Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

1 דקה לפני, Shlomix said:

זה פשוט לא נכון ומכעיס אותי ברמות אחרות.

קודם כל זה לא נכון שרק אנשים עם "מחלות רקע" מתים מקורונה.

הסיכוי שאדם ללא כל בעיה רפואית ימות נמוך, אבל עדיין גבוה יותר משמעותית משפעת רגילה.

כמו כן, "מחלות רקע" זה כיבוס נוראי.

סכרת, מחלות לב, מחלות כליות ועוד הרבה מחלות כאלו ואחרות, הן כולן מחלות שעם טיפול רפואי נכון אפשר לחיות איתן ללא קושי עד גיל 80-90.

אז אם אדם בן 45 עם מחלת לב נפטר כתוצאה מקורונה, זה נורא ואיום. זה לא שהוא היה מת בקרוב, אלא רק עוד 30 שנה, כנראה שאפילו יותר.

בדיוק.

הסיכוי שדווקא בחודש האחרון כמות אנשים עם מחלות רקע מתו בגלל המחלות עצמן ולא בגלל הקורונה הוא אפסי, סביר שהרוב היו ממשיכים לחיות.

22 דקות לפני, Shlomix said:

הסיכוי שאדם ללא כל בעיה רפואית ימות נמוך, אבל עדיין גבוה יותר משמעותית משפעת רגילה.

סכרת, מחלות לב, מחלות כליות ועוד הרבה מחלות כאלו ואחרות, הן כולן מחלות שעם טיפול רפואי נכון אפשר לחיות איתן ללא קושי עד גיל 80-90.

אז אם אדם בן 45 עם מחלת לב נפטר כתוצאה מקורונה, זה נורא ואיום. זה לא שהוא היה מת בקרוב, אלא רק עוד 30 שנה, כנראה שאפילו יותר.

אבל אנשים בני 45 כמעט ולא מתים מקורונה גם עם מחלות רקע. ממוצע המתים הוא מעל 80. 

רוב המתים 'הפסידו' 2-4 שנים מחייהם, לא 30 שנה.

הקורונה לא קטלנית במיוחד, היא פשוט מדבקת מאוד, ופה נכנסים המספרים הגדולים.

50 דקות לפני, Zizou said:

אבל אנשים בני 45 כמעט ולא מתים מקורונה גם עם מחלות רקע. ממוצע המתים הוא מעל 80. 

רוב המתים 'הפסידו' 2-4 שנים מחייהם, לא 30 שנה.

הקורונה לא קטלנית במיוחד, היא פשוט מדבקת מאוד, ופה נכנסים המספרים הגדולים.

המספרים בישראל לשמחתנו עדיין קטנים מכדי למדוד. נקווה שלא ישתנה.

לפני כמה ימים פורסם ש-90 אחוז מהנפטרים באיטליה הם מעל גיל 60. כלומר לפחות אלפיים נפטרים מתחת לגיל 60. זה המון.

כמובן שגם אנשים בני 61 או 65 נפטרים בטרם עת ומאבדים הרבה שנים.

הנקודה היא שזה מדד מטומטם ומזלזל במיוחד. מחלות רקע או גיל, לא משנה. זה זלזול בחיי אדם.

2 hours ago, סלבה said:

אין לך, או לדני הזה, שום הבנה בתחום, ומדובר בסך הכל בניירת. לא משקרים לאף אחד, אלה בסך הכל נהלים. באופן כללי לקרוא מסמכים על תחומים שאתה לא מכיר זה לא נקרא מחקר.

המחשבה שמיליארדים ברחבי העולם לא הבחינו ב"מחדל" הזה, שגלוי לכל ויש אנשים שמתפרנסים מלקרוא אותו (עיתונאים וכד'), ורק איזה תמהוני בפייסבוק  שגם מתפעל אתר על עצמו פתאום עולה על זה, היא משהו שאני לא אצליח להבין לעולם.

אם בשנות ה60 הייתי אומר לך שהCIA עורך ניסויים בבני אדם באוניברסיטאות מובילות, משתמש בחומרים משני תודעה וכל זה על אזרחי ארה"ב, היית אומר שאין לי מושג על מה אני מדבר כי אני לא מומחה בתחום.

לא כל קונספירציה היא שקר, ולא כל קונספירציה היא אמת.

ואגב, גם אם מישהו לא מסכים (ולא טענתי שאני מסכים עם הדברים, רק רשמתי שיש להתייחס למידע שמפורסם שחור על גבי לבן) יש דרך להגיב מבלי לזלזל בבן אדם שהעלה את הסרטון ולקבוע לגביו דברים שאין לנו מושג לגביו.

כמו שאתם לא מבינים איך מי שלא מומחה או חוקר מטעם עצמו יכול לקבוע נתונים בנושאים שאין לו מושג בהם, כך גם חלק ממי שהגיב עשה, בנוגע לבחור שהעלה את הסרטון לפייסבוק. קבעתם שהוא קוקו, פסיכי וכל זה משיטוט קצר באינטרנט.

45 דקות לפני, Shlomix said:

המספרים בישראל לשמחתנו עדיין קטנים מכדי למדוד. נקווה שלא ישתנה.

לפני כמה ימים פורסם ש-90 אחוז מהנפטרים באיטליה הם מעל גיל 60. כלומר לפחות אלפיים נפטרים מתחת לגיל 60. זה המון.

כמובן שגם אנשים בני 61 או 65 נפטרים בטרם עת ומאבדים הרבה שנים.

הנקודה היא שזה מדד מטומטם ומזלזל במיוחד. מחלות רקע או גיל, לא משנה. זה זלזול בחיי אדם.

כל נפטר הוא טרגדיה. גם לי יש קרובים בקבוצת סיכון, אבל צריך ללמוד את מי המחלה תוקפת כדי לתכנן איך לשחרר את האוכלוסיה. לא מבין מה מזלזל בנתון הזה.

* אגב, אלף נפטרים מתחת לגיל 60 באיטליה, לא אלפיים

1 hour ago, Shlomix said:

1 hour ago, eran_7 said:

בדיוק.

הסיכוי שדווקא בחודש האחרון כמות אנשים עם מחלות רקע מתו בגלל המחלות עצמן ולא בגלל הקורונה הוא אפסי, סביר שהרוב היו ממשיכים לחיות.

מצחיק שאתם פוסלים דעות של אחרים ואז מצהירים הצהרות שאין להן ביסוס.

שלומי, ראיתי שהזכרת את איטליה.

https://www.google.com/amp/knoema.com/atlas/Italy/topics/Demographics/Mortality/Number-of-deaths%3fmode=amp
באיטליה מתים בשנים האחרונות יותר מ600 אלף אנשים בשנה, כלומר כ50 אלף אנשים בחודש.

מאז תחילת מרץ מתו כמעט 24 אלף אנשים שאובחנו כחולים בקורונה. מתוכם פחות מ1000 מתחת לגיל 60.

https://www.statista.com/statistics/1105061/coronavirus-deaths-by-region-in-italy/

בתקופה כזו מתים באיטליה כ80 אלף אנשים בממוצע.

האם כל המתים שחלו בקורונה לא היו מתים בכל מקרה באותו זמן? סיכוי אפסי.

האם כל מי שחלה בקורונה גם היה מת באותה תקופה?

גם סיכוי אפסי.

האמת נמצאת איפשהו באמצע, ואף אחד לא יודע היום את התשובה לשאלה הזאת.

רק בדיעבד יהיה אפשר לראות איך וירוס הקורונה השפיע על התמותה באיטליה בשנת 2020.

לדוגמא, הנה מחקר שנעשה באיטליה שמייחס כ25 אלף מיתות לשפעת בחורף 2016/17: 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31401203/

10 דקות לפני, שי123 said:

https://www.google.com/amp/knoema.com/atlas/Italy/topics/Demographics/Mortality/Number-of-deaths%3fmode=amp
באיטליה מתים בשנים האחרונות יותר מ600 אלף אנשים בשנה, כלומר כ50 אלף אנשים בחודש.

מאז תחילת מרץ מתו כמעט 24 אלף אנשים שאובחנו כחולים בקורונה. מתוכם פחות מ1000 מתחת לגיל 60.

https://www.statista.com/statistics/1105061/coronavirus-deaths-by-region-in-italy/

גם סיכוי אפסי.

ההשוואה היחידה שתיתן תמונה נכונה זה כמות מתים כללית בין החודש האחרון מאז התחילה הקורונה לחודשים שקדמו לו,

וראיתי כבר גרפים כאלה שמציגים עליה חדה מאוד. 

אם היה לי זמן עכשיו הייתי מחפש את זה.

2 hours ago, טוני said:

אם בשנות ה60 הייתי אומר לך שהCIA עורך ניסויים בבני אדם באוניברסיטאות מובילות, משתמש בחומרים משני תודעה וכל זה על אזרחי ארה"ב, היית אומר שאין לי מושג על מה אני מדבר כי אני לא מומחה בתחום.

לא כל קונספירציה היא שקר, ולא כל קונספירציה היא אמת.

איך זה דומה לניסויים בבני אדם? מה הקשר?

48 דקות לפני, eran_7 said:

ההשוואה היחידה שתיתן תמונה נכונה זה כמות מתים כללית בין החודש האחרון מאז התחילה הקורונה לחודשים שקדמו לו,

לא מדויק.

אני חושב שזאת תשובה לשאלה לא מעניינת.

השוואה יותר מעניינת תהיה הגרף של התמותה בזמן התפרצות הקורונה יחסית לגרף בזמן התפרצות משמעותית של שפעת.

הרי אף אחד לא חשב לעשות סגר בגלל שפעת עד היום.

3 דקות לפני, שי123 said:

לא מדויק.

אני חושב שזאת תשובה לשאלה לא מעניינת.

השוואה יותר מעניינת תהיה הגרף של התמותה בזמן התפרצות הקורונה יחסית לגרף בזמן התפרצות משמעותית של שפעת.

הרי אף אחד לא חשב לעשות סגר בגלל שפעת עד היום.

שפעת יש בכל חורף אז זה כן ייתן תמונה נכונה, בטח כשהפערים כאלה גדולים

On 20.4.2020 at 18:34, שי123 said:

גם סיכוי אפסי.

1 - צודק, המקור שלקחתי ממנו לא היה מדויק, בלשון המעטה. עדיין מדובר על אלפי חולים מתחת לגיל 70, זה לא בא ברגל.

2 - אי אפשר לקחת את המספרים האלו כמדד השוואתי מדויק מול השפעת מהסיבה הפשוטה שיש ריחוק חברתי, הקפדה הרבה יותר גבוהה על היגיינה ובכלל סגר.

ועם זאת:

On 20.4.2020 at 18:47, eran_7 said:

לא מצאתי נתון כזה לאיטליה, אבל יש נתון כזה לניו יורק והוא מצמרר:

https://www.nytimes.com/interactive/2020/04/10/upshot/coronavirus-deaths-new-york-city.html

8 hours ago, Shlomix said:

לא מצאתי נתון כזה לאיטליה, אבל יש נתון כזה לניו יורק והוא מצמרר:

https://www.nytimes.com/interactive/2020/04/10/upshot/coronavirus-deaths-new-york-city.html

אתה מבין, בבדיקה פשוטה סתרת את כל הסרטון של האידיוט ההוא עם המסמכים

6 דקות לפני, eran_7 said:

אתה מבין, בבדיקה פשוטה סתרת את כל הסרטון של האידיוט ההוא עם המסמכים

האמת שלא נכון. הנתון הזה נכון בניו יורק, בסרטון שלו נאמר שארגון הבריאות העולמי מעודד דיווח כוזב על מקרי מוות מקורונה כדי להתאמים סטטיסטיקה ברחבי בעולם.

הבחור בסרטון לא טוען שאין וירוס.

2 דקות לפני, טוני said:

האמת שלא נכון. הנתון הזה נכון בניו יורק, בסרטון שלו נאמר שארגון הבריאות העולמי מעודד דיווח כוזב על מקרי מוות מקורונה כדי להתאמים סטטיסטיקה ברחבי בעולם.

הבחור בסרטון לא טוען שאין וירוס.

אני ראיתי נתונים כאלה גם באיטליה, ספרד ובלגיה

מציע לך לשמוע שוב את הדקה הראשונה מהסרטון, הוא מדבר ברמה של ה"הונאה הגדולה בהיסטוריה האנושית", לא פחות, מציג את זה שכל מה שדווח מארה"ב ואיטליה הוא פייק.

On 20.4.2020 at 15:56, Shlomix said:

גם אסתמה זאת אחלה ממחלות הרקע המדוברות, לא?

העולם :thumbs::thumbs::thumbs::thumbs:

חולים פעילים: שיפור (מינוס 0.01)

חולים חדשים: יציב (מקדם הדבקה 0.99)

ישראל :thumbs::thumbs::g::thumbs::thumbs:

חולים פעילים: שיפור (מינוס 0.01 / קצב של 58 ימים)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1)

ארה :thumbs::thumbs::thumbs:

חולים פעילים: שיפור (מינוס 0.01)

חולים חדשים: יציב (מקדם הדבקה 0.96)

ספרד :rtfm:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.01)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.65)

איטליה :thumbs::thumbs::thumbs::g:

חולים פעילים: שיפור (0.0 / קצב של 678 ימים)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.02)

צרפת :thumbdown:

חולים פעילים: הרעה (0.0)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.34)

גרמניה :clap::clap::clap::clap:

חולים פעילים: שיפור (מינוס 0.01 / קצב של 23 ימים)

חולים חדשים: יציב (מקדם הדבקה 0.89)

הנתונים הם מחמשת הימים האחרונים (לא כולל היום) מהעולם, ישראל וחמשת המוקדים המרכזיים. מגמות השיפור/הרעה מתייחסים יחסית לממוצע 5 הימים האחרונים, נכון לאתמול.

בניו יורק ניפחו מספרים כדי לקבל תקציבים.

הקורונה זו אכן מגפה, יש תמותה עודפת.

אבל חמורה הרבה פחות מהטירוף שסובב סביבה.

תחזרו רק אחורה להיסטרים שחשבו שבארהב ימותו מיליונים, או 200 אלף במקרה הממש טוב.

כשיהיו בדיקות סירולוגיות ומספר החולים האמיתי ייחשף, מספרי האשפוז והתמותה יצנחו דרמטית.

והיום הזה לשמחתנו הולך וקרב. כשזה יקרה, גם החזרה לשפיות ולשגרה נורמלית יותר יואצו.

חבל שאת אותה שפיכת הכסף לא מבצעים לשפר את מצב הזיהומים בבתי החולים למשל.

מזה יש הרבה יותר מתים, אבל להם אין יח"צ ומקבלי ההחלטות לא נכללים ב'קבוצת הסיכון'. הם יקבלו טיפול VIP.

20 דקות לפני, cassano said:

ההערכות האלה היו לפני שהחליטו על סגר. בלי סגר זה היה יכול להגיע למיליונים בנקודת זמן של סיום המגיפה שיכול להיות גם בעוד שנה אחרי גל שני, לא עכשיו.

תשמע קסאנו, אתה ממשיך לשלשל מנטרות על המקלדת. מה הקשר לזיהומים בבתי חולים? אתה בכלל מבין מה זה? הדרך למנוע אותם, שהורגים בממוצע 6000 בשנה, היא לא כלכלית, אלא פשוט שמירה על היגיינה ולחטא ידיים וכלים. אנשים מתים מהזיהומים הללו בעיקר כי הם חסינים לאנטיביוטיקה.

אני גם לא מבין איך אתה מאמין שאתה יכול לקבוע מה חמור ומה לא? כל עוד אין חיסון יהיו עוד חולים ויהיו עוד אשפוזים. עם סגר זה קצב נמוך, בלי זה גבוה. זה המצב.

33 דקות לפני, cassano said:

בארה"ב ניפחו מתים... בסין ואירן מסתירים אותם.... 

לא הקורונה זה אסון 

ולא המשבר הכלכלי זה אסון 

כמו שהפייק ניוז זה אסון 

לא יודע איך עוד כמה שנים אפשרי יהיה לנהל דיון (כבר עכשיו זה קשה) שהמושג "חדשות" כבר לא יהיה קיים יותר

אפשר לזרוק לאוויר הכל. 

1 hour ago, cassano said:

הקורונה זו אכן מגפה, יש תמותה עודפת.

אבל חמורה הרבה פחות מהטירוף שסובב סביבה.

כשיהיו בדיקות סירולוגיות ומספר החולים האמיתי ייחשף, מספרי האשפוז והתמותה יצנחו דרמטית.

והיום הזה לשמחתנו הולך וקרב. כשזה יקרה, גם החזרה לשפיות ולשגרה נורמלית יותר יואצו.

חבל שאת אותה שפיכת הכסף לא מבצעים לשפר את מצב הזיהומים בבתי החולים למשל.

מזה יש הרבה יותר מתים, אבל להם אין יח"צ ומקבלי ההחלטות לא נכללים ב'קבוצת הסיכון'. הם יקבלו טיפול VIP.

אלו לא מספרים של המוות מהקורונה, אלא מספרים של מוות באופן כללי. אתה אומר שהם המציאו מתים?

יש המון דיווחים על עומסים בחדרי מתים ובבתי קברות, ברמה שפתחו חדרי מתים זמניים באולמי החלקה על הקרח. גם בספרד.

תהיה בטוח שלא ממציאים, בטח שלא בהיקף כזה עצום.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.