Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

בנתיים הדיבורים הם שם חוזרים לשגרה זאת תהיה שגרה אחרת.

בתקווה שהחברות יבינו שאפשר לעבוד מהבית לפחות יום בשבוע, ולא רק בהייטק.

חישמול הרכבת הגיע עד תחנת סבידור ועוד הרבה פרויקטים בתחבורה, הלוואי שיספיקו מלא.

6 דקות לפני, DoW said:

הכי קל לך בעולם לדבר, כשמספר המתים והחולים קשה כל כך נמוך כאן - *בזכות* הסגר שעושים פה

אם בתי החולים היו קורסים וכמות המתים הייתה משתוללת כמו במדינות אחרות בעולם היית יוצא מגדרך ומשנה את הדעה ב 180 מעלות

אגב גרמניה? העלו פה תמונה מלפני כמה שבועות. בעוד שבאיטליה כמות המתים נסקה בכל יום, בגרמניה היו על 0 עגול. נחש על כמה הם היום.

ארה"ב? מה שהולך שם גרוע פי כמה מ 9/11

אין מה להשוות למחלות אחרות, כי גם במדינות שסובלות מהכי הרבה תמותה מקורונה יש סגר ועושים כל מאמץ אפשרי למנוע את המשך ההתפשטות של הוירוס.

אי אפשר להשוות את זה לשפעת, כי אף אחד לא סוגר את המדינה בגלל שפעת. אם היינו ממשיכים לחיות את החיים כרגיל ולהתעלם מהוירוס הזה (שוב, כמו במחלות אחרות שציינת כאן) המספרים היו קופצים בעשרות מונים.

תמצא לי מקום בו כמות המתים "משתוללת".

בשבדיה אותו סדר גודל של אוכלוסיה. 400 מתים.

לא הייתי רוצה פה, אבל לא על זה מחריבים את הכלכלה וכולאים מדינה שלמה בכלא כאילו היינו מדינה טוטיליטרית סטייל סין.

צריך להתמקד באוכלוסיות בסיכון ולהפסיק לרדוף ילדים בפארק שההשלכות הפסיכולוגיות של ההפחדות בתקשורת, מסוכנות בהרבה מאשר הנגיף. אשכרה אחיין שלי בוכה לי בטלפון שהוא לא מוכן לצאת מהבית לגינה כי הוא מפחד למות. הזייה אחת גדולה.

לא ברור לי למה אף מדינה לא עושה מדגם רציני של כמה חולי קורונה יש באוכלוסיה, ומדגם נוגדנים. כמה כבר חלו ועברו את המחלה.

כשיהיה מספרים כאלה, יהיה קל בהרבה להבין מול מה אנו עומדים.

8 דקות לפני, yellowgunner said:

כמות החולים שלא מאובחנים כחולים היא פשוט עצומה,

כל כך הרבה חבר׳ה שהיו בבידוד 14 יום ויצאו ממנו אחרי ש״לא היה להם תסמינים״ אבל הם לא יודעים שהם נושאים את הנגיף ומדביקים כל דבר שזז. ולא באשמתם דרך אגב.

ברור לכל בר דעת שעל כל חולה מאומת יש עוד לפחות 5 שלא.

נניח יש בישראל 40k חולים, סהכ 400 הם בינוני + קשה. אין ספק שעל מספרים כאלה צריך להרוס את הכלכלה.

מחכה ליום בו מדינה כלשהי תרים את הכפפה ותעשה בדיקות + בדיקות נוגדנים, בצורה מדגמית מספיק רחבה.

היה מספיק זמן להיערך, ואנחנו מספיק זמן בסגר כדי לדאוג לציוד.

תנו הנחיות כמו שנהוגות בדרום קוריאה ויפן (מסכות, ריחוק חברתי עד כמה שניתן, בדיקות חום מרובות, בדיקות מרובות והתמקדות באוכלוסיות בסיכון) ושחררו את הצעירים להניע חזרה את המשק לפני שיהיה מאוחר מדי, והנזק יהיה גדול בהרבה.

מה שכבר ברור זה שההורדה של המשק מ30% ל15% היתה מיותרת לחלוטין.

כסת״ח מטורף של כל מי שהיה שותף להחלטה ההזויה הזאת.

בכלל אין שום הוכחה שיש הדבקה משמעותית במקומות העבודה כששומרים על הכללים של ריחוק חברתי ואיסור התקהלות.

כנ״ל איסור לטייק אוויי שהחמיר עוד יותר את המצב של העסקים הקטנים.

40 דקות לפני, DoW said:

ובלומפילד מה איתו? יסיימו עם החיפוי עד אז?

חבל שלא בנו גם גג

אני כנראה מצטייר כרגע כנביא זעם ו(אינשאללה)יצטטו אותי בהמשך לאחר שהליגה תחזור ונזכה באליפות, 
אבל לדעתי העונה נגמרה וגם העונה הבאה לא תפתח בזמן, לא תהיה עונת 2020-2021, המקסימום שיהיה זה עונת 2021 מקוצרת שתתחיל בינואר 21 ותסתיים בקיץ.

להתחשב בזה שאנחנו כבר באפריל ובכאוס שהעולם ובפרט הכדורגל נמצאים בו, אני לא חושב שקבוצות יצליחו להתארגן על עצמן ולבנות סגלים עד לקיץ הקרוב, אני אפילו לא מדבר על המשך העונה הנוכחית כי זה לדעתי חסר כל סיכוי.
*שוב, מקווה מאוד שיצטטו אותי אחר כך ויצחקו, אבל אני אלי באסה וזאת הנבואה שלי. 

**מה שמחזיר אותי לסיבה שמלכתחילה כתבתי את כל זה שלכאורה אין לזה קשר למה שכתבת - כי יש המון המון זמן לעבוד על בלומפילד, עד ינואר 2021 בשקט.

***השאלה האמיתית היא אם ניקוליץ' יהיה כשיר עד ינואר 21 לפתיחת העונה? זה גבולי מאוד כי זה לא משאיר לו הרבה זמן לסיים את השיקום, אבל עם קצת מזל הוא עוד יעזור לנו במוקדמות.

בכל אירופה יסיימו את העונה הנוכחית בלי קהל בסביבות אמצע יולי. 

העונה הבאה תתחיל בספטמבר שטיסות יחזרו לכמעט שגרה וגבולות יפתחו ואפשר יהיה לשחק עם קהל. 

קסאנו, אתה קצת מביך את עצמך.

כל העולם משותק, אנשים שזו העבודה שלהם מסבירים שוב ושוב שהווירוס הזה מסוכן, שאחוז התמותה שלו רציני וגדול משל שפעת מסוגים שונים, שהוא מדבק יותר. אבל לא, הם טועים, כולם טועים, אתה צודק.

אלפים מתים כל יום בעולם מהווירוס הזה, בקצב שלא נראה שמתקרב בכלל לעצירה. באיטליה "חגגו" היום כי היו "רק" 550 מתים. מספר החולים המאובחנים בעולם קפץ מאז 20/4 במיליון איש ומספר המתים ב-50 אלף, וזה גידול אקספוננציאלי, ככה שהערכה היא שבשבועיים הקרובים לצורך העניין הגידול יהיה אפילו גדול יותר. אין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר.

לא ניתן עדיין לקבוע מה אחוז ההדבקות בימים האחרונים, עם ירידה בכמות הבדיקות שנבדקו. 

נמצאים כרגע בעיכוב, ולפי הדיווחים יש כמה אלפי בדיקת מהימים האחרונים שעדיין לא נבדקו. כשיגיעו התוצאות על אלו, נוכל לקבוע את קצב ההידבקות בימים האחרונים בצורה מלאה יותר (בתקווה שישאר כמו עכשיו). 

אני מניח שכשיגיע משלוח נוסף של ריאגנטים (לפי הדיווחים זה הגורם המעכב) וישלימו את כל הבדיקות, אנחנו נראה אחסון קפיצה קטנה בכמות החולים החדשים, אבל נקווה שהיא תהיה קטנה ככל האפשר. 

50 דקות לפני, סלבה said:

כל העולם משותק, אנשים שזו העבודה שלהם מסבירים שוב ושוב שהווירוס הזה מסוכן, שאחוז התמותה שלו רציני וגדול משל שפעת מסוגים שונים, שהוא מדבק יותר. אבל לא, הם טועים, כולם טועים, אתה צודק.

אלפים מתים כל יום בעולם מהווירוס הזה, בקצב שלא נראה שמתקרב בכלל לעצירה. באיטליה "חגגו" היום כי היו "רק" 550 מתים. מספר החולים המאובחנים בעולם קפץ מאז 20/4 במיליון איש ומספר המתים ב-50 אלף, וזה גידול אקספוננציאלי, ככה שהערכה היא שבשבועיים הקרובים לצורך העניין הגידול יהיה אפילו גדול יותר. אין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר.

לא רק זה - מדובר כאן בחולים בנוסף למחלות הרגילות, בכמות שמקריסה את מערכות הבריאות וגורמות למקרי מוות גבוהים בהרבה גם במחלות אחרות. 

EUooHa0X0AIj7nY.jpg

3 hours ago, סלבה said:

כמעט ואין מדינות שמשותקות כמו ישראל.

הדבר היחיד שמגוחך זה שאף מדינה עדיין לא עושה מדגמים רציניים.

איך לעזאזל אפשר לבנות מודלים, גרפים וכל מיני חישובים על בסיס רעוע כל כך של נתונים?

כרגע מה שידוע זה שבישראל יש 8.5k חולים מאומתים, 400 מאושפזים. 5%.

וזה גבול עליון כי את מספר החולים האמיתיים אף אחד לא יודע.

חבל שלא מפרסמים נתונים על פי פילוג גילאים.

נניח כמה חולים יש בישראל מתחת לגיל 50 וכמה מהם מאושפזים במצב בינוני ומעלה. מספיקה מתמטיקה של כיתה ח' כדי להבין שמדובר באחוז מאוד זניח.

ניאלץ להישאר עם המדגם של צה"ל, אזור ה150 חולים מאומתים וכולם קל.

שוב אומר, אני ממש לא בעד חזרה לשגרה מלאה, אך הסגר הזה הוא בעיקר הורס את הכלכלה.

נראה כמה ימותו כתוצאה מהמיתון העולמי שהאנושות הביאה על עצמה.

כדי להגיע לגיל 80+, שזה רוב המתים, נדרש כלכלה של מדינה מתקדמת.

אצלי בעבודה עובדים לא רע בכלל עם הנחות מחמירות מאוד.

מסכות, עד 10 איש בחלל סגור (שהוא גדול לצורך העניין מחדר דיונים וכאלה), אכילה במשרד האישי, ישיבות ווידאו, עד 2 עובדים ברכב, מדידת חום כל בוקר.

כמו שאמרו פה, להוריד את המשק על הברכיים לא באמת מנע משהו.

כרגע אין אינדיקציה שמדובר במשהו שהוא מעבר למגפת שפעת. לא רחוק בהרבה משפעת החזירים.

הייתי אומר בקול מתי אני חושב שנחזור לשגרה, אבל זה בושה אפילו לעלות את זה על הכתב (רמז: נתניהו וגנץ יפגישו מרפק).

אתה שוב אומר כמה שהוירוס הזה לא נורא בהתבסס על הנתונים שנובעים מהסגר

ללא הסגר המספרים היו גבוהים בהרבה ואז היית מדבר אחרת לחלוטין.

אבל בשבדיה אין הסגר. 

גם לא בדרום קוריאה, יפן, וממה שהבנתי גם גרמניה.

גם שאר המדינות בהסגר, לא ברמה של ישראל.

אתם שוב לוקחים את דבריי לקיצון במקום במקום לדון על האפשרויות שהם לא הסגר סטייל סין.

כאילו הצעתי לעשות מחר בבוקר משחק בבלומפילד.

זה שבישראל הפקידים בעיקר מפחידים את העם, והממשלה הולכת על הפתרון הקל ביותר מזמן לא מפתיע אותי.

48 דקות לפני, cassano said:

אבל בשבדיה אין הסגר. 

גם לא בדרום קוריאה, יפן, וממה שהבנתי גם גרמניה.

בשבדיה יש בהחלט הגבלות ובהחלט יש גידול במובטלים ועסקים שנסגרו. זה כאמור לא כמו בארץ אבל יש הגבלות לא קלות.

לגביי גרמניה , אשמח אם @nirc2 ירחיב

הנה מקור שסוף סוף עושה פילוג אשפוז לפי גילאים.

https://mobile.twitter.com/MarkLevineNYC/status/1246973800312422402

מבוסס על ניו יורק. כמו שאפשר לראות, ההשפעה על אנשים מתחת לגיל 44 היא זניחה.

צריך לצאת מהקופסה ולחשוב איך מטפלים באוכלוסיות בסיכון.

לשים את כולם בכלא זה הכי קל.

מתים ממיתון אף אחד לא סופר. ושם התחלואה היא לא בקרב אוכלוסיה עם חציון של 80+.

גם כל תוחלת החיים היא פונקציה של כלכלה מתפקדת.

בלי כסף אין סל תרופות, אין ציוד יקר שמציל חיים.

חייבים למצוא איזון טוב יותר.

קסאנו, אני שומע הרבה קולות שזועקים שחלק מן הדברים או חלילה שכל מה שנעשה כאן בהתמודדות עם הקורונה לא טוב. לצערי זה הפך לעניין שבשגרה לעקוץ את הממסד, שלא שחלילה זה לא בסדר להעביר ביקורת. אבל גם מבקר המדינה לא משנה אותה, אלא רק מניח את הדברים על השולחן. על כל מאות זעקות השבר, חייב להודות שבאף אחת מהן לא נחשפתי להצעה של ממש שמאתגרת את הגישה הנוכחית או מאירה את פני הדברים באור חדש. מה המודל שאתה מציע לעבוד איתו? אני אשמח אם תפרט לנו בקצרה מה הממסד או כאן בפורום לא מבינים. משרד הבריאות מפרסם אחת לכמה ימים התפלגות לפי גילאים. 32% מהחולים מעל גיל 60 נכון ליום רביעי שעבר.

אתה לא לוקח בחשבון עניין חשוב בהתייחסות שלך לדרום קוריאה ויפן והוא מספר משתנים שרלוונטי למדינות האלו - משמעת אזרחית גבוהה, רמת היגיינה אישית וסטנדרטי ניקיון מחמירים, מגע פיזי מאד מצומצם עם אחרים ועטיית מסכות בקנה מידה רחב ויומיומי. אלו תנאים שאפשרו למדינה להקל בהגבלות מסוימות בהשוואה ליתר מדינות העולם שפחות עונות על ההגדרות האלו. מעבר לכך, שתי המדינות נמצאות במצב שונה לחלוטין מבחינת היקפי התחלואה ואשמח להתייחס לשתיהן בקצרה. אשמח אם אחרים יתייחסו לגרמניה או לשבדיה.

דרום קוריאה בעיקר התבססה על אמצעים טכנולוגיים ועל בידוד-עצמי לאנשים שחזרו מחו"ל במקביל למערך בדיקות יעיל ובקנה מידה רחב. לאחר המקרה של חולה 31 שהגיעה לכנסייה בדאיגו ומעריכים שהגיעה במגע עם 9,000 אנשים, הממשל הקוריאני יצר קשר עם כל הנוכחים והם נכנסו לבידוד ביתי. כל אזרח בבידוד ביתי התבקש להוריד אפליקציה לניטור המיקום שלו ועבירה על התקנות גררה עמה קנס של 2,500 דולר. מקרה נוסף של אם ובת מארה"ב שנסעו לאי ג'גו שהיה נקי מחולים, למרות שלבת היו תסמינים ולא נכנסה לבידוד-עצמי ובדיעבד התבררה כחולה, גררה עמה תביעה מצד הרשויות באי על סך 80,000 דולר בעקבות הנזקים שהוערכו במאות מיליוני דולרים. מדיניות הבידוד העצמי בארץ לשבים מחו"ל או למגיעים במגע עם חולה מאומת היו בגדר המלצה. המשמעת האזרחית הנמוכה והנפשעת (ע"ע הפיראט האדום) יחד עם העיכוב וההגבלות שהוטלו על השימוש באמצעים טכנולוגיים לסיוע בהיקפי ההדבקה ולביצוע אכיפה מתאימה לא אפשרו לנו לנהוג בצורה הזו.

באשר ליפן, תמונת המצב שם שונה לחלוטין מאחר ויש כרגע 3,500 חולים. היפנים ביטלו את בתי הספר כבר בסוף חודש פברואר, והמדיניות שם היא בעיקר הכלה כדי להרוויח זמן ולראות איך היקפי התחלואה מתפתחים. במחוזות הצפופים והעמוסים כמו טוקיו, סאיטאמה, קנגאווה, אוסקה ופוקוקה החלו הגבלות נרחבות יותר שהורו לעסקים ולעובדים לעבור למתכונת של עבודה מהבית או שינוי שעות ההגעה והיציאה מהעבודה כדי להימנע מהעומס והצפיפות בתחבורה הציבורית. כל האירועים הציבוריים בקנה מידה רחב בוטלו, ביניהם פסטיבלים למיניהם שנערכים בתקופה זו של השנה בעקבות תחילת האביב ופריחת הדובדבן, ובפרט ההנאמי שבו אנשים יוצאים לגינות השונות במדינה לפיקניקים מתחת לעצי הדובדבן (למרות שהיו אנשים שהגיעו לגינות בסוף השבוע האחרון). בנוסף הנחו כל אדם שגילה תסמינים קלים כלשהם להיכנס לבידוד ביתי ולהמתין מספר ימים לראות מהי התחושה הפיזית שלו, ובשום פנים ואופן לא להגיע עצמאית לבית החולים לביצוע בדיקה. גם שם נוקטים כרגע בעיקר במדיניות של בידוד-עצמי, שכאמור מתברר כעניין שפחות מתאים לאופי בארץ.

44 דקות לפני, חןחן said:

https://edition.cnn.com/2020/04/05/us/tiger-coronavirus-new-york-trnd/index.html

טיגריס בגן חיות בניו יורק נמצא חיובי לקורונה :(

מלחיץ. 

רשום שנדבקה מעובד שהיה ללא תסמינים.

נקווה שזה מקרה נקודתי כי את כל החיות בעולם לא נוכל לשים בהסגר.

1 hour ago, החתול הצהוב said:

בשבדיה יש בהחלט הגבלות ובהחלט יש גידול במובטלים ועסקים שנסגרו. זה כאמור לא כמו בארץ אבל יש הגבלות לא קלות.

לגביי גרמניה , אשמח אם @nirc2 ירחיב

ההגבלות בגרמניה הן:

אסור להיות עם יותר מאדם אחד שלא גר איתך בבית, אסור לצאת החוצה אלא לקניית מזון במכולת או ללכת לרופא וכו'. מי שנתפס בחוץ על ידי פקח בלי סיבה טובה מקבל מאות אירו קנס. כל העסקים נסגרו, לרבות מסעדות. משלוחים עדיין עובד (אבל אין סיכוי למצוא משלוח).

השבוע גם הקימו גדר פיזית בגבול גרמניה, ומי שנתפס מעביר חבילה או עובר את הגדר מקבל אלפי אירו קנס. 

גם כשנמצאים בחוץ כבר, אסור לעמוד פחות ממטר וחצי ליד מישהו אחר. 

בתמונה, גדר הגבול החדש שהקימו, הגבול הגרמני שווייצרי.

Screenshot_20200406-092820_WhatsApp.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.