Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

2 דקות לפני, שי123 said:

זה לא מונע כלום, כי מספר המתים מקורונה או בכלל הוא לא חזות הכל.

אתה חושב שללחץ הנפשי שגורמים לאנשים עם ההיסטריה של הקורונה אין מחיר?

יש אנשים שכל כך הפחידו אותם, שהם חושבים שאם הם יוצאים החוצה ונושמים את האוויר הם יכולים להידבק ולמות.

גם יש משמעות לנזק הכלכלי שבסופו של דבר יתורגם גם לתמותה בטווח הרחוק, אבל אי אפשר למדוד את זה.

מספר המתים הוא לא חזות הכל? זה הגורם הכי משמעותי והראשון שמסתכלים עליו. 

ברור שיש עוד השלכות. הנזק הכלכלי כמו שאמרת אולי בטווח הרחוק יוסיף מתים, לא על זה היה הדיון.

אולי הדבר היחיד הטוב שייצא מכאן זה שהמחירים יירדו, ובפרט של האוכל והביגוד.

לא הגיוני שמנת שווארמה תעלה 40 שח, שספרים ייקחו 60 שח על תספורת של 5 דק, שמלון באילת יעלה יותר מטיסה לחול וכל בגד יעלה כאן פי שניים מאשר באינטרנט.

הכל כאן יקר, וכמו שהמשכורות של השחקנים לדוגמה יהפכו לפרופרציונאליות יותר (לא שמפריע לי) אז ככה גם יתר הדברים.

וואלה לא כואב לי על כל מיני עסקים ששנים על גבי שנים ניצלו את הלקוחות כדי לקחת מחירים בשמיים.

לי אין דרך לבצע את זה אבל אולי יש פה יזמים:

מסיכה עם גוף קירור- מסיכה שמחוברים אליה פסי סיליקון חלולים(סטייל צעצועי נשיכה של תינוקות) שאפשר למלא במים ולהקפיא.

בחודשי הקיץ יהיה בלתי נסבל ללכת עפ מסיכה ואולי מסיכה קרירה כזו יכולה להיות להיט.

אם מישהו מפה יעשה מזה פטנט ומליונים תהיה אח אל תשכח.

16 hours ago, yellowgunner said:

בלאגן גדול.

דרך אגב היום, אחרי 40 ימים מהרגע שנדבקתי הודיעו לי שהחלמתי, החרא הזה נשאר הרבה זמן בגוף. 

אולה!

אתה יכול לתאר את התהליך שעברת ?

העולם :thumbs::thumbs::thumbs::thumbs::g:

חולים פעילים: שיפור (0.0)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.03)

ישראל :thumbs::g::thumbs::thumbs::g:

חולים פעילים: שיפור (0.0 / קצב של 56 ימים)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.74)

ארה :nono2:

חולים פעילים: הרעה (פלוס0.01)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.07)

ספרד :rtfm::g:

חולים פעילים: שיפור (0.0)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.38)

איטליה :thumbs::thumbs::thumbs::g:

חולים פעילים: יציב (0.0 / קצב של 790 ימים)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.13)

צרפת :thumbs:

חולים פעילים: יציב (0.0)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 0.99)

גרמניה :thumbs::thumbs::thumbs::thumbs::thumbs:

חולים פעילים: שיפור (0.0 / קצב של 20 ימים)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.26)

הנתונים הם מחמשת הימים האחרונים (לא כולל היום) מהעולם, ישראל וחמשת המוקדים המרכזיים. מגמות השיפור/הרעה מתייחסים יחסית לממוצע 5 הימים האחרונים, נכון לאתמול.

1 hour ago, חןחן said:

אולה!

אתה יכול לתאר את התהליך שעברת ?

בשמחה, כנראה שנדבקתי באיזה בר בתל אביב ב12 במרץ, אחרי שבוע בבסיס יצאתי לבידוד ביתי בגלל שראיתי שהיה חולה בבר שהייתי בו באותו זמן. במהלך הבידוד איבדתי חוש ריח וקצת כאבי שרירים, אחרי פחות או יותר שבוע עשיתי בדיקה בדרייב אין שיצאה חיובית. נסעתי לכפר המחלימים באשקלון ואחרי 22 יום עם הרבה בדיקות חיוביות קיבלתי שתי תשובות שליליות לבדיקות שעשיתי. 

1 hour ago, yellowgunner said:

בשמחה, כנראה שנדבקתי באיזה בר בתל אביב ב12 במרץ, אחרי שבוע בבסיס יצאתי לבידוד ביתי בגלל שראיתי שהיה חולה בבר שהייתי בו באותו זמן. במהלך הבידוד איבדתי חוש ריח וקצת כאבי שרירים, אחרי פחות או יותר שבוע עשיתי בדיקה בדרייב אין שיצאה חיובית. נסעתי לכפר המחלימים באשקלון ואחרי 22 יום עם הרבה בדיקות חיוביות קיבלתי שתי תשובות שליליות לבדיקות שעשיתי. 

מה זה כפר המחלימים? שולחים לשם חולים קלים?

הספקת להדביק אנשים?

איזה תסמינים היו לך? 

עד כמה התסמינים היו קשים? 

לא הרגשת ריח כלל? וכמה זמן היית ללא חוש ריח?

12 hours ago, itan17 said:

לא הגיוני שמנת שווארמה תעלה 40 שח, שספרים ייקחו 60 שח על תספורת של 5 דק, שמלון באילת יעלה יותר מטיסה לחול וכל בגד יעלה כאן פי שניים מאשר באינטרנט.

הכל כאן יקר, וכמו שהמשכורות של השחקנים לדוגמה יהפכו לפרופרציונאליות יותר (לא שמפריע לי) אז ככה גם יתר הדברים.

וואלה לא כואב לי על כל מיני עסקים ששנים על גבי שנים ניצלו את הלקוחות כדי לקחת מחירים בשמיים.

מנת שווארמה לא תרד, כנראה שגם לא מחיר תספורת ובטח של מלון באילת. המחירים בארץ יקרים לרוב לא כי העסקים מנצלים לקוחות, אלא כי אחרת הם יפסידו. אתה רוצה שיירדו מחירים? תשרוף את כל המוסדות הסוציאליסטים במדינה ותקווה שיפסיקו להצביע לכל מיני אידיוטים שבעד הרעיונות המטומטמים האלה.

ירידה של מחירים שלא מהסיבות הנכונות זה דבר רע, כי זה בעצם אומר מיתון ושאין כסף.

אם יש לקח כלכלי לאנשים באופן אישי, זה המחשבה על הצריכה המוגזמת.

כולנו קונים הרבה דברים שאנחנו לא צריכים. תרבות הצריכה והבזבזנות, לחיות על אשראי ולגלגל חובות צריכה לקטון.

זה פשוט לא בריא.

14 hours ago, itan17 said:

מה זאת אומרת לא הגיוני? כל בעל עסק פועל אך ורק בשביל האינטרס האישי שלו, לא בשביל מראית העין הציבורית. זה לא תפקיד המדינה להתערב בניהול השוטף של העסק או להתוות לו "טווח מחירים סביר". המשך או הפסקת הקיום שלו הוא דבר שצריך לבוא מהציבור, קרא לזה ברירה טבעית עסקית. אם אותו בעל עסק יספק שירותים/מוצרים בעלי ביקוש והציבור יימצא בהם ערך וירגיש שיש תמורה לכספו, הוא ימשיך להתקיים ואם ההפך הוא הנכון אז הוא יסגור את העסק.

בהתחשב בנ"ל והמשך למה שסלבה כתב, בעלי עסק לא קמים בבוקר מתוך אידיאולוגיה קפיטליסטית חזירית של ניצול. רובם ניצבים די חסרי אונים בפני תקנות רגולטוריות מאד מחמירות או לחלופין בפני וועדים, בעלי עניין ולוביסטים שונים שפועלים כדי לצמצם את מידת החופש העסקי ואת התחרות. המעטים שיהיו מוכנים לקחת את הסיכון ויקימו עסק ייאלצו לדרוש מהצרכן מחיר גבוה כדי להצליח לעמוד בתקנות אלו ובמקביל לשמור על תזרים כספים חיובי.

1 hour ago, cassano said:

ירידה של מחירים שלא מהסיבות הנכונות זה דבר רע, כי זה בעצם אומר מיתון ושאין כסף.

אם יש לקח כלכלי לאנשים באופן אישי, זה המחשבה על הצריכה המוגזמת.

כולנו קונים הרבה דברים שאנחנו לא צריכים. תרבות הצריכה והבזבזנות, לחיות על אשראי ולגלגל חובות צריכה לקטון.

זה פשוט לא בריא.

צריכה אישית היא לא דבר רע. אם אנשים מוציאים כסף על מוצרים/שירותים זה סימן שיש להם אמון בממשלה ובמערכת הפיננסית וביציבותן ושהיצרנים המקומיים/היבואנים מספקים להם מוצרים טובים. זו משוואה שמשרתת את כל הצדדים - הצרכנים מרוצים ורמת חייהם עולה, היצרנים ממשיכים להתקיים ומשקיעים את הכסף בפיתוח החברה/המוצר/השירות והמדינה מכניסה כספים ממס הקנייה וממס החברות. אם ההתנהלות הכלכלית הפרטנית של אדם כלשהו מציבה אותו בסכנת חוב זו בעיה אישית שלו והוא צריך צריך לשאת בהשלכותיה ובתוצאותיה האפשריות. 

47 דקות לפני, לופו5 said:

מה זאת אומרת לא הגיוני? כל בעל עסק פועל אך ורק בשביל האינטרס האישי שלו, לא בשביל מראית העין הציבורית. זה לא תפקיד המדינה להתערב בניהול השוטף של העסק או להתוות לו "טווח מחירים סביר". המשך או הפסקת הקיום שלו הוא דבר שצריך לבוא מהציבור, קרא לזה ברירה טבעית עסקית. אם אותו בעל עסק יספק שירותים/מוצרים בעלי ביקוש והציבור יימצא בהם ערך וירגיש שיש תמורה לכספו, הוא ימשיך להתקיים ואם ההפך הוא הנכון אז הוא יסגור את העסק.

בהתחשב בנ"ל והמשך למה שסלבה כתב, בעלי עסק לא קמים בבוקר מתוך אידיאולוגיה קפיטליסטית חזירית של ניצול. רובם ניצבים די חסרי אונים בפני תקנות רגולטוריות מאד מחמירות או לחלופין בפני וועדים, בעלי עניין ולוביסטים שונים שפועלים כדי לצמצם את מידת החופש העסקי ואת התחרות. המעטים שיהיו מוכנים לקחת את הסיכון ויקימו עסק ייאלצו לדרוש מהצרכן מחיר גבוה כדי להצליח לעמוד בתקנות אלו ובמקביל לשמור על תזרים כספים חיובי.

צריכה אישית היא לא דבר רע. אם אנשים מוציאים כסף על מוצרים/שירותים זה סימן שיש להם אמון בממשלה ובמערכת הפיננסית וביציבותן ושהיצרנים המקומיים/היבואנים מספקים להם מוצרים טובים. זו משוואה שמשרתת את כל הצדדים - הצרכנים מרוצים ורמת חייהם עולה, היצרנים ממשיכים להתקיים ומשקיעים את הכסף בפיתוח החברה/המוצר/השירות והמדינה מכניסה כספים ממס הקנייה וממס החברות. אם ההתנהלות הכלכלית הפרטנית של אדם כלשהו מציבה אותו בסכנת חוב זו בעיה אישית שלו והוא צריך צריך לשאת בהשלכותיה ובתוצאותיה האפשריות. 

העולם כולו מתנהל בשנים האחרונות מכסף זול וגלגול חובות.

בשגרה הכל טוב ויפה, והצמיחה בהחלט הייתה טובה.

כשמגיע זעזוע קטן הוא מייצר נזק גדול. הסגר שהיה בעולם למשל.

על שוק ההון זה לא ממש השפיע, אבל נדרשות פה תוכניות חילוץ בסכומי עתק.

חושב שצריך לשאוף ליותר איזון, ושוק שלא תלוי בריבית רצפה כדי להמשיך להתקיים. בכל פעם שקצת העלו ריבית זה לא נגמר טוב, וזה לא סימן חיובי במיוחד.

4 hours ago, סלבה said:

מנת שווארמה לא תרד, כנראה שגם לא מחיר תספורת ובטח של מלון באילת. המחירים בארץ יקרים לרוב לא כי העסקים מנצלים לקוחות, אלא כי אחרת הם יפסידו. אתה רוצה שיירדו מחירים? תשרוף את כל המוסדות הסוציאליסטים במדינה ותקווה שיפסיקו להצביע לכל מיני אידיוטים שבעד הרעיונות המטומטמים האלה.

די נו, לפי מה שאתה אומר כל העסקים חיו פה מהיד לפה וכמעט ולא הרוויחו. בולשיט, חלק מהעסקים פה רק חיפשו לחגוג על הגב של הלקוחות הפראיירים שלהם ועשו מיליונים, גם עליי בין היתר.

11 דקות לפני, itan17 said:

די נו, לפי מה שאתה אומר כל העסקים חיו פה מהיד לפה וכמעט ולא הרוויחו. בולשיט, חלק מהעסקים פה רק חיפשו לחגוג על הגב של הלקוחות הפראיירים שלהם ועשו מיליונים, גם עליי בין היתר.

מה זאת אומרת לקוחות פראיירים? לא הכריחו אותך לרכוש את המוצרים והשירותים שלהם וכנראה שאת חלקם לא היית מחויב לצרוך אותם, אתה בחרת במודע לתת לזה יד.

1 hour ago, itan17 said:

עסק מקימים בשביל להרוויח, בישראל הרף המינימלי של ההכנסות לשם כך פשוט גבוה יותר מהרף במדינות אחרות. בעלי מסעדות לא מחפשים לדפוק אותך, גם לא ספרים, אין להם הרבה ברירות.

לדעתי פראייר מי שחושב ככה, הם רוצים לעשות רווח גדול יותר ולשם כך גם הרף בכל מיני ענפים עלה פלאים משנה לשנה. המחירים שמשלמים על חופשה באילת לא הגיוניים וזה ככה בכל המקומות, אז אין לי באמת אופציית אחרת (בהנחה ואני רוצה משהו סביר ולא נוראי). 

נכון אף אחד לא מכריח אותי לקנות אבל רף המחירים הזוי, ההוא מעלה מחיר, אז גם זה ואז גם ההוא. תספורת שהייתה עולה בעבר 30 שקל הגיעה ל-60 שקל בלי הסבר הגיוני בכלל, מה המספריים פתאום עולות יותר?

אני גם בטוח שספרים, שווארמות, מסעדות או לא יודע מי יכולים לקחת 10 שקלים פחות ועדיין להרוויח יפה יפה. 

נכון, יש כאן מיסים גבוהים אבל לחשוב שלא נוצר כאן רף הזוי של מחירים, זה בעיני תמימות.

מקווה שבקרוב אנשים יקנו פחות, יהיו יותר מבצעים ובתקווה להורדת מחירים כדי באמת שהרבה עסקים יירדו מהעץ שעלו עליו. 

1 hour ago, חןחן said:

כדי שהמחירים ירדו צריך קודם כל שהשכירות תרד ושהארנונה לא תהיה קשוחה מדיי

צודקת. אני מסתפר ב35 קונה שווארמה\מעוב\פרגיות\וכו ב25-35 בגט. (אני גר בדרום)

לא מפתיע במיוחד הנתון מניו יורק. בהתחשב במספר המתים.

מספר החולים האמיתי שיש בכל מדינה/אזור הוא בסדר גודל יותר גדול מהמספר של החולים המאומתים.

לכן גם אחוז התמותה/אשפוז הוא בסדר גודל יותר קטן מהמספרים שמציגים בהתבסס על מספר החולים המאומת.

ככל שיעשו יותר ויותר בדיקות סירולוגיות, ככה המסקנה הזו תתחזק.

קרה כבר בגרמניה, הולנד (לקחו כמה אלפי תרומות דם רנדומליות ובדקו. מצאו 3%), עוד מדינה בארה"ב שאני לא זוכר ובטח יש עוד כמה.

גם פה בישראל בדקו יולדות ומצאו 3-4%, אבל מספרם שהיה באזור ה150 (נראה לי) זה לא מספיק גדול כדי להוות דגימה רצינית מהאוכלוסיה.

1 hour ago, avi atias said:

תכלס אם החלמת מקורונה, אז אתה כבר מחוסן, למה שלא יתנו לך להסתובב חופשי ברחוב?

כי היו מקרים שבן אדם נדבק, החלים ושוב נדבק.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.