Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

8 hours ago, הנדון said:

זה לא בערך מה שניסו לעשות באנגליה והכל מתפוצץ להם עכשיו בפנים?

חשבו על האופציה הזו אבל לא מימשו אותה בסוף. יש שם הגבלות באותו האופי כמו בכל מדינה אחרת.

21 דקות לפני, snufkin said:

3,616. 581 חולים ביממה האחרונה. הקצב ממשיך להיות גבוה מאוד...

אתה מבין שהמספר הזה חסר משמעות, כי הוא תלוי בהמון גורמים ובעיקר במספר הבדיקות?

המדד הוודאי היחיד הוא מספר המתים ומספר המונשמים, ושם המצב די יציב.

34 דקות לפני, שי123 said:

אתה מבין שהמספר הזה חסר משמעות, כי הוא תלוי בהמון גורמים ובעיקר במספר הבדיקות?

המדד הוודאי היחיד הוא מספר המתים ומספר המונשמים, ושם המצב די יציב.

אתה חושב שישחררו את המשק לפעילות רגילה כל עוד המסםר הזה ממשיך ללכת ולעלות? ככל שיש יותר חולים, יש פוטנציאל גדול יותר שיותר מהם יתדרדרו חלילה לזקוקים להנשמה

25 דקות לפני, snufkin said:

אתה חושב שישחררו את המשק לפעילות רגילה כל עוד המסםר הזה ממשיך ללכת ולעלות? ככל שיש יותר חולים, יש פוטנציאל גדול יותר שיותר מהם יתדרדרו חלילה לזקוקים להנשמה

אף אחד לא מדבר על שחרור המשק.

השאלה עכשיו היא אם צריך להחמיר את הסגר, וברור שוועדת החקירה שתבוא אחרי המשבר משחקת תפקיד מרכזי בקבלת ההחלטות.

1 hour ago, snufkin said:

3,616. 581 חולים ביממה האחרונה. הקצב ממשיך להיות גבוה מאוד...

הקצב דווקא סביר ביותר חוץ מהיום האחרון שהיה טיפה גבוה אבל עדיין בסדר,

בהסתכלות על ממוצע 7 ימים אחורה יש מגמת ירידה

נזלת ועיטושים הם סיבה לדאגה? ללא שיעול וקוצר נשימה, גם חום תקין. לא ידוע לי על מפגש עם חולה מאומת אבל אני עובד ברכבת. אני בתסביכים מאתמול כי עד יום רביעי עוד עבדתי.

Screenshot_6.thumb.jpg.e84ecc5728fe241972049a83d6754d28.jpg

4 ימים ברצף גידול מתחת ל 25%, בהתחשב בעובדה שכמות הבדיקות עלתה משמעותית זה אחוז גידול לא רע, נקווה שימשיך במגמת ירידה.

17 דקות לפני, המפלצת מלוך נס said:

איזה יאוש מהמצב המחורבן הזה 

איך לעזאזל החרא הזה אמור להסתיים בדיוק?

איך יסתיים כשהחרדים חיים בעולם שלהם וכרגע יש מאות בהלוויה של ראש ישיבה, מרתיח.

26 דקות לפני, המפלצת מלוך נס said:

איזה יאוש מהמצב המחורבן הזה 

איך לעזאזל החרא הזה אמור להסתיים בדיוק?

החוקרת תזריק את החיסון המשולב של שפעת חזירים וסארס לעצמה ותראה שזה עובד ואז תפיץ את זה לכל העולם, בהתחלה יקבלו אתזה מקורבים ואז יהיו הגרלות לפני תאריכי לידה
(בכל שאר הדברים ה"הפשטות" הראתה עלילה מדוייקת אז אני זורם איתם גם על הסוף)

5 hours ago, R24 said:

Screenshot_6.thumb.jpg.e84ecc5728fe241972049a83d6754d28.jpg

4 ימים ברצף גידול מתחת ל 25%, בהתחשב בעובדה שכמות הבדיקות עלתה משמעותית זה אחוז גידול לא רע, נקווה שימשיך במגמת ירידה.

זה טוב יותר מהשבוע שקדם לשלושת הימים האחרונים אבל לא מספר סימפטי. השאיפה כרגע היא לרדת מ10 אחוזים חולים חדשים ליום בשבוע הקרוב. 

6 hours ago, פנחס שוף said:

איך יסתיים כשהחרדים חיים בעולם שלהם וכרגע יש מאות בהלוויה של ראש ישיבה, מרתיח.

רק הייתי מוסיף שזה המשוגעים של הפלג הירושלמי ולא חרדים בהכללה

מי שעושה הרבה כסף מהקורונה זה חברות תוספי המזון, לדוגמא קשה מאוד להשיג ויטמין C.

אנשים מאמינים שזה ישמור עליהם, חבר שלי שהוא יבואן יושב עכשיו על הרמות של כסף בעקבות המצב, טירוף.

2 hours ago, אביאל 5 said:

רק הייתי מוסיף שזה המשוגעים של הפלג הירושלמי ולא חרדים בהכללה

תקשיב אני גם משתדל להתרחק מהכללות וברור לי שבין חרדים יש ככ הרבה זרמים אבל זה רק כי הכרתי ממקור ראשון לא מעט חרדים לאחרונה, קשה להבדיל כשהם כולם נראים אותו דבר ומבצעים את אותם פעולות.

אני אגיד משהו שישמע קצת קשה- אם באירופה בשנות ה30-40 אחוז גבוה מהיהודים היה חרדי, אני לא אופתע.

אם הצליחו להשניא את עצמם על בני עמם פה בארץ ברמה שאנשים כבר קוראים להשמיד אותם, איך נתלונן על גרמנים?

אני חושב שזה צריך לגרום כל בן אדם חרדי להסתכל על עצמו ולהטיל ספק בדרך שהוא מאמין באלוהים. מרגיש לי שלא לזה התכוון המשורר, ואם כן- הוא היה שיכור.

26 דקות לפני, Echoes said:

תקשיב אני גם משתדל להתרחק מהכללות וברור לי שבין חרדים יש ככ הרבה זרמים אבל זה רק כי הכרתי ממקור ראשון לא מעט חרדים לאחרונה, קשה להבדיל כשהם כולם נראים אותו דבר ומבצעים את אותם פעולות.

אני אגיד משהו שישמע קצת קשה- אם באירופה בשנות ה30-40 אחוז גבוה מהיהודים היה חרדי, אני לא אופתע.

אם הצליחו להשניא את עצמם על בני עמם פה בארץ ברמה שאנשים כבר קוראים להשמיד אותם, איך נתלונן על גרמנים?

אני חושב שזה צריך לגרום כל בן אדם חרדי להסתכל על עצמו ולהטיל ספק בדרך שהוא מאמין באלוהים. מרגיש לי שלא לזה התכוון המשורר, ואם כן- הוא היה שיכור.

לפחות בעניין של לשרוף דגלים ביום העצמאות ובכוונה ללכת בצפירות בימי הזיכרון זה רק הפלג הירושלמי וסטמר (ויש עוד כמה שמעדיפים ללמוד לקרוא תהילים במקום לעמוד סתם). אני רוצה להאמין שרוב רובם של החרדים כן נשמעים לנהלים (ליד הבית שלי יש בית כנסת שמקפידים על הנהלים וברגע שסגרו את הבית כנסת הנהלים די נעלמו). אז תבחר מה שאתה רוצה אני לא אכליל ואל תשכח שחרדים הכי קל לקלל וללכלך עליהם גם ככה שונאים אותם.

תחפש חרדים לא בבני ברק ומאה שערים תחפש בערים אחרות ותראה שיש גם חרדים אחרים.

2 hours ago, antonio_margheriti2 said:

מי שעושה הרבה כסף מהקורונה זה חברות תוספי המזון, לדוגמא קשה מאוד להשיג ויטמין C.

אנשים מאמינים שזה ישמור עליהם, חבר שלי שהוא יבואן יושב עכשיו על הרמות של כסף בעקבות המצב, טירוף.

גם אמאזון חוגגים 

17 דקות לפני, אביאל 5 said:

לפחות בעניין של לשרוף דגלים ביום העצמאות ובכוונה ללכת בצפירות בימי הזיכרון זה רק הפלג הירושלמי וסטמר (ויש עוד כמה שמעדיפים ללמוד לקרוא תהילים במקום לעמוד סתם). אני רוצה להאמין שרוב רובם של החרדים כן נשמעים לנהלים (ליד הבית שלי יש בית כנסת שמקפידים על הנהלים וברגע שסגרו את הבית כנסת הנהלים די נעלמו). אז תבחר מה שאתה רוצה אני לא אכליל ואל תשכח שחרדים הכי קל לקלל וללכלך עליהם גם ככה שונאים אותם.

שוב, בשנה האחרונה הכרתי אישית המון חרדים ממקומות שונים וזה באמת שבר לי את המחסום של השנאה שהייתה לפני. 

למדתי שלמרות שאין לי דרך לדעת מי זה מי, רובם שם אנשים כמוני כמוך שרוצים לחיות. 

אבל אי אפשר לברוח מהפלגים הקיצוניים האלו והם רבים, שמשניאים את עצמם על ציבור שלם ועושים עוול לכל החרדים שלא קשורים אליהם. 

הייתי מצפה שאריה דרעי או ליצמן יגנו את אותם פלגים, שרבנים אחרים יגנו אותם, שהציבור יגנה אותם.

אם אוהד מכבי עושה מעשה שמכפיש את כל היציע, אני ועוד רבים אחרים יוצאים נגדו. זה המינימום.

57 דקות לפני, Echoes said:

השוואת החרדים באירופה לחרדים בארץ משוללת כל בסיס. באירופה לא היו מפלגות חרדיות שהיוו כוח משמעותי בפרלמנט, שאבו תקציבי עתק וקצבאות מהמדינה ולא שירתו בצבא תחת תורתם אומנותם.

1 hour ago, אביאל 5 said:

יש חרדים אחרים אבל ככלל המגזר החרדי הוא בעייתי מאוד.

מגזר שרובו ככולו יבחר לשמוע להוראות הרבנים שלו על פני ציות לחוק.

אני אומר את זה בכאב רב כי באתי משם, כל המשפחה של חרדים וכבני אדם אני מאוד אוהב אותם וחושב שיש להם הרבה יתרונות, אבל חיסרון משמעותי אחד - הבחירה ללכת כמו עוורים אחרי רבנים מבלי להפעיל את ההיגיון האישי שלהם.

נכון להיום אכן רוב החרדים נשמעים להנחיות וזה אך ורק בגלל שרבני המגזר הבינו את חומרת המצב ו"הסכימו" לסגור מוסדות חינוך ובתי כנסת (גם בגלל שהמשטרה התחילה לחלק קנסות למנהלי מוסדות).

עד לפני מספר ימים הלך בית זונות אצל כולם.

הפלג הקיצוני והמטורלל אצל הליטאים והנטורי קרתא הם ארגון טרור לכל דבר ועניין רק שהמשטרה (כנראה בהוראה מגבוה) נוהגת עמם בכפפות של משי, זה התחיל בזה שנתנו להם לחסום כבישים באין מפריע במקום לשבור להם את הידיים והרגליים וממשיך בזה שמאפשרים להם לערוך הלוויות, תפילות ולימודים כשהאכיפה כלפם לא פחות ממגוחכת.

המגזר החרדי ראוי להרבה מאוד ביקורת ובעיקר זקוק לחשבון נפש פנימי לאור ההתנהלות שלהם במשבר הקורונה, לא כל ביקורת מקורה באנטישמיות או בשנאה. כאשר אני מחלק זאת לשניים: 

א. מנהיגי המגזר שהינם פושעים ובמדינה מתוקנת מקומם היה בכלא.

ב. האינדיבידואל - הגיע הזמן שיפסיק לציית כמו כבש עיוור ויפעיל את ההיגיון שאלוהים נתן לו בשביל שיחליט על עצמו ויקשיב לרבנים בתחום שלהם ולאנשי מקצוע בתחומים שלהם.

3 דקות לפני, Gabay10 said:

צריך לעשות סגר מקומי על מקומות כאלה שלא מכבדים את ההחניות.

מדהים שאנשים שעובדים ומשלמים מיסים יצטרכו להישאר בסגר ארוך יותר בכלל החארות האלו 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.