Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

לפני10 שעות , maccabi-king said:

אני אסביר לך

שתי הצדדים פה מונעים משנאה, בגלל זה אי אפשר לשכנע אף צד להתגמש לקראת השני

תאמין לי שאם תנסה להיכנס פנימה ולהבין שחרדים זה לא דבר אחד ויש המון אוכלוסיות וקהילות ויש המון שם שכן התחילו לרצות לימודים ושהילדים שלהם יעבדו אתה תבין שכן יש רצון לשינוי

אבל שכל הזמן באים משנאה, משתי הצדדים, אי אפשר לשנות כלום

כל אלה שלא באו משנאה, אלא מדאגה אמיתית, כן הצליחו לעשות שינוי אצל הרבה מהם

ולא סתם יש כבר המון עורכי דין, רואי חשבון ושאר מקצועות סופר מכובדים ויוקרתיים שהם חרדים מכף רגל ועד ראש

נכון שזה עדיין מיעוט, אבל צריך להתחיל ממשהו וזה בעיקר עם הסברה נכונה ולא עם שנאה בעיניים

ותזכור, ביום שכולם שם ירצו לעבוד, רוב החילונים ידפקו מזה

כי ממה שאני זוכר כבר היום על כל משרה טובה יש 7 קופצים, אז קח את המיליון שלהם ותכניס את זה לשאר המשרות וקיבלת עוד 3 קופצים לכל משרה וסיכוי די אפסי שאתה תקבל את המשרה

ותאמין לי שאם חרדי שכל חייו למד גמרא ויש לו למידה ברמה גבוהה יתחרה מול חילוני שחצי מהלימודים שלו הוא רק ברח מבית הספר למסיבות, החרדי יקח בקלות כל עבודה, ואם תבדוק טוב, תראה שאחוז החרדים העוברים במבחני לשכה האחרונים הוא לא נמוך בכלל, אומר לך את זה כאחד שלמד איתם וניגש איתם למבחנים ויודע טוב את התוצאות

בחיים שלי לא ראיתי בן אדם כותב כל כך הרבה שטויות בכזה ביטחון. וואו .

לדוגמא : כתבה מתוך כיכר העיר ( אתר חרדי) .

"המכללות שוב מזנבות בתחתית הרשימה 22% בלבד מתלמידי קרית אונו הצליחו לעבור את המבחן. מדובר במכללה ששלחה את מספר הנבחנים הרב ביותר - 672 ובמכללה בה יש את מספר החרדים הגדול ביותר. הציון הממוצע לנבחנים של קרית אונו עמד על 55.3 בלבד. מיד אחריה מגיע מכללת שערי משפט גם בה לומדים חרדים רבים עם 19% בלבד מתוך 211 נבחנים. את תחתית הרשימה סוגרות מכללת נתניה (19%), עולים (16%) והמרכז האקדמי למשפט ולעסקים (14%)."

1 דקה לפני, פראנק_רייקארד said:

בדיוק. אבל זאת המגמה.

אמת אלטרנטיבית, זאת האמת שלו. ככה הוא רואה את זה. החרדים רואים את לימודי התורה כמה שמציל אותנו. לדעתך זה לא, לדעתם כן. תתפשרו באמצע.

אתה מנסה להסביר בצורה רציונלית שאין שום סיבה שהם יקבלו יחס כזה ושאם הם רוצים ללמוד שילמדו זה לא במקום צבא או מיסים. אתה מנסה להסביר למה זה שהם החליטו שהם לומדים תורה וזה במקום לא תופס, למה אני לא יכול להחליט שאני מצייר כדי להגן על ישראל וככה להשתמט מהצבא, למה זה שהם לומדים כל היום כי הם החליטו לא צריך לתת להם כסף מהמדינה "תקצוב אברכים"

הם לא מנסים להבין, הם שבויים בסיסמאות המפגרות שלהם ולכן אני אומר שאסור להידבר איתם, אסור לנסות להגיע לפשרות כי אין מה להתפשר.

להחיל גיוס חובה על כולם, להפסיק תקצוב אברכים, להפסיק תקצוב מוסדות לימוד שלא מלמדים ליבה להוריד את קצבאות המשפחות מרובות ילדים, לפרק את המשפחות פשע החרדיות ולאכוף-יתר את הפלגים הקיצוניים עד שיפסיקו לעבור על החוקים ולחשוב שהם אדונים לעצמם. 

להפוך אותם לאוכלוסייה רגילה בתנאים רגילים כמו כולם. זהו. לגמור עם הסיוט המטורף הזה.

מה קורה עם החיסונים סרבאק למה לא מעדכנים כבר הורידו ל35 בקופות והפסיקו, עכשיו יחסנו את הילדים שממילא לא מרגישים את זה?

בנוסף יש קופות שמקבלים גם פחות מ35 אם נשאר בסוף היום עודפים (ותמיד נשאר) רק במכבי לא נותנים זורקים הכל לפח ומכסים את זה ב״אנחנו עובדים לפי הוראת משרד הבריאות״.

סרבאק תנו לחיות כבר

לפני1 שעה , חרישי הוא הלילה ואפל said:

מה קורה עם החיסונים סרבאק למה לא מעדכנים כבר הורידו ל35 בקופות והפסיקו, עכשיו יחסנו את הילדים שממילא לא מרגישים את זה?

בנוסף יש קופות שמקבלים גם פחות מ35 אם נשאר בסוף היום עודפים (ותמיד נשאר) רק במכבי לא נותנים זורקים הכל לפח ומכסים את זה ב״אנחנו עובדים לפי הוראת משרד הבריאות״.

סרבאק תנו לחיות כבר

בכללית בית זונות אנשים שמחסנים פרסמו היום להגיע חופשי כל היום למוקדי חיסון בהרצליה ורחובות בכל גיל 

לפני9 שעות , חרישי הוא הלילה ואפל said:

סרבאק תנו לחיות כבר

מי מנהל את מכבי??

לפני19 שעות , פראנק_רייקארד said:

לדוגמא : כתבה מתוך כיכר העיר ( אתר חרדי) .

"המכללות שוב מזנבות בתחתית הרשימה 22% בלבד מתלמידי קרית אונו הצליחו לעבור את המבחן. מדובר במכללה ששלחה את מספר הנבחנים הרב ביותר - 672 ובמכללה בה יש את מספר החרדים הגדול ביותר. הציון הממוצע לנבחנים של קרית אונו עמד על 55.3 בלבד. מיד אחריה מגיע מכללת שערי משפט גם בה לומדים חרדים רבים עם 19% בלבד מתוך 211 נבחנים. את תחתית הרשימה סוגרות מכללת נתניה (19%), עולים (16%) והמרכז האקדמי למשפט ולעסקים (14%)."

רק שחכת לציין שהכתבה היא מ2017 ושמה שאני מדבר זה בחינה מלפני חודשיים

אז אני רואה נתונים בשטח, אין לי שום עניין להגיד סתם שקרים

אני לא מחפש פה להצדיק את עצמי, אני רואה גם ככה שכל מה שאני אכתוב פה שלא לדעתכם ישר תשלפו את המילה שטויות

כמו שאמרתי, העולם ימשיך כמו שהוא, סוייר ימשיך לכתוב פה סנקציות סטייל גרמניה הנאצית, ושום דבר מזה לא יקרה כי פשוט כל אחד הוא גיבור גדול בפורום הזה וכל מי שלא בדעתו ישר מדבר שטויות, בעולם האמיתי דעות כאלה לא שורדות דקה וגם מתי שלפיד וליברמן ניסו לעשות דברים דומים, הם מהר מאוד הפסידו

אז סוייר, תתחיל להתרגל ל"סיוט המטורף הזה", אחרת אתה היחיד שתפסיד

לפני20 שעות , Mentel said:

אבל ניתן לפגוע בזכויות יסוד בתנאים מסוימים, בפגיעה שהיא מידתית ולטובת תכלית ראויה.

לכלוא אנשים בבית ל-5 שבועות זה לא מידתי, לא ראוי, ובפועל גם לא עוזר. גם לקחת מאנשים את הפרנסה לשנה זה לא מידתי, לא ראוי ולא עוזר. 

לפני2 שעות , maccabi-king said:

אני לא מחפש פה להצדיק את עצמי, אני רואה גם ככה שכל מה שאני אכתוב פה שלא לדעתכם ישר תשלפו את המילה שטויות

כמו שאמרתי, העולם ימשיך כמו שהוא, סוייר ימשיך לכתוב פה סנקציות סטייל גרמניה הנאצית, ושום דבר מזה לא יקרה כי פשוט כל אחד הוא גיבור גדול בפורום הזה וכל מי שלא בדעתו ישר מדבר שטויות, בעולם האמיתי דעות כאלה לא שורדות דקה וגם מתי שלפיד וליברמן ניסו לעשות דברים דומים, הם מהר מאוד הפסידו

תגיד לי אתה רציני? אתה קולט את חומרת הדברים שאני אומר?

אני כתבתי ביטול קצבאות ותקציבים למקומות שאין שום סיבה שיקבלו, השוואת תנאים לכלל האוכלוסייה אתה קורא לזה סנקציות סטייל גרמניה הנאצית

בוא תסביר לי איך לא לתת כסף לחרדים על כלום זה כמו מחנות ההשמדה.

לא יאמן, אנשים ככ מקובעים לגבי כמה מותר לחרדים לגנוב שאם מנסים לעצור אותם זה כמו גרמניה הנאצית. מדהים. 

אז הנה אחרי כל הפצות השנאה של כאלה שמנסים להשליך את המצב בחיים שלהם על אוכלוסייה מסוימת ולהוציא תסכול - כפי שטענו מדובר בנוער נושר שחיפש להוציא את זעמו על המשטרה. אמרו פה עשרות אלפים. כל כך שטופי מוח אנשים פה שהם בכלל לא מבינים מה קורה במציאות קיבינימט. חבורה של 200 בני נוער שנפלטו מהישיבות ואין להם מקום בחיים עושים באלגן ואוכלוסייה של מיליון מוכתמת על ידי התקשורת ושליחיה שהגיעו גם לפורום.

לא שזה יעזור יותר מידי

בפעם הבאה אותם אנשים שהכתימו את כל החרדים ימצאו שעירים לעזאזל אחרים. הכל עניין של זמן

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10159133033254662&id=320149969661

א. אי אפשר להתכחש לעובדה שרמת האלימות בהפגנות החרדים היא יוצאת דופן, וזה לא משנה כמה מפגינים.

גם באוכלוסיות אחרות יש נוער שוליים, ואני לא רואה אותם מפרקים אוטובוס באבנים ושורפים אותו.

זה עוד ביטוי של הצורה המעוותת בה בנויה החברה החרדית.

ב. אתה שוב מנסה לייחס לכמה אירועים שוליים איזושהי מידת השפעה על מה שאנשים פה חושבים על בעיית החרדים במדינה.

כאילו שלפני הקורונה המצב היה שונה.

רק היה יותר נוח לעצום עיניים ולהתעלם מהחרדים.

המטרה היא להעיר קצת אנשים רציונליים ונורמטיביים כי וואלה אם זה לא יקרה לא לי ולא לך תיהיה מדינה לחיות בה.

המזל שלך זה שאתה יכול להשאר מטומטם כל החיים ולעשות מה שאתה רוצה, או שנציל אותך או שנמות איתך, אין אופציות אחרות.

לפני1 שעה , שי123 said:

א. אי אפשר להתכחש לעובדה שרמת האלימות בהפגנות החרדים היא יוצאת דופן, וזה לא משנה כמה מפגינים.

גם באוכלוסיות אחרות יש נוער שוליים, ואני לא רואה אותם מפרקים אוטובוס באבנים ושורפים אותו.

זה עוד ביטוי של הצורה המעוותת בה בנויה החברה החרדית.

ב. אתה שוב מנסה לייחס לכמה אירועים שוליים איזושהי מידת השפעה על מה שאנשים פה חושבים על בעיית החרדים במדינה.

כאילו שלפני הקורונה המצב היה שונה.

רק היה יותר נוח לעצום עיניים ולהתעלם מהחרדים.

אחלה אז בואו לא נערבב דברים. יש בנושא הזה סלט בין קורונה, אלימות, תקציבים, בחירות וכו'. 

האם החרדים אלימים? התשובה היא לא. לפחות לא יותר מהחילונים. האם יש עניין לשנוא את החרדים? חד משמעית לא. 

האם נכון לרצות לשנות אותם ברמה הדתית שלהם? כמובן שלא. האם נכון לשלב אותם בחברה הישראלית תוך כדי שמירה על זהותם? בוודאי שכן וזה כנראה גם הפתרון.

אם השיח היה הולך למקום הזה - הייתי מצטרף אליו. אבל כשהשיח הולך למקום קטנוני של שנאה ורצון לשנות אחרים - צריך להיות מספיק בוגרים כדי לעצור את זה.

לפני11 שעות , maccabi-king said:

https://www.ynet.co.il/news/article/By0OyecAw

גם בבחינה האחרונה ניתן לראות איפה מדורגות אותן מכללות שציינתי בתגובה הקודמת. 

19 דקות לפני, Sawyer said:

המטרה היא להעיר קצת אנשים רציונליים ונורמטיביים כי וואלה אם זה לא יקרה לא לי ולא לך תיהיה מדינה לחיות בה.

המזל שלך זה שאתה יכול להשאר מטומטם כל החיים ולעשות מה שאתה רוצה, או שנציל אותך או שנמות איתך, אין אופציות אחרות.

בוא גל אתה לא מעיר אף אחד כאן. רק מייצר שנאה. לא הצעת שום אלטרנטיבה שמשתמש רנדומלי יכול לעשות כדי לקדם משהו פרגמטי. רק שנאה ואנטי. ועם זה לא פותרים כלום.

4 דקות לפני, ת"א שלנו said:

בוא גל אתה לא מעיר אף אחד כאן. רק מייצר שנאה. לא הצעת שום אלטרנטיבה שמשתמש רנדומלי יכול לעשות כדי לקדם משהו פרגמטי. רק שנאה ואנטי. ועם זה לא פותרים כלום.

אני מציע פתרון ברור:

לא להידברות, לא למסך העשן, לא ליפול בטריקים שלהם.

להצביע מעתה ועד שנגמר עניין החרדים למי שמבטיח לקחת מהם כספים שלא מגיעים להם ולהחיל עליהם את החוקים שחלים על כולנו. 

אני לא רוצה לשנות אותם. אני רוצה שיפסיקו לקחת את הכסף שלנו ושיתחילו לשלם מס ולשמור על חוק כמו כל אזרח אחר במדינה.

ברור לי שהם לא יעשו את זה מרצון, הרי אף אחד לא היה מוותר על כסף שזורם מרצונו החופשי.

להפסיק חלוקת קצבאות, להפסיק מימון בתי ספר/ישיבות/כוללים שלא מלמדים מקצועות ליבה, לצמצם עוד יותר קצבאות ילדים החל מהילד השלישי/רביעי וסלמאת.

רוצים להתפלל, ללמוד תורה וגמרא? לא מפריע לי בכלל. אפילו בשמחה אם זה מה שעושה להם טוב. אבל לא על חשבוני ולא על חשבון המדינה.

2 דקות לפני, ת"א שלנו said:

יש לך פיתרון? ברמה הארצית/ממשלתית. 

כי להפסיק קצבאות ולהכריח לימודי ליבה זה בדיוק כמו לצאת למלחמה, תראה כמה החרדים שונאים את לפיד.

הבעיה ביננו לחרדים זה עניין של תפיסות עולם. אני בעד למידה ועבודה רוחנית, אבל איך זה בא על חשבון לעבוד? איך לעזאזל פותרים את זה בלי ביטול קצבאות ולימודי ליבה? זה או זה או היפרדות מוחלטת ואז הם יהיו חייבים לעבוד.

אתה צריך לזכור שכל מה שאנחנו מרגישים עכשיו, יוכפל עוד איזה 10-20 שנה. וגם הכוח הפוליטי שלהם רק גדל כל הזמן הזה. אני לא יכול להאשים את סוייר שהוא ככה כעוס, הוא מנסה לנער אנשים. יש פה עדיין אנשים שחושבים שזה מהותי לא ביבי או כן ביבי בזמן שהבלון ממשיך להתנפח, ומתישהו יתפוצץ לנו בפנים. (אני בכלל לא בעד ביבי ואשמח כשיעוף, אבל אם אני יודע שהוא נכנס לקואליציה עם אנשים שפויים ולא מתכוון להשאיר אדמה שרופה אחריו אין לי בעיה שיהיה ראש ממשלה עוד 10 שנים גם).

אז אנשים חוששים. התחושה אצל החילונים כרגע זה שישראל מדינה חזקה ונהדרת למרות החרדים ובאמת מפחדים ממה יהיה עוד 10-20 שנה.

ומה החרדים עושים בזמן הזה? צועקים "שנאה!" ו"אנטישמיות". לא ראיתי אותם עושים שום צעד של פשרה, שום מסר של פיוס. אז מה החילונים אמורים להבין מזה?

14 דקות לפני, Sawyer said:

אני מציע פתרון ברור:

לא להידברות, לא למסך העשן, לא ליפול בטריקים שלהם.

להצביע מעתה ועד שנגמר עניין החרדים למי שמבטיח לקחת מהם כספים שלא מגיעים להם ולהחיל עליהם את החוקים שחלים על כולנו. 

אז קודם כל תשתמש בטרמינולוגיה מכבדת בלי לומר כל מיני אמירות קיצוניות ולא מתאימות כמו "להכחיד את החרדים". זה לא מוסיף לאף אחד ובטח לא מייצר שיח.

עם כל השאר אני יותר ממסכים. רק חשוב להישאר בנקודות המוצא שהחרדי הוא לא הבעיה שלך אלא הפוליטיקאי שלו. כמו שזה שתושב פריפריה לא אמור לשנוא את התלאביבים או הרמתגנים כי הם מתוקצבים הרבה יותר מבחינת תרבות, תשתיות, תחבורה ציבורית ועוד. בפעולות של חולדאי או של כרמל שאמה הכהן הם משיגים תקציבי עתק למקומות שאותם הם מנהלים והרבה יותר מראשי ערים אחרות בישראל. אני לא חושב שזה הגיוני לשנוא את התלאביבים או הרמתגנים בגלל זה אלא לרצות לנצח בחוקי המשחק המקובלים. התושבים הם לא הבעיה. כמו שהציבור החרדי הוא לא הבעיה.

5 דקות לפני, Shlomix said:

אני לא רוצה לשנות אותם. אני רוצה שיפסיקו לקחת את הכסף שלנו ושיתחילו לשלם מס ולשמור על חוק כמו כל אזרח אחר במדינה.

ברור לי שהם לא יעשו את זה מרצון, הרי אף אחד לא היה מוותר על כסף שזורם מרצונו החופשי.

להפסיק חלוקת קצבאות, להפסיק מימון בתי ספר/ישיבות/כוללים שלא מלמדים מקצועות ליבה, לצמצם עוד יותר קצבאות ילדים החל מהילד השלישי/רביעי וסלמאת.

רוצים להתפלל, ללמוד תורה וגמרא? לא מפריע לי בכלל. אפילו בשמחה אם זה מה שעושה להם טוב. אבל לא על חשבוני ולא על חשבון המדינה.

חותם על כמעט כל מילה. אני מסתייג לגמרי ממה שכתבת על זה שהם ישמרו על חוקים כמו כל אזרח אחר במדינה. 

אתה יוצא מנקודת הנחה שהחרדים מפירי חוק ושכל אזרח חילוני הוא מקדש את החוק.

זה לא נכון וזה לא נכון. יש מתוך החילונים והחרדים קונפורמים ויש נונ קונפורמים. כמו בכל חברה נקודה.

5 דקות לפני, Silvio said:

יש לך פיתרון? ברמה הארצית/ממשלתית. 

כי להפסיק קצבאות ולהכריח לימודי ליבה זה בדיוק כמו לצאת למלחמה, תראה כמה החרדים שונאים את לפיד.

הבעיה ביננו לחרדים זה עניין של תפיסות עולם. אני בעד למידה ועבודה רוחנית, אבל איך זה בא על חשבון לעבוד? איך לעזאזל פותרים את זה בלי ביטול קצבאות ולימודי ליבה? זה או זה או היפרדות מוחלטת ואז הם יהיו חייבים לעבוד.

אתה צריך לזכור שכל מה שאנחנו מרגישים עכשיו, יוכפל עוד איזה 10-20 שנה. וגם הכוח הפוליטי שלהם רק גדל כל הזמן הזה. אני לא יכול להאשים את סוייר שהוא ככה כעוס, הוא מנסה לנער אנשים. יש פה עדיין אנשים שחושבים שזה מהותי לא ביבי או כן ביבי בזמן שהבלון ממשיך להתנפח, ומתישהו יתפוצץ לנו בפנים. (אני בכלל לא בעד ביבי ואשמח כשיעוף, אבל אם אני יודע שהוא נכנס לקואליציה עם אנשים שפויים ולא מתכוון להשאיר אדמה שרופה אחריו אין לי בעיה שיהיה ראש ממשלה עוד 10 שנים גם).

אז אנשים חוששים. התחושה אצל החילונים כרגע זה שישראל מדינה חזקה ונהדרת למרות החרדים ובאמת מפחדים ממה יהיה עוד 10-20 שנה.

ומה החרדים עושים בזמן הזה? צועקים "שנאה!" ו"אנטישמיות". לא ראיתי אותם עושים שום צעד של פשרה, שום מסר של פיוס. אז מה החילונים אמורים להבין מזה?

מבין את החשש שלך ומזדהה מאוד. 

לפני הכל אני אתייחס לשורה האחרונה שלך: הם לא עושים את זה. זה מה שאתה רואה מהתקשורת וזה מייצג את הקיצוניים שבקיצוניים. אל תיפול לפרובוקציות של התקשורת. זה פייק ניוז. באחריות.

יש צעדים דרמטיים שהמדינה עושה בכל הרבדים כדי לעשות שינוי והשינוי קורה. אני מבין שאנשים רוצים לראות משהו אינסטנט אבל לא כך שינויים קורים. השינויים הם אינטגרציה חברתית ותהליכי חברות שקורים אצל החרדים. הידעת שיש מכינות קדם צבאיות לנוער חרדי? קבוצות נוער לחרדים? מקומות הייטק שנפתחים עבור חרדים? תכניות מנהיגות לחרדים? גדודים שנפתחים אחת לשנתיים של חרדים? בתי ספר חרדים שמלמדים לימודי ליבה? ועוד ועוד ועוד. יש שינויים טקטוניים במגזר החרדי. זה שאתה לא שומע על זה זה מובן לגמרי. התקשורת לא ממהרת לפרסם דברים כאלה כי זה לא מביא ריטיינג. 

On 27.1.2021 at 19:19, ת"א שלנו said:

מבין את החשש שלך ומזדהה מאוד. 

לפני הכל אני אתייחס לשורה האחרונה שלך: הם לא עושים את זה. זה מה שאתה רואה מהתקשורת וזה מייצג את הקיצוניים שבקיצוניים. אל תיפול לפרובוקציות של התקשורת. זה פייק ניוז. באחריות.

יש צעדים דרמטיים שהמדינה עושה בכל הרבדים כדי לעשות שינוי והשינוי קורה. אני מבין שאנשים רוצים לראות משהו אינסטנט אבל לא כך שינויים קורים. השינויים הם אינטגרציה חברתית ותהליכי חברות שקורים אצל החרדים. הידעת שיש מכינות קדם צבאיות לנוער חרדי? קבוצות נוער לחרדים? מקומות הייטק שנפתחים עבור חרדים? תכניות מנהיגות לחרדים? גדודים שנפתחים אחת לשנתיים של חרדים? בתי ספר חרדים שמלמדים לימודי ליבה? ועוד ועוד ועוד. יש שינויים טקטוניים במגזר החרדי. זה שאתה לא שומע על זה זה מובן לגמרי. התקשורת לא ממהרת לפרסם דברים כאלה כי זה לא מביא ריטיינג. 

אף אחד פה לא נפל לקשקוש הזה של הקיצוניים ושל ההסתה של התקשורת.

את הטענות שאנחנו טוענים כאן אמרנו לפני הרבה מאוד זמן, בלי קשר לאירועים האחרונים.

לא הבנתי למה אתה מתעלם מהבעיה במאקרו. עובדתית, בתקופת לפיד, צמצום הקצבאות הובילה לעלייה ביציאה לעבודה של החרדים וצמצום הילודה. במאקרו, זאת המטרה.

"הצעדים הדרמטיים" שאתה מדבר עליהם לא יקרבו אותך למטרה. זה סתם מראית עין ובזבוז זמן. הם ימצאו כל דרך כדי לקמבן אותך, כמו בחוק הגיוס. שינויים טקטונים זה לימודי ליבה והפסקת קצבאות, לא פעולות נקודתיות. תאמין לי, קראתי הרבה על הנושא הזה וחקרתי את זה, התוכניות האלה שאתה מדבר עליהן לא הזיזו כלום. אחוז לפה או לשם.

שיוניים אמיתיים עושים מהשורש, לא דרך קיצוץ של כמה מהענפים.

On 26.1.2021 at 13:52, חרישי הוא הלילה ואפל said:

סרבאק תנו לחיות כבר

תוך שבוע גג כל מי שרוצה יוכל להתחסן, הגענו כבר לשלב שאנשים עושים טובה שהם מתחסנים, אל תשכח שיש לפחות 3 מיליון חיסונים עודפים

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.