Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

11 דקות לפני, nirnir20 said:

איך גבר אומר משהו כמו "בלתי" .. 

חשבתי שאולי הוא ירד שורה בטעות אחרי הבלתי וניסיתי לפענח את ה"מהזה" אבל לא, הוא כתב רק בלתי בכוונה תחילה, מזעזע

Just now, AvielMaccabi4 said:

חשבתי שאולי הוא ירד שורה בטעות אחרי הבלתי וניסיתי לפענח את ה"מהזה" אבל לא, הוא כתב רק בלתי בכוונה תחילה, מזעזע

ואתם מפחדים מהקורונה. זה הרבה יותר מפחיד

16 hours ago, Sawyerdroid said:

קודם כל אני בהלם שהגבת לי בצורה ככ מכובדת כשאני שופך ככה רעל בלי הכרה, כנראה שאתה צודק ואני בטוח שזה לא כל החרדים ולא רק כל הרבנים, אני מתנגד לסבל שאני סופג מהדת בכל מקרה (תחבורה ציבורית בשבת וכו) אבל בטוח שכן אפשר לחיות בשלום עם ציבור חרדי מסוים פשוט בפועל אני סופג כפייה דתית וממן סכומי עתק עבור החלק שהוא כן מייצג את כל מה שאני שונא בדת + יש להם מלא השפעה פוליטית + אני באמת מאמין שכל האנשים למעלה הם רמאים במקרה הרע וחסרי אחריות במקרה הטוב (ליצמן, קנייבסקי) ואני מאחל להם את כל הרע בעולם ואני גם לא "מוותר" לציבור האזור שלהם, לא מקבל את זה שהם לא צריכים לקבל אחריות על כלום ופשוט מותר להם לחיות חיים חסרי החלטות ואני צריך לקבל את זה, הם גם פושעים כי הם נשמעים להוראות של פושעים ואי אפשר ככה, זה גומר את המדינה שלנו.

באמת מתנצל על הפגיעה בחלק באוכלוסייה שנשמע להוראות עושה צבא עובד מושלם מיסים. אבל אותם חלקים שאני מדבר עליהם וזה לא רק הפלגים הקיצוניים אלא אחוז מכובד מהאוכלוסייה - אסון. ומה שהם עושים לנו בקורונה זה בלתי יאמן. לא חוזר בי במילה עליהם.

אני שמח על ההבנה.

כמו שאמרתי יש תתי פלגים קיצוניים שמגיעים מקהילות שהם אולי גדולות אבל הם מאוד מסוימות שגם אם הם מגיעים ל200 אלף זה 20% מהחברה החרדית אבל הם כח די גדול וכמובן שמי שנשמע ונראה זה הקיצונים

אני מקווה שמי שפתח בתי כנסת ותלמודי תורה יענש על פי חוק ושמשהו בתרבות שלהם ישתנה כי מצב קיצון כמו עכשיו פשוט הציף וחידד בעיה מובנית שקיימת כבר קודם ומתבטאת בעניינים אחרים.

בנוגע להשפעה עליהם אני בספק, כי כשמישהוא כמוך אומר עליהם ביקורת זה לא רלוונטי אז אמרת מי אתה? חילוני.

לפי דעתי גם חרדי מחוץ אליהם שיגיד ביקורת על ההנהגה/ עסקנים שלהם לא מעניין כי אתה לא משלהם אז אם אמרת אתה פשןט לא קיים.

זה עצוב כי זה 180 מעלות מהערכים שצריכים להיות ליהודי כי יש מטרה למה באת לעולם וזה בטח לא לדאוג לעצמך גם אם אתה מאמין יותר בלימוד תורה והסתגרות מהעולם החילוני הבעייתי, עוינות ליהודים וחילול השם זה בטח לא ערך יהודי.

יש בקהילות האלו הרבה אנשים טובים.

שוב אם יש 80% שהם בסדר.

60% גברים שעובדים

וגם מלא שלומדים תורה כל היום ומכבדים את המדינה בעיני זה לגיטימי לא שאני מחייב אותך להסכים.

וגם הרבנים שלהם מכבדים ואומרים לצאת לעבוד.

כמו שאני מכיר מלא חרדים שלא שונאים חילונים אני מכיר הרבה חילונים שאוהבים חרדים

בקיצור אני מקווה שלחרדים וחילונים יהיה יותר ממשק בחיים המדינה הזאת זה ישנה להרבה אנשים את ההסתכלות על המציאות.

תמונת מצב עדכנית של מספר החולים ל5000 איש בישובים בהם 5,000 תושבים ומעלה.

A.thumb.png.0e230a4649739d0e8b8d8f9cbbcf63b6.png

יום לא מעודד אחרי שדווח אתמול על ירידה החולים במספר החולים בחלק מהיישובים. בין אתמול להיום הייתה קפיצה בחזרה למצב הקודם במקרה הטוב, או מצב גרוע בהרבה במקרה הרע. יש ישובים רבים שמספר החולים בהם הוכפל ביממה האחרונה אחרי יומיים די מתונים עם עליות וירידות קלות - חשוב לציין שרובם עדיין עם מתחת ל5 חולים ל5,000 נפשות ועל פניו לא אמורים להדליק נורות אדומות, אבל זה קצב די חריג שלא נרשם לפחות אצלי מאז שפורסמו נתוני הישובים לפני ארבעה ימים, כך שיהיה צורך לבדוק איך זה מתפתח. כפר חב"ד נכנסת לראשונה לרשומות וקופצת מיד למקום השני המפוקפק והבעייתי. ישובים מדאיגים נוספים אלו טבריה (עלייה של 232%) ורכסים (400%) נכנסו לחלק העליון של הטבלה אחרי מספר ימים שהיו עם 1.5-3.5 חולים כל אחת. נתוני החולים במגזר הערבי החלו להתפרסם וכבר יש יישוב ערבי במקום ה-25, שבלי-אום אל-גאנם. להערכת יידרשו עוד 3-4 ימים כדי לקבל תמונת מצב ברורה לגבי מה שקורה במגזר הערבי. בני ברק וקריית יערים למרות הנתון המפוקפק עם הכפלה של מספר החולים בכל 3-4 ימים, די דומה לממוצע הארצי. אפרת כמעט משמרת את המצב שלה ביחס לנקודת ההתחלה.

אני חושב שדיי ברור שההחמרה עכשיו היא בגלל ה"שוליים" של החברה שבכוח לא רוצים להקשיב להנחיות, מקווה שזה לא יקריס אותנו ואולי יגרום לאנשים לא להשבר מהר מידי בהסגרים ולהבין את החשיבות שלהם. 

20 דקות לפני, לא לגרור מי גורר said:

אני חושב שדיי ברור שההחמרה עכשיו היא בגלל ה"שוליים" של החברה שבכוח לא רוצים להקשיב להנחיות, מקווה שזה לא יקריס אותנו ואולי יגרום לאנשים לא להשבר מהר מידי בהסגרים ולהבין את החשיבות שלהם. 

אני לא בדיוק מסכים. במגפות, המצב בבתי החולים הוא תמיד בדיליי למצב האמיתי, כי זמן הדגירה הממוצע של הוירוס הוא שישה ימים (כלומר: אחרי שישה ימים מתחילים להיות חולים). כלומר, כל אלה שזרקו זין בשבוע האחרון, רק בתחילת שבוע הבא יתחילו להשתעל ולהעלות חום. אני חושב שכל הערסים, זורקי זין, חרדים, ערבים - כל הנזק שהם עשו יצוף עוד שבוע-שבועיים.

33 דקות לפני, Yoadknux said:

אני חושב שכל הערסים, זורקי זין, חרדים, ערבים - כל הנזק שהם עשו יצוף עוד שבוע-שבועיים.

תוסיף את צבא הגנה לישראל 

27 דקות לפני, קאוביין said:

תוסיף את צבא הגנה לישראל 

יש נתונים על חולים בצה"ל / מבודדים בצה"ל ?

עושים שם בכלל בדיקות?

יכול להיות שהמון חולים בצבא אבל אין להם שום תסמינים כי מדובר באוכלוסיה מאוד צעירה.

3 דקות לפני, avi atias said:

עושים שם בכלל בדיקות?

יכול להיות שהמון חולים בצבא אבל אין להם שום תסמינים כי מדובר באוכלוסיה מאוד צעירה.

100 חולים. 3000 בבידוד. 

העניין שלא ממלאים אחרי הוראות של ריחוק. 

5 דקות לפני, קאוביין said:

100 חולים. 3000 בבידוד. 

העניין שלא ממלאים אחרי הוראות של ריחוק. 

איך אפשר למלא בצהל אחרי הוראות של בידוד אם יש בחדר מספר אנשים ומקלחות משותפות? 

49 דקות לפני, הנדון said:

איך אפשר למלא בצהל אחרי הוראות של בידוד אם יש בחדר מספר אנשים ומקלחות משותפות? 

בידוד זה לא בעיה, יש יכולת לבודד חיילים במגורי בידוד (כמו מגורי נשים) עם מקלחות פרטיות

הבעיה זה עם הריחוק החברתי, שמירה על חיטוי וניקיון, הפנמה של המציאות.

ומה לגבי מסיכות? זה אפשר לשכח מזה.

9 hours ago, שמש צהובה said:

היה צפוי שזה יקרה, זה משפיע וישפיע על היקף המכירות שלהם, כנראה שהם לא יתאוששו מזה.

כמו שאף אדם לא יקנה משקה שהשם שלו אבולה.

אנחנו מונעים פסיכולוגית גם ברכישות מוצרי מזון.

תשמע, לעיתון הכי גדול בפורטוגל קוראים אבולה והם בסדר.

נראה לי שטויות.

אני קניתי לראשונה קורונה בדיוק בגלל המגיפה. חרא בירה, כמו שכולם אומרים, שזאת הסיבה שלא שתיתי עד עכשיו.

6 hours ago, avi atias said:

עושים שם בכלל בדיקות?

לצערי הרב יחידה שלמה שלחתי לבידוד... 

כרגע המצב נראה ממש על הפנים.

לא היה לי תסמינים מלבד החוש ריח וגיליתי את זה מאוחר מדי (בבסיס) כבר הצטרפו אליי 3 וזה רק גודל.

49 דקות לפני, yellowgunner said:

לצערי הרב יחידה שלמה שלחתי לבידוד... 

כרגע המצב נראה ממש על הפנים.

לא היה לי תסמינים מלבד החוש ריח וגיליתי את זה מאוחר מדי (בבסיס) כבר הצטרפו אליי 3 וזה רק גודל.

שמע אתה לא בסדר. שאלתי בשאלות שתמיד רציתם לגביך ולא ענית!

הייתי במתח!

הבעיה בצה"ל היא שבשטח המפקד הישיר הוא בן 19 במקרה הטוב, זה שמעליו בן 20 והבא בתור 22-23. אלה ילדים שלא מבינים את גודל הבעיה ואת מה שקורה מחוץ לצבא בעולם. מישהו שעכשיו נהיה סמל מחלקה לא באמת יעשה את השיפטינג לעצמו להבין שהקאדרים שהוא אכל לא תופסים כרגע. בצבא פוטנציאל ההדבקה הוא היסטרי. 

1 hour ago, קאוביין said:

ממה שזכור לי המטומטמים הכי גדולים בצה״ל הם הבני 35-40 

הם מטומטמים, אבל הם לא יפקדו על צוות, מחלקה, כתה או פלוגה לעשות מסדרים. גם לא לישון באוהל סיירים או בפריקסט. מהם תהיה פקודה לשמור על הכללים, ממפקדים צעירים אני עם אפס ציפיות ליישום בפועל.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.