Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

15 דקות לפני, ת"א שלנו said:

עצוב שככה אתה רואה את המציאות. החיים פה במדינה ובעולם בכלל הרבה יותר מורכבים מסיסמאות.

עצימת עיניים מרשימה

בסוף הוויכוח פה הוא לא אם נכון שיהיו שווין זכויות וחובות - זה כולנו נסכים. הוויכוח פה הוא איך פותרים את המורכבות הזאת וסיסמאות של שיווין זכויות לא יעזרו פה. זה נושא סבוך שכל צד חושב שהוא עושה יותר. אתה תגיד שאתה מחרף את נפשך בשירות קרבי והם יגידו שהם מתפללים מהבוקר עד הלילה כדי לחזק את החוסן הרוחני של המדינה. בתכלס אני לא אדם דתי ובקושי מאמין אבל מי שמבין לנפשו של אדם ולא ממהר לשפוט כדי לשפוט יכול להבין שכל אחד חושב שהעולם עומד עליו ובלעדיו אין מדינה. אבל למעשה בכל מה שקשור לסיפור הזה הסיסמאות לא יעזרו. הבנה ופשרות כן. אלא אם כן תוכיחו אחרת...

29 דקות לפני, ת"א שלנו said:

עצוב שככה אתה רואה את המציאות. החיים פה במדינה ובעולם בכלל הרבה יותר מורכבים מסיסמאות.

מה אתה בן 3? מה סיסמאות?

עובדות:

הם רוצים שאנחנו נמשיך לממן אותם כל החיים ושהם יחיו במעמד בלתי הגיוני של אפס חובות ומקסימום זכויות

אנחנו החילונים לא רוצים. אין עמק השווה.

כל השאר זה סיסמאות. 

אני לא אכנס עכשיו לויכוח הכללי של "חרדים - האם כדאי לנסות לחיות אותם או לשלוח אותם למחנות השמדה".

אבל קודם כל אני חייב לציין שההפרות בצד החילוני לא קטנות יותר מהצד החרדי. 

לעליה בתחלואה בערים החרדיות (וגם, זה לא בהכרח אומר שכל מי שנדבק שם הוא חרדי) יש גם סיבות אחרות גם בלי שהם יפרו את הכללים. 

כל  יום כמעט אני נחשף לדיווחים על מסיבות עם עשרות ומאות אנשים אנשים שהמשטרה פשטה עליהם בין אם זה מסיבות טבע או בוילות או בדירות פרטיות, על בארים או מועדונים חילונים שפתחו ואירחו עשרות אנשים, על התקהלויות אסורות בבתים, על מסעדות שהחליטו לפתוח והיו מלאות עד אפס מקום. וכמובן לא חסר הפרות גם בחופים ובפארקים. 

אפילו כמות הקנסות שניתנת בערים חילוניות גבוה יותר לנפש מאשר בערים חרדיות (שיש כאלה שמשום מה החליטו לפרש את זה שהמשטרה לא פועלת מספיק בערים חרדיות שזה די בולשיט).
בקטע הזה יש הסתה מטורפת נגד הציבור החרדי. על כל חתונה או תלמוד תורה שנפתח של איזה זרם קיצוני אפשר להביא 10 תמונות ממסיבות שהמשטרה פשטה עליהם. רק שאף אחד לא עושה את זה כי הרבה יותר קל למצוא שעיר לעאזל ולהשתלח בו. 

בלי קשר לכל זה, מה שהלך בבני ברק וגם בירושלים היה ביזיון וצריך להיות מטופל ביד קשה כנגד מי שמפר את החוק, אבל אי אפשר שלא לשאול מה הייתה מטרת המשטרה כשהיא שלחה לשם גדודים על גבי גדודים של כוחות שפשוט התחרעו על העיר מתוך יצר נקמה כלשהו ופגעו בהמון חפים מפשע. ומקומם אותי עוד יותר האיפה ואיפה שעושה המשטרה בין אוכלוסיות שבחלקן היא מטפלת עם כפפות של משי ועל חלק אחר מסתערת עם אלות (מתי היו אלות אצלנו פעם אחרונה בהפגנות?) מכ"תזיות, בואשים, רימוני הלם, פרשים ובצורה אלימה כלפי כל הבא ליד לפעמים ללא שמץ של סיבה או התגרות. 

1 hour ago, Sawyer said:

מה אתה בן 3? מה סיסמאות?

עובדות:

הם רוצים שאנחנו נמשיך לממן אותם כל החיים ושהם יחיו במעמד בלתי הגיוני של אפס חובות ומקסימום זכויות

אנחנו החילונים לא רוצים. אין עמק השווה.

כל השאר זה סיסמאות. 

עוד סיסמא. אתה רואה את זה כך ורובם רואים את זה אחרת.

יש עליהם חובה עצומה לא פחות מהחובות שלנו של למידה מבוקר ועד לילה. ככה הם רואים את זה ובתוך הקונפליקט הזה אנחנו חיים.

מה שבטוח שכדי לעשות את השינוי המיוחל לא נצליח בדרך שאתה מציג פה - הדרך של השנאה רק תיקח אותנו לאחור.

למעשה יש בשטח עשרות ארגונים נפלאים שמקדמים מאות יוזמות ופעולות במטרה לחבר את החרדים לחברה הישראלית וזה מאוד מצליח.

ובתוך זה יהיו כל מיני קצוות שיעשו פרובוקציות והתקשורת תעוט כטרף קל. האם אנחנו חלק מהג'יפה הזאת או לא? זאת ה-שאלה.

לפני7 שעות , ת"א שלנו said:

כתבה מעצבנת. התקשורת הצליחה לעצבן. יופי.

אבל קצת לאתגר את כולנו פה ואולי אולי לראות את זה באור אחר:

1. האם זה בסדר שעשרות אלפים יפגינו בבלפור בזמן הסגר ובמקביל לבקש מהחרדים לשמוע להנחיות?

2. האם זה בסדר לפתוח את נתב"ג לנהנתנות בדובאי בזמן שהתחלואה עולה ולבקש מהחרדים לשמוע להנחיות?

3. האם זה בסדר שחברי כנסת, ממשלה, נשיא המדינה ועוד מפירים את הנהלים ומבקשים מהחרדים לשמוע להנחיות?

אם אני אדם חרדי שכל עולמי זה תורה, אני מבודד מהסביבה החילונית ואני רואה ושומע את הנקודות שכתבתי פה אני בטוח שעובדים עליי ושזה לא ככ חמור.

אם זה חמור למה נתב"ג פתוח? אם זה חמור למה חברי כנסת ושרים לא שומרים על הנהלים? אם זה חמור אז למה ממשיכים להפגין בבלפור?

צריך להבין שיש פה מורכבות גדולה ותיווך לא טוב. הבידול שלהם או שלנו לא עושה טוב.

מעבר לזה כל ההפגנות האלימות זה משום שיש שם 25% נוער בסיכון. נוער שנפלט מהחרדיות. נוער שחי במציאות מוחלטת - דיכוטומית. 

או שאתה לומד תורה או שאתה כלום. אין לך ערך בלי תורה ואתה סוג ב'. בחברה החרדית אין באמצע. זה בעיה.

ואותו הנוער מגיב כמו שהוא מגיב למשטרה ולתשתיות בבני ברק-ירושלים.

לעצור אותם בכל הכוח ויפה שעה אחת קודם.

אבל לפני שאנחנו מוצאים שעירים לעזאזל כאן, בואו נשאל את עצמנו את השאלות האלה וננסה להבין אם זה מופרך שהם בזים לנהלים או שזה יותר מורכב.

שאלה.

התשובות למה ששאלת בתחילת ההודעה הן כן, חד משמעית!
אלה הן ההנחיות שקבעה הממשלה שהיא מגדירה את המדיניות, גם אם יש לך ביקורת עליהן, אתה עדיין חייב לבצע אותן.

אלה ההנחיות שהממשלה קבעה גם אם הן נראות חסרות היגיון. כולל אפשרות להפגין וכולל אפשרות לטוס לדובאי (בשביל לקדם את הכלכלה וההיחסים בין המדינות).

ההודעה שלך היא בדיוק הבעיה במדינה שלנו, הכל במצד של תן וקח, אי אפשר לבצע שום דבר בצורה דיפרנציאלית. בשביל לסגור את תלמודי התורה צריך לסגור חנויות, בשביל לסגור בתי כנסת צריך לאסור הפגנות, בשביל לסגור את בני ברק צריך לסגור את תל אביב. 

גם אם אין קשר לתרומה הרפואית לסגירה שכזאת

24 דקות לפני, ת"א שלנו said:

יש עליהם חובה עצומה לא פחות מהחובות שלנו של למידה מבוקר ועד לילה. ככה הם רואים את זה ובתוך הקונפליקט הזה אנחנו חיים.

מה שבטוח שכדי לעשות את השינוי המיוחל לא נצליח בדרך שאתה מציג פה - הדרך של השנאה רק תיקח אותנו לאחור.

למעשה יש בשטח עשרות ארגונים נפלאים שמקדמים מאות יוזמות ופעולות במטרה לחבר את החרדים לחברה הישראלית וזה מאוד מצליח.

ובתוך זה יהיו כל מיני קצוות שיעשו פרובוקציות והתקשורת תעוט כטרף קל. האם אנחנו חלק מהג'יפה הזאת או לא? זאת ה-שאלה.

כל כך הרבה מילים רשמת פה ביום האחרון על נושא החרדים ולא נגעת בנושאים החשובים באמת.

השאלה מי מפר את ההנחיות יותר לא רלוונטית.

הקורונה בסך הכל מציפה בעיות שאתה מנסה לטאטא מתחת לשטיח.

אי אפשר להשלים עם מצב שנאמנות של מגזר שלם היא קודם כל למנהיגים שלו ואחר כך למדינה.

אי אפשר להשלים עם השתתפות גברים של קרוב ל50% בשוק העבודה.

אי אפשר להשלים עם חינוך שלא נותן כלים בסיסיים להשתלבות בשוק העבודה.

אם נמשיך להתעלם מהבעיות האלה הן לא יפתרו את עצמן.

הפיצוץ פשוט יהיה יותר גדול.

מה קורה עם החרדים בברוקלין? מי מממן אותם? טראמפ ? ביידן? דה בלאזיו? תרומות? יוצאים לעבוד?

מוכן להעתיק את המודל לכאן, רק שמישהו יגיד לי את התשובה הנכונה.

58 דקות לפני, Mentel said:

אלה הן ההנחיות שקבעה הממשלה שהיא מגדירה את המדיניות, גם אם יש לך ביקורת עליהן, אתה עדיין חייב לבצע אותן.

פקודה בלתי חוקית בעליל מכיר?

לפני1 שעה , ת"א שלנו said:

אני לא שונא אותם. אני רוצה להיפרד מהם, כי הם לא רוצים אותי ואני לא רוצה אותם. זה בסדר מבחינתי.

אתה רושם פה מונולוג כאילו שזה איזה קשר זוגי שחייב להמשיך לתחזק. למה? אם לא טוב להם ולא טוב לי, למה בכוח? בוא ניפרד.

אתה מחפש הרמוניה בין קבוצות שיש להן ערכים מנוגדים ומתנגשים, אתה משתמש בסיסמאות - לא אף אחד אחר. לך תבחן את ההיסטוריה ותבדוק אם אני צודק.

היוזמות האלה שאתה מדבר עליהן, במאקרו, לא שינו כלום ולא תרמו כלום. שינו אחוז לפה או לשם. אתה מנסה לפתור בעיה ולשנות מציאות בעזרת אקדח צעצוע ולא בעזרת תותחים כבדים. סליחה שאני מתייחס לזה ככה, אבל מדובר בחרטא.

חבר, זה פשוט מאוד:

1. לימודי ליבה.

2. הפסקת קצבאות.

כל התעסקות או פיתרון אחר מהווה אונס של המציאות ומשיכת זמן של החרדים. עזוב אותך נו, הם עובדים עליך ואתה לא שם לב בכלל. אתה מחפש פיתרון מורכב לבעיה שהיא פשוטה.

הם ימשכו אותך עוד עשור שניים ואז לך תחפש את החברים שלך. נראה אותך מנצח אותם בקלפי.

התקשורת חרא, התקשורת מתסיסה, והתקשורת רוצה רייטינג. התקשורת לא משנה לי את הדיעה כי יש לי חשיבה ביקורתית ואני לא מטומטם. זה הכל.

יש לי שאלה, אם החרדים עושים מה שבזין שלהם - חתונות, לימודים, התקהלויות וכו', איך זה שבתי החולים לא מפוצצים בחרדים? איך זה ש-60-70-80 אחוז מהמאושפזים לא חרדים?

ואני לא אקבל תשובה שאלוהים שומר עליהם, למרות שזה ההסבר היחיד שאוכל לקבל אני מניח. 

ואני לגמרי שונא את המצב שהם חיים על חשבוני וחשבון כולנו, שהם לא עושים צבא ואין שיוויון בנטל, אבל זה כבר לעניין אחר. 

5 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

יש לי שאלה, אם החרדים עושים מה שבזין שלהם - חתונות, לימודים, התקהלויות וכו', איך זה שבתי החולים לא מפוצצים בחרדים? איך זה ש-60-70-80 אחוז מהמאושפזים לא חרדים?

ואני לא אקבל תשובה שאלוהים שומר עליהם, למרות שזה ההסבר היחיד שאוכל לקבל אני מניח. 

ואני לגמרי שונא את המצב שהם חיים על חשבוני וחשבון כולנו, שהם לא עושים צבא ואין שיוויון בנטל, אבל זה כבר לעניין אחר. 

מאיפה הבאת את הנתון הזה?

בכל מקרה, אוכלוסייה צעירה מאוד, לא מעשנת. כנראה שזה ההסבר.

התרשים הזה מ-2019, אבל בלי הערבים:

image.png.3f0a76738e54a18c0e44429f0b67c0bd.png

לפני11 שעות , Keano said:

השטיפת מוח שהם עוברים מגיל 0 זה משהו מטורף, לא מגיע לילדים שלהם את החינוך הזה.

כאילו אתם לא עברתם שטיפת מוח נגד חרדים

תעשו לי טובה... 

כולם פה לימדו אותם מגיל 0 שחרדי זה זבל

טמבל כמו סוייר לא מתעורר יום אחד ומתחיל לצאת על החרדים, זה הורים וסביבה ובית ספר שמחנך מהרגע הראשון שכל אלה עם הכיפה הם מסוכנים

ואם אתם לא מאמינים לי, תהנו: 

תמצית השנאה העיוורת נגד חרדים

לפני1 שעה , Mentel said:

אלה ההנחיות שהממשלה קבעה גם אם הן נראות חסרות היגיון. כולל אפשרות להפגין וכולל אפשרות לטוס לדובאי (בשביל לקדם את הכלכלה וההיחסים בין המדינות).

ההודעה שלך היא בדיוק הבעיה במדינה שלנו, הכל במצד של תן וקח, אי אפשר לבצע שום דבר בצורה דיפרנציאלית. בשביל לסגור את תלמודי התורה צריך לסגור חנויות, בשביל לסגור בתי כנסת צריך לאסור הפגנות, בשביל לסגור את בני ברק צריך לסגור את תל אביב. 

גם אם אין קשר לתרומה הרפואית לסגירה שכזאת

זאת אחת הבעיות. שהממשלה מחליטה החלטות בכובע החילוני בלי שיש נציגות מספקת לחרדים. 

אז נכון שהחרדים צריכים להישמע ולשמוע לכל הנחייה שבאה מהממשלה אבל מצד שני אי אפשר להנחית עליהם דברים בלי להבין איך זה נראה מהצד שלהם.

למה הכוונה:

1. אי אפשר לתכנן עיר בדואית בלי להכניס לצוות המומחים בדואים שיתנו את חוות הדעת שלהם. הבעיה בעיר רהט ובתל שבע זה שמי שתכנן אותם הם תלאביבים שלא מבינים מה הסיפור הבדואי.

2. אי אפשר לקבל החלטות כל כך גדולות על המגזר החרדי בלי להבין איך החרדי הממוצע רואה את התמונה הכוללת. שהממשלה אוסרת עליו ללמוד תורה (הדבר ה-כ-י חשוב עבורו בעולם) והוא רואה את ההפגנות בבלפור הוא אמור לשתף עם זה פעולה? אז בוודאי שהחוק אומר א' הם צריכים לעשות א' אבל אי אפשר להיות מנותקים מההבנה שיש פה תרבות שונה וצריך לדבר בשפה שלהם כדי להעביר את המסר ולא בשפה שלנו החילונים. 

*אגיד באופן אישי שזה בושה וחרפה להשלים עם האפשרות לטוס לדובאי כדי "לחזק את הכלכלה והשת"פ עם דובאי" בהבנה שזה יכול להחמיר את התחלואה ובמקביל לבוא בטענות לחרדים. בושה וחרפה. לא פחות. צעד פופוליסטי שאסור להשלים איתו.

לפני1 שעה , שי123 said:

כל כך הרבה מילים רשמת פה ביום האחרון על נושא החרדים ולא נגעת בנושאים החשובים באמת.

השאלה מי מפר את ההנחיות יותר לא רלוונטית.

הקורונה בסך הכל מציפה בעיות שאתה מנסה לטאטא מתחת לשטיח.

אי אפשר להשלים עם מצב שנאמנות של מגזר שלם היא קודם כל למנהיגים שלו ואחר כך למדינה.

אי אפשר להשלים עם השתתפות גברים של קרוב ל50% בשוק העבודה.

אי אפשר להשלים עם חינוך שלא נותן כלים בסיסיים להשתלבות בשוק העבודה.

אם נמשיך להתעלם מהבעיות האלה הן לא יפתרו את עצמן.

הפיצוץ פשוט יהיה יותר גדול.

אני מנסה לטאטא את הבעיות מתחת לשטיח? תגיד לי אתה נורמלי? 

תקרא את מה שכתבתי ואל תבלבל לי בשכל

צריך לטפל במצב הנורא של האוטונומיה בתוך המדינה. זה לא יכול לעבור לסדר היום.

אבל זו הבעיה של הממשלה שמאפשרת את זה ולא של החרדי הממוצע.

לשנוא אותם בגלל פוליטיזציה זה להיות אהבל. נקודה.

1 hour ago, liron1006 said:

מה קורה עם החרדים בברוקלין? מי מממן אותם? טראמפ ? ביידן? דה בלאזיו? תרומות? יוצאים לעבוד?

מוכן להעתיק את המודל לכאן, רק שמישהו יגיד לי את התשובה הנכונה.

שם הם בלי כוח אלקטוראלי ולכן לא מחשבנים להם כמו שמחשבנים להם פה. 

ביבי ניסה לעשות את זה עם לפיד ב2012. לא החזיק יותר מידי

45 דקות לפני, קמאנן said:

אני לא שונא אותם. אני רוצה להיפרד מהם, כי הם לא רוצים אותי ואני לא רוצה אותם. זה בסדר מבחינתי.

אתה רושם פה מונולוג כאילו שזה איזה קשר זוגי שחייב להמשיך לתחזק. למה? אם לא טוב להם ולא טוב לי, למה בכוח? בוא ניפרד.

אתה מחפש הרמוניה בין קבוצות שיש להן ערכים מנוגדים ומתנגשים, אתה משתמש בסיסמאות - לא אף אחד אחר. לך תבחן את ההיסטוריה ותבדוק אם אני צודק.

היוזמות האלה שאתה מדבר עליהן, במאקרו, לא שינו כלום ולא תרמו כלום. שינו אחוז לפה או לשם. אתה מנסה לפתור בעיה ולשנות מציאות בעזרת אקדח צעצוע ולא בעזרת תותחים כבדים. סליחה שאני מתייחס לזה ככה, אבל מדובר בחרטא.

חבר, זה פשוט מאוד:

1. לימודי ליבה.

2. הפסקת קצבאות.

כל התעסקות או פיתרון אחר מהווה אונס של המציאות ומשיכת זמן של החרדים. עזוב אותך נו, הם עובדים עליך ואתה לא שם לב בכלל. אתה מחפש פיתרון מורכב לבעיה שהיא פשוטה.

הם ימשכו אותך עוד עשור שניים ואז לך תחפש את החברים שלך. נראה אותך מנצח אותם בקלפי.

התקשורת חרא, התקשורת מתסיסה, והתקשורת רוצה רייטינג. התקשורת לא משנה לי את הדיעה כי יש לי חשיבה ביקורתית ואני לא מטומטם. זה הכל.

מי אתה שאתה רוצה להיפרד מהם? וואלה יופי. כל אחד חושב שהוא איזה ביג בוס במדינה שלנו. 

המדינה לא של אבא שלך ולא של אבא שלי. אם תרצה או לא הם כאן והם כאן כדי להישאר.

כנ"ל הערבים הפלאחים, הבדואים, הדרוזים, הצפונבונים, אנשי גוש עציון, השומרון, החולונים והבאר שבעיים.

למי שיש בעיה שיבין שהוא חלק מפסיפס רחב.

כל מה שכתבת כאן זה עניינים פוליטים:

1. לימודי ליבה - לא יצליח בכפייה. יש מוסדות של חרדים שפותחים לימודי ליבה. יש 12 סניפים וזו ממש התחלה אבל בשורה ותהליך ארוך יותר.

2. קצבאות - תפנה לממשלה.

14 דקות לפני, קמאנן said:

מאיפה הבאת את הנתון הזה?

בכל מקרה, אוכלוסייה צעירה מאוד, לא מעשנת. כנראה שזה ההסבר.

יש להם שירות בריאותי נפרד שמטפל בחולי קורונה.

יש שם הרבה מאוד חולי קורונה שמטופלים בבתים שלהם ולא מגיעים לבתי החולים.

לכל הבלבלני שכל שטוענים שמדובר בעשרות אלפים מתפרעים חרדים

סרטון מעניין שיכול להמחיש מה קורה במציאות ולא בתקשורת המסיתה - 

פליטי הישיבות הגבוהות (תראו את הלבוש שלהם) 

מתפרעים ומוציאים את זעמם על התשתיות (במקרה הזה על פחי הזבל) 

זה נקרא נוער בסיכון שאבוד כרגע בגלל שהוא לא מתאים לישיבות. זה נקרא שבאבניקים.

תמשיכו להאמין לתקשורת ונראה לאן נגיע. כל פעם זה שעיר לעזאזל אחר...

10 דקות לפני, maccabi-king said:

כאילו אתם לא עברתם שטיפת מוח נגד חרדים

תעשו לי טובה... 

כולם פה לימדו אותם מגיל 0 שחרדי זה זבל

טמבל כמו סוייר לא מתעורר יום אחד ומתחיל לצאת על החרדים, זה הורים וסביבה ובית ספר שמחנך מהרגע הראשון שכל אלה עם הכיפה הם מסוכנים

ואם אתם לא מאמינים לי, תהנו: 

תמצית השנאה העיוורת נגד חרדים

א' ממש לא, לפחות לא אני. 

ב' אני לא מדבר במונחי שנאה, אבל למשל את החרדים בברוקלין אני יכול להעריך, אז מה הקשר שנאת חרדים מגיל 0? איזה אינטרס יש פה חוץ מהעובדה שהם לא משתתפים בנטל? זה יכל להיות כל מגזר אחר שהיה מתנהג באותו אופן. 

כל מה שאתם כותבים פה זה ממשיך להיות בליל של Whataboutism, הסטות מהנושא המרכזי ובכללי שטויות.

שורה תחתונה, אין להם שום זכות בגלל שהם החליטו לא למלא את החובות שחלות עליהם (כמו צבא), אין להם שום סיבה שנשנה חוקים לטובתם כמו הכפייה הדתית או קצבאות ילדים

אין להם שום סיבה לקבל מימון לאברכים כי הם סוחטים אותנו אלקטורלית, אין להם שום סיבה לא לציית לחוקי המדינה ולהתנהל כמו ארגון פשע.

אתם תזיינו פה את השכל כמה שאתם רוצים, או שהחילונים יתעוררו ויעצרו את התופעה הזאת או שהמדינה שלנו תקרוס כלכלית ותחרב.

המודל של לעשוק את כל היכולות של המדינה ולהתיש את האנשים לא יכול להמשיך לעבוד בגידול שלהם באוכלוסייה, יש גבול לדם שיש למצוץ מהורידים שלי והוא יגמר בקרוב.

אתה יודע מה יפה פה? 

שאתה, סוייר, תמשיך לבלבל בביצים והעולם ימשיך להיות אותו דבר

באמת, שבענייני מכבי אני חושב שאתה באמת חכם מאוד ומבין עניין

אבל פה, אתה נטו מונע משנאה, ממש לא מידע אמיתי לגבי אותו ציבור

כמו שאמרתי, הבלבול ביצים זה הדבר היחיד שאתה מסוגל לעשות

גדולים ממך כמו לפיד, ליברמן ודומיהם ניסו לעשות נזק, ואיך כתוב? כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ

9 דקות לפני, Sawyer said:

כל מה שאתם כותבים פה זה ממשיך להיות בליל של Whataboutism, הסטות מהנושא המרכזי ובכללי שטויות.

שורה תחתונה, אין להם שום זכות בגלל שהם החליטו לא למלא את החובות שחלות עליהם (כמו צבא), אין להם שום סיבה שנשנה חוקים לטובתם כמו הכפייה הדתית או קצבאות ילדים

אין להם שום סיבה לקבל מימון לאברכים כי הם סוחטים אותנו אלקטורלית, אין להם שום סיבה לא לציית לחוקי המדינה ולהתנהל כמו ארגון פשע.

אתם תזיינו פה את השכל כמה שאתם רוצים, או שהחילונים יתעוררו ויעצרו את התופעה הזאת או שהמדינה שלנו תקרוס כלכלית ותחרב.

המודל של לעשוק את כל היכולות של המדינה ולהתיש את האנשים לא יכול להמשיך לעבוד בגידול שלהם באוכלוסייה, יש גבול לדם שיש למצוץ מהורידים שלי והוא יגמר בקרוב.

כל מה שכתבת כאן זה בליל של שנאה ושקרים. 

עצוב לי עלייך.

30 דקות לפני, ת"א שלנו said:

מי אתה שאתה רוצה להיפרד מהם? וואלה יופי. כל אחד חושב שהוא איזה ביג בוס במדינה שלנו. 

המדינה לא של אבא שלך ולא של אבא שלי. אם תרצה או לא הם כאן והם כאן כדי להישאר.

כנ"ל הערבים הפלאחים, הבדואים, הדרוזים, הצפונבונים, אנשי גוש עציון, השומרון, החולונים והבאר שבעיים.

למי שיש בעיה שיבין שהוא חלק מפסיפס רחב.

כל מה שכתבת כאן זה עניינים פוליטים:

1. לימודי ליבה - לא יצליח בכפייה. יש מוסדות של חרדים שפותחים לימודי ליבה. יש 12 סניפים וזו ממש התחלה אבל בשורה ותהליך ארוך יותר.

2. קצבאות - תפנה לממשלה.

אני אמרתי כבר שאין לי סיכוי לנצח אותם בדמוקרטיה, נכון? לכן 1 ו-2 לא יקרו.

לכן אני רוצה להיפרד מהם.

מי אני שאני רוצה להיפרד מהם? מי שעושה צבא ומשלם מיסים. כן אחי, אני ״יותר״ אזרח מהם. חד משמעית. ואם הם לא מבינים את זה, או לחלוטין טוענים שהם יותר אזרחים בגלל שהם שומרים על המדינה מבחינה רוחנית, אז אין כאן דיון ואתה עוד יותר מחזק את הטענה שלי.

מי הם שיחליטו להקשיב לרב ולא לחוקי המדינה? מי הם שהם מנהלים אוטונומיה? אני יכול לענות באותו המטבע.

מי הקים את המדינה? החרדים? מה אתה טוען בכלל?

האם יש לי אינטרס לשלב אותם בחברה? האמת שלא, זה לא מעניין אותי כבר. שלא ישתלבו. שיחפשו אותי, לא אני אותם.

שיישארו פה אין לי בעיה. רק שלא יתבססו על משאבי המדינה בצורה מערכתית ולא שיוויונית.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.