Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

לפני3 שעות , Keano said:

זה בערך אחד לאחד מה שאמרתי בלי לקרוא את הכתבה.

הפיילוט של העולם כן אבל ככורח הנסיבות ולא בכוונת תחילה.

אתה לא יכול לדעת את זה. בכל מקרה אני לא חושב שזה מצב תקין. 

לפני3 שעות , מכביזם זה בדם said:

תאוריה יפה, בשורה התחתונה אנחנו לא יודעים, ולפי המדענים של פייזר קיימת אפשרות סבירה שגם מתחסן יוכל להידבק ולהדביק. 

על סמך אי הידיעה הזאת אתה בטח לא יכול להגביל את חופש התנועה של אנשים. 

יש פער גדול בין ״לא יודעים הכל״ לבין ״לא יודעים כלום״.
המדענים של פייזר לא יכולים להגיד שאם תתחסן אתה לא תדבק, כי זה לא 100%, אלא לפי הבדיקות שלהם, זה רק 99.96% שלא תדבק. לכן קיים סיכוי, שמונע מהם להגיד שבוודאות אתה לא תדבק.

אבל אנחנו יודעים להגיד שבפועל זה אומר שבאופן כמעט מוחלט מי שמתחסן לא יידבק. גם לא בצורה א-סמפטומטית.

וגם על נושא ההדבקה - אם יודעים כמה מי שמתחסן ידבק או האם הוא ידבק בכלל? לא, כי לא כל הבדיקות על הנושא הסתיימו.

אבל זה לא אומר שלא יודעים כלום. יודעים שזה לכל הפחות מפחית את זה בצורה משמעותית. גם מעריכים שהגוף אחרי החיסון ידע לחסל את הוירוס מספיק מהר, כדי שבסבירות כמעט מוחלט אתה לא תדבק בכלל.
אבל עוד לא סיימו את הבדיקות, ולכן לא יכולים להגיד זאת בוודאות.

אז שוב, לא יודעים הכל, אבל כן יש כבר מספיק מידע כדי בפועל לפעול לפי זה.

לפני4 שעות , מכביזם זה בדם said:

https://www.themarker.com/coronavirus/.premium-1.9425735

אנחנו הפילוט של העולם, זה רשום שחור על גבי לבן. 

קודם כל זה מאמר דעה.

דבר שני- תמיד יהיה מישהו שיהיה הראשון שמקבל את החיסונים והוא יהיה "שפן ניסויים". התמזל מזלנו שאלו אנחנו.

דבר שלישי- מאגר מידע גלובלי יהיה מוקם בכל מקרה. זה חלק מהמאבק המשולב העולמי בנגיף. פשוט אנחנו אלו שכנראה נתרום את הדאטה הכי איכותי.

דבר רביעי- לא מבין מה הבעיה. לא רוצה לקחת סיכון? אל תתחסן. תמתין 3 שנים או תתחסן בחיסון של חברה אחרת. לא מכריחים אותך לעשות כלום (אבל אתה כנראה תתחסן כמו גדול).

לפני2 שעות , hairy2hell said:

יש פער גדול בין ״לא יודעים הכל״ לבין ״לא יודעים כלום״.
המדענים של פייזר לא יכולים להגיד שאם תתחסן אתה לא תדבק, כי זה לא 100%, אלא לפי הבדיקות שלהם, זה רק 99.96% שלא תדבק. לכן קיים סיכוי, שמונע מהם להגיד שבוודאות אתה לא תדבק.

אבל אנחנו יודעים להגיד שבפועל זה אומר שבאופן כמעט מוחלט מי שמתחסן לא יידבק. גם לא בצורה א-סמפטומטית.

וגם על נושא ההדבקה - אם יודעים כמה מי שמתחסן ידבק או האם הוא ידבק בכלל? לא, כי לא כל הבדיקות על הנושא הסתיימו.

אבל זה לא אומר שלא יודעים כלום. יודעים שזה לכל הפחות מפחית את זה בצורה משמעותית. גם מעריכים שהגוף אחרי החיסון ידע לחסל את הוירוס מספיק מהר, כדי שבסבירות כמעט מוחלט אתה לא תדבק בכלל.
אבל עוד לא סיימו את הבדיקות, ולכן לא יכולים להגיד זאת בוודאות.

אז שוב, לא יודעים הכל, אבל כן יש כבר מספיק מידע כדי בפועל לפעול לפי זה.

אז כשיסיימו את הבדיקות, נוכל לדון בצעדים קיצוניים ודרקוניים עבור מחלה ש-99.8 אחוז מחלימים ממנה.

חוץ מזה, אתה טועה ומטעה, בשום מקום לא נאמר ש-99.96% מהמתחסנים לא נדבקים בקורונה, הנתון הוא לכאורה 95% שלא תתפתח מחלה קשה. 

57 דקות לפני, ravid said:

קודם כל זה מאמר דעה.

דבר שני- תמיד יהיה מישהו שיהיה הראשון שמקבל את החיסונים והוא יהיה "שפן ניסויים". התמזל מזלנו שאלו אנחנו.

דבר שלישי- מאגר מידע גלובלי יהיה מוקם בכל מקרה. זה חלק מהמאבק המשולב העולמי בנגיף. פשוט אנחנו אלו שכנראה נתרום את הדאטה הכי איכותי.

דבר רביעי- לא מבין מה הבעיה. לא רוצה לקחת סיכון? אל תתחסן. תמתין 3 שנים או תתחסן בחיסון של חברה אחרת. לא מכריחים אותך לעשות כלום (אבל אתה כנראה תתחסן כמו גדול).

"התמזל מזלנו", כמות הטמטום בצמד המילים האלה היא בלתי ייאמנת. אני רוצה להזכיר לך שלא זכית בפיס אלא שאם יתברר שהניסוי כשל אין לך דרך לחזור אחורה. 

ואין שום בעיה באמת, כל עוד לא ישללו לאנשים את הזכויות הבסיסיות שלהם עם טלאי ירוק הכל טוב. כל שפני הניסוי מוזמנים להתחסן בינתיים. 

42 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

"התמזל מזלנו", כמות הטמטום בצמד המילים האלה היא בלתי ייאמנת. אני רוצה להזכיר לך שלא זכית בפיס אלא שאם יתברר שהניסוי כשל אין לך דרך לחזור אחורה. 

ואין שום בעיה באמת, כל עוד לא ישללו לאנשים את הזכויות הבסיסיות שלהם עם טלאי ירוק הכל טוב. כל שפני הניסוי מ

אתה יכול לשים את האצבע מתי לדעתך תסכים להתחסן? קבוצת הנסיון רצה כבר כמה חודשים, אתה תרגיש בטוח להתחסן אחרי שתעבור שנה, שנתיים, עשרים?

הרי בגדול הרעיון של החיסון זה להחדיר לגוף נגיף מוחלש כדי לגרום לגוף ללמוד אותו ולדעת איך להתמודד איתו, אם באמת יהיה השלכות ארוכות טווח, סביר להניח שמי שיחלה בקורונה בגרסא האמיתית שלה יחטוף את ההשפעות הללו בעוצמה חזקה הרבה יותר.

לדעתי כל הויכוח פה הוא פסיכולוגי ולא מקצועי (וזה מובן לגמרי אגב), אנשים מעדיפים להיות פאסיביים ולתת לגורל להחליט אם ידבקו או לא מאשר לעשות מעשה אקטיבי שיכול להזיק להם, גם אם הסיכויים ממש קלושים. 

23 דקות לפני, Gs1998 said:

אתה יכול לשים את האצבע מתי לדעתך תסכים להתחסן? קבוצת הנסיון רצה כבר כמה חודשים, אתה תרגיש בטוח להתחסן אחרי שתעבור שנה, שנתיים, עשרים?

הרי בגדול הרעיון של החיסון זה להחדיר לגוף נגיף מוחלש כדי לגרום לגוף ללמוד אותו ולדעת איך להתמודד איתו, אם באמת יהיה השלכות ארוכות טווח, סביר להניח שמי שיחלה בקורונה בגרסא האמיתית שלה יחטוף את ההשפעות הללו בעוצמה חזקה הרבה יותר.

לדעתי כל הויכוח פה הוא פסיכולוגי ולא מקצועי (וזה מובן לגמרי אגב), אנשים מעדיפים להיות פאסיביים ולתת לגורל להחליט אם ידבקו או לא מאשר לעשות מעשה אקטיבי שיכול להזיק להם, גם אם הסיכויים ממש קלושים. 

אני מציע לך לקרוא קצת על החיסון כי הוא שונה לחלוטין ממה שאתה כותב, ממש לא החדרת נגיף מוחלש כמו שהיה עד היום ברוב החיסונים. 

לפני6 שעות , מכביזם זה בדם said:

ואין שום בעיה באמת, כל עוד לא ישללו לאנשים את הזכויות הבסיסיות שלהם עם טלאי ירוק הכל טוב. כל שפני הניסוי מוזמנים להתחסן בינתיים. 

תודה על הגדרת רמת האינטליגנציה בטקסט, דוקטור.

אני אתחסן בשמחה ואחזור לחיים נורמליים, וכן, הזכויות שלך ושל שאר מתנגדי החיסונים יפגעו כי ככה צריך להיות. אנחנו לוקחים סיכון מסויים (למרות שהוא כנראה אפסי) כדי להגיע לחיסון עדר ואתם, פרזיטים, לא תרכבו לנו על התחת.

10 דקות לפני, ravid said:

אני אתחסן בשמחה ואחזור לחיים נורמליים, וכן, הזכויות שלך ושל שאר מתנגדי החיסונים יפגעו כי ככה צריך להיות. אנחנו לוקחים סיכון מסויים (למרות שהוא כנראה אפסי) כדי להגיע לחיסון עדר ואתם, פרזיטים, לא תרכבו לנו על התחת.

אם החיסון כזה טוב איך מי שלא התחסן פוגע בך? אם אתה רוצה לדחוף לך לגוף משהו שיוצר תוך פחות משנה ולהשתתף בניסוי הזה בבקשה. אני ממש לא מתנגד לחיסונים באופן כללי אבל כל העניין הזה באופן ספציפי נראה מוזר וגם הצורך לדחוף לאנשים את החיסון. יש כבר בעולם בדיקות מהירות שלא צריכות מטוש לאף למה זה עוד לא הגיע לארץ?

6 דקות לפני, הנדון said:

אם החיסון כזה טוב איך מי שלא התחסן פוגע בך? אם אתה רוצה לדחוף לך לגוף משהו שיוצר תוך פחות משנה ולהשתתף בניסוי הזה בבקשה. אני ממש לא מתנגד לחיסונים באופן כללי אבל כל העניין הזה באופן ספציפי נראה מוזר וגם הצורך לדחוף לאנשים את החיסון. יש כבר בעולם בדיקות מהירות שלא צריכות מטוש לאף למה זה עוד לא הגיע לארץ?

אתה צודק שהחיסון לא אידיאלי וכמו שציינתי יש בו סיכון מסויים (לדעתי זניח). מי שלא מתחסן מסכן את הציבור בדיוק מאותה סיבה שמתנגדי שאר החיסונים מסכנים את הציבור והיא כי יש כאלו שהחיסון לא משפיע עליהם והם עדיין חשופים למחלה. 

1 hour ago, הנדון said:

1. החיסון טוב. מי שלא יתחסן לא יפגע במי שהתחסן בצורה ישירה אלא בצורה עקיפה כי זה יעכב הגעה של החברה לחסינות עדר. כרגע לא ברור עדיין לחלוטין מה בדיוק אחוז המחוסנים צריך להיות (מבוסס על מודלים מתמטיים שונים ויש וריאביליות גבוהה) אבל זה כנראה בין 50-70 אחוז, וזה לא מעט.

2. מי שמתחסן לא משתתף בניסוי של הפיתוח, זה כבר קרה והחיסון הוכח כבטוח וכיעיל וקיבל אישור של הרבה רגולטורים נפרדים ורציניים, בראשם הfda.

3. אני די בטוח שבחיי היום יום אתה דוחף לגוף שלך שיט שתהליך הייצור שלו והבקרה עליו הרבה יותר מפוקפקת אבל אין לך שום בעיה עם זה כי קוראים לזה אוכל וזה נכנס דרך הפה.

1 hour ago, אנדרס8 said:

אני די בטוח שבחיי היום יום אתה דוחף לגוף שלך שיט שתהליך הייצור שלו והבקרה עליו הרבה יותר מפוקפקת אבל אין לך שום בעיה עם זה כי קוראים לזה אוכל וזה נכנס דרך הפה.

אין לך בעיה שידחפו לך לגוף משהו שאין עליו שום בקרה?

@פנחס שוףבוא לפה

לפני9 שעות , מכביזם זה בדם said:

אז כשיסיימו את הבדיקות, נוכל לדון בצעדים קיצוניים ודרקוניים עבור מחלה ש-99.8 אחוז מחלימים ממנה.

חוץ מזה, אתה טועה ומטעה, בשום מקום לא נאמר ש-99.96% מהמתחסנים לא נדבקים בקורונה, הנתון הוא לכאורה 95% שלא תתפתח מחלה קשה. 

איך אתה מגדיר החלמה מהמחלה?

אתה יודע מה ההשלכות ארוכות הטווח של המחלה?

אני לא יודע את התשובות, אבל יודע שיש לי חברים שחלו במחלה בצורה קלה מאוד (בלי יותר מדי תסמינים) ועד היום חווים בעיות חריגות בשינה, עייפות וכאבים בשרירים.

רק אתמול נחשפתי לכך שבן דוד של חברה טובה מהעבודה נפטר מסיבוכים של הקורונה - אדם בן 30, בריא בדרך כלל, ובלי מחלות רקע. אז אולי הוא חלק מהסטטיסטיקה ואני לא מעוניין שהאנשים הקרובים אליי יהיו חלק מאותה סטטיסטיקה כזאת.

ברמה האישית קשה לי להאמין שכל כך הרבה גופים קשרו קשר קונספירטיבי ומאשר את השימוש בחיסון לטובת צרכים אישיים וכלכליים. בסוף החיסון יופץ בכל העולם, ולא רואה סיטואציה שהוא יפגע בכלכך הרבה אנשים.

בלי החיסון אין דרך לנצח את המחלה, כמו שלא היה אפשר לנצח מגפות אחרות לאורך ההיסטוריה ללא חיסונים. להמשיך האסטרטגיות של סגרים והגבלות לכל כל הרבה זמן זה לא סביר, ורואים בבירור מה קורה במדינות שלא נקטו כך וסופגים אלפי מתים ביום.

למדינת ישראל היה יתרון מול חברות החיסונים לאור גודל המדינה, גודל המדינה, היכולת הלוגיסטית, אופן ההפצה ולדעתי בעיקר המגוון הרחב הרקע העדתי של התושבים. סביר לחלוטין בעיניי שיועבר מידע לחברה המייצרת, למרות שמדובר בחברה עסקית לחלוטין יש אינטרס של כולם שהם יקבלו את המידע ויוכלו לייעל את התהליכים שלה ויקבלו פידבק על המוצר שלהם. 

לפני9 שעות , מכביזם זה בדם said:

אני מציע לך לקרוא קצת על החיסון כי הוא שונה לחלוטין ממה שאתה כותב, ממש לא החדרת נגיף מוחלש כמו שהיה עד היום ברוב החיסונים. 

נגיף מוחלש זה היה נורא בפשטות אבל בגדול מזריקים לך משהו שגורם לגוף לייצר חלבונים שדומים לקורונה וכך לדעת איך להתמודד איתם

מתבסס על המאמר הזה

https://www.haaretz.co.il/health/corona/.premium-MAGAZINE-1.9368376

תוכל להעביר לי בבקשה מאמרים שאומרים לא להתחסן? ממה שאני מצליח לקרוא בערך כל אנשי המקצוע בעולם בעד החיסון.

לפני10 שעות , מכביזם זה בדם said:

למדת רפואה או משהו בסגנון שאתה מדבר בכזה ביטחון על הנושא ? 

אני שואל באמת לא בשביל להסתלבט. 

לפני3 שעות , הנדון said:

אנדדרס אם עוד לא הבנת הניסוי רק התחיל.

הניסוי התחיל מזמן והגיע לשלב שאפשר להסיק מסקנות על היעילות והבטיחות שלו. בינתיים ממשיכים לעקוב אחרי המשתתפים בפאזה השלישית אבל ככל שהזמן עובר זה רק מתכנס לאותן מסקנות שכבר הגיעו אליהן. 

19 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

למדת רפואה או משהו בסגנון שאתה מדבר בכזה ביטחון על הנושא ? 

אני שואל באמת לא בשביל להסתלבט. 

הוא צודק במקרה של פייזר ומודרנה החיסון מבוסס על רעיון אחר, mrna שגורם לתאים בגוף לייצור חלבון דמוי המעטפת של הנגיף וככה לגרות את הגוף לייצר נוגדנים לנגיף.

בחייאת מה דחוף להם לבטל כל פעם את הטייק אווי. כמה נזק זה כבר יכול לעשות אם במילא אפשר להזמין מראש באפליקציה או להתקשר ולבוא לאסוף

בחייאת שיחזירו גם את המספרות, זיינו אותי עם הסגר השלישי בזמן שאני צריך להסתפר

לפני12 שעות , ravid said:

נכון, דוקטור, ככה צריך להיות, רק אל תשכח לקרוא לנו מפיצי מחלות ולשלוח את כולנו לגטו או לטרבלינקה פשוט, אפשר לחסוך את שלב הביניים. 

מעניין אגב שהיו בהיסטוריה מחלות הרבה יותר קשות מקורונה שעדיין לא גרמו להחרמת זכויות היסוד הבסיסיות של האדם, אבל אין עם מי לדבר שטפו לך את המוח. 

לפני10 שעות , אנדרס8 said:

1. החיסון טוב. מי שלא יתחסן לא יפגע במי שהתחסן בצורה ישירה אלא בצורה עקיפה כי זה יעכב הגעה של החברה לחסינות עדר. כרגע לא ברור עדיין לחלוטין מה בדיוק אחוז המחוסנים צריך להיות (מבוסס על מודלים מתמטיים שונים ויש וריאביליות גבוהה) אבל זה כנראה בין 50-70 אחוז, וזה לא מעט.

2. מי שמתחסן לא משתתף בניסוי של הפיתוח, זה כבר קרה והחיסון הוכח כבטוח וכיעיל וקיבל אישור של הרבה רגולטורים נפרדים ורציניים, בראשם הfda.

3. אני די בטוח שבחיי היום יום אתה דוחף לגוף שלך שיט שתהליך הייצור שלו והבקרה עליו הרבה יותר מפוקפקת אבל אין לך שום בעיה עם זה כי קוראים לזה אוכל וזה נכנס דרך הפה.

1. להיפך, ברגע שיפתחו הכל והאנשים יתערבבו בינם לבין עצמם, החברה תגיד מהר מאוד לחסינות עדר. בוא נגיד שזה אמור להיות המצב בחברה החרדית. 

2. החיסון קיבל אישור חירום שכפוף בהשלמת הניסוי שאמור לקרות בעוד שנתיים, במידה והחברות לא יפסיקו את זה באמצע. 

אני לא מרבה להקשיב למדיה הממוסדת וערוצי החדשות, אבל גם הם אומרים ומודים שישראל כרגע היא בעצם מדינת הניסוי או מעבדת הניסוי של פייזר. 

בכל אופן, הוא הוכח כבטוח ויעיל בטווח הקצר, אין לדעת מהן השלכות ארוכות הטווח כרגע. 

3. השיט שהוא דוחף לגוף לא אמור להנדס ו"לעבוד" על מערכת החיסון שלו כדי לייצר חלבונים מסוימים ונוגדנים, דבר שיכול להביא למחלה אוטואימונית. 

בכל אופן, אין שום בעיה. מי שרוצה - שיתחסן. כל הבעיה מתחילה ברגע שמנסים לכפות דבר כזה על אנשים אחרים, כשאף אחד לא מוכן להיות ערב במידה ומשהו משתבש. 

לפני8 שעות , Gs1998 said:

תוכל להעביר לי בבקשה מאמרים שאומרים לא להתחסן? ממה שאני מצליח לקרוא בערך כל אנשי המקצוע בעולם בעד החיסון.

https://fb.watch/2VMnb3LIwz/

אין קונצנזוס, פשוט אתה נחשף רק לאנשים שבעד. 

לפני9 שעות , Mentel said:

איך אתה מגדיר החלמה מהמחלה?

אתה יודע מה ההשלכות ארוכות הטווח של המחלה?

אני לא יודע את התשובות, אבל יודע שיש לי חברים שחלו במחלה בצורה קלה מאוד (בלי יותר מדי תסמינים) ועד היום חווים בעיות חריגות בשינה, עייפות וכאבים בשרירים.

רק אתמול נחשפתי לכך שבן דוד של חברה טובה מהעבודה נפטר מסיבוכים של הקורונה - אדם בן 30, בריא בדרך כלל, ובלי מחלות רקע. אז אולי הוא חלק מהסטטיסטיקה ואני לא מעוניין שהאנשים הקרובים אליי יהיו חלק מאותה סטטיסטיקה כזאת.

ברמה האישית קשה לי להאמין שכל כך הרבה גופים קשרו קשר קונספירטיבי ומאשר את השימוש בחיסון לטובת צרכים אישיים וכלכליים. בסוף החיסון יופץ בכל העולם, ולא רואה סיטואציה שהוא יפגע בכלכך הרבה אנשים.

בלי החיסון אין דרך לנצח את המחלה, כמו שלא היה אפשר לנצח מגפות אחרות לאורך ההיסטוריה ללא חיסונים. להמשיך האסטרטגיות של סגרים והגבלות לכל כל הרבה זמן זה לא סביר, ורואים בבירור מה קורה במדינות שלא נקטו כך וסופגים אלפי מתים ביום.

למדינת ישראל היה יתרון מול חברות החיסונים לאור גודל המדינה, גודל המדינה, היכולת הלוגיסטית, אופן ההפצה ולדעתי בעיקר המגוון הרחב הרקע העדתי של התושבים. סביר לחלוטין בעיניי שיועבר מידע לחברה המייצרת, למרות שמדובר בחברה עסקית לחלוטין יש אינטרס של כולם שהם יקבלו את המידע ויוכלו לייעל את התהליכים שלה ויקבלו פידבק על המוצר שלהם. 

אנשים נפטרים מהרבה דברים בעולם הזה, וברור שאנחנו לא רוצים שאנשים שקרובים לנו יהיו חלק מאף סטטיסטיקה, אבל הפיתרון היחיד שזה יקרה הוא להפסיק לחיות, וגם אז המוות מתישהו יגיע. 

העולם פועל לפי אינטרסים, לכן לא אהיה מופתע אם הצעדים הדרקוניים באים משם. גם יש את החלק שפוליטיקאים לא אוהבים להודות בטעות, לעשות פארסה, לחשב מסלול מחדש. 

היו מגפות בהיסטוריה שדעכו גם ללא חיסונים, מגפות שהן הרבה יותר מסוכנות וקטלניות מהקוביד. 

המשפט "רואים בבירור מה קורה במדיניות שלא נקטו בסגרים וסופגים אלפי מתים" הוא פשוט לא נכון, דקלום מהפאניקה שמעבירים חדשות 12 ו-13. 

אני גם לא קונה את זה שמדינת ישראל היא היחידה בעולם שמסוגלת להכיל ולתת את החיסונים, והיחידה שמקבלת אותם בהיקף גדול. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.