את הרוב),

מין הסתם שככל שאחוז גבוה יותר באוכלוסייה יתחסן ככה יוכלו לקשר את אותן תופעות לחיסון.

אז מן הראוי שתפחית גם את אותן תופעות שהיו מדווחות בכל שנה גם לפני הקורונה ומקושרות השנה אוטומטית לקורונה. רק שלא עושים את זה. 

זה תמיד בגלל הקורונה ואף פעם לא קשור לחיסון. מדהים

11 דקות לפני, yellow_blood said:

אז מן הראוי שתפחית גם את אותן תופעות שהיו מדווחות בכל שנה גם לפני הקורונה ומקושרות השנה אוטומטית לקורונה. רק שלא עושים את זה. 

זה תמיד בגלל הקורונה ואף פעם לא קשור לחיסון. מדהים

אין בעיה להפחית, אתה יודע מה התמותה משפעת בכל שנה? (למרות שזה ממש לא אותם תסמינים) בסביבות 10-50 לעונת שפעת.

בקורונה לא רק שזה נמשך לאורך שנה כבר, נספרו כבר מעל 6000, אפשר להתווכח אם כולם ישירות מהקורונה אבל גם 50% מהכמות הזו גבוהה לאין שיעור מהתמותה הרגילה בכל שנה.

51 דקות לפני, Keano said:

אין בעיה להפחית, אתה יודע מה התמותה משפעת בכל שנה? (למרות שזה ממש לא אותם תסמינים) בסביבות 10-50 לעונת שפעת.

בקורונה לא רק שזה נמשך לאורך שנה כבר, נספרו כבר מעל 6000, אפשר להתווכח אם כולם ישירות מהקורונה אבל גם 50% מהכמות הזו גבוהה לאין שיעור מהתמותה הרגילה בכל שנה.

תיקח שנה שלמה של מרץ עד מרץ, תגיע להרבה יותר מ-50 מתים משפעת והסיבוכים שלה. גם אם אחוז התמותה השנתי יותר גבוה והקורונה יותר קטלנית משפעת, לא על זה הויכוח.

כמו שהוא אמר, הויכוח הוא על ההכרחיות בחיסון של כלל האוכלוסיה לעומת הסיכון שלה מהוירוס. בתוספת סנקציות, איומים, הפיכה למצורעים, הפרדות. שחוזר ואומר, מכאן מגיעה גם ההתנגדות הגדולה. 

הויכוח הוא גם על אם ההגבלות הקיצוניות והנזק שנגרם לאנשים ביחס לנזק מהקורונה, מוצדק או לא.

לא יודע כרגע על כמה עומד מספר הלא מתחסנים שיכולים, מעריך שבין 1.5 ל-2 מיליון. מספר שאתה לא יכול לבטל. תוסיף להם גם אחוז גדול מאוד של מתחסנים רק כדי לא להיות מפוטרים, להיכנס לאירועים וכו' ולא בגלל הפחד מהנגיף עצמו. אם יש כל כך הרבה, אז אולי לא שווה לבטל את הדעה וההרגשה שלהם.

9 דקות לפני, yellow_blood said:

תיקח שנה שלמה של מרץ עד מרץ, תגיע להרבה יותר מ-50 מתים משפעת והסיבוכים שלה. גם אם אחוז התמותה השנתי יותר גבוה משפעת והקורונה יותר קטלנית משפעת, לא על זה הויכוח.

כמו שהוא אמר, הויכוח הוא על ההכרחיות בחיסון של כלל האוכלוסיה לעומת הסיכון שלה מהוירוס. בתוספת סנקציות, איומים, הפיכה למצורעים, הפרדות. שחוזר ואומר, מכאן מגיעה גם ההתנגדות הגדולה. 

הויכוח הוא גם על אם ההגבלות הקיצוניות והנזק שנגרם לאנשים ביחס לנזק מהקורונה, מוצדק או לא.

לא יודע כרגע על כמה עומד מספר הלא מתחסנים שיכולים, מעריך שבין 1.5 ל-2 מיליון. מספר שאתה לא יכול לבטל. תוסיף להם גם אחוז גדול מאוד של מתחסנים רק כדי לא להיות מפוטרים, להיכנס לאירועים וכו' ולא בגלל הפחד מהנגיף עצמו. אם יש כל כך הרבה, אז אולי לא שווה לבטל את הדעה וההרגשה שלהם.

שפעת בדרך כלל באה בחורף, לקחת ממרץ עד מרץ לא יעלה משמעותית את המספר.

יש בערך מיליון מחלימים אז מה שנשאר זה בערך מיליון שיכולים ולא התחסנו, לעומת 5.2 מיליון (עד עכשיו) שכן. מאמין שחלק משמעותי מתלבטים אבל לא נגד שזה טבעי, לכל אחד יש את הזמן שלו.

אני גם נגד סנקציות כאלה ואחרות נגד לא מתחסנים, לדעתי זה יילך ויפחת ככל שהזמן יעבור ואחוז המתחסנים יעלה.

אתם טוענים שהקורונה לא קטלנית ברמה שמחייבת חיסון עם כל הסיכונים שלו והסנקציות, אבל שוכחים שהסגרים וההגבלות עזרו למנוע עוד חולים וכתוצאה מכך עוד מתים ככה שההשוואות לשנים קודמות לא רלוונטיות.

19 דקות לפני, אורלנדו בלוף said:

https://www.ynet.co.il/health/article/SyXqZt11Bu

That's not what I signed up for...

יש דבר כזה שנקרא זיכרון חיסוני

https://www.midaat.org.il/rumors/vaccinate_early/

זיכרון חיסוני הוא היכולת של מערכת החיסון שלנו לזכור מחוללי מחלה על מנת לאפשר תגובה מהירה יותר במפגש הבא עמם, כך שאפילו לא נרגיש חולים.

לאחר מפגש ראשון עם פתוגן (מחולל מחלה), מערכת החיסון לומדת את סימני הזיהוי שלו ושומרת אותם ב"ארכיון של מערכת החיסון" באמצעות תאים המכונים תאי זיכרון. על גבי תאי הזיכרון מצויים קולטנים, שיכולים להתחבר באופן ספציפי למחוללי מחלה. נוגדנים הם קולטנים שנמצאים על הדופן של תאי הזיכרון, ובמקרה הצורך משתחררים ומופרשים לדם.

הזיכרון החיסוני נשמר בחומר הגנטי של תאי הזיכרון. תאי הזיכרון מתרבים לאחר כל מפגש עם מחולל מחלה ומפרישים כמות רבה של נוגדנים, לכן יש עלייה חדה ומהירה במספר הנוגדנים לאחר מפגש מחודש עם גורם המחלה.

קבלת החיסון מכניסה לגוף שלנו את סימני הזיהוי של מחוללי המחלה, כך שבגוף נוצר זיכרון חיסוני נגד מחוללי המחלה, מבלי שנחלה בה.

5 דקות לפני, Keano said:

יש דבר כזה שנקרא זיכרון חיסוני

https://www.midaat.org.il/rumors/vaccinate_early/

זיכרון חיסוני הוא היכולת של מערכת החיסון שלנו לזכור מחוללי מחלה על מנת לאפשר תגובה מהירה יותר במפגש הבא עמם, כך שאפילו לא נרגיש חולים.

לאחר מפגש ראשון עם פתוגן (מחולל מחלה), מערכת החיסון לומדת את סימני הזיהוי שלו ושומרת אותם ב"ארכיון של מערכת החיסון" באמצעות תאים המכונים תאי זיכרון. על גבי תאי הזיכרון מצויים קולטנים, שיכולים להתחבר באופן ספציפי למחוללי מחלה. נוגדנים הם קולטנים שנמצאים על הדופן של תאי הזיכרון, ובמקרה הצורך משתחררים ומופרשים לדם.

הזיכרון החיסוני נשמר בחומר הגנטי של תאי הזיכרון. תאי הזיכרון מתרבים לאחר כל מפגש עם מחולל מחלה ומפרישים כמות רבה של נוגדנים, לכן יש עלייה חדה ומהירה במספר הנוגדנים לאחר מפגש מחודש עם גורם המחלה.

קבלת החיסון מכניסה לגוף שלנו את סימני הזיהוי של מחוללי המחלה, כך שבגוף נוצר זיכרון חיסוני נגד מחוללי המחלה, מבלי שנחלה בה.

מכיר וגם שוחחתי עם רופאה שעובדת איתם לגבי חשיבות הנוגדנים עוד בטרם התחסנתי. התשובות שלה היו קצת לא עקביות.

בכל אופן, אני מקווה שזו לא הכשרת הקרקע לחיסון כל חודשיים-שלושה עכשיו.

6 דקות לפני, אורלנדו בלוף said:

מכיר וגם שוחחתי עם רופאה שעובדת איתם לגבי חשיבות הנוגדנים עוד בטרם התחסנתי. התשובות שלה היו קצת לא עקביות.

בכל אופן, אני מקווה שזו לא הכשרת הקרקע לחיסון כל חודשיים-שלושה עכשיו.

לא מאמין שזה יהיה גם כל חצי שנה, צריך לקחת בערבון מוגבל כותרות באתרי חדשות שמונעים מרייטינג.

לפני6 שעות , מכביסט לעד said:

לא יקרה בחיים חיסון כל כמה חודשים וסביר להניח שגם לא כל חצי שנה. זה ברור לכולם שרוב האנשים לא ירוצו להתחסן כל כמה חודשים. 

"בחיים לא יקרה סגר שלישי, כבר לא יעשו את זה לאנשים" - צ'ק

"בחיים לא יעשו סנקציות ואפליות נגד מי שלא יתחסן" - צ'ק

אגב, בקרוב יחסנו ילדים ויש מגמה במשרד הבריאות לפסול את התו הירוק להורים שלא יתנו הסכמה.

אתה נאיבי ותמים, אנשים פה יגידו אמן להכל אם עוד לא הבנת. כדי לא לאבד את הפרנסה שלהם וללכת למסעדה או משחק כדורגל הם גם כל בוקר יתחסנו מחדש ובלילה ירימו צ'ייסר משולב של פייזר ומודרנה.

מבשלים אותם כמו צפרדע עד שהכל נראה להם לגיטימי. הם כל כך שבויים שהרוב אפילו לא תהה למה התו שלו תקף רק ל-6 חודשים ומה קורה אח"כ. 

הזיה

15 דקות לפני, yellow_blood said:

"בחיים לא יקרה סגר שלישי, כבר לא יעשו את זה לאנשים" - צ'ק

"בחיים לא יעשו סנקציות ואפליות נגד מי שלא יתחסן" - צ'ק

אגב, בקרוב יחסנו ילדים ויש מגמה במשרד הבריאות לפסול את התו הירוק להורים שלא יתנו הסכמה.

אתה נאיבי ותמים, אנשים פה יגידו אמן להכל אם עוד לא הבנת. כדי לא לאבד את הפרנסה שלהם וללכת למסעדה או משחק כדורגל הם גם כל בוקר יתחסנו מחדש ובלילה ירימו צ'ייסר משולב של פייזר ומודרנה.

מבשלים אותם כמו צפרדע עד שהכל נראה להם לגיטימי. הם כל כך שבויים שהרוב אפילו לא תהה למה התו שלו תקף רק ל-6 חודשים ומה קורה אח"כ. 

הזיה

לא אמרתי אף אחד מהציטוטים האלה והיה לי ברור שהם יקרו ככה שזה לא רלוונטי.

במקרה הזה זה שונה כי זה ברור שלא יבקשו מאנשים להתחסן כל כמה חודשים למשך שנים. אולי בגלל שזאת פעם ראשונה יבקשו עוד חצי שנה שוב כדי לחסן עם נוגדנים למוטציות וכו', אבל לא מאמין שזה יהפוך למשהו שקורה כל כמה חודשים למשך שנים כמו השפעת.

44 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לא אמרתי אף אחד מהציטוטים האלה והיה לי ברור שהם יקרו ככה שזה לא רלוונטי.

במקרה הזה זה שונה כי זה ברור שלא יבקשו מאנשים להתחסן כל כמה חודשים למשך שנים. אולי בגלל שזאת פעם ראשונה יבקשו עוד חצי שנה שוב כדי לחסן עם נוגדנים למוטציות וכו', אבל לא מאמין שזה יהפוך למשהו שקורה כל כמה חודשים למשך שנים כמו השפעת.

אתה לא אבל רוב הציבור כן חשב אז לגמרי רלוונטי.

רשמת את זה בעצמך בגוף התשובה שלך - לשפעת מחדשים חיסון כל שנה, למה שלקורונה לא יעשו את זה (במיוחד שזו מחלה יותר מזיקה)? וירוסים לא נעלמים פתאום.

צר לי לבשר לך, בהחלט יכול להיות שתצטרך לחדש חיסון כל חצי שנה-שנה למשך השנים הקרובות, אלא אם כן אישית תחליט אחרת. אל תשכח שחלק מהאוכלוסיה לא יוכל להתחסן גם בעתיד, זה נתון שלא ישתנה ועוד יותר מסבך את העניין. האמת היא שרב הנסתר על הגלוי, את זה גם הרופאים אומרים, אל תפסול שום תרחיש.

אותי מעניין כמה מכל החבר'ה שיצאו עליי פה יהיו גיבורים ויחסנו את הילדים שלהם בקרוב בלי חשש כאות סולידריות חברתית ועם אמון מלא במשרד הבריאות

https://13news.co.il/item/news/domestic/health/shirel-halel-1230775/?utm_source=share&utm_medium=WP&utm_campaign=news_m

רק מניח פה.

זה למשל מקרה שהכרתי כבר לפני יותר משבוע ורק עכשיו עלה לכותרות בתקשורת.

כשאתה מספר דבר כזה לאנשים אטומים כמו פה, כמובן שהכל זה פייק והמצאות. אז זהו שלא. וזה מקרה אחד מבין לא מעט מקרים אתנטים שפשוט מושתקים ואו נשללים בהקשר של החיסון. הטיפול הרשלני בה אח"כ בבי"ח זה עניין אחר.

בחיי שכואב לי על הילדה הזאת, בת 22 והיתה בריאה לגמרי. הכי חשוב שמבחינת אנדרס8 החיסון הוכח כבטוח לחלוטין, תגיד את זה למשפחה שלה.

תגובות של "זה ערוץ 13 שמחפש רייטינג" יתקבלו בברכה.

38 דקות לפני, yellow_blood said:

https://13news.co.il/item/news/domestic/health/shirel-halel-1230775/?utm_source=share&utm_medium=WP&utm_campaign=news_m

רק מניח פה.

זה למשל מקרה שהכרתי כבר לפני יותר משבוע ורק עכשיו עלה לכותרות בתקשורת.

כשאתה מספר דבר כזה לאנשים אטומים כמו פה, כמובן שהכל זה פייק והמצאות. אז זהו שלא. וזה מקרה אחד מבין לא מעט מקרים אתנטים שפשוט מושתקים ואו נשללים בהקשר של החיסון. הטיפול הרשלני בה אח"כ בבי"ח זה עניין אחר.

בחיי שכואב לי על הילדה הזאת, בת 22 והיתה בריאה לגמרי. הכי חשוב שמבחינת אנדרס8 החיסון הוכח כבטוח לחלוטין, תגיד את זה למשפחה שלה.

תגובות של "זה ערוץ 13 שמחפש רייטינג" יתקבלו בברכה.

מה עם תגובות של :" אולי תוריד רגע את כובע נייר הכסף ואשכרה תקרא את הכתבה שאתה נותן לה לינק לפני שאתה בא לשלשל לנו פה על המקלדת?" 

תגובות כאלה זורמות לך?

אז למי שבטעות יכול לאכול את החרטאות של השלשלן הראשי פה, נאמר שם במפורש, "כל החולים של דלקת בקרום הלב לאחר החיסון השני בישראל החלימו ושוחררו לאחר כמה ימים". 

לא אמרו כמה אנשים זה סה"כ, אולי 10, אולי 100, מה שידוע זה שחוסנו מעל 5 מיליון איש בישראל, ומאות מיליונים בעולם, ואחוז תופעות הלוואי החמורות הוא אפסי ביותר.

שום דבר ביולוגי שתכניס לגוף לא בטוח ב100% לכל אחד, יש גם אנשים שאלרגיים למים.

לא מצפה שבובליל כמוך יבין את זה, אבל כשמחשבים סיכונים של דברים כאלה גדולים כמו מבצע חיסונים עולמי עם פוטנציאל למיליארדי אנשים שיעברו את החיסון מסתכלים על מספרים גדולים, כואב הלב על בחורה בת 22 שמתה ממצב רפואי שאולי החיסון גרם לו (ואולי לא, שום דבר לא הוכח עדיין, ובכל מקרה היא ממש לא הייתה אמורה למות מזה אם הייתה מטופלת כמו שצריך), אבל בסה"כ החיסון הזה יציל מיליוני חיים, וגם לא מעט חיים של חבר'ה צעירים בני 20-30. 

תמשיך לזיין פה תשכל עם חצאי אמת ועיוותים. 

כמובן המנטרות של משלשל על המקלדת וכל הזיוני מוח הרגילים. קראתי הכל וראיתי את כל הסרטון.

מתי טענתי שאחוז תופעות הלוואי ומקרי המוות גבוה או משהו כזה? אמרתי ואומר שהוא נמוך אבל קיים בניגוד לכמה נחרצים שקובעים שהוא בטוח לגמרי ואז חוזרים בהם עד שהם כבר לא עוקבים אחרי מה שרשמו. השאלה באמת מה ההגדרה של בטוח.

גם בניגוד לאחרים שטענו שאין בכלל תופעות לוואי ממושכות ובטח שלא מקרי מוות, שהכל פייק ומומצא, עכשיו הם מדברים קצת אחרת. מאין בכלל נזקים ומקרי מוות עברנו ליש אבל באחוז קטן. לפחות התקדמות.

אם מבחינתך לקחת סיכון כאדם צעיר ובריא למשל ללקות בדלקת בשריר הלב זה בקטנה רק כדי להימנע ממחלה ש-99% לא תפגע בך בגילך אז עניין שלך, אל תהפוך את מי שמחליט אחרת לאיזה מטורף.

אם גם מקרה כזה לא מעורר אותך וגורם לך לחשוב אז אתה באמת במצב ביש.

מחסן את הילדים ביוני? משרד הבריאות ממליץ. רוץ 

* אהה ואהבתי את ה"שאולי החיסון גרם לו". זה אף פעם לא החיסון אבל זו תמיד הקורונה.

כמה כשהאמת גלויה וברורה ככה רמת ההכחשה עולה. אללה יסטור

לפני1 שעה , yellow_blood said:

הכי חשוב שמבחינת אנדרס8 החיסון הוכח כבטוח לחלוטין, תגיד את זה למשפחה שלה.

בפעם המליון אתה ממשיך לשקר, לא רק שאתה טיפש אתה גם בן אדם קטן. 

לפני1 שעה , yellow_blood said:

כמובן המנטרות של משלשל על המקלדת וכל הזיוני מוח הרגילים. קראתי הכל וראיתי את כל הסרטון.

מתי טענתי שאחוז תופעות הלוואי ומקרי המוות גבוה או משהו כזה? אמרתי ואומר שהוא נמוך אבל קיים בניגוד לכמה נחרצים שקובעים שהוא בטוח לגמרי ואז חוזרים בהם עד שהם כבר לא עוקבים אחרי מה שרשמו. השאלה באמת מה ההגדרה של בטוח.

גם בניגוד לאחרים שטענו שאין בכלל תופעות לוואי ממושכות ובטח שלא מקרי מוות, שהכל פייק ומומצא, עכשיו הם מדברים קצת אחרת. מאין בכלל נזקים ומקרי מוות עברנו ליש אבל באחוז קטן. לפחות התקדמות.

אם מבחינתך לקחת סיכון כאדם צעיר ובריא למשל ללקות בדלקת בשריר הלב זה בקטנה רק כדי להימנע ממחלה ש-99% לא תפגע בך בגילך אז עניין שלך, אל תהפוך את מי שמחליט אחרת לאיזה מטורף.

אם גם מקרה כזה לא מעורר אותך וגורם לך לחשוב אז אתה באמת במצב ביש.

מחסן את הילדים ביוני? משרד הבריאות ממליץ. רוץ 

* אהה ואהבתי את ה"שאולי החיסון גרם לו". זה אף פעם לא החיסון אבל זו תמיד הקורונה.

כמה כשהאמת גלויה וברורה ככה רמת ההכחשה עולה. אללה יסטור

החיסון לפי כל הפרסומים של כל המדינות בעולם 99.99 אחוז בטוח, יש מצב שאפשר להוסיף עוד כמה תשיעיות אחרי הנקודה .

הסיכון לחלות במחלה קשה מקורונה ברמה של אשפוז פלוס תופעות לוואי שלא ידוע אם ומתי בכלל יעברו, גם לאדם צעיר גבוה הרבה יותר .

אין לך יכולת להבין את זה כנראה, או שאתה כל כך נעול ועיוור שזה עושה אותה מטומטם.

מתה בחורה אחת בסמיכות לחיסון השני, ממש הבאת ת'מכה אה יא קוקו.

מתו מיליונים מהקורונה.

ברור שלא כולם מתו מהקורונה ישירות, ועדיין, המספרים פה לא באותה סקלאה בכלל, לא משנה איך אתה בוחר לעוות את המספרים ולאנוס את המציאות כמו שאת אוהב לעשות.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.