Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

1 hour ago, הדאבל ה8 said:

https://mobile.twitter.com/barak_ehud/status/1249600327730552833

אהוד ברק אומר שיש שם 200 אנשים, איך אין שם הדבקות?

ואיך זה הדבר היחיד שמותר למעט עבודה חיונית/ חנות מזון ותרופות?

אם זה מותר בשם חופש ההפגנה 

אז יש גם את עיקרון חופש הדת.

כנראה שלמרות עיקרון החירות אסרו תפילות.

אז זה שזה נושא שחשוב לשמאל זה לא סיבה להתיר, שבכ עוקב אחרי הסוללארי של כל האזרחים פה ואתם מדברים על חירויות?

אתה רציני? אף אחד לא אסר תפילות.

אסרו להתכנס לצורך תפילה אחרי שהיו המון הדבקות בעקבות תפילה משותפת, כולל שר הבריאות שלך.

אתה משווה ברצינות בין מאות אלפי אנשים, שמתוכם יש כבר אלפי נדבקים, שמתכנסים לתפילה לבין הפגנה אחת שהיו בה 200 אנשים?

וגם זה לא חוקי כי מותר עד 10 אנשים.

1 דקה לפני, שי123 said:

ניסית להיות עדין איתך, אבל אתה פשוט טמבל.

אין שום הוכחה להדבקה משמעותית באוויר הפתוח, בטח כששומרים על מרווח בין האנשים.

תראה את הסטטיסטיקה של מקומות ההדבקה.

מטרת הצעדים היא מניעת הדבקה משמעותית, ולכן גם אישרו תפילה מצומצת בכותל ובעוד כמה מקומות.

כנראה שדילגת על שיעורי אזרחות בבית הספר.

השלטון לא יכול למנוע מאנשים להפגין בגלל שיש סכנה מזערית של הדבקה.

אז שאל הבחור למעלה למה לדוגמה לא מאשרים מניינים במרחב הפתוח או למשל למה עכשיו עצרו לאשדוד אימון, כי הרי זה במרחב הפתוח.

כנראה שיש בעיה ורוצים למנוע מזה. מה אתם חושבים שהשגתם בהפגנה המסריחה הזאת? היא כזאת הכרחית? לפעמים צריך להפעיל שיקול דעת ולא להיות מופעלים רק משנאה. 

ואגב, לפי השוטרים המפגינים שחטפו קנס לא שמרו מרחב.

3 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אז שאל הבחור למעלה למה לדוגמה לא מאשרים מניינים במרחב הפתוח או למשל למה עכשיו עצרו לאשדוד אימון, כי הרי זה במרחב הפתוח.

כנראה שיש בעיה ורוצים למנוע מזה. מה אתם חושבים שהשגתם בהפגנה המסריחה הזאת? היא כזאת הכרחית? לפעמים צריך להפעיל שיקול דעת ולא להיות מופעלים רק משנאה. 

ואגב, לפי השוטרים המפגינים שחטפו קנס לא שמרו מרחב.

שוב אתה משווה בין משהו בודד לבין מניינים שזה מאות אלפי אנשים שאלפים מהם כבר נדבקו.

לא הבנתי למה אתה מדבר אלי כאילו הייתי בהפגנה או שאני מזדהה איתה.

דיברתי על העניין העקרוני של זכות ההפגנה.

Just now, שי123 said:

שוב אתה משווה בין משהו בודד לבין מניינים שזה מאות אלפי אנשים שאלפים מהם כבר נדבקו.

לא הבנתי למה אתה מדבר אלי כאילו הייתי בהפגנה או שאני מזדהה איתה.

דיברתי על העניין העקרוני של זכות ההפגנה.

מאות אלפי אנשים נדבקו בבתי כנסת, כי זה מקום סגור. למה אסרו להתפלל במרחב פתוח אם זה לא מדביק בצורה משמעותית?

חשבתי שהיית בהפגנה בגלל האופן שדיברת. מחילה

21 דקות לפני, מכביסט לעד said:

מאות אלפי אנשים נדבקו בבתי כנסת, כי זה מקום סגור. למה אסרו להתפלל במרחב פתוח אם זה לא מדביק בצורה משמעותית?

חשבתי שהיית בהפגנה בגלל האופן שדיברת. מחילה

אלפי אנשים נדבקו, לא מאות אלפים.

אסרו להתפלל במניין במרחב הפתוח מאותה סיבה שאסרו לעשות ספורט או להתכנס יותר מ2 אנשים, כי ניסו להוריד את ההדבקה כמה שיותר בתקופה קצרה.

כל הצעדים האלה משפיעים על הדבקה אפשרית של מיליוני אנשים. 

דווקא אנשים מצאו לתפילה פתרון יפה - מתפללים ביחד מהמרפסות.

אגב, הצעדים הכוללים האלה מיצו את עצמם לדעתי.

לדוגמא, לא הגיוני לאסור תפילה במניין במרחב הפתוח בעיר שבה אין הדבקה בגלל שבבני ברק ובירושלים יש הדבקה גבוהה.

המפגרים הודיעו על עוד סגר ומתפלאים שעכשיו אנשים יצאו לתורים בסופרים זה היה מאוד חכם לעשות את זה. הכל כי מפחדים לתייג סגר רק בערים מסוימות.

שוב יוצרים פאניקה ובעלה שהציבור בסך הכל ממושמע כזה טימטום.

27 דקות לפני, Afrojack said:

על סמך מה כל האידיוטים טוענים שצריך להתחיל לחזור לשגרה? 

בעיקרון רצו להתחיל בחזרה לשגרה בהדרגתיות כבר לפני זמן מה, אבל מחכים עם זה בגלל פסח (ליל הסדר, מימונה) כדי שיהיה אפשר לעשות את זה מבלי הדבקות המוניות

הרבה יותר אידיוטי זה לחשוב שאנשים יוכלו להישאר ככה בבית עוד זמן רב. 

כולם קיבעו לעצמם בראש שאחרי פסח זה נגמר. והגיע הזמן לכך.

המדינה לא עשתה שום דבר כדי להקים אופרציות שיכבו במהירות 'מוקדי שריפה'. היה להם מספיק זמן.

גם ככה בלהגן על האוכלוסיה שבאמת צריכה הגנה הם נכשלו.

כמו בהרבה נושאים, תמיד זה מגוחך בעיניי שאת המצב הטוב של המדינה מייחסים ל120 הדגנרטים שלרוב רק מפריעים. זה הרבה יותר בזכות העם מאשר בזכותם.

לאסור באופן מוחלט ריצות, יציאה לפארקים ותפילה במקומות פתוחים היה לא חכם בלשון המעטה. מקומות עם סיכוי אפסי להדבקה שהיו נותנים אוויר להרבה אנשים. לא נתנו והאוויר הזה פשוט נגמר.

שרואים גם נבחרי ציבור מצפצפים על החוקים ואכיפה בררנית (עוד שבוע וחצי רמדאן, יהיה עליהם עוצר? פחחח), הפתיל מתקצר עוד יותר.

לי זה מרגיש שהפתיל הזה יום ראשון ייגמר סופית. בתור עובד שנוסע לעבודה כל יום גם מרגישים את זה בכביש.

10 דקות לפני, cassano said:

מקומות עם סיכוי אפסי להדבקה

סיכוי נמוך יותר, אבל ממש לא סיכוי אפסי. ותפילה גם במקום פתוח זה דווקא די מסוכן.

20 דקות לפני, nirc2 said:

סיכוי נמוך יותר, אבל ממש לא סיכוי אפסי. ותפילה גם במקום פתוח זה דווקא די מסוכן.

יותר מסוכן מסופר? מהתורים הענקיים בדואר שאנשים שם כמו סרדינים?

צריך לבחור את המלחמות בחוכמה. לטעמי הגזימו מדי, זה יבוא לידי ביטוי כבר בחמישי הקרוב.

1 דקה לפני, cassano said:

יותר מסוכן מסופר? מהתורים הענקיים בדואר שאנשים שם כמו סרדינים?

אני לא אמרתי את זה

האופציה היחידה לחסל את הנגיף עוד לפני החיסון היא סגירה ארמטית של המדינה בבתים ושל נתבג לכמה זמן שידרש ועד שאין 0 חולים ביום במשך כמה ימים לא פותחים שום דבר(הייתי אומר עד שאין חולים גם בבתי חולים אבל זה כבר מוגזם). המדינה תהיה חייבת לשחרר המון מהרזרבות(אם לא עכשיו אז מתי?) לעצמאים, שכירים, בעלי שליטה ולכל מי שצריך כדי לעבור את הדבר הזה.

לא פותחים את השמיים עד שאין חיסון לקורונה או לחילופין בדיקות יתבצעו בנתבג ועד שאין תשובה הבנאדם לא נכנס למדינה.

מאמין שתוך חודש-חודש וחצי נוכל לסיים עם הדבר הזה, או שהולכים על הגבלות ארוכות וחיים לא חיים עד למציאת חיסון.

5 hours ago, קובי השועל said:

האופציה היחידה לחסל את הנגיף עוד לפני החיסון היא סגירה ארמטית של המדינה בבתים ושל נתבג לכמה זמן שידרש ועד שאין 0 חולים ביום במשך כמה ימים לא פותחים שום דבר(הייתי אומר עד שאין חולים גם בבתי חולים אבל זה כבר מוגזם). המדינה תהיה חייבת לשחרר המון מהרזרבות(אם לא עכשיו אז מתי?) לעצמאים, שכירים, בעלי שליטה ולכל מי שצריך כדי לעבור את הדבר הזה.

לא פותחים את השמיים עד שאין חיסון לקורונה או לחילופין בדיקות יתבצעו בנתבג ועד שאין תשובה הבנאדם לא נכנס למדינה.

מאמין שתוך חודש-חודש וחצי נוכל לסיים עם הדבר הזה, או שהולכים על הגבלות ארוכות וחיים לא חיים עד למציאת חיסון.

אי אפשר להגיע ל 0 נדבקים. ומה זה סגירה הרמטית בבתים? אנשים עדיןמיוצאים לסופר ועובדים חיוניים יוצאים לעבודה. כמה זמן תוכל להחזיק את המשק בלי שייצר הכנסה? ומה תעשה עם הרשות הפלסטינית?

בסין הלחימו לאנשים דלתות ועדין לא הגיעו ל 0 נדבקים. נגיף זה לא משהו שאפשר פשוט להעלים אותו בזמן קצר. זה אירוע מתגלגל וארוך עם פיקים. אחרי שבלמו את ההתפשטות ואחוזי הגקילה הם בודדים, מספר המונשמים די יציב - חייב כבר לשחרר את המשק אחרת כולנו נקרוס. הבעיה היחידה היר שלא הצליחו לייצר יכולת לביצוע מספק בדיקות..

גם אם נשגר פצצות מימן על כל מרכזי הערים בארץ סיכוי טוב שנחסל את הנגיף.

עד שיבוא כמובן מישהו בודד מחו"ל ויתחיל את השרשרת מחדש.

לא יודע איך אדם יכול לחשוב ברצינות על לסגור את המדינה למי יודע כמה זמן בשביל צעד חסר תוחלת לחלוטין.

צריך ללמוד לחיות לצידו, אין שום ברירה אחרת.

9 hours ago, קובי השועל said:

לא נעים לי לספר לך אבל זה לא ממש עובד ככה. 

48 דקות לפני, לא לגרור מי גורר said:

ראיתי פוסט בפייסבוק שצריך להחליף את המטבע שלנו משקל לעלים

ואז סוף סוף יהיה אפשר לומק שהכסף גדל על העצים. אותו הגיון.

העולם :g:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.01)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 0.96)

ישראל :g:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.02)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 0.96)

ארה"ב :thumbs::thumbs::thumbs:

חולים פעילים: יציב (0.0)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 0.95)

ספרד :thumbdown:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.01)

חולים חדשים: יציב (מקדם הדבקה 0.9)

איטליה :toast::toast:

חולים פעילים: שיפור (מינוס 0.01)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 0.94)

צרפת :thumbdown::thumbdown:

חולים פעילים: יציב (מינוס 0.03)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.05)

גרמניה :g:

חולים פעילים: הרעה (0.0)

חולים חדשים: יציב (מקדם הדבקה 0.82)

הנתונים הם מחמשת הימים האחרונים (לא כולל היום) מהעולם, ישראל וחמשת המוקדים המרכזיים. מגמות השיפור/הרעה מתייחסים יחסית לממוצע 5 הימים האחרונים, נכון לאתמול.

1 hour ago, לא לגרור מי גורר said:

גם אנשים שמתלהבים מכל המענקים האלה ועוד דורשים עוד, או גרוע מזה, קוראים להדפיס כסף, לא באמת מבינים מה ההשלכות של כל הדברים האלה.

אין מתנות חינם.

3 דקות לפני, אורלנדו בלוף said:

גם אנשים שמתלהבים מכל המענקים האלה ועוד דורשים עוד, או גרוע מזה, קוראים להדפיס כסף, לא באמת מבינים מה ההשלכות של כל הדברים האלה.

אין מתנות חינם.

משגע אותי שיש אנשים שאומרים "שבעקבות המצב" צריך להוריד בנטל המיסים לציבור, להקפיא את תשלומי הארנונה, הביטוח הלאומי, מס בריאות, ועל הדרך לחלק לכל שכיר ועצמאי בישראל 50,000 ש"ח מענק תמיכה חד פעמי ושהמדינה תעסיק עוד עובדים בסקטור הציבורי

אילו רזרבות קובי? כספים שמשלמת המדינה בעקבות המצב מגיעים מהלוואה שהיא לוקחת או לחלופין מקיצוץ תקציבי כדי לשחרר לעצמה כספים. כל הכסף שנכנס אליה מגיע ממסים שהיא מכניסה לקופתה, ואם היא בוחרת לקחת הלוואה אז מי שיצטרך לפרוע אותה במוקדם או מאוחר הוא הציבור, או בדמות העלאת מיסים או לחלופין בקיצוץ תקציבי שעלול לפגוע ולעכב בפרויקטים השונים של המשרדים הממשלתיים שנועדו לשרת את הציבור. אם אני כאדם רגיל אלך לבנק ואבחר לקחת הלוואה, במוקדם או במאוחר אצטרך להחזיר אותה. משוואה זהה עובדת גם מבחינת המדינה, אין פה שיטות אחרות.

אתה באמת מאמין שבקופת המדינה אין כספים והיא צריכה לקחת הלוואה כדי לעזור פה לאנשים? אתם אוכלים את השטויות שהאוצר והתקשורת מאכילים אתכם.

אני כעצמאי עובר ימים קשים מאוד ומי שלא עצמאי לא יבין את זה, אז כן הספיירים שלי הולכים ונגמרים כי אני ממשיך לשלם את כל ההוצאות ולא דוחה אותם כמו כולם שיגיעו למצב קטסטרופלי שהמצב ירגע ולא מכניס שקל כבר מעל חודש. אני לא אכנס לדקויות אבל יש למדינה הרבה אופציות לעזור כדוגמת קרן מס רכוש, קרנות סיוע כמו שנותנים במלחמות וכול'.

יש רזרבות של מאות מליארדי דולרים בבנק ישראל. המדינה לא יכולה לחלק לכולם את מה שהם הפסידו, אבל כן יכולה להכניס יד לכיס ולכסות על חלק מהפגיעה כדי שהציבור לא יקרוס כי ציבור קורס אומר כמובן מיתון, פחות צריכה, פחות מיסים וחוזר חלילה.

נכון שלהדפיס כסף זה די אדיוטי באופן כללי וב 90% מהמצבים ועדין יש מדינות באירופה, כולל גרמניה ובריטניה, ששוקלות ברצינות לעשות סאת לאור המצב. גם מדיניות של המשך הורדת הריבית אולי לריבית שלילית יכולה לעזור.

3 hours ago, לא לגרור מי גורר said:

לא רק שזה עובד ככה, המדינה כבר עושה את זה בדיוק

וגם להדפיס כסף זו אופציה שצריכה להיות על השולחן. היא לא בהכרח האפשרות הכי טובה, אבל זה עוד כלי נשק שבהפעלה נכונה יכול אולי לעזור ולא צריך לפסול על הסף.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.