Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

1 hour ago, eran_7 said:

לא בטוח בכלל שיש קשר למזג אויר, 

תסתכל על מקסיקו וברזיל עם טמפ' כאלה והגרף שלהם רק עולה.

לא הבנת שום דבר. זה לא החום, זה קרני הUV!

אכן בעיקר קרני הuv. 

יש גם גרף שמראה את הקורולציה, אנסה למצוא.

החום גם תורם. כשההפרש בין טמפ הגוף לסביבה החיצונית קטן כמו בקיץ, יש פחות עיבוי נוזלים בדרכי הנשימה מה שמקטין התעטשות ושיעול - דרך ההפצה המרכזית.

אז מה שאתה אומרים שבטמפ שווה פחות או יותר קרינת הUV יכולה להיות שונה

עריכה:

אחרי בדיקה מסתבר שיש במדינות שהזכרתי חשיפה גבוהה יותר ל-UV מישראל, לפי ההשערה הזו זה היה אמור לחסל שם את המגפה

https://apps.who.int/gho/data/view.main.35300

2 hours ago, eran_7 said:

לא בטוח בכלל שיש קשר למזג אויר, 

תסתכל על מקסיקו וברזיל עם טמפ' כאלה והגרף שלהם רק עולה.

בברזיל לא כזה חם, בערב הטמפרטורה בסאו פאולו למשל 14 מעלות

ובמקסיקו יש רק 37 מתים למיליון איש(פה בארץ זה 30)

4 דקות לפני, Double said:

בברזיל לא כזה חם, בערב הטמפרטורה בסאו פאולו למשל 14 מעלות

ובמקסיקו יש רק 37 מתים למיליון איש(פה בארץ זה 30)

ברזיל ממוצע 25 ביום זה מה שהיה פה לפני כמה ימים,

מה שמשנה זאת העקומה שרק עולה שם, אצלנו היא מזמן בקו ישר.

לדעתי אין שום קשר, הדבר שהכי השפיע זה מרגע שגילו חולה ראשון כמה מהר עשו סגר.

גם אם העקומה עולה המספרים לא כאלה מפחידים, בברזיל זה 70 מתים למיליון איש, זה לא נתונים מפחידים ולדעתי לא צריך לשתק את הכלכלה חודשיים בגלל זה.

3 דקות לפני, Double said:

גם אם העקומה עולה המספרים לא כאלה מפחידים, בברזיל זה 70 מתים למיליון איש, זה לא נתונים מפחידים ולדעתי לא צריך לשתק את הכלכלה חודשיים בגלל זה.

לא דיברתי על מה היה צריך לעשות, רק על הקשר בין מזג האויר לקורונה

1 hour ago, Double said:

המספרים בברזיל לא אמינים בכלל. יש לא מעט דיווחים על חדרי מתים עמוסים כל כך שפשוט עורמים גופות ליד הכניסה אליהם.

לדבר על טמפרטורה ממוצעת בברזיל זה לא כל כך מחובר למציאות, יש שם מקומות עם 12 מעלות עכשיו ויש שם מקומות עם 30 ומעלה.

8 דקות לפני, סלבה said:

לדבר על טמפרטורה ממוצעת בברזיל זה לא כל כך מחובר למציאות, יש שם מקומות עם 12 מעלות עכשיו ויש שם מקומות עם 30 ומעלה.

כנראה שזה היה בריו או סאו פאולו שהם גם ככה עם תחלואה הכי גבוהה שם

32 דקות לפני, סלבה said:

אמת. אנשים מדברים על ברזיל כאילו זה קפריסין

ובכל מקרה, ההשערה היא שיש למזג אוויר השפעה על הקורונה. לא למעלות.

מזג אוויר כולל לצד המעלות גם עניין של לחות, רוח, קרני UV ועוד.

Just now, hairy2hell said:

ובכל מקרה, ההשערה היא שיש למזג אוויר השפעה על הקורונה. לא למעלות.

מזג אוויר כולל לצד המעלות גם עניין של לחות, רוח, קרני UV ועוד.

אם אתה מוריד את עניין המעלות וה-UV שכאמור לא שונה באופן מהותי ואפילו גרוע מפה לא נשאר הרבה,

לגבי הלחות יש 20%+- הבדל, אם זה מה שמשפיע אני לא יודע.

2 hours ago, אקיטה said:

לא הבנתי למה בחוף לאנשים אסור לרדת לחול אבל יושבים לי ומשתזפים על המדרכה פה וזה יעני תקין?

הממשלה ממשיכה לקבל החלטות לא הגיוניות.

נעזוב את הויכוח אם בכלל היה צריך להגביל את השהייה בחוף, אבל החליטו כבר לפתוח את החופים ביום רביעי כשיודעים שיש גל חום מיום שבת.

אז תקדימו את הפתיחה בכמה ימים.

הרי אין הבדל בין פתיחה ביום שבת לבין יום רביעי מבחינת התחלואה.

51 דקות לפני, שי123 said:

נעזוב את הויכוח אם בכלל היה צריך להגביל את השהייה בחוף, אבל החליטו כבר לפתוח את החופים ביום רביעי כשיודעים שיש גל חום מיום שבת.

אולי זה יותר קשור להיערכות של הרשויות

4 hours ago, eran_7 said:

אם אתה מוריד את עניין המעלות וה-UV שכאמור לא שונה באופן מהותי ואפילו גרוע מפה לא נשאר הרבה,

לגבי הלחות יש 20%+- הבדל, אם זה מה שמשפיע אני לא יודע.

אי אפשר להתעלם אבל מהכמות הנמוכה במזרח התיכון

הייתי אפילו חושב על כמה הוירוס מסוכן ביחס למוצא, מעניין אם יש חלוקה כזאת של חולים ומתים מקורונה בישראל.

4 דקות לפני, DoW said:

הייתי אפילו חושב על כמה הוירוס מסוכן ביחס למוצא, מעניין אם יש חלוקה כזאת של חולים ומתים מקורונה בישראל.

יש המון פרמטרים שמשפיעים, אם מסתכלים על המדינות שיצאו בזול יחסית המכנה המשותף זה תגובה מהירה למצב-סגירת גבולות וסגר. 

1 hour ago, DoW said:

איראן וטורקיה חטפו מקרה קשה מאוד לפי המספרים המאומתים (והדיווחים שיוצאים משם מראים שהמספרים מעוותים, כן?).

בנוסף להן יש את סוריה שגם כן חטפה קשה, אבל פשוט לא בודקת.

גם דובאי ואבו דאבי חטפו מכה לא פשוטה אבל טיפלו באגרסיביות. ערב הסעודית הטילה עוצר על אזורים שלמים, כמו גם ירדן שהטילה עוצר על כל המדינה.

בקיצור, אין קשר למזג האוויר.

5 hours ago, שי123 said:

כאילו זה הפריע לאנשים ללכת לים...

1 דקה לפני, מכביסט לעד said:

כאילו זה הפריע לאנשים ללכת לים...

ברור שלא. זה בדיוק מה שאני אומר.

ברור שאנשים ילכו לים, אז לפחות תדאגו שיהיו מצילים...

יותר משמפריע לי הגיון מסויים בהחלטה כזאת או אחרת, זה עניין האכיפה של ההחלטות. זה אני לא יכול להבין. נגיד בכל מה שקשור לבילוי בים. החלטתם שאסור ללכת לים מלבד פעילות ספורטיבית? תאכפו את זה! תחלקו קנסות, שאף אחד לא יבוא. תוציאו גדודים של פקחים או שוטרים שיאכפו את החלטת הממשלה. אם חושבים שלא צריך את ההגבלה הזאת מסיבות בריאותיות או שלדעתכם רשויות החוק לא מסוגלות לאכוף אותה, אז תבטלו את ההגבלה. מה קורה בפועל. ההגבלה קיימת, כולם מעלימים עין, העירייה מטילה אחריות על ממשטרה, המשטרה מטילה אחריות על העירייה, אין סדר. ואגב פעם הבאה שיטילו מגבלות במידת הצורך וכן יחליטו שצריך לאוכף אותם כי יהיה גל שני או אנערף מה אז יהיה הרבה יותר קשה כי פשוט כולם ישימו זין, והגיוני שישימו זין אם ככה זה מתנהל כבר עכשיו. 

4 דקות לפני, Krishi said:

יותר משמפריע לי הגיון מסויים בהחלטה כזאת או אחרת, זה עניין האכיפה של ההחלטות. זה אני לא יכול להבין. נגיד בכל מה שקשור לבילוי בים. החלטתם שאסור ללכת לים מלבד פעילות ספורטיבית? תאכפו את זה! תחלקו קנסות, שאף אחד לא יבוא. תוציאו גדודים של פקחים או שוטרים שיאכפו את החלטת הממשלה. אם חושבים שלא צריך את ההגבלה הזאת מסיבות בריאותיות או שלדעתכם רשויות החוק לא מסוגלות לאכוף אותה, אז תבטלו את ההגבלה. מה קורה בפועל. ההגבלה קיימת, כולם מעלימים עין, העירייה מטילה אחריות על ממשטרה, המשטרה מטילה אחריות על העירייה, אין סדר. ואגב פעם הבאה שיטילו מגבלות במידת הצורך וכן יחליטו שצריך לאוכף אותם כי יהיה גל שני או אנערף מה אז יהיה הרבה יותר קשה כי פשוט כולם ישימו זין, והגיוני שישימו זין אם ככה זה מתנהל כבר עכשיו. 

אמת. 

חוק זה חוק, אי אפשר להסתמך על שיקול דעת אישי. אם חוק א' אומר שאסור ללכת לים, וחוק ב' אומר שאסור להסתובב בחוץ בלי מסכה, וחוק ג' אומר שאסור לחולה קורונה לצאת מבידוד, מה הופך חוק אחד ליותר חשוב מהאחר? כמובן ששיקול הדעת שלי אומר לי שחוק ג' הכי קריטי, אבל בשביל אנשים כמו ההיא שהלכה לעשות לק ג'ל והאשימה את יאיר לפיד, אולי שיקול הדעת אחר. אם תקנה מסוימת מפסיקה להיות רלוונטית, שהשלטון יעדכן אותה.  

יש כבר התרופפות, אומנם כולם מעלים השערות על חום, UV לחות וכו', אבל החום גם גורם לאנשים לא להסתובב עם מסכות. בבית ספר ברחובות נדבקה היועצת של הבית ספר שבאה במגע עם כל המורות ושתי כיתות, אבל לקחו שם פעולה נכונה וסגרו את הבית ספר לשבועיים הקרובים.   

הסתובבתי בת"א בשישי בצהריים, עם מסיכה.

הרוב בכלל לא היו עם מסיכה עליהם.

היו כאלו שהיו עם מסיכה על הסנטר, כך שבטח הם שמים אותה ומורידים אותה לסנטר.

והיו לא מעט שבכלל....לא הייתה להם. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.