Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

6 hours ago, חןחן said:

כדי שהמחירים ירדו צריך קודם כל שהשכירות תרד ושהארנונה לא תהיה קשוחה מדיי

צריך שהחולדה תתפנה מהעירייה, הגיע הזמן לתת צ'אנס לאנשים חדשים. המסלול שלו בפוליטיקה כבר מובטח, רק שילך כבר.

10 hours ago, Armagedon said:

צריך שהחולדה תתפנה מהעירייה, הגיע הזמן לתת צ'אנס לאנשים חדשים. המסלול שלו בפוליטיקה כבר מובטח, רק שילך כבר.

למה לו?

העולם :thumbdown:

חולים פעילים: יציב (0.0)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.05)

ישראל :g::thumbs::thumbs::g::g:

חולים פעילים: יציב (0.0 / קצב של 69 ימים)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.16)

ארה :nono2::g:

חולים פעילים: שיפור (0.0)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.07)

ספרד :rtfm::g::g:

חולים פעילים: יציב (0.0)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.26)

איטליה :thumbs::thumbs::thumbs::g::thumbs:

חולים פעילים: יציב (0.0 / קצב של 207 ימים)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 0.97)

צרפת :thumbdown:

חולים פעילים: יציב (0.0)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.02)

גרמניה :thumbs::thumbs::thumbs::thumbs::g:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.01 / קצב של 22 ימים)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.21)

הנתונים הם מחמשת הימים האחרונים (לא כולל היום) מהעולם, ישראל וחמשת המוקדים המרכזיים. מגמות השיפור/הרעה מתייחסים יחסית לממוצע 5 הימים האחרונים, נכון לאתמול.

11 hours ago, Armagedon said:

אין כל כך מה לעשות נגד זה בתל אביב, זו העיר הכי מבוקשת ומרכזית בישראל, טבעי לגמרי שיקרה. הארנונה לא גבוהה.

1 דקה לפני, DoW said:

ניר נראה שכל יום אתה מעלה את אותם נתונים ולאף אחד אין מושג מה הם אומרים

חחחחחחח ולא נעים כי הוא משקיע בצבעים ואימוג'ים

חולה אחד מאובחן בתל אביב בשלושת הימים האחרונים.

הפער בין המגבלות לנתוני התחלואה רק הולך וגדל.

הכי הזוי שעדיין מותר לצאת רק 100 מטר מהבית.

לא חושב שמישהו בממשלה באמת האמין שיהיה ציות מוחלט של ההגבלות האלה.

אבל כן יש ציות כלשהו, גם אם חלקי. וזה לכשעצמו עוזר בבידוד המחלה.

11 דקות לפני, שי123 said:

500

מה שרואים עכשיו זאת תוצאה של ההתנהגות של הציבור מלפני שבועיים שבאמת היה טוב, אבל בימים האחרונים ראיתי כמויות של אנשים ברחוב ובפארק כאילו זה מצב רגיל

בימים האחרונים אנשים פשוט שמים זין. כל יום הפגנות, ברחובות התקהלויות שאין בימים רגילים בלי להתרחק אחד מהשני, היום אפילו עשו יום הולדת למטה. פשוט אנשים מפגרים.

עוד שבועיים הנתונים יעלו בהרבה ואז ירצו לעשות עוד סגר, ואנשים יגידו שמתנהגים אליהם כמו ילדים. מדינה עם יותר מדי תושבים מטומטמים.

47 דקות לפני, DoW said:

ניר נראה שכל יום אתה מעלה את אותם נתונים ולאף אחד אין מושג מה הם אומרים

45 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

חחחחחחח ולא נעים כי הוא משקיע בצבעים ואימוג'ים

עולה כסף לשאול? לא, יאללה אני אשמח לענות.
הנתונים שאני מעלה הם לא הנתונים הכלליים, אלא מגמות שינוי. 
המגמות שחשובות הן כמות החולים הפעילים וכמות החולים החדשים.

חולים פעילים הוא הנתון החשוב יותר,  עבורו אני פשוט עושה את אחוז השינוי מיום האתמול (בממוצע של 5 ימים), פלוס 0.01 אומר שמספר החולים החדשים עלה באחוז אחד, מינוס 0.02 שהמספר ירד בשני אחוז, וכן הלאה.
כמובן שהשאיפה שלנו שהמספר הזה יהיה בגבולות המינוס.

שיפור - המספר ירד מאתמול, הרעה - המספר עלה מאתמול, יציב - המספר אולי עלה מאז אתמול אבל הוא עדיין נמצא בגבולות המינוס (מה שאומר שהמצב אולי לא השתפר, אבל המצב יציב, כי עדיין ממשיכה מגמת הירידה)

קצב הימים הוא הקצב של המחלה להגיע למצב של שליטה מוחלטת, באם הנתונים האלה ימשיכו בקצב הנוכחי. 

כמובן שזה משתנה כל יום, וממש אי אפשר לבנות תכניות לעתיד עם זה, אבל זה כן נותן לנו אינדיקציה פחות או יותר למצב וכמות החולים באותה מדינה.

חולים חדשים - מקדם ההדבקה. חולים חדשים שמסתובבים ביום א מדביקים אנשים ביום ב וכן הלאה, מקדם ההדבקה הוא כמה כל חולה חדש ביום נתון הדביק ביום הבא.

כאן השאיפה היא למספר שנמוך מ1.

את הסמיילים אני מוסיף סתם בשביל הכיף, כי משהו ויזואלי בעין גורם לנו להרגיש טוב יותר מאשר מספרים "קרים".

אני משאיר מגמות חיוביות או שליליות לאורך הימים, אבל אם המגמה משתנה, אני מתחיל מחדש. ככה למשל ששלושה סמיילים שמחים ברצף מראים לנו שיש כבר שלושה ימים ברציפות של שיפורים, אבל סמיילי אחד מראה שזה היום הראשון של שיפור, לדוגמה.

כל הנתונים הם לפי הנתונים באתרים השונים. כן, הם מושפעים מכמות הבדיקות, כן זה לא מדעי, כן מספר החולים האמיתי שונה. זה רק כדי לתת תחושה כללית. אני עושה ממוצעים של 5 הימים האחרונים ככה שזה פחות או יותר מתאזן. 

3 דקות לפני, מכביסט לעד said:

בימים האחרונים אנשים פשוט שמים זין. כל יום הפגנות, ברחובות התקהלויות שאין בימים רגילים בלי להתרחק אחד מהשני, היום אפילו עשו יום הולדת למטה. פשוט אנשים מפגרים.

עוד שבועיים הנתונים יעלו בהרבה ואז ירצו לעשות עוד סגר, ואנשים יגידו שמתנהגים אליהם כמו ילדים. מדינה עם יותר מדי תושבים מטומטמים.

לפחות עם מסיכות ? 

14 hours ago, מכביסט לעד said:

כי היו מקרים שבן אדם נדבק, החלים ושוב נדבק.

עוד לא ידוע על מקרה כזה. 

זה לא אומר שזה לא אפשרי - יש אנשים שלוקח לגוף שלהם זמן לפתח נוגדנים אחרי שהחלימו, יש כאלו מעטים שבכלל לא יפתחו, ובכל מקרה עדיין לא יודעים כמה זמן הנוגדנים יישארו בגוף, אבל עדיין לא ידוע על מקרה שמישהו החלים ונדבק שוב. 

הייתה מישהי אחת שחשדו בה בזה, אבל אז התברר שהיה בילבול בבדיקות, והיא שוחררה למרות שלא החלימה כלל, כך שזו הייתה עדיין אותה מחלה. 

42 דקות לפני, שי123 said:

אתה מבין שישראל היא לא רק תל אביב וההנחיות הן לא רק לתל אביב נכון? 

30 דקות לפני, החתול הצהוב said:

500

אלה המגבלות האחרונות שאושרו בממשלה:

לאיזה מרחק מותר לצאת מהבית?

מותר לצאת מהבית למרחק של עד 100 מטרים. לצורך פעילות ספורטיבית מותר לצאת מהבית למרחק של עד 500 מטרים.

29 דקות לפני, eran_7 said:

מה שרואים עכשיו זאת תוצאה של ההתנהגות של הציבור מלפני שבועיים שבאמת היה טוב, אבל בימים האחרונים ראיתי כמויות של אנשים ברחוב ובפארק כאילו זה מצב רגיל

עדיין לא ראיתי הוכחה שיש הדבקה משמעותית מהליכה ברחוב ובפארק.

מה גם שיש מעט מאוד חולים שאפשר להידבק מהם מחוץ למוקדי ההתפרצות.

Just now, שי123 said:

עדיין לא ראיתי הוכחה שיש הדבקה משמעותית מהליכה ברחוב ובפארק.

מה גם שיש מעט מאוד חולים שאפשר להידבק מהם מחוץ למוקדי ההתפרצות.

אין קשר לרחוב או לפארק, מדובר בהתקהלות (צפיפות) ולזה כן יש הוכחה כמו מה שהיה בבני ברק

יש גם אתה הקטע הזה שאנשים הם מטומטמים, אסור להקל ראש בנתון הזה.

תגיד לאנשים שאסור לצאת ל100 מטר הם יצאו ל500.

תגיד שאסור להתקהל 10 אנשים הם יתקהלו 20.

תגיד שאסור לצאת לפארקים, הם יצאו לפארקים  בכל זאת, אבל לא יעשו אורגיות בחוף, וכו'

15 דקות לפני, eran_7 said:

אין קשר לרחוב או לפארק, מדובר בהתקהלות (צפיפות) ולזה כן יש הוכחה כמו מה שהיה בבני ברק

בוודאי שיש קשר.

א. באוויר הפתוח יש סיכוי פחות גבוה להידבק מאשר במקום סגור, כמו שאפשר לראות מבני ברק שם נדבקו הרבה בישיבות.

ב. ככל שאתה נמצא יותר קרוב לחולה ובמשך יותר זמן עולה הסיכוי להידבק. הנתון הרשמי הוא 15 דקות במרחק 2 מטר. כשאתה הולך הסיכוי להיות למשך זמן משמעותי ליד מישהו הוא נמוך משמעותית מאשר במקום סגור.

4 דקות לפני, שי123 said:

בוודאי שיש קשר.

א. באוויר הפתוח יש סיכוי פחות גבוה להידבק מאשר במקום סגור, כמו שאפשר לראות מבני ברק שם נדבקו הרבה בישיבות.

ב. ככל שאתה נמצא יותר קרוב לחולה ובמשך יותר זמן עולה הסיכוי להידבק. הנתון הרשמי הוא 15 דקות במרחק 2 מטר. כשאתה הולך הסיכוי להיות למשך זמן משמעותי ליד מישהו הוא נמוך משמעותית מאשר במקום סגור.

הנתון הזה היה נכון ללפני חודש ומדובר על שהייה לא על מגע ובצפיפות לפעמים יש גם מגע.

איפה שיש התקהלויות לא בהכרח הולכים, כמו בהפגנות שהיו בכיכר רבין.

17 דקות לפני, nirc2 said:

יש גם אתה הקטע הזה שאנשים הם מטומטמים, אסור להקל ראש בנתון הזה.

תגיד לאנשים שאסור לצאת ל100 מטר הם יצאו ל500.

תגיד שאסור להתקהל 10 אנשים הם יתקהלו 20.

תגיד שאסור לצאת לפארקים, הם יצאו לפארקים  בכל זאת, אבל לא יעשו אורגיות בחוף, וכו'

אני מבין מה אתה אומר, אבל זאת ממש לא סיבה מספיק טובה להגביל תנועה של אנשים במדינה דמוקרטית.

תשמעו אולי זה כי אני בצבא אז אני קצת מנותק מהלך הרוח הכללי, אבל מפתיע אותי שאין כאן שום התייחסות לגודל ההיסטריה, ממש קונצנזוס מוחלט.

לפי מה שאני רואה כרגע אחוז התמותה מהמחלה בארץ הוא בערך אחוז וחצי, כשברור שבגלל מספר הבדיקות הנמוך מספר החולים האמיתי הוא לפחות פי 2 (כנראה הרבה יותר) ולכן אחוז התמותה האמיתי הוא באזור ה0.7% או הרבה פחות. אם ניקח את ניו יורק הנוראה לדוגמה שם מספר הבדיקות שנערכו הוא עצום, על פי סקר שנערך על ידי המדינה והוצג ממש היום מספר החולים האמיתי הוא גדול פי 13 ממספר החולים מהמאומתים וכנראה עומד באזור ה2.7 מליון ולא 200,000. כלומר גם שם עם כל ההיסטריה אחוז התמותה הוא באזור ה0.5%, פשוט שם הכל קורה בבת אחת כי לא הצליחו לבודד את אוכלוסיות הסיכון בזמן ולשטח את העקומה.

אם נוסיף לזה את העובדה ש80% מהמתים הם מעל גיל 65 וישראל היא המדינה המערבית עם האוכלוסייה הצעירה בעולם, ובנוסף לזה אזור ה90% מהמתים הם גם ככה עם מחלות רקע קודמות - למה לעזאזל כל המדינה בבידוד??

תשאירו את הזקנים והחולים בבידוד עד שנמצא חיסון, תמנעו התקהלויות המוניות ותתחילו להבריא את המשק!

נוצר פה משבר כלכלי עצום שהולך להימשך איתנו עוד שנים רבות. עזבו את הקריסה שהולכת להיות פה מבחינה כלכלית,  רק הפגיעה שתהיה במערכת הבריאות תוביל להרבה יותר מיתות מאשר הקורונה - שבעיקר מקדימה את המוות של לא הרבה אנשים באופן יחסי (בכל שנה מתים בישראל 40,000 איש) ושרובם המוחלט היה מת ממחלה אחרת בעוד מספר מועט של שנים.

מישהו יכול להסביר לי מה אני מפספס?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.