Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

1 hour ago, antonio_margheriti2 said:

אם התעודה הירוקה רק לחצי שנה, אז מה הטעם בחיסון הזה?

נראה לי אני אחכה לגירסא 2.0, נראה לי כמו ניסוי אחד גדול, לא יודעים מי נגד מי.

לדעתי זו גישה שגויה. אם רובם המוחלט של האזרחים יתחסנו יהיה לנו סיכוי לצמצם דרמטית או למגר את הוירוס או לחילופין להגיע במקביל לחיסון העדר. התקשורת גומרת אותנו. חסרת אחריות ובזויה. אל תיפול לזה. גם לשפעת יש מוטציות שמתפתחות מידי שנה ואם אחוז ההדבקה בשפעת היה ככ דרמטית היו מבקשים מכולם גם להתחסן. לא עושים בנו ניסוי - אנשים מתים פה.

אבל עצם זה שזה מוגבל לחצי שנה אומר לי שאין להם מושג אם זה יחזיק לאורך זמן.

קראתי שפייזר תעשה חיסון בוסטר, זאת אומרת... נצטרך כל פעם לתחזק את החיסון, ומי יודע מה ההשפעה של זה לאורך זמן.

לא יודע, זה מדאיג אותי.

עם כל המוטציות האלה, יש מצב שפתאום החיסון לא יהיה יעיל.

אני לא מושפע מפייק ניוז וכל הבולשיט שמסתובב ברשת.

בלי העין הרע שמרתי על עצמי עד היום מהחרא הזה, מאמין שאני מסוגל להמשיך עם זה עד שדברים יהיו יותר ברורים.

בגדול חיסונים מהסוג הזה מחזיקים בדרך כלל שנה (לדעתי שפעת זה כל שנה). אין הבדל גדול בין חצי שנה לשנה. ולכן לדעתי כדאי להתחסן ועוד חצי שנה תעשה חושבים לפי מצב התחלואה ומה שיקרה בפועל בשטח

לפני2 שעות , antonio_margheriti2 said:

אם התעודה הירוקה רק לחצי שנה, אז מה הטעם בחיסון הזה?

נראה לי אני אחכה לגירסא 2.0, נראה לי כמו ניסוי אחד גדול, לא יודעים מי נגד מי.

אגואיסט אפס

13 דקות לפני, ת"א שלנו said:

בגדול חיסונים מהסוג הזה מחזיקים בדרך כלל שנה (לדעתי שפעת זה כל שנה). אין הבדל גדול בין חצי שנה לשנה. ולכן לדעתי כדאי להתחסן ועוד חצי שנה תעשה חושבים לפי מצב התחלואה ומה שיקרה בפועל בשטח

אשקול את זה, תודה אח שלי.

3 דקות לפני, DoW said:

אגואיסט אפס

למה אגואיסט?

לשמחתי אני עובד כרגע מהבית, לא מסכן אנשים, וגם המשפחה שלי שומרת מאוד.

לפני1 שעה , ת"א שלנו said:

לדעתי זו גישה שגויה. אם רובם המוחלט של האזרחים יתחסנו יהיה לנו סיכוי לצמצם דרמטית או למגר את הוירוס או לחילופין להגיע במקביל לחיסון העדר. התקשורת גומרת אותנו. חסרת אחריות ובזויה. אל תיפול לזה. גם לשפעת יש מוטציות שמתפתחות מידי שנה ואם אחוז ההדבקה בשפעת היה ככ דרמטית היו מבקשים מכולם גם להתחסן. לא עושים בנו ניסוי - אנשים מתים פה.

הרוב המוחלט של האנשים הוא אסימפטומטי אם נדבק, ובכלל כאלה שהמחלה לא מסוכנת להם. ברגע שקבוצת הסיכון מתחסנת, אז לכאורה אמור להיות מצב שהכל יהיה טוב. 

לא רואה סיבה להמליץ לכולם להתחסן ברגע שהמחלה לא מסוכנת להם, ככה שהסיכון בהיבט הזה הוא אפסי, ומצד שני בנוגע לחיסון רב הנסתר על הגלוי בטווח הארוך. 

בכל מקרה, גם מי שמתחסן וגם מי שלא מתחסן יכול להמשיך להפיץ את המחלה קדימה, אז היא לא באמת תיעלם מהעולם בצורה הזאת של החיסונים. 

חייב לומר אגב בהקשר הזה שמאוד מוזר ומחשיד שחברת פייזר לא בדקה לעומק בניסויים שלה אם ניתן להדביק ולהידבק אחרי החיסון, מדובר בדבר הכי בסיסי שיש.

חוץ מזה, כן עושים בנו ניסוי וזה פורסם בכל מקום. ישראל היא לא במקרה המדינה היחידה בעולם שמחסנת בהיקף כזה את האוכלוסיה. 

1 hour ago, ת"א שלנו said:

חיסונים מהסוג הזה? מדובר בחיסון הראשון בעולם מסוגו בטכנולוגיית ה-mRNA, החיסונים לשפעת עובדים בצורה אחרת לחלוטין. בקיצור - אי אפשר לדעת. 

1 hour ago, מכביזם זה בדם said:

הרוב המוחלט של האנשים הוא אסימפטומטי אם נדבק, ובכלל כאלה שהמחלה לא מסוכנת להם. ברגע שקבוצת הסיכון מתחסנת, אז לכאורה אמור להיות מצב שהכל יהיה טוב. 

לא רואה סיבה להמליץ לכולם להתחסן ברגע שהמחלה לא מסוכנת להם, ככה שהסיכון בהיבט הזה הוא אפסי, ומצד שני בנוגע לחיסון רב הנסתר על הגלוי בטווח הארוך. 

בכל מקרה, גם מי שמתחסן וגם מי שלא מתחסן יכול להמשיך להפיץ את המחלה קדימה, אז היא לא באמת תיעלם מהעולם בצורה הזאת של החיסונים. 

חייב לומר אגב בהקשר הזה שמאוד מוזר ומחשיד שחברת פייזר לא בדקה לעומק בניסויים שלה אם ניתן להדביק ולהידבק אחרי החיסון, מדובר בדבר הכי בסיסי שיש.

חוץ מזה, כן עושים בנו ניסוי וזה פורסם בכל מקום. ישראל היא לא במקרה המדינה היחידה בעולם שמחסנת בהיקף כזה את האוכלוסיה. 

מצד שני גם בקורונה לטווח הארוך (מה שמכונה LONG COVID) רב הנסתר על הגלוי, ואתה משווה פה וירוס לחיסון שעבר אישור FDA.

ואחרי הכל, עדיין לא רואים ירידה משמעותית בתחלואה אחרי ש-3 מיליון איש התחסנו ועבר מספיק זמן. אני יכול להבין את מי שבוחר לא להתחסן כרגע.

לפני2 שעות , מכביזם זה בדם said:

ראשית, כבר שינו את העמדה שחושבת שרוב החולים הם א-סימפטומטיים שלא גילו זאת (פשוט כי אז רמת התחלואה כבר הייתה יורדת). ההערכה היא שיש אולי 10-15% כאלו מעבר לחולים שידוע עליהם.

שנית, זה לא מצב של מוות או הכל בסדר. יש לזה השפעות לטווח ארוך. אני עכשיו מחלים, תסמינים קלים שבקלים, וכל פעם שאני קם למטבח אני מרגיש כאילו דרסה אותי משאית, כשזה משהו שיכול להמשך שבועות, חודשים או יותר. יש אנשים שיכולים להיות בלי תסמינים בכלל וזה ייצור להם לטווח הרחוק בעיות לב או נשימה, או יהפך אותם לסכרתיים.

ולבסוף, העניין זה לא רק שאתה לא תדבק, אלא ליצור חסינות עדר שבתקווה תשמיד את הווירוס. הדרך היחידה להפטר מהוירוס זה שמספיק מהאוכלוסיה בעולם תהיה מחוסנת בו זמנית. אחרת זה יחזור אחרי שההשפעה של החיסון תעבור, או שיתפתחו מוטציות חדשות שיתגברו על החיסון. צריך לעצור את זה עוד לפני זה.

לפני3 שעות , מכביזם זה בדם said:

פייזר הודיעה מלכתחילה שמדובר על למעלה מ90% הצלחה בחיסון שלהם ואלו אחוזים יפים מאוד. וזה למעשה אומר שיש סיכוי של 10% או פחות שאחד שהתחסן יוכל להידבק בקורונה כי זה לא מושלם. לדעתי אין חיסון עם אחוזים מושלמים אבל זה מרשים מאוד ויכול להיות עם השפעה דרמטית. לכן צריך לשמור על ההנחיות גם אם מתחסנים וכך הנגיף ירד משמעותית עד שיצטמצם באופן שהוא לא יהווה איום על החיים שלנו בישראל. 

והסיבה שכולם צריכים להתחסן בעיניי זה כי גם אם אתה בריא וצעיר ולא נמצא בשום צורה בקבוצת סיכון כלשהי עדיין אתה בא במגע עם משפחה\חברים\סביבה. ביניהם יש אנשים עם מערכת חיסון חלשה מאוד - תחשוב על חולה **** עם מערכת חיסון נמוכה וחלשה. או חולה **** במהלך כימו. אם הוא נדבק בקורונה זה יכול לגמור אותו. ולא רק חולי **** אלא הרבה מאוד חולים אחרים עם מערכת חיסון חלשה שיכולים להיפגע מאוד מהקורונה. זה שאתה לא יכול להבטיח לעצמך שלא תפגוש אותם באוטובוס, ברכבת, במשחק של מכבי, בקניון או בכל מקום הומה אדם אחר - מעיד על זה שכולנו צריכים לגלות אחריות לא רק כלפי עצמנו אלא כלפי הסביבה שלנו. 

אני לא ביולוג ואין לי מושג מה התרכובת הכימית שיש בחיסון - סומך על מערכת הבריאות ועל השכל הישר.

ולא כלפייך אישית חלילה אבל קצת הזוי שיש כאלה שחוששים מאוד להתחסן בגלל כל מיני שמועות אבל שותים אלכוהול בכמויות, מעשנים, צורכים כמויות אדירות של סוכרים ובצקים, נמצאים בלחצים עצומים ולא עושים פעילות ספורטיבית בכלל. אוכל להבין אנשים שמקפידים על אורח חיים מאוד בריא והחיסון קצת מרתיע אותם. בסדר. מקווה שגם אם יש כאלה הם יתחסנו במהרה. אבל כאלה שבלאו הכי חיים בצורה לא מאוזנת ומזיקים לעצמם בלי לשים לב וזה מה שמטריד אותם בסוף זה לקבל חיסון גנרי שמיליוני בני אדם מקבלים כולל הבכירים במדינה. זה מראה כמה השמועות עושות את שלהן.

59 דקות לפני, hairy2hell said:

ראשית, כבר שינו את העמדה שחושבת שרוב החולים הם א-סימפטומטיים שלא גילו זאת (פשוט כי אז רמת התחלואה כבר הייתה יורדת). ההערכה היא שיש אולי 10-15% כאלו מעבר לחולים שידוע עליהם.

שנית, זה לא מצב של מוות או הכל בסדר. יש לזה השפעות לטווח ארוך. אני עכשיו מחלים, תסמינים קלים שבקלים, וכל פעם שאני קם למטבח אני מרגיש כאילו דרסה אותי משאית, כשזה משהו שיכול להמשך שבועות, חודשים או יותר. יש אנשים שיכולים להיות בלי תסמינים בכלל וזה ייצור להם לטווח הרחוק בעיות לב או נשימה, או יהפך אותם לסכרתיים.

ולבסוף, העניין זה לא רק שאתה לא תדבק, אלא ליצור חסינות עדר שבתקווה תשמיד את הווירוס. הדרך היחידה להפטר מהוירוס זה שמספיק מהאוכלוסיה בעולם תהיה מחוסנת בו זמנית. אחרת זה יחזור אחרי שההשפעה של החיסון תעבור, או שיתפתחו מוטציות חדשות שיתגברו על החיסון. צריך לעצור את זה עוד לפני זה.

ראשית, החיסון לא מונע ממך לא להידבק, אז תסמיני הלונג קוביד בהחלט יכולים וצפויים להופיע גם במתחסנים, שם המטרה וכנראה גם היכולת היא למנוע מחלה קשה בלבד בזמן אמת. 

מאותה סיבה בדיוק - שניתן להידבק ולהדביק גם אם התחסנת - לא תיווצר דרך החיסון חסינות עדר.

אם החיסון היה מונע הדבקה והידבקות הייתי מסכים שזו דרך להיפטר מהוירוס, אבל פייזר אפילו לא טרחו לבדוק את העניין בניסויים שלהם. 

בכל מקרה, הסברה בימים האחרונים היא שכבר קיימת מוטציה שעמידה בפני החיסון. ובנימה פחות אופטימית זו - תהיה בריא!

53 דקות לפני, Krishi said:

חחח איזה הזיה.

קיבלתי תוצאה של בדיקת הקורונה שלי.

רק שמעולם לא עשיתי אחת O_0

לפחות אני שלילי זה גם משהו... 

אחרי כל החיוביות שלך במאבק האליפות, היו חייבים לאזן את זה איכשהו... 

לפני8 שעות , Krishi said:

חחח איזה הזיה.

קיבלתי תוצאה של בדיקת הקורונה שלי.

רק שמעולם לא עשיתי אחת O_0

לפחות אני שלילי זה גם משהו... 

תאר לעצמך שהיית יוצא חיובי, לך תוכיח שאין לך אחות.

לפני17 שעות , מכביזם זה בדם said:

כל כך הרבה פייק ניוז, אתה ודומיך בוחרים באופן מודע להמשיך את המגפה, לגרום לעוד ועוד חולים ומתים במדינה, להמשיך לפגוע לאנשים בפרנסה. 

הלוואי שבאמת יהיו סנקציות כלפי מי שבוחר לא להתחסן.

לפני14 שעות , AvielMaccabi4 said:

עכשיו אתם מבינים למה גם אם יטילו אלף סגרים, יביאו מיליארד חיסונים ויסגרו את המדינה שנה קדימה לא נסיים את החרא הזה?

FB_IMG_1612374881623.jpg

מביש, מילא לא רוצים להתחסן, מדינה חופשית אבל גם להגביל אנשים אחרים מלהתחסן? מי אתם בכלל?

ועכשיו טיפ, שלצערי גיליתי רק כשהלכתי להתחסן , לפחות במתחמי הכללית התור זה רק המלצה, אז מי שבכללית שרוצה להתחסן שילך וזהו בלי תור. חבל שלא ידעתי על זה קודם.

לפני2 שעות , DoW said:

כל כך הרבה פייק ניוז, אתה ודומיך בוחרים באופן מודע להמשיך את המגפה, לגרום לעוד ועוד חולים ומתים במדינה, להמשיך לפגוע לאנשים בפרנסה. 

הלוואי שבאמת יהיו סנקציות כלפי מי שבוחר לא להתחסן.

אני, דומיי ועוד מיליארדים ברחבי העולם שלא רצים להתחסן כמו עם ישראל שחושב שהוא יודע יותר טוב מכולם. 

כדי לעצור מגפה אגב, בוא נתחיל מזה שיבטיחו הורדת מסכות והסרת הריחוק החברתי בעתיד הנראה לעין, כי כרגע אתה הולך להתחסן והכל ממשיך כרגיל. 

אה כן, ופגיעה בפרנסה זה אך ורק ההוא שעומד בראש הממשלה. הוא לא היה צריך לסגור את העסקים ליום אחד. 

17 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

אני, דומיי ועוד מיליארדים ברחבי העולם שלא רצים להתחסן כמו עם ישראל שחושב שהוא יודע יותר טוב מכולם. 

כדי לעצור מגפה אגב, בוא נתחיל מזה שיבטיחו הורדת מסכות והסרת הריחוק החברתי בעתיד הנראה לעין, כי כרגע אתה הולך להתחסן והכל ממשיך כרגיל. 

אה כן, ופגיעה בפרנסה זה אך ורק ההוא שעומד בראש הממשלה. הוא לא היה צריך לסגור את העסקים ליום אחד. 

על סמך מה אתה אומר את זה? גם ניו זילנד שהיא כביכול ההצלחה הגדולה ביותר סגרה את העסקים לתקופה ארוכה.

32 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

מיליארדים לא רוצים להתחסן? אחינו על מה אתה מדבר? יש מלחמה פוליטית עצומה כדי להשיג חיסונים. רובם המוחלט של אזרחי העולם לא יכולים להשיג את החיסונים ולכן האמירה שמא הם לא רצים להתחסן שגויה. תגיד את זה אחרת - הם לא יכולים להתחסן. אם יוכלו - רובם המוחלט יתחסנו. אין שאלה בכלל.  

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.