Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

Just now, מכביסט לעד said:

וואלה? בגל הקודם דווקא שמעתי מכמה אנשים שהגיעו אליהם הביתה.

גם אני - לכן ביקשתי שיגיעו אליי הביתה.

גם לא ברור לי מה קורה עכשיו - נגיד והבדיקה חוזרת שלילית, לפי הרופא בוידיאו אני יכול לצאת מבידוד. לפי מה שכתבו כאן - אני עדיין צריך להישאר בבידוד.

למען הסר ספק - לא קיבלתי הודעה שהייתי ליד חולה מאומת, זה נטו הייתה החלטה שלי להיבדק בגלל ההרגשה שלי ביומיים האחרונים והקרבה לסבתא שלי.

בדיעבד, עשיתי טעות עצומה. 

20 דקות לפני, lior30 said:

גם אני - לכן ביקשתי שיגיעו אליי הביתה.

גם לא ברור לי מה קורה עכשיו - נגיד והבדיקה חוזרת שלילית, לפי הרופא בוידיאו אני יכול לצאת מבידוד. לפי מה שכתבו כאן - אני עדיין צריך להישאר בבידוד.

למען הסר ספק - לא קיבלתי הודעה שהייתי ליד חולה מאומת, זה נטו הייתה החלטה שלי להיבדק בגלל ההרגשה שלי ביומיים האחרונים והקרבה לסבתא שלי.

בדיעבד, עשיתי טעות עצומה. 

א. היה עדיף פשוט לא להיבדק מאשר להופיע אחר כך בחדשות שנסעת באוטובוס בדרך חזרה מבדיקה.

ב. אם אתה לא יודע שנחשפת לחולה מאומת והתוצאה שלילית, אין שום צורך להישאר בבידוד .

9 דקות לפני, שי123 said:

א. היה עדיף פשוט לא להיבדק מאשר להופיע אחר כך בחדשות שנסעת באוטובוס בדרך חזרה מבדיקה.

ב. אם אתה לא יודע שנחשפת לחולה מאומת והתוצאה שלילית, אין שום צורך להישאר בבידוד .

מצד אחד - אתה לגמרי צודק. מצד שני, נניח ואני מאומת ובאתי במגע עם אנשים אחרים - אני והם חייבים לדעת את זה.

העיקרון הוא למה בכלל לשים מישהו במצב הזה, שהוא צריך להתחבט בשאלה אם ללכת להיבדק או לא. וגם לך תתלונן על ההתנהלות הזו עכשיו.. את מי זה מעניין? מי יקשיב לי?

37 דקות לפני, מכביסט לעד said:

וואלה? בגל הקודם דווקא שמעתי מכמה אנשים שהגיעו אליהם הביתה.

הבדיקות עברו לקופות, לפני היו במד"א, בגלל זה.

2 hours ago, Semper Fidelis said:

כלומר הבדיקה אומרת לך בודאות אם אתה חיובי וזהו. תוצאה שלילית זה חרטא

כן, אבל אל תשכח שתוצאה שלילית אומרת שהסביבה שלך לא צריכה להיכנס לבידוד מידי

3 דקות לפני, Shlomix said:

כן, אבל אל תשכח שתוצאה שלילית אומרת שהסביבה שלך לא צריכה להיכנס לבידוד מידי

אבל לא באמת, אתה אומר בעצמך שתוצאה שלילית היום לא אומרת שתהיה כזאת גם מחר (גם במקרה של בידוד)

בקיצור, אין תוצאה שלילית באמת אלא רק אחרי 14 יום

9 דקות לפני, Semper Fidelis said:

אבל לא באמת, אתה אומר בעצמך שתוצאה שלילית היום לא אומרת שתהיה כזאת גם מחר (גם במקרה של בידוד)

בקיצור, אין תוצאה שלילית באמת אלא רק אחרי 14 יום

נכון, אבל בפועל הסיכוי שהדבקת מישהו עד שקיבלת תוצאה שלילית הוא נמוך מאוד, ולכן גם אם בהמשך תהיה תוצאה חיובית אתם יכולים להיות יחסית רגועים ולהניח בסבירות גבוהה שלא הייתה הדבקה.

1 hour ago, lior30 said:

מצד אחד - אתה לגמרי צודק. מצד שני, נניח ואני מאומת ובאתי במגע עם אנשים אחרים - אני והם חייבים לדעת את זה.

העיקרון הוא למה בכלל לשים מישהו במצב הזה, שהוא צריך להתחבט בשאלה אם ללכת להיבדק או לא. וגם לך תתלונן על ההתנהלות הזו עכשיו.. את מי זה מעניין? מי יקשיב לי?

לטעמי עדיף כבר שאתה ומי שבאת איתו במגע יניח שאתה חיובי בסיכוי גבוה מאשר הסיכוי שכל מי שנסע איתך באוטובוס ונהג המונית יצטרכו להיכנס לבידוד בגללך.

סה״כ עד שתקבל את התוצאות יעבור עוד זמן והידע שאתה חיובי אחרי שעבר כבר זמן לא קצר מאז שהופיעו לך סימפטומים הוא לא כזה מהותי.

25 דקות לפני, Shlomix said:

נכון, אבל בפועל הסיכוי שהדבקת מישהו עד שקיבלת תוצאה שלילית הוא נמוך מאוד, ולכן גם אם בהמשך תהיה תוצאה חיובית אתם יכולים להיות יחסית רגועים ולהניח בסבירות גבוהה שלא הייתה הדבקה.

מניח שהסיכוי הזה נמוך כמו הסיכוי שהיום יצאתי שלילי ועוד שבועיים חיובי (תוך כדי בידוד)

אבל באמת לא קריטי 

18 דקות לפני, Semper Fidelis said:

מניח שהסיכוי הזה נמוך כמו הסיכוי שהיום יצאתי שלילי ועוד שבועיים חיובי (תוך כדי בידוד)

אבל באמת לא קריטי 

למה? אם אתה יוצא שלילי בבדיקה היום למשל ויש לך עוד שבוע בידוד האנשים שהיו לידך לא נדבקו ככל הנראה כי עוד לא התפתחו סימפטומים ואז לא הדבקת, אבל עוד שלושה ימים יכול להיות שהם כן יתפתחו בגוף ואז אתה גם תדביק. 

זה לא מדע מדויק לגמרי כי מצד אחד אי אפשר להרוג את הבן אדם ולהשאיר אותו בבידוד ארוך מדי ומצד שני לא רוצים לקחת סיכונים.

העיקר הממשלה סוגרת בכל הארץ את חדרי הכושר, המסעדות, הבריכות וחופי הים.

ביבי והשכל הישר שלו...

קצת נתונים על התפשטות הנגיף:

בני ברק נמצאת היום (ה') בראש הרשימה: 1,069 נדבקו בעיר בשבוע האחרון ושיעור הבדיקות החיוביות בשבעת הימים האחרונים הוא 19% - למעשה כמעט כל בדיקה חמישית היא חיובית. 

לצד בני ברק נמצאות בצמרת רשימת מוקדי הסיכון גם קלנסווה (118 נדבקים בשבוע, 15% בדיקות חיוביות), ביתר עילית (182 נדבקים, 25%), אלעד (82 נדבקים, 22%), בית שמש (431 נדבקים, 22%) ועין מאהל (47 נדבקים בשבוע, 16% בדיקות חיוביות). המשותף לכל היישובים הללו: מפלגה חרדית או ערבית זכתה בהן במרב הקולות בבחירות האחרונות. 

גם בהמשך רשימת מוקדי הסיכון נראה רוב ברור ליישובים חרדיים וערביים, וגם שיעור הבדיקות החיוביות שם גבוה בהרבה מהממוצע הארצי, הגבוה גם כך - שהגיע הבוקר לשיא בגל השני של יותר מ-8%. 

1,843 נדבקים בשבוע בירושלים

בירושלים מספר הנדבקים החדשים הגבוה ביותר בשבוע האחרון – 1,843. שיעור הבדיקות החיוביות בבירה הוא 12%. בהמשך הרשימה נמצאים גם היישובים החרדיים מודיעין עילית, רכסים וקריית יערים, שבהם אחוז החיוביים עוד יותר גבוה. עוד במוקדי הסיכון: יבנאל, שם ניצחה ש"ס בבחירות האחרונות, וכן היישובים הערבים נצרת, יפיע וג'ת. 

ירידה בקצב התחלואה בתל אביב

יוצאות הדופן, יחסית, הן גבעת זאב וקריית מלאכי, שם הליכוד ניצח - אך גם ביישובים אלו יש שכונות חרדיות ולראיה כ-40% מהתושבים שלהן הצביעו בבחירות האחרונות לש"ס וליהדות התורה. 

תל אביב היא היחידה מבין מוקדי הסיכון העיקריים שבה אחוז הבדיקות החיוביות נמוך מ-10%, והוא אף נמוך משמעותית – רק 5% בשבוע האחרון. בעיר נדבקו 484 איש בשבעת הימים האחרונים, רק מעט יותר מביתר עילית שאוכלוסייתה קטנה פי 7. בשלושת הימים האחרונים חלה ירידה נוספת בקצב התחלואה בעיר, ואובחנו בה רק 165 נדבקים חדשים – פחות למשל ביחס לבית שמש.

זה ברור שאצל החרדים יהיו הכי הרבה נדבקים. בנט כבר דיבר על זה שבכל משפחה ממוצעת אצל החרדים יש למעלה מ7 אנשים בבית קטן. בשנייה נדבקים עוד עוד.

ברור, ולכן הצעדים צריכים להיות ממוקדים בהקטנת ההדבקה במגזר החרדי והערבי, ולא צעדים רוחביים בעלי השפעה מינורית שפוגעים קשות בכלכלה ובחיים של מיליוני אנשים.

18 דקות לפני, שי123 said:

ברור, ולכן הצעדים צריכים להיות ממוקדים בהקטנת ההדבקה במגזר החרדי והערבי, ולא צעדים רוחביים בעלי השפעה מינורית שפוגעים קשות בכלכלה ובחיים של מיליוני אנשים.

לא מצליח להבין את הטירוף הזה שיש אותן הגבלות על אזורים נגועים וכאלו שבקושי יש עשר נדבקים מאומתים.

50 דקות לפני, הנדון said:

לא מצליח להבין את הטירוף הזה שיש אותן הגבלות על אזורים נגועים וכאלו שבקושי יש עשר נדבקים מאומתים.

עזוב אותן הגבלות, אלה הגבלות שמשפיעות יותר על מקדם ההדבקה באזורים שבהם הוא גם ככה נמוך.

בדיוק הפוך מהשכל הישר שביבי דיבר עליו.

זה פשוט הזיה מארץ ההזיות שהפגנות המוניות של אלפי משתתפים דחוסים אחד בתחת של השני חלקם בלי מסיכות מותר אבל להכניס קהל למשחקים אסור, כמו גם התקהלויות אחרות בין אם זה בתפילות או באולמות אירועים.

בלתי נתפס.

תכלס במגרשים הרבה יותר קל להפריד ולשלוט בקהל מאשר בהפגנות. 

רווח של כמה כיסאות בין אוהד לאוהד ומסיכות (מי שמוריד קנס כמו על סיגריות).

12 דקות לפני, Krishi said:

זה פשוט הזיה מארץ ההזיות שהפגנות המוניות של אלפי משתתפים דחוסים אחד בתחת של השני חלקם בלי מסיכות מותר אבל להכניס קהל למשחקים אסור, כמו גם התקהלויות אחרות בין אם זה בתפילות או באולמות אירועים.

בלתי נתפס.

גם כאילו שמסכה תעזור בכמות וצפיפות כזאת.

ההגבלות פה הן תוצר של לוביסטים ולא של שכל ישר והיגיון שמבוסס על משהו מדעי.

לטעמי בכלל כל הויכוח הזה חושף את הפרצוף האמיתי של היחס של הציבור לנגיף.

במגפה אמיתית לא היה דיון, הכל היה נסגר כי אנשים פשוט לא היו מעוניינים לבוא.

כשיש שדה מוקשים, לא צריך לבנות מסביב חומה במיליארדים, מספיקה גדר מעפנה ושילוט פשוט, כל אדם שפוי מבין לבד את הסכנה ולא יתקרב.

אותו דבר לגהי איידס, אבולה או כל נגיף קטלני אחר.

זה שהציבור מעוניין בפתיחה של רוב הגדול של המקומות, זה שאנשים הולכים להצטופף במסיבות, הפגנות ואם יכלו באצטדיוני כדורגל, מלמד לא מעט על ניהול הסיכונים שעושה אדם מן השורה.

לא אומר פה את דעתי אגב, זו דעת הציבור.

ואפשר לראות גם בנושא פה, בתקופה בה כבר זמן רב יש מעל 1k נדבקים ביום אין כמעט הודעות שנוגעות לפן הרפואי, יש פה הכל בערך חוץ מזה על גבי דפים שלמים.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.