Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

אמאל'ה איזה ****.

לראות דבר כזה פשוט גורם לי לרצות להתפוצץ. באמת - הציבור החילוני חייב להתעורר לשים את הכל בצד ולצאת למלחמה בהם. עכשיו.

אחרת יהיה מאוחר מדי.

1 hour ago, Sawyer said:

תראו את הנאצי הזה. הוא נחשב עוד יחסית למשכיל ואינטליגנטי בין החרדים. המטומטם הזה באמת באמת מאמין שהם שורדים בלעדינו. 

אין דבר בעולם שהייתי רוצה יותר מאשר להפרד מהם. הם לא היו מחזיקים שנה כמדינה בלי חילונים לא משנה בכלל מה הייתה נקודת הפתיחה שלהם. זה חולני. 

כמה בורות, כמה ניתוק, כמה נזק.

חייבים להתחיל לפעול אקטיבית לסיים את הפארסה הזאת.

איך אפשר לראות את הכתבה הזאת ולא לרצות לשרוף את הטלוויזיה מרוב עצבים? זה גדול ממני

אז ספרנו רצח של אלפי תושבי ישראל על הדבקה מכוונת, פיגועי טרור בימים האחרונים בגלל שמנסים אחרי כמעט שנה של קורונה לאכוף עליהם את החוקים שכל שאר התושבים בארץ חיים

חדש מהשעות האחרונות:

- החרדים מאיימים שאם יגדילו את הקנסות הם ימשיכו בטרור

- פיגועי טו בשבט בחצרות האדמורים צפויים להאריך את הסגר לכולנו בעוד שבועיים.

מתי תתעוררו? מתי תתחילו להלחם בהם? 

כתבה מעצבנת. התקשורת הצליחה לעצבן. יופי.

אבל קצת לאתגר את כולנו פה ואולי אולי לראות את זה באור אחר:

1. האם זה בסדר שעשרות אלפים יפגינו בבלפור בזמן הסגר ובמקביל לבקש מהחרדים לשמוע להנחיות?

2. האם זה בסדר לפתוח את נתב"ג לנהנתנות בדובאי בזמן שהתחלואה עולה ולבקש מהחרדים לשמוע להנחיות?

3. האם זה בסדר שחברי כנסת, ממשלה, נשיא המדינה ועוד מפירים את הנהלים ומבקשים מהחרדים לשמוע להנחיות?

אם אני אדם חרדי שכל עולמי זה תורה, אני מבודד מהסביבה החילונית ואני רואה ושומע את הנקודות שכתבתי פה אני בטוח שעובדים עליי ושזה לא ככ חמור.

אם זה חמור למה נתב"ג פתוח? אם זה חמור למה חברי כנסת ושרים לא שומרים על הנהלים? אם זה חמור אז למה ממשיכים להפגין בבלפור?

צריך להבין שיש פה מורכבות גדולה ותיווך לא טוב. הבידול שלהם או שלנו לא עושה טוב.

מעבר לזה כל ההפגנות האלימות זה משום שיש שם 25% נוער בסיכון. נוער שנפלט מהחרדיות. נוער שחי במציאות מוחלטת - דיכוטומית. 

או שאתה לומד תורה או שאתה כלום. אין לך ערך בלי תורה ואתה סוג ב'. בחברה החרדית אין באמצע. זה בעיה.

ואותו הנוער מגיב כמו שהוא מגיב למשטרה ולתשתיות בבני ברק-ירושלים.

לעצור אותם בכל הכוח ויפה שעה אחת קודם.

אבל לפני שאנחנו מוצאים שעירים לעזאזל כאן, בואו נשאל את עצמנו את השאלות האלה וננסה להבין אם זה מופרך שהם בזים לנהלים או שזה יותר מורכב.

שאלה.

On 19.1.2021 at 01:34, קמאנן said:

אפשר לפתור את הבעיה של החרדים תוך שנייה דרך סנקציות כלכליות. כל מוסד שפתוח לא מקבל מימון + ביטול קצבאות לכל הנוכחים. לא צריך אפילו משטרה כי אם יסגרו מרצונם. על הדרך אולי גם הם יצאו לעבוד אז זה להרוג שתי ציפורים במכה אחת.

כפי שאתם כבר יודעים כמובן שלא יקרה כי אף מפלגה לא תרצה לעצבן את החרדים לפני הבחירות. לצערי בשיטה הנוכחית אי אפשר לנצח אותם. בדמוקרטיה אין לי סיכוי. הסיכוי היחידי הוא להיפרד מהם מכל הבחינות. מצידי למחוק אותם מהסטטיסטיקה של הקורונה / להקצות להם 200 מיטות בהדסה וזהו.

דרך אגב בכל מדינה מתוקנת אחרת כל מי שסובב סביב הרב קנייבסקי היה יושבים בכלא. הוא לא מבין בכלל מה קורה פה וסתם משתמשים בו כבובה שעלק נותנת הוראות. קשקוש.

רוב מי שעושה את הבלאגן שייכים לפלג הירושלמי. 

הם לא מקבלים קצבאות ולא מצביעים בבחירות. 

לכן סנקציות כלכליות לא יעזרו פה.

טקסט מעניין. לא אני כתבתי.

"חפירה על קבוצות, למי שממש יש כוח לזה.
בעולם התיאוריה של הנחיית קבוצות יש את עניין התפקידים בקבוצה. סוג של מופע/התנהגות/ביטוי מתמשך של פרט בתוך קבוצה שלא משתנה לאורך הדרך וגם במצבים משתנים של הקבוצה. לרוב, בעל התפקיד לוקח על עצמו את התפקיד כי הוא מקל עליו את ההשתלבות בקבוצה/ נותן לו יתרון על אחרים/חושש שאם ישנה את התפקיד ישלם מחיר. ואז הוא נשאר בתפקיד כי הוא רוצה/ צריך/ לא יכול אחרת וגם כי כנראה הקבוצה צריכה שמישהו ייקח ויישאר בתפקיד הזה. אז המצחיק יישאר המצחיק תמיד, היודעת כל תישאר יודעת כל תמיד, הלחוץ יישאר לחוץ תמיד, הראשונה לזהות תישאר ראשונה לזהות תמיד וכך הלאה תפקידים על תפקידים.
בתוך עולם התפקידים יש תפקיד אחד ידוע ומפורסם והוא השעיר לעזאזל. פשוט לגמרי ובהיר: כשקבוצה חווה מתח פנימי גדול, לפעמים בגלל נוכחות של תכונות סותרות בתוכה (קבוצה שבעיני עצמה היא מכילה אבל יש לה גם מופעים תוקפניים מאד, קבוצה שבעיני עצמה אסרטיבית אבל יש לה גם מופעים של חוסר תפקוד ועוד), לפעמים בגלל מצב סוער שהקבוצה מתמודדת אתו וחושף בה חלקים ותפקודים שפחות נעים לקבוצה לראות, אז מחפשת לחזור לאיזון על ידי הסרת אחד הגורמים שמייצרים את המתח. חלק גדול מהפעמים, במקום לעבוד על המורכבויות בתוכה שמייצרות את המתח הפנימי, הקבוצה פשוט משליכה את החלק הפחות רצוי שהיא מגלה על עצמה על פרט אחד או כמה משתתפים. ואז זה מעולה- נפתר המתח הפנימי ללא הרבה מאמץ והקבוצה נשארה רק עם החלק הטוב שבבסיס המתח והדימוי שלה בעיני עצמה נשאר בטוב. אנחנו לא תוקפנים, זה יעקב התוקפן ואם יילך תלך איתו התוקפנות. אנחנו לא תקועים- זו יעל שהיא טיפוס תקוע.
בתקופה בה הקיטוב הפנימי בשיאו, משבר כלכלי בפתח, מגיפה משוגעת, בהלה- לפחות נמצא קבוצה אחת, לרוב מיעוט, לשים עליה את הסיבה לתוצאה הנוראית וכולנו נשארנו בסדר. עד כאן מוכר וידוע והאנלוגיה לחרדים כאילו מובנת מאליה. אבל, כל מי שעבד עם קבוצה יודע שלרוב השעיר לעזאזל ש'נבחר' לתפקיד שהקבוצה ייעדה לו מתוך הצרכים שלה שפורטו למעלה- לא סתם נפלו עליו. בדרך כלל זה גורם שיש בו אכן מה שהקבוצה מזהה ולכן קל לה להלביש את זה עליו. הוא מואשם בתוקפנות שיש בקבוצה, לרוב כי באמת יש בו בסיס תוקפני. הוא נחשד כתוקע את התקדמות הקבוצה, לרוב, כי אכן יש מאפיינים של תקיעות בנוכחות שלו בקבוצה. א ב ל, וזה אבל גדול שמנחה טוב אמור לזהות, אף אם אכן יש בשעיר לעזאזל מאפיינים שמאפשרים לקבוצה יחסית בקלות לשים עליו את כל מה שלא נוח לה בעצמה הוא ל א האחראי על כ ל מה שלא טוב. לדוגמא, אם הקבוצה מאשימה מישהו אחד שהוא הוא זה שמביא תוקפנות לקבוצה יתכן והוא אכן תוקפני יותר מאחרים אבל הוא לא כ ל התוקפנות שבקבוצה. אם הקבוצה מאשימה מישהו בחוסר תיפקוד יתכן ובאמת הוא פחות מתפקד מאחרים אבל הוא לא כ ל חוסר התפקוד שיש בקבוצה. אולי אכן יש בשעיר לעזאזל הנבחר תוקפנות אבל הוא לא סך התוקפנות שבקבוצה וכך הלאה.
לכן, גם אם יש פנטזיה בקבוצה שהבסתו/הכאתו/גירושו של השעיר לעזאזל תיעלם התופעה הלא רצויה מהקבוצה, הקבוצה עתידה לגלות שגם אם הלך השעיר לעזאזל כעבור זמן יעלה אדם אחר שהקבוצה תאשים באותה התכונה עצמה. מנחה טוב יידע לסמן את זה לקבוצה, ישלח את השעיר לעזאזל לעשות עבודה גדולה עם עצמו על מה שהקבוצה שיקפה לו ויצלול עם הקבוצה לעבודה עמוקה על המורכבות הפנימית שבתוכה. כזו ששעיר לעזאזל כזה או אחר לא יפתור לה. אבל בשלב הזה נדרשת פעולה של נוכחות שלא נסחפה בתוך התהליך אלא מסוגלת לאיזשהו מבט פנימי אך רחב. יש כאלה שמגדירים את זה כמנהיגות.
כשלמדתי הנחיית קבוצות אי שם בתחילת המאה כמעט והעיפו אותי כי לא יכולתי לסבול את השימוש בתיאוריה של קבוצה על קולקטיבים ובעצם הפיכתה לתיאוריה פוליטית. והנה השנים עברו ואי אפשר שלא לחשוב על זה. או לשרוף אוטובוס. או לשחק פליימוביל בפעם האלף עם בן החמש שחופר לתוך הראש"

38 דקות לפני, ת"א שלנו said:

כתבה מעצבנת. התקשורת הצליחה לעצבן. יופי.

אבל קצת לאתגר את כולנו פה ואולי אולי לראות את זה באור אחר:

1. האם זה בסדר שעשרות אלפים יפגינו בבלפור בזמן הסגר ובמקביל לבקש מהחרדים לשמוע להנחיות?

2. האם זה בסדר לפתוח את נתב"ג לנהנתנות בדובאי בזמן שהתחלואה עולה ולבקש מהחרדים לשמוע להנחיות?

3. האם זה בסדר שחברי כנסת, ממשלה, נשיא המדינה ועוד מפירים את הנהלים ומבקשים מהחרדים לשמוע להנחיות?

אם אני אדם חרדי שכל עולמי זה תורה, אני מבודד מהסביבה החילונית ואני רואה ושומע את הנקודות שכתבתי פה אני בטוח שעובדים עליי ושזה לא ככ חמור.

אם זה חמור למה נתב"ג פתוח? אם זה חמור למה חברי כנסת ושרים לא שומרים על הנהלים? אם זה חמור אז למה ממשיכים להפגין בבלפור?

צריך להבין שיש פה מורכבות גדולה ותיווך לא טוב. הבידול שלהם או שלנו לא עושה טוב.

מעבר לזה כל ההפגנות האלימות זה משום שיש שם 25% נוער בסיכון. נוער שנפלט מהחרדיות. נוער שחי במציאות מוחלטת - דיכוטומית. 

או שאתה לומד תורה או שאתה כלום. אין לך ערך בלי תורה ואתה סוג ב'. בחברה החרדית אין באמצע. זה בעיה.

ואותו הנוער מגיב כמו שהוא מגיב למשטרה ולתשתיות בבני ברק-ירושלים.

לעצור אותם בכל הכוח ויפה שעה אחת קודם.

אבל לפני שאנחנו מוצאים שעירים לעזאזל כאן, בואו נשאל את עצמנו את השאלות האלה וננסה להבין אם זה מופרך שהם בזים לנהלים או שזה יותר מורכב.

שאלה.

בקצרה, 

1. זה נבלה וזה טרפה . 

2. זה נבלה וזה טרפה. 

3. זה נבלה וזה טרפה. 

עוד שאלות ? 

גם מה זאת הטקטיקה העלובה הזאת של להביא דוגמאות (גם השוואות לא נכונות בכלל אבל ניחא) של התנהגות פסולה כדי להצדיק התנהגות פסולה אחרת. 

אם החרדי הממוצע לא מבין את ההבדלים בין ההשוואות שעשית והוא עד כדי כך טיפש כמו שאתה מצייר אותו אז ואללה באסה וחבל, בכל מקרה צריך להיכנס בהם עד הסוף ולהבהיר להם שהם חיים במדינת חוק.

אני גם לא מיתמם, חילוניים יוצאים למסיבות ועושים מפגשים בבתים של אנשים, אחד ההבדלים הכי מרגיזים הוא שכשמגיעים שוטרים לפזר חילונים החילוני מקבל את הדו"ח נותן לעצמם כאפה וממשיך בחייו, שבאים לפזר איזה ישיבה לא חוקית של חרדים זה הופך להפס"ד. 

הם אנשים קיצוניים וזה לא משנה אם אתה ערבי מחבל או חרדי קיצוני , בסוף אתה על אותה קשת של קיצוניות שמשבשת את החיים את רוב האוכלוסייה במדינה. 

17 דקות לפני, nirnir20 said:

בקצרה, 

1. זה נבלה וזה טרפה . 

2. זה נבלה וזה טרפה. 

3. זה נבלה וזה טרפה. 

עוד שאלות ? 

גם מה זאת הטקטיקה העלובה הזאת של להביא דוגמאות (גם השוואות לא נכונות בכלל אבל ניחא) של התנהגות פסולה כדי להצדיק התנהגות פסולה אחרת. 

אם החרדי הממוצע לא מבין את ההבדלים בין ההשוואות שעשית והוא עד כדי כך טיפש כמו שאתה מצייר אותו אז ואללה באסה וחבל, בכל מקרה צריך להיכנס בהם עד הסוף ולהבהיר להם שהם חיים במדינת חוק.

אני גם לא מיתמם, חילוניים יוצאים למסיבות ועושים מפגשים בבתים של אנשים, אחד ההבדלים הכי מרגיזים הוא שכשמגיעים שוטרים לפזר חילונים החילוני מקבל את הדו"ח נותן לעצמם כאפה וממשיך בחייו, שבאים לפזר איזה ישיבה לא חוקית של חרדים זה הופך להפס"ד. 

הם אנשים קיצוניים וזה לא משנה אם אתה ערבי מחבל או חרדי קיצוני , בסוף אתה על אותה קשת של קיצוניות שמשבשת את החיים את רוב האוכלוסייה במדינה. 

נכון מאוד. החרדים פושעים ומפירי חוק וסדר. החילונים לעומתם מתקלחים וישנים עם מסיכות N95.

נו בחייאת. קח את השיח למקום מורכב יותר. המצב הרבה יותר מורכב ממה שאתה מתאר פה.

צריך להבין שהחברה החרדית מגוונת מאוד. מאוד. לכן ראשית כל - אי אפשר להכליל ועצם ההכללה זו הטקטיקה העלובה.

נראה לך שאפשר לקחת מיליון איש ולהסתכל עליהם כאילו הם מקשה. אתה בא לכל המיליון איש בטענות על אוטובוס שרוף או בטון בפסי רכבת?

כמו שאני אקח את כל אוהדי מכבי ואכליל אותם אחרי דרבי שפתחו אבוקות ורימוני עשן. כמה אוהדי מכבי יש בישראל? חצי מיליון? קצת יותר? מעולה. כל אוהדי מכבי מדליקי אבוקות ורימוני עשן ולכן מגיע להם עונש רדיוס...אה בעצם זה משהו שאנחנו קצת מתנגדים לו נכון? כי מדובר על 20-30 חבר'ה סה"כ לעומת 30,000 או מאות אלפים שנמנע מהם היכולת להגיע למשחק עצמו (כשאין קורונה). אז האם זה בסדר לבוא בטענות למיליון איש שהם בפני עצמם שונים אחד מהשני בצורה דרמטית?

שאלה מעניינת. אמרתי - שכל אחד יעשה את החשבון הזה לעצמו. 

אני חילוני אגב. ואני לא מגן על אף חרדי שפשע. כל מי ששותף לזה דינו מאסר.

ויחד עם זאת לא מדובר במיליון.

אולי גג ב1000 איש. אם אהיה לארג' איתך וממש אגזים אז ב1500 איש. 

אז קודם כל קצת פרופורציות שמדברים על אוכלוסייה ככ מגוונת ושונה בישראל ושנית קצת לעשות בדק בית פנימי למגזר החילוני ולהבין שאנחנו מחפשים פה שעירים לעזאזל כי החילונים לא פחות טובים. לא בדוגמא האישית ולא בהפצת הנגיף.

7 דקות לפני, ת"א שלנו said:

נכון מאוד. החרדים פושעים ומפירי חוק וסדר. החילונים לעומתם מתקלחים וישנים עם מסיכות N95.

נו בחייאת. קח את השיח למקום מורכב יותר. המצב הרבה יותר מורכב ממה שאתה מתאר פה.

צריך להבין שהחברה החרדית מגוונת מאוד. מאוד. לכן ראשית כל - אי אפשר להכליל ועצם ההכללה זו הטקטיקה העלובה.

נראה לך שאפשר לקחת מיליון איש ולהסתכל עליהם כאילו הם מקשה. אתה בא לכל המיליון איש בטענות על אוטובוס שרוף או בטון בפסי רכבת?

כמו שאני אקח את כל אוהדי מכבי ואכליל אותם אחרי דרבי שפתחו אבוקות ורימוני עשן. כמה אוהדי מכבי יש בישראל? חצי מיליון? קצת יותר? מעולה. כל אוהדי מכבי מדליקי אבוקות ורימוני עשן ולכן מגיע להם עונש רדיוס...אה בעצם זה משהו שאנחנו קצת מתנגדים לו נכון? כי מדובר על 20-30 חבר'ה סה"כ לעומת 30,000 או מאות אלפים שנמנע מהם היכולת להגיע למשחק עצמו (כשאין קורונה). אז האם זה בסדר לבוא בטענות למיליון איש שהם בפני עצמם שונים אחד מהשני בצורה דרמטית?

שאלה מעניינת. אמרתי - שכל אחד יעשה את החשבון הזה לעצמו. 

אני חילוני אגב. ואני לא מגן על אף חרדי שפשע. כל מי ששותף לזה דינו מאסר.

ויחד עם זאת לא מדובר במיליון.

אולי גג ב1000 איש. אם אהיה לארג' איתך וממש אגזים אז ב1500 איש. 

אז קודם כל קצת פרופורציות שמדברים על אוכלוסייה ככ מגוונת ושונה בישראל ושנית קצת לעשות בדק בית פנימי למגזר החילוני ולהבין שאנחנו מחפשים פה שעירים לעזאזל כי החילונים לא פחות טובים. לא בדוגמא האישית ולא בהפצת הנגיף.

אזרום עם הדוגמה שלך. 

ונניח שלפתוח רימוני עשן ואבוקות היה שווה ערך להגברת ההפצה של וירוס שמשתק את המדינה.

מכבי נענשו קולקטיבית כי כמה עשרות אוהדים הדליקו רימוני עשן. 

מה עשו שאר חצי מיליון האוהדים שבוע אחרי זה כשהיה משחק שלא יכולנו להגיע אליו למרות ששילמו עליו כסף + לא נתנו לנו להכניס ציוד עידוד למשך חצי עונה ? 

הלכו שרפו את ת"א ? שפכו בטון על פסי רכבת קלה ? שרפו אוטובוסים ? 

לא ? ישבנו בבית ועודדנו בלי ציוד כי זה מה יש וזאת מדינת חוק. 

לפחות תאתגר קצת עם ההשוואות הנוראיות שלך. 

בנוסף, כתבתי שחילוניים גם מפרים את ההנחיות, אל תתעלם ממה שנוח לך ותתייחס רק לחלק מהדברים. 

Just now, nirnir20 said:

אזרום עם הדוגמה שלך. 

ונניח שלפתוח רימוני עשן ואבוקות היה שווה ערך להגברת ההפצה של וירוס שמשתק את המדינה.

מכבי נענשו קולקטיבית כי כמה עשרות אוהדים הדליקו רימוני עשן. 

מה עשו שאר חצי מיליון האוהדים שבוע אחרי זה כשהיה משחק שלא יכולנו להגיע אליו למרות ששילמו עליו כסף + לא נתנו לנו להכניס ציוד עידוד למשך חצי עונה ? 

הלכו שרפו את ת"א ? שפכו בטון על פסי רכבת קלה ? שרפו אוטובוסים ? 

לא ? ישבנו בבית ועודדנו בלי ציוד כי זה מה יש וזאת מדינת חוק. 

לפחות תאתגר קצת עם ההשוואות הנוראיות שלך. 

כל החרדים שרפו את בני ברק או את מאה שערים? תשמע חביבי אתה מריץ פה שטויות על גבי שטויות ומרגיש לי שזה בא ישר מהמיקרופון של רינה מצליח.

אז קודם כל סחתיין על העבודה הקשה שאתה עושה כדי לייצר אנטיגוניזם כלפי מיליון איש בישראל.

אתה ממש תורם למה שקורה לנו במדינה. סע ברכה ידידי. מציע לך להבין על מה אתה מדבר במקום לזרוע רעל יחד עם התקשורת על אוכלוסיות בישראל בלי להבין דבר וחצי דבר על האוכלוסייה הזאת או על השבאבניקים שמייצרים את הבלאגן מול המשטרה. ובכלל אני בעד שנמשיך לקחת את המיליון איש כשעיר לעזאזל ולהתעלם מהווריאנטים שהגיעו אלינו מדובאי, בריטניה, קליפורניה וברזיל. 

מדבר איתי על החרדים בזמן שנתב"ג נסגר אתמול. לא לא שמע זה מדהים. החרדים אשמים.

לגמור אותם. לפרק אותם. את כל המיליון. קדימה אחריכם. כל החמומי מוח תובילו אותנו. נראה כמה אומץ לעשות משהו חוץ מלבלבל תשכל בפורום

1 דקה לפני, ת"א שלנו said:

כל החרדים שרפו את בני ברק או את מאה שערים? תשמע חביבי אתה מריץ פה שטויות על גבי שטויות ומרגיש לי שזה בא ישר מהמיקרופון של רינה מצליח.

אז קודם כל סחתיין על העבודה הקשה שאתה עושה כדי לייצר אנטיגוניזם כלפי מיליון איש בישראל.

אתה ממש תורם למה שקורה לנו במדינה. סע ברכה ידידי. מציע לך להבין על מה אתה מדבר במקום לזרוע רעל יחד עם התקשורת על אוכלוסיות בישראל בלי להבין דבר וחצי דבר על האוכלוסייה הזאת או על השבאבניקים שמייצרים את הבלאגן מול המשטרה. ובכלל אני בעד שנמשיך לקחת את המיליון איש כשעיר לעזאזל ולהתעלם מהווריאנטים שהגיעו אלינו מדובאי, בריטניה, קליפורניה וברזיל. 

לגמור אותם. לפרק אותם. את כל המיליון. קדימה אחריכם. כל החמומי מוח תובילו אותנו. נראה כמה אומץ לעשות משהו חוץ מלבלבל תשכל בפורום

אני לא צריך ולא רוצה לייצר אנטיגוניזם כלפי מיליון איש, התמונות שאנחנו רואים של אירועים עם מאות איש בבני ברק וירושלים והפס"דים כאילו יצאו ממחנה פליטים בלאטה עושות את זה לבד לצערי ולצערם של שאר החרדים שומרי החוק.

אם זה לא היה ברור, אז כן, להכנס בזרמים הקיצוניים המושתנים האלה, אם זה 1000 איש זה לא אמור לקחת יותר מכמה ימים ( זה יותר בכיוון של כמה עשרות אלפים). 

אתה שוב פעם מזכיר את נתב"ג , אם זה היה תלוי בי נתב"ג היה סגור ממזמן ועל אלו שמתחמקים מבדידוד כשהם חזרו מחו"ל הייתי מקפל למעצר של שבועיים על חשבונם.

ואם הייתה במדינה כת שמאמינה בנסיעות לחו"ל ובשבילה נסיעות לחו"ל זה כל חייה והם היו ממשיכים לנסוע לחו"ל למרות שנתב"ג היה סגור הייתי אומר עליהם אותו דבר.

למה אתה עד כדי כך אטום בכדי להבין שאין פה משהו אישי נגד חרדים כי הם חרדים, אלא כי זאת אוכלוסייה שחלקים לא מבוטלים ממנה לא מצייטים לחוקים של מדינת ישראל בנושא הקורונה, זהו, זה עד כדי כך פשוט. 

14 דקות לפני, ת"א שלנו said:

מי ניסה למנוע את הסגירה של נתבג אתמול? (דרעי) מי ניסה למנוע היום את העלאת הקנסות? (מפלגות חרדיות וערביות). מן הסתם שהם לא אשמים בהכל. אבל ההתנהגות שלהם בזמן הסגר הנוכחי, היא ביזיונית, כמה שאתה מנסה להישאר אדיש אתה לא מצליח. 0 סולידריות, 0 לקיחת אחריות של המנהיגים שלהם (בראשות עבריין מורשע). הדבר היחיד הטוב שאולי יצא מהדבר הזה זה ביקורת עצמית של הקהילה החרדית כלפיי עצמה כפי שהתחילו לעשות כמה כתבים חרדים .

3 דקות לפני, nirnir20 said:

אני לא צריך ולא רוצה לייצר אנטיגוניזם כלפי מיליון איש, התמונות שאנחנו רואים של אירועים עם מאות איש בבני ברק וירושלים והפס"דים כאילו יצאו ממחנה פליטים בלאטה עושות את זה לבד לצערי ולצערם של שאר החרדים שומרי החוק.

אם זה לא היה ברור, אז כן, להכנס בזרמים הקיצוניים המושתנים האלה, אם זה 1000 איש זה לא אמור לקחת יותר מכמה ימים ( זה יותר בכיוון של כמה עשרות אלפים). 

אתה שוב פעם מזכיר את נתב"ג , אם זה היה תלוי בי נתב"ג היה סגור ממזמן ועל אלו שמתחמקים מבדידוד כשהם חזרו מחו"ל הייתי מקפל למעצר של שבועיים על חשבונם.

ואם הייתה במדינה כת שמאמינה בנסיעות לחו"ל ובשבילה נסיעות לחו"ל זה כל חייה והם היו ממשיכים לנסוע לחו"ל למרות שנתב"ג היה סגור הייתי אומר עליהם אותו דבר.

למה אתה עד כדי כך אטום בכדי להבין שאין פה משהו אישי נגד חרדים כי הם חרדים, אלא כי זאת אוכלוסייה שחלקים לא מבוטלים ממנה לא מצייטים לחוקים של מדינת ישראל בנושא הקורונה, זהו, זה עד כדי כך פשוט. 

ממש לא עשרות אלפים אתה מדבר שטויות. אמרתי לך תתחבר לשטח ותבין כמה אתה טועה.

ולא אמרתי שיש לך משהו אישי נגד החרדים - אמרתי שקל לבוא אליהם בטענות שמתחת לאף שלך יש מאות אלפי ישראלים לא חרדים שלא מתנהלים לפי ההנחיות.

3 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

מי ניסה למנוע את הסגירה של נתבג אתמול? (דרעי) מי מנע היום את העלאת הקנסות? (מפלגות חרדיות וערביות). מן הסתם שהם לא אשמים בהכל. אבל ההתנהגות שלהם בזמן הסגר הנוכחי, היא ביזיונית, כמה שאתה מנסה להישאר אדיש אתה לא מצליח. 0 סולידריות, 0 לקיחת אחריות של המנהיגים שלהם (בראשות עבריין מורשע). הדבר היחיד הטוב שאולי יצא מהדבר הזה זה ביקורת עצמית של הקהילה החרדית כלפיי עצמה כפי שהתחילו לעשות כמה כתבים חרדים .

לא אחי, דרעי רצה למנוע את סגירת נתב"ג בגלל עליית יהודי אתיופיה (מבצע צור ישראל). כרגע העלייה נעצרה בגלל שנתב"ג סגור. זה הסיפור.

וכן המפלגות החרדיות והערבים מנסים למנוע את העלאת הקנסות כי הם מבינים שזו לא הדרך להתמודד מול הסיפור הזה וזה נטו צעד פופוליסטי שנועד לקושש כמה מנדטים לפני הבחירות.

Just now, ת"א שלנו said:

לא אחי, דרעי רצה למנוע את סגירת נתב"ג בגלל עליית יהודי אתיופיה (מבצע צור ישראל). כרגע העלייה נעצרה בגלל שנתב"ג סגור. זה הסיפור.

וכן המפלגות החרדיות והערבים מנסים למנוע את העלאת הקנסות כי הם מבינים שזו לא הדרך להתמודד מול הסיפור הזה וזה נטו צעד פופוליסטי שנועד לקושש כמה מנדטים לפני הבחירות.

מצד אחד אתה מתלונן שסוגרים את נתב"ג רק עכשיו ולא קודם לכן, מצד שני אתה מגן על דרעי שרצה למנוע את סגירת נתב"ג. אגב התירוץ של דרעי למניעת הסגירה עקב העלייה זה צעד פופליסטי לא פחות .

קנסות זה לא הדרך? באיזה דרך המפלגות החרדיות והערביות מנסות לפתור את המצב?
שעתיים וחצי של נאומים הם נאמו היום. משה גפני האשים את החילונים שהם!! שמו את החרדים 10 נפשות בדירות קטנות בבני ברק. 
ג'אבר עסאקלה האשים את המשטרה בכך שהיה 12 רציחות במגזר הערבי בחודש האחרון ודקה לאחר מכן טען לאכיפת יתר בקורונה, אתה מבין איך זה נשמע? 

אני לא סובל את המפלגות החרדיות או את המשותפת - זה לא אומר שאני לא סובל חרדים או ערבים. בגדול הפוליטקאים שלהם עושים רק רע. ויחד עם זאת אני יכול להבין למה הם מתנגדים לרכיבה פוליטית על חשבונם. 

אם אנחנו רוצים להבין איפה קבור הכלב ואיפה הבעיה הגדולה עם "החרדים" זה אצל ראש הממשלה. 

הוא זה שמפחד למשול כדי לא לאבד את המפלגות החרדיות בקואליציה. 

הליכוד הם אלה שמשחקים בנו ומפרסמים שהם יהיו בעד העלאת הקנסות שבפועל הם יצביעו בעד רק בקריאה הראשונה ובשנייה והשלישית הם יעלמו.

החרדים הם לא הבעיה - הם הפתרון. הבעיה זה חוסר משילות. פחדנות. והחלטות שנובעות לא מהיבטים בריאותיים אלא מהיבטים פוליטיים בלבד.

וככה אי אפשר לשלוט במדינה. אז בפעם הבאה שאנחנו מאשימים 1500 אנשים בגילאי 15-25 שמתקהלים ומתוכם 200 זורקים אבנים על המשטרה שנבין שהכל בגלל אוזלת ידה של הממשלה שלא אוכפת ומחשבנת יותר מידי כדי לא לפרק את הקואליציה. בזה לא אשמים מיליון חרדים פחות 1500 שלא מתנהגים באלימות ושומרים על הסדר הציבורי.

שמע אני מבין בגדול שכל מי שעושה את הבלאגן זה פלגים קיצוניים, אבל אם לחרדים זה היה כל כך חשוב אם לא היו מתנגדים להעלאת הקנסות ולהפסקת תקציבים של מוסדות שמפרים הנחיות. ממה יש להם לפחד אם זה רק בשוליים? נהפוכו, זה אפילו יפתור להם את הבעיה אם הם טוענים שמדובר בקיצוניים.

סלח לי, אבל אם אתה חילוני ובוחר להאמין להם, זאת נאיביות. כמעט בכל החלטת ממשלה הם מוצאים את הדרך להתחמק/לעבוד על כולם, ואתה יכול לבדוק את זה.

בעיה של משילות זה עניין אחר. אם רב מורה לפתוח את המוסדות והוא לא באותו יום במעצר, זה בהגדרה בית זונות. מעניין לי את התחת שראש הממשלה צריך אותם כדי להחזיק את הממשלה. זה מגוחך, יש פה סכנה לבריאות הציבור, ועל אחריותו לפתור את זה, לא להעלים עין.

בגדול אבל כן, הקורונה הציפה פה את החרא של החרדים. כתבתי את זה כבר הרבה אבל אם המצב פה לא ישתפר המדינה הזאת לא תצליח להתקיים במתכונת הנוכחית בעוד שני עשורים.

1 דקה לפני, קמאנן said:

שמע אני מבין בגדול שכל מי שעושה את הבלאגן זה פלגים קיצוניים, אבל אם לחרדים זה היה כל כך חשוב אם לא היו מתנגדים להעלאת הקנסות ולהפסקת תקציבים של מוסדות שמפרים הנחיות. ממה יש להם לפחד אם זה רק בשוליים? נהפוכו, זה אפילו יפתור להם את הבעיה אם הם טוענים שמדובר בקיצוניים.

סלח לי, אבל אם אתה חילוני ובוחר להאמין להם, זאת נאיביות. כמעט בכל החלטת ממשלה הם מוצאים את הדרך להתחמק/לעבוד על כולם, ואתה יכול לבדוק את זה.

בעיה של משילות זה עניין אחר. אם רב מורה לפתוח את המוסדות והוא לא באותו יום במעצר, זה בהגדרה בית זונות. מעניין לי את התחת שראש הממשלה צריך אותם כדי להחזיק את הממשלה. זה מגוחך, יש פה סכנה לבריאות הציבור, ועל אחריותו לפתור את זה, לא להעלים עין.

נושא הקנסות לא בא לצמצם את ההידבקויות הוא בא לגרוף רווח פוליטי לליכוד או לכחול לבן. שלא יעבדו עלינו והפוליטיקאים החרדים והערבים מבינים שרוכבים עליהם ואין באמת עניין בריאותי בהעלאת הקנסות אז אני מציע לא ליפול לדמגוגיה שמנסים לעשות עלינו. מעבר לכך הפוליטיקה החרדית מאוד סבוכה וכדי לאחד אותם סביב מפלגה של ליטאים-אשכנזים זה סיפור קשוח. עצם זה שיש מפלגה אחת לאשכנזים ומפלגה אחת לספרדים זה נס. הם הרבה יותר משוסעים ומפולגים ביניהם ולכן כל תזוזה קטנה מפרקת מפלגה לרסיסי מפלגות במגזר שלהם לכן כל הסיפור של ליצמן ושות' זה שהוא צריך ללכת על ביצים. 

לא הבנתי מה אני כעצם היותי חילוני קשור לזה? אני מסכים לגמרי. 

יש פה משהו הרבה יותר גדול ממני כחילוני. יש פה מפלגת שלטון ששמה הליכוד שלא מבססת את המשילות שלה כדי להמשיך לשלוט (אבסורד).

היא זאת שצריכה לבסס אקלים של חוק ולמשול במדינה. ולמעשה כל מה שקורה במציאות שלנו זה שאין משילות ומאשימים אוכלוסיות על זה שהן לא נשמעות להנחיות.

זה נראה לך הגיוני? אם יש רב שמתיר פתיחת מוסדות חינוך אז הוא צריך להיעצר, להיקנס משמעותית או לחלוט את הכספים שלו.

אם עד עכשיו לא הייתה בכלל אכיפה בבני ברק או במאה שערים ופתאום אתה נוחת עליהם עם אלף שוטרים זה מה שיעשה את השינוי? הפוזה של המשטרה? האירוע שיא הזה שכל משטרת ישראל בבני ברק? ממש לא. הם צריכים משילות והם צריכים שיאכפו את החוק גם בקרבם. ואם הליכוד מעלימים עין כדי לא להסתכסך עם מפלגות החרדים ומתירים להם לעשות ככל העולה על רוחם אז בואו לא נתפלא ממה שקורה. 

36 דקות לפני, ת"א שלנו said:

נושא הקנסות לא בא לצמצם את ההידבקויות הוא בא לגרוף רווח פוליטי לליכוד או לכחול לבן. שלא יעבדו עלינו והפוליטיקאים החרדים והערבים מבינים שרוכבים עליהם ואין באמת עניין בריאותי בהעלאת הקנסות אז אני מציע לא ליפול לדמגוגיה שמנסים לעשות עלינו. מעבר לכך הפוליטיקה החרדית מאוד סבוכה וכדי לאחד אותם סביב מפלגה של ליטאים-אשכנזים זה סיפור קשוח. עצם זה שיש מפלגה אחת לאשכנזים ומפלגה אחת לספרדים זה נס. הם הרבה יותר משוסעים ומפולגים ביניהם ולכן כל תזוזה קטנה מפרקת מפלגה לרסיסי מפלגות במגזר שלהם לכן כל הסיפור של ליצמן ושות' זה שהוא צריך ללכת על ביצים. 

לא הבנתי מה אני כעצם היותי חילוני קשור לזה? אני מסכים לגמרי. 

יש פה משהו הרבה יותר גדול ממני כחילוני. יש פה מפלגת שלטון ששמה הליכוד שלא מבססת את המשילות שלה כדי להמשיך לשלוט (אבסורד).

היא זאת שצריכה לבסס אקלים של חוק ולמשול במדינה. ולמעשה כל מה שקורה במציאות שלנו זה שאין משילות ומאשימים אוכלוסיות על זה שהן לא נשמעות להנחיות.

זה נראה לך הגיוני? אם יש רב שמתיר פתיחת מוסדות חינוך אז הוא צריך להיעצר, להיקנס משמעותית או לחלוט את הכספים שלו.

אם עד עכשיו לא הייתה בכלל אכיפה בבני ברק או במאה שערים ופתאום אתה נוחת עליהם עם אלף שוטרים זה מה שיעשה את השינוי? הפוזה של המשטרה? האירוע שיא הזה שכל משטרת ישראל בבני ברק? ממש לא. הם צריכים משילות והם צריכים שיאכפו את החוק גם בקרבם. ואם הליכוד מעלימים עין כדי לא להסתכסך עם מפלגות החרדים ומתירים להם לעשות ככל העולה על רוחם אז בואו לא נתפלא ממה שקורה. 

בגדול, אכיפה משמעותה תגובה של המערכת כלפי הפרה של חוק. המטרה העיקרית שלה זה לא לחנך אף אחד. חינוך נעשה דרך מערכת החינוך או מהבית.

אם תחשוב על זה לעומק, כל מי שמפר הנחיות (בכל קבוצה), ככל הנראה החינוך שלו בבסיסו לקוי. לדעתי ברוב המקרים זה ככה. לעצם היותך אזרח שומר חוק יש משקל רב יותר לחינוך, ולא לעוצמת האכיפה. אכיפה זה צעד משלים, לא צעד מרכזי. ואני אוסיף יותר מזה, ככל שהאכיפה חזקה יותר לדעתי זה משיג את התהליך ההפוך.

אז לשאלתך, לא. אני לא חושב שלהכניס פלוגת מג"ב לבני ברק תשנה משהו מבחינת החינוך, וזה גם לא מעניין אותי, וזאת גם לא המטרה שלי. אני לא מחפש לחנך אף אחד. אני רוצה לאכוף את החוק ולשמור על בריאות הציבור. מעבר לזה, זאת פרשנות של אותו אינדיבידואל.

אם נדבר על העניין הפוליטי, אני חושב שיש כאן בעיה שהשיטה לא מתאימה יותר. ביבי רק מנצל את השיטה, ומשחק את המשחק לפי השיטה. אני באמת מאמין שאם הוא היה יכול להעיף את החרדים הוא היה עושה את זה. הוא מבין שהם בעיה גדולה למדינה, והוא מנהל פה סיכונים. האם בנט או סער, לצורך העניין, יכנעו לחרדים במידה ויהיה צריך? לחלוטין כן.

הפיתרון היחידי לכל הסימטומים האלה שאנחנו רואים עכשיו, זה או לשנות את השיטה, או להיפרד מהם דרך מערכת המיסים. לצערי, אני לא רואה אופצייה אחרת. איך זה יקרה? מלחמת אזרחים. חד וחלק. אני אמרתי בפוסטים הקודמים שלי שבדמורקטיה (השיטה הנוכחית), אין לי סיכוי לנצח אותם.

קמאנן - אין אכיפה בכלל במגזר החרדי. בכלל. כלום.

https://www.haaretz.co.il/health/corona/.premium-1.8990246

אכיפה זה צעד שעוזר לשמר נורמות חברתיות שראוי שיהיו ואם היא לא קיימת לא יעזור אירוע שיא אחת לשנה של כניסת משטרת ישראל לבני ברק.

ברמה היותר פילוסופית - אכיפה היא מוטיבציה חיצונית וחינוך שואף להטמיע את המוטיבציה ולהפוך אותה למוטיבציה פנימית. 

מעבר לכך - משטרת ישראל עושים את כל הטררם הזה בגלל האירוע שתקפו בו רכב משטרה לפני כמה ימים ולא כדי לאכוף את הנחיות הקורונה אז נחמד לזכור את זה כי אנשים מתבלבלים ונסחפים בלי שום הבנה למה שקורה שם.

ובהיבט החינוכי - אני לא חושב שכל מי שלא חובש מסיכה הוא עם חינוך לקוי אלא שהוא לא מספיק מודע לסכנות. זה תקף לכל המגזרים אגב אבל אם כבר התמקדנו במגזר החרדי אני אגיד שיש פער גדול מאוד בין מה זה חינוך לקוי או ראוי בין המגזר החרדי לחילוני. זה פער שהוא תהומי ואם הערך המרכזי כרגע שנמצא במתח במגזר החרדי הוא ערך החיים לצד קדושת התורה ויש מראות של אלפי מפגינים בכל הארץ, מנהיגי ציבור שלא מקיימים את ההנחיות וחילונים שעומדים בתורים מטורפים בקניונים או ביציאה מנתב"ג אחרי סשן של בילוי בדובאי, אני כן יוכל להבין חרדים שבזים להנחיות ומתעדפים את קידוש התורה כערך מרכזי. הרי אם ערך החיים הוא כל כך חשוב - למה אנשים טסים לחו"ל ומסכנים את הציבור? למה מאשרים לאלפיי מפגינים להפגין בבלפור וברחבי הארץ ומנגד אוסרים על חתונות וטישים? למה מתירים להיכנס לקניונים בצפיפות מטורפת אבל תלמוד תורה הוא לא אפשרי? 

ממקומם של מנהיגי החרדים הם מבינים שאם הקורונה הייתה כל כך חמורה נתב"ג היה נסגר ממזמן, לא היו מתירים הפגנות והתקהלויות, פוליטיקאים לא היו נפגשים עם משפחותיהם בזמן הסגר וקניונים בטוח לא היו פתוחים. אנחנו ממקומנו לא יכולים להבין למה מנהיגי החרדים יבוזו להתנהלות הקלוקלת של קניון פתוח או הפגנות מטורפות בבלפור בזמן שמבקשים מהם שאת הדבר הכי חשוב ומרכזי בחייהם הם יבטלו שזה התלמוד תורה? אנחנו באמת כאלה אטומים?

ועם כל זה שאפשר להבין את המניעים שלהם ולא לחשוב שהם דמונים ונאצים כמו שכמה מטומטמים חסרי חיים כתבו כאן, עדיין האחריות היא עליהם. ויש פה מדינת חוק. 

והמדינה חייבת לאכוף ולמשול בכל מה שקורה שם. לא רק בזמן הקורונה. תמיד. ואם לא - תאשימו את ראש הממשלה ולא את האוכלוסייה החרדית. 

יש כתובת אחת על הקיר והיא מפלגת השלטון. הכל פוליטי. אבל הכי קל לגרום לנו לשנוא אותם. זה ממש פשוט. העיקר לא להסתכל על האחראים המרכזיים לדבר הזה.

27 דקות לפני, ת"א שלנו said:

קמאנן - אין אכיפה בכלל במגזר החרדי. בכלל. כלום.

http://www.up2me.co.il/imgs/19321197.png

אכיפה זה צעד שעוזר לשמר נורמות חברתיות שראוי שיהיו ואם היא לא קיימת לא יעזור אירוע שיא אחת לשנה של כניסת משטרת ישראל לבני ברק.

ברמה היותר פילוסופית - אכיפה היא מוטיבציה חיצונית וחינוך שואף להטמיע את המוטיבציה ולהפוך אותה למוטיבציה פנימית. 

מעבר לכך - משטרת ישראל עושים את כל הטררם הזה בגלל האירוע שתקפו בו רכב משטרה לפני כמה ימים ולא כדי לאכוף את הנחיות הקורונה אז נחמד לזכור את זה כי אנשים מתבלבלים ונסחפים בלי שום הבנה למה שקורה שם.

ובהיבט החינוכי - אני לא חושב שכל מי שלא חובש מסיכה הוא עם חינוך לקוי אלא שהוא לא מספיק מודע לסכנות. זה תקף לכל המגזרים אגב אבל אם כבר התמקדנו במגזר החרדי אני אגיד שיש פער גדול מאוד בין מה זה חינוך לקוי או ראוי בין המגזר החרדי לחילוני. זה פער שהוא תהומי ואם הערך המרכזי כרגע שנמצא במתח במגזר החרדי הוא ערך החיים לצד קדושת התורה ויש מראות של אלפי מפגינים בכל הארץ, מנהיגי ציבור שלא מקיימים את ההנחיות וחילונים שעומדים בתורים מטורפים בקניונים או ביציאה מנתב"ג אחרי סשן של בילוי בדובאי, אני כן יוכל להבין חרדים שבזים להנחיות ומתעדפים את קידוש התורה כערך מרכזי. הרי אם ערך החיים הוא כל כך חשוב - למה אנשים טסים לחו"ל ומסכנים את הציבור? למה מאשרים לאלפיי מפגינים להפגין בבלפור וברחבי הארץ ומנגד אוסרים על חתונות וטישים? למה מתירים להיכנס לקניונים בצפיפות מטורפת אבל תלמוד תורה הוא לא אפשרי? 

ממקומם של מנהיגי החרדים הם מבינים שאם הקורונה הייתה כל כך חמורה נתב"ג היה נסגר ממזמן, לא היו מתירים הפגנות והתקהלויות, פוליטיקאים לא היו נפגשים עם משפחותיהם בזמן הסגר וקניונים בטוח לא היו פתוחים. אנחנו ממקומנו לא יכולים להבין למה מנהיגי החרדים יבוזו להתנהלות הקלוקלת של קניון פתוח או הפגנות מטורפות בבלפור בזמן שמבקשים מהם שאת הדבר הכי חשוב ומרכזי בחייהם הם יבטלו שזה התלמוד תורה? אנחנו באמת כאלה אטומים?

ועם כל זה שאפשר להבין את המניעים שלהם ולא לחשוב שהם דמונים ונאצים כמו שכמה מטומטמים חסרי חיים כתבו כאן, עדיין האחריות היא עליהם. ויש פה מדינת חוק. 

והמדינה חייבת לאכוף ולמשול בכל מה שקורה שם. לא רק בזמן הקורונה. תמיד. ואם לא - תאשימו את ראש הממשלה ולא את האוכלוסייה החרדית. 

יש כתובת אחת על הקיר והיא מפלגת השלטון. הכל פוליטי. אבל הכי קל לגרום לנו לשנוא אותם. זה ממש פשוט. העיקר לא להסתכל על האחראים המרכזיים לדבר הזה.

קשה לי להתייחס לנתונים גלובאליים של קנסות כמו ששמת. ת"א זה המרכז הכלכלי של המדינה, ו60-70 אחוז מהנכנסים אליה כל יום בכלל לא תושבי ת"א. לא ברור אם המספרים שם מדברים על תושבים בלבד.

בכל מקרה, ברור לי שהאכיפה בררנית ולא שוויונית.

כל מה שאתה מדבר עליו מתנקז בגדול לכותרת של דת ומדינה. זה השורש לכל הבעיות. את הקונפליקט הזה אי אפשר לגשר.

החרדי טוען שאם הוא מפסיק להתפלל העולם יפסיק לעבוד. החילוני יטען שאם הכלכלה תיפסק העולם יפסיק לעבוד. אין פה נכון או לא נכון. מהצד שלי הכלכלה חשובה יותר. מהצד שלו התורה חשובה יותר. הוא חושב שהרב קובע, אני חושב שהמדינה קובעת. יש לנו סדרי עדיפויות אחרים לחלוטין. להיכנס תחת אותה המטרייה ולהגדיר פה הגדרות שבתכלס אין להן אחיזה במציאות, זה קשקוש. לחיות ביחד אי אפשר לטווח הארוך. בתכלס, אני לא מעוניין בו, והוא לא מעוניין בי (אולי כן, כדי להמשיך לסחוט אותי :)).

מה "מאחד" אותנו? היהדות? קשקוש. ערכי ליברליזם יותר חשובים כבר מיהדות. גם ציונות כבר מתחילה להישכח.

ראש הממשלה צריך לג'נגל בין על הבלאגן הזה. אני מאשים את השיטה, לא את ראש הממשלה. צריך לשנות את השיטה, לא את ראש הממשלה. תיאורתית אפשר ליצור כאן בלוק ציוני-ליברלי שיספיק להרכבת ממשלה. אבל העם פה כל כך מפגר ומפולג, שלדעתי זה לא יקרה.

ואז מתפלאים למה הם לא מקשיבים לחוק. לך תבין.

אני באופן אישי מנסה להשיג דרכון זר. למקרה שמדינה הזאת לא תחזור למסלול שפוי. ואני מכיר עוד הרבה כאלה בסביבה שלי.

ואוו כמה חפירות חארטות וזיוני שכל. בואו נעשה את זה פשוט.

מה החרדים רוצים? לא לעבוד, לא לעשות צבא, לא לתרום למדינה ורק להתפלל. שזה יהיה הצד שלהם בהסכם ובתמורה החילונים ידאגו להם למדינה להגנה לתשתיות לכסף לכל מה שאפשר לרצות

אני לא מוכן להסכם הזה. אני יודע שהם לא שומרים עליי עם התפילות שלהם כי אין אלוהים ואני גם לא מבקש מהם לשמור עליי. הם עדיין דורשים מאיתנו שנחיה חיים פי 2 יותר קשים רק כדי שהם ימשיכו לעשוק אותנו - לא רוצים. 

כל הזיוני שכל על אהבת/שנאת חינם על להבין את האחר על הידברות על סובלנות - זה לא רלוונטי לכאן. זה לא רלוונטי.

אנחנו חיים במציאות שכפו על כל החילונים להחזיק ציבור שרק גדל ושותה לנו את הדם ללא הכרה. אין מה להתדיין איתם, אין פשרה או הסכמה כי אין שום היגיון/רציונל בצד שלהם.

אזרחי המדינה צריכים להיות שווים בזכויות ובחובות שלהם. זהו.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.