Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

3 hours ago, nirnir20 said:

https://www.ynet.co.il/article/BknSb5dJP#autoplay

דיון בוודעת הקורונה בשידור חי. 

נתון מעניין שעלה שם , אחוז הנדבקים מהברים + חדרי הכושר + מסעדות מסך כל הנדבקים שיודעים מאיפה הם נדבקו - 0.1% (כ-35 איש בחדרי כושר למשל מתוך כל האלפים שנדבקו בשבועות האחרונים). 

לפי מה שהבנתי, כ2/3 מהנדבקים יודעים מאיפה הם נדבקו, כשליש לא יודעים מאיפה נדבקו. 

בדיחה, שומע כבר 20 דקות, אין להם מושג, לאף אחד מהצדדים. 

ובסוף החליטו לדחות את ההצבעה למחר. איזה קרקס הסיפור הזה

אני לא בטוח שהיה אפשר לגבש תוכנית כלכלית גרועה יותר בנוגע לשכירים.

במקום לעודד תעסוקה חוזרת, הסבות מקצועיות, שמירה על עסקים בחיים, שר האוצר מייצר תמריץ לאבטלה רחבה.

בהבטחות שלו לדמי אבטלה עד יוני 2021 הוא יוצר מצב שבהרבה מאוד מקרים אנשים פשוט יעדיפו לשבת בבית ולקבל דמי אבטלה על חשבון לעשות את המאמץ, לחזור לשוק העבודה, ולהחיות את המשק.

חושב שהדבר הנכון לעשות הוא דווקא לפצות את המעבידים בפיצויים מוגדלים לטובת העסק שכוללים תמריצים גדולים על העסקת עובדים. ככה שבמקום שהעובד יישב בחוסר מעש בבית ויקבל אבטלה, הוא יקבל את זה מהמעסיק שלו שיוכל להחזיק את העסק.

בימים האחרונים שמעתי לא מעט אנשים שקרובים אליי, שחושבים שפשוט נכון להם לשבת בבית ולקבל את האבטלה ואפילו לא ינסו לחפש עבודה חדשה.

3 hours ago, ravid said:

החוב לא ילך לשום מקום גם אם הוא ימתין אפילו שנה. וגם הבנקים מעדיפים את התרחיש הזה מאשר הקטסטרופה שעלולה לבוא על כולנו אם וכאשר.

האוצר פשוט צריך ליצור תמהיל שמעודד את מי שיכול לשמור על המשך התשלומים כסדרו ורק מי שבאמת חייב את זה יקבל את הדחיה הזו.

אני בכלל טענתי בזמנו שצריך לאפשר למובטלים למשוך כהלוואה ללא ריבית ישירות מקרן הפנסיה שלהם ולאפשר להם להחזיר אותה ע"י הפקדות מוגברות ב-3-4 השנים הבאות כשהם יחזרו לעבוד.

הצעה מעניינת. 

אני מכיר שיש הלוואה כנגד קרן ההשתלמות בגובה חצי מקרן ההשתלמות. 

זו הלוואה בריבית מאוד נמוכה. אולי צריך לעשות משהו דומה גם בפנסיה.

51 דקות לפני, Mentel said:

אני לא בטוח שהיה אפשר לגבש תוכנית כלכלית גרועה יותר בנוגע לשכירים.

במקום לעודד תעסוקה חוזרת, הסבות מקצועיות, שמירה על עסקים בחיים, שר האוצר מייצר תמריץ לאבטלה רחבה.

בהבטחות שלו לדמי אבטלה עד יוני 2021 הוא יוצר מצב שבהרבה מאוד מקרים אנשים פשוט יעדיפו לשבת בבית ולקבל דמי אבטלה על חשבון לעשות את המאמץ, לחזור לשוק העבודה, ולהחיות את המשק.

חושב שהדבר הנכון לעשות הוא דווקא לפצות את המעבידים בפיצויים מוגדלים לטובת העסק שכוללים תמריצים גדולים על העסקת עובדים. ככה שבמקום שהעובד יישב בחוסר מעש בבית ויקבל אבטלה, הוא יקבל את זה מהמעסיק שלו שיוכל להחזיק את העסק.

בימים האחרונים שמעתי לא מעט אנשים שקרובים אליי, שחושבים שפשוט נכון להם לשבת בבית ולקבל את האבטלה ואפילו לא ינסו לחפש עבודה חדשה.

אם אני עובד הייטק ומפטרים אותי.

אני מקבל דמי אבטלה בהתאם למשך שנה?

10 hours ago, avi atias said:

אם אני עובד הייטק ומפטרים אותי.

אני מקבל דמי אבטלה בהתאם למשך שנה?

למה אתה מתכוון בהתאם? יש לדמי אבטלה תקרה, ובשביל מי שרגיל לשכר של הייטק היא לא גבוהה במיוחד. 

היום ירדתי ליטרלי לקחת משהו מהאוטו (שחונה בחנייה טאבו של הבניין), מול המדרכה 2 שוטרים עם רכב סמוי, תעלה למעלה תביא מסיכה.

מסביר שאני בסך הכל לוקח משהו מהאוטו, ושברמת העיקרון שיתקפל מהחניית טאבו שהוא חוסם הוא והזונה השניה שלידו.

כמובן יחס מזלזל, צעקני, ציני, לא האמין לי.

הרשיתי לעצמי לא להתייחס אליו לקחתי את מה שיש לי לקחת ועליתי לדירה.

יש גבול מסוים לחוצפה, שידבק בקורונה בעצמו הקוקסינל.

Just now, אקיטה said:

היום ירדתי ליטרלי לקחת משהו מהאוטו (שחונה בחנייה טאבו של הבניין), מול המדרכה 2 שוטרים עם רכב סמוי, תעלה למעלה.

מסביר שאני בסך הכל לוקח משהו מהאוטו, ושברמת העיקרון שיתקפל מהחניית טאבו שהוא חוסם הוא והזונה השניה שלידו.

כמובן יחס מזלזל, צעקני, ציני, לא האמין לי.

הרשיתי לעצמי לא להתייחס אליו לקחתי את מה שיש לי לקחת ועליתי לדירה.

יש גבול מסוים לחוצפה, שידבק בקורונה בעצמו הקוקסינל.

@החתול הצהוב מסתתר פה משהו שאתה אוהב במיוחד

10 hours ago, avi atias said:

הצעה מעניינת. 

אני מכיר שיש הלוואה כנגד קרן ההשתלמות בגובה חצי מקרן ההשתלמות. 

זו הלוואה בריבית מאוד נמוכה. אולי צריך לעשות משהו דומה גם בפנסיה.

אין שום סיבה שכאשר בנאדם, בעת חירום, צריך להשתמש בכספים שהם שלו והוא חסך, איזה בית השקעות יתפוס עליו טרמפ ויגבה ממנו ריבית על זה. לא מדבר על הלוואה כנגד קרנ"ש במצב שגרה. אנחנו לא בשגרה. 

37 דקות לפני, Dalembert said:

@החתול הצהוב מסתתר פה משהו שאתה אוהב במיוחד

ממש.

גם לא ברור למה זה הוכנס. אם היה נכתב לחילופין "היום ירדתי לקחת משהו מהאוטו" המשמעות הייתה נשארת זהה לחלוטין בהשוואה למשפט עם המילה האהובה.

53 דקות לפני, Dalembert said:

למה אתה מתכוון בהתאם? יש לדמי אבטלה תקרה, ובשביל מי שרגיל לשכר של הייטק היא לא גבוהה במיוחד. 

422 ש"ח ליום ל 125 ימים ראשונים

29 דקות לפני, snufkin said:

422 ש"ח ליום ל 125 ימים ראשונים

זו התקרה לקבלת דמי אבטלה? פשוט אף פעם לא קיבלתי, זה נראה לי לא הגיוני בכלל.

כן עכשיו ראיתי, בניגוד לעמדת ביבי ואדלשטיין. 

מיקי זוהר שלנו האהוב והטוב כבר קורא להעיף את יפעת שאשא ביטון מראשות ועדת הקורונה, אז נראה אם זה באמת יחזיק. 

לא יישארו סגורים נכון לעכשיו, הוועדה ביטלה את הסעיף בחוק שנוגע לסגירה של מכוני כושר ובריכות.

יש רביזיה (בקשה לדיון מחדש) שצפויה להתקיים בעוד כמה דקות. היא לא צפויה לעבור אבל זאת עדיין אפשרות.

עדיין לא בטוח שזה סוף הסיפור, מעריך שהממשלה תנסה לפעול במתווה אחר בנושא ובהבאת הנושא למליאה.

בתור מישהו שצופה לאחרונה לא מעט בערוץ הכנסת, ובוועדות השונות.

כפיים ליפעת שאשא ביטון שהתעקשה לקבל נתונים ועמדה בלחצים מטורפים מצד הממשלה.

13 דקות לפני, Mentel said:

בתור מישהו שצופה לאחרונה לא מעט בערוץ הכנסת, ובוועדות השונות.

כפיים ליפעת שאשא ביטון שהתעקשה לקבל נתונים ועמדה בלחצים מטורפים מצד הממשלה.

לחצים מטורפים מצד הסמרטוט רצפה מיקי זוהר שאיים עליה שהיא מחוקה בליכוד. 

31 דקות לפני, Dalembert said:

כן עכשיו ראיתי, בניגוד לעמדת ביבי ואדלשטיין. 

מיקי זוהר שלנו האהוב והטוב כבר קורא להעיף את יפעת שאשא ביטון מראשות ועדת הקורונה, אז נראה אם זה באמת יחזיק. 

הלשון שלו חומה מרוב שהיא מבלה בחלחולת של נתניהו

8 דקות לפני, קאוביין said:

לחצים מטורפים מצד הסמרטוט רצפה מיקי זוהר שאיים עליה שהיא מחוקה בליכוד. 

ברור לך שהלחצים הם לא מצד מיקי זוהר, והוא לא באמת מבצע פעולות בצורה עצמאית.

לחצים מצד ראש הממשלה, שאתמול רגע לפני ההצבעה מתקשר אליה ומאיים. והיום רגע לפני מזמן אותה לשיחה שבסופה מוציא הודעה שחדרי הכושר השארים סגורים.

ועדיין הביאה את ההחלטה להחריג את חדרי הכושר להצבעה ולבטל את הסגירה שלהם.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.