Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

חצינו עכשיו את המיליון.

‏ציר זמן של נגיף הקורונה: 
‏ - 19 בינואר: 100 מקרים 
‏ - 24 בינואר: 1,000 מקרים 
‏ - 12 בפברואר: 50,000 מקרים 
‏ - 6 במרץ: 100,000 מקרים 
‏ - 18 במרץ: 200,000 מקרים 
‏ - 26 במרץ: 500,000 מקרים 
‏ - 30 במרץ: 750,000 מקרים 
‏ - 2 באפריל: 1,000,000 מקרים

4 דקות לפני, שמש צהובה said:

חצינו עכשיו את המיליון.

‏ציר זמן של נגיף הקורונה: 
‏ - 19 בינואר: 100 מקרים 
‏ - 24 בינואר: 1,000 מקרים 
‏ - 12 בפברואר: 50,000 מקרים 
‏ - 6 במרץ: 100,000 מקרים 
‏ - 18 במרץ: 200,000 מקרים 
‏ - 26 במרץ: 500,000 מקרים 
‏ - 30 במרץ: 750,000 מקרים 
‏ - 2 באפריל: 1,000,000 מקרים

רק בסין יש יותר ממיליון מקרים. חצינו את המיליון מזמן

19 דקות לפני, שמש צהובה said:

הערכות, לא רשמי.

גם במדינות שלא מסתירות, לא בודקים אנשים עם סימפטומים קלים. בקלות יש יותר מ 5 מיליון חולים (כנראה הרבה יותר)

לא חושב שיש 5 מיליון (לאחרונה נתקלתי באיזה מחקר שטען שמחצית מהחולים לא מפתחים תסמינים), אבל אם יש אלו חדשות מצויינות. זה גם מקטין מאוד את אחוזי התמותה וגם מקרב את חסינות העדר.

3 דקות לפני, דקסטר said:

איך סופרים נשאים אם הם לא יודעים שהם חולים?

אפשר לבדוק. הראשון שהגיע לארץ מספינת הקורונה היה נשא

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5684085,00.html

מה שמוביל להסבר הנדרש באשר להבדל המשמעותי בין נשאות למחלה. נשא קורונה (או כל וירוס אחר) הוא אדם שעל גופו נמצאה עדות להימצאות הנגיף. אולם בניגוד לחולה, אצל הנשא, הווירוס לא הצליח לחדור לרקמות הגוף, להשתמש במטען התורשתי של התאים, להשתכפל ולהרוס את תאי הגוף תוך שהוא גורם לסערה במערכת החיסון ולתהליכים דלקתיים מסיביים.

מכאן יוצא, שהנשא הוא למעשה אדם בריא, שאינו סובל מתסמינים כלשהם, והוא נושא על גופו כאמור את הפולש הזר, הוא הנגיף. אדם כזה אינו דורש טיפול, אך הוא נדרש להיות בבידוד, כדי שלא ידביק אחרים. נשא קורונה חייב להימצא גם בהשגחה רפואית, כדי לוודא שאינו הופך לחולה, וגם כדי לוודא לאחר תקופת הדגירה הנדרשת, שאינו נושא עוד את הווירוס בגופו. הבדיקה מתבצעת באמצעות שלוש דגימות מהאף הנשלחות למעבדה, בשלושה ימים עוקבים.

3 דקות לפני, Zizou said:

מבחינת זה שנשא ללא תסימינים סביר להניח שלא יבדק בכלל. 

5 דקות לפני, Zizou said:

נכון אבל הקטע הוא שאחוז גדול מתוך 20-30 אלף נשאים (נגיד, בארץ) נמצאים בבידוד - לא כי קיבלו הודעה להיכנס לבידוד בגלל ששהו ליד חולה מאומת אלא כי כבר שבוע וחצי עובדים מהבית ולא יוצאים מלבד לסופר והם בכלל לא מפתחים תסמינים, לא יודעים ולא ידעו שהם נשאים.

18 דקות לפני, דקסטר said:

נכון אבל הקטע הוא שאחוז גדול מתוך 20-30 אלף נשאים (נגיד, בארץ) נמצאים בבידוד - לא כי קיבלו הודעה להיכנס לבידוד בגלל ששהו ליד חולה מאומת אלא כי כבר שבוע וחצי עובדים מהבית ולא יוצאים מלבד לסופר והם בכלל לא מפתחים תסמינים, לא יודעים ולא ידעו שהם נשאים.

נכון, בגלל זה המספרים האמיתיים הרבה יותר גדולים - בגלל שלא בודקים. 

הרוב המוחלט של הנשאים והחולים לא יחלו שוב (לשנה שנתיים, לא ברור כמה זמן עדיין) , אז ככל שהמספרים גדולים יותר זה גם מקדם אותנו לשחרר את הסגר (חסינות העדר).

מה הלו"ז עם הסגר על בני ברק? אם אני עובד חיוני בבני ברק אבל גר מחוץ לעיר, יתנו לי להיכנס? ויותר חשוב, יתנו לי לצאת? הזיה אחת גדולה הסיפור הזה.

3 hours ago, הדאבל ה8 said:

אתה יכול להעביר ביקורת אבל לא לשפוך כזה רעל.

רוב החרדים? באמת כמה חרדים אתה מכיר?

כחרדי שמשרת 4 שנים בצבא, ואנחנו 4 אחים ששירתו בצבא כולל בתפקיד פיקודי קרבי ואבא שלי שהיה במערכת הביטחון 30 שנה

וכולם עובדים משלמים מסים (ומותר גם שתהיה לי דעה על איך המרחב הציבורי במדינה היהודית צריך לנהוג אבל זה לא העניין עכשיו)

והחרדים שאני מכיר מהבית כנסת כולם עובדים,  וחברים מהישיבה ששירתו בצבא.

אני לא מהמיינסטרים החרדי אבל גם הקהילות האלו שאתה רואה חוסמים את ז'בוטינסקי או משפילים שוטרים במאה שערים הם ממש לא 'החרדים' הם חרדים.

אז כשאתה כותב זה לא קומץ אלא רוב החרדים, אולי זה לא מדובר בקומץ אבל אלו קהילות מאוד מסוימות  שמגיעות יחד לעשרות אלפים ואולי יותר

אם אהיה רגע גזען, תגיד כמה חרדים מזרחיים ראית שמתנהגים ככה בסרטונים האלו שמופצים? נראה לי 0 וגם אצל האשכנזים זה קהילות מאוד מסוימות וזה לא אומר שאין בעיה.

אתה יודע מה הם אפילו בקושי משפיעים על החיים שלך כי הפלג זה 30.000 אלף בעלי זכות הצבעה שלא מצביעים ואילו במאה שערים או בית שמש בכלל אין מה לדבר הם לא יצביעו לחברי כנסת של מדינת ישראל וגם עליהם אני אלמד זכות ואומר שלא כולם הבינו שם את המשמעות חוץ מאלו שעשו בזדון.

היו תלמודי תורה שלהם שהמשיכו לעבוד רגיל אפשר להתווכח אם בתוך החרדים היו צריכים לגנות אותם יותר וגם בכלל בימים רגילים, ואם לא המדינה זאת גם שהיתה צריך לבצע מעצרים, אני לא חי בבני ברק בשורה התחתונה כשמקום הופך למוקד התפרצות גם אנשים נורמטיביים שמצייטים לחוק נפגעים.

אני מניח שכ60% גברים  חרדים עובדים ועוד 75% נשים, בצבא יש כמה אלפים חרדים.

וגם אם המיינסטרים לא משרתים או לא נראים כמוך אתה צריך להיזהר בהפצת שנאת חינם ואתה לא יכול להגיד רוב החרדים או להשתמש במילות גנאי.

המגזר החרדי זה אולי המגזר עם היחסי ציבור הכי גרועים בתקשורת כל איזה הדיוט שחוסם כביש מקבל את הכבוד להיות 'החרדים'

לעומת זאת הנחות החבר של המגישים בטלוויזיה בכתבה שלמה על ההתפרעויות אתמול ביפו אתה רואה איך הם מתאמצים לא להגיד ערבים (שבעיני זאת גזענות כי הערבי הוא בן אדם שונה ולכן צריך לסקר אותו בליקוקים)

יש מלא חרדים על מלא שמקפידים על כל הדברים והם אוהבים את המדינה אין מה להראות אותם בתקשורת, אבל בא גם בימים שלפני הקורונה הם חוטפים על הראש אז בא נאהב אחד את השני ולא נשנא

ובריאות לכולם.

קודם כל אני בהלם שהגבת לי בצורה ככ מכובדת כשאני שופך ככה רעל בלי הכרה, כנראה שאתה צודק ואני בטוח שזה לא כל החרדים ולא רק כל הרבנים, אני מתנגד לסבל שאני סופג מהדת בכל מקרה (תחבורה ציבורית בשבת וכו) אבל בטוח שכן אפשר לחיות בשלום עם ציבור חרדי מסוים פשוט בפועל אני סופג כפייה דתית וממן סכומי עתק עבור החלק שהוא כן מייצג את כל מה שאני שונא בדת + יש להם מלא השפעה פוליטית + אני באמת מאמין שכל האנשים למעלה הם רמאים במקרה הרע וחסרי אחריות במקרה הטוב (ליצמן, קנייבסקי) ואני מאחל להם את כל הרע בעולם ואני גם לא "מוותר" לציבור האזור שלהם, לא מקבל את זה שהם לא צריכים לקבל אחריות על כלום ופשוט מותר להם לחיות חיים חסרי החלטות ואני צריך לקבל את זה, הם גם פושעים כי הם נשמעים להוראות של פושעים ואי אפשר ככה, זה גומר את המדינה שלנו.

באמת מתנצל על הפגיעה בחלק באוכלוסייה שנשמע להוראות עושה צבא עובד מושלם מיסים. אבל אותם חלקים שאני מדבר עליהם וזה לא רק הפלגים הקיצוניים אלא אחוז מכובד מהאוכלוסייה - אסון. ומה שהם עושים לנו בקורונה זה בלתי יאמן. לא חוזר בי במילה עליהם.

8 דקות לפני, asigrasi said:

מה הלו"ז עם הסגר על בני ברק? אם אני עובד חיוני בבני ברק אבל גר מחוץ לעיר, יתנו לי להיכנס? ויותר חשוב, יתנו לי לצאת? הזיה אחת גדולה הסיפור הזה.

השאלה היא אחרת - אתה רוצה בכלל להיכנס לבני ברק?

3 דקות לפני, אורלנדו בלוף said:

השאלה היא אחרת - אתה רוצה בכלל להיכנס לבני ברק?

חחח שאלה שאני שואל את עצמי כל בוקר (בלי קשר לקורונה)..  האמת שבחדשות זה נשמע הרבה יותר גרוע ממה שזה נראה בשטח. יכול להיות שזה בגלל שאני באזור שפחות נפגע.. גם מאז שהתחילו לכרוז להם ממכוניות הם נהיו ממושמעים רצח ושומרים על כל הכללים (לפחות הלקוחות שלי), אז אני לא ממש מודאג. יותר מדאיג אותי אם אני אוכל לעבור חופשי את גבולות העיר.

התקהלות של שוטרים ברחוב הרוא"ה ברמת גן. בערך 40 ניידות מכל הסוגים (סמויות וגלויות), עם שוטרי מג"ב.

מעניין מה בתכנון.

עדכון - מעל 70 ניידות, הזיה.

1 hour ago, טוני said:

התקהלות של שוטרים ברחוב הרוא"ה ברמת גן. בערך 40 ניידות מכל הסוגים (סמויות וגלויות), עם שוטרי מג"ב.

מעניין מה בתכנון.

עדכון - מעל 70 ניידות, הזיה.

ר"ג היא עוטף עזה של הקורונה 

לא ידעתי אם לפה או לנפלאות הרשת החברתית

92015594_10158098990629723_5672247936415

אנשים לא מבינים שהבעיה היא שזה ממש מדבק ואם ההתפרצות תהיה גדולה אף אחד ממה שמוזכר שם לא יקבל טיפול ראוי או יחשוש ללכת לבית חולים כמו שקורה עכשיו?

8 דקות לפני, הנדון said:

לא ידעתי אם לפה או לנפלאות הרשת החברתית

92015594_10158098990629723_5672247936415

אנשים לא מבינים שהבעיה היא שזה ממש מדבק ואם ההתפרצות תהיה גדולה אף אחד ממה שמוזכר שם לא יקבל טיפול ראוי או יחשוש ללכת לבית חולים כמו שקורה עכשיו?

על מה אתה מדבר?! חולה בשפעת לא תופס מקום בבית חולים?

תפסיקו לשקר לאחרים ולעצמכם.

11 דקות לפני, yzfR125 said:

על מה אתה מדבר?! חולה בשפעת לא תופס מקום בבית חולים?

תפסיקו לשקר לאחרים ולעצמכם.

אם רופא נדבק בקורונה אז הוא מדביק איתו עוד צוותים אחרים (או סתם שם אותם בבידוד שבועיים) ואז אנשים שחולים במחלות רגילות לא יכולים לקבל טיפול כמו שצריך מה לא ברור? כבר עכשיו יש ירידה חדה מאוד (לא זוכר את האחוזים) לכאלו עם מחלות "זניחות" שלא הולכים לקבל טיפול בגלל הפחד להיבדק וגם בדיקות לגילוי ס.רטן ועוד.

ועוד לא התחלנו לדבר על כל המשאבים והרופאים שצריך להקצות לזה שנלקחים ממחלקות אחרות.  אז זאת ממש לא שפעת רגילה עם חום ודובי במיטה.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.