Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

11 דקות לפני, שי123 said:

ואיך זה קשור למה שרשמתי?

יש הבדל עצום בין להגיד שנדבקו בקורונה 50% מהאוכלוסיה ומתו מתוכם 1 מכל 1000, לבין להגיד שנדבקו 0.5% ומתוכם מתו 1 מכל 10.

במחוז ברגמו חיים 450 אלף איש 

נגיד ובאמת חצי מהם נדבקו זה 225 אלף איש 

מתו שם 14 אלף איש 

אתה מבין שזה 6.2% ? 

*עריכה תיקון : מתו 2900 

זה מעל 1% 

15 דקות לפני, קאוביין said:

במחוז ברגמו חיים 450 אלף איש 

נגיד ובאמת חצי מהם נדבקו זה 225 אלף איש 

מתו שם 14 אלף איש 

אתה מבין שזה 6.2% ? 

לא יודע מאיפה אתה מביא את הנתונים.

לפי הכתבה שאני מצאתי, היו שם 13,600 חולים מאובחנים. אתה טוען שכל המאובחנים מתו?

בלומברדי היו 16,000 מתים, אבל האוכלוסיה שם היא 10 מיליון.

עריכה:

בכל מקרה ברור שלגיל הממוצע של האוכלוסיה תהיה השפעה על אחוז התמותה.

זה נכון כמעט לכל מחלה.

1 hour ago, שי123 said:

אם בקורונה היו נדבקים 50%, אחוזי התמותה היו הרבה יותר נמוכים משפעת.

אחוזי התמותה משפעת מבוססים על מודלים שיש איתם ניסיון של שנים רבות.

הבעיה המרכזית עם קורונה הוא שאין חיסון שיכול להגן על האוכלוסיה בסיכון.

תוסיף לזה התפשטות מהירה ותקופת דגירה ארוכה יותר וקיבלת וירוס הרבה יותר בעייתי, אבל זה לא קשור לאחוזי תמותה.

איך זה לא קשור אם אין חיסון? ברור שזה משפיע על אחוזי התמותה.

אם אתה רוצה באמת להשוות זה רק אחרי שיהיה חיסון

שאלה:

אם לפי כמה וכמה סקרים סרולוגים שבוצעו גם בארץ וגם בעולם, 2-4 אחוז מהאוכלוסייה כבר מכילים נוגדני קורונה ולא ידעו בכלל שחטפו את הוירוס, האם זה אומר שחשיפה לכמות קטנה מאוד של הוירוס לא מספיקה כדי לגרום לתחלואה אבל כן מחסנת את הגוף?

28 דקות לפני, ravid said:

שאלה:

אם לפי כמה וכמה סקרים סרולוגים שבוצעו גם בארץ וגם בעולם, 2-4 אחוז מהאוכלוסייה כבר מכילים נוגדני קורונה ולא ידעו בכלל שחטפו את הוירוס, האם זה אומר שחשיפה לכמות קטנה מאוד של הוירוס לא מספיקה כדי לגרום לתחלואה אבל כן מחסנת את הגוף?

לא יודע אם קיים מושג כזה "חשיפה לכמות קטנה של הוירוס" זה לא קרינה. בנאדם שנדבק בקורונה, אם יפתח או לא יפתח תסמיני מחלה זה עדיין סימן שאלה. 

זה כנראה יותר קשור לגנטיקה מאשר לסוג ההדבקה שהיתה לו, לדוגמא אם עשה אורגיה עם חולי קורונה במצב קשה או עם חולה קורונה ללא תסמינים השתעל לידו במשך שנייה. 

אני מקווה שלפחות למקבלי ההחלטות יש את הנתון של איזה אחוז מהמאובחנים עכשיו הם סימפטומתים.

לפני שבוע בערך שינו את מדיניות הבדיקות והתחילו לבדוק אנשים ללא תסמינים.

איך אפשר להשוות את מספרי המאובחנים עכשיו למה שהיה לפני השינוי הזה?

לדוגמא, בגימנסיה בירושלים פורסם ש65% מהמאובחנים היו ללא סימפטומים.

לפי מדגם סרולוגי ראשון, נדבקו בישראל כ200 אלף אנשים, כלומר יותר מפי 10 ממספר המאובחנים הרשמי.

איך אפשר לדבר על קצב הכפלה במצב כזה?

ברור שמגלים הרבה יותר חולים כשבודקים גם אסימפטומטים שבאו במגע עם חולים מאומתים.

On 10.6.2020 at 09:15, ravid said:

שאלה:

יש גם עניין של נוגדנים מזנים קרובים, בסופו של יום יש הרבה מאוד זני קורונה גם לפני covid 19.

יש הרבה מידע שחסר, מה שברור הוא שאפשר וצריך לחיות עם זה. 

סגר זו תגובה חסרת פרופורציה.

ממוצע תמותה יהיה נכון לבדוק על כל 2020.

סביר מאוד להניח שחלק לא מבוטל כלל מהמתים מקורונה היו מתים בשנה הזו גם כך.

צריך לזכור את גילאי המתים, והעובדה שגם אנשים עם מחלות סופניות שנשאו את הנגיף נספרו כמתי קורונה.

סביר להניח ש2020 יהיה תמותה גבוהה יותר, אבל כנראה שלא חריגה במימדים שאנשים חשבו במרץ ביחס לשנה עם שפעת חזקה מהרגיל למשל.

ההשוואות החוזרות ונשנות של ישראל לאיטליה, ספרד וכו' הן גם כן משוללות מהיסוד, וזה טוב בעיקר להצגות של ביבי, וההפחדות של סימן טוב.

באסיה כולה, שאיזה חצי מהכדור ואף יותר חי שם, מתו קצת יותר מאיטליה אם אני לא טועה, ופחות מבריטניה לבדה. ברור שזה לא הגיוני בשום צורה או שיש השפעה מכרעת לגנטיקה ומיקום גאוגרפי.

כאמור זה מידע שחסר.

סיכום השבוע האחרון: המצב נראה לא טוב. כל מגמות הירידה נבלמו ועברו לעלייה מחדש. אין אף מדינה ברשימה שרואים בה את הסוף

העולם 

חולים פעילים: עליה 0.99%

חולים חדשים: עליה 3.47%

ישראל 

חולים פעילים: עליה 4.68%

ארה 

חולים פעילים: עליה 0.84%

חולים חדשים: עליה 1.68%

ברזיל 

חולים פעילים: עליה 1.69%

חולים חדשים: עליה 1.73%

רוסיה 

חולים פעילים: עליה 0.29%

חולים חדשים: ירידה  3.13%

הודו 

חולים פעילים: עליה 1.86%

חולים חדשים: עליה  6.9%

בריטניה 

חולים חדשים: ירידה 3.8%

גרמניה 

חולים פעילים: עליה 0.79%

מי שחשב שהמספרים לא יעלו אחרי שיפתחו את הסגרים סתם השלה את עצמו.

המטרה של הסגר ברוב המדינות היתה להאט את ההדבקה כדי שמערכת הבריאות תוכל להתמודד עם מספר החולים.

די ברור כבר שריחוק חברתי מספיק מאט את ההדבקה כדי לשיג את המטרה הזאת, ולכן אין מה להתרגש מהמספרים.

בנוגע לארץ, המספרים בכלל חסרי משמעות.

כל עוד אין מידע מה אחוז המאובחנים ללא סימפטומים, אי אפשר להסיק כלום מהמידע.

היום בחדשות פרסמו שבמאי אחוז המאובחנים ללא סימפטומים היה 48% מכלל המאובחנים, לעומת מרץ שאז מספר המאובחנים ללא סימפטומים היה 19%.

זה הבדל עצום.

6 דקות לפני, Shlomix said:

העיקר שהחום הורג את הוירוס.

למה אני ממשיך להיות מופתע כל פעם מחדש מרמת הניתוק

ככה זה כשאתה חולה בשפעת עם יחצ

1 hour ago, Shlomix said:

בעיקרון מאז שיא החום שפקד אותנו ב 16 למאי, כמות המתים בירידה מתמדת. אבל עדיין קשה להסיק מהנתונים הרבה. יש כאלה שיטענו שהחום עוזר לגוף להתמודד עם הנגיף.

נתונים שבועיים: (כחול - נדבקים, אדום - מתים, ירוק - מחלימים). 

בחץ, תחילת העלייה בכמות הנדבקים השבועית.

לא ברור אם המתים האחרונים הם נדבקים מהחודש האחרון.

image.png.334899254965c812bd88025061adaaec.png

ואלה נתוני הטמפרטורה:

חודש מאי: (שיא חום יומי בכתום, שפל בכחול)

image.png.c8eaec3f13c4a5e7b546ec720e53497d.png

חודש יוני: (ב X, תחזית להמשך החודש)

image.png.5f4cad9e29196a1167164ce92d39048a.png

4 hours ago, Shlomix said:

חום הורג כל וירוס.

מבלבלים פה הרבה מושגים ואז קל לעוות.

בקיץ ההדבקה במקומות פתוחים היא קטנה עד כדי ספק אם קיימת, וההתקהלות ההמונית בחופי הים דוגמא לא רעה.

עיקר ההדבקות נעשות במקומות סגורים ומוזגים, ראה הגימנסיה, וכבר נטען שברור שפה החום כבר לא פאקטור.

בישראל אין שום התנהלות סדורה, לכן זה לא מפתיע שהגענו למצב שיהיה לא קל לבלום.

הפיזור הוא נרחב ולא נקודתי, ואין שום אופרציה שנועדה לצמצם.

נקווה שלפחות השכילו לבודד את בתי האבות בצורה טובה יותר, כי ברור שמספרים גדולים יותר זה רק עניין של זמן והסוסים כבר די ברחו מהארווה.

ההנחה שלי היא שברוב העולם ילמדו פשוט לחיות עם הנגיף.

בואו נזכור ש0 חולים מעולם לא הייתה המטרה.

המטרה זה רק שליטה מסוימת ואי הגעה למצב של קריסה.

בישראל מעולם לא היינו קרובים לנקודה הזו, לכן גם טענתי בזמנו שהסגר הקיצוני שנעשה כאן הוא טעות. היה מקום לסגר, אך היה צריך להיות קל הרבה יותר מבחינת מקומות עבודה.

הורידו את המשק על הברכיים ופגעו בצעדים עתידיים שיהיה קשה פי כמה לעשותם, כי ההשלכות יהיו קשות יותר.

לעצור את העולם זה לא ממש אפשרי. גם לא מוצדק למען האמת.

יצטרכו למצוא איזון מסוים עד שתהיה תרופה/חיסון.

2 hours ago, antonio_margheriti2 said:

אני לא אוהב כשילדים שהופכים להיות כלי שרת במאבק כלשהו של הוריהם. אני מקווה שזה חוסר מודעות כלשהו מאשר מעשה מתוכנן שלוקח בחשבון את ההשלכות של הדבר. חושב שלעולם לא הייתי מציב בקו החזית של מאבק אישי שלי את ילדיי גם אם זה יתן לי את החשיפה שאני אולי זקוק לה. ברמה המקצועית שהם התייחסו אליה - אין עוררין שזה לא נעים להקדיש את חייך למשהו מסוים ושלפתע הוא נקטע ,אבל המצב הנוכחי מצריך את כולם לשנות כיוון באופן קבוע/זמני כי אין יותר מדי ברירות. זה לא משהו אישי נגדם חלילה, מניח שזה רלוונטי להרבה מאד אנשים.

הוא כתב בפייסבוק "עשיתי כל מיני דברים" ולצערי לא נשאל היום באולפן האם הוא עובד במשהו והאם הוא מעוניין במציאת עבודה. אני חושב שהיה ראוי יותר לנצל את הבמה ולנסות למצוא באמצעותה עבודה כלשהי מאשר לנגח באופן חסר תועלת את הביטוח הלאומי והממשלה בדרישה למתן כספים. מעריך ומאמין שמי שבאמת זקוק לעבודה ומצוי במצב של הישרדות יומיומי לא יוכל להגיע לראיון באולפן של ניב רסקין בשמונה בבוקר כי הוא בדיוק עובד במה שהזדמן לו באותו הרגע.

אנשים כולל התקשורת כנראה לא מבינים שאנחנו באיזה משבר עולמי כזה שמשפיע על כולם אינדובידואלים ומדינות כאחד.

בין אם הפעולות של הממשלה מספיקות כדי לעזור או לא אנשים צריכים לקחת אחריות על המשפחה שלהם. ואם אין עבודה בתחום שילכו לעבוד בתור שליחים, מלקטי מזון בסופרים, מנקי רחובות אם צריך. יש כל כך הרבה עבודות שאפשר לעבוד בהן במקום לשבת בבית לבכות על מר גורלם ולהפיל הכל על הממשלה.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.