Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

לפני2 שעות , ת"א שלנו said:

מוצ"ש ברגיל - אלפי מפגינים בבלפור. הרבה מהם בלי מסיכות. אין ריחוק של שני מטר. 

אני לא בטוח שזה מגיע לכמה אלפים שם. יש די הגבלה כמה נותנים כמדומני. 

הרבה מהם בלי מסכות = רק שלושה אנשים בכל התמונות בלי מסכה, אחד מהם נער.

היחס הזה בדיוק הפוך אצל החרדים. גם הרבה פחות צפוף מאשר בלוויה גנרית של רב.

לא בעד ההפגנות האלו, אני מעדיף את המתכונת שהייתה בזמן האיסור כשהיו הרבה הפגנות קטנות נקודתיות, אבל הניסיון לנקות את החרדים ע"י השחרת המפגינים מגוחך.

זה לא בר השוואה בכלל

לפני7 שעות , Shlomix said:

לא בעד ההפגנות האלו, אני מעדיף את המתכונת שהייתה בזמן האיסור כשהיו הרבה הפגנות קטנות נקודתיות, אבל הניסיון לנקות את החרדים ע"י השחרת המפגינים מגוחך.

זה לא בר השוואה בכלל

אף אחד לא מנקה את החרדים, גם אין סיבה או הצדקה לנקות אותם. כל הסיפור פה הוא הסיקור התקשורתי והעדפה של אוכלוסייה אחת על חשבון השנייה.

יש לך הצדקה לכך שמותר להפגין בכל שבת בבלפור אבל אסור להגיע לבלומפילד? לכך שהמפגינים הפכו לאתרוג הכי מקודש במדינת ישראל? כי הם כביכול נלחמים על הדמוקרטיה עלק?

לפני15 שעות , Shlomix said:

זה לא בר השוואה בכלל

מי מנקה את החרדים? הם עושים נזק לא פחות מהמפגינים בבלפור. פשוט בוא נהיה הוגנים ונגיד שיש פה איפה ואיפה וכל ההתקהלויות פסולות נקודה - לא בשם הדמוקרטיה ולא בשם היהדות. כרגע מה שחשוב זה להציל חיים ולמנוע התקהלויות ולא להתעלם מבלפור ולבוא בטענות לחרדים. זה הזוי ברמות אדירות

30 דקות לפני, ת"א שלנו said:

מי מנקה את החרדים? הם עושים נזק לא פחות מהמפגינים בבלפור. פשוט בוא נהיה הוגנים ונגיד שיש פה איפה ואיפה וכל ההתקהלויות פסולות נקודה - לא בשם הדמוקרטיה ולא בשם היהדות. כרגע מה שחשוב זה להציל חיים ולמנוע התקהלויות ולא להתעלם מבלפור ולבוא בטענות לחרדים. זה הזוי ברמות אדירות

לא שאני תומך בהפגנות האלה שלדעתי מיצו את עצמן מזמן, אבל יש הבדל קטנטן כזה ביניהם - מותר להפגין לפי החלטות הממשלה ואסור להתקהל לצורך הלוויה.

בהפגנות השוטרים מחלקים דוחות למי שמפר את הכללים, בזמן שבלוויות במגזר החרדי לא תמצא שוטר אחד בסביבה.

אם כבר צריך לדבר על ההבדל בסיקור של ההלוויה במגזר החרדי לעומת ההלוויה שהיתה ביפו.

On 12.2.2021 at 08:46, yellow_blood said:

נראה להם הזוי שלבן אדם יש חשש להכניס לעצמו חיסון שלא נוסה מספיק (והיצרנית מתנערת מאחריות)?

לפי מה החלטת שהוא "לא נוסה מספיק"?

On 12.2.2021 at 10:11, מנש שער 11 said:

אני אתרום את ה 2 שקל שלי לדיון. ראשית התחסנתי אתמול חיסון ראשון, אחרי שהתמהמהתי חודש עם העניין. 2 סיבות עיקריות להחלטה, הראשונה והמכרעת יותר, באופן אקראי יצא לי לדבר עם קרוב לעשרה מחלימי קורונה בקבוצת הגיל שלי (בן 40, מעשן) אשר סיפרו לי חודשים לאחר ההחלמה על העייפות שלהם, הקושי לחזור לפעילות ספורטיבית , כאבי שרירים לפעמים ועוד דברים לא נעימים.   הסיבה השניה היא שאני עובד במקום סגור עם הרבה אנשים (מכון כושר) שעתיד להיפתח מחדש בעוד שבועיים ואני חושש שאתקשה מאוד לשמור על עצמי ולא להידבק שם. בגדול, הערכתי את סיכוני סיבוכי המחלה אל מול סיכוני החיסון (נכון שלטווח הארוך אין לדעת כרגע) ובחרתי מה שבחרתי. בנוסף, חצי מדינה כבר התחסנה, אז אם כולנו "כבשים" אז סבבה, אכלתי אותה. 

מנגד, אני חושב שהסגרים האלו מטומטמים, החלטות הממשלה פוליטיות יותר מרפואיות והמדינה מנהלת את המשבר עד עכשיו באופן לא מספיק טוב. 

אני גם מתנגד לכפייה ולסנקציות כלפי הלא מתחסנים. לגיטימי שמי שעוד חושש יבחר לחכות עם זה או לא להתחסן בכלל, זכותו של כל אדם לגופו. לא הייתי מונע מהם שום כניסה למקום פתוח גם בלי בדיקות. אני מקויה שבקרוב יהיו בדיקות מהירות ואמינות שיתנו תוצאה תוך רבע שעה וזה יפתור הרבה בעיות. 

מאז ומעולם למעסיקים לא היתה את הזכות לפשפש בתיקו הרפואי של העובד, גם בזמן קורונה זה צריך להישמר לדעתי. אסור להטיל סנקציה על עובד לא מחוסן או שאינו מעוניין להשיב לכך.  אנחנו עדיין בדמוקרטיה.

כל הטיעונים (סויר) שהלא מתחסנים מונעים / מעכבים את החזרה של המשק לשגרה וחיים אולי נכונים סטטיסטית, אבל זה עדיין לא אומר שצריך לחייב אותם או לחליפין למנוע מהם טיפול רפואי ממומן. גם מתאבדים שלא הצליחו ונפצעו קשה יטופלו בבתי החולים כמו גם מעשנים ושאר ירקות. 

ועוד משהו אחרון, אני יודע שאני משתתף בניסוי. ניסוי מבוקר לדעתי שימשך עוד שנה וחצי. העדפתי את זה על לקבל קורונה חלילה. 

את החשבון הבא נעשה שבועיים - חודש אחרי שיפתחו דברים בהתאם לתו הירוק ויהיה ניתן לבצע מעקב על הנתונים ולראות אם אכן היתה ירידה דרסטית בתחלואה הקשה ובהדבקות. 

שמע יא מנש, הצפת לי את הפיד במאבקים נגד החיסון, פעילות הממשלה, קיום הקורונה ומעורבות חייזרים שהם בעצם שפעת ועכשיו אתה מבלבל על למה ואיך לקחת את החיסון וזה לא בסדר שמעביד דורש תיק רפואי מעובד?

יאללה יאללה

לפני5 שעות , Chris said:

לפי מה החלטת שהוא "לא נוסה מספיק"?

על פי זה שהוא פותח ויצא לציבור ב-8 חודשים, שזה לא מספיק זמן כדי לדעת אם יכולות להיות תופעות לטווח ארוך ואיזה (דרך אגב מדווחות כבר לא מעט מאנשים אמיתיים לגמרי בלי פתרון מגורמי הרפואה אבל לא ניכנס לזה), לא משנה איך תהפוך את זה, זו עובדה קיימת אז אתה רשאי להוריד את המרכאות.

אם מבחינתך אתה מספיק בוטח בזה - סלאמתק לך תתחסן אבל לצייר את מי שלא הולך להתחסן כאילו הוא רוצח הזוי שרק מפיץ שקרים ולא אכפת לו שאנשים ימותו זו דביליות מתקדמת.

45 דקות לפני, yellow_blood said:

על פי זה שהוא פותח ויצא לציבור ב-8 חודשים, שזה לא מספיק זמן כדי לדעת אם יכולות להיות תופעות לטווח ארוך ואיזה (דרך אגב מדווחות כבר לא מעט מאנשים אמיתיים לגמרי בלי פתרון מגורמי הרפואה אבל לא ניכנס לזה), לא משנה איך תהפוך את זה, זו עובדה קיימת אז אתה רשאי להוריד את המרכאות.

אם מבחינתך אתה מספיק בוטח בזה - סלאמתק לך תתחסן אבל לצייר את מי שלא הולך להתחסן כאילו הוא רוצח הזוי שרק מפיץ שקרים ולא אכפת לו שאנשים ימותו זו דביליות מתקדמת.

את כל מה שאמרת אפשר לטעון לגבי נגיף הקורונה, בפרט התופעות ארוכות הטווח שאין להן פתרון מגורמי הרפואה כמו חולשת שרירים, איבוד חוש הטעם והריח וכאבי ראש.

29 דקות לפני, yellow_blood said:

אחרי כמה זמן של "ניסויים" מבחינתך זה מספיק בטוח מבחינת תופעות לטווח ארוך? שנה? 3 שנים? 10 שנים? 20?

למה אתה לא פועל באותה שיטה בכל דבר אחר בחיים שלך? זרוק את הסמארטפון שלך לפח, חכה עוד כמה שנים, זה לא מספיק בטוח, אנחנו לא מכירים את כל התופעות לטווח הארוך עדיין.

מי שלא מתחסן הוא לא רוצח הזוי. הוא כן דביל הזוי. כל הדיבור הזה כאילו רוצים לעשות עליך ניסויים כמו בגרמניה הנאצית, פשוט טמטום טהור.

מבחינתי ומבחינת עוד מיליוני אזרחים? בטח לא אחרי כמה חודשים, יש אנשים שירגישו בטוח אחרי חצי שנה וכאלה שגם אחרי 5 שנים. בן אדם בריא שמפחידים אותו במשך שנה ובפועל לא קרה לו כלום, לגיטימי שיפקפק, ינהל סיכונים ולא ירצה לקבל חיסון חירום בגלל זה. חושב שהטמטום האמיתי הוא ללכת בעיניים עצומות אחרי כל מה שאומרים.

למה אני לא פועל ככה בכל דבר בחייים? כמו מה למשל? אם יצא לשוק משקה חדש? הדברים האלה לא ברי השוואה לתרכובת חיסונית שמוזרקת לגוף כשגם היצרנית עצמה מזהירה בפירוש שעלולות להיות תופעות לוואי.

אל תהיה חכמולוג ותשווה דבר חיוני שאי אפשר לזוז בלעדיו כמו סמארטפון (שקיים כבר מספיק זמן בעולם) לחיסון בזק לנגיף שעובדתית סיכוי של פחות מאחוז שיפגע בי. אני אישית לא לקחתי אף פעם תרופה שלא היתה קיימת מספיק זמן, אם אקח מתישהו זה רק כי לא תהיה לי דרך אחרת להבריא את עצמי. זה לא המצב שקיים פה.

במשרד הבריאות אומרים שגם אם כל מי שיכול יתחסן, עוד הרבה אחרי נצטרך ללכת עם מסכות ולשמור ריחוק. אבל העיקר שחוזרים לחיים. מי פה המטומטם?

6 דקות לפני, yellow_blood said:

היצרנית עצמה מזהירה בפירוש שעלולות להיות תופעות לוואי.

הם עושים את זה כדי להסיר מעצמם אחריות

גם אם יש 0.001 אחוז לתופעות לוואי הם חייבים להגיד את זה

1 hour ago, AvielMaccabi4 said:

את כל מה שאמרת אפשר לטעון לגבי נגיף הקורונה, בפרט התופעות ארוכות הטווח שאין להן פתרון מגורמי הרפואה כמו חולשת שרירים, איבוד חוש הטעם והריח וכאבי ראש.

נכון, לא מתכחש לזה. רק שבפועל אני שומע את זה שנה, שנה מסתובב בתוך ת"א ליד ים אנשים בלי מסכות כל התקופה ואין זכר אצלי למשהו כזה? כנ"ל כל מי שאני מכיר.

אם זה המצב שנה אחרי כל ההפחדות, אני לא צריך להיות פרופ' כדי להבין שהפאניקה מיותרת ואם היה לי סיכוי ממשי להיפגע מזה, סביר להניח שזה כבר היה קורה. יכול להיות שזה גם יקרה בהמשך אבל סיכוי מזערי בטווח גיל שלי. זו לא המצאה ש-95% אם לא יותר לא מרגישים כלום. מעדיף להמשיך בחיים בלי לקבל חיסון חירום.

אותם מחוסנים ירצו לטוס בקרוב, הם מן הסתם יתערבבו בחו"ל עם אוכלוסיה לא מחוסנת. פתאום אין סכנה לייבא מוטציות? או שיתחילו לשאול אחד אחד שם אם הוא מחוסן?

שגעון

51 דקות לפני, yellow_blood said:

מבחינתי ומבחינת עוד מיליוני אזרחים? בטח לא אחרי כמה חודשים, יש אנשים שירגישו בטוח אחרי חצי שנה וכאלה שגם אחרי 5 שנים. בן אדם בריא שמפחידים אותו במשך שנה ובפועל לא קרה לו כלום, לגיטימי שיפקפק, ינהל סיכונים ולא ירצה לקבל חיסון חירום בגלל זה. חושב שהטמטום האמיתי הוא ללכת בעיניים עצומות אחרי כל מה שאומרים.

למה אני לא פועל ככה בכל דבר בחייים? כמו מה למשל? אם יצא לשוק משקה חדש? הדברים האלה לא ברי השוואה לתרכובת חיסונית שמוזרקת לגוף כשגם היצרנית עצמה מזהירה בפירוש שעלולות להיות תופעות לוואי.

אל תהיה חכמולוג ותשווה דבר חיוני שאי אפשר לזוז בלעדיו כמו סמארטפון (שקיים כבר מספיק זמן בעולם) לחיסון בזק לנגיף שעובדתית סיכוי של פחות מאחוז שיפגע בי. אני אישית לא לקחתי אף פעם תרופה שלא היתה קיימת מספיק זמן, אם אקח מתישהו זה רק כי לא תהיה לי דרך אחרת להבריא את עצמי. זה לא המצב שקיים פה.

במשרד הבריאות אומרים שגם אם כל מי שיכול יתחסן, עוד הרבה אחרי נצטרך ללכת עם מסכות ולשמור ריחוק. אבל העיקר שחוזרים לחיים. מי פה המטומטם?

אתה לא יכול לראות את זה כי אתה בתוך המטריקס, אבל אם היית מסתכל על עצמך מבחוץ אתה לא יודע איך היית נפעם מהתופעה המשוגעת הזאת.

אתה פשוט פחדן אגואיסט שבגלל פחד ואגאויסטיות לא לוקח את החיסון. זה כל מה שיש פה.

הפירואטים שאתה מבצע כאן כדי לשכנע אחרים (ובעיקר את עצמך) למה זה הגיוני - זה מדהים לצפייה. מדהים. לא פחות.

3 דקות לפני, yellow_blood said:

נכון, לא מתכחש לזה. רק שבפועל אני שומע את זה שנה, שנה מסתובב בתוך ת"א ליד ים אנשים בלי מסכות כל התקופה ואין זכר אצלי למשהו כזה? כנ"ל כל מי שאני מכיר.

אם זה המצב שנה אחרי כל ההפחדות, אני לא צריך להיות פרופ' כדי להבין שהפאניקה מיותרת ואם היה לי סיכוי ממשי להיפגע מזה, סביר להניח שזה כבר היה קורה. יכול להיות שזה גם יקרה בהמשך אבל סיכוי מזערי בטווח גיל שלי. זו לא המצאה ש-95% אם לא יותר לא מרגישים כלום. מעדיף להמשיך בחיים בלי לקבל חיסון חירום.

אותם מחוסנים ירצו לטוס בקרוב, הם מן הסתם יתערבבו בחו"ל עם אוכלוסיה לא מחוסנת. פתאום אין סכנה לייבא מוטציות? או שיתחילו לשאול אחד אחד שם אם הוא מחוסן?

שגעון

זה מעיד יותר מהכל איזה סוג של בן אדם אתה. 

זה כמו שתגיד שאתה בקבוע מדבר בוואטסאפ תוך כדי נהיגה ועובדה שלא קרה לך כלום אז כל העולם משקר ובתכלס זה בסדר להיות בפלאפון תוך כדי נהיגה והמשטרה צריכה להפסיק לאכוף את החוק הזה. 

אם לא היה חייב בחוק היית שם חגורת בטיחות? תכלס מה הסיכוי שדווקא אתה תהיה בתאונת דרכים, אני אומר תפסיק לשים חגורת בטיחות אחי, שיזדיין המשטר הדיקטטורי הזה בארץ שמחייבים אנשים לשים חגורת בטיחות. 

גם חלאס עם החרטא הזאת שזה אתה ועוד "מיליוני אנשים" כאילו יש פה איזה התעוררות של אנשים ערים בארץ.

בוא נפרק רגע את הטיעון הזה.  

כרגע מתוך מי שיכול לעשות חיסון, משהו כמו 75 אחוז התחסנו. 

5 מיליון זה מחוסנים + מחלימים, ויש משהו כמו 2.5 מיליון איש שלא יכולים להתחסן (מחלות מסוימות וילדים מתחת לגיל 16) .

נשארו משהו כמו 1.5 מיליון איש שיכולים להתחסן ועדיין לא התחסנו. 

אם נתחיל לצלול לתוך הפילוג הדמוגרפי של ה1.5 מיליון איש הללו, אני מאמין שנגלה שרובם זה :

1. אוכלוסייה צעירה שפשוט אין לה זמן/כוח להתחסן ולא מבינים שזה חשוב, אבל אין להם התנגדות אמיתית (ישלי לא מעט חברים כאלה, אם היה אפשר להזמין חיסון בוולט היו עושים את זה מזמן). 

2. מיעוטים חסרי השכלה בלי אמון בשלטון. 

3. חרדים שהרב שלהם אמר להם לא להתחסן.

4. כת חובשי כובעי ניירות הכסף, שהם מתנגדים אקטיביים לחיסון, כאן אתה ושאר מפיצי הפייק ניוז נכנסים. 

לא הייתי אומר שזה כבוד גדול להיות חלק מה-1.5 מיליון איש האלו, לא משנה לאיזה קט' אתה נכנס. 

29 דקות לפני, yellow_blood said:

יופי, הגיע ה-"אדם החושב באופן עצמאי" התורן

אני אתחיל מלהגיד שאתה צודק ב-100% שלא יודעים עדיין שאין תופעות לוואי לחיסון הזה. אי אפשר לקחת את הטיעון הזה ממך.

אבל אני אגיד לך מה כן יודעים בינתיים: התופעות לוואי של להידבק מקורונה חמורות באופן משמעותי מהתופעות לוואי של החיסון. תסתכל על התמותה, התשובה היא שם

גילוי נאות, אני ביום חמישי עשיתי את החיסון השני שלי, לא הרגשתי טוב אחרי, ואני קורא לכולם לרוץ להתחסן. אתה יודע למה התחסנתי? לא בשביל עצמי, אני סטודנט שמקבל מלגה מהאוניברסיטה, ההכנסה שלי לחלוטין לא הושפעה מהקורונה, אני התחסנתי בשביל הרופאים במחלקות שצריכים לגלות שהמטופל שלהם שסוף סוף מחלים ממחלה נמצא כעת בהנשמה בגלל שנדבק בקורונה. אני התחסנתי בשביל בעלי הפאבים והמסעדות, שמחודש מרץ 2020 אין להם הכנסה סדירה, אני התחסנתי בשביל בתי קולנוע ושחקני תיאטרון, אני התחסנתי בשביל האנשים שיושבים בבית ולא יודעים מה לעשות עם עצמם

הרי כל בן אדם יכול להגיד לעצמו "אני רוצה לחכות ולראות מה קורה", בוא תשמע, אנחנו כבר שנה בקורונה ושום דבר לא השתנה, נמצאים במעגלים של סגר-פתיחה-סגר-פתיחה, הדרך היחידה לקטוע את זה היא אם האוכלוסיה תתחסן ואולי החיים יוכלו לחזור להיות נורמליים שוב. כל מי שמחכה עם החיסון מעכב את המעגל הזה.

ובגלל שהעלית את העניין הזה של מוטציות, אתה יודע איך נוצרות מוטציות לוירוסים? זה לא קורה באוויר, וירוס חייב גוף מארח בשביל לפתח מוטציות. אם לגוף המארח יש מערכת חיסונית חזקה, הוא מפתח נוגדנים והוירוס מת. אם הוא מחוסן, כבר יש נוגדנים והתהליך מתקצר עוד יותר. אז נגיד אדם מחוסן נתקל במוטציה בחו"ל - הסיכויים של אותו אדם לחלות קטנים באופן דרסטי, הסיכויים של אותו אדם לפתח מוטציה קטנים באופן דרסטי, והסיכויים של אותו אדם להדביק אחרים במוטציה אפילו אם הוא נחשף לאחת קטנים באופן דרסטי.

בוא תשמע משהו אדם נאור יקר

אתה לא מבין כלום בביולוגיה מולקולרית, באופן ספציפי בוירולוגיה, אז תפסיק לרשום שטויות לא מבוססות באינטרנט  

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.