Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

1 דקה לפני, פראנק_רייקארד said:

דרך קופת חולים יש סדנת גמילה מעישון חינם, גם תזונאית וגם אימוני כושר במחיר סימלי. 24 ש"ח לאימון.

אחלה, מגניב, רק חבל שזה טיפה בים, בטח ביחס לפמפום של הקורונה בכל מדיה 24-7, משהו שהורג יותר מקורונה היו צריכים להוציא מחוץ לחוק לפי הדעה הרווחת כאן. 

23 דקות לפני, ת"א שלנו said:

לכתבה המלאה על שוודיה:

https://davidson.weizmann.ac.il/online/sciencepanorama/קורונה-האם-המודל-השוודי-פועל

למען הסר ספק - מכון דווידסון שייך למכון ויצמן. אחד הגופים המקצועים בעולם. 

חבל שהחבר'ה האלה, "חסרי האינטרסים", לא מגלים לנו שבכל שנה מתים בנורבגיה, פינלנד ודנמרק חצי מהכמות שבשבדיה. 

22 דקות לפני, אנדרס8 said:

שמע, לפעמים באמת כדאי ללכת בעיניים עצומות אחרי זה שאומרים לך שהחיסון בטוח, אם אין לך את הכלים לנתח הנתונים בעצמך ומי שאומר לך את זה זה ארסנל של מומחים מכל הדיסיפלינות הרלוונטיות. זה בטוח עדיף מלשאוב השראה מהטלגרם\ פייסבוק\ יוטיוב\ האוניברסיטה של החיים. וגם אם תמשיך עוד מאה הודעות להקביל את זה לשואה זה לא יהיה נכון וסתם יוציא אותך אהבל.

יכול להגיד לך שבאופן אישי אני עובד בתעשיית המדיקל, חוקר את התחום (לא בפייסבוק אלא אשכרה מפרסם מאמרים), קראתי את המסמכים הרשמיים שפייזר ומודרנה הגישו וראיתי את (רוב) הדיונים  של הFDA בלייב (שהתנהלו בצורה הכי שקופה שיש) ובעיקר רואה בעיניים מה המחלה הזאת יכולה לעשות לריאות ואני אומר לך בבירור - לפי כל הידע המדעי שנצבר בעולם נכון להיום, לא להתחסן זה הדבר השני הכי טיפשי שבן אדם יכול לעשות. הדבר הראשון הכי טיפשי זה להפיץ את משנת הטרללת שלו ולגרום לאחרים לא להתחסן.

אוקיי, אז בוא תגיד איך אומרים לי שהחיסון בטוח אם מדובר בחיסון ראשון אי פעם בטכנולוגיית mRNA שיוצא לשוק, והוא לא נבדק לטווח ארוך?

אם אני מביא לך מסמך, שאם מתגלה נזק בטווח הארוך אתה נותן לכל מתחסן 100,000 ש"ח, אתה תחתום? 

אין פה בכלל קשר לפייסבוק או ליוטיוב, אלא לעובדה שאף אחד לא יכול להכחיש והיא שהחיסון לא קיים מספיק זמן כדי לדעת מה יכול לקרות בעוד שנה. 

אין בכלל ספק שמדובר באישור זמני, כי אם החיסון היה בטוח ב-100 אחוז הוא היה מקבל אישור קבוע. 

מעבר לכך - https://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3881011,00.html - ברור לכולם שהופעלו לחצים מאוד כבדים לאשר את החיסון. 

ובנוגע לשואה, בוא תגיד לי מתי התכוונו להפעיל סנקציות כאלה על אנשים, ומתי לאחרונה קראו לאחרים מפיצי מחלות... 

יש קווים אדומים בחברה, והקווים האדומים האלה נחצו מזמן. אתה וחבריך רק מלבים את האש. 

3 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

חבל שהחבר'ה האלה, "חסרי האינטרסים", לא מגלים לנו שבכל שנה מתים בנורבגיה, פינלנד ודנמרק חצי מהכמות שבשבדיה. 

שבדיה מדינה של 10 מיליון תושבים. פינלנד דנמרק ונורווגיה כל אחת כ-5 מיליון. 

לפני1 שעה , מכביזם זה בדם said:

חסרי חשיבות? זה הכי חשוב שיש. יש גם לא מעט אנשים ורופאים שמתחסנים לשפעת, לי לא בא להתחסן לשפעת, זכותי לא? לפחות עד היום זה היה כך. 

אם האמירות של חגי לוין, נשיא בי"ח שערי צדק ועוד לא מעט אנשי מקצוע היו נתפסות ברצינות, אז ההתייחסות הייתה בהתאם וכל הסנקציות או השיח המתלהם והמאשים לא היו קורים. 

אנשים שבויים בקונספציה שזאת הדרך היחידה לצאת מהמצב, כשיותר ויותר מקומות בעולם משחררים את ההגבלות גם בלי חיסונים או חובת חיסונים.  

שאלתי שאלה. אתה סומך עליהם, הם ראויים לשמוע אותם?

אם כן - האם תקשיב להם אם הם יפנו אלייך ויבקשו שתתחסן?

אם לא - למה בכלל אתה מביא לי אותם כדוגמה למשהו אם אתה לא מקשיב להם..

אחי נשמה טובה, תקשיב רגע

זה נראה שלא משנה מה ירשמו לך פה אתה נעול ונראה לי שזה שיח חרשים...

כל מה שכתבו לך פה לא שכנע אותך אפילו בקצת? כלום כלום? לא גרם לך לשנות את דעתך ולו במילימטר? 

לפני1 שעה , מכביזם זה בדם said:

1. הסבירות שלו לחלות קשה אולי יורדת ב-95%, אבל לפי ההנחות (וגם ההנחיות כתוצאה מכך) הוא יכול באותה מידה להידבק ולהדביק. 

יש כבר מחקרים ראשוניים שמראים שהסיכוי של מחוסן שנדבק להדביק אחרים נמוך יותר.

https://www.google.com/amp/s/www.themarker.com/amp/coronavirus/.premium-1.9523937

עריכה:

אגב, עם חלק לא קטן מהטענות שלך לגבי הפוליטיזציה של היחס לקורונה אני מסכים לחלוטין, אבל אחרי שנה כבר צריך להפנים שזה פשוט המצב והוא לא ישתנה.

לכן הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות כדי לחזור לחיים רגילים הוא להתחסן.

22 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

אוקיי, אז בוא תגיד איך אומרים לי שהחיסון בטוח אם מדובר בחיסון ראשון אי פעם בטכנולוגיית mRNA שיוצא לשוק, והוא לא נבדק לטווח ארוך?

אם אני מביא לך מסמך, שאם מתגלה נזק בטווח הארוך אתה נותן לכל מתחסן 100,000 ש"ח, אתה תחתום? 

אין פה בכלל קשר לפייסבוק או ליוטיוב, אלא לעובדה שאף אחד לא יכול להכחיש והיא שהחיסון לא קיים מספיק זמן כדי לדעת מה יכול לקרות בעוד שנה. 

אין בכלל ספק שמדובר באישור זמני, כי אם החיסון היה בטוח ב-100 אחוז הוא היה מקבל אישור קבוע. 

מעבר לכך - https://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3881011,00.html - ברור לכולם שהופעלו לחצים מאוד כבדים לאשר את החיסון. 

ובנוגע לשואה, בוא תגיד לי מתי התכוונו להפעיל סנקציות כאלה על אנשים, ומתי לאחרונה קראו לאחרים מפיצי מחלות... 

יש קווים אדומים בחברה, והקווים האדומים האלה נחצו מזמן. אתה וחבריך רק מלבים את האש. 

פשוט מתסכל להמשיך להאכיל אותך אז זאת תגובה אחרונה שלי אליך

-- אומרים שהחיסון בטוח כי בדקו אותו לפי כל הפרטוקולים הנדרשים לפיתוח חיסון. מה לעשות שאי אפשר לחכות עשר שנים כדי לוודא שבאמת אין תגובה כלשהי לטווח ארוך? וגם אם נניח תהיה אין שום דרך להראות סיבתיות לחיסון עצמו. אני באמת לא מצליח להבין את הטענה הזאת כשבמקביל אתה גם לא יודע מה הנזקים לטווח ארוך מהמחלה. יש פה עניין מאוד ברור של טרייד-אוף בין הסיכון בלהידבק, להדביק אחרים ולחלות לבין איזה שהוא סיכון מהחיסון שהוא בגדר תיאוריה בלבד. צריך להיות מטורלל על כל הראש כדי לבחור את אופציה א'.

-- למה אני צריך לחתום על כזה מסמך כשזה לא רלוונטי? אם אני מביא לך מסמך שאם מתגלה שנדבקת והדבקת שלושה אנשים אחד מהם גם הדביק את אמא שלו והיא נפטרה, אתה חותם על זה? אתה תביא לה 100000 ש"ח? מה אתה רוצה?

-- אין בכלל ספק שמדובר באישור זמני: זה נכון, ברגע שיתאפשר לפי הפרוטוקולים הוא יקבל אישור קבוע. הצפי הוא באפריל השנה.

-- הופעלו לחצים כבדים לאשר את החיסון: ברור שזה נכון, אז מה? הFDA לא עובד ככה ולא כפוף לבית הלבן וגם ככה זה לא שראש הFDA מאשר בעצמו את החיסון, זה תהליך הרבה יותר מורכב מאשר החלטה של אדם אחד. 

-- בהחלט יש קווים אדומים בחברה אבל מי שחצה אותם זה אתה וחבריך שמתפקדים בתור סוכני בורות ומפיצים חצאי אמיתות.

שא ברכה, מקווה שניפגש (מרחוק) בבלומפילד בקרוב

מדהים מה שקורה בנושא הזה, צריך ליחצן אותו החוצה.

מכביזם זה בדם פשוט זורק שטויות ופייק ניוז לאוויר בשילוב וואטאבוטיזם על נושאים קלושים ולא קשורים 

ויש פה כמה יוזרים שפשוט מנתחים טענה אחרי טענה שלו ומפריכים אותה באמצעות המדע והספרות בצורה הברורה ביותר.

זה הנוקאאוט הכי מטורף שראיתי בתולדות הפורום. באמת. 

בכל מקרה אל תתייאשו מזה שהוא לא משתכנע כי גם אם חצי עולם יתחסן 100% ובקורונה תעבור משם וחצי עולם אחר לא יתחסן וימותו כולם הוא לא יאמין, הוא מזמן לא מסוגל להבחין במציאות הוא חי במטריקס.

אבל אני בטוח שאתם כן מצליחים להשפיע על כל מני לא בטוחים שקוראים כאן. עבודת קודש.

אני מקווה מאוד שיהיה מישהו בממשלה שיהיה אמיץ ויצא נגד כל האלה שנגד חיסונים.

חייבים להכניס את הטיפול בקורונה לסל הבריאות רק למי שמחוסן/אנשים שמבחינה בריאותית לא יכולים להתחסן.

רק ככה נוכל "להכריח" את האנשים להתחסן, אם עדיין הם לא יסכימו אז שיהיה להם בהצלחה לשלם מיליון דולר -+ על ימי אשפוז, טיפול וכו' מכספם הפרטי(בארה"ב דרשו מאדם למעלה ממיליון דולר על 82 ימי אשפוז וטיפול בקורונה).

כל אחד יעשה מה שהוא חושב לנכון, מי שבוחר לא להתחסן שידע שיש לזה השלכות.

למה המדינה צריכה לממן טיפול יקר יותר כשיש טיפול זול יותר?

1 hour ago, מכביזם זה בדם said:

אני רוצה לדייק אותך:

לא אומרים שהחיסון בטוח לטווח ארוך ב-100%. אני לא אומר שכן, ולכן אף אחד לא יחתום לך גם על שקל.

מה שכן אומרים 2 דברים:

1. אין אף אינדיקציה נכון להיום שיהיה נזק לטווח ארוך מהחיסון (לפחות לפי המידע שמפרסמים לציבור) 

2. לעומת החיסון, לנגיף יש דווקא וואחד אינדיקציה על נזק לטווח ארוך. קוראים לזה long covid ויש אנשים שנדבקו לפני חצי שנה-שנה ועדיין לא יצאו מזה, שלא לדבר על פגיעות עתידיות אפשריות שלא ניתן לצפות, כמו שקורה למשל בחצבת, שעלולה להתפרץ שוב 10 שנים אחרי ההחלמה ולהרוג אותך. החיסון כנראה לא יגרום לדברים כאלה אבל לגבי הנגיף- אנחנו לא יודעים. 

לכן, כן, יש סיכון מסויים בנטילת החיסון, אבל מדובר בסיכון מחושב בהשוואה לסיכון לחלות בנגיף. לפחות זה מה שקהילת המדע נוטה להאמין בו היום. 

לפני3 שעות , אנדרס8 said:

יש משהו שאנשים לא מבינים: הקטע שהחיסון פותח במהירות זה לא אומר שדילגו על שלבים בפרוטוקול הבדיקה של הבטיחות והניסויים הקליניים אלא בזה שהצליחו לפתח את המוצר עצמו ולגייס מתנדבים במהירות שיא בגלל שהושקעו בזה המון משאבים שאי אפשר להשקיע בפיתוח של חיסון רגיל כביכול. מבחינת השלבים של הניסויים הקליניים לא קיצרו שום פינה ובדקו הכל כמו שצריך - זה לא שבפיתוח של חיסון אחר בודקים אותו בניסויים במשך עשר שנים. הFDA זה הגוף הרגולטורי הכי קשוח ורציני שיש בתחום הזה, שמעסיק את המומחים הכי הכי מכל הדיסיפלינות, ככה שגם למי שלא בקיא בביולוגיה, אפידימיולוגיה, רפואה וכו' יכול להיות בטוח שהחותמת של הFDA לא באה סתם ולגמרי אפשר להסתפק בה.

עושה רושם שיש לך ראש על הכתפיים - לך להתחסן בהקדם. 

שאלה אחת אחרונה אליך, של כן או לא, ואח"כ אזרום עם הבקשה שלך ולא נדון יותר. האם אי פעם הFDA אישר תרופה או חיסון שגרם נזק בלתי הפיך לבני אדם? 

בלי להתפלפל, בלי להתחכם, האם קרה דבר כזה או לא? מקווה שתהיה הוגן ותגיד את האמת. 

לפני4 שעות , Sawyer said:

אבל החיסון לא פחות בטוח מחיסונים ותרופות אחרות שאתה לוקח כל הזמן, לא נבדק פחות מהם לא אושר בצורה פחות רצינית מהם, הסיבות שאושר מהר זה כי כסף והתגייסות עולמית ושיתוף מידע וכו'.

אתה טועה ומטעה, החיסונים והתרופות האחרות שהוא לוקח אושרו באופן קבוע ולא באופן זמני, על פני הרבה יותר זמן של מחקר ובדיקת תופעות לטווח ארוך. 

זה "אושר מהר" כי זה אושר זמנית, ובאותה מידה יכולים להחליט בעוד כמה חודשים שמבטלים את האישור הזמני בגלל תופעות שהתגלו. 

וזאת בדיוק הבעיה, תומכי החיסונים קוראים לאנשים אחרים פייק ניוז בזמן שהם בעצמם רושמים פייק ניוז כדי להשפיע על אנשים אחרים להתחסן. 

חוץ מזה סוייר, אל תהיה מודאג, אם במשך שנה בתי החולים כאן לא קרסו עם 0 מתחסנים, אז לפי האמונה שלך אתה יכול להיות רגוע.  

ובהערת אגב, פשוט מדהים אותי איך אף אחד לא מסוגל לראות שיש אינטרסים בעניין, איך אף אחד לא קולט שחברת פייזר ומדעניה הטהורים מכניסים טריליונים בזכות החיסונים. 

איך כולם פה בטוחים כמה לממשלה ומנכ"ל פייזר - שאפילו לא התחסן עדיין! - אכפת מהבריאות שלכם ולא מהכסף שלהם. 

3 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

שאלה אחת אחרונה אליך, של כן או לא, ואח"כ אזרום עם הבקשה שלך ולא נדון יותר. האם אי פעם הFDA אישר תרופה או חיסון שגרם נזק בלתי הפיך לבני אדם? 

אתה טועה ומטעה, החיסונים והתרופות האחרות שהוא לוקח אושרו באופן קבוע ולא באופן זמני, על פני הרבה יותר זמן של מחקר ובדיקת תופעות לטווח ארוך. 

זה "אושר מהר" כי זה אושר זמנית, ובאותה מידה יכולים להחליט בעוד כמה חודשים שמבטלים את האישור הזמני בגלל תופעות שהתגלו. 

וזאת בדיוק הבעיה, תומכי החיסונים קוראים לאנשים אחרים פייק ניוז בזמן שהם בעצמם רושמים פייק ניוז כדי להשפיע על אנשים אחרים להתחסן. 

חוץ מזה סוייר, אל תהיה מודאג, אם במשך שנה בתי החולים כאן לא קרסו עם 0 מתחסנים, אז לפי האמונה שלך אתה יכול להיות רגוע.  

ובהערת אגב, פשוט מדהים אותי איך אף אחד לא מסוגל לראות שיש אינטרסים בעניין, איך אף אחד לא קולט שחברת פייזר ומדעניה הטהורים מכניסים טריליונים בזכות החיסונים. 

איך כולם פה בטוחים כמה לממשלה ומנכ"ל פייזר - שאפילו לא התחסן עדיין! - אכפת מהבריאות שלכם ולא מהכסף שלהם. 

מטורף שכמעט אף משפט שאתה אומר הוא לא נכון. מוכיחים לך את זה כאן עובדתית, משפט אחרי משפט. אתה מתעלם מהמציאות ומכל ההוכחות ומחפש איך להסיט את הנושא למשהו אחרי שגם אותו יסבירו לך כדי שתסיט שוב למשהו אחר.

אני מבקש ברצינות, תמשיך. אתה עושה עבודה מדהימה עבור האנשים הנורמטיבים, אתה לא יכול לראות את זה מבחוץ כמובן אבל אדם רנדומלי שלא החליט מה האמת רואה אותך ואת הדיון הזה הוא הולך להתחסן על המקום. תודה.

לפני5 שעות , ת"א שלנו said:

זה דווקא כן רלוונטי ואומר הרבה על הקורונה. כי בשונה מסיבות מוות אחרות - כאן אתה יכול להידבק בקורונה בגלל חוסר אכפתיות ולהדביק אדם אחר ואולי גם לגרום למוות מהיר שלו או של המעטפת הקרובה-רחוקה שלו. זה שונה ממחלות אחרות שקשורות בהשפעה עקיפה של לחץ, תזונה וזיהומים. כאן למעשה יש לכל אדם אחריות על האחר כי הוא יכול להרוג אותו או מישהו מבני משפחתו. הלכתי ברחוב בלי מסיכה ונדבקתי בקורונה ->נכנסתי לבניין שלי והדבקתי את השכן שגר בקומה 2 -> השכן נדבק בקורונה, החלים אבל הדביק את בת דודה שלו --> בת דודה שלו חלתה ומתה. זה עליי. ואם הייתי שם מסיכה או שומר על ריחוק או רחמנא ליצלן אפילו מתחסן הייתי יכול להציל את הבת דודה של השכן. אז כן - כמות הנפטרים מראה על חוסר הבנה ומודעות בתחילת המחלה אבל כיום היא מראה בעיקר על חוסר אכפתיות וזה מגיע בעיקר ממקום שאתה לא מכיר את האנשים שאתה פוגע בהם או שאין לך קשר אליהם באופן ישיר.

חייב לומר בנוגע לדוגמא שלך, שבאותה מידה כל מי שמעשן הוא רוצח פוטנציאלי של אלפי אנשים בשנה, ומעודד את התופעה. 

לפי הדעה הרווחת כאן אני מניח שגם את המעשנים צריך לכלוא בבתים או להכריח אותם להפסיק. 

משרד הבריאות, שמאוד דואג לבריאות שלך, לא ממש רוצה להוציא את העישון מחוץ לחוק, אלא נותן בחירה לאנשים. אבל שם זה בסדר. 

גם מבחינת המזון הלא בריא, כמובן, אף אחד לא רוצח פוטנציאלי אלא יותר נחמד להעלים עין. 

גם מבחינת הזיהומים והחיידקים, איך הם קורים לדעתך? כי לדעתי זה מאוד ברור, מועברים בין בני אדם, אז למה לא להתחיל בפסיכוזה של בדיקות וסנקציות? 

ולשאלתך, כן החכמתי בנושא, ואת האנשים שמסוגלים להתבטא כמו בני אדם ולא להכפיש אני כן מעריך, אבל עדיין יש הרבה דברים שלא מתיישבים אצלי ולא קיבלתי תשובות עליהם כאן. לא נורא. 

20 דקות לפני, ravid said:

אני רוצה לדייק אותך:

לא אומרים שהחיסון בטוח לטווח ארוך ב-100%. אני לא אומר שכן, ולכן אף אחד לא יחתום לך גם על שקל.

מה שכן אומרים 2 דברים:

1. אין אף אינדיקציה נכון להיום שיהיה נזק לטווח ארוך מהחיסון (לפחות לפי המידע שמפרסמים לציבור) 

2. לעומת החיסון, לנגיף יש דווקא וואחד אינדיקציה על נזק לטווח ארוך. קוראים לזה long covid ויש אנשים שנדבקו לפני חצי שנה-שנה ועדיין לא יצאו מזה, שלא לדבר על פגיעות עתידיות אפשריות שלא ניתן לצפות, כמו שקורה למשל בחצבת, שעלולה להתפרץ שוב 10 שנים אחרי ההחלמה ולהרוג אותך. החיסון כנראה לא יגרום לדברים כאלה אבל לגבי הנגיף- אנחנו לא יודעים. 

לכן, כן, יש סיכון מסויים בנטילת החיסון, אבל מדובר בסיכון מחושב בהשוואה לסיכון לחלות בנגיף. לפחות זה מה שקהילת המדע נוטה להאמין בו היום. 

1. ברור שאין אינדיקציה, זה החיסון הראשון מסוגו בטכנולוגיית mRNA שיוצא לעולם. 

2. אני אשמח לשמוע לכמה אחוז יש לונג קוביד, כי ממה שאני שומע (אפילו בתקשורת שלכם) רוב האנשים הם אסימפטומטים. 

אגב, עצוב מאוד הדעות כאן על תמיכה בכפיה ובסנקציות. 

מגיע לכל מי שמאחל את זה שיטילו עליו סנקציות וכפיה בדברים שהוא לא מאמין בהם, אבל לא אאחל את זה כי זה בזוי בעיניי. 

מעניין מה יקרה כשהסנקציות והאפליות יהיו על דברים שפחות בא לכם. כמו בדיקטטורה אמיתית. 

7 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

2. אני אשמח לשמוע לכמה אחוז יש לונג קוביד, כי ממה שאני שומע (אפילו בתקשורת שלכם) רוב האנשים הם אסימפטומטים. 

זה ממש לא החיסון הראשון בטכנולוגיה mRNA, בעבר היו חיסונים שמטפלים בסרטן ומחלות מסויימות.

הטכנולוגיה הזאת קיימת 2 עשורים.

https://davidson.weizmann.ac.il/online/askexpert/חיסוני-mrna-לא-טכנולוגיה-חדשה

היא בטוחה לגמרי, הקורנה יותר מסוכנת מהסיכוי הנמוך שיקרה לאדם משהו כתוצאה מהחיסון.

Just now, זיפו said:

זה ממש לא החיסון הראשון בטכנולוגיה mRNA, בעבר היו חיסונים שמטפלים בסרטן ומחלות מסויימות.

הטכנולוגיה הזאת קיימת 2 עשורים.

היא בטוחה לגמרי, הקורנה יותר מסוכנת מהסיכוי הנמוך שיקרה לאדם משהו כתוצאה מהחיסון.

יאללה, בוא תראה לנו מקור שמראה על חיסון לסרטן, ובכלל חיסונים אחרים שיצאו בטכנולוגיית mRNA. 

Just now, מכביזם זה בדם said:

יאללה, בוא תראה לנו מקור שמראה על חיסון לסרטן, ובכלל חיסונים אחרים שיצאו בטכנולוגיית mRNA. 

https://davidson.weizmann.ac.il/online/askexpert/חיסוני-mrna-לא-טכנולוגיה-חדשה

1 דקה לפני, זיפו said:

החיסונים של מודרנה ופייזר הם חיסוני ה-mRNA הראשונים שיצאו לשוק בהיקף רחב

לא הייתי צריך לקרוא הרבה כדי להגיע לזה. 

2 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

החיסונים של מודרנה ופייזר הם חיסוני ה-mRNA הראשונים שיצאו לשוק בהיקף רחב

לא הייתי צריך לקרוא הרבה כדי להגיע לזה. 

אז תקרא עוד קצת....

חיסוני mRNA נגד ס ר ט ן

כבר לא מעט שנים בודקים את השימוש ב-mRNA לטיפולים אימונותרפיים בסרטן, כלומר טיפולים שמטרתם לגייס את משאבי מערכת החיסון של החולה למלחמה בגידולים. כבר בשנת 2008, לדוגמה, פורסמו ממצאי שלב 1 ו-2 של הניסויים הקליניים בחיסוני mRNA לטיפול בחולים בסרטן העור מלנומה. בשנת 2019 פורסמו נתוני שלב 1 ו-2 בחיסון דומה נגד **** ריאות.

חיסונים אימונותרפיים רבים נוספים נמצאים בשלבי ניסוי ואישור שונים. לפני שלוש שנים פורסם בכתב העת Nature מאמר שסיכם את הידוע עד אז על חיסוני mRNA. אחד ממחבריו היה דרו וייסמן (Weissman), שעבודתו פורצת הדרך עם קתלין קאריקו (Karikó) על טכנולוגיית חיסוני ה-mRNA סימנה את שניהם כמועמדים מבטיחים לפרס נובל. על פי המאמר, לא פחות מ-38 חיסוני mRNA לאימונותרפיה נגד **** החלו בניסויים קליניים עד מאי 2017. מאז נוספו לרשימה עוד טיפולים אימונותרפיים רבים המבוססים על mRNA. 

30 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

הוא עצמו עדיין לא התחסן אבל הנה ציוץ שלו מלפני כמה ימים:

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">This is my father-in-law, the 1st member of our family to receive his 1st dose of the vaccine. At 84, he is high-risk &amp; graciously waited his turn in Greece. I&#39;ve heard many stories from people filled w/ emotion at seeing their loved ones get vaccinated. Now, I know the feeling. <a href="https://t.co/oTSdtB3HZp">pic.twitter.com/oTSdtB3HZp</a></p>&mdash; AlbertBourla (@AlbertBourla) <a href="https://twitter.com/AlbertBourla/status/1353747863549968388?ref_src=twsrc%5Etfw">January 25, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

(עריכה: איך מטמיעים ציוץ?)

דבר שני- מבט על הגרף של מניית פייזר ימחיש כמה התחזיות שלך על רווחי פייזר לא קשורים למציאות

image.thumb.png.8c0a84a7e97156b8eeca5d655744dbcc.png

בדיוק באותו שער שהמניה הייתה בו לפני שנה (בזמן שוולסטריט בשיא)

15 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

2. אין לזה תשובה חד משמעית. זה תלוי כמה זמן אחרי המחלה מגדירים ומה מגדירים כ- long covid. זה נע סביב 5% עד 20%

נתקלתי בפרסום של WHO ש-40% מחולי הסארס שהתפרץ ב-2003 דיווחו על עייפות כרונית 3.5 שנים לאחר ההחלמה. סארס הוא בן דוד של קורונה. זו בהחלט אינדיקציה לדברים לא טובים. 

רביד, חבל שהוא לא העלה ציוץ גם על כך שפייזר נתבעה ב-2.3 מיליארד דולר על הונאה ושיחוד של רופאים. 

בנוגע למניה, בהחלט מעניין ומעלה תהיות מאוד גדולות, ובכל זאת בהנחה שהחברה הולכת למכור כל חיסון בעשרות דולרים, ויש ביקוש של מיליארדים לכאורה, אז זה אקזיט המאה. 

18 דקות לפני, זיפו said:

אז תקרא עוד קצת....

חיסוני mRNA נגד ס ר ט ן

כבר לא מעט שנים בודקים את השימוש ב-mRNA לטיפולים אימונותרפיים בסרטן, כלומר טיפולים שמטרתם לגייס את משאבי מערכת החיסון של החולה למלחמה בגידולים. כבר בשנת 2008, לדוגמה, פורסמו ממצאי שלב 1 ו-2 של הניסויים הקליניים בחיסוני mRNA לטיפול בחולים בסרטן העור מלנומה. בשנת 2019 פורסמו נתוני שלב 1 ו-2 בחיסון דומה נגד **** ריאות.

חיסונים אימונותרפיים רבים נוספים נמצאים בשלבי ניסוי ואישור שונים. לפני שלוש שנים פורסם בכתב העת Nature מאמר שסיכם את הידוע עד אז על חיסוני mRNA. אחד ממחבריו היה דרו וייסמן (Weissman), שעבודתו פורצת הדרך עם קתלין קאריקו (Karikó) על טכנולוגיית חיסוני ה-mRNA סימנה את שניהם כמועמדים מבטיחים לפרס נובל. על פי המאמר, לא פחות מ-38 חיסוני mRNA לאימונותרפיה נגד **** החלו בניסויים קליניים עד מאי 2017. מאז נוספו לרשימה עוד טיפולים אימונותרפיים רבים המבוססים על mRNA. 

מגניב, אז אתה אומר בעצם שיש להם את הפיתרון לסרטן, למה זה לא יוצא החוצה? למה במשך עשור הם לא הגיעו לשלב 3?

כל העניין לא מתקדם מעבר לשלב 2 בניסוי שכולל עשרות אנשים בלבד. זה באמת מדד גדול? לא. 

ודבר אחרון, הטיפול שלהם על **** עובד על חלבונים בצורה מסוימת שקשורה למחלה, בקורונה הוא עובד בצורה אחרת על חלבוני הספייק, אז אי אפשר אוטומטית להסיק. 

1 דקה לפני, מכביזם זה בדם said:

רביד, חבל שהוא לא העלה ציוץ גם על כך שפייזר נתבעה ב-2.3 מיליארד דולר על הונאה ושיחוד של רופאים. 

בנוגע למניה, בהחלט מעניין ומעלה תהיות מאוד גדולות, ובכל זאת בהנחה שהחברה הולכת למכור כל חיסון בעשרות דולרים, ויש ביקוש של מיליארדים לכאורה, אז זה אקזיט המאה. 

תעשיית התרופות מאוד מושחתת, כל חברת תרופות גדולה חוטפת קנסות במאות מיליוני דולרים כל שנה. תעשה חיפוש "טבע קנס" ותקבל איזה 12 דוגמאות. הנה כמה:

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3769230,00.html

https://www.themarker.com/markets/1.2647069

אני מעריך שזה לא כזה אקזיט בגלל שפייזר היא כבר חברת ענק עם מחזור הכנסות של 40-50 מיליארד דולר בשנה. בשבילם זו עוד תרופה מהארסנל שלהם (אצל מודרנה שהיא חברה קטנה הסיפור אחר, המניה טסה)

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.