Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

31 דקות לפני, Omer said:

רק שבשבדיה החנויות ריקות, אנשים עובדים מהבית - והם ביקשו במקום הכריחו להישאר בבית. המשק שלהם לא במצב טוב יותר. הם הכחישו בהתחלה את תיאוריית חסינות העדר, אבל יש לציין שגם בריטניה הכחישה בהתחלה, ולאחרונה האפידימיולוג של המדינה גם הודה בזה. בכל מקרה, יש לציין שיש שם מחאות של מורים שאומרים שבלתי אפשרי לשמור על ריחוק חברתי במהלך לימודים, של אזרחים שלא מתאים להם אלף הרוגים כבר, ושל מדענים שיוצאים נגד חוסר האחריות שלהם. מכתב של מורים פורסם בתקשורת, וגם של 2300 אקדמאים. והם כבר הגבילו עוד יותר לאחרונה את מספר האנשים בהתקהלויות. כי זה בלתי נמנע. השאלה היא רק אם אתה מבין את זה במוקדם או במאוחר. לברוח מזה אתה לא תוכל. לממשלה עדיין לא ירד האסימון, או שהם בבעיה לרדת מהעץ שטיפסו עליו. אבל ללא מעט אזרחים זה כבר מובן.

50 אחוז מהמתים הם בבתי אבות, שמן הסתם יותר חשופים אם אין חוקים שיסגרו את המקום, ואת העובדים בבית. אבל ממה שאני מבין זה זהה למדינות אחרות, לא יוצא דופן, וזה עדיין עוד 500 איש. 

אתה רק מחזק את הטענות שלי.

כמו בשבדיה, האזרחים במדינה שלנו מספיק בוגרים ברוב המקרים בשביל לשמור על עצמם ולא להתקהל כשאומרים להם שאסור להתקהל.

צריך לטפל נקודתית במי שמפר את ההנחיות, ולא להעניש 8 מיליון אנשים.

5 דקות לפני, שי123 said:

אתה רק מחזק את הטענות שלי.

כמו בשבדיה, האזרחים במדינה שלנו מספיק בוגרים ברוב המקרים בשביל לשמור על עצמם ולא להתקהל כשאומרים להם שאסור להתקהל.

צריך לטפל נקודתית במי שמפר את ההנחיות, ולא להעניש 8 מיליון אנשים.

אבל בשבדיה מספיק נשארים בבית כדי להקריס את הכלכלה, לא מספיק כדי לעצור את שרשרת ההדבקה. הם לא עשו בזה כלום. בדיוק כמו שהיה בארץ בשבועות לפני הסגר.

ואיך אתה רוצה לטפל במי שמפר את ההנחיות ולקרוא להן עונש בו זמנית? אם אלה רק המלצות, אתה לא יכול לטפל בו. אם זה החוק, אז גם לך אסור לצאת.

10 דקות לפני, Omer said:

אבל בשבדיה מספיק נשארים בבית כדי להקריס את הכלכלה, לא מספיק כדי לעצור את שרשרת ההדבקה. הם לא עשו בזה כלום. בדיוק כמו שהיה בארץ בשבועות לפני הסגר.

ואיך אתה רוצה לטפל במי שמפר את ההנחיות ולקרוא להן עונש בו זמנית? אם אלה רק המלצות, אתה לא יכול לטפל בו. אם זה החוק, אז גם לך אסור לצאת.

יש לי חדשות בשבילך, גם בארץ לא הצליחו לעצור את שרשרת ההדבקה, וגם לא יצליחו.

המאבק הוא על קצב ההדבקה.

דיברתי על המלצות? ההנחיות צריכות להיות איסור התקהלות מעל מספר מסוים ושמירת מרחק.

את ההנחיות האלה צריך לאכוף.

בכל מקרה הויכוח הזה קצת מיותר, רוב האנשים בצמרת במדינה ובממשלה מבינים שהמחיר של מגבלות חמורות מדי הוא פשוט כבד מדי.

הדיון הוא מה האיזון הנכון.

12 דקות לפני, שי123 said:

נראה לי שאני ואתה לא מדברים על אותו דבר כששנינו אומרים סגר.

הסגר שבו אנשים נמצאים בבית היה נחוץ כי היה חוסר ידע.

הסגר לא נחוץ יותר.

עכשיו צריך לחזור לשגרה מקסימלית שתאפשר מינימום התפשטות של הנגיף. אני יודע שלא פשוט למצוא את האיזון הזה, אבל בשביל זה אנשים מקבלים הרבה כסף.

אני יודע שלא נעים לשמוע שמתו אנשים, אבל זה קורה כל הזמן. איפה הייתם כשמתו 13.5 אלף אנשים בשנה מזיהומים בבתי חולים?

זאת עדיין לא סיבה מספיק טובה לעצור את החיים של כל האזרחים במדינה למשך זמן בלתי מוגבל.

לסגר יש משמעות אחת : ריחוק חברתי שנאכף כך שמקדם ההדבקה יורד למינימום האפשרי. 

אפשר לדבר עם לחזור לשגרה בזכות הסגר שצימצם את ההדבקה ובודד את החולים ואת אלו שהיו בקרבת חולים.

אם זה עדיין נחוץ או לא תלוי בתמונת מצב לגבי מקדם ההדבקה וקיבולת מערכת הבריאות. לא סתם מזעקות שבר לגבי הכלכלה, שאני גם מודאג מהם בידיוק כמוך. 

אגב, היה רשום הערכה מאוד גסה ומוגזמת, שמשרד הבריאות דחה, ש 6000 איש מתו בשנה מזיהומים. לא המספר שרשמת. 

בינתיים בסין אומרים שמתו מעל 1200 אנשים ביממה האחרונה

מה זה אומר ? שהם עד עכשיו שיקרו על המספרים וכנראה מתו שם מזמן כבר מעל 50 אלף או שחזר?

לא רואה את הדבר הזה נגמר

1 דקה לפני, Maccabi96 said:

בינתיים בסין אומרים שמתו מעל 1200 אנשים ביממה האחרונה

מה זה אומר ? שהם עד עכשיו שיקרו על המספרים וכנראה מתו שם מזמן כבר מעל 50 אלף או שחזר?

לא רואה את הדבר הזה נגמר

לא מתו 1200 בימממה

הם סיפרו שהם "טעו" או " לא דייקו" בספירה של המתים בווהאן במהלך חודש מרץ 

אז הם עדכנו היום שהמספר גבוה ב 1200 איש ממה שפורסם. 

כרגע העיר הכי מסוכנת בסין זה דווקא גואנגז'ו (של זהבי) ועומדים להטיל עוצר על 2 רובעים בעיר בגלל יותר מקרים של חולים שם. 

7 דקות לפני, קאוביין said:

לסגר יש משמעות אחת : ריחוק חברתי שנאכף כך שמקדם ההדבקה יורד למינימום האפשרי. 

אפשר לדבר עם לחזור לשגרה בזכות הסגר שצימצם את ההדבקה ובודד את החולים ואת אלו שהיו בקרבת חולים.

אם זה עדיין נחוץ או לא תלוי בתמונת מצב לגבי מקדם ההדבקה וקיבולת מערכת הבריאות. לא סתם מזעקות שבר לגבי הכלכלה, שאני גם מודאג מהם בידיוק כמוך. 

אגב, היה רשום הערכה מאוד גסה ומוגזמת, שמשרד הבריאות דחה, ש 6000 איש מתו בשנה מזיהומים. לא המספר שרשמת. 

כבר אמרתי שאני מסכים שהסגר היה נחוץ.

״סתם מזעקות שבר לגבי הכלכלה״ זה משפט הזוי.

מי הפך את הדם של חולי קורונה לכחול יותר מיתר האנשים?

בוא נתחיל מזה שהנזק הבריאותי לכל מי שלא חולה בקורונה הוא עצום כרגע ועולה בהרבה על התועלת של המגבלות החמורות שיש עכשיו. וזה אומרים רופאים מאוד בכירים.

זה ילדותי לחשוב שאין לדברים מחיר.

חלק מהחוזה הבלתי כתוב בדמוקרטיה הוא שאנשים מתים והחיים ממשיכים כדי שיתר האנשים יוכלו לשמור על החופש שלהם.

2 hours ago, שי123 said:

יש טווח מאוד רחב של אפשרויות בין סגר לבין לחשוב שאין ממה לחשוב.

צריך למצוא את האיזון בין שני הקצוות האלה. כרגע בארץ האיזון גרוע, ומשרד הבריאות מתוך פחד לא רוצה לעשות שינוי רציני באיזון.

משרד הבריאות דחף לסגר כדי למנוע קריסה של מערכת הבריאות. המטרה לא צריכה להיות להישאר עם 5% מונשמים מתוך כלל מכונות ההנשמה, אלא לאפשר שגרה מקסימלית שלא גורמת לקריסה של מערכת הבריאות תוך הגנה מקסימלית על האוכלוסיה בסיכון.

לצערי המדינה נכשלה כישלון חרוץ בחלק האחרון.

לדעתך האיזון גרוע, לדעתי האיזון מצויין. המדינה לא משותקת לחלוטין ולמרות זאת המחלה פחות או יותר תחת שליטה.

המדינה נכשלה כישלון חרוץ בהגנה על האוכלוסייה בסיכון? אפשר לומר שהיו כל מיני מחדלים, אבל כישלון חרוץ זה מה שקורה באותה שבדיה שאתה כל כך מהלל, או איטליה. או ספרד. או...

1 דקה לפני, DoW said:

לדעתך האיזון גרוע, לדעתי האיזון מצויין. המדינה לא משותקת לחלוטין ולמרות זאת המחלה פחות או יותר תחת שליטה.

המדינה נכשלה כישלון חרוץ בהגנה על האוכלוסייה בסיכון? אפשר לומר שהיו כל מיני מחדלים, אבל כישלון חרוץ זה מה שקורה באותה שבדיה שאתה כל כך מהלל, או איטליה. או ספרד. או...

מזל שמי שמקבל את ההחלטות לא חושב כמוך.

האיזון הוא זוועתי וגורם גם נזקים בריאותיים אדירים.

1 hour ago, מכביסט לעד said:

בנט אוהב לנצל משברים בשביל יחסי ציבור. לא מאמין שאנשים קונים את זה פעם אחר פעם.

אני ממש לא חושב שהוא אוהב לנצל משברים בשביל יחסי ציבור, הוא הרבה יותר תמים מזה, ואני חושב שבסך הכל הכוונות שלו טובות.

לא אומר שהוא מומחה גדול או ראש הממשלה הבא, רק מתייחס לכוונות שלו.

8 דקות לפני, שי123 said:

מזל שמי שמקבל את ההחלטות לא חושב כמוך.

האיזון הוא זוועתי וגורם גם נזקים בריאותיים אדירים.

עובדתית אני חושב פחות או יותר כמו מי שמקבל את ההחלטות, אז אתה טועה.

כן, צריך לנסות לחזור לשגרה, אבל לא בכל מחיר. בגלל זה הוציאו את ההנחיות החדשות עם קצת יותר הקלות, וכל פעם יעריכו את המצב ויבדקו אם יש מקום להמשיך או להקל, לשמור על סטטוס קוו או להחמיר בחזרה.

כל צעד דרסטי שתעשה עכשיו יכול להיות טעות פטאלית ולמעשה לגרום לכך שכל הסגר עד עכשיו היה מיותר.

4 hours ago, הדאבל ה8 said:

אתמול הפגנה של מאות אנשים, הדגלים השחורים והמשטרה והתקשורת סבבה עם זה.

באותו זמן הפגנה במאה שערים על הזכות להתפלל במיניין, שוטר יורה רימון הלם על עגלת תינוק וילדה בת 8 ופוצע אותה, אני מקווה שהמשטרה לא יחשבו להסביר לנו למה זה קורה.

https://mobile.twitter.com/ZioNLight1/status/1250924759178776576?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Frotter.net%2Fforum%2Fscoops1%2F621319.shtml

HNGvoQ.jpg

בתור אחד שזרק מאות (המספר אולי באלפים) רימוני הלם, וגם ראיתי את הסרטון, מדובר בחוסר מזל משוגע, מתובל בקצת חוסר מקצועיות של השוטר שזרק את הרימון ליד משפחה, למרות שאנחנו לא יודעים מה הסיפור המלא. 

רימון הלם לא אמור לעשות כלום אלא אם כן הוא ממש מתפוצץ לך מוצמד לפנים, זה כמו נפץ של פורים, זה נטו להפחיד, ולא יורים רימון הלם, זורקים אותו (אמורים לגלגל אותו כדי למנוע מקרים נדירים כמו של הילדה הזאת, וגם נראה שזה מה שקרה לפי הסרטון, אם כי קשה לי לומר שתמיד ראיתי מג"בניקים מגלגלים אותו כמו בהוראות).

בסרטון רואים שזרקו את זה על המדרכה בצד השני של הרחוב וזה קפץ משם פעמיים עד שהגיע לפנים של הילדה. 

אז או שמדובר במשהו אחר ולא רימון הלם שאנחנו השתמשנו בו בצה"ל, או שזה הכי חוסר מזל שראיתי. 

29 דקות לפני, nirnir20 said:

בתור אחד שזרק מאות (המספר אולי באלפים) רימוני הלם, וגם ראיתי את הסרטון, מדובר בחוסר מזל משוגע, מתובל בקצת חוסר מקצועיות של השוטר שזרק את הרימון ליד משפחה, למרות שאנחנו לא יודעים מה הסיפור המלא. 

רימון הלם לא אמור לעשות כלום אלא אם כן הוא ממש מתפוצץ לך מוצמד לפנים, זה כמו נפץ של פורים, זה נטו להפחיד, ולא יורים רימון הלם, זורקים אותו (אמורים לגלגל אותו כדי למנוע מקרים נדירים כמו של הילדה הזאת, וגם נראה שזה מה שקרה לפי הסרטון, אם כי קשה לי לומר שתמיד ראיתי מג"בניקים מגלגלים אותו כמו בהוראות).

בסרטון רואים שזרקו את זה על המדרכה בצד השני של הרחוב וזה קפץ משם פעמיים עד שהגיע לפנים של הילדה. 

אז או שמדובר במשהו אחר ולא רימון הלם שאנחנו השתמשנו בו בצה"ל, או שזה הכי חוסר מזל שראיתי. 

גם השוטר שירה ברצפה והכדור ניתז והרג את סלומון טקה. ברור שהיה שם חוסר מזל מטורף, אבל גם חוסר מקצועיות.

50 דקות לפני, שי123 said:

כבר אמרתי שאני מסכים שהסגר היה נחוץ.

״סתם מזעקות שבר לגבי הכלכלה״ זה משפט הזוי.

מי הפך את הדם של חולי קורונה לכחול יותר מיתר האנשים?

בוא נתחיל מזה שהנזק הבריאותי לכל מי שלא חולה בקורונה הוא עצום כרגע ועולה בהרבה על התועלת של המגבלות החמורות שיש עכשיו. וזה אומרים רופאים מאוד בכירים.

זה ילדותי לחשוב שאין לדברים מחיר.

חלק מהחוזה הבלתי כתוב בדמוקרטיה הוא שאנשים מתים והחיים ממשיכים כדי שיתר האנשים יוכלו לשמור על החופש שלהם.

לדעתי זה לא צריך להיות שיקול, שמירה על הכלכלה וקיום אורך החיים חברתי נורמלי הם כמובן המטרה 

לשם כך יש לרסן את המגיפה. אנשים לא ירצו לקניונים אם היה לנו איזה נשיא מטורלל כמו בברזיל שיגיד שזה רק שפעת. 

הציבור צריך להרגיש בטוח, המעסקים בשוק צריכים להרגיש בטוחים אחרת המשק יפתח ואז יחל גל פיטורים עצום. 

אני מאמין שהממשלה עובדת למצוא איזון והם ייעזרו לשם שינוי בדעות של מומחים ואנשי מדע מהתחום , ולא בשיקולי אגו או לחצים פוליטים או אג'נדות שונות, מתוך הבנה שזה פשוט גדול עליהם. 

On 15.4.2020 at 07:10, ravid said:

מזל טוב לנגיפוש שמחליף ברגעים אלו קידומת ל-2 מיליון

לפני יומיים בשעה 7:00 בבוקר כתבתי את ההודעה הזו.

כרגע ישנם 2.2 מיליון חולים. כלומר עליה של 10 אחוז ביומיים ו-9 שעות. זה גידול של כ-4% ביום שמייצג זמן הכפלה של כ-17.5-18 יום. עושה רושם שיש שיפור מאוד משמעותי בקצב ההדבקה העולמי. עד לפני מספר שבועות קצב ההכפלה היה כל 3-4 ימים. כנראה שהסגר עושה את שלו.

30 דקות לפני, duss21 said:

לגמרי. אנשים מטומטמים.

מצד אחד כן

מצד שני ציפיתי שהסבלנות תפקע כבר הרבה לפני

מצד שלישי לפחות שימו מסיכות

אנחנו בקצב בדיקות טוב. נעשו כמעט 12 אלף בדיקות אתמול.

כמה מעבדות מסין צריכות להגיע במהלך שבוע הבא ואחרי שיכנסו לשימוש אומרים שנהיה באיזור ה 20 אלף בדיקות ליום

30 דקות לפני, DoW said:

הייתי חייב לשתף בעקבות הדיון כאן

השוואה משעשעת, אבל לא קשורה למציאות.

אני מבין שחלק פה חושבים שעדיף שאנשים ישבו בבית, יגוועו ברעב וימותו מסיבות אחרות.

העיקר שלא ימות אף אחד מקורונה.

לדוגמא: https://www.haaretz.co.il/amp/health/corona/.premium-1.8732643

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.