Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

4 hours ago, Krishi said:

אנשים כולל התקשורת כנראה לא מבינים שאנחנו באיזה משבר עולמי כזה שמשפיע על כולם אינדובידואלים ומדינות כאחד.

בין אם הפעולות של הממשלה מספיקות כדי לעזור או לא אנשים צריכים לקחת אחריות על המשפחה שלהם. ואם אין עבודה בתחום שילכו לעבוד בתור שליחים, מלקטי מזון בסופרים, מנקי רחובות אם צריך. יש כל כך הרבה עבודות שאפשר לעבוד בהן במקום לשבת בבית לבכות על מר גורלם ולהפיל הכל על הממשלה.

צודק 100 אחוז, אפשר להאשים את הממשלה ולדרוש כספים (בעיקר מה שהם שילמו לאורך השנים), אני באמת מאמין שהממשלה עושה את הפעולות שהיא חושבת שנכונות על מנת לתמוך באזרח הקטן כמה שיותר.

אבל האחריות הגדולה היא גם של אותו אזרח, יש לא מעט מקומות שמגייסים עכשיו עובדים ואנשים לא מגיעים בגלל שחושבים שהעבודה תבזה אותה.

היה יריד תעסוקה באילת (עיר עם למעלה מ50% מובטלים) והצליחו לגייס רק 5 עובדים. בגלל זה צריכים לתת אישור ל1,500 ירדנים שיתפסו את מקומות העבודה של המובטלים.

אמא שלי, אישה בת 55, הבינה שהיא צריכה להכניס כסף בתקופה הזו במקום לשבת בבית. אז היא הורידה מהאגו שלה והלכה לעבוד כמלקטת מזון בסופר. ברגע שהמצב ישתפר היא תחזור לעיסוק המקורי שלה.

זה לא סותר.

הממשלה מצופה לפעול למען האזרח הקטן.

והאזרח מצופה לפעול למען האזרח הקטן.

אני לא חושב שהפואנטה של אותו אמן ילדים היא לא להתבזות כעובד ניקיון וכו'.

אלא שהוא רוצה לעבוד במקצוע שלו (באמת, לא כמו ציון ברוך במערכון הפילים הלבקנים).

אני חושב שזה צורך חיוני שילדים ישמרו על שפיות דרך פעילויות במיוחד בתקופת משבר, ולא איזו גחמת אינטרס כספי שלו.

יש צורך לקיים מטעם הציבור, כמדיניות פעילויות שהן חיוניות לנפש (כגון ספורט) על אף שהן לא חיוניות להישרדות הפיזית (רשתות מזון, אבטחה, בתי מרקחת וכו').

סליחה על ההשוואה המוגזמת, אבל יש בקיבוץ גבעת חיים איחוד בעמק חפר מוזיאון להנצחת השואה שעוסק בזיכרון של בית טרזין ומובאים בו בדיוק הסיפורים הללו מהזווית של התרבות, האמנות, והבידור בצל השואה.

כן, בידור בשואה.

במיוחד לילדים (אך לא רק!)

בגטו טרזין פעל קומיקס שבועי, תיאטרון בובות בבית יתומים, ופולקלור שלם סביב החיים בגטו.

עם כל הכבוד לקורונה, זו בקושי "מגפה" והשנה היא 2020 (מצטער חתול, זה ביטוי רלוונטי בהקשר היסטורי) ואנחנו לא בשואה.

אין שום סיבה שממשלה לא תפעיל מדיניות שתומכת בפעילויות חיונית לנפש (ושהיא לא רק הישרדות פיזית) ותתייחס לאמן ילדים כאילו שזו צרה פרטית שלו.

בשואה עשו את זה כהישרדות, מוטב שפה שזה יותווה כמדיניות.

אה שכחתי.

בשביל מדיניות צריך ממשלה.

ובשביל כזו צריך שיהיו חברים אנשים שמשרתים את הציבור.

אבל מחילה, הם בדיוק לא יהיו פנויים ב- 4 שנים הקרובות, הם יתעסקו בלשרת את הכסא של עצמם.

ביי.

אתה מחפש ברצינות הגיון בהחלטות בארץ?

הכל למראית עין כדי שלא יוכלו להאשים את מקבלי ההחלטות שלא נקטו בצעדים כלשהם.

אף אחד לא מספיק אמיץ לקבל החלטות הגיוניות, כמו שאין שום בעיה בזה שאנשים הולכים לים וגם מסתובבים שם בלי מסכה באוויר הפתוח.

image.thumb.png.9baa59694b8788dac207ae6064b26c22.png

מעניין שאין אף מדינה שהנתונים שלה נראים ככה, זה מתחלק למדינות שנמצאות ב"גל ראשון" / כאלה שהתחלואה בירידה / מדינות שהסגר הוריד את התחלואה לרצפה, בצרפת למשל התחילו לחזור לשגרה כבר לפני חודש וחצי, אז מאוד מעניין העניין הזה שאנחנו היחידים שמראים סימפטומים של "גל שני".

*תיקון: צ'כיה/סרביה קצת דומה לנו, אבל זהו. 

רק על סמך העין, נראה שיש הבדל מהותי בקצב הגידול של ההדבקות היומיות.

יכול להיות בעקבות קצב הגידול בבדיקות במהלך מרץ. 

מצד שני, כמות הבדיקות היום גדולה מאשר במרץ.

לא זוכר מתי התחילו ההגבלות במרץ, אבל כיום אין הגבלות כמעט, וכמעט כל העסקים חזרו לפעול. 

image.png.e97428440865dcab776224856dc1958d.png

1 hour ago, sveta said:

image.thumb.png.9baa59694b8788dac207ae6064b26c22.png

מעניין שאין אף מדינה שהנתונים שלה נראים ככה, זה מתחלק למדינות שנמצאות ב"גל ראשון" / כאלה שהתחלואה בירידה / מדינות שהסגר הוריד את התחלואה לרצפה, בצרפת למשל התחילו לחזור לשגרה כבר לפני חודש וחצי, אז מאוד מעניין העניין הזה שאנחנו היחידים שמראים סימפטומים של "גל שני".

*תיקון: צ'כיה/סרביה קצת דומה לנו, אבל זהו. 

אי אפשר להשוות את הנתונים בין מרץ ליוני, כי במרץ לא בדקו אנשים ללא תסמינים.

היו כנראה יותר מ10 נדבקים ללא תסמינים שלא אובחנו על כל חולה אחד עם תסמינים שאובחן.

אתה לא יודע מה העליה במאובחנים עכשיו אומרת בלי להכניס לניתוח את מספר הבדיקות ואת מדיניות הבדיקות - כלומר את מי בודקים.

35 דקות לפני, ג'ורדי said:

מה התחזיות הריאליות לחיסון מישהו יכול לתת קצת מידע בנושא?

בדרך כלל לוקח שנה וחצי עד שנתיים להוציא חיסון מתחילת הפיתוח.

אולי פה יזדרזו ויוציאו תוך שנה. כלומר, באיזור פברואר-מרץ. אבל לא הייתי בונה על זה.

אחר כך גם צריך לייצר מספיק חיסונים ולספק לכמה מיליארדים של אנשים. גם זה יקח המון זמן.

תכלס, במיוחד באירועים של ימי הולדת וכאלה.

אף פעם לא הבנתי מה הקטע לחגוג יום הולדת, לילדים סבבה, אבל כאדם בוגר? למי איכפת? כוסאמק, להתבגר זה מבאס ת'תחת, תן לשכוח.

זוכרים שאני ועוד 2 משתמשים הזהרנו ממה שהולך לקרות אם המשטרה תמשיך להיכנס לתחת של החרדים? זוכרים שצחקתם ואמרתם שמגיע להם?

https://www.udrop.com/a95/VID_20200703_161804_614.mp4

9 דקות לפני, סטלן בטלן השמן said:

זוכרים שאני ועוד 2 משתמשים הזהרנו ממה שהולך לקרות אם המשטרה תמשיך להיכנס לתחת של החרדים? זוכרים שצחקתם ואמרתם שמגיע להם?

https://www.udrop.com/a95/VID_20200703_161804_614.mp4

מה אתה בא להראות פה בדיוק?

בפעם האחרונה שבדקתי אם שוטר תופס אותך מבצע עבירה אתה לא יכול להסתובב ולהמשיך ללכת כאילו כלום. אם הוא היה מבצע עבירת תנועה, נתפס ושם קצוץ על השוטר אז היו צריכים להתנהג איתו אחרת?

אני לא מבין מה אתה בא להראות פה.

וזה שמצלם את הסרטון וצועק על השוטרים שהם גסטאפו בכלל מפגר עם תעודות.

תמיד מצחיק אותי לראות את כל הסירטונים האלה של אנשים שמתלוננים על אלימות משטרתית לא מוצדקת. שהיא בהחלט קיימת בהמון מקומות, רק שבסרטונים האלה בדרך כלל רואים את השוטר (בד"כ זה מהכחולים לא מהיס"מ) מדבר שעה עם הבן אדם, מנסה לשכנע אותו, מתחנן בפניו, ורק בסוף שהוא לא מקשיב להוראות השוטר, מנסה לברוח, לא מזדהה, תוקף את השוטר מילולית, מחליטים לעצור אותו. מה הגאון עושה? מתנגד בכח למעצר, חווה מעצר אלים ומוסיף לעצמו עוד אישום. ואז באים כל הצדיקים מסביב ומתחילים לצעוק על השוטרים למה הם משתמשים באלימות ומה כבר הוא עשה חחח

לא מבין מה רואים בסרטון, ממה שהבנתי ביקשו ממנו כמה דקות להזדהות והוא לא הסכים ובסוף התחיל ללכת אז עצרו אותו. 

זה החוק במדינת ישראל מה לעשות.

בשונה מארה"ב שם לא חייב להזדהות בפני שוטר, כנראה ראה יותר מדי סרטונים של פתיתי שלג מארה"ב וחשב שזה יעבוד בארץ. 

לא רואה פה אלימות משטרתית, שברור שהיא קיימת בארץ כמו שראינו לא מזמן עם אוהדי מכבי. 

במקומות אחרים בעולם הוא כבר היה מקבל פצצות לראש ואלה שצילמו כבר היו עם רגליים מרוסקות

אז עם כל הכבוד לצעקות גסטאפו וגרמניה הנאצית, שיגידו תודה.

5 hours ago, Krishi said:

תמיד מצחיק אותי לראות את כל הסירטונים האלה של אנשים שמתלוננים על אלימות משטרתית לא מוצדקת. שהיא בהחלט קיימת בהמון מקומות, רק שבסרטונים האלה בדרך כלל רואים את השוטר (בד"כ זה מהכחולים לא מהיס"מ) מדבר שעה עם הבן אדם, מנסה לשכנע אותו, מתחנן בפניו, ורק בסוף שהוא לא מקשיב להוראות השוטר, מנסה לברוח, לא מזדהה, תוקף את השוטר מילולית, מחליטים לעצור אותו. מה הגאון עושה? מתנגד בכח למעצר, חווה מעצר אלים ומוסיף לעצמו עוד אישום. ואז באים כל הצדיקים מסביב ומתחילים לצעוק על השוטרים למה הם משתמשים באלימות ומה כבר הוא עשה חחח

בגלל זה המשטרה החלה לרשת את השוטרים במצלמות גוף - משנה לחלוטין את התמונה.

13 hours ago, Armagedon said:

בגלל זה המשטרה החלה לרשת את השוטרים במצלמות גוף - משנה לחלוטין את התמונה.

זה משנה את התמונה בעיקר מבחינת המשטרה והיכולת שלה לבחון את התנהלות השוטרים ולהתגונן מבחינת הצורך בהוצאה של הודעות לתקשורת דרך מערך דוברות.

הבעיה היא ההפצה של הסרטונים האלו, שבדרך כלל מתחילים מהסוף ומופצים באופן מיידי בערוצי תקשורת שונים וברשתות חברתיות תחת הכותרת "אלימות משטרתית". 

פשוט בדיחה העניין הזה של משרד הבריאות אחרי זה יבואו ויאשימו את הציבור שהוא מחפף. תחשבו כמה אנשים בטעות שלחו סתם לבידוד ויותר חמור כמה אנשים לא הודיעו להם שהם נדבקו. אני רוצה לראות את הפוליטיקאי החצוף הבא שיאשים את הציבור. 

8 hours ago, הנדון said:

פשוט בדיחה העניין הזה של משרד הבריאות אחרי זה יבואו ויאשימו את הציבור שהוא מחפף. תחשבו כמה אנשים בטעות שלחו סתם לבידוד ויותר חמור כמה אנשים לא הודיעו להם שהם נדבקו. אני רוצה לראות את הפוליטיקאי החצוף הבא שיאשים את הציבור. 

אבל הציבור גם אשם.

בכל יום שאני הולך לשים את הילדים בבית הספר/בגן אני צריך לעבור ליד בערך עשרה אנשים בוגרים בלי מסיכות. כולל אנשים בתפקיד רשמי כמו שומר.

כאילו בחיאת לשים מסיכה היתה בערך המגבלה היחידה בחודש יוני. מה הפאקינג סיפור שלכם?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.