Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

9 דקות לפני, סלבה said:

על תומר יוסף שמעו והוא הצליח, לתומר שרון יש שלושה אלבומים. במפתיע או שלא אחד הוא הוציא בסמוך למחאה החברתית בזמנו שבה הוא היה יחסית בולט.

תומר יוסף הגיע עד לפיפ"א.

ביקורת רבה נשמעה על תוכנית הסיוע הכלכלית של שר האוצר החדש. ולמרות זאת, הוא המשיך לדבוק בה.

התכנית כוללת מענקים רבים למי שיחזיר עובדים מחל"ת ומחריגה עסקים שכבר החזירו.

מה שהכי אהבתי בתוכנית זה שתוך כדי ביצוע התוכנית, מחזירים את המשק לסגר ואת העובדים לחל"ת.

אשמח להסבר מה ההבדל בין "סטודיו" ל-"חדר כושר"? כוס אמק תנו להתאמן כמו בני אדם.

העיקר שבתי הכנסת, שבגל הראשון היו הגורם מספר 1 להדבקה (עכשיו לא עוקב אבל בטוח שהם שם בטופ), ימשיכו להיות פתוחים.

1 hour ago, YoniC said:

העיקר שבתי הכנסת, שבגל הראשון היו הגורם מספר 1 להדבקה (עכשיו לא עוקב אבל בטוח שהם שם בטופ), ימשיכו להיות פתוחים.

לא חושב שזה מוגדר בחוק.

מה שהכי הצחיק אותי - מה חדרי הכושר עשו? ״הפכו״ את חדרי הכושר למתחמי סטודיו. אבל, איך הם יודעים מה זה ״מתחם סטודיו״, הרי זה לא מוגדר בחוק.

שכונה.

7 דקות לפני, קמאנן said:

לא חושב שזה מוגדר בחוק.

מה שהכי הצחיק אותי - מה חדרי הכושר עשו? ״הפכו״ את חדרי הכושר למתחמי סטודיו. אבל, איך הם יודעים מה זה ״מתחם סטודיו״, הרי זה לא מוגדר בחוק.

שכונה.

אפשר להפוך גם את הבריכות למתחמי סטודיו.

1 hour ago, YoniC said:

הרוב נדבקים בכלל בבית, כי אנשים לא שומרים על הנחיות, נדבקים בחוץ ומדביקים בבית.

המכה הכי גדולה מבחינת הדבקה מחוץ לבית זה מוסדות לימוד, בבתי כנסת יש מעט נדבקים בחודשים האחרונים. לגבי חדר כושר אין ממש נתוני הדבקה וזה ממש הזוי שמחליטים לסגור אותם כברירת מחדל, ברובם דווקא מקפידים על ההנחיות ואמצעי זהירות.

10 דקות לפני, קמאנן said:

לא חושב שזה מוגדר בחוק.

שכונה.

להבנתי כבר עלו על התחמון הזה והכריחו אותם גם לסגור

1 hour ago, YoniC said:

עזבו אתכם הכל נסגר ונפתח למי שיש לובי יותר חזק ואחרי זה מתפלאים למה איבדו את הציבור.

45 דקות לפני, סלבה said:

הרוב נדבקים בכלל בבית, כי אנשים לא שומרים על הנחיות, נדבקים בחוץ ומדביקים בבית.

המכה הכי גדולה מבחינת הדבקה מחוץ לבית זה מוסדות לימוד, בבתי כנסת יש מעט נדבקים בחודשים האחרונים. לגבי חדר כושר אין ממש נתוני הדבקה וזה ממש הזוי שמחליטים לסגור אותם כברירת מחדל, ברובם דווקא מקפידים על ההנחיות ואמצעי זהירות.

לא יודע בוודאות, אבל משער שיכול להיות שיש נתונים מחו"ל לפיהם הוסקו המסקנות על ההגבלות החדשות. אולי.

בכל מקרה עושה רושם שהממשלה שלנו נתפסת כאן במערומיה כל יום מחדש. הם מסתכלים רק על הגרף של חולים קשה ומונשמים. גם כאשר היו מאות נדבקים ביום הגרף הזה לא עלה יותר מדי וזה גרם לנתניהו ואדלשטיין להתייחס למגיפה בקלות ראש מתוך מחשבה שהנזק מהטלת הגבלות עולה על הנזק בריבוי חולים. עכשיו כבר מבינים שהנזק מהתחלואה הרבה יותר חמור ממה שחשבו כי ישראל הולכת להפוך לאי מבודד ללא מסחר, השקעות מבחוץ וללא תיירות נכנסת ויוצאת. תיירות מהווה 5 אחוז מהתמ"ג שלנו- הלך פייפן. השקעות- נראה איזו חברה תקים כאן מרכז פיתוח בקרוב. וזה עוד לפני שדיברנו על צונאמי של פשיטות רגל שכבר מתחיל להרטיב לנו את הרגליים.

ההתנהלות של ממשלת הליכוד בכל מה שקשור במגיפה הזו בחודשיים האחרונים היא שערוריה. למזלם בימים האלה הכל דינאמי וניתן עדיין להכות על חטא ולהתחיל לעשות כאן סדר בעניינים. חולה שהעז לצאת מהבידוד- 6 חודשים מאסר. מבודד שהפר בידוד- 5000 שקל קנס. מארגן של אירוע המוני בניגוד להנחיות (חתונה, מסיבת סיום וכו'): 3 חודשי מאסר+ 10,000 שקל קנס. השתתפות באירוע פיראטי או אי עטיית מסכה: 1000 שקל. זה לא בעיה ליישם, פשוט צריך רצון ואז תראו איך עקומת התחלואה מתייצבת יופי. פשוט צריכים להבין ששגרת החיים חייבת להשתנות.

18 דקות לפני, ravid said:

שהנזק מהטלת הגבלות עולה על הנזק בריבוי חולים.

א. ״נדבקים״ ולא ״חולים״.

ב. זה עדיין נכון. הנזק ממגבלות חמורות עולה על הנזק של ריבוי נדבקים, כל עוד מערכת הבריאות לא מוצפת.

ג. אולי פספסת את הנושא היותר מעניין אתמול.

מסתבר שלאחרונה שינו את ההגדרה שלפיה קובעים אם חולה מוגדר קשה, והמספר האמיתי  של החולים קשה כנראה נמוך בעשרות אחוזים מהמדווח.

כרגיל יש 0 שקיפות בנתונים שעל בסיסם מקבלים החלטות.

ד. כל מדינה בעולם כרגע היא אי מבודד.

אתה סתם נתפס לפרסומים בתקשורת. 

אף מדינה לא תכניס עכשיו מאות אלפי תיירים.

זה פשוט סיכון גבוה מדי.

ה. אין שום בעיה להיות מדינה ירוקה.

תעשה 60 בדיקות למיליון תושבים כמו בתאילנד ויהיו לך כ30 מאובחנים ביום לפי הסטטיסטיקה של החיוביים.

17 דקות לפני, שי123 said:

א. ״נדבקים״ ולא ״חולים״.

ב. זה עדיין נכון. הנזק ממגבלות חמורות עולה על הנזק של ריבוי נדבקים, כל עוד מערכת הבריאות לא מוצפת.

ג. אולי פספסת את הנושא היותר מעניין אתמול.

מסתבר שלאחרונה שינו את ההגדרה שלפיה קובעים אם חולה מוגדר קשה, והמספר האמיתי  של החולים קשה כנראה נמוך בעשרות אחוזים מהמדווח.

כרגיל יש 0 שקיפות בנתונים שעל בסיסם מקבלים החלטות.

ד. כל מדינה בעולם כרגע היא אי מבודד.

אתה סתם נתפס לפרסומים בתקשורת. 

אף מדינה לא תכניס עכשיו מאות אלפי תיירים.

זה פשוט סיכון גבוה מדי.

ה. אין שום בעיה להיות מדינה ירוקה.

תעשה 60 בדיקות למיליון תושבים כמו בתאילנד ויהיו לך כ30 מאובחנים ביום לפי הסטטיסטיקה של החיוביים.

כשאני מדבר על הגבלות אני לא מדבר על סגר או על משהו קיצוני. אני מתכוון להגבלות שיאפשרו לאנשים להמשיך את חייהם במידת האפשר ככה שהמחלה לא יוצאת משליטה. תיאורטית ההגבלות האלו קיימות אבל זה על הנייר בלבד כי לאף אחד כולל נתניהו לא נראה שיש רצון אמיתי לאכוף אותן. ראה לדוגמה את הילדים ברעננה ששמו פס ועשו מסיבת סיום בשושו ועכשיו 50 מהם נדבקו והם הלכו הביתה והפיצו את הנגיף למשפחות שלהם. מישהו אמר להם משהו? הם נתנו איזשהו דין וחשבון? הם מגנים על עצמם בראיונות בתקשורת כשהם אמורים להגן על עצמם בפני שופט. רק ככה מונעים את המסיבה הבאה. אפילו לא עשו להם נו נו נו. זה פשוט לא מעניין אף אחד בממשלה. אז הגבלה קיימת אבל מעשית היא כמו אוויר. היא חסרת משמעות.

היום אף מדינה לא תכניס אלפי תיירים אבל עוד 3 חודשים מדינות כבר יתחילו לעשות את זה. מדינות יתחילו לקיים שגרת מגיפה תחת מגבלות. גם אנחנו נבין את זה ותחיל בסופו של דבר רק חבל שזה יהיה אחרי עוד כמה מאות מתים שאפשר היה למנוע.

14 דקות לפני, ravid said:

כשאני מדבר על הגבלות אני לא מדבר על סגר או על משהו קיצוני. אני מתכוון להגבלות שיאפשרו לאנשים להמשיך את חייהם במידת האפשר ככה שהמחלה לא יוצאת משליטה. תיאורטית ההגבלות האלו קיימות אבל זה על הנייר בלבד כי לאף אחד כולל נתניהו לא נראה שיש רצון אמיתי לאכוף אותן. ראה לדוגמה את הילדים ברעננה ששמו פס ועשו מסיבת סיום בשושו ועכשיו 50 מהם נדבקו והם הלכו הביתה והפיצו את הנגיף למשפחות שלהם. מישהו אמר להם משהו? הם נתנו איזשהו דין וחשבון? הם מגנים על עצמם בראיונות בתקשורת כשהם אמורים להגן על עצמם בפני שופט. רק ככה מונעים את המסיבה הבאה. אפילו לא עשו להם נו נו נו. זה פשוט לא מעניין אף אחד בממשלה. אז הגבלה קיימת אבל מעשית היא כמו אוויר. היא חסרת משמעות.

היום אף מדינה לא תכניס אלפי תיירים אבל עוד 3 חודשים מדינות כבר יתחילו לעשות את זה. מדינות יתחילו לקיים שגרת מגיפה תחת מגבלות. גם אנחנו נבין את זה ותחיל בסופו של דבר רק חבל שזה יהיה אחרי עוד כמה מאות מתים שאפשר היה למנוע.

אז אתה מדבר על אכיפה ולא על מגבלות.

אתה באמת חושב שאם היינו עכשיו או עוד 3 חודשים במצב של עשרות נדבקים ביום, ביבי היה מאשר להכניס אלפי תיירים ביום עם סיכוי לקלקל את ההישג הגדול שלו?

זה מדע בדיוני.

עריכה:

אי אפשר למנוע את מאות המתים האלה, אפשר רק לדחות את הקץ.

בסופו של דבר אתה צריך למצוא איזון בין הנזק הבריאותי של הקורונה לבין הנזק הבריאותי והכלכלי של הצעדים נגד הקורונה.

50 דקות לפני, שי123 said:

אז אתה מדבר על אכיפה ולא על מגבלות.

אתה באמת חושב שאם היינו עכשיו או עוד 3 חודשים במצב של עשרות נדבקים ביום, ביבי היה מאשר להכניס אלפי תיירים ביום עם סיכוי לקלקל את ההישג הגדול שלו?

זה מדע בדיוני.

עריכה:

אי אפשר למנוע את מאות המתים האלה, אפשר רק לדחות את הקץ.

בסופו של דבר אתה צריך למצוא איזון בין הנזק הבריאותי של הקורונה לבין הנזק הבריאותי והכלכלי של הצעדים נגד הקורונה.

אני בהחלט רואה מצב שמדינות מכניסות מאות אלפי תיירים בכפוף להגבלות כאלו ואחרות כמו איכון סלולרי, הצגת בדיקה שלילית או ביצוע בדיקה מהירה, כשתהיה כזו, לפני עליה למטוס. מדינות יתחילו לעשות את זה בקרוב.

בהחלט אפשר למנוע את המתים האלה. יהיה הבדל גדול מאוד במספר הנפטרים אם נגיע לחיסון אחרי 50 אלף נדבקים או אחרי 100 אלף. 

אתה צריך להבין שאני לא מטיף פה לסגר. ממש לא. אני ואתה למעשה אומרים את אותו הדבר רק מכיוון אחר: אני טוען שעל מנת להקטין ככל הניתן את הפגיעה בכלכלה הממשלה צריכה לבחור נכון את ההגבלות שהיא מטילה ולאכוף אותן ביד ברזל. היום יש כמה ילדים מרעננה שאחראים ל-54 חולים כשהם עשו את זה ביודעין תוך שהם זרקו זין על ההנחיות, ולא רק שהם לא נותנים איזה דין וחשבון, הם מתראיינים בפנים גלויות בתקשורת ופשוט לא שמים זין על אף אחד. הם עושים את זה רק מסיבה אחת- כי הם יודעים שזה לא באמת מעניין אף אחד בממשלה. זה עניין את בכירי משרד הבריאות אבל הם כבר נשברו וברחו משם בגלל שלא נתנו להם למלא את תפקידם. וזהו. חוץ מהם זה לא מזיז לאף אחד בעיקר לא לאדון נתניהו שאולי יתעורר כשה-g20 והאיחוד יודיעו שאין כניסה למי שהגיע מישראל.

מסיבות, ברים, בתי כנסת, אולמות אירועים, חדרי כושר, הופעות- כל מה שעלול להיות מוקד הדבקה שלא ניתן לתת לו מענה שיצמצם את זה והוא לא הכרחי חייב להסגר לאלתר והמדינה צריכה לפצות את המעסיקים. משרדים וחנויות: להמשיך להפעיל כמה שאפשר תחת התאמות. במקביל הכשרה של מאות פקחים שיכולים להכנס לבנייני משרדים ולבדוק שההנחיות נשמרות ומי שלא- קנסות גבוהים מאוד כפי שציינתי קודם, ואישום פלילי יעשו את עבודת ההתראה.

10 hours ago, שי123 said:

לא מבין איך מישהו שחי פה יכול להגיד דבר כזה.

מיליוני אנשים עדיין מנסים להתאושש מהסגר הקודם.

מדהים איזה יחסי ציבור יש לקורונה.

הטבעת מתהדקת, שומע על נשאים מכל מקום. המגיפה נראה שהתפרצה שוב בישראל.

לא תצליח לעצור את שרשרת ההדבקה בלי סגר משמעותי.

יכול להיות שהסגרים המקומיים ידחו מעט את העליה במאושפזים אבל בשלב זה רק סגר משמעותי יקטע את ההדבקה.

מאז ומעולם זו הדרך להתמודד עם מגיפות.

הטעות הייתה הפתיחה המהירה וליקויים בבקרת המגיפה.

13 hours ago, מכביסט לעד said:

הטעות הייתה שהציבור שם זין ועשה מסיבות ומחאות ענק והתסתובב בלי מסיכות.

שהציבור רואה איך המנהיגים שלו מתנהגים, הוא מתנהג בהתאם. אם אני מנהל צוות עובדים ודורש מהם דברים שאני בעצמי לא מיישם, זה לא יתבצע. ככה זה עובד. 

14 hours ago, מכביסט לעד said:

הטעות הייתה שהציבור שם זין ועשה מסיבות ומחאות ענק והתסתובב בלי מסיכות.

ואיך הציבור יכול לעמוד בהנחיות שהפוליטיקאים ואלו שאמורים להיו מנהיגים בעצמם לא עומדים בזה? שפותחים וסוגרים דברים לפי פוליטיקה ועוד.

נרדמנו בשמירה, היה ברור שתגיע זריקת זין, חלק מהעניין הוא שנתנו לזה יד ואיפשרו את זה. גם כשכבר עושים אכיפה אז מרכזים הרבה מידי מאמץ איפה שלא צריך (מרחבים פתוחים) ופחות מידי איפה שכן (התקהלויות, מקומות סגורים )

אני רואה את עצמי כאזרח שומר חוק שעד לא ממזמן אפילו דוח חניה לא היה לו.

אבל המסכה הזאת בלתי אפשרית, אני לא מצליח לנשום כמו שצריך, אני גם בספק כמה זה אפקטיבי.

3 hours ago, antonio_margheriti2 said:

אני רואה את עצמי כאזרח שומר חוק שעד לא ממזמן אפילו דוח חניה לא היה לו.

אבל המסכה הזאת בלתי אפשרית, אני לא מצליח לנשום כמו שצריך, אני גם בספק כמה זה אפקטיבי.

אתה אזרח שומר חוק עד שהחוק לא מתאים לך

23 hours ago, ravid said:

אני בהחלט רואה מצב שמדינות מכניסות מאות אלפי תיירים בכפוף להגבלות כאלו ואחרות כמו איכון סלולרי, הצגת בדיקה שלילית או ביצוע בדיקה מהירה, כשתהיה כזו, לפני עליה למטוס. מדינות יתחילו לעשות את זה בקרוב.

בהחלט אפשר למנוע את המתים האלה. יהיה הבדל גדול מאוד במספר הנפטרים אם נגיע לחיסון אחרי 50 אלף נדבקים או אחרי 100 אלף. 

אתה צריך להבין שאני לא מטיף פה לסגר. ממש לא. אני ואתה למעשה אומרים את אותו הדבר רק מכיוון אחר: אני טוען שעל מנת להקטין ככל הניתן את הפגיעה בכלכלה הממשלה צריכה לבחור נכון את ההגבלות שהיא מטילה ולאכוף אותן ביד ברזל. היום יש כמה ילדים מרעננה שאחראים ל-54 חולים כשהם עשו את זה ביודעין תוך שהם זרקו זין על ההנחיות, ולא רק שהם לא נותנים איזה דין וחשבון, הם מתראיינים בפנים גלויות בתקשורת ופשוט לא שמים זין על אף אחד. הם עושים את זה רק מסיבה אחת- כי הם יודעים שזה לא באמת מעניין אף אחד בממשלה. זה עניין את בכירי משרד הבריאות אבל הם כבר נשברו וברחו משם בגלל שלא נתנו להם למלא את תפקידם. וזהו. חוץ מהם זה לא מזיז לאף אחד בעיקר לא לאדון נתניהו שאולי יתעורר כשה-g20 והאיחוד יודיעו שאין כניסה למי שהגיע מישראל.

מסיבות, ברים, בתי כנסת, אולמות אירועים, חדרי כושר, הופעות- כל מה שעלול להיות מוקד הדבקה שלא ניתן לתת לו מענה שיצמצם את זה והוא לא הכרחי חייב להסגר לאלתר והמדינה צריכה לפצות את המעסיקים. משרדים וחנויות: להמשיך להפעיל כמה שאפשר תחת התאמות. במקביל הכשרה של מאות פקחים שיכולים להכנס לבנייני משרדים ולבדוק שההנחיות נשמרות ומי שלא- קנסות גבוהים מאוד כפי שציינתי קודם, ואישום פלילי יעשו את עבודת ההתראה.

אני טוען משהו אחר.

הנגיף מתפשט בכל מקום שבו פותחים את המשק בכל מקום בעולם.

גרף ההתפשטות תלוי מאוד בכמות הבדיקות.

הידיעות על הידבקויות במסיבות בניגוד לנהלים מאוד סקסיות, אבל אלה מספרים בטלים בשישים יחסית להתפשטות בקהילה במקומות שפשוט פתוחים, כמו תחבורה ציבורית.

אי אפשר למנוע את המתים כי מהלך החיים מכתיב את ההתנהלות. זה כולל אכיפה סבירה ולא לנהוג כאילו אנחנו בדיקטטורה.

בסך הכל הנזק של הקורונה לא מצדיק שיבוש גדול מדי בחיים של מיליוני אזרחים.

אין מה לעשות, ימותו אנשים מקורונה כמו שמתים מהרבה סיבות אחרות שהיו יכולים לטפל בהן הרבה יותר טוב.

פשוט לקורונה יש יחסי ציבור אדירים.

23 hours ago, itanar said:

הטבעת מתהדקת, שומע על נשאים מכל מקום. המגיפה נראה שהתפרצה שוב בישראל.

לא תצליח לעצור את שרשרת ההדבקה בלי סגר משמעותי.

יכול להיות שהסגרים המקומיים ידחו מעט את העליה במאושפזים אבל בשלב זה רק סגר משמעותי יקטע את ההדבקה.

מאז ומעולם זו הדרך להתמודד עם מגיפות.

הטעות הייתה הפתיחה המהירה וליקויים בבקרת המגיפה.

ואיפה בדיוק הבעיה שיש נשאים בכל מקום?

זה חלק מהחיים לצד הקורונה.

כל עוד אין סכנה לקריסה של מערכת הבריאות, ואנחנו רחוקים משם מאוד, אין עם זה באמת בעיה.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.