Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

זהו חשבתי על אולי מצב שזה עלייה גדולה יותר באזורים אדומים כמו חורה\אלעד\בני ברק וכו.

אבל סתם מוזר שבווינט כתוב 71 ויואב אבן דיווח על 30 במהדורה .

40, 70 זה די same shit

מספר החולים הכללי ממשיך לרדת, מחלקות חולים הולכות ונסגרות.

כבר עבר יותר משבוע מעצמאות, סטטיסטית הרוב הגדול של הנדבקים באותו היום כבר היה צריך להופיע.

ו...

אופס, לא הופיע כלום.

הגיע הזמן להפסיק את מסיבת ההפחדה הזו, מדהים שאנשים חופשיים במדינה דמוקרטית מתחננים כך שיקחו להם את החופש והפרטיות כאילו היו בצפון קוריאה.

שישמרו כרגע על ריחוק חברתי וימשיכו לפתוח את הכל. זה הוכח כעובד מעל לכל צל של ספק, החרדים לדבר הקורונה יכולים להישאר בבית.  

28 דקות לפני, cassano said:

40, 70 זה די same shit

מספר החולים הכללי ממשיך לרדת, מחלקות חולים הולכות ונסגרות.

כבר עבר יותר משבוע מעצמאות, סטטיסטית הרוב הגדול של הנדבקים באותו היום כבר היה צריך להופיע.

ו...

אופס, לא הופיע כלום.

הגיע הזמן להפסיק את מסיבת ההפחדה הזו, מדהים שאנשים חופשיים במדינה דמוקרטית מתחננים כך שיקחו להם את החופש והפרטיות כאילו היו בצפון קוריאה.

שישמרו כרגע על ריחוק חברתי וימשיכו לפתוח את הכל. זה הוכח כעובד מעל לכל צל של ספק, החרדים לדבר הקורונה יכולים להישאר בבית.  

כן עשו סגר, הפחידו אותנו, ולא קרה כלום, כי עשו סגר... אבל הפחידו אותנו, שצריך לעשות סגר, אבל לא קרה כלום .... כי עשו סגר 

23 דקות לפני, קאוביין said:

כן עשו סגר, הפחידו אותנו, ולא קרה כלום, כי עשו סגר... אבל הפחידו אותנו, שצריך לעשות סגר, אבל לא קרה כלום .... כי עשו סגר 

ופתחו כבר מעל שבועיים ועדיין לא קרה כלום.

אתה ודומייך כל היום מתלוננים שבישראל זה לא יחזיק כי כולם שמים ז כמו בעצמאות ו.. גם שם לא קרה כלום.

תמשיך לעוות, אמרתי שהסגר הראשוני היה נחוץ ואחרי פסח צריך לפתוח.

פתחו והתיאוריה שלך קרסה במבחן המציאות.

אז או שהמודל שלך יעבור עדכון סוף סוף או שתמשיך להפחיד אותנו בדברים חסרי שחר.

הבדיקות הסירולוגיות אוטוטו יוצאות לדרך, בכל מקום שהיו הוכיחו שאחוז התמותה קטן בסדר גודל מאחוז התמותה המוצהר, כי יש לפחות פי 10 חולים מהחולים המאומתים.

מה לעשות, עובדות.

ומה לעשות 2, נגיפי קורונה לא מתרבים בקיץ. זו פיזיקה בסיסית.

15 hours ago, שי123 said:

לא מדויק.

הבעיה בגרף מספר הנדבקים הכללי בארץ היא שהוא מעוות את התמונה האמיתית.

ברגע שהתחילו עם הריחוק החברתי התחילה הירידה בהדבקה.

די מהר קצב המאובחנים ברוב המוחלט של הערים בארץ ירד באופן משמעותי, עם יוצא דופן בערים חרדיות.

שם גם לקח יותר זמן עד שאנשים התחילו לציית להוראות, ואחר כך היתה הדבקה בתוך המשפחות.

אתה יכול לראות את הגרפים של מאובחנים לפי עיר פה לדוגמה:

https://mobile.mako.co.il/news-israel/2020_q2/Article-e025fbc3c2a7171027.htm

מדויק מאוד. אם יהיה חולה קורונה לידך אתה תידבק, לא 2 מטר יעזרו ולא חתיכת בד על הפה. הרחובות מלאים כבר מאמצע אפריל ואנחנו רואים רק ירידה. נטו החום מחסל את הנגיף.

42 דקות לפני, cassano said:

אתה ודומייך כל היום מתלוננים שבישראל זה לא יחזיק כי כולם שמים ז כמו בעצמאות ו.. גם שם לא קרה כלום.

תמצא לי הודעה אחת שרשמתי את זה 

מי זה דומיי ?  איזה תיאוריה שלי קרסה ? 

התיאורה שלי היתה סגר - מיגור - פתיחת משק 

זה מה שהיה. זה מה שקורה בכל מקום בעולם. 

אתה ודמוייך חושבים שאתם יודעים טוב יותר ממשלות בגרמניה, סינגפור, דנמרק, ישראל איך למגר מגיפה שעד לפני חודשיים היתה קוריוז ולפני חודש היתה חרטה. 

1 hour ago, cassano said:

הבדיקות הסירולוגיות אוטוטו יוצאות לדרך, בכל מקום שהיו הוכיחו שאחוז התמותה קטן בסדר גודל מאחוז התמותה המוצהר, כי יש לפחות פי 10 חולים מהחולים המאומתים.

מה לעשות, עובדות.

אל תשים חגורה, עובדה שלא קרתה אף תאונה ויצאת בסדר.

25 דקות לפני, קאוביין said:

תמצא לי הודעה אחת שרשמתי את זה 

מי זה דומיי ?  איזה תיאוריה שלי קרסה ? 

התיאורה שלי היתה סגר - מיגור - פתיחת משק 

זה מה שהיה. זה מה שקורה בכל מקום בעולם. 

אתה ודמוייך חושבים שאתם יודעים טוב יותר ממשלות בגרמניה, סינגפור, דנמרק, ישראל איך למגר מגיפה שעד לפני חודשיים היתה קוריוז ולפני חודש היתה חרטה. 

בילבלתי בין לבין yohadnux שהתווכח איתי איתי בנושא, מתנצל.

איני מתיימר לדבר בשם דומיי, אדבר בשם עצמי.

חטפתי פה קיטונות של בוז כבר מעל חודש, בסוף ממשלת ישראל די פעלה בכיוון אליו חפרתי כבר מעל חודש. לא יודע יותר טוב מאף אחד, כן מחזיק בדעה עצמאית וידע בסיסי בלקרוא מספרים ולוגיקה בסיסית של הסקת מסקנות.

כל פסטיבל הפחד שמנסים לזרוע בציבור הוא פסול מוסרית וערכית בעיניי. 

מזה אנשים מסיקים כי אני מזלזל, מה שכמובן לא נכון, אני פשוט מנסה להבין את הפרופורציות האמיתיות ולפעול בהתאם. המדינות שציינת אכן נוהגות כך.

וכן, אני לא תמכתי ולא אתמוך בסגר חוזר. ריחוק חברתי ומסיכות עם משטר בדיקות יעיל הוא טוב בכל התחומים בהרבה.

הבדיקות הסירולוגיות גם יגלו את המימדים האמיתיים של התמותה מתוך אחוז באוכלוסיה שחלה. והוא קטן בערך בסדר גודל מאחוז התמותה המצוין כרגע.

לגבי ההודעה השנייה, זו אכן עובדה שנגיפי קורונה ושפעת לא מתרבים בקיץ.

קרינת ה-uv והטמפרטורה פשוט מחסלות אותם.  אני לא ממש מבין מה לא נכון פה. מדענים גם אמרו את זה מזמן, אין פה קשר לרפואה.

הוירוס עובר ברסיסי מים באוויר עם שכבת שומן שמגינה עליהם, הלכה ההגנה הלך הוירוס.

זה נכון שהדבקה במזגן עדיין רלוונטית כנראה, לא מבין בזה לעומק ולא קראתי מחקרים בנשא, אך אם השפעת כמעט ונעלמת כליל בקיץ זו דינה גם של הקורונה. לפחות בישראל.

15 דקות לפני, Shlomix said:

אל תשים חגורה, עובדה שלא קרתה אף תאונה ויצאת בסדר.

שאין טיעונים רלוונטיים עוברים לדוגמאות מטומטמות. נו מילא.

בחגורה שלי, ריחוק ומסכות, אני דווקא משתמש. והמציאות גם מראה שזה עובד. 

וכן, יהיו הרוגים בתאונות דרכים אם נזרום עם האנלוגיה שלך. אני לא רואה אותך לא עולה יותר על הכביש בגלל זה.

2 דקות לפני, cassano said:

שאין טיעונים רלוונטיים עוברים לדוגמאות מטומטמות. נו מילא.

בחגורה שלי, ריחוק ומסכות, אני דווקא משתמש. והמציאות גם מראה שזה עובד. 

וכן, יהיו הרוגים בתאונות דרכים אם נזרום עם האנלוגיה שלך. אני לא רואה אותך לא עולה יותר על הכביש בגלל זה.

אם אתה מסכים שהסגר הראשון היה הכרחי ושצריך לשמור על ריחוק חברתי ולשים מסכות, אז על מה הויכוח?

אף אחד פה לא אמר שצריך לעשות עוד סגר כרגע, אבל אתה אומר שסתם ניפחו את הקורונה וזה לא נכון. מה שמנסים להסביר לך כבר כמה שבועות זה שאחת הסיבות העיקריות שהמספרים נמוכים זה הסגר שעזר להשתלט על הנגיף.  אם לא היה סגר המספרים היו שונים לגמרי.

Cassano

אמרו את זה כבר 700 פעם, אתה חייב להבין: הסגר וכל צעדי ההגנה מול הנגיף היו אמצעי זהירות מול אויב בלתי מוכר ולא מובן.

לך 3 חודשים אחורה: הממשלה (ובעצם כל הממשלות) עומדת מול התלבטות: להחמיר או להקל ולספוג נזק בלתי ידוע. ברקע באיטליה היו כאלף מתים כל יום. מה אתה חושב שהיו צריכים לעשות? 

On 5.5.2020 at 17:51, hairy2hell said:

אני כמובן מקווה להתבדות, אבל הירידה הזו מדאיגה אותי.

כמובן שאני מקווה ושמח על כך שכמות החולים יורדת, אבל זו ירידה מאוד קיצונית, שלעניות דעתי (ואני לא מומחה בתחום מן הסתם, אז זה סתם אינטואיציה לא מבוססת) מרמזת שאנחנו מפספסים משהו.

אני עצמי טוען שהסגר הראשוני היה מוצדק והכרחי. אחרי פסח ממש לא, המציאות גם הוכיחה את זה.

הויכוח הוא מול אנשים כמו שציטטתי ועוד לא מעט שבטוחים שעוד שבועיים-שלוש כולנו צריכים לחזור לסגר.

אולי אני מתבטא לא מספיק טוב ולכן הנקודה לא עוברת כמו שצריך, לא יודע.

מה שכן, ממליץ לאנשים לראות פחות חדשות ולצרוך יותר מקומות שמתבססים על עובדות ולא על רייטינג בהפחדות חסרות ביסוס. בריא גם לנפש וגם למחשבה.

העולם :thumbs:

חולים פעילים: שיפור (0%)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.01)

ישראל :g::thumbs::g::thumbs::g:

חולים פעילים: הרעה (עליה 0.3% / קצב של 14 ימים)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.24) 

ארה :g::thumbs::thumbs::thumbs::thumbs:

חולים פעילים: הרעה (0%)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 0.97)

ספרד :g::g::g::g::g:

חולים פעילים: הרעה (0% / קצב של 37 ימים)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.06)

איטליה :thumbs::thumbs::g::thumbs::thumbs:

חולים פעילים: יציב (ירידה 0.2% / קצב של 42 ימים)

חולים חדשים: יציב (מקדם הדבקה 0.96)

בריטניה :clap:

חולים פעילים: שיפור (ירידה 0.1%)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1)

רוסיה :thumbdown::g:

חולים חדשים: (מקדם הדבקה 1.06)

גרמניה :g::thumbs::g::g::g:

חולים פעילים: הרעה (עליה 0.2% / קצב של 12 ימים)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.09)

הנתונים הם משבעת הימים האחרונים (שבוע ימים מבטיח לי שאני תמיד לוקח בחשבון קפיצות בבדיקות ובשחרורים עקב סוף שבוע) מהעולם, ישראל, גרמניה וחמשת המוקדים המרכזיים. מגמות השיפור/הרעה מתייחסים לממוצע 7 הימים האחרונים, נכון לאתמול. 

1 hour ago, yellow_blood said:

מדויק מאוד. אם יהיה חולה קורונה לידך אתה תידבק, לא 2 מטר יעזרו ולא חתיכת בד על הפה. הרחובות מלאים כבר מאמצע אפריל ואנחנו רואים רק ירידה. נטו החום מחסל את הנגיף.

א. לא היה חם בארץ באפריל, ובכל מדינה שבה הנהיגו ריחוק חברתי ומסכות רואים אותה ירידה בהדבקה.

ריחוק חברתי ומסכות עובדות וזאת עובדה, לא תאוריה שלי.

ב. הרחובות בארץ רחוקים מלהיות מלאים.

רוב מוחלט של האנשים שומרים על ההנחיות.

51 דקות לפני, שי123 said:

א. לא היה חם בארץ באפריל, ובכל מדינה שבה הנהיגו ריחוק חברתי ומסכות רואים אותה ירידה בהדבקה.

ריחוק חברתי ומסכות עובדות וזאת עובדה, לא תאוריה שלי.

ב. הרחובות בארץ רחוקים מלהיות מלאים.

רוב מוחלט של האנשים שומרים על ההנחיות.

אתה מסלף את המציאות לפי מה שנוח לך. באפריל היה חם, היה יום אחד של גשם וקור בלחץ. לא חום של אוגוסט אבל היה הרבה יותר קרוב לקיץ מאשר לחורף.

הרחובות לא מלאים? צא החוצה ותיווכח. חוץ מחופי הים והקניונים הכל מלא כבר מאחרי פסח. השמירת מרחק והמסכות הוא הטיפול המשלים פה, הטיפול העיקרי הוא הטמפרטורה.

קורונה זה וירוס כמו שפעת (רק יותר מדבק ועם עוד כמה סיבוכים), כמו שהשפעת יורדת פלאים בין מאי לספטמבר, כנ"ל הקורונה. לא אני המצאתי את זה, מציאות של מאות שנים.

3 דקות לפני, yellow_blood said:

אתה מסלף את המציאות לפי מה שנוח לך. באפריל היה חם, היה יום אחד של גשם וקור בלחץ. לא חום של אוגוסט אבל היה הרבה יותר קרוב לקיץ מאשר לחורף.

הרחובות לא מלאים? צא החוצה ותיווכח. חוץ מחופי הים והקניונים הכל מלא כבר מאחרי פסח. השמירת מרחק והמסכות הוא הטיפול המשלים פה, הטיפול העיקרי הוא הטמפרטורה.

קורונה זה וירוס כמו שפעת (רק יותר מדבק ועם עוד כמה סיבוכים), כמו שהשפעת יורדת פלאים בין מאי לספטמבר, כנ"ל הקורונה. לא אני המצאתי את זה, מציאות של מאות שנים.

רק שאתה לא באמת יודע שהקורונה מתנהגת כמו שפעת. עדיין חוקרים את זה. 

3 hours ago, cassano said:

מה לעשות, עובדות.

נעזוב לרגע את הדעות שלך שאני לא מסכים איתן בכלל,

"ומה לעשות 2, נגיפי קורונה לא מתרבים בקיץ. זו פיזיקה בסיסית." מה הפאקינג קשר פיזיקה?

2 hours ago, cassano said:

לגבי ההודעה השנייה, זו אכן עובדה שנגיפי קורונה ושפעת לא מתרבים בקיץ.

קרינת ה-uv והטמפרטורה פשוט מחסלות אותם.  אני לא ממש מבין מה לא נכון פה. מדענים גם אמרו את זה מזמן, אין פה קשר לרפואה.

הוירוס עובר ברסיסי מים באוויר עם שכבת שומן שמגינה עליהם, הלכה ההגנה הלך הוירוס.

זה נכון שהדבקה במזגן עדיין רלוונטית כנראה, לא מבין בזה לעומק ולא קראתי מחקרים בנשא, אך אם השפעת כמעט ונעלמת כליל בקיץ זו דינה גם של הקורונה. לפחות בישראל.

חשבתי כמוך בסוף מרץ שראיתי מה קורה בתאילנד, סינגפור ודובאי. 

מאז הסיפור שם שונה לגמרי. תראה את המספרים באיחוד האמירויות.

קאוביין, מה שמעניין בהקשר של סינגפור ואיחוד האמירויות שעשוי להיות קשור אלו כמה דברים עיקריים שקשורים לתנועת מטוסים. אלו שתי מדינות מאד גלובליות עם פילוח תושבים מוזר מאד. נחלים של עובדים זרים מפקיסטן/בנגלדש/הודו/סרי לנקה, לצד עובדי צווארון לבן מאירופה/אוסטרליה/ארה"ב/קנדה. תנועת הנוסעים בשדות התעופה שם היא מהגבוהות בעולם, במיוחד שדה התעופה בדובאי שאם אני לא טועה נמצא בחמישייה הראשונה בעולם תנועת נוסעים. אם לוקחים בחשבון את גודלן הפיזי של איחוד האמירויות וסינגפור אז המספרים הזויים עוד יותר. איחוד האמירויות סגרו את שדות התעופה רק ב24 במרץ, בסינגפור הודיעו על סגירת טרמינל 2 רק בשבוע שעבר. בחודש מרץ נרשמה שם תנועת נוסעים של 1.5 מיליון איש, ועדיין נרשמות שם המראות ונחיתות של טיסות נוסעים.

1 hour ago, yellow_blood said:

אין לזה שום הוכחה. אתה סתם זורק תאוריות לאוויר.

ממש לא היה חם באפריל בארץ חוץ מכמה ימים בודדים.

כמו שקאוביין אמר, תראה את המספר באיחוד האמירויות. שם חם באמת.

אני מסתובב כל הזמן בחוץ. 

היום באמת יש יותר אנשים, אבל עד לפני כמה ימים היו מעטים, וכל הנתונים של ההדבקות מציגים את התמונה שלפי ההקלות האחרונות.

16 hours ago, Gabay10 said:

זהו חשבתי על אולי מצב שזה עלייה גדולה יותר באזורים אדומים כמו חורה\אלעד\בני ברק וכו.

אבל סתם מוזר שבווינט כתוב 71 ויואב אבן דיווח על 30 במהדורה .

קצת נתונים.

בשלושת הימים האחרונים אובחנו 120 חולים.

מתוכם 5 בחורה, 23 בבני ברק, 16 בבית שמש, 7 בביתר עלית, ו34 בירושלים.

בערך 30 מאובחנים מחוץ למוקדי ההדבקה בשלושת הימים האחרונים.

ככל שעוברים הימים אני מרגיש שפרופסור לס צדק, הפאניקה הייתה מוגזמת ובכלל באזור פה במזרח התיכון עם המזג אוויר החם לא היה סיבה לחשוש

HEKjIJ1.jpg

5 hours ago, cassano said:

מה לעשות, עובדות.

איזה פיזיקה בסיסית? אני בשנה האחרונה של הדוקטורט שלי בפיזיקה ואין לי מושג האם נגיפים מתרבים בקיץ או לא. ואם כבר, אז הנה קצת "ביולוגיה בסיסית": יש נגיפים שמעדיפים טמפ' נמוכות ויש נגיפים מעדיפים טמפ' גבוהות ולא יודעים כרגע איפה לקטלג את הקורונה מהבחינה הזו.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.