Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

התפלגות החולים פחות מעניינת, יותר מעניין מה אחוז החולים שמצריכים מיטה בבית חולים.

לפי ניו יורק, עד גיל 45 זה חלק קטן מאוד.

אני לא מספיק מבין כדי להציע מודל, כן הייתי מרכז את כח האדם בדאגה לאוכלוסיה מבוגרת בדגש על בתי אבות. זה הסיכון הכי גבוהה.

בישראל לטעמי עושים אובר, וזה אובר נזק לכלכלה.

בגרמניה גם עובדים רק 15% מהמשק כמו פה?

ועדיין לא מבין מה מונע לעשות מדגם כדי לדעת בסדרי גודל אחוז המחוסנים והחולים בחברה. תשובה לשאלה הזו משנה את כל היחס.

12 hours ago, cassano said:

בשבדיה די ממשיכים כרגיל.

כמה אתה חושב ימותו שם?

תן אחוז מסוים מהאוכלוסיה. 

סגר נועד כדי למשוך זמן להתארגנות. לא כדרך חיים.

היה צריך מזמן לחלק מסכות, להנהיג תרבות חברתית קצת אחרת ולטפל במקומות מועדים כמו בתי אבות.

לא אומר שגרה, אבל בטח לא את המצב המגוחך שיש פה.

יפן, גרמניה, דרום קוריאה, ארה"ב, שבדיה ועוד ים מדינות לא מנהיגות משהו שקרוב אפילו למה שקורה פה.

למי שיקפוץ עם מספר המתים באיטליה, ספרד, צרפת, ארה"ב וכו'. תשוו את זה למחלות אחרות כדי לקבל פרופורציות.

באיטליה משפעת מתים בערך 17k בשנה. אז לא, זו לא שפעת, אבל גם לא נגיף אפוקליפטי.

ההפחדות על עשרות מיליוני הרוגים כבר די ברור שפשטו רגל. עם הזמן השפיות גם תחזור.

תשוו גם לשפעת החזירים. אז לא דרשו לשים את העולם בכלא.

דיי ברור שאם המצב פה היה כמו איטליה סביר להניח שהיית הראשון לבקר למה אין פה סגר. 

כל אלו שרוצים לסיים את הסגר שוכחים שמערכת הבריאות פה מצומצמת ועובדת על אחוז יעילות מאוד גבוה.

זה אומר שאין כמעט "שומן" ואין מאיפה להביא תגבורת. כדי להעניק טיפול לחולי הקורונה יהיה צורך לחתוך בבשר חי ולקצץ כמעט כל שירות רפואי אחר.

אז מספר המתים מהקורונה לא יזנק בפראות כמו באיטליה, בזמן שימותו ממחלות לב, שבץ, ****, סכרת ועוד המוני מחלות שלרוב ניתן לתת להן טיפול מציל חיים אם מגלים ומטפלים בזמן.

תקופת הסגר הייתה הזמן בו היו צריכים להכשיר בתי חולים שדה.

אולמות, אצטדיונים, חניונים, הכל כשיר.

להביא ציוד, לגייס כח אדם.

אחרי שמילאו את כל אלה, להתחיל לשחרר בהדרגה.

היחיד שאני סומך עליו זה בנט. 

כבר נמאס לחזור על זה שאני לא התנגדתי לסגר עצמו, מתנגד להמשך שלו במתכונת הנוכחית לעוד תקופה של כמה שבועות.

וכן, חושב שזו טעות להוריד את המשק על הברכיים.

לגבי העניין שמבחינת משרד הבריאות אפשר לשחרר רק כשיהיו מספר ימים של פחות ממאה נדבקים, זה מהכתבות שראיתי, לא ממוחי הקודח.

8 דקות לפני, cassano said:

ועדיין לא מבין מה מונע לעשות מדגם כדי לדעת בסדרי גודל אחוז המחוסנים והחולים בחברה. תשובה לשאלה הזו משנה את כל היחס.

לא צריך אפילו מדגם. מספיק לנתח את נתוני הבדיקות שנערכו לאוכלוסיה כדי להבין בקירוב מה הנתון הזה

12 hours ago, cassano said:

בשבדיה די ממשיכים כרגיל.

כמה אתה חושב ימותו שם?

תן אחוז מסוים מהאוכלוסיה. 

סגר נועד כדי למשוך זמן להתארגנות. לא כדרך חיים.

היה צריך מזמן לחלק מסכות, להנהיג תרבות חברתית קצת אחרת ולטפל במקומות מועדים כמו בתי אבות.

לא אומר שגרה, אבל בטח לא את המצב המגוחך שיש פה.

יפן, גרמניה, דרום קוריאה, ארה"ב, שבדיה ועוד ים מדינות לא מנהיגות משהו שקרוב אפילו למה שקורה פה.

למי שיקפוץ עם מספר המתים באיטליה, ספרד, צרפת, ארה"ב וכו'. תשוו את זה למחלות אחרות כדי לקבל פרופורציות.

באיטליה משפעת מתים בערך 17k בשנה. אז לא, זו לא שפעת, אבל גם לא נגיף אפוקליפטי.

ההפחדות על עשרות מיליוני הרוגים כבר די ברור שפשטו רגל. עם הזמן השפיות גם תחזור.

תשוו גם לשפעת החזירים. אז לא דרשו לשים את העולם בכלא.

א. בשבדיה יש בערך אותו סדר גודל של אוכ׳ כמו בישראל, ובפעם האחרונה שבדקתי הם עם פי 10 הרוגים. אחלה דוגמה

ב. שוב, כמות המתים המזערית בישראל היא *בגלל* הסגר והתנאים המחמירים. רוצה לראות מה קורה כשלא עושים את זה? טוס לאיטליה

ג. אין טיעון פחות אינטיליגנטי מהשוואה למחלות וירליות אחרות. אתה מבין שהקורונה באה *בנוסף* למחלות אחרות ולא *במקום*? זה לא משחק סכום אפס, זה לא - אם מתים מקורונה אז לא מתים משפעת. זה משגע אותי כי אני שומע את זה מהרבה אנשים.

ד. איזה מלך היה קסאנו, הצמד שהוא שם ברביעייה שרומא דפקה ליובה ב2004- אולי המשחק הכי ענק שראיתי בלייב

10 דקות לפני, ravid said:

לא צריך אפילו מדגם. מספיק לנתח את נתוני הבדיקות שנערכו לאוכלוסיה כדי להבין בקירוב מה הנתון הזה

הבדיקות נעשות לאנשים שבאו במגע עם חולה מאומת, היו באזור, חוו סימפטומים.

לא דומה לבדיקה רנדומלית שאמורה לייצג את התחלואה האמיתית באוכלוסייה הכללית.

עשו מדגם קטן מאנשים עם סימפטומים בלבד, שלא היו (ממה שהם יודעים לפחות) במעגל ראשון או מסלול של חולה מאומת, ויצא משהו כמו 2%.

לא היה מידע לגבי כמה דגמו, אזורים גיאוגרפיים וכו'.

אז גם זה לא ממש עומד בתקן.

יותר מעניין זה בדיקות הנוגדנים. לראות כמה חלו והבריאו.

כן אפשר לומר בוודאות שמתחת לגיל 50 הסכנה היא קטנה מאוד.

בקוריאה הדרומית, שהייתה אחת מנקודות ההתפרצות הגדולות ביותר, מתו קצת יותר מ10k. מקרב הנדבקים 57.7% היו מתחת ל50, נהרגו סהכ 3. כששוב, הטוטאל הוא 10k.

תוסיפו לזה את ניו יורק שפרסמה גרפים לגבי אשפוזים בפילוח לגילאים, ותקבלו שוב שאת מירב המאמצים צריך להשקיע בבתי אבות ואוכלוסיות בסיכון.

לבודד אותם, את הצעירים זה פשוט מיותר.

שחררו אותם במגבלות הנכונות להניע חזרה את הכלכלה.

14 דקות לפני, Semper Fidelis said:

א. בשבדיה יש בערך אותו סדר גודל של אוכ׳ כמו בישראל, ובפעם האחרונה שבדקתי הם עם פי 10 הרוגים. אחלה דוגמה

ב. שוב, כמות המתים המזערית בישראל היא *בגלל* הסגר והתנאים המחמירים. רוצה לראות מה קורה כשלא עושים את זה? טוס לאיטליה

ג. אין טיעון פחות אינטיליגנטי מהשוואה למחלות וירליות אחרות. אתה מבין שהקורונה באה *בנוסף* למחלות אחרות ולא *במקום*? זה לא משחק סכום אפס, זה לא - אם מתים מקורונה אז לא מתים משפעת. זה משגע אותי כי אני שומע את זה מהרבה אנשים.

ד. איזה מלך היה קסאנו, הצמד שהוא שם ברביעייה שרומא דפקה ליובה ב2004- אולי המשחק הכי ענק שראיתי בלייב

א + ב - נניח שהם יסיימו בפי 10 הרוגים, כשמדברים עד אלפים בודדים. כמה נזק כלכלי שווה לספוג עבור המצב הזה?

שאלה קשה, אבל בלתי נמנע למקבלי ההחלטות.

ג - יותר כדי לקבל מושג לגבי הקטלניות של הקורונה.

ובגדול אני מסכים. לכן מספרי המוות הם גם מספרים לא משקפים.

מספיק שיהיה לבן 90 עם **** ובעיות לבביות קורונה כדי שיכנס לספירה.

הכי נכון לבדוק כמות מתים בטוטאל בחודש מרץ 2020 בכל מדינה ביחס לממוצע בעשור האחרון.

47 דקות לפני, cassano said:

התפלגות החולים פחות מעניינת, יותר מעניין מה אחוז החולים שמצריכים מיטה בבית חולים.

לפי ניו יורק, עד גיל 45 זה חלק קטן מאוד.

אני לא מספיק מבין כדי להציע מודל, כן הייתי מרכז את כח האדם בדאגה לאוכלוסיה מבוגרת בדגש על בתי אבות. זה הסיכון הכי גבוהה.

בישראל לטעמי עושים אובר, וזה אובר נזק לכלכלה.

בגרמניה גם עובדים רק 15% מהמשק כמו פה?

38 דקות לפני, cassano said:

תקופת הסגר הייתה הזמן בו היו צריכים להכשיר בתי חולים שדה.

אולמות, אצטדיונים, חניונים, הכל כשיר.

להביא ציוד, לגייס כח אדם.

26 דקות לפני, cassano said:

הבדיקות נעשות לאנשים שבאו במגע עם חולה מאומת, היו באזור, חוו סימפטומים.

לא דומה לבדיקה רנדומלית שאמורה לייצג את התחלואה האמיתית באוכלוסייה הכללית.

בית חולים שדה הוא צעד קיצוני ביותר שעושים כשיש קריסה מוחלטת של מערכת הבריאות ואין אפשרות לקבל יותר חולים אז מגייסים את הצבא לסיוע, כמו שקורה באיטליה, ספרד, בריטניה, ארה"ב וצרפת. זה שכרגע נראה רחוק מאד מהמציאות בארץ. מעבר לקשיים העצומים בהקמה ובנייה של דבר כזה מבחינת תקנות הבנייה השונות - צריך לשנע לשם ציוד, מכשור רפואי, לאייש באנשי צוות ולוגיסטיקה, להקפיד על תנאי תברואה תקינים ולספק מזון למטופלים ולאנשי הצוות. מה הסיבה להשקיע בזה כסף כשיש בתי חולים על אמת עם כל הציוד הנדרש?

למה אתה מתכוון בתחלואה אמיתית באוכלוסייה הכלכלית? אדם נדבק על-ידי חשיפה לחולה. ברור לכולם שיש חולים שעוד לא יודעים שנדבקו, בין אם כי לא פיתחו תסמינים עדיין או שיהיו ב15 האחוזים שלא יפתחו אותם בכלל, אבל זו כל מהות הבידוד שנועדה לצמצם את היציאה מהבית למינימום ההכרחי כדי לצמצם את מעגלי תחלואה ולמנוע הפצה רחבה של המחלה שתוביל לקריסת בתי החולים. אם ידוע בעקבות חקירה אפידמיולוגית של חולה מאומת שהוא היה במספר נקודות, מן הראוי שהראשונים להידבק צריכים להיות האנשים שהיו בסביבתו באותו הזמן, עם עדיפות לאלו שפיתחו תסמינים במהלך התקופה הזו. באמת שלא מבין איזה טעם תועלת או רציונל אתה רואה בבדיקות אקראיות. 

די כבר עם ההחלטות הפופליסטיות האלו למה לעשות סגר כללי על כל הארץ ולא רק על מקומות נגועים.  אם לא עשו את זה לפני חודש למה נזכרו עכשיו בשביל לא להעליב מקומות שבאמת צריך שם סגר? לא יכולים לעשות את העבודה אז נעשה על כל הארץ בלי קשר למצב באותו אזור. מתנהלים פה בצורה ביזיונית לפי גחמות שהולכות ובאות איך שבא לבם. על מה אני כבר חודש לא זז מהישוב שלי?

6 דקות לפני, הנדון said:

די כבר עם ההחלטות הפופליסטיות האלו למה לעשות סגר כללי על כל הארץ ולא רק על מקומות נגועים.  אם לא עשו את זה לפני חודש למה נזכרו עכשיו בשביל לא להעליב מקומות שבאמת צריך שם סגר? לא יכולים לעשות את העבודה אז נעשה על כל הארץ בלי קשר למצב באותו אזור. מתנהלים פה בצורה ביזיונית לפי גחמות שהולכות ובאות איך שבא לבם. על מה אני כבר חודש לא זז מהישוב שלי?

די כבר עם ההודעות הפופוליסטיות. הסיבה שאתה יודע איזה מקומות נגועים ואיזה לא היא אך ורק בזכות הסגר. מספיק לקחת השלכות חיוביות של הצעדים שנעשו ולזקוף את זה לחובתם. זה מגוחך

3 דקות לפני, Semper Fidelis said:

די כבר עם ההודעות הפופוליסטיות. הסיבה שאתה יודע איזה מקומות נגועים ואיזה לא היא אך ורק בזכות הסגר. מספיק לקחת השלכות חיוביות של הצעדים שנעשו ולזקוף את זה לחובת הצעדים שנעשו. זה מגוחך

נו ולמה להתעלק עוד על מקומות שלא נגועים? לא נעים להם לעשות סגר על עיר אחת אז הולכים על כל המדינה. נראה שיד שמאל לא יודעת מה יד ימין עושה. משרד הבריאות והביטחון רבים ביניהם די כבר כמה אפשר. לא אומר לאשר מסיבות סדר המוניות אבל חלאס שחררו קצת מקומות שהיו בשמעת בחודש האחרון. 

אם רצו לעשות סגר כולל היו יכולים לפני שבועיים ושלוש שאנשים כבר היו מוכנים לזה.

6 דקות לפני, הנדון said:

איפה לא צריך סגר? באיזו עיר אין חולים?

9 דקות לפני, הנדון said:

אל תדאג הפוליטקאים שם בחוץ מקבלים משכורת ומייצגים אותנו בכבוד

2 דקות לפני, הנדון said:

נו ולמה להתעלק עוד על מקומות שלא נגועים? לא נעים להם לעשות סגר על עיר אחת אז הולכים על כל המדינה. נראה שיד שמאל לא יודעת מה יד ימין עושה. משרד הבריאות וצהל רבים ביניהם די כבר כמה אפשר. לא אומר לאשר מסיבות סדר המוניות אבל חלאס שחררו קצת מקומות שהיו בשמעת בחודש האחרון.

ככה. כי יש גלי התפרצויות שניים. כי זה מושפע מהמון גורמים. כי אנשים עדיין יוצאים למקומות ועדיין יש חשיפה. כי המחיר של טעות הוא איטליה. 

הרי לצעוק באינטרנט זה הכי קל, גם מוציא תסכול וגם במקרה של טעות אתה כמובן לא תהיה זה שהאחריות תיפול עליו. והרי במקרה שלא היה פה סגר והמתים היו נערמים בבתי חולים במתחמי גופות כמו באיטליה, אתה (לא אתה ספציפית כמובן) היית הראשון שהיה מתלונן ואומר ׳למה לא עשו סגר?׳ ׳מדינת החלטורה׳ ׳הכתובת הייתה על הקיר׳ וכו׳. אנחנו מכירים את זה הרי.

בכל מקרה, הדיבור הוא להקליל את ההנחיות אחרי פסח, שזו תקופה מועדת לפורענות

1 דקה לפני, Semper Fidelis said:

ככה. כי יש גלי התפרצויות שניים. כי זה מושפע מהמון גורמים. כי אנשים עדיין יוצאים למקומות ועדיין יש חשיפה. כי המחיר של טעות הוא איטליה. 

הרי לצעוק באינטרנט זה הכי קל, גם מוציא תסכול וגם במקרה של טעות אתה כמובן לא תהיה זה שהאחריות תיפול עליו. והרי במקרה שלא היה פה סגר והמתים היו נערמים בבתי חולים במתחמי גופות כמו באיטליה, אתה (לא אתה ספציפית כמובן) היית הראשון שהיה מתלונן ואומר ׳למה לא עשו סגר?׳ ׳מדינת החלטורה׳ ׳הכתובת הייתה על הקיר׳ וכו׳. אנחנו מכירים את זה הרי.

בגדול אתה צודק אבל אי אפשר להתעלם מהכלכלה שתקרוס לנו אם נמשיך ככה, צריך לראות איך משחררים אנשים עד גיל 40 לצורך העניין ללכת לעבוד ולהחיות את המשק, בזמן שישמרו על אוכלוסיות בסיכון.
כמובן שיש ערי קורונה שצריך להשאיר סגורות כמו בני ברק, אבל זה גם עולה המון כסף לדאוג לאזרחים שם (יחד עם המבוגרים שלא תוכל לשחרר כמובן), אז לפחות שהצעירים והבריאים יעבדו ויכניסו כסף למדינה שיוכל לממן את זה.

2 דקות לפני, Semper Fidelis said:

חבר יש לך שר בריאות שבעצמו שם אלף זין על ההגבלות שהוא מנחית עליך.

הם לא מאמינים לעצמם אז סליחה אם לוקחים את המקצועיות והידע שלהם בערבון מוגבל בלשון המעטה.

זה בלי קשר לאם ההגבלות נכונות או לא, יורים לכל הכיוונים אולי נפגע מה שנקרא.

12 דקות לפני, YoC said:

בגדול אתה צודק אבל אי אפשר להתעלם מהכלכלה שתקרוס לנו אם נמשיך ככה, צריך לראות איך משחררים אנשים עד גיל 40 לצורך העניין ללכת לעבוד ולהחיות את המשק, בזמן שישמרו על אוכלוסיות בסיכון.
כמובן שיש ערי קורונה שצריך להשאיר סגורות כמו בני ברק, אבל זה גם עולה המון כסף לדאוג לאזרחים שם (יחד עם המבוגרים שלא תוכל לשחרר כמובן), אז לפחות שהצעירים והבריאים יעבדו ויכניסו כסף למדינה שיוכל לממן את זה.

אני מאמין שבאמת אחרי החג יתנו לאנשים לצאת לעבודה, יקלו קצת על מסעדות ובתי קפה ובו״ז כמובן לבודד מקומות נגועים. זה השלב הבא ואנשים פה סתם מתפרצים לדלת פתוחה.

10 דקות לפני, אקיטה said:

חבר יש לך שר בריאות שבעצמו שם אלף זין על ההגבלות שהוא מנחית עליך.

הם לא מאמינים לעצמם אז סליחה אם לוקחים את המקצועיות והידע שלהם בערבון מוגבל בלשון המעטה.

די די מספיק עם הקשקושים הלא רלוונטיים. מה הקשר בכלל לליצמן. שר חרא? שיפטרו אותו. משרד הבריאות עד כה מתנהל בצורה מעולה ובישראל יש שישה מקרי מוות למיליון תושבים בעוד שבאיטליה ובספרד יש קרוב ל300. פי 50. בגרמניה יותר מפי שלוש מישראל. בשבדיה המהוללת כמעט פי 7. בזכות ליצמן או למרות ליצמן, לא מעניין ולא רלוונטי.

18 דקות לפני, Semper Fidelis said:

התלוננתי למה לא עשו סגר כללי כבר לפני חודש אחרי שכבר רצו שמועות בכל המדינה ואנשים היו מוכנים לזה, כרגע יש אזורים שפחות נגועים ויכולים להתשחרר קצת בתנאים מגבילים ולא לעשות עכשיו סגר כולל אחרי כל כך הרבה טעויות שלהם אלא רק על מקומות נגועים ששם צריך לרכז כוחות.

בינתיים בזמן שהייתי בבית הביאו את כל האנשים שברחו מחו"ל ואפילו לא עשו להם בדיקה אם הם באמת מקיימים בידוד כמו שצריך ובאזורים החרידים נזכרו שיש בעיה רק השבוע.

1 דקה לפני, הנדון said:

התלוננתי למה לא עשו סגר כבר לפני חודש אחרי שכבר רצו שמועות בכל המדינה כרגע יש אזורים שפחות נגועים ויכולים להתשחרר קצת בתנאים מגבילים ולא לעשות עכשיו סגר כולל אחרי כל כך הרבה טעויות שלהם אלא רק על מקומות נגועים.

אחלה, הולכים לעשות את זה. יש עכשיו את החג הכי מרכזי בלוח שנה היהודי ואוטוטו גם את החג הכי משמעותי בלוח השנה המוסלמי. כנראה שאם היינו במצב הזה במרץ או בפברואר או סתם חודש בלי חגים, אז בשבוע הבא כבר היו עושים את מה מציע. מספיק עם התלונות על אוטומט

5 דקות לפני, Semper Fidelis said:

אני מאמין שבאמת אחרי החג יתנו לאנשים לצאת לעבודה, יקלו קצת על מסעדות ובתי קפה ובו״ז כמובן לבודד מקומות נגועים. זה השלב הבא ואנשים פה סתם מתפרצים לדלת פתוחה.

די די מספיק עם הקשקושים הלא רלוונטיים. מה הקשר בכלל לליצמן. שר חרא? שיפטרו אותו. משרד הבריאות עד כה מתנהל בצורה מעולה ובישראל יש שישה מקרי מוות למיליון תושבים בעוד שבאיטליה ובספרד יש קרוב ל300. פי 50. בגרמניה יותר מפי שלוש מישראל. בשבדיה המהוללת כמעט פי 7. בזכות ליצמן או למרות ליצמן, לא מעניין ולא רלוונטי.

אני פחות מדבר עם אם ההחלטות שנלקחו נכונות או לא, רוצה להאמין שנכונות כי אמנן מערכת הבריאות בארץ לא הכי אבל על הצוותים הרפואיים אני סומך.

יש תמונה גדולה יותר וזה שיש לך פה בנוסף להכל תושבים והמון עסקים בקריסה וזה באופן חד משמעי אשמת הממשלה שלא עושה כלום ושום דבר על מנת לתמוך בהם בזמן שהם רבים בינים לבין עצמם.

בכל המשבר הזה אני לא מסתכל על סטטיסטיקה של חולים/מתים, כמובן שזה פן חשוב מאוד אבל יש לך הרבה משברים שנלווים לבלאגן שיש כרגע ובנושאים אלו צר לי ואשמח אם מישהו יאיר את עיניי אני לא רואה כיצד המדינה באמת תומכת בתושבים שלה.

18 דקות לפני, אקיטה said:

בדיוק לא נראה בכלל שהם יודעים מה הם עושים ופשוט זורמים עם העניין.

הייתה אפשרות לעשות סגר כללי או לטפל בחומרה באזורים שמיועדים להתפרצות כבר לפני חודש 

34 דקות לפני, ravid said:

איפה לא צריך סגר? באיזו עיר אין חולים?

על 3-4 חולים באזור מסוים צריך סגר כללי על אותו אזור או פיקוח על מי שבא איתם במגע יספיק?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.