Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

איך אפשר לדבר על חזרה לשגרה כשאתמול במקום שנהיה 29 אלף צופים בבלומפילד באו כמה מאות לעודד את השחקנים אחרי המשחק?

ההודעות שלכם נובעות מהעובדה שאתם עדיין מאמינים להפחדות של משרד הבריאות, אבל יש הרבה אנשים שאיבדו אמון במשרד הבריאות אחרי הפער המפלצתי בית התחזיות ההיסטריות שלו למה שקרה בפועל.

12 דקות לפני, שי123 said:

איך אפשר לדבר על חזרה לשגרה כשאתמול במקום שנהיה 29 אלף צופים בבלומפילד באו כמה מאות לעודד את השחקנים אחרי המשחק?

ההודעות שלכם נובעות מהעובדה שאתם עדיין מאמינים להפחדות של משרד הבריאות, אבל יש הרבה אנשים שאיבדו אמון במשרד הבריאות אחרי הפער המפלצתי בית התחזיות ההיסטריות שלו למה שקרה בפועל.

משרד הבריאות לא מעניין אותי. אנשים לא איבדו אמון במשרד הבריאות, אנשים הם פשוט חסרי שכל וכל חוש של שימור עצמי שחושבים שהם יודעים הכי טוב מכולם. אני לא צריך את משרד הבריאות כדי לראות מה קורה בעולם במקומות שפעלו מאוחר מדי או העדיפו לא לפעול בכלל.

תוציא את זה מהראש שלך כבר. לא מעניין אותי לא גרוטו ולא משרד הבריאות ולא בר סימן טוב. אנחנו לא מתבודדים ושומרים על עצמנו רק כי משרד הבריאות אומר לנו, אנחנו עושים את זה כדי לשמור על עצמנו ועל המשפחות שלנו. וכל מי שאומר שזה סתם וירוס לא מזיק יותר מדי וסתם מפחידים אותנו וצריך לחזור לשגרה מלאה וכל שאר השטויות האלה אין לו טיפת מושג

16 hours ago, Krishi said:

משרד הבריאות לא מעניין אותי. אנשים לא איבדו אמון במשרד הבריאות, אנשים הם פשוט חסרי שכל וכל חוש של שימור עצמי שחושבים שהם יודעים הכי טוב מכולם. אני לא צריך את משרד הבריאות כדי לראות מה קורה בעולם במקומות שפעלו מאוחר מדי או העדיפו לא לפעול בכלל.

תוציא את זה מהראש שלך כבר. לא מעניין אותי לא גרוטו ולא משרד הבריאות ולא בר סימן טוב. אנחנו לא מתבודדים ושומרים על עצמנו רק כי משרד הבריאות אומר לנו, אנחנו עושים את זה כדי לשמור על עצמנו ועל המשפחות שלנו. וכל מי שאומר שזה סתם וירוס לא מזיק יותר מדי וסתם מפחידים אותנו וצריך לחזור לשגרה מלאה וכל שאר השטויות האלה אין לו טיפת מושג

מה לעשות שזה לא עובד ככה.

יש פה אלמנט פסיכולוגי שאתה מסרב להבין.

כשאתה משתמש בהפחדה כדי לגרום לאנשים לציית להוראות ובסוף התוצאות לא קרובות לסיפורים שאתה מספר, זה גורם לאנשים לזלזל.

זה המחיר של בחירה בטקטיקת הפחדה, ואין דרך להתחמק מהתוצאות של הבחירה הזאת.

7 דקות לפני, שי123 said:

מה לעשות שזה לא עובד ככה.

יש פה אלמנט פסיכולוגי שאתה מסרב להבין.

כשאתה משתמש בהפחדה כדי לגרום לאנשים לציית להוראות ובסוף התוצאות לא קרובות לסיפורים שאתה מספר, זה גורם לאנשים לזלזל.

זה המחיר של בחירה בטקטיקת הפחדה, ואין דרך להתחמק מהתוצאות של הבחירה הזאת.

עובדה שהטקטיקה עבדה רוב הזמן רוב האזרחים הקפידו על ההנחיות וחלפנו את המשבר יחסית בהצלחה. בטח לעומת מדינות אחרות שחטפו את זה הרבה יותר קשה. אני לא הייתי צריך את הטקטיקה הזאת, ואני בטוח שעוד הרבה אחרים לא היו צריכים. אבל יש כאלה שזה כן עזר להם להם להבין שכדאי לשמור על עצמך 

שאלה לגבי הבדיקות - הנתון היומי שיוצא לא מתייחס רק לבדיקות שנעשו כדי לאתר נשאים חדשים, אלא גם בדיקות שעשו כדי לבדוק אם חולים פעילים עדיין חיוביים, נכון?

1 hour ago, Krishi said:

עובדה שהטקטיקה עבדה רוב הזמן רוב האזרחים הקפידו על ההנחיות וחלפנו את המשבר יחסית בהצלחה. בטח לעומת מדינות אחרות שחטפו את זה הרבה יותר קשה. אני לא הייתי צריך את הטקטיקה הזאת, ואני בטוח שעוד הרבה אחרים לא היו צריכים. אבל יש כאלה שזה כן עזר להם להם להבין שכדאי לשמור על עצמך 

אמרתי לרגע שהטקטיקה לא עבדה?

ברור שהיא עבדה ואפילו מצוין, אבל יש לטקטיקה הזאת מחיר ואי אפשר להשתמש בה לאורך זמן.

אתה ברצינות לא מסוגל להבין חבר׳ה צעירים שרואים שמתו 0 אנשים בגיל שלהם בזמן שהחזיקו אותם בבית במשך כמה שבועות?

לא שאני מצדיק אותם, אבל אני מהחלט מבין.

3 דקות לפני, sveta said:

שאלה לגבי הבדיקות - הנתון היומי שיוצא לא מתייחס רק לבדיקות שנעשו כדי לאתר נשאים חדשים, אלא גם בדיקות שעשו כדי לבדוק אם חולים פעילים עדיין חיוביים, נכון?

אכן. זה כולל בדיקה ראשונה ושניה כדי לקבוע אם חולה הבריא.

כמובן שככל שיש פחות חולים פעילים יש פחות בדיקות כאלה.

1 דקה לפני, שי123 said:

ברור שהיא עבדה ואפילו מצוין, אבל יש לטקטיקה הזאת מחיר ואי אפשר להשתמש בה לאורך זמן.

אתה ברצינות לא מסוגל להבין חבר׳ה צעירים שרואים שמתו 0 אנשים בגיל שלהם בזמן שהחזיקו אותם בבית במשך כמה שבועות?

המחלה הזאת היא לא כיף גדול גם למי שמבריא ממנה בסופו של דבר. זה לא רק לא למות זה גם לא לחלות בה באופן כללי. עד עכשיו יש אנשים שגם אחרי שהחלימו סובלים מתסמינים כלשהם (אמנם לא ברור עדיין אם זה יהיה משהו זמני או קבוע). אבל כן, הסיבה העיקרית שזה מאיץ מוות של אנשים אחרים מבוגרים יותר ו/או בעלי מחלות רקע למיניהם או תסמינים אחרים שלא אובחנו עדיין, אז אנשים צריכים לגלות קצת אחריות ציבורית.

On 5.6.2020 at 13:06, שי123 said:

לא מסוגל להבין אנשים שאין להם אנושיות.

שיחשבו על ההורים שלהם שיכולים למות.

אני לא מבין משהו אחד, אולי זה לא הנושא המתאים לזה אבל זה משהו שהפריע לי.

הצביעות של לצאת על אוהדי הפועל ומכבי אבל לאפשר מסיבות בדזרט בשלוותה וכו' זה בסדר? מה זה השטויות האלה? כל הברים פתוחים כל המועדונים פתוחים! כולם רוקדים אחד על השני.

עשרות הפגנות עם המוני משתתפים - ואוהדי מכבי והפועל זה מה שקומם ככה את משרד הבריאות? ואם אוהדי מכבי היו מוציאים אישור הפגנה ואז באים לעודד, זה בסדר? 

5 דקות לפני, Gabay10 said:

הצביעות של לצאת על אוהדי הפועל ומכבי אבל לאפשר מסיבות בדזרט בשלוותה וכו' זה בסדר? מה זה השטויות האלה? כל הברים פתוחים כל המועדונים פתוחים! כולם רוקדים אחד על השני.

עשרות הפגנות עם המוני משתתפים - ואוהדי מכבי והפועל זה מה שקומם ככה את משרד הבריאות? ואם אוהדי מכבי היו מוציאים אישור הפגנה ואז באים לעודד, זה בסדר? 

אני חושב שההבדל הוא שאמורים לבדוק חום ותסמינים בכניסה לכל מקומות הבילוי האלה

11 דקות לפני, Gabay10 said:

אין מה להתייחס למשרד הבריאות. מחפשים תירוצים.

היו צריכים להשאיר את הסגר עד שנקבל שבועיים של 0 חולים חדשים ביום ופתחו מוקדם מדי כשעוד היינו באיזור ה 5 חולים חדשים ביום.

העיקר שכולם היו גיבורים ואמרו, מי שמפחד שישאר בבית.

אני ממש לא מפחד מקורונה, אני מפחד מסגר.

3 hours ago, ravid said:

אני חושב שההבדל הוא שאמורים לבדוק חום ותסמינים בכניסה לכל מקומות הבילוי האלה

זה שטויות אחי, הרי חום לא מעיד בכלום על קורונה זה אחד המיותרים. כנראה שמי שידביק בקורונה זה מישהו בלי חום שלא יודע שהוא חולה עדיין.

ובכניסה להפגנות וכאלה לא עושים בדיקות חום - ובתקופה האחרונה לא חסרות הפגנות.

בעיניי? שום מקרה הוא לא בסדר, כי עדיף להתרחק אבל אי אפשר ככה לצאת על אוהדי מכבי והפועל שקורים דברים הרבה יותר חמורים מזה..

11 hours ago, Gabay10 said:

אין פה מה להבין, עניין של רייטינג נטו.

התקהלות של אוהדים מוצפת בקלות יותר בתקשורת, לכן משרד הבריאות מגיב נטו לכסת״ח. לא באמת אכפת למישהו.

היה ברור כבר במרץ שמספר המאובחנים באיטליה רחוק בסדרי גודל מהמספרים האמיתיים, וכתוצאה מכך גם אחוזי התמותה שפורסמו היו סתם קוריוז חסר משמעות.

אני מאמין שבסופו של דבר יתברר שאחוזי התמותה מקורונה דומים לשפעת.

28 דקות לפני, שי123 said:

היה ברור כבר במרץ שמספר המאובחנים באיטליה רחוק בסדרי גודל מהמספרים האמיתיים, וכתוצאה מכך גם אחוזי התמותה שפורסמו היו סתם קוריוז חסר משמעות.

אין סיכוי כי ברור שיש תמותה עודפת ביחס לשנים קודמות

33 דקות לפני, eran_7 said:

אין סיכוי כי ברור שיש תמותה עודפת ביחס לשנים קודמות

הקורונה הרבה יותר מדבקת כנראה. 

אבל הטענה שלו שאחוזי המוות יהיו דומים.

לא נראה לי שכל שנה 50% נדבקים בשפעת.

מה שמציל את הזקנים משפעת בימינו זה החיסון.

אבל בלי קשר למקרי המוות, לדעתי גם אנשים שלא מתים סובלים מהשלכות על החיים שלהם. חוש טעם וריח, כושר גופני ירוד, ריאות פחות טובות, בעיות לב וכו'...

1 דקה לפני, avi atias said:

הקורונה הרבה יותר מדבקת כנראה. 

אבל הטענה שלו שאחוזי המוות יהיו דומים.

לא נראה לי שכל שנה 50% נדבקים בשפעת.

גם בקורונה לא נדבקו 50%

השאלה איך אתה מגדיר נדבק, בשפעת יש לך אסימפטומטים? אם אתה מחשב אחוזי תמותה רק על אלה שבאמת חלו בקורונה תקבל שהם גבוהים משמעותית משפעת

1 hour ago, שי123 said:

ברגמו זה דוגמא למקום שהוירוס הגיעה אליו די מוקדם מסין והתפרץ בו לפני שידעו מה זה סגר או עוצר. 

התמותה עודפת במרץ-אפריל בברגמו היתה פי 5.5 מהממוצע ! 

קוריוז חסר משמעות זה כבר לא יכול להיות. 

46 דקות לפני, eran_7 said:

גם בקורונה לא נדבקו 50%

השאלה איך אתה מגדיר נדבק, בשפעת יש לך אסימפטומטים? אם אתה מחשב אחוזי תמותה רק על אלה שבאמת חלו בקורונה תקבל שהם גבוהים משמעותית משפעת

אם בקורונה היו נדבקים 50%, אחוזי התמותה היו הרבה יותר נמוכים משפעת.

אחוזי התמותה משפעת מבוססים על מודלים שיש איתם ניסיון של שנים רבות.

הבעיה המרכזית עם קורונה הוא שאין חיסון שיכול להגן על האוכלוסיה בסיכון.

תוסיף לזה התפשטות מהירה ותקופת דגירה ארוכה יותר וקיבלת וירוס הרבה יותר בעייתי, אבל זה לא קשור לאחוזי תמותה.

5 דקות לפני, קאוביין said:

ברגמו זה דוגמא למקום שהוירוס הגיעה אליו די מוקדם מסין והתפרץ בו לפני שידעו מה זה סגר או עוצר. 

התמותה עודפת במרץ-אפריל בברגמו היתה פי 5.5 מהממוצע ! 

קוריוז חסר משמעות זה כבר לא יכול להיות. 

ואיך זה קשור למה שרשמתי?

יש הבדל עצום בין להגיד שנדבקו בקורונה 50% מהאוכלוסיה ומתו מתוכם 1 מכל 1000, לבין להגיד שנדבקו 0.5% ומתוכם מתו 1 מכל 10.

42 דקות לפני, eran_7 said:

גם בקורונה לא נדבקו 50%

לא יודע, אבל אולי גם בשפעת יש אסימפטוטים.

אני בכל אופן לא חושב שמחשבים תמותה משפעת רק לפי מי שהתלונן לרופא.

גם רופא לא בודק וודאות של נגיף שפעת בגוף.

יש כנראה מודלים כלשהם.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.