Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

16 דקות לפני, הנדון said:

על 3-4 חולים באזור מסוים צריך סגר כללי על אותו אזור או פיקוח על מי שבא איתם במגע יספיק?

אתה מניח שאתה יודע בוודאות של 100 אחוז מי כל החולים, מה שלא נכון.

2 hours ago, DoW said:

לא מספיק מבין כדי לתכנן אסטרטגיית יציאה או משהו בסגנון. זה ברור.

כדי להבין שיש פה הגזמה מטורפת?

לא צריך להיות פרופסור. מספיק להסתכל בנתונים.

1 hour ago, לופו5 said:

בית חולים שדה הוא צעד קיצוני ביותר שעושים כשיש קריסה מוחלטת של מערכת הבריאות ואין אפשרות לקבל יותר חולים אז מגייסים את הצבא לסיוע, כמו שקורה באיטליה, ספרד, בריטניה, ארה"ב וצרפת. זה שכרגע נראה רחוק מאד מהמציאות בארץ. מעבר לקשיים העצומים בהקמה ובנייה של דבר כזה מבחינת תקנות הבנייה השונות - צריך לשנע לשם ציוד, מכשור רפואי, לאייש באנשי צוות ולוגיסטיקה, להקפיד על תנאי תברואה תקינים ולספק מזון למטופלים ולאנשי הצוות. מה הסיבה להשקיע בזה כסף כשיש בתי חולים על אמת עם כל הציוד הנדרש?

למה אתה מתכוון בתחלואה אמיתית באוכלוסייה הכלכלית? אדם נדבק על-ידי חשיפה לחולה. ברור לכולם שיש חולים שעוד לא יודעים שנדבקו, בין אם כי לא פיתחו תסמינים עדיין או שיהיו ב15 האחוזים שלא יפתחו אותם בכלל, אבל זו כל מהות הבידוד שנועדה לצמצם את היציאה מהבית למינימום ההכרחי כדי לצמצם את מעגלי תחלואה ולמנוע הפצה רחבה של המחלה שתוביל לקריסת בתי החולים. אם ידוע בעקבות חקירה אפידמיולוגית של חולה מאומת שהוא היה במספר נקודות, מן הראוי שהראשונים להידבק צריכים להיות האנשים שהיו בסביבתו באותו הזמן, עם עדיפות לאלו שפיתחו תסמינים במהלך התקופה הזו. באמת שלא מבין איזה טעם תועלת או רציונל אתה רואה בבדיקות אקראיות. 

בית חולים שדה הוא זול בהרבה ממשק סגור.

בתי החולים בישראל הם באופן רגיל על הקצה. אם נפעל כדי לא להגיע לאובר תפוסה, אפשר להגיד שלום לכלכלת ישראל.

זה הרי ברור לכל בר דעת שהעניין הזה הולך ללוות אותנו בחודשים הקרובים.

גם אם תהיה דעיכה, בחורף זה יחזור. ככה זה, עד שיהיה חיסון.

לחשוב שאפשר לסבול מצב שאפילו 30% מהמשק נשאר מחוסר עבודה למשך פרק זמן כזה?

זו קטסטרופה שאנשים לא מבינים את המשמעות שלה. זה הרבה יותר חמור גם מ10,000 מתים לצורך העניין.

צריך לשנות פאזה ולהתחיל לחשוב (היה מזמן צריך כבר להתחיל) איך מחזירים לעבודה כמה שיותר אנשים. 

באוסטריה הודיעו שעסקים קטנים חוזרים ב14.4 לעבוד, קניונים ושאר מקומות מסחריים יותר יפתחו בראשון למאי.

בדיקות נוגדנים חשובות כדי לדעת איפה אנחנו עומדים.

אם נניח מדובר באמת רק בנניח 20 אלף אנשים שחלו, העניין הזה הולך להישאר פה עוד זמן רב. חיסון עדר לא קיים.

אם פתאום יגלו שיש מאסה של אנשים שחלו ולא הרגישו משהו מיוחד (בואו נזכור שהנגיף הופץ כבר בנובמבר. סביר להניח שגג בדצמבר התחיל לטייל בעולם), אז לא רק שמצבנו מעולה, זה גם די יתברר כוירוס פייק עם אחוזי תמותה ואשפוז נמוכים בהרבה ממה שאנחנו חושבים.

זו הדרך לאמוד נכון יותר אחוזי אשפוז ובכך להחליט על שחרור האנשים חזרה לשגרה עם מגבלות.

לאנשים יש בראש שרק לאנשים בני 80 + הנגיף מסוכן.

צאו מהסרט הזה כבר. מחלות רקע זה יכול להיות דבר שכיח לחלוטין שיש להרבה אנשים. יש גם לא מעט מקרים של צעירים יחסית ללא מחלות רקע שמתו מהחרא הזה.

כמו שמנסים להסביר לכם זה יגרום לעומס ענק על הבתי חולים ואז אנשים שצריכים טיפול פשוט לא יקבלו אותו.

הכלכלה תקרוס? היא קורסת ברוב העולם. אני מאמין שאחרי פסח יתנו הנחיות חדשות ולאט לאט ינסו לייצב את הכלכלה.

לא חייב תמיד לחפש על מה לתת ביקורת. אני יודע שכולם פה ישראליים וזה בדם שלנו, אבל חאלס בחייאת. תסתכלו על שאר המדינות ותגידו תודה שאתם נמצאים פה.

"וירוס פייק". תשמע, אתה חייב לתת קצת יותר כבוד לאנשים שזו העבודה שלהם.

אני אהיה קצת בוטה - אתה די בבירור סטודנט לכלכלה, שכמו רוב הסטודנטים לכלכלה חושב שהוא שילוב של סטנלי פישר ואלוהים. זה לא עובד ככה, אומנם המשק חשוב מאוד, אבל סכנה ישירה לחיי אדם יותר. פתרונות למיתון אפשרי זה משהו שמגיעים אליו אחרי שהסכנה יורדת.

עלו כבר כמה רעיונות, כולל הדפסת כסף.

28 דקות לפני, מכביסט לעד said:

צאו מהסרט הזה כבר. מחלות רקע זה יכול להיות דבר שכיח לחלוטין שיש להרבה אנשים. יש גם לא מעט מקרים של צעירים יחסית ללא מחלות רקע שמתו מהחרא הזה.

כמו שמנסים להסביר לכם זה יגרום לעומס ענק על הבתי חולים ואז אנשים שצריכים טיפול פשוט לא יקבלו אותו.

הכלכלה תקרוס? היא קורסת ברוב העולם. אני מאמין שאחרי פסח יתנו הנחיות חדשות ולאט לאט ינסו לייצב את הכלכלה.

לא חייב תמיד לחפש על מה לתת ביקורת. אני יודע שכולם פה ישראליים וזה בדם שלנו, אבל חאלס בחייאת. תסתכלו על שאר המדינות ותגידו תודה שאתם נמצאים פה.

יש עובדות. מתחת לגיל 50 התמותה היא נמוכה מאוד. 0.5% מתים מכלל החולים בשכבה 40-49, ושוב 0.5% זה גבול עליון. זה האחוז מתוך המקרים המאומתים. מין הסתם יש יותר חולים מהמאומת, אז האחוז האמיתי קטן.

תרד בגיל, תרד גם באחוז.

וירוס פייק נאמר בהלצה :)

אני עדיין חושב שהוא לא מצדיק את הפאניקה שהוא יוצר. 

יכול להיות שאני טועה, נקווה שלא.

נגלה בהמשך.

31 דקות לפני, סלבה said:

"וירוס פייק". תשמע, אתה חייב לתת קצת יותר כבוד לאנשים שזו העבודה שלהם.

אני אהיה קצת בוטה - אתה די בבירור סטודנט לכלכלה, שכמו רוב הסטודנטים לכלכלה חושב שהוא שילוב של סטנלי פישר ואלוהים. זה לא עובד ככה, אומנם המשק חשוב מאוד, אבל סכנה ישירה לחיי אדם יותר. פתרונות למיתון אפשרי זה משהו שמגיעים אליו אחרי שהסכנה יורדת.

עלו כבר כמה רעיונות, כולל הדפסת כסף.

נותן הרבה כבוד, לבכירי משרד הבריאות פחות.

מהיום שאחד מהם אמר שזה "שואה" וגרוטו שאם זה תלוי בו נאכל מנה חמה ומנות קרב, מצטער אבל איבדו אותי.

הכיוון אליו הם חותרים הוא ברור. מזל שיש מי שמרסן אותם.

ואני לא חושב שצריך לבצע משהו מהפכני מדי. כמו שציינתי פה כבר, חותם על כל מילה של בנט.

מבחינתי חבל שהוא לא האחראי לנהל ולדון עם אנשי המקצוע שיתוו את הדרך.

מצטער קסאנו, לא מצליח להבין את הקשר בין בית חולים שדה לבין חזרה להמשך פעילות סדירה במשק. בין אם חולים מאושפזים או לחלופין נמצאים במלוניות ייעודיות או בטיפול ביתי הם מבודדים מהחברה. אשאל שוב, מה נותנת לנו הקמה של בית חולים שדה? במיוחד כשלוקחים בחשבון שיש כרגע 763 מאושפזים בלבד בבתי החולים השונים בארץ.

אוסטריה יכולה להרשות לעצמה להודיע על התחלה מחדש מאחר והיא כבר שבוע נמצאת עם מתחת ל5% גידול ביממה, והיום רשמה הישג מרשים עם 0.8% שככל הנראה ימשיך לאורך התקופה הקרובה כך שהם יכולים להרשות לעצמם את ניסוי הכלים הראשוני הזה. אני מציע שלפני שקובעים בנחרצות שזה צעד יעיל, נחכה בסבלנות לראות מהן ההשלכות של צעד כזה והאם מעגלי התחלואה מתחדשים, במקום לקחת על עצמנו את העול של להיות שפן ניסיונות בסוגיה שמסכנת חיי אדם.

כולם מרגישים ומבינים את ההשלכות הכלכליות, אני לא חושב שאתה חושף כאן משהו חדש וההפסד המשוער במיליארד ש"ח ליום הוא ללא ספק מכה אנושה וקשה. אבל יש משקל מאזניים, ואי אפשר להתחיל לחדש פעילות במגזר העסקי ובמרחב הציבורי כשאין תמונה חד משמעית וברורה לגבי ירידה חדה בהיקפי ההדבקה. אנחנו לצערי עדיין לא שם, גם אם אתה מוציא מההשוואה יישובי מיקרו בעיתיים מאד, הערים המרכזיות בגוש דן ובמרכז העסקי של ישראל - תל אביב, ראשון לציון, פתח תקווה, בת ים, רמת גן, חולון וכיו"ב עדיין מתמודדות לעתים עם אחוז גידול דו ספרתי ביממה אחת. כשהמספרים יתקרבו לאפס יהיה על מה לדבר.

אם לשיטתך זה וירוס פייק - אתה מוכן להזריק את הנגיף לגופך?

3 hours ago, Semper Fidelis said:

ככה. כי יש גלי התפרצויות שניים. כי זה מושפע מהמון גורמים. כי אנשים עדיין יוצאים למקומות ועדיין יש חשיפה. כי המחיר של טעות הוא איטליה. 

הרי לצעוק באינטרנט זה הכי קל, גם מוציא תסכול וגם במקרה של טעות אתה כמובן לא תהיה זה שהאחריות תיפול עליו. והרי במקרה שלא היה פה סגר והמתים היו נערמים בבתי חולים במתחמי גופות כמו באיטליה, אתה (לא אתה ספציפית כמובן) היית הראשון שהיה מתלונן ואומר ׳למה לא עשו סגר?׳ ׳מדינת החלטורה׳ ׳הכתובת הייתה על הקיר׳ וכו׳. אנחנו מכירים את זה הרי.

בכל מקרה, הדיבור הוא להקליל את ההנחיות אחרי פסח, שזו תקופה מועדת לפורענות

אולי מספיק עם הדמגוגיה שאיטליה זה מחיר של טעות.

יש כל כך הרבה הבדלים בין ישראל לבין איטליה.

הראשי שבהם הוא שכאשר באיטליה התחילו לנקוט בצעדים נגד התפשטות, הם כבר היו באובדן שליטה מוחלט במצב.

אף אחד לא מדבר על חזרה לשגרה מלאה, אבל המצב הנוכחי בארץ משקף את המגבלות של 30% תעסוקה, מגבלה על התקהלות עד 10 אנשים ובלי מגבלת 100 מטרים.

ברוב המקומות בארץ קצב הגידול בחולים לחלוטין לא מצדיק החמרה בצעדים יחסית למה שהיה לפני שבועיים, אלא להיפך.

בית חולים שדה הוא כדי להגדיל קיבולת.

שוב, אני לא אומר מחר בבוקר קמים לשגרה. מוציאים פה את דבריי מהקשרם פעם אחר פעם.

נדמה שאתם חושבים שאפשר למתוח את המצב הנוכחי לאיזו תקופת זמן בלתי מוגבלת.

הציבור ימאס בכך מהר מאוד. סגר זו פעולה אלימה והרסנית מאוד, אחרי שמחזור לשגרה יבינו עד כמה.

מה שנקרא הניתוח הצליח, אבל החולה מת.

יש מחלות קשות יותר מקורונה שעליהם לא זרקו הררי מיליארדים כפי שזורקים על הוירוס הזה. 

לא הייתי מזריק אותו, אבל חי בשלווה עם זה שכנראה במוקדם או במאוחר אדבק.

עובד אז הסיכוי שלי יותר גבוה מאשר מישהו שיושב בבית. בעבודה עם מסכה, שוטף ידיים עם סבון (לא מבין אנשים ששמים אלקו ג'ל כשיש ברז עם סבון מטר מהם) יותר מהרגיל, שומר על מטר וחצי שניים.

גם אם חוק כמו איסור ריצה באוויר הפתוח לא נכון בעיניי, כמובן שאבצע אותו.

לא היסטרי כמו אנשים אחרים שמחליפים כפפות כל שעתיים ומורחים אלקוג'ל כאילו זה מים.

21 דקות לפני, cassano said:

יש מחלות קשות יותר מקורונה שעליהם לא זרקו הררי מיליארדים כפי שזורקים על הוירוס הזה. 

אתה מתבלבל בין מחלה למגיפה 

2 hours ago, מכביסט לעד said:

עוזי דן כתב על זה משהו יפה,

מעתה אמור בשואה נספו 4.15 מיליון יהודים. השאר היו זקנים ובעלי מחלות רקע.

2 hours ago, לופו5 said:

מצטער קסאנו, לא מצליח להבין את הקשר בין בית חולים שדה לבין חזרה להמשך פעילות סדירה במשק. בין אם חולים מאושפזים או לחלופין נמצאים במלוניות ייעודיות או בטיפול ביתי הם מבודדים מהחברה. אשאל שוב, מה נותנת לנו הקמה של בית חולים שדה? במיוחד כשלוקחים בחשבון שיש כרגע 763 מאושפזים בלבד בבתי החולים השונים בארץ.

אוסטריה יכולה להרשות לעצמה להודיע על התחלה מחדש מאחר והיא כבר שבוע נמצאת עם מתחת ל5% גידול ביממה, והיום רשמה הישג מרשים עם 0.8% שככל הנראה ימשיך לאורך התקופה הקרובה כך שהם יכולים להרשות לעצמם את ניסוי הכלים הראשוני הזה. אני מציע שלפני שקובעים בנחרצות שזה צעד יעיל, נחכה בסבלנות לראות מהן ההשלכות של צעד כזה והאם מעגלי התחלואה מתחדשים, במקום לקחת על עצמנו את העול של להיות שפן ניסיונות בסוגיה שמסכנת חיי אדם.

כולם מרגישים ומבינים את ההשלכות הכלכליות, אני לא חושב שאתה חושף כאן משהו חדש וההפסד המשוער במיליארד ש"ח ליום הוא ללא ספק מכה אנושה וקשה. אבל יש משקל מאזניים, ואי אפשר להתחיל לחדש פעילות במגזר העסקי ובמרחב הציבורי כשאין תמונה חד משמעית וברורה לגבי ירידה חדה בהיקפי ההדבקה. אנחנו לצערי עדיין לא שם, גם אם אתה מוציא מההשוואה יישובי מיקרו בעיתיים מאד, הערים המרכזיות בגוש דן ובמרכז העסקי של ישראל - תל אביב, ראשון לציון, פתח תקווה, בת ים, רמת גן, חולון וכיו"ב עדיין מתמודדות לעתים עם אחוז גידול דו ספרתי ביממה אחת. כשהמספרים יתקרבו לאפס יהיה על מה לדבר.

אם לשיטתך זה וירוס פייק - אתה מוכן להזריק את הנגיף לגופך?

אני חושב שאנחנו בקצב שיטוח עקומה יחסית לא רע. ביממה האחרונה היינו סביב ה 7% שזה יפה. הידוק סגר לשבוע יכל להביא אותנו מתחת ל 3%-5% ואז אולי יתחילו לשחרר בהדרגה את מקומות העבודה והבנקים.

לא אמרתי שלא בקצב טוב, יש מגמה די חיובית כרגע ברמה הארצית הכללית של פחות מ10 אחוז כפי שציינת. ההתייחסות הייתה למספר ישובים בגוש דן שקסאנו מצפה לראות בהם חזרה לשגרת עבודה, בהם עדיין יש ימים מסוימים של קפיצה דו ספרתית בגידול החולים. 

1 hour ago, סלבה said:

אילו מחלות מדבקות ללא חיסון קשות יותר מקורונה? מנה לי אותן.

ביחס למגפות עבר הקורונה פחות קטלנית. כמה פחות עדיין לא ברור.

מהמר שאם סין לא הייתה מגיבה בסגר גם שאר העולם לא היה נסחף לזה.

נראה מה יהיה השבוע. בלא מעט מקומות התחילה מגמת ירידה.

נקווה שמפה המצב ילך וישתפר.

27 דקות לפני, snufkin said:

אני חושב שאנחנו בקצב שיטוח עקומה יחסית לא רע. ביממה האחרונה היינו סביב ה 7% שזה יפה. הידוק סגר לשבוע יכל להביא אותנו מתחת ל 3%-5% ואז אולי יתחילו לשחרר בהדרגה את מקומות העבודה והבנקים.

כמות הבדיקות יורדת אז נתוני החולים לא רלוונטים.

לדעתי למקבלי ההחלטות יש נתונים שלא מפורסמים.

22 דקות לפני, cassano said:

אין מגיפה אחרת מאז השפעת הספרדית שהרגה בחודשיים וחצי מרגע התפרצות 70,000 איש שעוד 50,000 מונשמים.

והמספרים היו פי 5 בערך אם לא היו מבוצעים סגרים, בעיקר בסין שעברה סגר מלא של 6-8 שבועות ובאירופה שכבר סוגרים שבוע שלישי של סגר.

26 דקות לפני, cassano said:

אם סין הייתה מגיבה יותר מהר להתפרצות הנגיף, יש מצב שזה לא מגיע למימדים האלה. 

3 hours ago, cassano said:

א. עדיין לא מנית מגפות אחרות

ב. אי אפשר להשוות את כמות המתים וההדבקות לפני 100 שנה לעומת המציאות, עם האמצעים הטכנולוגיים ושירותי רפואה שיש כיום.

ג. בעולם לא נכנסו לפניקה בעקבות מה שקרה בסין. הפניקה האמיתית היא ממה שקרה (וקורה) באיטליה, וגם אז הרבה מדינות נשארו שאננות, וזה הוביל להתפוצצות במדינות נוספות.

ד. שוב צריך לזכור תמיד שבעקבות הסגר הקפדני בהרבה מדינות המספרים כל כך נמוכים (יחסית), ואם לא היה סגר אני מבטיח לך שהיית מדבר אחרת. הרי אם היינו עכשיו עם 600 מתים ו 80,000 חולים נוספים היית אומר שהממשלה הייתה שאננית ולא הגיבה בזמן. שביבי החזיר דאג רק לכלכלה על חשבון חיי בני אדם.

3 hours ago, itanar said:

כמות הבדיקות יורדת אז נתוני החולים לא רלוונטים.

לדעתי למקבלי ההחלטות יש נתונים שלא מפורסמים.

כמות הבדיקות לא ירדה דרסטית. היתה ירידה קלה אבל לא חושב שזה משהו שאמור להשפיע. בכל מקרה הבדיקות הן מדגמיות ובטוח שיש עוד חולים/נשאים לא מאובחנים

חוץ מזה שגם מספר המונשמים יחסית יציב

3 hours ago, cassano said:

אני לא מצליח להבין על סמך אתה אומר שהקורונה היא מגיפה פחות קטלני.

ישראל היא לא המדד לבחון כמה המגיפה קטלנית, זה מהסיבה שביצעו מהלכים מאוד אגרסיביים (בעיניי בצדק) בשביל לשמור על יכולת להכיל ולהתמודד איתה באמצעות מערכת הבריאות הקיימת.

גם במקומות שהמגיפה פגעה בצורה הרבה יותר משמעותית (איטליה, ספרד) נקטו במהלכים אגרסיביים, אבל בשלב מאוחר יותר והתוצאה היא קריסת בתי החולים במדינה שמובילה לכמויות גדולות של מתים (גם מהקורונה וגם ממחלות אחרות).

הקושי בהתמודדות עם המגיפה היא קצב ההדבקה המטורף שלה. לכן ההתמודדות היא מול ההדבקה האפשרית.

הדרך היחידה היא בידוד של האוכלוסיה, כמה יותר מהר וכמה שיותר אגרסיבי.

כלכלה אפשר לשקם, התפרצות של המחלה בכמויות גדולות כמעט בלתי אפשרית להתמודדות, ולהחזיר את חיי האדם שהלכו בגלל שלאנשים קשה להישאר בבית אי אפשר.

4 hours ago, cassano said:

בבדיקה קצרה מצאתי שאחוז התמותה מהשפעת הספרדית נע בין עשרה אחוזים לעשרים אחוזים. עד כמה שאני זוכר, אחוז התמותה באיטליה (ואולי גם ספרד) כרגע גבוה יותר מעשרה אחוזים. אתה בטוח שזה "וירוס פייק"?

4 דקות לפני, Augustus said:

בבדיקה קצרה מצאתי שאחוז התמותה מהשפעת הספרדית נע בין עשרה אחוזים לעשרים אחוזים. עד כמה שאני זוכר, אחוז התמותה באיטליה (ואולי גם ספרד) כרגע גבוה יותר מעשרה אחוזים. אתה בטוח שזה "וירוס פייק"?

עזוב את זה שהשפעת הספרדית הייתה בתקופה אחרת שלא הייתה יכולת לאיבחון וטיפול כמו שיש היום.

1 hour ago, DoW said:

א. עדיין לא מנית מגפות אחרות

ב. אי אפשר להשוות את כמות המתים וההדבקות לפני 100 שנה לעומת המציאות, עם האמצעים הטכנולוגיים ושירותי רפואה שיש כיום.

ג. בעולם לא נכנסו לפניקה בעקבות מה שקרה בסין. הפניקה האמיתית היא ממה שקרה (וקורה) באיטליה, וגם אז הרבה מדינות נשארו שאננות, וזה הוביל להתפוצצות במדינות נוספות.

ד. שוב צריך לזכור תמיד שבעקבות הסגר הקפדני בהרבה מדינות המספרים כל כך נמוכים (יחסית), ואם לא היה סגר אני מבטיח לך שהיית מדבר אחרת. הרי אם היינו עכשיו עם 600 מתים ו 80,000 חולים נוספים היית אומר שהממשלה הייתה שאננית ולא הגיבה בזמן. שביבי החזיר דאג רק לכלכלה על חשבון חיי בני אדם.

א. הסארס הייתה קטלנית בהרבה, שלא לדבר על המארס.

מזל שהמגפות האלה לא היו עם תקופת דגירה ארוכה, חיסלו מהר את הנשא ולכן לא יכלו להתפשט בצורה המונית.

שניהם אגב הם גם כן קורונה. זו בדיוק אותה משפחה.

הוירוס הזה הרבה פחות קטלני מאחיו החורגים, אך יותר מדבק ודוגר הרבה זמן מה שבהחלט הופך אותו לבעייתי.

נחכה לסוף כדי להשוות למגפת השפעת ב2009. הקורונה תהרוג באחוזים כנראה יותר.

ב. לא טענתי לרגע אחרת.

ג. מה שקורה באיטליה זה בדיוק מהסיבה שלא בידדו את האוכלוסיה בסיכון.

הייתה התפרצות במקום של אוכלוסיה מבוגרת והתוצאה בהתאם.

באיטליה אגב יש ממוצע של 17k מתים משפעת רגילה לפי כמה כתבות שעלו. בשביל ההשוואה. הקורונה הרגה דומה, אך בזמן קצר יותר.

ד. אם היו סוגרים את האוכלוסיות בסיכון ונותנים לצעירים להידבק, התמונה הייתה אחרת.

ראש המחלקה לאפידמולוגיה באחת מהאוניברסיטאות מניו יורק טען את זה בדיוק, והמציאות מסתדרת מאוד עם דבריו.

דיבר שהערכות על מיליוני מתים, אפילו מאות אלפים פר מדינה הם לא ריאליים. גם ללא אף צעד.

טען עוד שסגר רק מאריך את זמן החיים של הוירוס, מכיוון שיש עוד אוכלוסיות שלמות שהוא לא נגע בהם והוא פשוט לא ייעלם עד שזה יקרה או ימצא חיסון.

אומר בפעם האלף, לא מזלזל בוירוס ולא באדם בן 96 עם **** שנפטר.

מותר לחשוב אחרת, חובה לשמוע גם דעות אחרות.

בינתיים ההערכות הלא היסטריות קרובות הרבה יותר למציאות מאשר הגרפים שקברו 5% מאוכלוסיית העולם.

95% מהמתים הם בגילאים של 65+. עם בידוד נכון (וזה בהחלט קשה!) של האוכלוסייה בסיכון דברים היו נראים אחרת.

צעירים כמעט ותא מתים ומצריכים מעט מאוד מיטות באופן יחסי. 

שוב מפנה לצה"ל, יש שם מעל 100 חולים מאומתים ובמקום כמו עיר הבה"דים לכו תדעו כמה נדבקו. אף אחד לא זקוק לאשפוז וזה הכי קרוב לתנאי מעבדה שיש.

גם ספינת הקרוז ביפן.

כשזה יעבור נוכל לאמוד את הדברים בצורה מדויקת וללמוד להבא.

יעניין לראות ממוצע מתים שבועי בשבועות הללו לעומת שבועות מהעשור הקודם. זה המדד הכי מדויק לעלייה במוות.

גם כי הוא כולל את הקורונה ואת הנזקים ההיקפיים (חולים שנפטרו כתוצאה מאי קבלת טיפול נניח).

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.