Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

1 hour ago, Yoadknux said:

אין לי מושג איך לפני 6 שנים גילו גלים גרביטציוניים שהעידו על זה ששני חורים שחורים התנגשו במרחק 1.3 מיליארד שנות אור. באמת. אין לי מושג מה זה גל גרביטציוני, אני לא באמת יודע מה זה חור שחור ובטח שאני לא יודע מה קורה כששני חורים שחורים מתנגשים. 

אבל אני מאמין למדענים כשהם אומרים שהם הצליחו למדוד אותם. אני יודע שהם מסתמכים על תיאוריות ויש להן מתודה מסודרת ומערכת ניסוי מורכבת ואני מאמין לתוצאות.

אז למה בדבר כזה אפשר להאמין למדענים אבל כשזה מגיע לחיסונים, משהו נפוץ ברמה שכל אחד מאיתנו קיבל אותם בשלב בחיים, פתאום מטילים ספק?

למה בן אדם צריך לדעת עד הסוף כל דבר שקורה בחיים שלו?

כשבן אדם קונה טלפון, הוא צריך לדעת איך גלי מיקרו פועלים? הוא צריך לדעת איך המכשיר מתחבר לאינטרנט, איך התמונות נלקחות, איך המעבד מקודד אותן ושומר אותן על זיכרון פנימי בטלפון?

כשבן אדם מניע את האוטו בבוקר, הוא צריך לדעת לעומק איך פועל מנגנון שריפת בנזין ולמה זה גורם לגלגלים לנוע?

כשבן אדם עולה במעלית בעבודה, הוא צריך לראות חישוב שהכוח שהמעלית מפעילה חזק יותר מכוח המשיכה בשביל לוודא שהמעלית לא תיפול?

אם יש מישהו שהוא באמת כזה סקרן, מזמין אותו לשים כובע מנייר כסף על הראש ולחיות כל החיים במקלט. תמהוני, אבל אני יכול להתחבר.

אבל אם יש מישהו שבאופן סלקטיבי נהיה "אדם חושב" בלי באמת לחשוב כמו רוב מתנגדי החיסונים, אז שילך לראות נטפליקס ויפסיק להפיץ שטויות. 

והאמת, מעבר לפילוסופיה של המדע, אני רואה בחיסון מאמץ לאומי. כן, לא פחות. אני מאמין שהדרך היחידה למגר את המגיפה ולחזור לנורמליות היא באמצעות חיסונים. אני מאמין שזו החובה שלי כאזרח. 

לנעוץ.

לפני5 שעות , קמאנן said:

מי שלא רוצה להתחסן - שלא יתחסן. לפי דעתי, אין צורך לנסות לשכנע אפילו.

הרוב המוחלט של האוכלוסייה בסיכון התחסנה, וזה מה שחשוב באמת, כי זה מה שיוצר עומס על בתי החולים.

צעיר שרוצה לקחת את הסיכון להידבק ולהידרדר - שיבושם לו. לא מבין על מה הויכוח. מי שרוצה להיות מוגן ממי שלא התחסן, שיתחסן בעצמו. פשוט מאוד.

מה שהמדינה צריכה לעשות זה לפתוח את המסחר וזהו. בלי קשר, זה יקרה אם הם המדינה תרצה או לא בגלל הישראבלוף. לגבי נתב"ג - יצטרכו לקחת כאן החלטה מושכלת או להגדיר פרוטוקול מסודר לכניסה לארץ כדי להימנע מהמוטציות.

זה לא מדוייק

יש אנשים שלא יכולים להתחסן מסיבות בריאותיות, למה להשאיר אותם בסיכון?

החיסון עצמו אמנם יעיל מאוד, אבל לא מדובר ב 100% יעילות, כי אין כזה דבר בטבע 100% יעילות.

במידה וכולם יתחסנו (אחוז גבוה מאוד של האוכלוסייה) הוירוס פשוט ייעלם ובאמת ננצח אותו. במידה ולא, יש אפשרות שבאמת יצוצו מוטציות חדשות. זה לא יקרה אם נהיה מאחורי זה כבר.

ככל שהעניין הזה מתעכב, אנחנו מתעכבים בחזרה מלאה לשגרה, אז כן, צריך מסע שכנוע לאומי ולהוקיע אנשים כאלה שמחבלים במאמץ הזה.

18 דקות לפני, DoW said:

זה לא מדוייק

החיסון עצמו אמנם יעיל מאוד, אבל לא מדובר ב 100% יעילות, כי אין כזה דבר בטבע 100% יעילות.

במידה וכולם יתחסנו (אחוז גבוה מאוד של האוכלוסייה) הוירוס פשוט ייעלם ובאמת ננצח אותו. במידה ולא, יש אפשרות שבאמת יצוצו מוטציות חדשות. זה לא יקרה אם נהיה מאחורי זה כבר.

ככל שהעניין הזה מתעכב, אנחנו מתעכבים בחזרה מלאה לשגרה, אז כן, צריך מסע שכנוע לאומי ולהוקיע אנשים כאלה שמחבלים במאמץ הזה.

צודק

On 21.2.2021 at 11:11, Sawyer said:

אתה לא יכול לראות את זה כי אתה בתוך המטריקס, אבל אם היית מסתכל על עצמך מבחוץ אתה לא יודע איך היית נפעם מהתופעה המשוגעת הזאת.

אתה פשוט פחדן אגואיסט שבגלל פחד ואגאויסטיות לא לוקח את החיסון. זה כל מה שיש פה.

הפירואטים שאתה מבצע כאן כדי לשכנע אחרים (ובעיקר את עצמך) למה זה הגיוני - זה מדהים לצפייה. מדהים. לא פחות.

שמע סוייר ביום שאתה תבין שהחיסונים הם לא מה שיוציא אותנו מהמצב הזה, אתה תחפור בור כ"כ עמוק ולא תיכנס לנושא הזה לעולם. 

פרטים אצל המדינות שיצאו ממשבר הקורונה בלי קמפיין חיסונים מאסיבי, בלי הגבלות ובלי סגרים. הודו, שבדיה, סרביה, פלורידה ועוד כמה מדינות אמיצות ופחות חרדתיות. 

אתם מתעלמים במודע או לא במודע מראשי בריאות הציבור שאומרים לכם בפרצוף שוב, ושוב, ושוב, שגם אם כל האוכלוסיה תחוסן עדיין כל המצב ההזוי של מסכות, ריחוק וסגרים יימשך. 

אתם כ"כ שבויים בקונספציה שזה הדבר היחיד שיעזור, שרק אחרי שתעבור שנה או שנתיים ותראו שלמרות החיסונים אנחנו באותו חרא, אז אולי תחליפו תקליט. 

כי תמיד אפשר למצוא עוד מוטציה ועוד וריאנט כדי להמשיך עם ההגבלות האלה. כמה שנים שלא יחזרו תסכימו להקריב מהחיים?

לפני3 שעות , Yoadknux said:

אין לי מושג איך לפני 6 שנים גילו גלים גרביטציוניים שהעידו על זה ששני חורים שחורים התנגשו במרחק 1.3 מיליארד שנות אור. באמת. אין לי מושג מה זה גל גרביטציוני, אני לא באמת יודע מה זה חור שחור ובטח שאני לא יודע מה קורה כששני חורים שחורים מתנגשים. 

אבל אני מאמין למדענים כשהם אומרים שהם הצליחו למדוד אותם. אני יודע שהם מסתמכים על תיאוריות ויש להן מתודה מסודרת ומערכת ניסוי מורכבת ואני מאמין לתוצאות.

אז למה בדבר כזה אפשר להאמין למדענים אבל כשזה מגיע לחיסונים, משהו נפוץ ברמה שכל אחד מאיתנו קיבל אותם בשלב בחיים, פתאום מטילים ספק?

למה בן אדם צריך לדעת עד הסוף כל דבר שקורה בחיים שלו?

כשבן אדם קונה טלפון, הוא צריך לדעת איך גלי מיקרו פועלים? הוא צריך לדעת איך המכשיר מתחבר לאינטרנט, איך התמונות נלקחות, איך המעבד מקודד אותן ושומר אותן על זיכרון פנימי בטלפון?

כשבן אדם מניע את האוטו בבוקר, הוא צריך לדעת לעומק איך פועל מנגנון שריפת בנזין ולמה זה גורם לגלגלים לנוע?

כשבן אדם עולה במעלית בעבודה, הוא צריך לראות חישוב שהכוח שהמעלית מפעילה חזק יותר מכוח המשיכה בשביל לוודא שהמעלית לא תיפול?

אם יש מישהו שהוא באמת כזה סקרן, מזמין אותו לשים כובע מנייר כסף על הראש ולחיות כל החיים במקלט. תמהוני, אבל אני יכול להתחבר.

אבל אם יש מישהו שבאופן סלקטיבי נהיה "אדם חושב" בלי באמת לחשוב כמו רוב מתנגדי החיסונים, אז שילך לראות נטפליקס ויפסיק להפיץ שטויות. 

והאמת, מעבר לפילוסופיה של המדע, אני רואה בחיסון מאמץ לאומי. כן, לא פחות. אני מאמין שהדרך היחידה למגר את המגיפה ולחזור לנורמליות היא באמצעות חיסונים. אני מאמין שזו החובה שלי כאזרח. 

שמע, בתכלס אני מסכים עם מילה שאתה אומר, אבל כשאנשים מסרבים להתחסן בכמויות גדולות, מכל סיבה שהיא, צריך לטפל בנושא לעומק ולרוחב- גם אם כל מה שאתה כותב הוא נכון. 

לפני14 שעות , ת"א שלנו said:

די צריך לעשות סוף לסיפור הזה. חסימה על כל טמבל שכותב כאן דברים כאלה שיכולים לסכן חיי אדם. מילא הם היו עונים בצורה רציונלית ועם נתונים אמפירים אבל הם רק מזיינים לנו בשכל, בורחים מאימות נתונים ועובדות וממחזרים ססמאות. זה מסוכן. שזדיינו לנו מפה. אתם מסכנים אנשים.

אז בוא נדבר על עובדות ונתונים אמפיריים כמו שאתה אוהב. כמה אחוז זה 5500 חלקי 750,000? 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2012321925574506&id=1154000821406625

הנה עוד מאה חוקרי יוטיוב וקונספירטורים, שבמקרה קיבלו תואר דוקטור בישראל. כמובן שיש להם אינטרס מאוד גדול לשקר ולסכן חיי אדם בזמן שיועצי פייזר בתקשורת נקיי כפיים. 

1 hour ago, מכביזם זה בדם said:

שמע סוייר ביום שאתה תבין שהחיסונים הם לא מה שיוציא אותנו מהמצב הזה, אתה תחפור בור כ"כ עמוק ולא תיכנס לנושא הזה לעולם. 

פרטים אצל המדינות שיצאו ממשבר הקורונה בלי קמפיין חיסונים מאסיבי, בלי הגבלות ובלי סגרים. הודו, שבדיה, סרביה, פלורידה ועוד כמה מדינות אמיצות ופחות חרדתיות. 

אתם מתעלמים במודע או לא במודע מראשי בריאות הציבור שאומרים לכם בפרצוף שוב, ושוב, ושוב, שגם אם כל האוכלוסיה תחוסן עדיין כל המצב ההזוי של מסכות, ריחוק וסגרים יימשך. 

אתם כ"כ שבויים בקונספציה שזה הדבר היחיד שיעזור, שרק אחרי שתעבור שנה או שנתיים ותראו שלמרות החיסונים אנחנו באותו חרא, אז אולי תחליפו תקליט. 

כי תמיד אפשר למצוא עוד מוטציה ועוד וריאנט כדי להמשיך עם ההגבלות האלה. כמה שנים שלא יחזרו תסכימו להקריב מהחיים?

מי אמר לך שהמדינות האלה סיימו עם הקורונה? זה בא בגלים וכרגע התחלואה יורדת כמו שהיה לפני כמה חודשים, אבל הסיכוי שאצלם יתפתח גל חדש גבוה יותר משיתפתח פה. 

לפני9 שעות , קמחי said:

זה לא נכון גל. מספיק לשוטט באתר משרד הבריאות, ביוטיוב, באתרי החדשות הגדולים בארץ כדי להבין שכמות וצורת המידע שמועבר לציבור הוא מוגבל\לא מספק\לא מספיק בהיר לאדם הממוצע\משתמש בטכניקות הפחדה.

כמה סרטונים או קמפיינים ראית שמתמקדים בטכניקת החיסון? ממה הוא מורכב? מה הוא יוצר בגוף?

כמה מידע נגיש לציבור בחוזה שנחתם מול חברת פייזר? מודרנה? אסטרהזיניקה? ג'ונסון&ג'ונסון?

איזו סיבה יש לממשלה ונציגיה להורות על חיסיון ל-30(!) שנה על ישיבות הממשלה בנוגע לקורונה? 

כאשר מונעים גישה לציבור בנושא מסויים, אי אפשר להתפלא שמתבססות ועולות תיאוריות קונספירטיביות. כשמשתמשים בהפחדה, אין מה להתפלא שמתעורר אנטיגוניזם ואינסטינקט להתנגד.

כתבת יפה, ובדיוק בגלל זה תשאל את עצמך למה הממשלה משתמשת בהפחדה, פועלת בחוסר היגיון במשך שנה, ובעיקר מונעת ומסתירה מידע חשוב לציבור. 

לפני16 שעות , סטלן בטלן השמן said:

יולי אדלשטיין התחייב למספר הרבה יותר גבוה של מחוסנים

בגלל זה הפאניקה שלו ושל כלבי השמירה של הדמוקרטיה (שברור שמשקרים בקשר למספר האמיתי של המחוסנים)

אבל איפה הימים שצחקתם על קונספירטורים שהזהירו שהממשלה תיקח לאזרחים את הזכויות ותחסן בכפייה בזמן שהיא מרסקת את הכלכלה

כשעמדתי איתן מול כל דוחפי המטושים ומזריקי החלבונים מול הרפש שהטיחו בי

פחות משנה עברה והתרבינו כמו ארנבים

גלורי דייז

https://www.facebook.com/1154000821406625/videos/439970170456512

שכחת את העניין הזה, נורמלי סה"כ. 

13 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

כתבת יפה, ובדיוק בגלל זה תשאל את עצמך למה הממשלה משתמשת בהפחדה, פועלת בחוסר היגיון במשך שנה, ובעיקר מונעת ומסתירה מידע חשוב לציבור. 

אני בוטח בחיסון לחלוטין, מכיר את המנגנון וההשפעה החיסונית , קראתי את המחקרים ותוצאות הניסויים וסומך לחלוטין על אנשי המקצוע, גם אם יש לי ביקורת על התנהלות הגורמים המקצועיים(למרות שקטונתי) ונציגי הציבור.

1 hour ago, מכביזם זה בדם said:

אוקיי אז מה בעצם הטענה שלך? מה אתה חושב שהולך לקרות? תגיד לי אתה איזה אינטרס יש לממשלה להשתמש בהפחדה ו"להסתיר" מידע חשוב מהציבור? לאן מכוונים? סדר עולמי חדש? ואיך כל זה מתקשר לחיסון שיעילותו הוכחה? או שאתה גם חושב שאין דבר כזה קורונה ומדובר במזימה של מנהיגי העולם להיכנס ולצאת מסגרים בלופ אינסופי? מת לדעת איך אתה ודומיך מצליחים לחיות בצורה כל כך פרנואידית ובתחושת שקר הזאת.

לפני4 שעות , מכביזם זה בדם said:

אז בוא נדבר על עובדות ונתונים אמפיריים כמו שאתה אוהב. כמה אחוז זה 5500 חלקי 750,000? 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2012321925574506&id=1154000821406625

הנה עוד מאה חוקרי יוטיוב וקונספירטורים, שבמקרה קיבלו תואר דוקטור בישראל. כמובן שיש להם אינטרס מאוד גדול לשקר ולסכן חיי אדם בזמן שיועצי פייזר בתקשורת נקיי כפיים. 

אתה רק מחזק את מה שאני אומר. תודה לך.

אתה מדבר איתי על אחוזי מתים מהמחלה כאילו שהדבר הכי מורכב זה רק כמות המתים שמתו מקורונה. הרי ברור לך שאם היו פותחים את כל המשק ואחוזי ההדבקה היו עולים מעל מקדם 2 היית רואה קריסה של בתי החולים מעומס מתאשפזים ולבסוף מוות של חולים מקורונה ומוות עקיף של חולים ממחלות אחרות שלא יכולים לקבל טיפול רפואי כי אין מספיק כוח אדם רפואי שיטפל בהם וגם כי אין מקום בבתי החולים. נראה לי מאוד ברור שכל עוד אין תרופה לקורונה זה תמיד להיות עם האצבע על הדופק בנוגע למקדם ההדבקה ולכמות החולים הקשה שיש בבתי החולים. לכן האחוזים לא מעניינים אותי משום שהם משקרים - אם לא הסגרים זה יכל להיות הרבה יותר נורא. הרבה יותר. תרחיש של עשרות אלפי הרוגים כן היה רלוונטי. ובוא נשים בצד את התנהלות הממשלה הקלוקלת. זה שהייתה פקקטה ממשלה במלחמת לבנון ה2 לא גרמה לי להחליט שאני לא נלחם כי יש ממשלה שאני לא מאמין בה. זה שאני נגד כניסה קרקעית לעזה בלי לגמור את חמאס לא אומר שאני אעשה מה שבא לי כשיחליטו לצאת למבצע קרקעי נוסף. גם אם אני לא מסכים עם הממשלה ולא מאמין בהחלטות שלהם - בסוף יש פה מציאות קולקטיבית ואם כל אחד יעשה משהו שהוא רוצה בלי להבין שהוא חלק ממארג שלם - זה חד משמעית יפגע בחיי אדם.

ולגבי הצמיד האלקטרוני - מה הבעיה? למה כל דבר זה חשש מגזילת החרות של האדם. אנשים מורידים אפליקציות שמנטרות כל צעד ושעל בחייהם ומה שמפריע זה שמשתמשים בטכנולוגיה כדי למנוע התפשטות וריאנטים? נו באמת בוא נפריד בין הנטפליקס לבין שימוש מושכל בטכנולוגיה. אנחנו במצב חירום. יש פה מלחמה בריאותית. אולי נתרעם על כך שצהל מחלק שעוני גרמין ללוחמי הסיירות כי יש בשעון הזה gps ואפשר לעקוב אחריהם? מה דעתך? ולמה שחייל יוגדר כרכוש צה"ל ויגנבו לו את הפרטיות במשך תקופה שלמה? אולי נבין שהחיים הם לא וואקום ויש מצבים שצריכים לצמצמם במעט את החרות כדי להבטיח זכויות אזרח אחרות? וזה לא קשור לטוטליטאריות או דיקטטורה. חשוב שנבין. יש פה מצב חירום. ביבי פה לא לעוד הרבה. גם לא יואב קיש. הצמידים האלה לא שווים הרבה עבורם. אבל עבור מניעת התפשטות הוריאנטים הם רעיון לא רע.

קצת לסבר את האוזן:

אחוזי תמותה מאבולה, וירוס הרבה יותר אלים ומסוכן מהקורונה - 40%~

אחוזי תמותה מהקורונה (בארץ) - 0.74%~

מתים בעולם מאבולה - פחות מ12k

מתים בעולם מקורונה - כמעט 2.5m

למה? כי הקורונה מדבקת הרבה יותר ולכן פוטנציאל (וגם מימוש הפוטנציאל) של הנזק גדול בכמה סדרי גודל.

עזבו פוליטיקה וחארטות, תתחסנו. ככה תשמרו על עצמכם ועל סביבתכם בצורה ישירה ועקיפה 

לפני11 שעות , DoW said:

זה לא מדוייק

אז שישמרו על עצמם, אין לי פיתרון אחר לזה.

הוירוס לא "פשוט" יעלם, כי אני מאמין שבשלב מסויים יפתחו גם את נתב"ג, ולכן מוטציות ימשיכו להגיע בלי קשר למה שתעשה.

חזרה מלאה לשגרה גם לא תהיה, לפחות לא בשנים הקרובות. זה בדיוק מה שאתה צריך להפנים.

לפני8 שעות , מכביזם זה בדם said:

לא הבנתי,

תמותה היא הפגיעה היחידה מהמחלה? מה עם חולים שסובלים מתופעות לוואי משמעותיות מספר חודשים אחרי.

חולים שהגיעו להנשמה ונדרשים לשיקום של מספר חודשים?

29 דקות לפני, ravid said:

:(:(

אני אתמול עשיתי חיסון שני, הכל טוב. מילה שלי.

אני הולך לשחק כדורגל בערב. עד כדי כך הכל טוב.

תתחסן. עליי. באחריות.

10 דקות לפני, Sawyer said:

אני אתמול עשיתי חיסון שני, הכל טוב. מילה שלי.

אני הולך לשחק כדורגל בערב. עד כדי כך הכל טוב.

תתחסן. עליי. באחריות.

אני נראה לך מתנגד חיסונים? קיבלתי את הזריקה השניה היום בבוקר

4 דקות לפני, antonio_margheriti2 said:

עשיתי חיסון לפני שעה, מסתובב לי הראש, כאילו הייתי בקרוסלה.

עכשיו אני שוכב כמו מת על הספה, שותה תה כמו איזה זקן בבית אבות.

ראשון או שני? 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.