Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

7 דקות לפני, eran_7 said:

נראה לי מביאים אותו לשם על תקן "דעה לא פופולרית", הטיעונים שלו הזויים יחסית להשכלה שלו

אני לא ממעיט בכלל בחומרה של הקורונה, אם כי עדיין מעדיף להמשיך לצאת לעבודה עם מסכה ומקווה שגם רכבת ולא לחזור לעוד סגר כי יש לי שכירות והוצאות לשלם ואני לא אשרוד שוב בלי עבודה,  בטח אם זה ילך יחזור והינה עוד גל ועוד גל אז כבר נמשיך את החיים (לא כולל אוכלוסיה בסיכון ששווה להשאיר בבית לטובתם כמובן) ואם נדבק, נדבק ונתמודד עם זה. כי זה לא שעכשיו צריך להסתגר שבועיים ואז זה עובר וזהו, זה פה כדי להשאר צריך להמשיך את החיים ולהתפרנס לצד זה. 

כמובן שלא ברמות של יורם לס שמציג את זה כמו צינון קל, 

אבל הוא העלה נקודה מעניינת שמהשפעת מתו יותר השנה מישראל אז למה מהשפעת לא מפחדים? גם שיש לקורונה מקדם הדבקה גדול יותר אבל יש פחות מתים מזה לעומת השפעת אז למה בעצם אנחנו כל כך מפחדים מזה לעומת השפעת?

3 דקות לפני, YoC said:

אני לא ממעיט בכלל בחומרה של הקורונה, אם כי עדיין מעדיף להמשיך לצאת לעבודה עם מסכה ומקווה שגם רכבת ולא לחזור לעוד סגר כי יש לי שכירות והוצאות לשלם ואני לא אשרוד שוב בלי עבודה,  בטח אם זה ילך יחזור והינה עוד גל ועוד גל אז כבר נמשיך את החיים (לא כולל אוכלוסיה בסיכון ששווה להשאיר בבית לטובתם כמובן) ואם נדבק, נדבק ונתמודד עם זה. כי זה לא שעכשיו צריך להסתגר שבועיים ואז זה עובר וזהו, זה פה כדי להשאר צריך להמשיך את החיים ולהתפרנס לצד זה. 

אבל הוא העלה נקודה מעניינת שמהשפעת מתו יותר השנה מישראל אז למה מהשפעת לא מפחדים? גם שיש לקורונה מקדם הדבקה גדול יותר אבל יש פחות מתים מזה לעומת השפעת אז למה בעצם אנחנו כל כך מפחדים מזה לעומת השפעת?

אתה באמת רוצה לחזור לדיון של שפעת לעומת קורונה? 

5 דקות לפני, YoC said:

אבל הוא העלה נקודה מעיינת שמהשפעת מתו יותר השנה מישראל אז למה מהשפעת לא מפחדים? גם שיש לקורונה מקדם הדבקה גדול יותר אבל יש פחות מתים מזה לעומת השפעת אז למה בעצם אנחנו כל כך מפחדים מזה לעומת השפעת?

כי הקורונה מיוחצנת, זה הכל.

אני לא חס וחלילה מזלזל, אבל שוב, צריך לשמור על אוכלוסיות בסיכון / שישמרו על עצמם, להריץ בדיקות יזומות בצורה מאסיבית.

סתם לדוגמא, זה לא סוד שבתי הספר אלה מקומות בעייתים, למה לא דוגמים אותם כמו שצריך ובאופן מסודר?

3 דקות לפני, eran_7 said:

אתה באמת רוצה לחזור לדיון של שפעת לעומת קורונה? 

לא הייתי שותף לדיונים האלו, בשלב מוקדם פרשתי מהנושא הזה, אשמח אם תוכל לאמלק לי מה התשובה לדיון הזה, רק אם זה לא יטריח אותך כמובן, או שזה באמת כמו שקמאנן כתב עניין של יח"צ + מקדם הדבקה גבוה?

2 דקות לפני, YoC said:

לא הייתי שותף לדיונים האלו, בשלב מוקדם פרשתי מהנושא הזה, אשמח אם תוכל לאמלק לי מה התשובה לדיון הזה, רק אם זה לא יטריח אותך כמובן, או שזה באמת כמו שקמאנן כתב עניין של יח"צ + מקדם הדבקה גבוה?

צריך כמה עמודים רק לאמלק את זה. 

בגדול מקדם הדבקה גבוה ואחוזי תמותה גבוהים משמעותית. ממש לא יח"צ, אין סיכוי שכל העולם היה נופל בזה. 

פה המצב טוב יחסית לעומת העולם בגלל פעולות מהירות שנקטו כמו סגירת הגבולות וסגר. 

Just now, eran_7 said:

צריך כמה עמודים רק לאמלק את זה. 

בגדול מקדם הדבקה גבוה ואחוזי תמותה גבוהים משמעותית. ממש לא יח"צ, אין סיכוי שכל העולם היה נופל בזה. 

פה המצב טוב יחסית לעומת העולם בגלל פעולות מהירות שנקטו כמו סגירת הגבולות וסגר. 

הבנתי, אז הפחד הוא בעיקר מהפוטנציאל של זה להדביק מלא אנשים ולהביא להרבה הרוגים לעומת שפעת עונתית נניח? אפילו שכרגע ב"ה זה לא בא לידי ביטוי הפוטנציאל שם?

תודה רבה :flowers:

לס הוא בגדר חוסר אחריות סתם עושה מעצמו צחוק וכנראה נהנה מהחשיפה, לא מתייחס ברצינות.

מספר שכן מעודד למרות העלייה הגדולה הוא 80\101 מהחולים הם בגימנסיה, כל עוד הבאים במגע איתם נכנסו לבידוד זה יכול להיגמר בהתפרצות ממוקדת שם. מקווה שכך יהיה הדבר.

אין "גלים" לקורונה. אפשר תאורטית לקחת את גרף החולים לבדוק אותו במונחים של דקה/שעה ולקבל אלפי גלי תחלואה שונים. אנחנו נמצאים באותו הסיפור שמתגלגל אי שם מחודש פברואר מסיבה פשוטה והיא שלא הגענו למצב שבו כל החולים המאומתים החלימו. הייתה נסיגה משמעותית בגידול בכמות החולים החיוביים כתוצאה מהרווחת זמן וצעדי מנע חיוניים וחיוביים, כזו שאפשרה גמישות בהנחיות הקשות שהוטלו על כולם בחודשים האחרונים, ומשום מה זה יוצר בדייה שהסיפור נמצא מאחורינו.

העניין פשוט מזה. ברגע שניתן האור הירוק לחזרה לחיים רגילים יחסית, רשויות המדינה שעשו את מלאכתן נאמנה למעשה העבירה את השרביט ואת האחריות על גורלם לאזרחים עצמם, והעמידה בפניהם מרכיב של בחירה החלטה ואחריות. לכל אזרח לפני שיוצא מביתו יש אפשרות בחירה האם לעטות מסכה, לנקוט באמצעי זהירות שונים, להגיע למקומות צפופים כשאין צורך מהותי בכך, ולהחליט מה הוא עושה/מסוגל לעשות כדי לנסות ולמזער את מעגלי ההדבקה האפשריים שהוא עלול לפגוש.

הייתה ואולי עדיין ישנה אפשרות להתמודד למרות הקושי עוד כשבועיים-חודש עד שאחרון החולים יחלים. ניו זילנד למשל בדרך להודעה הזו בימים הקרובים, כי יש שם חולה קורונה פעיל אחד, מה שיסמל רשמית מבחינתם את סיום האירוע לשלב זה. כל עוד הרגע הזה לא מתרחש ולא נעשה, ומסתובבים באיזו קונספציה אוטופית וממלמלים כל מיני משפטים אפורים שנשלפים מקבוצות ווטסאפ משפחתיות ש'נגמרה הקורונה' ולאור התמונות שמתפרסמות ממקומות שונים שהן בגדר יריקה בפנים לרשויות, לא מפתיע שתוספת החולים היומית גדולה מהממוצע והדיון הער מסביב לקורונה מתחדש.

18 דקות לפני, YoC said:

הבנתי, אז הפחד הוא בעיקר מהפוטנציאל של זה להדביק מלא אנשים ולהביא להרבה הרוגים לעומת שפעת עונתית נניח? אפילו שכרגע ב"ה זה לא בא לידי ביטוי הפוטנציאל שם?

תודה רבה :flowers:

זה לא בא לידי ביטוי בגלל הסגר, מדיניות כמו של שבדיה למשל והיו פה בתיאוריה הרבה יותר הרוגים.

סביר להניח שיש עוד משתנים אבל כל עוד לא יודעים במדוייק מה גורם להבדל בתחלואה בין מדינות אי אפשר לקחת סיכון.

הקטע זה שאנשים במדינה לא רק חסרי משמעת ואחריות אזרחית או כל סממן כלשהו של שימור עצמי, הם בנוסף פשוט לא מאמינים לכל האזהרות מהוירוס הזה. חושבים שזה "כמו שפעת" או "סתם קונספירציה עולמית". 

נקווה שזאת קפיצה אחת חריגה ובימים הקרובים זה יתמתן אבל באופן כללי הטמטום האנושי לעולם לא מפסיק להפתיע. 

המדינה צריכה לאכוף את ההגבלות שהיא מטילה על האזרחים. אי אפשר לתת הנחיות ואז לא לעשות כלום כשאזרחים שמים עליהם זין.

זה אולי לא יהיה פופולרי, זה אולי לא יראה טוב. אבל אם זה מה שהממשלה מאמינה שצריך לעשות היא צריכה לאכוף את זה בכל הכח, אם צריך אז גם עם גדודים של פקחים/שוטרים שפרוסים בכל המדינה. 

כמה רעש מבית ספר אחד שהעלה את מספר המאובחנים.

הכי כיף לדבר על חוסר משמעת של הציבור, אבל זאת סתם דמגוגיה כשאין שום נתונים שמראים על הדבקה משמעותית כתוצאה מכך.

חוץ זה חייבים לבטל את החובה למסכה במרחב הפתוח.

זה פשוט לא ישים במזג האוויר באביב ובקיץ בארץ.

היום היה מזג אוויר די נעים ואחרי הליכה של 5 דקות עם מסכה הפנים שלי והמסכה היו רטובים לגמרי.

17 דקות לפני, שי123 said:

הכי כיף לדבר על חוסר משמעת של הציבור, אבל זאת סתם דמגוגיה כשאין שום נתונים שמראים על הדבקה משמעותית כתוצאה מכך.

היום היה מזג אוויר די נעים ואחרי הליכה של 5 דקות עם מסכה הפנים שלי והמסכה היו רטובים לגמרי.

זה לא רק זה, אנחנו בעליה חדה כבר כמה ימים. כמעט כל יום מכפילים את עצמו ב-2 אם לא יותר. 

21 דקות לפני, שי123 said:

אם יחזור הסגר אתה תתחנן לשים מסיכה גם אם בחוץ יהיה 39 מעלות

הדבקה באותו בית ספר זה לא משהו מקרי שהופיע סתם ככה מהאוויר. ההדבקה היא תוצאה של הורים שזורקים זין על ההנחיות, הילדים בעקבותם, ואין סיבה שלא נראה עוד בתי ספר כאלה בקרוב מאוד אם הציבור ימשיך לזלזל ככה.

יורס לס התאהב בפרסום ובלהיות בפוזיציה של התוקף והמתנגד למדיניות שקובעים.

עוד משהו שיורם לס שוכח להזכיר זה שהוא פעיל מפלגת העבודה הרבה מאוד שנים.

אנחנו בגל שני, די ברור שהתוצאה של הסופ"ש הזה היא אלפי חולים חדשים תוך שבועיים.

היו צריכים לחכות כמו בסין, שלא יהיו הדבקות חדשות כלל למשך שבועיים.

היינו קרובים, הגענו כבר להדבקות בודדות.

10 hours ago, Mentel said:

יורס לס התאהב בפרסום ובלהיות בפוזיציה של התוקף והמתנגד למדיניות שקובעים.

עוד משהו שיורם לס שוכח להזכיר זה שהוא פעיל מפלגת העבודה הרבה מאוד שנים.

ראיתי אתמול חדשות במקרה (בדרך כלל זה לא קורה), והוא הופיע שם

אני מכיר אותו בעיקר מהבדיחות והממים, ואיך שהוא דיבר, התנהג והופיע בטלוויזיה אתמול, זה הרגיש לי בדיוק כמו הטמבלים האלה בערוץ הספורט שעשו חיקויים שלהם בבובה של לילה, ואז הם מקצינים את עצמם גם במציאות, אז ככה יורם לס. כזה דביל.

אבל הם גאונים שנותנים לו במה, הוא מביא להם מלא רייטינג בטח.

On 29.5.2020 at 05:02, hairy2hell said:

למה שלא ישתמשו בזה?

בדיקות סרולוגיות אפשר, ואפילו חשוב לבדוק גם עכשיו כשיש רגיעה.

הן מסוגלות לאתר את הנוגדנים בדם. אם עושים מדגם גדול ככה בעם, אפשר לשערך את גודל הסכנה של גל שני.

כי יש להן פג תוקף, ולפי כתבה בחדשות 12 הוא די בקרוב. אזור יולי.

אם מישהו חושב שיעשו פה רבע מיליון תוך חודש, הוא ממש אופטימי.

לגבי הנחיצות, מסכים איתך.

"גל שני" הוא אכן מונח לא הכי מדויק אבל נניח, את העלייה המחודשת היו צריכים למנוע במנגנון מהיר של בידוד ובדיקה כדי לגדוע כמה שיותר מהר מעגלים ולתת לחיים להמשיך לצד הקורונה.

מה קורה בפועל?

בדיקות מדגמיות אין, לפי פרופסור רוטנשטיין מהדסה הבדיקות בגימנסיה נעשו בכלל כיוזמה פרטית של עיריית ירושלים, כי היה צריך להילחם במשרד הבריאות במשך שבוע (!!!) שיעשה בדיקות לכלל האוכלוסיה שמגיעה תדיר למקום זה.

צריך לשאול מה בדיוק משרד הבריאות עושה במדיניות שלו, בעיקר ראשיו שהתנגדו מהיום הראשון לבדיקות מורחבות (גרוטו: "בדיקות הן לא תרופה") ועסקו בתסריטי בלהות שברור לכל אידיוט שלא יתרחשו.

מודל דרום קוריאה משום מה לא מלחל שם לאיש.

את דעתי אמרתי, סגר חוזר יוביל למצב כלכלי קטסטרופלי ואני לא מאמין שנחזור אליו.

בכל העולם מספר החולים ממשיך לעלות, אך החיים חוזרים אט-אט לשגרה. ואם צריך לוותר על ה10-15% של המותרות, קרי ברים, מועדונים, מסעדות, אירועים המוניים - שיוותרו.

במקומות עבודה אין הדבקה משמעותית עד היום - הוכחה שכאשר כן שומרים על ההנחיות, כי המקומות הללו פוחדים על התחת של עצמם והמשכורת, אין הדבקות משמעותיות.

בישראל ימהרו להאשים את הציבור בלבד, ככה זה שהציבור עובד למען השלטון ולא להפך כמו במדינה נורמלית.

הצלחנו - איזה ממשלה אדירה.

הצלנו פחות - האזרחים חרא.

העיקר שהפוליטיקאים לא מקפידים בשיט על ההנחיות. 

21 דקות לפני, cassano said:

"גל שני" הוא אכן מונח לא הכי מדויק אבל נניח, את העלייה המחודשת היו צריכים למנוע במנגנון מהיר של בידוד ובדיקה כדי לגדוע כמה שיותר מהר מעגלים ולתת לחיים להמשיך לצד הקורונה.

מה קורה בפועל?

בדיקות מדגמיות אין, לפי פרופסור רוטנשטיין מהדסה הבדיקות בגימנסיה נעשו בכלל כיוזמה פרטית של עיריית ירושלים, כי היה צריך להילחם במשרד הבריאות במשך שבוע (!!!) שיעשה בדיקות לכלל האוכלוסיה שמגיעה תדיר למקום זה.

צריך לשאול מה בדיוק משרד הבריאות עושה במדיניות שלו, בעיקר ראשיו שהתנגדו מהיום הראשון לבדיקות מורחבות (גרוטו: "בדיקות הן לא תרופה") ועסקו בתסריטי בלהות שברור לכל אידיוט שלא יתרחשו.

בכל העולם מספר החולים ממשיך לעלות, אך החיים חוזרים אט-אט לשגרה. ואם צריך לוותר על ה10-15% של המותרות, קרי ברים, מועדונים, מסעדות, אירועים המוניים - שיוותרו.

במקומות עבודה אין הדבקה משמעותית עד היום - הוכחה שכאשר כן שומרים על ההנחיות, כי המקומות הללו פוחדים על התחת של עצמם והמשכורת, אין הדבקות משמעותיות.

בישראל ימהרו להאשים את הציבור בלבד, ככה זה שהציבור עובד למען השלטון ולא להפך כמו במדינה נורמלית.

עם זה אני מסכים, במיוחד עם המועדונים זה די טרלול שמאפשרים פתיחה שלהם האמת.. 

אני גם לא רואה מצב שחוזרים לסגר מוחלט, כן יש מקום לחידוד הנחיות, סגירת מקומות נגועים וסגירת מקומות מועדים לפורענות. 

לא מבין את הקטע שרוצים להחזיר את התלמידים למוסדות הלימוד.

מה הבעיה שמכיתה ז ומעלה כולל סטודנטים ימשיכו ללמוד בבתים. למה לסכן עוד ועוד אנשים ולגרום לכך שיהיה עוד הדבקות. תנו לסיים את השנה הזאת עם לימודים מהבית מה זה נותן להחזיר אנשים לחודש.

וגם הקטע שפתחו ברים ומסיבות וכל זה בעיני ביזיון. חבר שיגע אותנו שנבוא אתמול לבר אמרנו לו שישכח מזה ואולי עוד שבועיים. אין באמת אכיפה כולם עומדים על כולם.

במקום להמשיך עוד קצת עם סגר על מקומות והגבלות ואז יכולנו לחזור לשגרה נורמלית יותר, אנחנו חוזרים עכשיו כמה צעדים אחורה.

5 hours ago, cassano said:

מה קורה בפועל?

אם נגיד עוד שבוע ל 1000 חולים ביום אז תכין את המקלדת כי יהיה שוב סגר. 

1 hour ago, קאוביין said:

וזה יהיה מחדל עצום. וזה יקרה הרבה בגלל משרדי ממשלה אימפוטנטים שמנוהלים על ידי חדלי אישים.

מועדון האומן בת"א הפר כל הנחיה בסיסית וקיבל קנס של 5k שקלים. וזו סתם דוגמא. זה בעצם אישור מהמדינה לעשות מה שבראש שלך.

תו סגול, כחול או בורדו. בסוף מנהל עסק יעשה הכל כדי להגדיל הכנסות, בטח בעת הזו אחרי שהיה סגור זמן ארוך וצבר הפסדים. אם אף אחד לא אוכף מי שמצפה ממנו להפסיד כסף בשמירה על ההנחיות הוא די הזוי.

בחד"כ בו אני מתאמן התחילו למשל בהחלט בצורה ששומרים על ההוראות, ולאט לאט הכל נפרץ לחלוטין. ומבחינת בעל העסק - מובן לגמרי. אני לא מצפה ממנו לחסום לקוחות שהוא יודע שאין אף סנקציה ושאר המתחרים שלו יקבלו אותם בזרועות פתוחות.

וזה ככה גם במספרה, בקיוסק השכונתי, במקומות בילוי ובעוד ועוד מקומות.

יכול להסביר לי למה צריך לריב עם משרד הבריאות כדי לבצע בדיקות לכלל האוכלוסייה בגימנסיה העברית?

וזה לא אני טוען את זה, זה פרופסור מהדסה ועיריית ירושלים שהיו צריכים למשוך שבוע שלך תדע כמה נדבקו בו עד שהחלו בבדיקות יזומות משל עצמם.

הייתי מצפה שיקימו מנגנון אקטיבי כלשהו שנועד לזהות התפרצויות מקומיות ולגדוע אותן. אבל למה לעשות את זה אם אפשר לשבת על התחת ללא מעש.

במדינה נורמלית הייתי אומר שהמקרה של הגימנסיה העברית בסבירות לא קטנה יהיה רעש סטטיסטי בהמשך, כפי שכבר קרה בדרום קוריאה בה הצליחו להשתלט על מקרים כמו אלו.

במדינה שלנו בה הכל מנוהל בליצנות גמורה, זה בהחלט יכול להוות טריגר להתפרצות נרחבת.

את דעתי אמרתי, סגר סטייל פסח שנמשך שוב באזור החודשיים ימוטט את הכלכלה פה לקרשים. המגיפה הזו לא קטלנית מספיק כדי שמהלך כזה ייחשב רציונלי.

אם יעשו אותו או לא זה כבר עניין אחר.

מהמר שלא כי אף אחד לא ירצה להיות חתום על התוצאות של המהלך הזה.

יכול להיות בהחלט שאטעה וכן יעשו את הסגר, באשר לתוצאות שלו..

אני מאוד מקווה שאטעה. אנשי משרד האוצר (שהניהול שלהם היה טוב פי כמה מאנשי משרד הבריאות, לכן הייתי לוקח את דבריהם ביותר רצינות) גם פסימיים. 

18 hours ago, Krishi said:

זה לא רק זה, אנחנו בעליה חדה כבר כמה ימים. כמעט כל יום מכפילים את עצמו ב-2 אם לא יותר. 

זה פשוט לא נכון.

יש עליה במספר מקומות מצומצמים.

ככה זה שלוקחים 100 חולים ביום בתור מדד.

מספיק בית ספר אחד שיש בו הדבקה משמעותית כדי כביכול להציג תמונה של שינוי בקצב ההדבקה בכל המדינה.

18 hours ago, ravid said:

אם יחזור הסגר אתה תתחנן לשים מסיכה גם אם בחוץ יהיה 39 מעלות

הדבקה באותו בית ספר זה לא משהו מקרי שהופיע סתם ככה מהאוויר. ההדבקה היא תוצאה של הורים שזורקים זין על ההנחיות, הילדים בעקבותם, ואין סיבה שלא נראה עוד בתי ספר כאלה בקרוב מאוד אם הציבור ימשיך לזלזל ככה.

לא הבנת. ברגע שהמסכה נרטבת היא כבר לא יעילה.

לכן אין שום תועלת לשים מסכה בחוץ כשחם.

ואף אחד לא חוזר לסגר. ביבי כבר ראש ממשלה.

אין לו צורך לעורר היסטריה.

1 hour ago, קאוביין said:

מישהו זוכר עם כמה חולים ליום התחילו את הסגר פעם שעברה? אני זוכר שזה היה מייד אחרי הבחירות.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.