Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

2 hours ago, YoC said:

איזה זין. אני בבידוד

לא קיבלתי הודעת אס.אמ.אס מהשב"כ אבל לפי היסטוריית המיקומים של גוגל + חיוב אשראי הייתי שם במקביל לשרמוט הזה במשך שעה שלמה, לכן דיווחתי למשרד הבריאות.

אגב, מציין שכן היו לי סימפטומים אבל קישרתי אותם לצינון רגיל לעונה (כאב גרון,ליחה,תחושה של חום *לא מדדתי* וקושי בנשימה),
משרד הבריאות לא עונים, לפי האתר סגור שם בשבת, מה אמורים לעשות חוץ להשאר בבית כרגע? 

שיעברו השבועיים האלו לצאת להמשך החיים או שבגלל שהיו סימפטומים צריך קודם להבדק ואז רק לצאת וזה כבר לא רק פונקציה של שבועיים?

בידוד.jpg

בידוד2.jpg

אם יש לך חום, ותסמינים של קושי בנשימה והיית במגע עם חולה משרד הבריאות יגידו לך להתקשר למד"א.

אז תתקשר למד"א כבר וזהו, כנראה יביאו לך בדיקה.

תיבדק, ככה במקרה ובו אתה חיובי תוכל להזהיר את כל מי שהיית איתו במגע, כנראה אם אתה במצב טוב יגידו לך להישאר בבית ולבודד את עצמך, אבל עדיין תיבדק.

לא כולם מקבלים אסאמאס, גם אני לא קיבלתי

2 hours ago, YoC said:

תודה, 
לא השגתי את משרד הבריאות אבל ראיתי שכתוב שאם יש תסימים בשבועיים שאחרי חשיפה לחולה קורונה להתקשר ל101 של מד"א (אכן היו לי תסמינים, כאב גרון, שיעול ולדעתי גם חום אבל לא מדדתי),
התקשרתי אליהם והם אמרו שאם עכשיו אני מרגיש טוב אז אין טעם לעשות בדיקה כי גם אם היה לי קורונה ועכשיו אני מרגיש טוב אז זה עבר, רק לסיים את השבועיים בידוד האלו עד ה30.3 ואז יכול לצאת מהבית, 
אלא אם כן בימים האלו התסמינים יחזרו.

בדיוק בגלל זה אי אפשר לדעת מה המספרים האמיתיים. מה שחשוב מבחינתך זה באמת להיות בבידוד כדי שגם אם אתה נשא אבל אתה לא חולה, שלא תדביק אנשים אחרים.

וקצת אירוני שאדם שמזמין 500 חבילות מסין בשבוע בסוף נדבק בוירוס בסניף של אושר עד :)

המאמץ הכמעט כלל עולמי עכשיו לצמצם את הוירוס באמת מרשים, תקופה מטורפת , אבל אני כל הזמן תוהה מה יעשו אם (וכאשר) נרים חזרה את הראש והחרא הזה יתפרץ שוב? לא מאמין שתהיה יכולת לעצור ככה את הנשימה עוד פעם.

4 hours ago, YoC said:

איזה זין. אני בבידוד

לא קיבלתי הודעת אס.אמ.אס מהשב"כ אבל לפי היסטוריית המיקומים של גוגל + חיוב אשראי הייתי שם במקביל לשרמוט הזה במשך שעה שלמה, לכן דיווחתי למשרד הבריאות.

אגב, מציין שכן היו לי סימפטומים אבל קישרתי אותם לצינון רגיל לעונה (כאב גרון,ליחה,תחושה של חום *לא מדדתי* וקושי בנשימה),
משרד הבריאות לא עונים, לפי האתר סגור שם בשבת, מה אמורים לעשות חוץ להשאר בבית כרגע? 

שיעברו השבועיים האלו לצאת להמשך החיים או שבגלל שהיו סימפטומים צריך קודם להבדק ואז רק לצאת וזה כבר לא רק פונקציה של שבועיים?

בידוד.jpg

בידוד2.jpg

תתקשר בדחיפות ל-101, תספר על הסימפטומים ותדרוש שיבדקו אותך.
מאוד סביר שזה קורונה והם חייבים לבדוק אותך.

רק בריאות. 

1 hour ago, sveta said:

המאמץ הכמעט כלל עולמי עכשיו לצמצם את הוירוס באמת מרשים, תקופה מטורפת , אבל אני כל הזמן תוהה מה יעשו אם (וכאשר) נרים חזרה את הראש והחרא הזה יתפרץ שוב? לא מאמין שתהיה יכולת לעצור ככה את הנשימה עוד פעם.

:)

21 דקות לפני, הקיפוד הצהוב said:

תתקשר בדחיפות ל-101, תספר על הסימפטומים ותדרוש שיבדקו אותך.
מאוד סביר שזה קורונה והם חייבים לבדוק אותך.

רק בריאות. 

כבר דיברתי איתם, הודעה מתחת חח, 
אמרו שאין צורך בבדיקה אם אני מרגיש טוב כי גם אם היה לי משהו והבראתי זה לא יופיע בבדיקה, לכן רק להשאר בבידוד שבועיים עד 30.3 וזהו, אלא אם כן יופיעו שוב תסמינים ואז לקרוא להם לבדיקה.

אבל תודה אחי 

3 hours ago, eliran ben ezri said:

אם יהיה שיפור יחסי אחרי פסח צריך אולי לשנות את הגישה למשבר, רוב החולים הקשים והנפטרים הם מבוגרים עם מחלות רקע. אפשר לשחרר לאט לאט את המשק חזרה למסלול. גם כך זו אוכלוסייה שרובה בפנסיה ולא יוצאת הרבה מהבית, רק לסופר או לרופא. צריך להקים מערך מתנדבים ואנשי מקצוע בשכר שיסייעו לכל הצרכים שלהם ופשוט להכניס להסגר אוכלוסייה מבוגרת לפי מדגם ופילוח. כל עוד הם מסתובבים בסופרים הם בסיכון גדול. ברור שלא רק הם בסיכון אבל לפי מה שרואים בארץ ובעולם זו המגמה. 

כל אותם חולים קלים ישארו בבידוד בבית. 

לא רואה מצב של כמויות גדולות של חולים קשים בגילאים צעירים. 

חושב בקול רם

הבריטים ניסו את זה והם בדרך לקטסטרופה.

זו דרך יצירתית שאולי יכולה לעבוד, אבל כשלון שלה עלול לעלות בחיי אדם רבים.

צריך ללכת על המוכר ומה שעבד יחסית בסדר בסין ומגיפות קודמות.

1 hour ago, YoC said:

אמרו שאין צורך בבדיקה אם אני מרגיש טוב כי גם אם היה לי משהו והבראתי זה לא יופיע בבדיקה, לכן רק להשאר בבידוד שבועיים עד 30.3 וזהו, אלא אם כן יופיעו שוב תסמינים ואז לקרוא להם לבדיקה.

אבל תודה אחי 

איזו משמעות כבר יש ללהגיד למישהו להיות בבידוד אם כולם גם ככה כבר בבידוד?

בריאות!

זה מרגיש כאילו אנחנו בלופ אינסופי.

מגדילים את מספר הבדיקות -> מוצאים יותר חולים מאומתים -> מחריפים את המגבלות ומגדילים שוב את מספר הבדיקות + מביאים עוד ישראלים חולים מחו״ל -> מוצאים יותר חולים מאומתים -> וכו׳.

16 hours ago, avi atias said:

לחובבי הסוציאליזם החזירי.

עופר עיניי מתנגד לקיצוץ בפנסיות התקציביות: "אסור לגעת בהן".

אנשים סובלים, אין להם כסף, למדינה יאן כסף לשלם אבטלה ויש חזירים שחיים על חשבוננו ולוקחים חלק נכבד בתקציב לטובתם.

ככל הנראה הפשע הכלכלי הגדול ביותר בתולדות המדינה, לא פחות ממדהים איך המדינה התחייבה לכמות הסכמים כזו מול כמה גופים שונים בפרקי זמן של 20-30 שנה. השיח סביב הנושא הוא כל כך דל פשוט כי התרגלנו וייחסנו לנושא הפנסיה התקציבית איזה עניין סטטוטורי שאי אפשר לגעת בו לא משנה מה הנסיבות. כמה מספרים כדי לסדר את האוזן ולהבין את סדר הגודל - לפי דו"ח החשב הכללי לשנת 2018, חוב הפנסיה התקציבית עומד על 708 מיליארד ש"ח, מתוכם 412 מיליארד ש"ח הם לגמלאים (58% מהחוב). אין מספר חד משמעי של מספר הזכאים לפנסיה תקציבית, אך ההערכות מדברות על כ400 אלף אזרחים בסה"כ.

כרגע המדינה מעבירה בשנה בערך 20 מיליארד ש"ח לזכאי הפנסיה התקציבית, ורק בשנת 2038 אנחנו צפויים לראות את העצירה המיוחלת בגדילת התשלומים המועברים לזכאי הפנסיה התקציבית, שתהיה 38 מיליארד ש"ח, אחרי שכל אותם 42% יצטרפו לגמלאים הקיימים. אנחנו צפויים לרדת מתשלום שנתי של מיליארד ש"ח לשנה רק בשנת 2083. האחרונה בה גמלאים צפויים לקבל פנסיה תקציבית תהיה בשנת 2086, ועובדים שפעילים כרגע צפויים לקבל בפעם האחרונה בסביבות 2100. אפשר בגדול להגיד, שכספי המיסים של נכדינו ישלמו את הפנסיה התקציבית של העובדים האחרונים שזכו לפנסיה תקציבית (סביבות שנת 2001).

מאד אוהבים לדבר של שכר הפנסיה החודשי לשופטים, שהוא סביבות 40-50 אלף ש"ח, אבל האמת שהם פחות מהווים עול מאחר והם אוכלוסייה מאד מצומצמת שמסתכמת בכמה מאות זכאים. דווקא משרד החינוך למשל הוא אחד הבעייתיים בנושא הפנסיה התקציבית. משרד ממשלתי יוצא דופן בהיקפו ובסדר הגודל שלו, עם גופי ייצוג חזקים ותקציב שנתי הגבוה ביותר במדינה (15%~60 מיליארד ש"ח). מוציא המון עובדים לפרישה בכל שנה ובעיקר נשים שפורשות מוקדם יותר. הרוב מקבלים קצבה חודשית ממוצעת שהיא בערך 8,000 ש"ח, אבל מספר הזכאים אליה הוא עצום.

9 hours ago, אורלנדו בלוף said:

איזו משמעות כבר יש ללהגיד למישהו להיות בבידוד אם כולם גם ככה כבר בבידוד?

בריאות!

המשמעות היא שאני ואתה יכולים לצאת לסופר\בית מרקחת. מי שבבידוד - לא. 

On 27.3.2020 at 09:28, cassano said:

יש הרבה שמפנטזים פה על סגר מלא, הגרוטו הזה אפילו רוצה להגיע למצב שאפילו לצאת לסופר אסור ופשוט נאכל מנות קרב שפיקוד העורף יחלק.

הזייה.

שים לב שוב שאני לא נגד סגר חלקי. סגר לאוכלוסיה שבסיכון צריך להיות אפילו קיצוני יותר לטעמי. 

צעירים לעומת זאת?

לנתח את הסטטיסטיקות לעומק ולשחרר להם את החבל בהתאם.

בהתאם = לשחרור מדורג שייקבע לפי אותם ניתוחים סטטיסטיים שצריך לבצע.

הכי חשוב להתחיל לבדוק נוגדנים. זאת הדרך היחידה להבין מה אחוז האוכלוסיה שכבר מחוסן. לפי מומחים צריך משהו כמו 60% כדי לבלום התפשטות מחלה. צריך גם פיזור בחלקי הארץ באופן שווה יחסית. 

זה שהוירוס לא קטלני?

עומד מאחורי מילותיי לחלוטין.

תסתכלו מי הנפטרים. ממוצע של 80+ שלכולם מחלות רקע קשות.

לא מזלזל חלילה, זה בקלות יכל להיות סבא וסבתא שלי לדוגמא, אבל מה לעשות שמבחינת חומרת מחלה מוות של אדם בריא בגיל 20-30 שונה משמעותי ממות של אדם בן 88 שכבר חולה במחלות שונות.

אחוז הנפטרים מקורונה באופן בלעדי הוא מזערי. 

מספיק גם שx יהיה חולה בקורונה כדי להחשיב אותו כמת מקורונה, אפילו שיש לו גידול ממאיר, בעיות לבביות קשות ועוד דברים מסוג זה.

אולי הקורונה קיצרה קצת את זמנו, אבל לקבוע שמת מקורונה זה חצי אמת חצי ניפוח מספרים.

הוירוס לא קטלני כשיש לך מיטת אשפוז. הוא נהפך לקטלני כשאין לך מיטה כזו.

אני מסכים שכנראה גם בלי מיטות אשפוז נגיע ל10 אחוז מתים מכלל החולים. עכשיו לך תקבל החלטה במודע שאתה הולך להרוג אנשים בשביל להציל את הכלכלה. פשוט זה לא.

אולי בתיאוריה המודל של שחרור הצעירים לעבודה והסגרהשל קבוצות סיכון עובד. בפועל זה לא יעבוד, כולם פה שמים זין.

1 hour ago, קמאנן said:

אולי בתיאוריה המודל של שחרור הצעירים לעבודה והסגרהשל קבוצות סיכון עובד. בפועל זה לא יעבוד, כולם פה שמים זין.

זה לא בערך מה שניסו לעשות באנגליה והכל מתפוצץ להם עכשיו בפנים?

13 hours ago, YoC said:

אבל תודה אחי 

אני חושב שאתה כן צריך להיבדק כדי להזהיר את כל מי שהיית בסביבתו החל משבוע לפני שהופיעו התסמינים הראשונים.

כמו כן, לא מספיק בידוד עד ה-30.3, כי גם אחרי החלמה ממשיכים להיות מדבקים לכמה ימים נוספים, ויש מדענים שטוענים שאפילו שבוע וחצי אחרי.

קח מקדם בטיחות ותישאר עוד שלושה ימים לפחות בבית.

יש אובדן חוש ריח וטעם? מסתבר שזה תסמין יחסית נפוץ

2 hours ago, MR.Krabs said:

נכון, אבל לא רק זה

כשאתה בבידוד זה לא אומר רק להיות בבית, אלא גם להיות מבודד משאר בני המשפחה באותו בית. לא לבוא איתם במגע - מכל הבחינות, ברמת הכלי אוכל, חדר נפרד וכו'

יש הרבה אנשים שכביכול נמצאים בבית בבידוד, אבל הם מדביקים את בני המשפחה שלהם, שאחר כך מדביקים הלאה אנשים נוספים, ובעיקר בגלל זה המחלה ממשיכה להתפרץ.

עכשיו מדברים הרבה על בני ברק וירושלים בגלל האוכלוסיה החרדית. נכון שהם לא שמרו על בידוד (עכשיו יותר, בהתחלה פחות), אבל תחשבו רגע על משפחה של 10 נפשות בבית אחד, עם מעט חדרים וצפיפות גדולה. ברור שאם אחד מהם חולה או צריך להיות בבידוד, אין לו דרך ריאלית באמת להיות מבודד, וככה זה מתפשט שם מהר יותר מבמקומות אחרים.

תהייה לגבי כמות החולים והמתים - מה ההבדל בכמות לעומת תאונות דרכים, נפגעים בתאונות עבודה וכו'

בעקבות הסגר אני מניח שיש הרבה פחות תאונות, ולמעשה בישראל מספר המתים מהוירוס נמוך יותר בודאות (בינתיים לפחות). מעניין לגבי כמות החולים בהשוואה לפצועים מתאונות שונות שנחסכים כרגע.

אם רוצים להרחיק לכת, אפשר גם לחשוב על היעדר הנזק הסביבתי בעקבות שיתוק כלי הרכב והמפעלים, וכמה זה מונע מחלות בדרכים עקיפות.

כולם שמו לב שבדקה אחת הורידו במאקו, ווינט ו-וואלה את הכתבה עם הציטוט של ביבי שאם תוך יומיים לא נראה שיפור יהיה סגר מלא?

אחרי שהוא קיבל אלפי תגובות זועמות שאיך הוא מצפה לראות תוך יומיים שינוי אם הנגיף הזה מראה תסמינים עד 14 יום ובעצם מי שנדבק היום כבר נדבק לפני שבוע וחצי.

הפופוליזם עובד שעות נוספות.

14 דקות לפני, טוני said:

כולם שמו לב שבדקה אחת הורידו במאקו, ווינט ו-וואלה את הכתבה עם הציטוט של ביבי שאם תוך יומיים לא נראה שיפור יהיה סגר מלא?

אחרי שהוא קיבל אלפי תגובות זועמות שאיך הוא מצפה לראות תוך יומיים שינוי אם הנגיף הזה מראה תסמינים עד 14 יום ובעצם מי שנדבק היום כבר נדבק לפני שבוע וחצי.

בודקים את הגבול

אם זה לא יעצור כל אחד שיצא מהדירת חדר בגודל של קופסת טונה יקבל קנס שיגמור אותו כי הוא גם ככה לא מקבל משכורת

1 hour ago, טוני said:

ביבי צריך לתמרן בין 2 ועדות חקירה עתידיות:

1. איך הוא לא הכניס את המדינה להסגר מלא ובגלל זה מתו הרבה אנשים.

2. למה הוא הרס את הכלכלה למרות שההתפרצות בארץ יחסית מתונה.

כרגע נראה שהוא בדרך לוועדת חקירה מס׳ 2.

5 hours ago, MR.Krabs said:

2 hours ago, DoW said:

נכון, אבל לא רק זה

כשאתה בבידוד זה לא אומר רק להיות בבית, אלא גם להיות מבודד משאר בני המשפחה באותו בית. לא לבוא איתם במגע - מכל הבחינות, ברמת הכלי אוכל, חדר נפרד וכו'

יש הרבה אנשים שכביכול נמצאים בבית בבידוד, אבל הם מדביקים את בני המשפחה שלהם, שאחר כך מדביקים הלאה אנשים נוספים, ובעיקר בגלל זה המחלה ממשיכה להתפרץ.

עכשיו מדברים הרבה על בני ברק וירושלים בגלל האוכלוסיה החרדית. נכון שהם לא שמרו על בידוד (עכשיו יותר, בהתחלה פחות), אבל תחשבו רגע על משפחה של 10 נפשות בבית אחד, עם מעט חדרים וצפיפות גדולה. ברור שאם אחד מהם חולה או צריך להיות בבידוד, אין לו דרך ריאלית באמת להיות מבודד, וככה זה מתפשט שם מהר יותר מבמקומות אחרים.

הייתי ציני. לקחתם אותי ברצינות.

10 hours ago, לופו5 said:

ככל הנראה הפשע הכלכלי הגדול ביותר בתולדות המדינה, לא פחות ממדהים איך המדינה התחייבה לכמות הסכמים כזו מול כמה גופים שונים בפרקי זמן של 20-30 שנה. השיח סביב הנושא הוא כל כך דל פשוט כי התרגלנו וייחסנו לנושא הפנסיה התקציבית איזה עניין סטטוטורי שאי אפשר לגעת בו לא משנה מה הנסיבות. כמה מספרים כדי לסדר את האוזן ולהבין את סדר הגודל - לפי דו"ח החשב הכללי לשנת 2018, חוב הפנסיה התקציבית עומד על 708 מיליארד ש"ח, מתוכם 412 מיליארד ש"ח הם לגמלאים (58% מהחוב). אין מספר חד משמעי של מספר הזכאים לפנסיה תקציבית, אך ההערכות מדברות על כ400 אלף אזרחים בסה"כ.

כרגע המדינה מעבירה בשנה בערך 20 מיליארד ש"ח לזכאי הפנסיה התקציבית, ורק בשנת 2038 אנחנו צפויים לראות את העצירה המיוחלת בגדילת התשלומים המועברים לזכאי הפנסיה התקציבית, שתהיה 38 מיליארד ש"ח, אחרי שכל אותם 42% יצטרפו לגמלאים הקיימים. אנחנו צפויים לרדת מתשלום שנתי של מיליארד ש"ח לשנה רק בשנת 2083. האחרונה בה גמלאים צפויים לקבל פנסיה תקציבית תהיה בשנת 2086, ועובדים שפעילים כרגע צפויים לקבל בפעם האחרונה בסביבות 2100. אפשר בגדול להגיד, שכספי המיסים של נכדינו ישלמו את הפנסיה התקציבית של העובדים האחרונים שזכו לפנסיה תקציבית (סביבות שנת 2001).

מאד אוהבים לדבר של שכר הפנסיה החודשי לשופטים, שהוא סביבות 40-50 אלף ש"ח, אבל האמת שהם פחות מהווים עול מאחר והם אוכלוסייה מאד מצומצמת שמסתכמת בכמה מאות זכאים. דווקא משרד החינוך למשל הוא אחד הבעייתיים בנושא הפנסיה התקציבית. משרד ממשלתי יוצא דופן בהיקפו ובסדר הגודל שלו, עם גופי ייצוג חזקים ותקציב שנתי הגבוה ביותר במדינה (15%~60 מיליארד ש"ח). מוציא המון עובדים לפרישה בכל שנה ובעיקר נשים שפורשות מוקדם יותר. הרוב מקבלים קצבה חודשית ממוצעת שהיא בערך 8,000 ש"ח, אבל מספר הזכאים אליה הוא עצום.

עצוב שזה לא מעניין אף אחד, לא בפורום ולא בתקשורת ולא בשום מקום.

11 hours ago, לופו5 said:

העול הכי גדול זה גמלאים של כוחות הביטחון. כמות עצומה של אנשים שמקבלים 15-20 אלף בחודש.

הבכירים זה כמובן כבר ברמת השופטים, וככה גם חברי כנסת ושרים. חלק לא קטן מקבלים 100-150 אלף שקל בחודש פנסיה.

1 hour ago, סלבה said:

העול הכי גדול זה גמלאים של כוחות הביטחון. כמות עצומה של אנשים שמקבלים 15-20 אלף בחודש.

הבכירים זה כמובן כבר ברמת השופטים, וככה גם חברי כננסת ושרים. חלק לא קטן מקבלים 100-150 אלף שקל בחודש פנסיה.

העניין עם צה"ל וכוחות הביטחון קצת מורכב מטענות סיווג למיניהן. לפעמים ההתחייבות מוצגת ללא צה"ל אלא רק משטרה ושב"ס, ללא מספר הזכאים לפנסיה התקציבית. אבל אין ספק שכוחות הביטחון אכן מהווים עול גדול כמו שאמרת, 68% מהפורשים מצה"ל זכאים לפנסיה של עד 20 אלף ש"ח בחודש, במקרה של צה"ל/משטרה/שב"ס/משרד הביטחון חשוב גם לקחת את גיל הפרישה הנמוך שיכול להיות הרבה פעמים 45 שמשפיע על זה מאד. אם היו עובדים יותר שנים היו מקבלים משמעותית הרבה יותר כסף בגלל שיטת הצבירה של 2% לכל שנת עבודה. בהקשר של מערכת הביטחון (ללא משטרה ושב"ס) מדובר על התחייבות כללית של 200 מיליארד ש"ח, אבל רק 9.6 אחוז מהזכאים מקבלים מעל 30 אלף ש"ח בחודש, משמע בערך 19 מיליארד ש"ח "בלבד" מההתחייבות הכללית. 

הפנסיה התקציבית של הבכירים די רחוקה מהמספרים שציינת לפי הדו"חות של האוצר להוציא שופטים שאכן מקבלים סכומים גבוהים. הרבה פעמים ולפעמים בצדק מסוים, מנסים קצת לנפח את המספרים כדי לנסות ולגרום להתעוררות ציבורית מסוימת ומוצדקת על הנושא וכקונטרה לוועדי העובדים החזקים ולהסתדרות ששומרת על השמנת. הפנסיה התקציבית הגבוהה ביותר בארץ לפי דו"חות האוצר היא 92 אלף ש"ח לשופט בדימוס, והמקום ה-20 ברשימה עם 61 אלף ש"ח. נבחר הציבור הבכיר ביותר עם 57 אלף, מקום 20 עם 44 אלף. במערכת הביטחון הבכיר ביותר עם 67 אלף, מקום 20 עם 56 אלף. אין ספק שאלו סכומים הזויים ומקוממים, ושהדבר הכי נוח ומתבקש הוא להתמקד בחלק העליון של אותה התפלגות תשלומים, אבל בכל פעם שנסתכל על אותם בכירים נגלה שהם מהווים מאות בודדות מתוך מאות אלפים שזכאים להטבות יוצאות הדופן האלו.

פחות מזיז לי שראשי ממשלה לשעבר/רמטכ"לים/שופטים בבית המשפט העליון או דרג נמוך יותר כמו שרי ממשלה/אלופים/שופטי מחוזי, גם כי הם מתי מעט וגם כי יש הצדקה מסוימת. יותר מטריד אותי העול הכלכלי העצום של אנשים שנכנסו לגופים ציבוריים על תקן פקידים משמעותיים יותר או משמעותיים פחות וחיממו 35 שנה ביעילות מבישה. נקודה חשובה אגב - בחברות ממשלתיות/תאגידים כמו חברת נמלי ישראל/חברת החשמל/רשות שדות התעופה החגיגה לא פחות גדולה, אבל לצערי הדו"חות הכספיים של הגופים האלו כתובים בצורה מעורפלת ולא מונגשת לציבור הרחב.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.