Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

לפני3 שעות , שי123 said:

דיברו היום בבוקר ברדיו בתוכנית אקטואליה איך הקורונה פרמה את הסולידריות בחברה הישראלית.

איזו נאיביות.

הקורונה לא שינתה כלום, אלא רק האירה בזרקור ענק על כל החוליים של החברה הישראלית.

הקורונה נתנה לנו טריילר למה שצפוי לחברה שלנו בעתיד.

חיות פה 2 אוכלוסיות שברובן הן מתבדלות(חרדים וערבים), אם המצב הזה לא ישתנה איכשהו- צפויים לנו ימים רעים מאוד.

1 hour ago, Echoes said:

שאלה למבינים בנושא

האם קיים חשש כלשהו לנשים לפני הריון בנוגע לחיסון? האם יש הפרכה של חששות כאלה ?

לפני שהחיסון הגיע חבר שלמד ביולוגיה הסביר לי שהחשש המרכזי הוא בעצם חלבון שיש בחיסון שדומה לחלבון שנשים מפרישות במהלך ההריון, ושהגוף עלול לזהות את החלבון הזה כעוין ולתקוף אותו ולפגוע בהריון.

תשובה מפורטת תגרום למספר צעירות שאני מכיר ללכת להתחסן בהקדם :)

בכל מקרה, אם הסכנה קיימת (והיא ככל הנראה לא) היא צריכה להיות קיימת גם עם המחלה ולא החיסון, קרי אם הן ידבקו הן באותה סכנה בדיוק.

12 דקות לפני, Sawyer said:

שאלה למבינים בנושא

האם קיים חשש כלשהו לנשים לפני הריון בנוגע לחיסון? האם יש הפרכה של חששות כאלה ?

לפני שהחיסון הגיע חבר שלמד ביולוגיה הסביר לי שהחשש המרכזי הוא בעצם חלבון שיש בחיסון שדומה לחלבון שנשים מפרישות במהלך ההריון, ושהגוף עלול לזהות את החלבון הזה כעוין ולתקוף אותו ולפגוע בהריון.

תשובה מפורטת תגרום למספר צעירות שאני מכיר ללכת להתחסן בהקדם :)

אני לא מכיר דאטה קליני שמראה על חשש כלשהו בחיסון נשים לפני הריון, וגם לא כזה שמפריך חשש כזה. מסיבות היסטוריות זאת לא אוכלוסיה שבודקים אותה במבדקים הקליניים הראשונים ולכן נשים בהריון לא משתתפות בשלב 3 של הניסויים. כן יש כמה נשים שגילו שהן בהריון תוך כדי שלב 3 במודרנה אבל הדאטה מאוד קטן וגם פחות רלוונטי כי זה לא החיסון שמופץ פה היום.

מה כן יודעים בשלב הזה? שנשים בהריון הן בסיכון גבוה יותר לפתח מחלה\ מחלה קשה במהלך הריון (לעומת נשים לא הריוניות באותה קבוצת גיל) ולכן לדעתי הסיכון התיאורטי זניח ביחס לסיכון בהדבקה במהלך ההריון ואני הייתי מייעץ לנשים לפני הריון להתחסן בהקדם. אם הן כבר בהריון, ממליצים להתחסן החל מהשליש השני (כי השליש הראשון מאופיין בהרבה תופעות לא ברורות ולעיתים באובדן הריון מצער ולא רוצים לקשר מקרים כאלה לחיסון).

בנוסף כמו שלא יודעים על סיכון אפשרי מהחיסון בהשפעה על פוריות ודברים כאלה, גם לא יודעים מספיק על ההשפעה של המחלה באותם מישורים.

לגבי חבר שלך, כדאי לו לחזור על החומר כי אין חלבון בחיסון.

עריכה: אי אפשר להעלות לפה PDF אבל שלח לי פרטית אם אתה רוצה ואעביר לך את ההמלצות המלאות האחרונות של האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה

הכוונה שלו היא לזה שבשליה יש חלבון שדומה עפ מפיצי פייק ניוז לחלבון שיש בקורונה ולכן אם תעשו חיסון קיים סיכון שהגוף מתבלבל ויתקוף במקום/בנוסף את השליה בגלל שהוא יחשוב שזה החלבון של הקורונה.

שמעתי רופאים אומרים שאין באמת דמיון ושזה לא מחשבה ריאלית ובכל מקרה גם אם זה היה המצב אז גם מי שנדבקה ולא חוסנה הייתה באותו סיכון בכל מקרה כי הגוף עדיין נלחם בנגיף ולכן יכול להתבלבל ולהלחם בשליה.

בכל מקרה מתוך מיליוני האנשים שנדבקו בקורונה בעולם אני לא מכיר מקרה שבו יודעים שזה קרה ולכן אפשר כנראה לקטלג גם את זה כפייק ניוז מוחלט. נחכה לסימוכין מהמומחים פה..

22 דקות לפני, avi atias said:

מוטציה בריטית 2

עוד ואריינט לנגיף שעלול להדביק גם מחוסנים.

התגלה בערים בריסטול, ליברפול ומנצ'סטר.

מאיפה הבאת את זה?

במחקר על אנשים בריאים, מצאו ש 18 אחוז מהמשתתפים, הפיצו 80 אחוז מהחלקיקים באוויר

הפרופיל של אותם 18 אחוז: סובלים מהשמנת יתר / מבוגרים יותר.

בקיצור, תיזהרו משמנים ;) 

אם הם חולים, כנראה שהם מפיצי על של מחלות ויראליות. אל תכנסו איתם לחדר סגור ליותר מדקה.

אותם מתחסנים היסטריים, שמאשימים אותנו בהפצת מחלות וסכנה לציבור.

מחר יטוסו עם הדרכון הירוק שלהם לדובאי, יסתובבו שם בקניונים בין לא מתחסנים.
ילכו לחפלה באוהל בדואי, ירכבו על גמל לא מחוסן,
יעשו סבב בקזינו, תשרת אותם חדרנית לא מחוסנת ויאכיל אותם שף לא מחוסן, ואז יבואו לארץ, להפיץ את המוטציות שלהם, הבריטית, הסעודית והצ'רקסית בברכה.
אבל כשזה מגיע להסתובב בקניון ישראלי עם לא מחוסן, אז פתאום הם מרגישים שמסתובב ביניהם מיקרוב והם תחת פיגוע ביולוגי.
אין שכל, אין דאגות.
במדינות אחרות אין טלאי צהוב, איך יש להם אומץ להסתובב שם בלי "זכות הציבור לדעת?"

לפני7 שעות , avi atias said:

במחקר על אנשים בריאים, מצאו ש 18 אחוז מהמשתתפים, הפיצו 80 אחוז מהחלקיקים באוויר

הפרופיל של אותם 18 אחוז: סובלים מהשמנת יתר / מבוגרים יותר.

בקיצור, תיזהרו משמנים ;) 

אם הם חולים, כנראה שהם מפיצי על של מחלות ויראליות. אל תכנסו איתם לחדר סגור ליותר מדקה.

פששש חוק פארטו באחד היישומים הטובים

לפני5 שעות , מכביזם זה בדם said:

אותם מתחסנים היסטריים, שמאשימים אותנו בהפצת מחלות וסכנה לציבור.

מחר יטוסו עם הדרכון הירוק שלהם לדובאי, יסתובבו שם בקניונים בין לא מתחסנים.
ילכו לחפלה באוהל בדואי, ירכבו על גמל לא מחוסן,
יעשו סבב בקזינו, תשרת אותם חדרנית לא מחוסנת ויאכיל אותם שף לא מחוסן, ואז יבואו לארץ, להפיץ את המוטציות שלהם, הבריטית, הסעודית והצ'רקסית בברכה.
אבל כשזה מגיע להסתובב בקניון ישראלי עם לא מחוסן, אז פתאום הם מרגישים שמסתובב ביניהם מיקרוב והם תחת פיגוע ביולוגי.
אין שכל, אין דאגות.
במדינות אחרות אין טלאי צהוב, איך יש להם אומץ להסתובב שם בלי "זכות הציבור לדעת?"

עזוב אחי, חבל לך על הזמן לנסות מלהניע אותם מ"מ, הם אובסיסיביים לגבי החיסון ובעיניים עצומות אומרים אמן אחרי כל מה ששומעים בתקשורת בלי לחשוב מעבר, לשאול  או לתהות.

יתפסו אותך על אי דיוק הכי קטן ויקראו לך שקרן (החיסון פתוח לכולם רק שבוע ולא שבועיים - איזה שקרן אתה ומפיץ פייק ניוז!) במקום להתמקד במהות שבעצם אנשים לא באים להתחסן מרצונם. אין טעם להמשיך להתווכח עם אנשים שלא מוכנים לראות לא ימינה ולא שמאלה. 

אנחנו מיליוני קונספירטורים שמסכנים את כולם וצריך לכלוא אותנו בצינוק. רק הם האצילים שדואגים איש לרעהו אבל חלקם הגדול כנראה עישנו פעם/פעמיים בחיים על הפנים של איזה מבוגר בלי בושה, באו חולים לעבודה בעבר וכו'.

מותר למות מהכל, מקורונה? חס וחלילה, אחד שווה ערך ל-10 מתים. השפעת הרגילה איכשהו התנדפה מהעולם לגמרי השנה, רק קורונה זה מה שהולך היום.

נראה להם הזוי שלבן אדם יש חשש להכניס לעצמו חיסון שלא נוסה מספיק (והיצרנית מתנערת מאחריות) בזמן ששנה שלמה מפחידים אותו ותכלס לא קרה לו כלום. ממש הזוי. איך אנחנו מעזים בכלל?

יש הרבה שבדעה שלנו, פשוט מפחדים להגיב/אין להם כח ללכת נגד הזרם.

בן אדם כמו קרישי למשל, שאמר את זה בעדינות כדי שלא יצאו עליו פה כמו שיצאו עלינו, אם יתחסן זה נשמע לפי מה שאמר שהוא יעשה את זה רק כדי להיכנס למשחקים ולא כי הוא באמת שלם עם זה.

ספויילר - בקרוב המוטציה הבוכארית וסגר רביעי

אני אתרום את ה 2 שקל שלי לדיון. ראשית התחסנתי אתמול חיסון ראשון, אחרי שהתמהמהתי חודש עם העניין. 2 סיבות עיקריות להחלטה, הראשונה והמכרעת יותר, באופן אקראי יצא לי לדבר עם קרוב לעשרה מחלימי קורונה בקבוצת הגיל שלי (בן 40, מעשן) אשר סיפרו לי חודשים לאחר ההחלמה על העייפות שלהם, הקושי לחזור לפעילות ספורטיבית , כאבי שרירים לפעמים ועוד דברים לא נעימים.   הסיבה השניה היא שאני עובד במקום סגור עם הרבה אנשים (מכון כושר) שעתיד להיפתח מחדש בעוד שבועיים ואני חושש שאתקשה מאוד לשמור על עצמי ולא להידבק שם. בגדול, הערכתי את סיכוני סיבוכי המחלה אל מול סיכוני החיסון (נכון שלטווח הארוך אין לדעת כרגע) ובחרתי מה שבחרתי. בנוסף, חצי מדינה כבר התחסנה, אז אם כולנו "כבשים" אז סבבה, אכלתי אותה. 

מנגד, אני חושב שהסגרים האלו מטומטמים, החלטות הממשלה פוליטיות יותר מרפואיות והמדינה מנהלת את המשבר עד עכשיו באופן לא מספיק טוב. 

אני גם מתנגד לכפייה ולסנקציות כלפי הלא מתחסנים. לגיטימי שמי שעוד חושש יבחר לחכות עם זה או לא להתחסן בכלל, זכותו של כל אדם לגופו. לא הייתי מונע מהם שום כניסה למקום פתוח גם בלי בדיקות. אני מקויה שבקרוב יהיו בדיקות מהירות ואמינות שיתנו תוצאה תוך רבע שעה וזה יפתור הרבה בעיות. 

מאז ומעולם למעסיקים לא היתה את הזכות לפשפש בתיקו הרפואי של העובד, גם בזמן קורונה זה צריך להישמר לדעתי. אסור להטיל סנקציה על עובד לא מחוסן או שאינו מעוניין להשיב לכך.  אנחנו עדיין בדמוקרטיה.

כל הטיעונים (סויר) שהלא מתחסנים מונעים / מעכבים את החזרה של המשק לשגרה וחיים אולי נכונים סטטיסטית, אבל זה עדיין לא אומר שצריך לחייב אותם או לחליפין למנוע מהם טיפול רפואי ממומן. גם מתאבדים שלא הצליחו ונפצעו קשה יטופלו בבתי החולים כמו גם מעשנים ושאר ירקות. 

ועוד משהו אחרון, אני יודע שאני משתתף בניסוי. ניסוי מבוקר לדעתי שימשך עוד שנה וחצי. העדפתי את זה על לקבל קורונה חלילה. 

את החשבון הבא נעשה שבועיים - חודש אחרי שיפתחו דברים בהתאם לתו הירוק ויהיה ניתן לבצע מעקב על הנתונים ולראות אם אכן היתה ירידה דרסטית בתחלואה הקשה ובהדבקות. 

הלוואי שהיו מקדמים את הרעיון לגבות כסף על חיסונים החל מתאריך מסויים

היינו רואים איך כל המתלבטים היו רצים להזריק לעצמם חיסון

1 hour ago, אקיטה said:

ואללה עשיתי את ה 2 מנות, שום כאב שום תופעת לוואי אחרי ששבועות מפחידים במיוחד מהמנה השנייה

אצלי בסך הכל היה מעט חום ביום שאחרי וזה עבר אחרי יום נוסף

הקטע הוא שבתקשורת מנפחים לך כל מקרה ספציפי ועושים כותרות כדי ליצור באזז ורייטינג, מפחידים אנשים, בזמן שאצל מיליונים אחרים לא קרה כלום.

אני לא יודע אם התקשורת פועלת בתמימות ופשוט רודפת אחרי הרייטינג, או שזה מתוך שיקולים פוליטיים כדי לפגוע במאמץ לחסן את האוכלוסייה, וכתוצאה מכך לעכב את החזרה לשגרה, ובעקיפין לסמן את ביבי כאשם כאשר אנחנו פסע לפני בחירות.

הרי ברור שאם נגיע לבחירות כאשר הוירוס מאחורינו, 95% מהאוכלוסיה מחוסנת, כולם חוזרים לעבוד, גנים פתוחים, הופעות, ספורט עם קהל וכו', זה היה נותן לביבי תמונת ניצחון על הקורונה ותנופה חזקה לקראת הקלפי.

איזה כיף זה שהיום אחרי שהשקענו ככ הרבה בלשכנע מתנגדי חיסון לדעת שמי שעדיין מתנגד חיסון זה אדם שלדעות שלו פשוט אין משמעות, אי אפשר לקחת ברצינות שום דבר שבן אדם כזה אומר וכל מי בחיי שמצגלה כמתנגד חיסונים מקוטלג במקום הנכון אצלי בראש.

זה נוח.

On 11.2.2021 at 14:32, Echoes said:

הקורונה נתנה לנו טריילר למה שצפוי לחברה שלנו בעתיד.

חיות פה 2 אוכלוסיות שברובן הן מתבדלות(חרדים וערבים), אם המצב הזה לא ישתנה איכשהו- צפויים לנו ימים רעים מאוד.

נכון מאוד. האם ישתנה - לא.

On 12.2.2021 at 13:18, DoW said:

הקטע הוא שבתקשורת מנפחים לך כל מקרה ספציפי ועושים כותרות כדי ליצור באזז ורייטינג, מפחידים אנשים, בזמן שאצל מיליונים אחרים לא קרה כלום.

אני לא יודע אם התקשורת פועלת בתמימות ופשוט רודפת אחרי הרייטינג, או שזה מתוך שיקולים פוליטיים כדי לפגוע במאמץ לחסן את האוכלוסייה, וכתוצאה מכך לעכב את החזרה לשגרה, ובעקיפין לסמן את ביבי כאשם כאשר אנחנו פסע לפני בחירות.

חייב לומר שזה הדבר הכי מצחיק בכל הדיון כאן, ממש הרצחת וגם ירשת.

שנה שלמה התקשורת היא זאת שמנפחת את העניין של הקורונה 24-7, מביאה כל חולה תמים שהסתבך ומתעלמת ממאות אלפי ה"חולים" שלא קרה להם כלום. 

בהשפעת התקשוררת קוראים למי שלא רוצה לקחת חלק בניסוי רוצח קשישים, חלק מכת, קונספירטור וכו', ואז אתה אומר את מה שאתה אומר. מביך. 

מוצ"ש ברגיל - אלפי מפגינים בבלפור. הרבה מהם בלי מסיכות. אין ריחוק של שני מטר. 

קיצר, לא חרדים - לא מעניין. מפגינים נגד נתניהו בשם הדמוקרטיה - קרדיט אין סופי. מתכנסים להלוויה בשם היהדות - אנטיגוניזם טהור.

אם זו מדינה דמוקרטית ויהודית - הדמוקרטיה לא חשובה יותר מהיהדות אלא יש איזונים ביניהם. אם כרגע ההלוויות פסולות והן פסולות אז אין מקום גם המראות המבישות האלה "בשם הדמוקרטיה". 

ההפגנה בבלפורההפגנה בבלפורההפגנה בבלפור

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.