Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

אם מישהו התעניין איך נראית אדישות וחוסר תקווה - אני חושב שהנושא הזה מייצג את זה בצורה די טובה. 20 עמודים בערך מחודש יולי בהשוואה ל160 מתחילת פברואר. 

אני שוקל לעשות נושא ציטוטים לכבוד הסגר השני שנמצא בפתח. בטוח יש כאן כמה הודעות מעניינות קצת לפני שהעולם התחיל להשתנות. 

האדישות היא בעיקר בגלל שכולם ראו איך מייצרים במרץ פאניקה והיסטריה על כלום.

אחוזי התמותה אפילו יותר נמוכים ממה שהערכתי אז.

ואגב המודל השבדי, בשבדיה מספר הנדבקים והמתים בשיא השפל.

בואו נראה מה יהיה בשאר אירופה בסתיו הקרב ובא.

להילחם בקורונה זה להילחם ברוח. בעיקר כשאין הצדקה אמיתית לטירוף הזה.

34 דקות לפני, cassano said:

האדישות היא בעיקר בגלל שכולם ראו איך מייצרים במרץ פאניקה והיסטריה על כלום.

אחוזי התמותה אפילו יותר נמוכים ממה שהערכתי אז.

ואגב המודל השבדי, בשבדיה מספר הנדבקים והמתים בשיא השפל.

בואו נראה מה יהיה בשאר אירופה בסתיו הקרב ובא.

להילחם בקורונה זה להילחם ברוח. בעיקר כשאין הצדקה אמיתית לטירוף הזה.

יש הצדקה להילחם בקורונה.

מה שאין הצדקה זה החוסר מדיניות, מאז שיצאו מהסגר הראשון אשכרה לא עשו כלום, בלי אסטרטגיה, בלי יעדים, בלי חזון. ראו את המספרים גדלים כל יום. מה ציפו שפשוט נקום בבוקר וזה יעלם?

מה גם שלכל אורך הדרך נבחרי הציבור היו ההפך מדוגמה אישית ולאף לא היה אכפת, בכל מדינה נורמלית היו לכל הפחות משעים איש ציבור שמפר הנחיות, במדינה הדבילית הזאת תופסים אותך גונב ואז אתה חוזר למקום שממנו גנבת כאילו כלום, ראו אריה דרעי

7 hours ago, Yoadknux said:

יש הצדקה להילחם בקורונה.

מה שאין הצדקה זה החוסר מדיניות, מאז שיצאו מהסגר הראשון אשכרה לא עשו כלום, בלי אסטרטגיה, בלי יעדים, בלי חזון. ראו את המספרים גדלים כל יום. מה ציפו שפשוט נקום בבוקר וזה יעלם?

מה גם שלכל אורך הדרך נבחרי הציבור היו ההפך מדוגמה אישית ולאף לא היה אכפת, בכל מדינה נורמלית היו לכל הפחות משעים איש ציבור שמפר הנחיות, במדינה הדבילית הזאת תופסים אותך גונב ואז אתה חוזר למקום שממנו גנבת כאילו כלום, ראו אריה דרעי

לא התנסחתי כמו שצריך, הכוונה בלהילחם דרך סגר.

עם התגובה הזו אני בהחלט מסכים.

אז נעשה סגר, נשרוף עשרות מיליארדים רק כדי שנגיע לאותה נקודה שוב בפברואר. ואין לי אחוז אחד של ספק שזה יקרה.

שוב אומר, לכנסת שלא עשתה כלום וציפצפה בעצמה על ההנחיות בראש חוצות אין שום סמכות מוסרית להטיל סגר, שיקחו אחריות ויתפטרו.

מציירים מצב חירום והראיס טס לארהב. חושב שאנחנו עבדים שלו.

ראש ממשלה נאשם זה מצב שמשתק מערכות, שמביא חוסר אמון.

הוא זה שעומד בהיכל המשפט ומסית נגד מערכת אכיפת החוק והרשות השופטת, הוא הוא החייזר והאנרכיסט הראשי.

הסיכוי שנבחר ציבור בישראל יקח אחריות על תפקוד לקוי ויתפטר שקול לסיכוי של ב"ש לקחת את הליגה האירופית השנה. הם באים עם מקדחה ודבק אפוקסי ודבר ראשון מלחימים את התחת שלהם לכסא.

9 hours ago, idan8 said:

מאד מעניין אותי אם מסעדות וברים בתל אביב באמת יסגרו או לא, יש הרגשה באוויר שאף אחד לא יקשיב לזה

כאילו עד עכשיו כן הקשיבו... זאת הסיבה שאנחנו נמצאים במצב הזה.

12 דקות לפני, מכביסט לעד said:

כאילו עד עכשיו כן הקשיבו... זאת הסיבה שאנחנו נמצאים במצב הזה.

לא אחי, הסיבה שאנחנו נמצאים במצב הזה זה חרדים וערבים וממשלה שלא מוכנה לסגור רק אותם בגלל לחצים פוליטיים.

אין פאקינג חולים בת"א, העיר הכי גדולה בארץ.

9 hours ago, Yoadknux said:

במדינה הדבילית הזאת תופסים אותך גונב ואז אתה חוזר למקום שממנו גנבת כאילו כלום, ראו אריה דרעי

חלום שלי מקום עבודה כזה

29 דקות לפני, idan8 said:

לא אחי, הסיבה שאנחנו נמצאים במצב הזה זה חרדים וערבים וממשלה שלא מוכנה לסגור רק אותם בגלל לחצים פוליטיים.

אין פאקינג חולים בת"א, העיר הכי גדולה בארץ.

אין חולים בתל אביב? תעשה לי טובה... 

רוב החולים הם ערבים וחרדים זה נכון, אבל אחת הסיבות לזה היא בגלל שהם גרים יותר בצפיפות. 

חלק מהערבים והחרדים מצפצפים על ההנחיות בדיוק כמו שחלק מהחילונים (לא רק בתל אביב, אלא גם בעוד מקומות כמו באזורין אחרים במרכז, בחיפה, בב"ש ובאילת.)

מרגיש כאילו נמנעו מאכיפה בחודשים האחרונים למרות ידיעה על אין ספור הפרות בכל הארץ, נראה איך זה יראה עכשיו. 

בכל מקרה עיתוי מוזר לסגר, נצא ממנו לעונת שפעת + קורונה, ואז מה?

10 hours ago, idan8 said:

מאד מעניין אותי אם מסעדות וברים בתל אביב באמת יסגרו או לא, יש הרגשה באוויר שאף אחד לא יקשיב לזה

צודקים זה לא הגיוני איך מתעללים בהם.

19 דקות לפני, מכביסט לעד said:

רוב החולים הם ערבים וחרדים זה נכון, אבל אחת הסיבות לזה היא בגלל שהם גרים יותר בצפיפות. 

חלק מהערבים והחרדים מצפצפים על ההנחיות בדיוק כמו שחלק מהחילונים (לא רק בתל אביב, אלא גם בעוד מקומות כמו באזורין אחרים במרכז, בחיפה, בב"ש ובאילת.)

למה מפחדים לסגור רק אזורים אדומים? ישוב אדום סגר בלי פוליטיקה וחארטות ואנשים היו מאמאינים לממשלה.

מה יעזור הסגר הזה בקומות ירוקים למה צריכים אותו?

איך הגענו ממצב של "סגר לילי" על ישובים אדומים לסגר כללי תוך כמה ימים. זה לא מתכנס לי במוח מבחינה הגיונית.

אני אישית הולך לשים זין על הסגר הזה. עם של כבשים.

48 דקות לפני, הנדון said:

למה מפחדים לסגור רק אזורים אדומים? ישוב אדום סגר בלי פוליטיקה וחארטות ואנשים היו מאמאינים לממשלה.

מה יעזור הסגר הזה בקומות ירוקים למה צריכים אותו?

בעיקר בגלל פחד מהתקהלויות המוניות בחגים. אם לא היו חגים עכשיו אני לא חושב שהיו עושים סדר כזה.

8 דקות לפני, קמאנן said:

איך הגענו ממצב של "סגר לילי" על ישובים אדומים לסגר כללי תוך כמה ימים. זה לא מתכנס לי במוח מבחינה הגיונית.

אני אישית הולך לשים זין על הסגר הזה. עם של כבשים.

פשוט מאוד.

הגדילו את מספר הבדיקות ב50% בזמן די קצר.

ברור שיש גם עליה בתחלואה, אבל היא רחוקה מלהיות כל כך דרמטית.

1 hour ago, מכביסט לעד said:

כתבה מהיום:

"בישראל 33,920 חולים פעילים. 4,261 מהם, כלומר 12.5% מכלל החולים בארץ, הם תושבי ירושלים. 2,045 מהחולים הם תושבי בני ברק, 1,373 מתגוררים באשדוד, 953 במודיעין עילית, 949 בבית שמש, 889 בתל אביב יפו, 806 בפתח תקווה, 703 באשקלון, 699 בנתניה, 636 בחיפה, 600 באום אל פחם, 578 בבאר שבע, 551 באלעד, 542 בחולון, 459 בראשון לציון, 449 בנתיבות, 448 בטירה, 401 בביתר עילית, 359 בחדרה, 338 בנצרת, 338 ברחובות, 303 בבת ים, 294 בכפר קאסם, 260 בטייבה, 246 ברהט, 239 בסכנין, 229 ברמת גן, 215 בלוד, 214 במעלה עירון, 211 בערערה, 208 בשדרות, 206 בשפרעם, 198 באבו סנאן, 197 ברכסים ו-195 בקלנסווה.".

https://www.ynet.co.il/article/SJSB4DdVD#autoplay

889 חולים, בעיר של חצי מיליון תושבים. נראה לך הגיוני לסגור את כל העסקים בעיר?

3 דקות לפני, שי123 said:

פשוט מאוד.

כמות בדיקות זה גם פונקציה של ביקוש, וזה לא נתון שממש אפשר להתייחס אליו, אולי רק למגמה.

כמות החולים קשה עלתה ב-25% בשבועיים האחרונים, זה די ברור שאם לא יחמירו עם ההגבלות עכשיו זה רק עניין של זמן עד שתהיה פה קטסטרופה.

3 דקות לפני, idan8 said:

כתבה מהיום:

"בישראל 33,920 חולים פעילים. 4,261 מהם, כלומר 12.5% מכלל החולים בארץ, הם תושבי ירושלים. 2,045 מהחולים הם תושבי בני ברק, 1,373 מתגוררים באשדוד, 953 במודיעין עילית, 949 בבית שמש, 889 בתל אביב יפו, 806 בפתח תקווה, 703 באשקלון, 699 בנתניה, 636 בחיפה, 600 באום אל פחם, 578 בבאר שבע, 551 באלעד, 542 בחולון, 459 בראשון לציון, 449 בנתיבות, 448 בטירה, 401 בביתר עילית, 359 בחדרה, 338 בנצרת, 338 ברחובות, 303 בבת ים, 294 בכפר קאסם, 260 בטייבה, 246 ברהט, 239 בסכנין, 229 ברמת גן, 215 בלוד, 214 במעלה עירון, 211 בערערה, 208 בשדרות, 206 בשפרעם, 198 באבו סנאן, 197 ברכסים ו-195 בקלנסווה.".

https://www.ynet.co.il/article/SJSB4DdVD#autoplay

889 חולים, בעיר של חצי מיליון תושבים. נראה לך הגיוני לסגור את כל העסקים בעיר?

לפי מה שהבנתי מנהלי בתי החולים מתלוננים על עומס. עדיין לא ברמה של קריסה, אבל החשש הוא מהתקהלויות בחגים והגעה לחורף עם המון חולים ובלי חולים עמוסים ככה שזאת הסיבה העיקרית לסגר.

1 דקה לפני, מכביסט לעד said:

לפי מה שהבנתי מנהלי בתי החולים מתלוננים על עומס. עדיין לא ברמה של קריסה, אבל החשש הוא מהתקהלויות בחגים והגעה לחורף עם המון חולים ובלי חולים עמוסים ככה שזאת הסיבה העיקרית לסגר.

נכון, אבל תקרא איזה בתי חולים. בתי חולים בצפון (ערבים), בתי חולים בירשולים. 

מנהלי איכילוב וולפסון למשל נגד, כי אצלם הם לא מרגישים את העומס.

אני מסכים שצריך לעשות סגר, פשוט לא כולל על כל המדינה אלא רק איפה שצריך. וזה באמת היה קורה אם לא הלחץ של החרדים שלא מוכנים שיסגרו רק אותם. זה הרי מה שרצו לעשות וכשל.

13 דקות לפני, שי123 said:

פשוט מאוד.

ברור לי שלהתייחס למספרים אבסולוטיים זאת טיפשות.

אני יכול להתייחס רק לכמות החולים קשים ומתים - אנחנו בקצב של 100 חולים קשים חדשים כל חודש. תעשה את החשבון לבד באיזה מצב נגיע לחורף.

2 דקות לפני, Keano said:

כמות בדיקות זה גם פונקציה של ביקוש, וזה לא נתון שממש אפשר להתייחס אליו, אולי רק למגמה.

כמות החולים קשה עלתה ב-25% בשבועיים האחרונים, זה די ברור שאם לא יחמירו עם ההגבלות עכשיו זה רק עניין של זמן עד שתהיה פה קטסטרופה.

זה לא ממש נכון.

שמעתי לאורך כל הזמן על אנשים שביקשו להיבדק ולא אישרו להם.

בכל מקרה בערים האדומות הגדילו את מספר הבדיקות ביזמת ראשי הערים בניסיון להימנע מסגר, והם גם התגאו בזה.

איך הגעת לעליה של 25% במספר החולים קשה תוך שבועיים?

יש לך בעיה בחישוב.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.