Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

8 hours ago, MaTa said:

הבעיה בצה"ל היא שבשטח המפקד הישיר הוא בן 19 במקרה הטוב, זה שמעליו בן 20 והבא בתור 22-23. אלה ילדים שלא מבינים את גודל הבעיה ואת מה שקורה מחוץ לצבא בעולם. מישהו שעכשיו נהיה סמל מחלקה לא באמת יעשה את השיפטינג לעצמו להבין שהקאדרים שהוא אכל לא תופסים כרגע. בצבא פוטנציאל ההדבקה הוא היסטרי. 

בתור אחד שעשה את זה כל השירות אני מאוד מקווה וגם מאמין שסמל מחלקה או מ״מ מבינים טוב מאוד את המשמעויות,שהמרכזית ביניהן היא העלמת כל המניירות הפיקודיות לטובת המצב,ואם הם לא מבינים אז אני רוצה להאמין שהפקודות שיורדות להם מספיק תכליתיות וזה אמור להספיק במערכת מסודרת.

אני מתחבר מאד למה שמתא כותב. מנסה לשים את עצמי בחזרה בצבא ומתאר לעצמי שכל חייל שהיה מראה סימפטומים היה זוכה להתעלמות מהמפקדים שלי בקטע של ״אתה מנסה לעקוץ ולהתחמק מלעשות דברים. אל תזיין תמוח״

זה עוד יותר בסיסי מזה, זאת המחשבה של "מה שאני עברתי - אתם גם תעברו".

אלמוג - ילדים בני 18-20 לא מבינים עד הסוף את גודל המאורע. חותם על זה. יהיו כמה צדיקים - הרוב לא מבינים. 

בעקבות תקנות שעת החירום שמאפשרות לממשלה להגדיר אזור מסוים כאזור מוגבל ולמנוע את הכניסה והיציאה ממנו למשך שלושה שבועות לכל היותר, בימים האחרונים עולה תחושה של שינוי גישה שמתחילה להתייחס לנתוני החולים ברמת המיקרו ולטפל במקרים נקודתיים גם ברמת השכונה במידת הצורך. לאחר שכבר הוטלו סגרים על קריית יערים, כפר חב"ד ובני ברק. ישנם כרגע דיווחים על הטלת הגבלות שצפויות באלעד, מודיעין עילית ומגדל העמק. מאמין שזה עניין של 72 שעות לכל היותר עד שנראה צעדים זהים בישובים נוספים.

אלעד הוא ככל הנראה צעד מתבקש אחרי שגדלו ב85% מיום שלישי, נמצאים עם 120 חולים והיקף תחלואה גבוה של 12.53 ל-5,000 נפש. מגדל העמק הוא צעד מעניין, נכון שהיקף התחלואה שם מהגבוהים בארץ, אבל הם הצליחו לשמר את המצב עם 17% גידול בלבד מיום שלישי, מ13.96 חולים ל5,000 נפש ל15.90. מודיעין עילית מסתמן כעניין קצת מוזר, היקף התחלואה שם לא מסתמן כגבוה במיוחד (6.18), הם מקום 30 בארץ בגידול החולים בהשוואה ליום שלישי (77%), אולי 91 החולים שנמצאים שם כרגע (מקום 15 בארץ) עשה את ההבדל.

מעניין שלא התייחסו ליישובים נפיצים אחרים. לדעתי טבריה עם 9 חולים ל5,000 אחרי שהיו ביום שלישי עם 3.47 (207% גידול) היא בעלת הפוטנציאל הבעייתי ביותר בארץ כרגע ואני מאמין שנראה שם הרעה גדולה מאד ב48 השעות הקרובות. גם רכסים שהתחילה עם 2.06 והגיעה אתמול ל8.26 (375% גידול) נמצאת בבעיה דומה. בכוכב יעקב נרשמו 107% גידול מיום שלישי, אחרי שהיו עם 9.76 הם קפצו ל19.53 ונמצאים כרגע במקום החמישי בארץ מבחינת תחלואה לנפש.

On 3.4.2020 at 19:16, Yoadknux said:

אני לא בדיוק מסכים. במגפות, המצב בבתי החולים הוא תמיד בדיליי למצב האמיתי, כי זמן הדגירה הממוצע של הוירוס הוא שישה ימים (כלומר: אחרי שישה ימים מתחילים להיות חולים). כלומר, כל אלה שזרקו זין בשבוע האחרון, רק בתחילת שבוע הבא יתחילו להשתעל ולהעלות חום. אני חושב שכל הערסים, זורקי זין, חרדים, ערבים - כל הנזק שהם עשו יצוף עוד שבוע-שבועיים.

קצת צורם שמיתגת את כל האשכנזים התל אביבים כזורקי זין בלבד.

12 דקות לפני, טוני said:

קצת צורם שמיתגת את כל האשכנזים התל אביבים כזורקי זין בלבד.

הסתומים האלה. לפני כמה ימים בחדשות ראיינו מישהו שיצא לריצה, שאלו אותו איפה הבית שלו, ענה "במרחק 4 ק"מ, אבל אין מה לעשות", עם חולצה פתוחה, משקפי שמש, תלתלים, וחיוך תל אביבי... 

צריך להגיד - הבעיה היא לא עם מי שיוצא לריצה גם במרחק מהבית שלו.

הבעיה היא עם התקהלות וצפיפות.

הקושי הוא שאנשים לא מקשיבים להוראות, ולכן מחמירים, וזה ״פוגע״ גם במי שעושה פעולות יותר בסדר.

אבל בסופו של יום, זה שרץ בים לבד במרחק 4 קילומטר מהבית שלו כנראה לא היווה סיכון לאף אחד.

8 דקות לפני, hairy2hell said:

אבל בסופו של יום, זה שרץ בים לבד במרחק 4 קילומטר מהבית שלו כנראה לא היווה סיכון לאף אחד.

זה שהוא לא מסכן אף אחד באופן ישיר זה נכון. אבל זה לא אומר שהוא לא מסכן את מצב ההסגר.

זה שהוא נמצא מחוץ לבית לפעילות לא חיונית יכול להעלות שאלות - "למה הוא כן ואני לא". בכללי, ככל שאנשים יוצאים יותר מהבית, הם נותנים לאנשים אחרים לגיטימציה לצאת גם. 

מותר לרוץ? טוב בטח מותר לצאת להסתובב.

מותר לצאת להסתובב? טוב בטח מותר לעבור בדוכן מיצים לקנות מיץ.

מותר לקנות מיץ? טוב בטח מותר לשבת בפארק.

מותר לשבת בפארק? יאללה אולי נפגוש מישהו שאני מכיר ונדבר.

מותר לפגוש מישהו שאני מכיר? אז מה זה משנה נשב כמה חבר'ה אף אחד לא ימות. 

בסוף מי שמפר את ההנחיות צריך להיכנס לכלא. לא אכפת לי אם זה חילוני מתל אביב ערבי מיפו חרדי מבני ברק או אנערף

לא מבין איך אנשים  ממשיכים כאילו כלום ויוצאים לרוץ כאן ( ת״א)

משפחות עם ילדים שיורדות לטייל בלי מסיכה ובלי כלום ( לא הרבה אבל גם זה רואים )

חייבים סגר לשלושה שבועות  לפחות

נותרו עוד מטומטמים  שלא החליפו דיסקט

20 hours ago, חןחן said:

קאוביין מה חדש בסין? הגבלות? עובדים?

אין הגבלות ברוב הערים. כולם עם מסיכות. 

עובדים רגיל. הקניונים ורחובות עם פחות תנועה אבל הרוב פתוח, קולנוע הצגות וספורט סגור. 

בתי ספר עדיין סגורים, אולי יפתחו באמצע או סוף אפריל. 

מתחילים לשמוע על פשיטות רגל של עסקים אבל הסינים מסתכלים על שאר העולם ומרגישים שנמצאים במקום טוב, בעיקר כי לא מפורסמים פה נתונים על עוני, אבטלה ופגיעה כלכלית. 

7 hours ago, מאור ט said:

לא מבין איך אנשים  ממשיכים כאילו כלום ויוצאים לרוץ כאן ( ת״א)

משפחות עם ילדים שיורדות לטייל בלי מסיכה ובלי כלום ( לא הרבה אבל גם זה רואים )

חייבים סגר לשלושה שבועות  לפחות

נותרו עוד מטומטמים  שלא החליפו דיסקט

שיעשו סגר על ת"א. 

מעניין אם יאכפו סגר על המסתננים הבלתי חוקיים. ראיתי וידאו של שוטר שאומר לבחור ישראלי שהתלונן למה לא אוכפים נגדם את ההגבלות ש"הממשלה החליטה שלא נותנים דו"חות לזרים"

בלי עין הרע, עוד בוקר חיובי מבחינת נתוני ההדבקה שמתחיל להיראות כמו תחילת הסוף. שלשום 8% גידול, אתמול 6%, הבוקר נפתח עם 2. מאמין שאם המגמה תימשך, ייתכן שכבר בשבוע הבא נראה את הגידול המיוחל של עד 1.5 אחוז ליממה. עוד לא פורסמו נתוני בדיקות, אבל להוציא אתמול אין סיבה שלא נראה גידול נוסף או לכל הפחות שימור של המצב. המגמה ממשיכה להתעצב ולהידמות לדרום קוריאה במונחים אבסולוטיים.

13 דקות לפני, לופו5 said:

בלי עין הרע, עוד בוקר חיובי מבחינת נתוני ההדבקה שמתחיל להיראות כמו תחילת הסוף. שלשום 8% גידול, אתמול 6%, הבוקר נפתח עם 2. מאמין שאם המגמה תימשך, ייתכן שכבר בשבוע הבא נראה את הגידול המיוחל של עד 1.5 אחוז ליממה. עוד לא פורסמו נתוני בדיקות, אבל להוציא אתמול אין סיבה שלא נראה גידול נוסף או לכל הפחות שימור של המצב. המגמה ממשיכה להתעצב ולהידמות לדרום קוריאה במונחים אבסולוטיים.

זה נובע גם ממחסור והורדת מספר הבדיקות.

שזה מסכן גם להרוס את ההישגים היחסיים עד עכשיו.

On 3.2.2020 at 08:46, הצהוב מהיציע said:

סתם פאניקה

On 20.2.2020 at 12:47, רוסו said:

לטוס לאמסטרדם אמור להיות בעייתי לדעת מישהו שמבין?

On 21.2.2020 at 13:31, cassano said:

חולה ראשון בישראל.

ברכות, המדינה הראשונה בעולם שעשתה ייבוא VIP לנגיף.

On 27.2.2020 at 14:10, Mentel said:

מוגזם לגמרי לדרוש מכל מי שחזר מאיטליה ב14 ימים האחרונים להיות בבידוד.

On 27.2.2020 at 14:46, idan8 said:

אתם חושבים שיותר מסוכן באירופה (שהיא לא איטליה) מאשר פה בצורה משמעותית?

יש לי טיסה למדריד מחר ואני מתלבט...

On 3.3.2020 at 00:08, ravid said:

גם לקורונה עושה רושם שיהיה חיסון בקרוב

On 8.3.2020 at 23:51, Double said:

קורונה משחקים 90 ימים ובסוף גרמניה מנצחת

cCsuQBB.jpg

איזה הזוי לקרוא את העמודים הראשונים של הנושא (לא אישי נגד המצוטטים, באמת שלא ידענו כלום, סתם יצא רנדומלית)

וגם מפחיד לראות את מספר המתים תוך פחות מחודש

איטליה 366 - 15,362

צרפת 19 - 7,560

בריטניה 2 - 4313

גרמניה 0 - 1404

וספרד שבכלל לא מופיעה פה עם 11,814

30 דקות לפני, לופו5 said:

תרשה לי לקחת בערבון מוגבל את הנתונים שמתקבלים משישי-שבת

9 דקות לפני, דקסטר said:

איזה הזוי לקרוא את העמודים הראשונים של הנושא (לא אישי נגד המצוטטים, באמת שלא ידענו כלום, סתם יצא רנדומלית)

וגם מפחיד לראות את מספר המתים תוך פחות מחודש

איטליה 366 - 15,362

צרפת 19 - 7,560

בריטניה 2 - 4313

גרמניה 0 - 1404

וספרד שבכלל לא מופיעה פה עם 11,814

בהמשך למה שכתבת פה, תראו איך ערד ניר גונב דעת

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=915254935566130&id=220634478361516

(לא יודע איך לעשות שהסרטון יופיע כאן, אז יש לינק)

קשקשן מספר אחד ערד ניר ובינינו? גם חצוף. איך שהוא התעמת עם פרופסורים בתחילת המשבר שהוא בכלל חצי וטרינר וחושב שהוא מבין גדול במגפות.

46 דקות לפני, Gabay10 said:

זה נובע גם ממחסור והורדת מספר הבדיקות.

שזה מסכן גם להרוס את ההישגים היחסיים עד עכשיו.

על סמך מה אתה אומר את זה? מספר הבדיקות נמצא במגמת עלייה מתמדת.

ביום שלישי ורביעי התקרבנו ל8,000 ביממה. כתבתי שלדעתי במקרה הרע נראה שימור של המצב.

29 דקות לפני, DoW said:

תרשה לי לקחת בערבון מוגבל את הנתונים שמתקבלים משישי-שבת

להוציא ה21/3 עם ירידה של 25%, לא נרשמה ירידה חדה בהיקף הבדיקות בימי שבת. ב14.3 הייתה ירידה של 15% וב28.3 ירידה של 9%, אפשר לראות נתונים כאלו מדי פעם גם בימי חול. בכל ימי שישי להוציא ה27.3 (ירידה של 4%) נרשמו עליות קלות, כנ"ל לגבי יום שבת אחד (7.3). כשיפורסם מספר בדיקות ודאי שנוכל לקבל תמונה רחבה יותר, אבל אני חושב שנראה מספרים דומים.

9 דקות לפני, לופו5 said:

על סמך מה אתה אומר את זה? מספר הבדיקות נמצא במגמת עלייה מתמדת.

ביום שלישי ורביעי התקרבנו ל8,000 ביממה. כתבתי שלדעתי במקרה הרע נראה שימור של המצב.

להוציא ה21/3 עם ירידה של 25%, לא נרשמה ירידה חדה בהיקף הבדיקות בימי שבת. ב14.3 הייתה ירידה של 15% וב28.3 ירידה של 9%, אפשר לראות נתונים כאלו מדי פעם גם בימי חול. בכל ימי שישי להוציא ה27.3 (ירידה של 4%) נרשמו עליות קלות, כנ"ל לגבי יום שבת אחד (7.3). כשיפורסם מספר בדיקות ודאי שנוכל לקבל תמונה רחבה יותר, אבל אני חושב שנראה מספרים דומים.

על סמך כל הפרסומים שיש מחסור בחומר שנקרא גכהןןהןגכ או משהו כזה. 

ובשבת לפחות הייתה ירידה בכמות הבדיקות.. אני מקווה שימצאו לזה פתרון בהקדם, אני גם לא מבין את ההתעקשות שלא לאפשר למכונים לבצע בדיקות, יש פוטצניאל לבצע למעלה מ20 אלף בדיקות ביום.

המחסור המדובר בריאגנטים הוא רק חלק מתהליך הבדיקה, זהו חומר כימי שבאמצעותו מחלצים את חומצות הגרעין מהבדיקות ומפיקים RNA שהכרחי לפענוח. עד כמה שידוע לי, זה לא אמור לעצור את האפשרות לבצע בדיקות אלא רק את היקף הפענוח שלהן, לא שזו לא בעיה, אבל משרד הבריאות כבר התייחס לנושא היום והודיע על מציאת פתרון במהלך סוף השבוע בין אם באמצעות ייצור עצמי או ביצוע רכש. צפויה עלייה וביצוע של 10,000 בדיקות ביום בימים הקרובים, וכבר עכשיו אנחנו נמצאים במצב נהדר בכמות הבדיקות ביחס לאוכלוסיה. 

אני מקווה מאוד.

בכל אופן, בכללי, מדברים על אסטרטגיית יציאה, אבל עד שלא יהיה חיסון לא במאת תהיה יציאה, תקנו אותי אם אני טועה? 

כי נגיד יצאנו, מספיק שאחד מדביק שניים ואנחנו בתוך הלופ הזה שוב.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.