Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

2 דקות לפני, YNWA said:

ומה הם יעשו יפטרו אותם מהעבודה מן הסתם ויביאו עובדים צעירים/בריאים , זה גזר דין מוות לכל דבר.

דיברתי על הבריאות בלבד. דיון כלכלי זה משהו אחר.

1 hour ago, YNWA said:

ומה הם יעשו יפטרו אותם מהעבודה מן הסתם ויביאו עובדים צעירים/בריאים , זה גזר דין מוות לכל דבר.

רובם המוחלט בפנסיה, ככה שמה שרשמת פה לא רלוונטי.

11 דקות לפני, שי123 said:

רובם המוחלט בפנסיה, ככה שמה שרשמת פה לא רלוונטי.

כנראה שההורים שלך מסודרים אחרת לא היית מדבר ככה

לפחות חצי מהפנסיונרים (שלא נדבר על צעירים בקבוצת סיכון) אין חסכונות ואין שום פנסיה פרטית אלא רק 2000₪ מבט"ל

אם ראש הממשלה יכול להיות בן 71

מי כבודו שיגיד שאמא שלי צריכה לוותר על הקריירה שלה, זה אפילו לא עניין רק של כסף

זה הגשמה עצמית, בן אדם צובר וותק של 40 שנה במקצוע, ומה עכשיו? יביאו ילד בן 30 שייקח להם את כל מה שהם בנו במו ידיהם? המדינה תכפה עליהם לוותר על הקריירה? ולשאר תתן את כל הזמן שבעולם להדביק ולעקוף אותם בשווקים תחרותיים?

האם גם ראש הממשלה ואישתו יישארו בבית ובחור צעיר יקח להם את המשרה?

14 hours ago, YoC said:

נשמע כמו התחלה של בדיחה ממש רעה ואכזרית 

11 קשישים אובחנו בטעות כחולי קורונה ע"י מכון ויצמן למרות שהם בריאים ונשלחו לבידוד במחיצת חולי קורונה, 

כמה מהם יצאו מהבידוד חיים?

14 מטופלים ו-6 אנשי צוות אובחנו חיוביים. היום כולם רשמית יצאו שליליים.

גם באשקלון בדיור מוגן היו 29 שאובחנו במכון וייצמן כחיוביים, אבל שם חיכו בגלל מה שקרה באשדוד, ובבדיקה חוזרת כולם היו שליליים.

2 hours ago, שי123 said:

למי שלא ראה אתמול את פרופסור לס ורוצה לשמוע גם דעות אחרות מההיסטריה של משרד הבריאות:

https://mobile.mako.co.il/news-lifestyle/2020_q2/Article-b8ca291e9698171027.htm

ההופעה שלו אתמול בחדשות 12 כללה מידע מוטעה, נתונים מעוותים, מסירת מספרים מוחלטים שהוצאו מהקשרם, תיבול וניחוח פוליטי, תאוריות קונספירטיביות מנותקות מהמציאות, וכל זה תוך חילופי קריצות ומינגלינג דוחה וזול עם רינה מצליח. אני שמח שאלעד שמחיוף היה קול שפוי כנגדו, אבל פרופסור לס מסתמן כאיש חסר אחריות, לא אובייקטיבי עם מניעים נסתרים כלשהם. בכל משפט נוסף שהאיש הזה כותב ברשתות החברתיות או אומר במהדורות החדשות השונות, הוא הופך ליותר ויותר מסוכן לציבור. יש למדינת ישראל ולמדינות העולם מזל שפרופסורים הם לא אלו שעומדים בראשה ומקבלים החלטות בפועל. 

כדי שזה לא יהיה אד-הומינם קלאסי, אשמח גם לפרק את מגדל הקלפים השקרי של יורס לס. גולת הכותרת שלו הוא נושא השפעת אל מול הקורונה, והטענה שהנגיף לא מסוכן יותר מוירוס השפעת. אתייחס קודם כל לישראל כי מציאת נתונים בעברית היא נוחה ויעילה. מצרף את דירוג סיבות המוות בישראל בין 2008-2010 אצל גברים ונשים. בממוצע, אצל אנשים בגילאי 75 ומעלה, שיעור התמותה ל100,000 איש מדלקת ריאות/שפעת ביחד הוא 218. 

ב11.04 משרד הבריאות פרסם דו"ח תמותה לפי גילאים יחד עם התפלגות חולים לפי גילאים. באותו היום היו 10,441 חולי קורונה בסה"כ, מתוכם, 865 חולים היו מעל גיל 70. מתוך 92 המתים עד אותו היום, כ77 מהם היו מעל לגיל 70. מעבר לאחוז התמותה של 8.9, אנחנו מדברים כאן על שיעור תמותה של 8,901 ל100,000 אצל בני 70 ומעלה. כאמור, פי 40 משפעת ודלקת ריאות ביחד. מבחינת הנתונים הכלליים נכון להיום בבוקר, אנחנו עומדים על אחוז תמותה של 1.16 ושיעור תמותה ל100,000 של 1,163. אם תבדוק את השפעת ביחס לאוכלוסייה הכללית ללא קשר לגילאים, כנראה שתגלה פערים גדולים עוד יותר.

הלאה, התפרצות השפעת בארה"ב בשנת 2017-2018 מול הקורונה. יורם לס אוהב להתייחס למספר המתים הכללי באותה התפרצות, אבל שוכח למסור פרט חשוב והוא 45 מיליון האנשים שחלו בשפעת באותה התקופה. (מתוך דוח של הCDC - המרכז לבקרת ומניעת מחלות). נכון שמתו באותה השנה בארה"ב 61 אלף איש, בהשוואה ל33 אלף איש שמתו מקורונה עד כה במדינה. אבל יש הבדל תהומי בין 45 מיליון חולים לבין 660 אלף נכון להיום. אנחנו מדברים כאן על אחוז תמותה של 0.13, ושיעור תמותה של 135 ל100,000 איש. לעומת 4.99 אחוזי תמותה ושיעור של 4,944 ל100,000 איש. גם כאן, פי 37, הפעם בהשוואה לשפעת בלבד. רק כדי ליישב את הדברים, בהנחה והשפעת היא כמו מגפת הקורונה, היו מתים משפעת בשנת 2017-2018 בארה"ב כ2,250,000 איש. וגם בשנים רגילות היא הייתה קוטלת מעל למיליון אזרחי ארה"ב.

שי, בהנחה ואתה מסכים עם יורס לס אני מציע לכם להקים קומונה - צרפו אליה מתנגדי חיסונים, את קבוצת הפייסבוק הענפה של לוחמי הגרילה נגד מזימת ה5G, מניפי הדגלים השחורים, אנשי הקונספירציה, העותרים לבג"ץ על נתוני התקשורת שנמסרים לשב"כ וכל שאר האנשים שחושבים שיש באופן כללי בעולם או במדינת ישראל בפרט מזימה להנדסת התודעה האזרחית מתוך שאיפה לשתק את החיים הדמוקרטיים ולהפוך אותנו למודל טורקי/צפון קוריאני/רוסי/סיני. אני באופן אישי רוצה להמשיך לחיות, וחושב שמדינת ישראל מספקת לי תנאים די טובים לכך הן במצב החירום הנוכחי וגם בשגרה. האם אני חושב שאפשר להתחיל לחזור לעבוד? באופן אישי כן. גם חלק מהנתונים מלמדים שזה אפשרי וקרוב מאד, אבל אני פחות מעוניין שנהיה שפן הניסיונות של הסיפור ונראה איך המדיניות הזו מתעצבת באוסטריה.

העולם :thumbs:

חולים פעילים: שיפור (0.0)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.02)

ישראל :g::g::thumbs::thumbs:

חולים פעילים: יציב (מינוס 0.01 / קצב של 299 ימים)

חולים חדשים: יציב (מקדם הדבקה 0.82)

ארה :nono2:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.01)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.06)

ספרד :rtfm:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.03)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.21)

איטליה :thumbs:

חולים פעילים: יציב (0.0)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.05)

צרפת :thumbs:

חולים פעילים: שיפור (פלוס 0.03)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.28)

גרמניה :thumbs:

חולים פעילים: שיפור (מינוס 0.01 / קצב של 23 ימים)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.19)

הנתונים הם מחמשת הימים האחרונים (לא כולל היום) מהעולם, ישראל וחמשת המוקדים המרכזיים. מגמות השיפור/הרעה מתייחסים יחסית לממוצע 5 הימים האחרונים, נכון לאתמול

18 דקות לפני, YNWA said:

לפחות חצי מהפנסיונרים (שלא נדבר על צעירים בקבוצת סיכון) אין חסכונות ואין שום פנסיה פרטית אלא רק 2000₪ מבט"ל

זה הגשמה עצמית, בן אדם צובר וותק של 40 שנה במקצוע, ומה עכשיו? יביאו ילד בן 30 שייקח להם את כל מה שהם בנו במו ידיהם? המדינה תכפה עליהם לוותר על הקריירה? ולשאר תתן את כל הזמן שבעולם להדביק ולעקוף אותם בשווקים תחרותיים?

נראה לי שלא הבנת אותי.

מעל גיל 65 יש בערך 20% תעסוקה והנתון הזה הולך ויורד ככל שהגיל עולה.

אלה מספרים שהמדינה יכולה לדאוג להם.

בכל מקרה כנראה שכבר היום יודיעו של גילאי 65+ מומלץ להישאר בבית, אבל לא יחייבו אותם.

סביר שמי שמספיק בריא בשביל לעבוד הוא לא בדיוק בקבוצת הסיכון.

13 דקות לפני, לופו5 said:

ההופעה שלו אתמול בחדשות 12 כללה מידע מוטעה, נתונים מעוותים, מסירת מספרים מוחלטים שהוצאו מהקשרם, תיבול וניחוח פוליטי, תאוריות קונספירטיביות מנותקות מהמציאות, וכל זה תוך חילופי קריצות ומינגלינג דוחה וזול עם רינה מצליח. אני שמח שאלעד שמחיוף היה קול שפוי כנגדו, אבל פרופסור לס מסתמן כאיש חסר אחריות, לא אובייקטיבי עם מניעים נסתרים כלשהם. בכל משפט נוסף שהאיש הזה כותב ברשתות החברתיות או אומר במהדורות החדשות השונות, הוא הופך ליותר ויותר מסוכן לציבור. יש למדינת ישראל ולמדינות העולם מזל שפרופסורים הם לא אלו שעומדים בראשה ומקבלים החלטות בפועל. 

כדי שזה לא יהיה אד-הומינם קלאסי, אשמח גם לפרק את מגדל הקלפים השקרי של יורס לס. גולת הכותרת שלו הוא נושא השפעת אל מול הקורונה, והטענה שהנגיף לא מסוכן יותר מוירוס השפעת. אתייחס קודם כל לישראל כי מציאת נתונים בעברית היא נוחה ויעילה. מצרף את דירוג סיבות המוות בישראל בין 2008-2010 אצל גברים ונשים. בממוצע, אצל אנשים בגילאי 75 ומעלה, שיעור התמותה ל100,000 חולים מדלקת ריאות/שפעת ביחד הוא 218. 

ב11.04 משרד הבריאות פרסם דו"ח תמותה לפי גילאים יחד עם התפלגות חולים לפי גילאים. באותו היום היו 10,441 חולי קורונה בסה"כ, מתוכם, 865 חולים היו מעל גיל 70. מתוך 92 המתים עד אותו היום, כ77 מהם היו מעל לגיל 70. מעבר לאחוז התמותה של 8.9, אנחנו מדברים כאן על שיעור תמותה של 8,901 ל100,000 אצל בני 70 ומעלה. כאמור, פי 40 משפעת ודלקת ריאות ביחד. מבחינת הנתונים הכלליים נכון להיום בבוקר, אנחנו עומדים על אחוז תמותה של 1.16 ושיעור תמותה ל100,000 של 1,163. אם תבדוק את השפעת ביחס לאוכלוסייה הכללית ללא קשר לגילאים, תגלה פערים גדולים עוד יותר.

הלאה, התפרצות השפעת בארה"ב בשנת 2017-2018 מול הקורונה. יורם לס אוהב להתייחס למספר המתים הכללי באותה התפרצות, אבל שוכח למסור פרט חשוב והוא 45 מיליון האנשים שחלו בשפעת באותה התקופה. (מתוך דוח של הCDC - המרכז לבקרת ומניעת מחלות). נכון שמתו באותה השנה בארה"ב 61 אלף איש, בהשוואה ל33 אלף איש שמתו מקורונה עד כה במדינה. אבל יש הבדל תהומי בין 45 מיליון חולים לבין 660 אלף נכון להיום. אנחנו מדברים כאן על אחוז תמותה של 0.13, ושיעור תמותה של 135 ל100,000 איש. לעומת 4.99 אחוזי תמותה ושיעור של 4,944 ל100,000 איש. גם כאן, פי 37, הפעם בהשוואה לשפעת בלבד. רק כדי ליישב את הדברים, בהנחה והשפעת היא כמו מגפת הקורונה, היו מתים משפעת בשנת 2017-2018 בארה"ב כ2,250,000 איש. וגם בשנים רגילות היא הייתה הורגת מעל מיליון איש. 

שי, אני מזמין אותך ואת יורס לס להקים לעצמכם קומונה - צרפו אליה מתנגדי חיסונים, את קבוצת הפייסבוק הענפה של לוחמי הגרילה נגד מזימת ה5G, מניפי הדגלים השחורים, אנשי הקונספירציה, העותרים לבג"ץ על נתוני התקשורת שנמסרים לשב"כ וכל שאר האנשים שחושבים שיש באופן כללי בעולם או במדינת ישראל בפרט מזימה להנדסת התודעה האזרחית מתוך שאיפה לשתק את החיים הדמוקרטיים ולהפוך אותנו למודל טורקי/צפון קוריאני/רוסי/סיני. אני באופן אישי רוצה להמשיך לחיות, וחושב שמדינת ישראל מספקת לי תנאים די טובים לכך הן במצב החירום הנוכחי וגם בשגרה. האם אני חושב שאפשר להתחיל לחזור לעבוד? באופן אישי כן וגם חלק מהנתונים מלמדים את זה, אבל אני פחות מעוניין שנהיה שפן הניסיונות של הסיפור ונראה איך המדיניות הזו מתעצבת באוסטריה.

עצרתי כשהתחלת לדבר על אחוז תמותה לפי מתים מתוך מספר המאובחנים.

זה נתון חסר משמעות כי הוא בעצם מודד את אחוז המתים רק ממי שבדקו אותו.

כנראה שלא שמעת, אבל עד לפני כמה ימים אפילו לא טרחו לבדוק את כל בתי האבות שבהם היו חולים מאומתים.

בכל מקרה, לא אמרתי שאני מסכים עם כל מה שאמר פרופסור לס.

בדבר אחד אני מסכים איתו לחלוטין.

אי אפשר לדבר על תמותה מקורונה כרגע, אלא רק בסיכומו של דבר כשיהיו נתונים מלאים של כלל המתים.

העובדה שכל מי שמאובחן כחולה קורונה ומת נספר כמת מקורונה מעוותת את הנתונים.

הבדיקה האמתית היחידה תהיה מה מספר המתים יחסית לשנים קודמות.

עריכה: אגב, אמנם פרופסור לס קיצוני לכיוון ההפוך, אבל יש לא מעט רופאים בכירים שחושבים שהמדיניות  הקיצונית של משרד הבריאות גרמה יותר נזק מתועלת.

23 דקות לפני, שי123 said:

נראה לי שלא הבנת אותי.

מעל גיל 65 יש בערך 20% תעסוקה והנתון הזה הולך ויורד ככל שהגיל עולה.

אלה מספרים שהמדינה יכולה לדאוג להם.

בכל מקרה כנראה שכבר היום יודיעו של גילאי 65+ מומלץ להישאר בבית, אבל לא יחייבו אותם.

סביר שמי שמספיק בריא בשביל לעבוד הוא לא בדיוק בקבוצת הסיכון.

אני לא מכיר בן אדם אחד בגיל 65 שהוא לא עובד, אחד.

מעבר לזה שאתה כותב שטויות, סכרת לחץ דם זה קבוצת סיכון,נראה לך שהם לא עובדים?

30 דקות לפני, לופו5 said:

כדי שזה לא יהיה אד-הומינם קלאסי, אשמח גם לפרק את מגדל הקלפים השקרי של יורס לס. גולת הכותרת שלו הוא נושא השפעת אל מול הקורונה, והטענה שהנגיף לא מסוכן יותר מוירוס השפעת. אתייחס קודם כל לישראל כי מציאת נתונים בעברית היא נוחה ויעילה. מצרף את דירוג סיבות המוות בישראל בין 2008-2010 אצל גברים ונשים. בממוצע, אצל אנשים בגילאי 75 ומעלה, שיעור התמותה ל100,000 איש מדלקת ריאות/שפעת ביחד הוא 218. 

ב11.04 משרד הבריאות פרסם דו"ח תמותה לפי גילאים יחד עם התפלגות חולים לפי גילאים. באותו היום היו 10,441 חולי קורונה בסה"כ, מתוכם, 865 חולים היו מעל גיל 70. מתוך 92 המתים עד אותו היום, כ77 מהם היו מעל לגיל 70. מעבר לאחוז התמותה של 8.9, אנחנו מדברים כאן על שיעור תמותה של 8,901 ל100,000 אצל בני 70 ומעלה. כאמור, פי 40 משפעת ודלקת ריאות ביחד. מבחינת הנתונים הכלליים נכון להיום בבוקר, אנחנו עומדים על אחוז תמותה של 1.16 ושיעור תמותה ל100,000 של 1,163. אם תבדוק את השפעת ביחס לאוכלוסייה הכללית ללא קשר לגילאים, כנראה שתגלה פערים גדולים עוד יותר.

הלאה, התפרצות השפעת בארה"ב בשנת 2017-2018 מול הקורונה. יורם לס אוהב להתייחס למספר המתים הכללי באותה התפרצות, אבל שוכח למסור פרט חשוב והוא 45 מיליון האנשים שחלו בשפעת באותה התקופה. (מתוך דוח של הCDC - המרכז לבקרת ומניעת מחלות). נכון שמתו באותה השנה בארה"ב 61 אלף איש, בהשוואה ל33 אלף איש שמתו מקורונה עד כה במדינה. אבל יש הבדל תהומי בין 45 מיליון חולים לבין 660 אלף נכון להיום. אנחנו מדברים כאן על אחוז תמותה של 0.13, ושיעור תמותה של 135 ל100,000 איש. לעומת 4.99 אחוזי תמותה ושיעור של 4,944 ל100,000 איש. גם כאן, פי 37, הפעם בהשוואה לשפעת בלבד. רק כדי ליישב את הדברים, בהנחה והשפעת היא כמו מגפת הקורונה, היו מתים משפעת בשנת 2017-2018 בארה"ב כ2,250,000 איש. וגם בשנים רגילות היא הייתה קולטת מעל למיליון אזרחי ארה"ב.

שי, בהנחה ואתה מסכים עם יורס לס אני מציע לכם להקים קומונה - צרפו אליה מתנגדי חיסונים, את קבוצת הפייסבוק הענפה של לוחמי הגרילה נגד מזימת ה5G, מניפי הדגלים השחורים, אנשי הקונספירציה, העותרים לבג"ץ על נתוני התקשורת שנמסרים לשב"כ וכל שאר האנשים שחושבים שיש באופן כללי בעולם או במדינת ישראל בפרט מזימה להנדסת התודעה האזרחית מתוך שאיפה לשתק את החיים הדמוקרטיים ולהפוך אותנו למודל טורקי/צפון קוריאני/רוסי/סיני. אני באופן אישי רוצה להמשיך לחיות, וחושב שמדינת ישראל מספקת לי תנאים די טובים לכך הן במצב החירום הנוכחי וגם בשגרה. האם אני חושב שאפשר להתחיל לחזור לעבוד? באופן אישי כן. גם חלק מהנתונים מלמדים שזה אפשרי וקרוב מאד, אבל אני פחות מעוניין שנהיה שפן הניסיונות של הסיפור ונראה איך המדיניות הזו מתעצבת באוסטריה.

לא ברור לי איך אתה משווה בין שפעת לקורונה, כשלראשונה יש חיסון.

אתה יודע כמה מהאנשים מגיל 70 ומעלה מחוסנים משפעת? אם אין לך את הנתון הזה, כל מה שכתבת כאן הוא חסר משמעות.

זה לא שאני טוען שיורם לס צודק. כן, אולי הקורונה "קטלנית" יותר, אבל לא במספרים שאתה מדבר עליהם.

לא מבין איך אפשר להכניס רק חלק מהאוכלוסייה לבידוד, הרי גם כל מי שבא איתם במגע יצטרך להיכנס לבידוד, ויש הרבה שלא גרים לבד (משפחה עם הורה מבוגר שחי איתם יכנסו כולם לבידוד?) ואלה לא רק המבוגרים, יש את כל החולים במחלות רקע, נבודד כל חולה ואת כל מי שחי איתו? נראה לי שאלה יותר מבודדים ממה שנראה לנו

27 דקות לפני, YNWA said:

אני לא מכיר בן אדם אחד בגיל 65 שהוא לא עובד, אחד.

מעבר לזה שאתה כותב שטויות, סכרת לחץ דם זה קבוצת סיכון,נראה לך שהם לא עובדים?

אז אנחנו מתאזנים כי אני לא מכיר אף אחד מעל גיל הפנסיה שעדיין עובד.

אתה מבין שכאשר בודקים לאיזה אחוז מהחולים היתה סכרת למשל זה כולל גם את החולים מעל גיל 65?

אף אחד לא יגיד לכל מי שיש לו גורם סיכון כלשהו להישאר בבידוד.

56 דקות לפני, שי123 said:

עצרתי כשהתחלת לדבר על אחוז תמותה לפי מתים מתוך מספר המאובחנים.

זה נתון חסר משמעות כי הוא בעצם מודד את אחוז המתים רק ממי שבדקו אותו.

כנראה שלא שמעת, אבל עד לפני כמה ימים אפילו לא טרחו לבדוק את כל בתי האבות שבהם היו חולים מאומתים.

בכל מקרה, לא אמרתי שאני מסכים עם כל מה שאמר פרופסור לס.

בדבר אחד אני מסכים איתו לחלוטין.

אי אפשר לדבר על תמותה מקורונה כרגע, אלא רק בסיכומו של דבר כשיהיו נתונים מלאים של כלל המתים.

העובדה שכל מי שמאובחן כחולה קורונה ומת נספר כמת מקורונה מעוותת את הנתונים.

הבדיקה האמתית היחידה תהיה מה מספר המתים יחסית לשנים קודמות.

עריכה: אגב, אמנם פרופסור לס קיצוני לכיוון ההפוך, אבל יש לא מעט רופאים בכירים שחושבים שהמדיניות  הקיצונית של משרד הבריאות גרמה יותר נזק מתועלת.

איזו דרך אחרת יש לבחון את הדברים? גם אם אני יוצא מנקודת הנחה שיש עוד אלפי-עשרות אלפי חולים לא מאובחנים, מה זה אומר? למה שזה ישנה את פני התמונה של אחוזי ושיעור התמותה? לא מבין את הטענה בנוגע לסיבת המוות. ממה האדם לא מת אם לא מקורונה? גם אם למתים היו מחלות רקע, הם אובחנו כחולים בנגיף שידוע שפוגע בדרכי הנשימה, בסופו של דבר כנראה שחוברו כנראה למכונות הנשמה במחלקה ייעודית לקורונה בעקבות פיתוח ARDS או כשלים ריאתיים כאלו ואחרים שהובילו למותם והפכו מורכבים יותר לטיפול בגלל גילם או המערכת החיסונית החלשה שלהם. 

מה הכוונה במספר המתים ביחס לשנים קודמות? בוודאי שאין כרגע מתים מתאונות דרכים, תאונות עבודה, פציעות, אירועי אלימות, מלחמות וכיו"ב כמו בימי שגרה. אנחנו יכולים לחזור לרכב על כרכרות עם סוסים ולהפחית משמעותית את מספר המתים בתאונות דרכים, אבל יש היום עולם שצריך להתקיים, והוא מתנהל במהירות כי יש פיתוחים טכנולוגיים שמאפשרים לנו את זה. המקרים המצערים האלו לא מדבקים או משפיעים על הכלל, וזה חלק מהמחיר והסיכון שכל אדם משלם בכל פעולה שהוא בוחר או צריך לבצע כדי לתפקד באופן תקין בעולם הזה, וככל שעובר הזמן והמדינה מתפתחת טכנולוגית, כלכלית, פוליטית וחברתית - הם פוחתים. 

41 דקות לפני, קמאנן said:

לא ברור לי איך אתה משווה בין שפעת לקורונה, כשלראשונה יש חיסון.

אתה יודע כמה מהאנשים מגיל 70 ומעלה מחוסנים משפעת? אם אין לך את הנתון הזה, כל מה שכתבת כאן הוא חסר משמעות.

אני חושש שלא קראת את כל ההודעה. אני משווה בין שפעת לקורונה כדי להראות כמה הטענות של יורם לס בנושא מופרכות. אני לא רואה לנכון בכלל להעלות את נושא החיסון, יעילותו לפי משרד הבריאות נעה בין 40-60 ולכן הוא בעיקר גורם שמקטין את הסיכוי לחלות ולא מספק הגנה מלאה. כך שסביר להניח שחלק לא מבוטל מהחולים הם אנשים שחוסנו. לא אומר חלילה שזה לא חשוב או הכרחי להתחסן מפני שפעת או שהחיסון לא מסייע בהיקף התחלואה, אבל הקורונה רחוקה מלהיות שפעת כפי שאנחנו מכירים אותה היום, למרות שהתסמינים הגופניים והדרך שבה השפעת והקורונה תוקפים את הגוף, יש הבדל של שמיים וארץ במידת המסוכנות שלהם לאדם. 

12 דקות לפני, שי123 said:

אז אנחנו מתאזנים כי אני לא מכיר אף אחד מעל גיל הפנסיה שעדיין עובד.

אתה מבין שכאשר בודקים לאיזה אחוז מהחולים היתה סכרת למשל זה כולל גם את החולים מעל גיל 65?

אף אחד לא יגיד לכל מי שיש לו גורם סיכון כלשהו להישאר בבידוד.

אז מה הפתרון שלך לאוכלוסיה הצעירה שבסיכון ? אם אי אפשר להכריח אותם בבידוד כשכל העולם ממשיך כסדרו.

43 דקות לפני, לופו5 said:

אני חושש שלא קראת את כל ההודעה. אני משווה בין שפעת לקורונה כדי להראות כמה הטענות של יורם לס בנושא מופרכות. אני לא רואה לנכון בכלל להעלות את נושא החיסון, יעילותו לפי משרד הבריאות נעה בין 40-60 ולכן הוא בעיקר גורם שמקטין את הסיכוי לחלות ולא מספק הגנה מלאה. כך שסביר להניח שחלק לא מבוטל מהחולים הם אנשים שחוסנו. לא אומר חלילה שזה לא חשוב או הכרחי להתחסן מפני שפעת או שהחיסון לא מסייע בהיקף התחלואה, אבל הקורונה רחוקה מלהיות שפעת כפי שאנחנו מכירים אותה היום, למרות שהתסמינים הגופניים והדרך שבה השפעת והקורונה תוקפים את הגוף, יש הבדל של שמיים וארץ במידת המסוכנות שלהם לאדם. 

קראתי את ההודעה.

בוא אני אהיה יותר ספציפי. זה מה שאתה כתבת:

כדי שזה לא יהיה אד-הומינם קלאסי, אשמח גם לפרק את מגדל הקלפים השקרי של יורס לס. גולת הכותרת שלו הוא נושא השפעת אל מול הקורונה, והטענה שהנגיף לא מסוכן יותר מוירוס השפעת. אתייחס קודם כל לישראל כי מציאת נתונים בעברית היא נוחה ויעילה. מצרף את דירוג סיבות המוות בישראל בין 2008-2010 אצל גברים ונשים. בממוצע, אצל אנשים בגילאי 75 ומעלה, שיעור התמותה ל100,000 איש מדלקת ריאות/שפעת ביחד הוא 218. 

ב11.04 משרד הבריאות פרסם דו"ח תמותה לפי גילאים יחד עם התפלגות חולים לפי גילאים. באותו היום היו 10,441 חולי קורונה בסה"כ, מתוכם, 865 חולים היו מעל גיל 70. מתוך 92 המתים עד אותו היום, כ77 מהם היו מעל לגיל 70. מעבר לאחוז התמותה של 8.9, אנחנו מדברים כאן על שיעור תמותה של 8,901 ל100,000 אצל בני 70 ומעלה. כאמור, פי 40 משפעת ודלקת ריאות ביחד. מבחינת הנתונים הכלליים נכון להיום בבוקר, אנחנו עומדים על אחוז תמותה של 1.16 ושיעור תמותה ל100,000 של 1,163. אם תבדוק את השפעת ביחס לאוכלוסייה הכללית ללא קשר לגילאים, כנראה שתגלה פערים גדולים עוד יותר.

נעזוב את קבוצות האנשים הצעירים יותר, כי ההבדלים שם הם מינוריים עד כדי לא קיימים בין הקורונה לשפעת. אני רוצה להתמקד בקבוצת הסיכון, בוא ניקח את הדוגמה שלך - אנשים מעל 70.

אתה טוען:

יחס התמותה משפעת הוא 218/100000.

יחס התמותה מקורונה הוא 8901/100000.

אני טוען שאלו לא המספרים ה"אמיתיים", כי אתה מתעלם לחלוטין מעניין החיסון. זאת נקודה חשובה, כי אתה לא אומר כמה מאותם ה-100000 היו מחוסנים משפעת.

נעזוב את עניין יעילות השפעת בצד, היא קיימת ועוזרת במידה מסויימת ועל זה אין ויכוח. בטח ובטח כשקיימות שיטות טיפול תומכות שנלמדו לאורך השנים לטיפול בשפעת.

אני רק רוצה להדגיש שהנתונים מנופחים לטובת הקורונה, בטח שלא פי 40.

אם היית אומר לי - אוקיי, אף אחד מהם לא מחוסן, הייתי מסכים איתך לחלוטין.

זה הרבה יותר פשוט, יש גרפים של כמות המתים מכל סיבה שהיא פר חודש ובאיטליה וספרד למשל במרץ הגרף זינק, זאת ההשוואה הכי נכונה.

58 דקות לפני, לופו5 said:

איזו דרך אחרת יש לבחון את הדברים? גם אם אני יוצא מנקודת הנחה שיש עוד אלפי-עשרות אלפי חולים לא מאובחנים, מה זה אומר? למה שזה ישנה את פני התמונה של אחוזי ושיעור התמותה? לא מבין את הטענה בנוגע לסיבת המוות. ממה האדם לא מת אם לא מקורונה? גם אם למתים היו מחלות רקע, הם אובחנו כחולים בנגיף שידוע שפוגע בדרכי הנשימה, בסופו של דבר כנראה שחוברו כנראה למכונות הנשמה במחלקה ייעודית לקורונה בעקבות פיתוח ARDS או כשלים ריאתיים כאלו ואחרים שהובילו למותם והפכו מורכבים יותר לטיפול בגלל גילם או המערכת החיסונית החלשה שלהם. 

הדרך היחידה למדוד קטלניות של נגיף היא כמה אנשים נדבקו וכמה מתוכם מתו.

בארץ לא רק שלא בדקו אנשים ללא תסמינים, אלא רוב הזמן גם לא בדקו אנשים עם תסמינים אם הם לא חזרו מחו״ל או היו במגע עם חולה מאובחן.

מכיוון שאתה לא יודע כמה נדבקו, אתה גם לא יכול לדעת כמה הקורונה קטלני.

יש הרבה כתבות על הנושא באינטרנט. הנה אחת מהן:

https://www.bbc.com/future/article/20200401-coronavirus-why-death-and-mortality-rates-differ

58 דקות לפני, לופו5 said:

מה הכוונה במספר המתים ביחס לשנים קודמות? בוודאי שאין כרגע מתים מתאונות דרכים, תאונות עבודה, פציעות, אירועי אלימות, מלחמות וכיו"ב כמו בימי שגרה. אנחנו יכולים לחזור לרכב על כרכרות עם סוסים ולהפחית משמעותית את מספר המתים בתאונות דרכים, אבל יש היום עולם שצריך להתקיים, והוא מתנהל במהירות כי יש פיתוחים טכנולוגיים שמאפשרים לנו את זה. המקרים המצערים האלו לא מדבקים או משפיעים על הכלל, וזה חלק מהמחיר והסיכון שכל אדם משלם בכל פעולה שהוא בוחר או צריך לבצע כדי לתפקד באופן תקין בעולם הזה, וככל שעובר הזמן והמדינה מתפתחת טכנולוגית, כלכלית, פוליטית וחברתית - הם פוחתים. 

תאוריה נחמדה, אבל לא קשורה למציאות.

בארץ מתים כ45 אלף אנשים בשנה.

בכמה שבועות בודדים של הסגר לא שינית את מספר מקרי המוות באופן משמעותי, וזה כמובן נכון לכל העולם.

אם כבר מספר מקרי המוות אמורים לעלות בגלל הצורה שבתי החולים עובדים בחודש האחרון והפחד שמשרד הבריאות גרם לאנשים שלא פנו לטיפול רפואי.

כבר יודעים בוודאות על אנשים שמתו כי לא פנו לחדר מיון מפחד שידבקו מקורונה.

הנה התפלגות מקרי המוות בארץ:  https://m.ynet.co.il/Articles/5424457

השני סנט שלי על נושא הקורונה -

עד עכשיו ההתנהלות הייתה טובה מאוד. אני אישית הייתי רוצה לראות דברים מתנהלים קצת אחרת אבל סך הכל מקבל את כל הצעדים. היה פחד אמיתי לקריסת מערכת הבריאות כמו במדינות אירופה ולא ידעו מספיק על הוירוס. מבחינת תחלואה אנחנו במקום ממש טוב. כלכלית אמנם הייתה פגיעה קשה אבל איכשהו כן השארנו את הראש מעל המים. כל זה נכון לעד היום.

ממחר, חייבים להחזיר את המשק כמה שיותר מהר וחזק. אני אישית הייתי מחזיר כבר מחר את כל המשק חוץ מהענפים הבעייתים ביותר - תרבות (נתגעגע יא מכבי), תעופה, מלונות וכל מיני דברים של התקהלות המונית. כמובן שתחת הגבלות של שמירת מרחק, מסכות, כפפות ובידוד ושמירה מוחלטת על קבוצות הסיכון באוכלוסיה עד יעבור זעם. מוכן לקבל גם חזרה הדרגתית אבל רק בתנאי שתיהיה מהירה. תוך שבועיים גג שכל המשק פרט לנ"ל יהיה פעיל.

כרגע נראה שמשרד הבריאות מגזים מאוד בדרישות שלו. הם מדברים על תוכנית סופר ארוכה שתקח חודשים עד להחזרת המשק לפעילות. ולצערי נראה שנתניהו נוטה אליהם מאוד. מקווה לבשורות טובות במוצ"ש אבל כרגע נראה שנתניהו משתפן לקבל החלטה קצת קשה ולא פופוליסטית.

ומילה קטנה על בנט כי באמת מגיע לו. תמיד הוא היה חביב בעיני אבל אף פעם לא החזקתי ממנו כמו שאני מחזיק היום. בכל משבר הקורונה הוא הראה מנהיגות אמיתית, אמר גם את הדברים הקשים, היה נראה שהוא היחיד שם שלומד ומפנים את כל התמונה הרחבה ולא רץ אחרי הבהלה ההמונית והפחד. אחלה בנט שבעולם.

1 hour ago, Mtamir said:

אז מה הפתרון שלך לאוכלוסיה הצעירה שבסיכון ? אם אי אפשר להכריח אותם בבידוד כשכל העולם ממשיך כסדרו.

כבר היום הסיכוי שלך לבוא במגע עם חולה קורונה מחוץ למוקדי ההתפשטות במגזר החרדי הוא נמוך מאוד.

מי שבסיכון פשוט יצטרך להיזהר יותר ולצמצם את המגע שלו עם אנשים למינימום האפשרי.

3 hours ago, YNWA said:

מה החלופה שלך? להשאיר את כולם בבידוד? 

לא קראתי הכל אבל מה ששי123 מנסה לומר וחלקכם מפספס/לא הבין זה שאחוז התמותה הנוכחי אינו משקף את אחוז התמותה האמיתי בגלל  שיש הרבה חולים שלא יודעים עליהם והם עדיין חיים ונושמים ללא סימפטומים.

במילים אחרות הנגיף בהכרח פחות קטלני מהנתונים המפורסמים.

6 דקות לפני, אקיטה said:

לא קראתי הכל אבל מה ששי123 מנסה לומר וחלקכם מפספס/לא הבין זה שאחוז התמותה הנוכחי אינו משקף את אחוז התמותה האמיתי בגלל  שיש הרבה חולים שלא יודעים עליהם והם עדיין חיים ונושמים ללא סימפטומים.

במילים אחרות הנגיף בהכרח פחות קטלני מהנתונים המפורסמים.

מנגד 70% מהמונשמים מתים 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.