Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

12 דקות לפני, שי123 said:

בלי קשר לויכוח על החיסונים, האנקדוטה הזאת היא גניבת דעת.

בוא תוסיף פה כמה אנשים מתו מסרטן, מחלות לב, זיהומים וכו׳ ב73 שנים.

זה ששמים זרקור על המתים מקורונה לא הופך את המקרה שלהם ליותר טראגי מכל מוות מסיבה אחרת.

שי נשמה טובה, לא הבנתי איך זה בדיוק גניבת דעת. מי פה דיבר על טראגיות?  

אם  ****, מחלות לב, זיהומים וכו' היו מחלות מידבקות ואם היית יכול למנוע אותם באמצעות חיסון הייתי מראה לך את אותו הדבר.

כשמחבל נכנס לאיתמר ושוחט משפחה שלמה זה מזעזע את כל המדינה.

אבל כשיש 5,000 מתים אנחנו באהלן אהלן עם זה. כולה מספר.

המטרה להראות פרופורציות ולהראות שהזעזוע העמוק משחיטה של משפחה אולי מרגיש רע יותר אבל הוא לא שונה מאנשים שנחנקים למוות בגלל הקורונה. 

נפש זה נפש. אדם זה אדם. מכיר לא מעט אנשים שנפטרו מקורונה. זו לא המצאה. זו המציאות.

7 דקות לפני, ת"א שלנו said:

צודק במאה אחוז. אין מה לצאת עליו. ולמרות שזה נראה מעצבן אני מאוד מבין אותו ולמה הוא כותב ככה. כשיש ממשלה שמערבבת את האזרחים ומשקרת להם עם החלטות פוליטיות קשה מאוד לסמוך על הגורמים שהם מקבלים את ההחלטות שמטיבות עם האזרחים. מבין לגמרי ויחד עם זאת אני חושב שצריך להתגבר על חוסר האמון המובנה בממשלה ולהבין שיש פה מלחמה בסדר גודל שעדיין לא ראינו.

יותר מזה - יש דיווחים ממערכת הביטחון שנמצאו מאות יוזרים פיקטיביים בפייסבוק שמפיצים את הפייק ניוז וחלקם אותרו מאיראן. 

שוב בואו נצא מעידן התמימות - במאה ה-21 המלחמות מתנהלות בסייבר ובמדיה ופחות עם חי"ר וטנקים. סייבר ורשתות חברתיות יכולות להפיל ממשלות. זה יכול לזרוע כאוס בכל חברה. גורמים עוינים מעודדים ומתדלקים את הכאוס הזה שנוצר כדי להשאיר את המדינה שלנו בכאוס החברתי והבריאותי הזה. 

הפתרון הפשוט הוא לפתוח הכל למי שמחוסן\מחלים\בדיקת קורונה שלילית ב72 שעות האחרונות,מי שלא רוצה

להתחסן ששימשיך לחיות כמו כלב בהגבלות 

5 דקות לפני, ת"א שלנו said:

שי נשמה טובה, לא הבנתי איך זה בדיוק גניבת דעת. מי פה דיבר על טראגיות?  

אם כדי למנוע ****, מחלות לב, זיהומים וכו' היו מחלות מידבקות ואם היית יכול למנוע אותם באמצעות חיסון הייתי מראה לך את אותו הדבר.

כשמחבל נכנס לאיתמר ושוחט משפחה שלמה זה מזעזע את כל המדינה.

אבל כשיש 5,000 מתים אנחנו באהלן אהלן עם זה. כולה מספר.

המטרה להראות פרופורציות ולהראות שהזעזוע העמוק משחיטה של משפחה אולי מרגיש רע יותר אבל הוא לא שונה מאנשים שנחנקים למוות בגלל הקורונה. 

נפש זה נפש. אדם זה אדם. מכיר לא מעט אנשים שנפטרו מקורונה. זו לא המצאה. זו המציאות.

למדוד את הקורונה במספר המתים זה לא המדד הנכון מבחינתי.

לא ראיתי שסופרים אנשים שנדבקו בחיידק ומתו ממנו, ועושים עליהם כתבות בטלויזיה.

והיו כל שנה בשנים קודמות יותר אנשים כאלה מאשר מספר האנשים שמתו מקורונה בשנה האחרונה.

הנזק של הקורונה הרבה יותר רחב ממספר האנשים שמתו.

צודק. ואני מבטיח לך שאם יהיה משחק דרבי בבלומפילד או הופעה גדולה באמפי שוני או תפילות המוניות בכותל או מסיבות טבע והכניסה תהיה רק למי שהתחסן, אנחנו נראה בוודאות את אותם אלו שלא רוצים להתחסן מבקשים לקבל 3 מנות של חיסון בכל יד. הכל זה תמריצים. 

1952

תוצאת תמונה עבור טיפוס המעיים הודעה

1 דקה לפני, שי123 said:

למדוד את הקורונה במספר המתים זה לא המדד הנכון מבחינתי.

לא ראיתי שסופרים אנשים שנדבקו בחיידק ומתו ממנו, ועושים עליהם כתבות בטלויזיה.

והיו כל שנה בשנים קודמות יותר אנשים כאלה מאשר מספר האנשים שמתו מקורונה בשנה האחרונה.

הנזק של הקורונה הרבה יותר רחב ממספר האנשים שמתו.

מסכים. ואני לא חושב שזה סותר את מה שכתבתי או מה שכתבתי זו גניבת דעת. 

הבריאות הנפשית לא פחות חשובה. החינוך לא פחות חשוב. זה מטלטל את כל המדינה.

יש בעלי עסקים שנגמרו. יש ילדים שאיבדנו אותם. אבל יהיה קשה לאנשים להזדהות עם משבר כלכלי או חינוכי.

מוות פיזי מעביר את המסר טוב. שלא נדבר על מוות נפשי שאנשים חווים פה. 

1 דקה לפני, ת"א שלנו said:

מסכים. ואני לא חושב שזה סותר את מה שכתבתי או מה שכתבתי זו גניבת דעת. 

הבריאות הנפשית לא פחות חשובה. החינוך לא פחות חשוב. זה מטלטל את כל המדינה.

יש בעלי עסקים שנגמרו. יש ילדים שאיבדנו אותם. אבל יהיה קשה לאנשים להזדהות עם משבר כלכלי או חינוכי.

מוות פיזי מעביר את המסר טוב. שלא נדבר על מוות נפשי שאנשים חווים פה. 

הכוונה בגניבת דעת היא לא לדברים שלך ספציפית, אלא לכל ההשוואות שעושים למספר המתים מקורונה.

כמו שעשו בהתחלה השוואה שמתו מקורונה בארה״ב יותר אנשים מאשר במלחמת וייטנאם, בזמן שמתים שם כל שנה 3 מיליון אנשים. 

ההשוואות האלה לא רלוונטיות, ואין להן שום משמעות.

זה שמתו יותר אנשים מ... לא אומר שום דבר על הקורונה.

1 דקה לפני, שי123 said:

הכוונה בגניבת דעת היא לא לדברים שלך ספציפית, אלא לכל ההשוואות שעושים למספר המתים מקורונה.

כמו שעשו בהתחלה השוואה שמתו מקורונה בארה״ב יותר אנשים מאשר במלחמת וייטנאם, בזמן שמתים שם כל שנה 3 מיליון אנשים. 

ההשוואות האלה לא רלוונטיות, ואין להן שום משמעות.

זה שמתו יותר אנשים מ... לא אומר שום דבר על הקורונה.

זה דווקא כן רלוונטי ואומר הרבה על הקורונה. כי בשונה מסיבות מוות אחרות - כאן אתה יכול להידבק בקורונה בגלל חוסר אכפתיות ולהדביק אדם אחר ואולי גם לגרום למוות מהיר שלו או של המעטפת הקרובה-רחוקה שלו. זה שונה ממחלות אחרות שקשורות בהשפעה עקיפה של לחץ, תזונה וזיהומים. כאן למעשה יש לכל אדם אחריות על האחר כי הוא יכול להרוג אותו או מישהו מבני משפחתו. הלכתי ברחוב בלי מסיכה ונדבקתי בקורונה ->נכנסתי לבניין שלי והדבקתי את השכן שגר בקומה 2 -> השכן נדבק בקורונה, החלים אבל הדביק את בת דודה שלו --> בת דודה שלו חלתה ומתה. זה עליי. ואם הייתי שם מסיכה או שומר על ריחוק או רחמנא ליצלן אפילו מתחסן הייתי יכול להציל את הבת דודה של השכן. אז כן - כמות הנפטרים מראה על חוסר הבנה ומודעות בתחילת המחלה אבל כיום היא מראה בעיקר על חוסר אכפתיות וזה מגיע בעיקר ממקום שאתה לא מכיר את האנשים שאתה פוגע בהם או שאין לך קשר אליהם באופן ישיר.

אני מאמין שיש גם עניין מסויים של ברירה טבעית, כל המתנגדי חיסונים ה"ערים". אלו שחושבים שהם יודעים הכל וכל השאר מטומטמים שלא פקחו את העיניים עכשיו, כל הקוקואים שצורכים פייק ניוז ופתאום בקורונה הם הפכו למומחים בחומרים ובחיסונים למרות שלא הצליחו מעולם להשיג בגרות מלאה אבל פתאום לראשונה בחייהם הם מבינים יותר מכולם. לא לטובתנו קצת שהם והמשפחות שלהם יתקיימו ביננו באחוזים יותר נמוכים? אני מחוסן, המשפחה שלי מחוסנת. דאגתי שכל מי שאני מכיר וחשוב לי יתחסן, נלחמתי עליהם ועניתי בכבוד ועם הסברים מפורטים לכל מה שאמרו עד שפורקה ההתנגדות. האם אני ככ מפחד שכל הקוקואים האלו יביאו שואה על הקרובים שלהם?

26 דקות לפני, ת"א שלנו said:

זה דווקא כן רלוונטי ואומר הרבה על הקורונה. כי בשונה מסיבות מוות אחרות - כאן אתה יכול להידבק בקורונה בגלל חוסר אכפתיות ולהדביק אדם אחר ואולי גם לגרום למוות מהיר שלו או של המעטפת הקרובה-רחוקה שלו. זה שונה ממחלות אחרות שקשורות בהשפעה עקיפה של לחץ, תזונה וזיהומים. כאן למעשה יש לכל אדם אחריות על האחר כי הוא יכול להרוג אותו או מישהו מבני משפחתו. הלכתי ברחוב בלי מסיכה ונדבקתי בקורונה ->נכנסתי לבניין שלי והדבקתי את השכן שגר בקומה 2 -> השכן נדבק בקורונה, החלים אבל הדביק את בת דודה שלו --> בת דודה שלו חלתה ומתה. זה עליי. ואם הייתי שם מסיכה או שומר על ריחוק או רחמנא ליצלן אפילו מתחסן הייתי יכול להציל את הבת דודה של השכן. אז כן - כמות הנפטרים מראה על חוסר הבנה ומודעות בתחילת המחלה אבל כיום היא מראה בעיקר על חוסר אכפתיות וזה מגיע בעיקר ממקום שאתה לא מכיר את האנשים שאתה פוגע בהם או שאין לך קשר אליהם באופן ישיר.

אני לא מסכים.

כמו במקרה מוות מסיבה אחרת, יש כמעט לכל אדם יכולת שליטה מאוד גבוהה על הסיכוי שלו להידבק ולמות.

בטח כשיש חיסון.

אולי המוות מגיע יותר מהר כאן, אבל אדם שלא מתחסן, לא שם מסיכה ולא שומר על ריחוק חברתי, ומת מקורונה שקול לחלוטין לאדם שלא שומר על תזונה בריאה ומת בסוף מהתקף לב.

35 דקות לפני, Sawyer said:

אני מאמין שיש גם עניין מסויים של ברירה טבעית, כל המתנגדי חיסונים ה"ערים". אלו שחושבים שהם יודעים הכל וכל השאר מטומטמים שלא פקחו את העיניים עכשיו, כל הקוקואים שצורכים פייק ניוז ופתאום בקורונה הם הפכו למומחים בחומרים ובחיסונים למרות שלא הצליחו מעולם להשיג בגרות מלאה אבל פתאום לראשונה בחייהם הם מבינים יותר מכולם. לא לטובתנו קצת שהם והמשפחות שלהם יתקיימו ביננו באחוזים יותר נמוכים? אני מחוסן, המשפחה שלי מחוסנת. דאגתי שכל מי שאני מכיר וחשוב לי יתחסן, נלחמתי עליהם ועניתי בכבוד ועם הסברים מפורטים לכל מה שאמרו עד שפורקה ההתנגדות. האם אני ככ מפחד שכל הקוקואים האלו יביאו שואה על הקרובים שלהם?

זה טוב שהתחסנת ודאגת שקרוביך יתחסנו גם הם, אבל כל עוד אנחנו חיים כחברה ולא כבודדים, הקוקואים האלה משפיעים עלינו, וחייבים לנקוט בסנקציות נגדם/צ'ופרים למי שיש לו שכל ומקשיב למדע.

16 דקות לפני, Yehudav said:

תורג'י אתה לא חד השבוע. זה תשובה לסוייר(גל) שבטעות הפך לטל.

קוראים לו טל אם אני לא טועה. אני יודע מה שם המשפחה, אבל אין טעם לחשוף בפורום כמובן.

11 דקות לפני, DoW said:

זה טוב שהתחסנת ודאגת שקרוביך יתחסנו גם הם, אבל כל עוד אנחנו חיים כחברה ולא כבודדים, הקוקואים האלה משפיעים עלינו, וחייבים לנקוט בסנקציות נגדם/צ'ופרים למי שיש לו שכל ומקשיב למדע.

לאלא, 100%. אני איתך.

הם לא מבינים שהם עושים נזק גם אם לא יפגעו בקרוביי הם משפיעים על הכלכלה בעקיפין ועל החיים שלי בצורה ישירה, תופסים לי מקומות בבתי חולים אם חלילה יקרה לי משהו וכו' וכו'. אני לא אומר לרגע שהם לא פוגעים בנו ושצריך לעשות להם סנקציות עד שהם יתעוררו באמת ויבינו שהנפילה שלהם לפייקניוז היא לא פוגעת רק בהם אלא בכולנו ויבינו שאנחנו נלחמים בהם כי זה העתיד של כולנו ולא כי מה שהם מספרים לעצמם. 

אבל בלי קשר, זה לא אמור טיפה כזה לעודד ולנחם? ברירה טבעית וזה..

אני לא מתנגד לחיסון, ואני מאוד רוצה להתחסן וככל הנראה אני גם אעשה את זה אם לא השבוע אז שבוע הבא, בטח כשלחזור ליציע ולראות את מכבי מקרוב זה אחד השיקולים (העיקריים יש לומר חח),  אבל אני אשקר אם אני אגיד שלא מטריד אותי קצת שזה חיסון שההשפעות לטווח ארוך שלו לא נבדקו (ולא יכלו להיבדק מן הסתם כי הוא פותח במהירות שיא). ואני מבין אנשים אחרים שזה גם מרתיע אותם קצת מלהתחסן. לא קונספירטורים, ולא כל מיני אנשים עם דיעות שונות על המאבק במגפה או מה מחדירים לנו לגוף או האם בכלל הקורונה קיימת. פשוט חשש מזה שהחיסון לא נבדק לאורך זמן. אגב, לא רק מבחינת תופעות לוואי על המחוסן עצמו אלא גם על האפקטיביות האמיתית של החיסון (שגם היא לא נבדקה לטווח ארוך)

5 דקות לפני, Krishi said:

אני לא מתנגד לחיסון, ואני מאוד רוצה להתחסן וככל הנראה אני גם אעשה את זה אם לא השבוע אז שבוע הבא, בטח כשלחזור ליציע ולראות את מכבי מקרוב זה אחד השיקולים (העיקריים יש לומר חח),  אבל אני אשקר אם אני אגיד שלא מטריד אותי קצת שזה חיסון שההשפעות לטווח ארוך שלו לא נבדקו (ולא יכלו להיבדק מן הסתם כי הוא פותח במהירות שיא). ואני מבין אנשים אחרים שזה גם מרתיע אותם קצת מלהתחסן. לא קונספירטורים, ולא כל מיני אנשים עם דיעות שונות על המאבק במגפה או מה מחדירים לנו לגוף או האם בכלל הקורונה קיימת. פשוט חשש מזה שהחיסון לא נבדק לאורך זמן. אגב, לא רק מבחינת תופעות לוואי על המחוסן עצמו אלא גם על האפקטיביות האמיתית של החיסון (שגם היא לא נבדקה לטווח ארוך)

אתה אח שלי קרישי, אבל אתה מדבר סתם שטויות. מצטער. הסבירו אלף פעם אז אני לא אכנס להסברים אם זה חשוב לך שמישהו אחר יסביר/תעשה גוגל

אבל החיסון לא פחות בטוח מחיסונים ותרופות אחרות שאתה לוקח כל הזמן, לא נבדק פחות מהם לא אושר בצורה פחות רצינית מהם, הסיבות שאושר מהר זה כי כסף והתגייסות עולמית ושיתוף מידע וכו'. וכמובן שאף תרופה לא מאושר אחרי בדיקה לטווח ארוך כי אחרת ניסוי לתרופה היה לוקח 30 שנה ואז היינו מקבלים תרופות 30 שנה אחרי שמחלות היו מתפרצות. קיצר הכל טוב, לך תתחסן אח יקר בעזרת השם כבר במהלך מרץ אנחנו יושבים ביחד בבלומפילד. יאללה אח שלי תזדרז..

3 דקות לפני, Sawyer said:

אתה אח שלי קרישי, אבל אתה מדבר סתם שטויות. מצטער. הסבירו אלף פעם אז אני לא אכנס להסברים אם זה חשוב לך שמישהו אחר יסביר/תעשה גוגל

אבל החיסון לא פחות בטוח מחיסונים ותרופות אחרות שאתה לוקח כל הזמן, לא נבדק פחות מהם לא אושר בצורה פחות רצינית מהם, הסיבות שאושר מהר זה כי כסף והתגייסות עולמית ושיתוף מידע וכו'. וכמובן שאף תרופה לא מאושר אחרי בדיקה לטווח ארוך כי אחרת ניסוי לתרופה היה לוקח 30 שנה ואז היינו מקבלים תרופות 30 שנה אחרי שמחלות היו מתפרצות. קיצר הכל טוב, לך תתחסן אח יקר בעזרת השם כבר במהלך מרץ אנחנו יושבים ביחד בבלומפילד. יאללה אח שלי תזדרז..

אני פשוט מעלה תהיות של אדם שכן רוצה להתחסן אבל בכל זאת יש דברים שמטרידים אותי, אובייקטיבית, ללא שום קשר לאיזה הטפה של איזה מתנגד חיסון כזה או אחר. תהיה אישית שלי (ואני מניח שגם של עוד רבים אחרים). 

בכל מקרה אמרתי שאני אתחסן, אבל זה לא יהיה ללא חשש לגמרי. ואני בטוח שכמוני יש עוד הרבה. 

יאללה העיקר שנתראה ביציע כבר. 

34 דקות לפני, Yehudav said:

צודק,טעות שלי

יהודהאב מה קורה?

אני מסכים עם ילו בלאד בעניין הסיגריות האמת 

5 דקות לפני, Krishi said:

אני פשוט מעלה תהיות של אדם שכן רוצה להתחסן אבל בכל זאת יש דברים שמטרידים אותי, אובייקטיבית, ללא שום קשר לאיזה הטפה של איזה מתנגד חיסון כזה או אחר. תהיה אישית שלי (ואני מניח שגם של עוד רבים אחרים). 

בכל מקרה אמרתי שאני אתחסן, אבל זה לא יהיה ללא חשש לגמרי. ואני בטוח שכמוני יש עוד הרבה. 

יאללה העיקר שנתראה ביציע כבר. 

יאללה מכבד אותך, תעלה טענות רציונליות אני אסביר לך איפה הפייק ניוז בלבל אותך ולמה אין לך ממה לחשוש. 

הייתי ממליץ גם לקרוא מידע של "מדעת" או מכון ויצמן/דודסון כדי לקבל תמונה יותר ריאלית. אבל באמת תשאל, בכיף אענה ואם אתה רוצה אתה יכול להתקשר גם בשמחה אסביר

13 דקות לפני, Krishi said:

פשוט תקשיב לאנשים חכמים ממני וממך. אנחנו עושים את זה בכל דבר בחיים שלנו ומשתמשים במוצרים ושירותים שאנשים שחכמים מאיתנו יצרו, נכון? אז אותו הדבר פה. יש לך את מיטב המדענים בעולם ששקדו לפתח חיסון לוירוס הזה, אומרים לך שכדאי להתחסן, לא תתחסן? מה, זאת קונספירציה? זה יעבור אישורים סתם ככה "בלי לדעת מה ההשפעות לטווח ארוך שלא נבדקו"?

אם הטיפשים האלה לא היו כל כך מתנגדים שכמה סלבים יתחסנו ויעשו פירסום תמורת תשלום יכול להיות שהיינו במצב קצת יותר טוב.

Screenshot_20210210_121412.jpg

23 דקות לפני, Krishi said:

יש משהו שאנשים לא מבינים: הקטע שהחיסון פותח במהירות זה לא אומר שדילגו על שלבים בפרוטוקול הבדיקה של הבטיחות והניסויים הקליניים אלא בזה שהצליחו לפתח את המוצר עצמו ולגייס מתנדבים במהירות שיא בגלל שהושקעו בזה המון משאבים שאי אפשר להשקיע בפיתוח של חיסון רגיל כביכול. מבחינת השלבים של הניסויים הקליניים לא קיצרו שום פינה ובדקו הכל כמו שצריך - זה לא שבפיתוח של חיסון אחר בודקים אותו בניסויים במשך עשר שנים. הFDA זה הגוף הרגולטורי הכי קשוח ורציני שיש בתחום הזה, שמעסיק את המומחים הכי הכי מכל הדיסיפלינות, ככה שגם למי שלא בקיא בביולוגיה, אפידימיולוגיה, רפואה וכו' יכול להיות בטוח שהחותמת של הFDA לא באה סתם ולגמרי אפשר להסתפק בה.

עושה רושם שיש לך ראש על הכתפיים - לך להתחסן בהקדם. 

On 9.2.2021 at 09:11, AvielMaccabi4 said:

לא סנקציות ולא דרכון ירוק, לחוקק חוק שמי שחולה בקורונה ולא חוסן ישא בעלויות הטיפול שלו ולא יהיה זכאי לדמי בידוד מעבודה.

לחוקק חוק שכל מי שמקבל התקף לב ואכל בשנה האחרונה אוכל לא בריא במקדונלדס, שיילך למקדונלדס ולא לאיכילוב בשביל טיפול רפואי

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.