Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

וכן, צריך להגיד - המצב גם במגזר הערבי דפוק לחלוטין, וגם שם ראוי לכל ביקורת וצריך לטפל שם. מה שלא חושב ככה, צבוע.

אבל צריך לזכור גם שיש בינהם הבדל מהותי - מנהיגי הציבור הערבי קוראים שוב ושוב לציבור שלהם להפסיק עם זה, להפסיק עם כל האירועים, לסגור את מוסדות הלימוד ולפעול לפי ההנחיות. רבים בציבור שם פשוט לא שמים עליהם.

כמובן שזו בעיה, וחובה להתמודד איתה וחובה שיהיה שם יותר אכיפה כדי להתמודד עם זה,

אבל אם אפילו הדבר הבסיסי הזה היה קורה במגזר החרדי, הבעיה שם הייתה משמעותית יותר קטנה עד לא קיימת.

34 דקות לפני, Yoadknux said:

זה לא צביעות. מה שקורה בבלפור מאז תחילת הסגר השלישי לא משתווה לאירועים ההמוניים שכללו את הציבור החרדי, בין אם זה חסימת הכבישים באיזור בני ברק שהייתה לפני כמה שבועות (אותה ראיתי במו עיניי, ממחלף בר אילן), ובין אם זה ההלוויה שהייתה השבוע בירושלים. אם יהיה אירוע מאותו סדר גודל, לא אכפת לי מאיזה ציבור, אני אגנה גם אותו.

ואם כבר שלפת את קלף ה-double standard, אני משווה אותך בעצימת עיניים - למה ילדים חילונים לא הולכים לבית ספר, בעוד "חיידרים" באשדוד פתוחים? למה הרב חיים קנייבסקי קורא לחרדים לברוח ממלוניות הקורונה תוך אזהרה ששהות במלונית היא "סכנה רוחנית ממשית"? האם חילוני יכול לטעון שהוא לא יכול להיות במלונית בגלל סכנה רוחנית?

ברגע שאתה מסלף עובדה ומציג אותה בצורה שונה לחלוטין מאיך שהיא באמת כדי לנסות להוכיח את הטיעון שלך אין טעם לכל הויכוח הזה, הרב קנייבסקי לא קרא לחרדים לברוח ממלוניות הקורונה(מה שנשמע כאיזה קריאה למרד והפצת מחלות מכוונת), הרב קנייבסקי קרא לתלמידים לא להתפנות למלוניות אלא למצוא הסדר בידוד אחר בתיאום עם משרד הבריאות.

מה שקורה בבלפור מתחילת הסגר השלישי לא שונה בשום צורה מההלוויה שהייתה השבוע, שתי התקהלויות המוניות בשטח פתוח בניגוד להנחיות, לאחת יש הכשר חוקי ותמיכה רחבה בתקשורת ולאחת לא, זו צביעות אחי.

אז בהנחה ואתה לא צבוע ואתה לא רואה הבדל(כמוני) בין הפגנה בבלפור להתקהלות בהלוויה תסביר לי למה לא מכתימים פה ובתקשורת את כלללל מצביעי השמאל בגלל המפגינים ולעומת זאת כל חובש מגבעת הוא אויב המדינה? למה פה לא מנסים להבין ולהסביר שיש זרמים שונים גם אצל החרדים? שהחרדי הירושלמי מהפלג הליטאי הקיצוני הוא לא החרדי הספרדי הסטנדרטי או החב"דניק?

יודע מה? תעזוב את המפגינים, למה עשרות התקהלויות במגזר הערבי של אלפי אנשים לא זכו לכזאת התייחסות גם בתקופה שהישובים הערביים כיכבו בראש הרשימה של הערים האדומות? מה זה אם לא צביעות?

6 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

ברגע שאתה מסלף עובדה ומציג אותה בצורה שונה לחלוטין מאיך שהיא באמת כדי לנסות להוכיח את הטיעון שלך אין טעם לכל הויכוח הזה, הרב קנייבסקי לא קרא לחרדים לברוח ממלוניות הקורונה(מה שנשמע כאיזה קריאה למרד והפצת מחלות מכוונת), הרב קנייבסקי קרא לתלמידים לא להתפנות למלוניות אלא למצוא הסדר בידוד אחר בתיאום עם משרד הבריאות.

מה שקורה בבלפור מתחילת הסגר השלישי לא שונה בשום צורה מההלוויה שהייתה השבוע, שתי התקהלויות המוניות בשטח פתוח בניגוד להנחיות, לאחת יש הכשר חוקי ותמיכה רחבה בתקשורת ולאחת לא, זו צביעות אחי.

אז בהנחה ואתה לא צבוע ואתה לא רואה הבדל(כמוני) בין הפגנה בבלפור להתקהלות בהלוויה תסביר לי למה לא מכתימים פה ובתקשורת את כלללל מצביעי השמאל בגלל המפגינים ולעומת זאת כל חובש מגבעת הוא אויב המדינה? למה פה לא מנסים להבין ולהסביר שיש זרמים שונים גם אצל החרדים? שהחרדי הירושלמי מהפלג הליטאי הקיצוני הוא לא החרדי הספרדי הסטנדרטי או החב"דניק?

יודע מה? תעזוב את המפגינים, למה עשרות התקהלויות במגזר הערבי של אלפי אנשים לא זכו לכזאת התייחסות גם בתקופה שהישובים הערביים כיכבו בראש הרשימה של הערים האדומות? מה זה אם לא צביעות?

יש הבדל בין פיתרון שמקובל על כל הצדדים ומאושר ע"י המדינה ללקחת את החוק לידיים שלך. לקרוא למלוניות קורונה "סכנה ממשית" זה השני. ושים לב שהפניה שלו הייתה לתלמידי הישיבות ולא למשרד הבריאות. אם היה פונה למשרד הבריאות ואומר שהצרכים של תלמידי הישיבות שונים מהצרכים של האדם הממוצע והם צריכים בידוד אחר עם פיקוח מתאים - לי זה היה נשמע כמו בזבוז משאבים מיותרים, אבל הייתי מקבל ואומר שהוא לפחות לא מזלזל בהנחיות הממשלה ופועל לפיהן. 

בבלפור יש תמונות כאלה אחי?

spacer.png

אם כן, אני מגנה גם את ההפגנות. 

לגבי המגזר הערבי, אין שם התקהלויות של אלפי אנשים. יש התקהלויות של עשרות-מאות בחתונות, זה כן, ואת זה אני מגנה בדיוק כמו שאני מגנה את החרדים, ואני מקווה שיאכפו את שתי הבעיות הללו באותו האופן

53 דקות לפני, hairy2hell said:

וכן, צריך להגיד - המצב גם במגזר הערבי דפוק לחלוטין, וגם שם ראוי לכל ביקורת וצריך לטפל שם. מה שלא חושב ככה, צבוע.

אבל צריך לזכור גם שיש בינהם הבדל מהותי - מנהיגי הציבור הערבי קוראים שוב ושוב לציבור שלהם להפסיק עם זה, להפסיק עם כל האירועים, לסגור את מוסדות הלימוד ולפעול לפי ההנחיות. רבים בציבור שם פשוט לא שמים עליהם.

כמובן שזו בעיה, וחובה להתמודד איתה וחובה שיהיה שם יותר אכיפה כדי להתמודד עם זה,

אבל אם אפילו הדבר הבסיסי הזה היה קורה במגזר החרדי, הבעיה שם הייתה משמעותית יותר קטנה עד לא קיימת.

שקר.

עשרות רבנים של קהילות קוראים לציבור שלהם לשמור על הנהלים, הראשון לציון שאליו נשואות עיני כל הציבור החרדי ספרדי בישראל בלי יוצא מן הכלל קרא לשמור על ההנחיות, קרא לא להגיע לאזכרת אביו בשל הקורונה, קרא להתחסן וגינה בכל תוקף את החוליגנים בבני ברק. 

6 דקות לפני, Yoadknux said:

יש הבדל בין פיתרון שמקובל על כל הצדדים ומאושר ע"י המדינה ללקחת את החוק לידיים שלך. לקרוא למלוניות קורונה "סכנה ממשית" זה השני. ושים לב שהפניה שלו הייתה לתלמידי הישיבות ולא למשרד הבריאות. אם היה פונה למשרד הבריאות ואומר שהצרכים של תלמידי הישיבות שונים מהצרכים של האדם הממוצע והם צריכים בידוד אחר עם פיקוח מתאים - לי זה היה נשמע כמו בזבוז משאבים מיותרים, אבל הייתי מקבל ואומר שהוא לפחות לא מזלזל בהנחיות הממשלה ופועל לפיהן. 

בבלפור יש תמונות כאלה אחי?

spacer.png

אם כן, אני מגנה גם את ההפגנות. 

לגבי המגזר הערבי, אין שם התקהלויות של אלפי אנשים. יש התקהלויות של עשרות-מאות בחתונות, זה כן, ואת זה אני מגנה בדיוק כמו שאני מגנה את החרדים, ואני מקווה שיאכפו את שתי הבעיות הללו באותו האופן

כן? ומה דעתך על חברי כנסת(מזכיר, ממומנים מכיסי ומכסך) שקראו לא פעם לאנרכיה ולהפרה בוטה של ההנחיות כדי להתחזק פוליטית? כשח"כ עידן רול קרא להפר את הנחיות הסגר(פשוט ככה, בלי סייגים) הוא גם קיבל כמות כזאת של אש?

לגבי התמונה, באמת עדיף שלא אגיב לזה ברצינות.. אתה חי בישראל?

26 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

כן? ומה דעתך על חברי כנסת(מזכיר, ממומנים מכיסי ומכסך) שקראו לא פעם לאנרכיה ולהפרה בוטה של ההנחיות כדי להתחזק פוליטית? כשח"כ עידן רול קרא להפר את הנחיות הסגר(פשוט ככה, בלי סייגים) הוא גם קיבל כמות כזאת של אש?

כן, בגלל זה הוא חזר בו והתנצל כמה שעות אחרי הציוץ הדבילי שלו.

image.png.5a8ba58cefbbe88c1632f194bf720104.png

25 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

בסוף מה שאתה מאשים אותי בו זה בדיוק מה שאתה עושה. צביעות. מאז הסגר השלישי לא הייתה התקהלות מסדר גודל של החסימה בבני ברק וההלוויה בירושלים. תודה בזה. אני מודה בזה שהיו הפגנות בבלפור, אבל הן לא התרחשו בשלבים שבהם היו 8,000 נדבקים ביום. אם תהיה הפגנה היום בערב עם 5,000 אנשים שלא מקפידים על ריחוק אני אגנה אותה. גם אם תהיה מסיבה של 50 איש. 

איזה מזל על ההפגנות בבלפור. הן מאפשרות לסנגורים הציבוריים של בני ברק פה להכשיר בויכוח את כל ההפרות של החברה החרדית. 

הלוויות עם עשרות אלפי משתתפים? אבל מה עם ההפגנה בבלפור?

מוסדות החינוך נשארים פתוחים? אבל יש בלפור

כל המסחר מתקיים כרגיל? בלפור

35 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

שקר.

עשרות רבנים של קהילות קוראים לציבור שלהם לשמור על הנהלים, הראשון לציון שאליו נשואות עיני כל הציבור החרדי ספרדי בישראל בלי יוצא מן הכלל קרא לשמור על ההנחיות, קרא לא להגיע לאזכרת אביו בשל הקורונה, קרא להתחסן וגינה בכל תוקף את החוליגנים בבני ברק. 

כמה ממנהיגי הציבור החרדי קראו לא להקשיב לרב קנייבסקי ולסגור בכל זאת את כל מוסדות הלימוד?

מנהיגי הציבור הערבי (חברי כנסת וראשי ערים) קראו לעצור את מי שקורא להפרות ההנחיות ולכלוא אותם על הסתה לדבר עבירה. כמה קראו לעצור את הרבנים שקוראים להפר את ההנחיות?

ושוב, אני לא אומר שבציבור הערבי אין בעיה עם הקורונה. יש שם בעיה חמורה ממש, וחובה להתייחס אליה. עצם זה שיש פרוייקטור קורונה חרדי אבל אין ערבי זה אבסורד בעיני.

חובה לטפל שם, חובה יותר אכיפה, וחובה יותר תשומת לב של הרשויות למה שקורה שם.

אבל זה לא דומה למה שקורה במגזר החרדי. (שאגב, החרדים עצמם הם הקורבן כאן של ההנהגה שלהם. אני לא שותף לשנאה כלפיהם)

54 דקות לפני, Yoadknux said:

בסוף מה שאתה מאשים אותי בו זה בדיוק מה שאתה עושה. צביעות. מאז הסגר השלישי לא הייתה התקהלות מסדר גודל של החסימה בבני ברק וההלוויה בירושלים. תודה בזה. אני מודה בזה שהיו הפגנות בבלפור, אבל הן לא התרחשו בשלבים שבהם היו 8,000 נדבקים ביום. אם תהיה הפגנה היום בערב עם 5,000 אנשים שלא מקפידים על ריחוק אני אגנה אותה. גם אם תהיה מסיבה של 50 איש. 

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001358960

45 דקות לפני, ravid said:

איזה מזל על ההפגנות בבלפור. הן מאפשרות לסנגורים הציבוריים של בני ברק פה להכשיר בויכוח את כל ההפרות של החברה החרדית. 

הלוויות עם עשרות אלפי משתתפים? אבל מה עם ההפגנה בבלפור?

מוסדות החינוך נשארים פתוחים? אבל יש בלפור

כל המסחר מתקיים כרגיל? בלפור

אלפי אנשים בכיכר הבימה? חרדים

כאלף אנשים התאספו בבלפור? חרדים

אין לי משהו ענייני להוסיף לדיון? סיסמאות בניחוח ציני.

זה עובד לשני הכיוונים

41 דקות לפני, hairy2hell said:

כמה ממנהיגי הציבור החרדי קראו לא להקשיב לרב קנייבסקי ולסגור בכל זאת את כל מוסדות הלימוד?

מנהיגי הציבור הערבי (חברי כנסת וראשי ערים) קראו לעצור את מי שקורא להפרות ההנחיות ולכלוא אותם על הסתה לדבר עבירה. כמה קראו לעצור את הרבנים שקוראים להפר את ההנחיות?

ושוב, אני לא אומר שבציבור הערבי אין בעיה עם הקורונה. יש שם בעיה חמורה ממש, וחובה להתייחס אליה. עצם זה שיש פרוייקטור קורונה חרדי אבל אין ערבי זה אבסורד בעיני.

אבל זה לא דומה למה שקורה במגזר החרדי. (שאגב, החרדים עצמם הם הקורבן כאן של ההנהגה שלהם. אני לא שותף לשנאה כלפיהם)

לא ציפיתי לתגובה אחרת ממישהו שאבא שלו מנהיג של הציבור הערבי

25 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001358960

אלפי אנשים בכיכר הבימה? חרדים

כאלף אנשים התאספו בבלפור? חרדים

אין לי משהו ענייני להוסיף לדיון? סיסמאות בניחוח ציני.

זה עובד לשני הכיוונים

spacer.png

דווקא מה שאני רואה פה זה בדיוק אנשים עם מסכות ששומרים מרחק אחד מהשני. 

אם הם לא שומרים, מגיע להם שהמשטרה תבוא ותפזר אותם

לפני5 שעות , Yoadknux said:

אתה צודק, הסיבה שקל לנו להאשים את החרדים ולא את הערבים זה כי נוצרה אצלנו (החילונים) תמונה שהם לא תורמים לחברה ורק לוקחים תקציבים, שהנציגים שלהם מורשעים בפלילים (גם שלנו), שהמנהיגים שלהם מקבלים החלטות על רציונל שרירותי ודימיוני (גם שלנו), ושהם עושים מה שבזין שלהם וחוסמים כבישים סתם כי עצרו איזה תלמיד ישיבה (זה באמת הבדל, לא רואה מצב שתלמידי תיכון בנס ציונה חוסמים את הכניסה לעיר כי עצרו איזה עריק) 

הערבים גם עושים מה שבזין שלהם והמשטרה לא מצליחה להתמודד (יש בעיות רצח ונשק מאוד גדולות במגזר) אבל הם פחות באים עם תושבי המרכז במגע אז יותר קל "לשכוח" מהם - וחוץ מזה הנציגים הערבים לא היו בתקופת חיי בממשלה אז קל להבין את תחושת הניתוק, לעומת הנציגים החרדים שאני מרגיש שלא פועלים מספיק בשביל לנסות לשלוט בבוחרים שלהם. 

החברה החרדית היא כבר הרבה זמן השעיר לעזאזל של החילוני שגר במרכז והולך לעבודה כל בוקר. אבל זה שהם בתיקו עם מגזר אחר ב-"מי הכי פוגע בתפקוד המדינה", זה לא לגמרי הישג

מעולה, מסכים איתך לגמרי

בעצם ההבדל מסתכם בכך שהחרדים יושבים בממשלה והערבים לא. תמיד אפשר לשנות את זה בקלפי (קשה לי להאמין שזה יקרה, מקווה שכן)

לגבי המעורבות שלהם בחברה - לדעתי הערבים הרבה יותר מעורבים בחיי היום יום שלנו. לצורך העניין הלוויה שפרסמתי לפני כמה עמודים בשבוע שעבר התרחשה ביפו ולא באיזה כפר בצפון. כמה כבר יוצא לנו להיתקל בחרדים שחיים בתוך בני ברק או בשכונות ספציפיות בירושלים?

מה שכן, אני מרגיש שיש תסיסה כל כך גדולה בעם שכאשר הממשלה תתחלף (ומתישהו זה יקרה, לא יודע אם כבר בבחירות הקרובות), החרדים ישלמו בריבית.

לפני6 שעות , hairy2hell said:

אני דיי בדעה שלך באופן כללי

אבל בוא נדייק בפרטים, יש אחראי קורונה במגזר הערבי - אימן סייף, שאפילו בניגוד למרכז הקורונה המגזר החרדי הוא רופא.

53 דקות לפני, Mentel said:

אני דיי בדעה שלך באופן כללי

אבל בוא נדייק בפרטים, יש אחראי קורונה במגזר הערבי - אימן סייף, שאפילו בניגוד למרכז הקורונה המגזר החרדי הוא רופא.

עד כמה שידוע לי הוא סיים את תפקידו בסוף אוקטובר.

(אבל הידע שלי בנושא לא בשמיים, אז לך תדע)

22 דקות לפני, hairy2hell said:

עד כמה שידוע לי הוא סיים את תפקידו בסוף אוקטובר.

(אבל הידע שלי בנושא לא בשמיים, אז לך תדע)

המידע שלך מוטעה

הכי משגע אותי שהרוב פה לא מסוגלים להגיד שגם ההפגנות וגם ההלוויות לא צריכות להתקיים.

אף אחד לא מסוגל להעביר ביקורת על הצד שלו.

On 1.2.2021 at 11:17, Sawyer said:

שואל אותך בודק אם יש בך איזה שבריר של כנות..

עזוב קורונה עזוב הכל, עולה ממשלה חדשה של יאיר לפיד עם ליברמן ואיתי, כל המושחתים ושונאי החרדים ואנחנו מבטלים ביום אחד את: 

קצבאות ילדים מעל 4 ילדים, תקצוב אברכים ותקצוב מוסדות לימוד חרדיים. (ואפילו מבטיחים להם שנשתמש בכסף כדי לעזור לעניים ולנזקקים ככל שיווצרו מהמהלך הזה) אפילו בלי צבא, הפסקת כפייה דתית תחבצ בשבת וכו'. רק התקציבים. 

מה אתה חושב שתיהיה תגובת החרדים? אמיתי אני שואל אותך.

הם בגדול ישביתו את המדינה. לא באופן קיצוני כמו שאתה מתאר עם ״פיגועי טרור״, אבל מראות כמו שראינו בפקק בתחילת הסגר, כשהם הפגינו על גיוס של אחד החרדים, זה מה שיהיה בגדול.

אני כבר איבדתי תקווה מהאוכלוסייה הזאת. בלי לימודי ליבה וקיצוץ קצבאות הטירוף הזה ימשיך. לא יכניסו להם לימודי ליבה וכנראה שגם לא יבטלו קצבאות עד מלחמת האזרחים שתהיה פה. זאת בהנחה שישארו פה מספיק חילונים שאכפת להם.

מה שיישאר פה זה חרדים, ערבים ואוכלוסייה חלשה. ואולי עוד כמה אנשים כמו ת״א שלנו שחיים בסרט שהמצב פה ישתנה.

שורה תחתונה, מדינה שמורכבת מקבוצות עם אינטרסים שונים וסדרי עדיפויות שונים סופה להיפרק בצורה מסויימת. זה פשוט מאוד ולא צריך לזיין את השכל יותר מדי. הקונסטלציה הזאת לא תחזיק מעמד ומספיק לבחון את ההיסטוריה.

הקורונה האיצה תהליך שמתבשל כבר עשרות שנים בארץ וחושף את המובלעות הרבות שקיימות בארץ - ערבים, חרדים, בדואים, מתפללי הר הבית, מסתננים, מפגינים וגם האוכלוסייה הכללית. עקרונית מדובר בחלקים בלתי נפרדים ממדינת ישראל הריבונית, אך בפועל מדובר באקס-טריטוריות שעושות ככל העולה על רוחן. לכל אחת מן הקבוצות החברתיות הרחבות יותר או פחות האלו יש דין עצמאי, והחוק עבורן הוא בגדר המלצה ולא בגדר ציווי מוסרי וערכי שהפרה שלו כרוכה בהשלכות אישיות/כלכליות/פליליות ולכן אין שום היסוס בכיפוף או התעלמות ממנו בהתאם לגחמה האישית-רגעית שמתיישבת עם סולם הערכים שאותה קבוצה תופסת כדבר שאין לערער עליו. אנחנו לטעמי עדים לתהליך מדאיג ומצער, שאני באמת לא יודע לאמוד את היקפו מבחינת האוכלוסייה, אבל הוא לחלוטין חושף את שלוש רשויות השלטון ואת הרשויות המקומיות במלוא עליבותן - יכולת מוגבלת מאד לאכוף את החוק ולהתייחס אליו כמסמך מחייב, ובנוסף את עליבותו של הציבור הישראלי שגם בחלוף 3 דורות במדינה עצמאית וריבונית לא מצליח להגיע להסכמה רחבה גם כשמדובר במגפה כלל עולמית.

לא כל כך מבין איך ערבבת פה מגזרים עם מתפללי הר הבית ומפגינים.

קצת נאיבי לצפות מאוכלוסיות, שדי נפוץ בהן הנוהג שהחוק הוא בגדר המלצה, להיות פתאום שומרות חוק למופת.

הקורונה בסך הכל מבליטה את המציאות שלרוב האנשים נוח להתעלם ממנה בשגרה.

לפני9 שעות , AvielMaccabi4 said:

הלוויה שהתקיימה היום בטמרה, איפה הכותרות?? איפה תמונות הקשות מהאירוע בכל המהדורות?

לא שזה מוצדק להתקהל ככה, בטח כשמדובר בחברה הערבית שגם אצלם המצב לא טוב בדומה לחרדים, אבל יש הבדל בין 5000 (לפי הדיווחים) בלווית-מחאה של צעיר שככל הנראה המשטרה הרגה לבין שתי לוויות עם 20000 (לפי הדיווחים) של רבנים שמתו מקורונה. 

וזה שהערבים באופן כללי שמים עלינו זין מתחילת המגיפה לא הופך את הזין שהחרדים שמים עלינו ליותר קטן.

לפני8 שעות , קמאנן said:

הם בגדול ישביתו את המדינה. לא באופן קיצוני כמו שאתה מתאר עם ״פיגועי טרור״, אבל מראות כמו שראינו בפקק בתחילת הסגר, כשהם הפגינו על גיוס של אחד החרדים, זה מה שיהיה בגדול.

אני כבר איבדתי תקווה מהאוכלוסייה הזאת. בלי לימודי ליבה וקיצוץ קצבאות הטירוף הזה ימשיך. לא יכניסו להם לימודי ליבה וכנראה שגם לא יבטלו קצבאות עד מלחמת האזרחים שתהיה פה. זאת בהנחה שישארו פה מספיק חילונים שאכפת להם.

מה שיישאר פה זה חרדים, ערבים ואוכלוסייה חלשה. ואולי עוד כמה אנשים כמו ת״א שלנו שחיים בסרט שהמצב פה ישתנה.

שורה תחתונה, מדינה שמורכבת מקבוצות עם אינטרסים שונים וסדרי עדיפויות שונים סופה להיפרק בצורה מסויימת. זה פשוט מאוד ולא צריך לזיין את השכל יותר מדי. הקונסטלציה הזאת לא תחזיק מעמד ומספיק לבחון את ההיסטוריה.

לא אומר בהכרח שהם ילכו לדקור ביום שזה יקרה, פשוט שזה בלתי נמנע להגיע לשם ברגע שתקצץ. הם יעשו הפגנות שמטרתן להכאיב ולפדוע בכלכלת ישראל (הגוססת גם ככה) ואנחנו נצטרך לבחור אם להתקפל ולבטל הכל או להמשיך את זה, אם נמשיך המצב חבלים, תאלץ לעצור חלק מהמנהיגים שלהם שיסיטו נגד המדינה או שתפגע בטעות באיזה בן של מישהו חשוב, או שימות רב זקן במעצר או כל סיבה שהיא שתביא להתקלחות שבמסגרתה הם יתחילו בפעילויות טרור. פשוט אין אופציה אחרת כי הם לא יוותרו על הכספים האלו וזה ימשיך עד לפיצוץ

בכל מקרה זה לא משנה, כל אחד כאן יכול לכתוב מה שהוא רוצה שורת תחתונה י שלו אינטרסים שונים משלהם ולהמשיך במצב הזה זה בלתי אפשרי. אנחנו בדרך הבטוחה לפיצוץ וכל יום שעובר הסיכויים שלנו (שלנו החילונים השפויים הפרודוקטיביים) לצלוח את המלחמה הזאת קטנים ובכך העתיד של מדינת ישראל מתערער.

חולני בעיניי שכל כך הרבה אנשים נכשלים מלהבין את זה.

לפני3 שעות , אנדרס8 said:

לא שזה מוצדק להתקהל ככה, בטח כשמדובר בחברה הערבית שגם אצלם המצב לא טוב בדומה לחרדים, אבל יש הבדל בין 5000 (לפי הדיווחים) בלווית-מחאה של צעיר שככל הנראה המשטרה הרגה לבין שתי לוויות עם 20000 (לפי הדיווחים) של רבנים שמתו מקורונה. 

וזה שהערבים באופן כללי שמים עלינו זין מתחילת המגיפה לא הופך את הזין שהחרדים שמים עלינו ליותר קטן.

א. מאיפה ה 20000? אני זוכר שראיתי שכתבו 3000, לא שזה משנה באמת. מדובר בהפרה בוטה של ההנחיות בשני המקרים

ב. לא, אין שום הבדל, וגם לא מעניין אותי אם המשטרה הרגה או שהוא נהרג מחילופי אש של המקומיים שם שפתחו בירי מנשק אוטומטי כלפי המשטרה (מעניין, החרדים עוד לא הגיעו לשם אה?)

ג. ההתעלמות של התקשורת מצד אחד והבלטה של הצד השני היא נטו פוליטית. ברור לי שאם הייתה ברית בין יש עתיד לחרדים לא היינו רואים את הכותרות האלה נגדם, או לכל הפחות היה סיקור שווה ביחס לכל המגזרים ששמים זין על שאר המדינה.

אם התעודה הירוקה רק לחצי שנה, אז מה הטעם בחיסון הזה?

נראה לי אני אחכה לגירסא 2.0, נראה לי כמו ניסוי אחד גדול, לא יודעים מי נגד מי.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.