Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

ונניח והיו עושים לפני שבועיים וכולם בריאים, מה זה היה משנה ליום שלמחרת כשעובד לא ממוגן מגיע לעבודה ומדביק דייר שמדביק את היתר?

בית אבות הוא לא בית חולים. אם לא עושים בו הפרד ומשול מאוד מהיר של צוותים בינם לבין עצמם, בין דיירים ובין מחלקות - התפרצות היא עניין של זמן. אם כל אנשי הצוות לא עובדים עם מסיכות וכפפות - ההתפרצות היא עניין של זמן. ומאחר ולאף בית אבות אין כמות של מסיכות או כפפות רלוונטית - היה ברור שזה יגיע. הייתי מצפה ממשרד הבריאות ובתי האבות למגן מהרגע הראשון - אבל לא הם ולא הם דאגו לזה. כל אחד מסיבותיו הרשלניות. רק צריך לזכור שמלכתחילה לא היה מצופה מהם להתנהל כבית חולים, על כל המשתמע מכך. וכשכן היה מצופה - זה היה מאוחר מדי.

ראיתי נתון שאומר שעד שבוע 12 של שנת 20 יש את כמות המתים הכי נמוכה לתקופה דומה ב-7 השנים האחרונות. 

אז נכון יכול להיות שבהמשך ימותו אנשים בגלל דברים שקרו היום אבל נכון לעכשיו זה הנתון ונראה מה יהיה בעתיד. 

זה שבתי אבות מופרטים זאת לא סיבה לעבודה רשלנית. קודם כל אם יש בית אבות שלא עומד בסטנדרטים אז מכח השוק לא ילכו אליהם וכאלה שמציעים תנאים טובים יותר יהיו גם יקרים יותר זה אינטרס שלהם גם. אם משרד הבריאות חושב שאוכלוסיות בסיכון מחוייבות להיות בהתנהלות והגבלות מסויימות אז הוא צריך להטיל אותן ושבית האבות ימצא את התקציב ויאכוף את ההתנהלות אחרת יוטלו עליו עונשים. מה שצריך לעשות זה להגדיר את הסטנדרטים ולאכוף אותם, לא להלאים בתי אבות. 
תמריץ כספי לרוב משפר מאוד את האיכות. אפשר לראות את מחלקת היולדות בכל בית חולים איך הם מתחרים על יולדות ונותנים שירות גבוה ותנאים של בית מלון 5 כוכבים דלוקס כי על כל יולדת בית החולים מקבל עשרות אלפי שקלים. 

אני לא חושב שהוגן לתקוף את משרד הבריאות ואת בתי הדיור המוגן על נזקים מקטסטרופה שלא קרתה קודם לכן בתולדות המדינה. בפעם הבאה חו"ח שיקרה דבר כזה כבר יהיו פרוטוקולים מסודרים ועתודות וכל מה שצריך. 

להלאים את בתי האבות: hell no

ואני גם מבטיח לכם שהדיירים שם יהיו הראשונים לצעוק את זה. כן כנראה שיש מקום להדק קצת את הרגולציה, בזה אני מסכים.

2 hours ago, MaTa said:

קסאנו, בוא תגיד לי כמה מתו משבץ או התקף לב בחודש האחרון בבית חולים, כמה מתו בבית ובכלל כמה נפטרו. אתה יורה בלי להבין בכלל את גודל הבעיה, ויש יותר מדי עדויות מבתי החולים על אנשים שהגיעו באיחור.

אתה מבין יותר ממני ברפואה, מניח שגם בקיא יותר מה הולך בבתי חולים.

לא יורה שום דבר, סהכ מציין עובדה פשוטה שכרגע מספר המתים בתקופה הזו נמוך מהממוצע הרגיל. זה הכל.

אם פחות מתים, כנראה שהמצב לא כזה נורא. 

וזה די מוכר שכאשר פחות אנשים מגיעים לבית החולים, כלומר מקרים שהם לא באמת דחופים, יש גם פחות מתים.

לא מרמז ביקורת על רופאים חלילה, מה לעשות שבתי חולים זה מקום מסוכן לאנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה.

צר לי על כל בן אדם שחושש להתפנות כשהוא באמת זקוק לכך. זה פחד שאמנם הוא מובן, אך סטטיסטית ורציונלית חסר היגיון.

שוב פעם יסלפו את דברי כאילו אני קורא מחר בבוקר לחזור לשגרה מלאה. נו טוב.

כן אומר שצריך לחזור בהדרגה ובדחיפות, הצב הכלכלי הגרוע יהרוג בלונג ראן הרבה יותר אנשים מאשר הקורונה.

אבל את אותם מתים אף אחד לא יספור.

2 hours ago, סלבה said:

גוף שהוא הכל חוץ מפרטי וצריך לקבור עמוק בדפי ההיסטוריה.

המחשה קלה מבדיקה קצרה באתר הדיקרטורים. בורוד - חברת מרכז משען בע"מ. תכלת - מקבץ דירקטורים בחברה הנ"ל. בצהוב - כל הנגזרות השונות בעבר ובהווה של ההסתדרות הכללית.

החדשות המעודדות הן שנפתחה חקירה היום בנושא, אבל אני בספק די גדול האם היא תישא פרי ואחד מבעלי העניין בטבלה או הממונים הישירים על בית האבות יישאו באחריות.

2058880568_2020-04-10224934.thumb.png.20210ba03b1ec403171c978fba17a9d8.png

עקפנו את דרום קוריאה במספר החולים, מי האמין עד לפני חודש? מדינה שגודל האוכלוסיה שלה הוא פי 7 או 8 משלנו.

עדיין מסקרן אותי העניין שבתילאנד לדוגמא מספר החולים יחסית הוא עדיין קטן מאוד וקצב התחלואה איטי. אולי באמת יש קשר בין מזג האוויר להתפרצות הנגיף.

7 hours ago, itanar said:

כמות המתים בניו יורק בחודש האחרון היא הגבוהה ביותר מאז ספטמבר 2001.

באפריל יהיה שיא של כל הזמנים 

זמן הממוצע למוות מהקורונה מרגע שנדבקים הוא 17 יום, ככה שמספר המתים הנוכחי בניו יורק הוא ביחס למספר החולים לפני שבועיים. מאז המספר הוא פי 5.  צפויה קטסטרופה. 

העולם :nono2:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.02)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.07)

ישראל :thumbs:

חולים פעילים: שיפור (מינוס 0.02)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.39)

ארה"ב :thumbdown:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.01)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.02)

ספרד :thumbdown:

חולים חדשים: יציב (מקדם הדבקה 1.01)

איטליה :thumbs:

חולים פעילים: שיפור (מינוס 0.01)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.04)

גרמניה :thumbdown:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.05)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.08)

צרפת :rtfm:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.08)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.3)

הנתונים הם מחמשת הימים האחרונים (לא כולל היום) מהעולם, ישראל וחמשת המוקדים המרכזיים. מגמות השיפור/הרעה מתייחסים יחסית לממוצע 5 הימים האחרונים, נכון לאתמול.

8 hours ago, קובי השועל said:

עקפנו את דרום קוריאה במספר החולים, מי האמין עד לפני חודש? מדינה שגודל האוכלוסיה שלה הוא פי 7 או 8 משלנו.

עדיין מסקרן אותי העניין שבתילאנד לדוגמא מספר החולים יחסית הוא עדיין קטן מאוד וקצב התחלואה איטי. אולי באמת יש קשר בין מזג האוויר להתפרצות הנגיף.

פי 5.6/5.7, לא פי 7/8.

לגביי תאילנד גם אני חשבתי על זה. מעניין. אבל השאלה היא כמה בדיקות קורונה עושים שם.

17 hours ago, MaTa said:

לא שמשרד הבריאות צדיק גדול, להיפך - אבל כשמפריטים את בתי האבות זה מה שמקבלים. גופים שאין להם שום אינטרס לדאוג לציוד מיגון, שאין להם גורמי רפואה סבירים (כי מי ילך לעבוד בבית אבות?) ושבעיקר חושבים כלכלית לפני הכל. עד שהם הבינו את גודל הנזק זה היה מאוחר מדי.

אוי נו בתי האבות לא צריכים להיות של אמא מדינה. 

אני לא חושש להדביק את הנהג, אני בטוח שכבר הייתי חולה. הייתי חמישה חודשים וחצי בארה"ב ואני כבר לדעתי חסין - חושב, אבל לא בטוח, אלא מקווה.

לא, הטמטום של אנשים...

2 hours ago, הקיפוד הצהוב said:

אוי נו בתי האבות לא צריכים להיות של אמא מדינה. 

אז אל תבוא בתלונות לעסק פרטי שעומד בסטנדרט שהמדינה דרשה ממנו.

אגב, היום לקחו לנו במוסד בדיקות קורונה לכל העובדים (יש 8 מחלקות, ביניהן 3 סיעודיות). בהקשר הזה דברים זזים - אבל יש צעדים יותר חשובים שנעשו אצלנו בשבועות האחרונים שימנעו הדבקה המונית אצל דיירים, כמו הפסקת עבודה לעובד שעובד בכמה מוסדות במקביל (יכל לבחור היכן לעבוד, ולצאת כמובן לחל"ת או לנצל ימי חופש), מעבר לקבוצות עבודה קבועות ומצומצות, הכנת מסיכות "ביתיות" כבר לפני למעלה מחודש עד שהגיעו מסיכות תקניות שהיו חסרות בכל הארץ, הכנת מסיכות מגן לראש למחלקות מונשמים וכו'. בסופו של דבר צריך המון הגדלת ראש כדי למנוע הדבקה כאשר המדינה לא מספקת פתרונות בזמן.

ככל שעובר הזמן נהיה יותר ויותר ברור שהמצב הטוב יחסית במדינה הוא בעיקר תוצאה של האוכלוסיה הצעירה יחסית בארץ ושל העובדה שאנחנו מדינה מבודדת עם גבולות סגורים מכל הכיוונים.

הניהול של המדינה את המשבר הוא פשוט חובבני.

לא יאמן שעדיין נכנסים אנשים מניו יורק לארץ ושולחים אותם הביתה במונית בלי מסיכה אפילו!!!

6 hours ago, nirc2 said:

העולם :nono2:

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.07)

ישראל :thumbs:

חולים פעילים: שיפור (מינוס 0.02)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.39)

ארה"ב :thumbdown:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.01)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.02)

ספרד :thumbdown:

חולים חדשים: יציב (מקדם הדבקה 1.01)

איטליה :thumbs:

חולים פעילים: שיפור (מינוס 0.01)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.04)

גרמניה :thumbdown:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.05)

חולים חדשים: שיפור (מקדם הדבקה 1.08)

צרפת :rtfm:

חולים פעילים: הרעה (פלוס 0.08)

חולים חדשים: הרעה (מקדם הדבקה 1.3)

הנתונים הם מחמשת הימים האחרונים (לא כולל היום) מהעולם, ישראל וחמשת המוקדים המרכזיים. מגמות השיפור/הרעה מתייחסים יחסית לממוצע 5 הימים האחרונים, נכון לאתמול.

איזה מדינה מאנחוסית זאת צרפת.

1 hour ago, שי123 said:

ככל שעובר הזמן נהיה יותר ויותר ברור שהמצב הטוב יחסית במדינה הוא בעיקר תוצאה של האוכלוסיה הצעירה יחסית בארץ ושל העובדה שאנחנו מדינה מבודדת עם גבולות סגורים מכל הכיוונים.

לא יאמן שעדיין נכנסים אנשים מניו יורק לארץ ושולחים אותם הביתה במונית בלי מסיכה אפילו!!!

תודה רבה.

ובזכות הצוותים הרפואיים המעולים בעיניי.

לליצנים שם למעלה אין מושג מביאים לי סטטיסטיקות לעומת מדינות באירופה וכדומה שכל אדם בר דעת יכול להפריך ברגע ולהסביר למה ההשוואה אינה נכונה.

תמשיכו תמשיכו מהללי ביבי להלל את ביבי, שונאי ביבי לזיין במוח, אתם מתווכחים ורבים והחובבנים האלה צוחקים על כולנו.

1 hour ago, MaTa said:

אז אל תבוא בתלונות לעסק פרטי שעומד בסטנדרט שהמדינה דרשה ממנו.

אגב, היום לקחו לנו במוסד בדיקות קורונה לכל העובדים (יש 8 מחלקות, ביניהן 3 סיעודיות). בהקשר הזה דברים זזים - אבל יש צעדים יותר חשובים שנעשו אצלנו בשבועות האחרונים שימנעו הדבקה המונית אצל דיירים, כמו הפסקת עבודה לעובד שעובד בכמה מוסדות במקביל (יכל לבחור היכן לעבוד, ולצאת כמובן לחל"ת או לנצל ימי חופש), מעבר לקבוצות עבודה קבועות ומצומצות, הכנת מסיכות "ביתיות" כבר לפני למעלה מחודש עד שהגיעו מסיכות תקניות שהיו חסרות בכל הארץ, הכנת מסיכות מגן לראש למחלקות מונשמים וכו'. בסופו של דבר צריך המון הגדלת ראש כדי למנוע הדבקה כאשר המדינה לא מספקת פתרונות בזמן.

אני לא מבין מספיק בתחום הסיעודי, אבל אני מאמין שגוף פרטי יעשה עבודה הרבה יותר טובה בממוצע מגוף ממשלתי.

אבל כל אחד והדעה שלו. זה ויכוח עקר בין קפיטליזם לסוציאליזם.

זה לא הבדל בין קפיטליזם לסוציאליזם, אלא עניין עקרוני שמי שחי את השטח רואה אותו. מוסדות שכפופים למדינה חוסכים משמעותית פחות על גב המטופלים/דיירים. אם תרצה את זה מדוגמת הקצה השני לחלוטין - הסיכוי של אדם שעובר ניתוח אלקטיבי באסותא להסתבך רפואית בימים שלאחר הניתוח - גדול משמעותית מהסיכוי של אדם מקביל שיעבור את אותן הניתוח בבית חולים ציבורי. הראשון יישאר בחדר פרטי, אבל עם מינימום צוות רפואי הכרחי (לרוב אחות על כמה מטופלים, ללא רופא בסביבה) בעוד השני יהיה במחלקה מסודרת עם צוות סיעודי, לכל הפחות רופא אחד (אם מדובר בלילה) וצוות החייאה כונן בבית החולים.

בתי אבות פרטיים הם לווא דווקא איכותיים. תוציאו מהראש את "בית בכפר" או כל הדיורים המוגנים היקרים עם המתקנים האיכותיים. יש הרבה בתי אבות פרטיים עם תנאים מינימליים לפי הדרישות ההכרחיות של משרד הבריאות. אנשים יהיו דיירים שם מלית ברירה (כלומר: הפכו לסיעודיים מכורח המציאות ואין להם משפחה שתטפל בהם צמוד או יכולת להביא עובד זר 24/7). המקומות האלה הכי מועדים לפורענות, כי שם תמיד תהיה חשיבה כלכלית למקסום רווחים.

1 hour ago, שי123 said:

חח עאלק חובבני

החמאת להם

נסה יותר משהו בכיוון של "בזיוני" או "אסוני"

אני מכיר רשג"דים בצופים שיודעים יותר לנהל משבר ממה שקורה אצלנו במדינה 

אפס תכנון

אווירה של טירונות בביסל"ח

ערפל מסלול, הכל מהמותן

בעעע להקיא על ביבי שהפר צו בידוד בערב החג לעיני כל המדינה.

סליחה כתבתי להקיא?

התכוונתי להוקיע ולכלוא שיירקב.

אתם מגזימים, יושבים אנשים במשרדים האלה (לא בהכרח הפוליטיקאים עצמם) שמבינים דבר או שניים.  האם הכל מושלם? לא. אבל להגיד שהכל חרא ובזיוני ואנחנו שורדים את המשבר הזה למרות אותם אנשים ולא בזכותם זה פיגור שכלי עמוק. 

בטח להגיד על ראש הממשלה שלך "כלב שימות". גועל נפש של דיבור. 

אגב על הנשיא רבלין משום מה לא שמעתי פה את אותן תלונות. ולא שאכפת לי ממה שהם עשו כי ההסברים שלהם מניחים את הדעת מבחינתי. וגם אם לא היו זה לא משנה כי הם הנשיא וראש הממשלה. ויש להם יחס מועדף כברירת מחדל. וזה בסדר גמור. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.