Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

4 hours ago, טוני said:

אנחנו כבר מבינים שהחירטוטים של סין לא אמינים כן? אם אין שם מליוני נדבקים אני מניאק.

התיאוריה שסין חזרה לשגרה שהנגיף משותלל שם ובכל מקום בודקים חום כהצגה - זה קישקוש. 

יש תיאוריה אחרת  שאולי 40-30% מהנדבקים, ואפילו יותר, הם א-סימפטומים - ושסין מזמן יודעים שהם לא מדביקים ולכן הם לא נספרים,

או שהם מדביקים בסבירות נמוכה ומחלימים מהר (הנגיף נעלם לה מהגוף בלי שהשפיע והם כנראה לא הדביקו בתקופה שהיה סגר). 

ולכן אותם סין מהתחלה לא ספרה. בכל הדיווחים שלה בינואר ופברואר לא דיברו על תופעה של א-סימפטומיים. לפי הנתונים מגרמניה וארה"ב שעושות עשרות אלפי בדיקות ביום רואים שיש יותר ויותר כאלו. 

בישראל ידוע על 10%. 

3,035 נדבקים. 70 מלימים. 10 מתים. כמה נדבקים היו בשעה הזאת אתמול? נראה לי שבאיזור ה 2,700 ואולי אני טועה כבר קשה לעקוב

8 hours ago, Yoadknux said:

סגר קונה זמן. 

יש לך פחות נדבקים בתקופה של שבועיים. יש לך אפשרות לטפל באלה שכרגע מאושפזים, מאשר לפוצץ את בתי החולים. 

האנשים שחולים עכשיו, או הולכים לבית חולים לטיפול או מחלימים בבית. מה שבטוח זה שהם לא מדביקים אחרים. 

אחרי הסגר אפשר לחזור בהדרגה לפעילות חלקית. 

המטרה היא לא להכחיד את הוירוס. המטרה היא להקל על מערכת הבריאות ולתת לה להתמודד כמות החולים בהדרגה מאשר בבת אחת. 

יש הרבה שמפנטזים פה על סגר מלא, הגרוטו הזה אפילו רוצה להגיע למצב שאפילו לצאת לסופר אסור ופשוט נאכל מנות קרב שפיקוד העורף יחלק.

הזייה.

שים לב שוב שאני לא נגד סגר חלקי. סגר לאוכלוסיה שבסיכון צריך להיות אפילו קיצוני יותר לטעמי. 

צעירים לעומת זאת?

לנתח את הסטטיסטיקות לעומק ולשחרר להם את החבל בהתאם.

בהתאם = לשחרור מדורג שייקבע לפי אותם ניתוחים סטטיסטיים שצריך לבצע.

הכי חשוב להתחיל לבדוק נוגדנים. זאת הדרך היחידה להבין מה אחוז האוכלוסיה שכבר מחוסן. לפי מומחים צריך משהו כמו 60% כדי לבלום התפשטות מחלה. צריך גם פיזור בחלקי הארץ באופן שווה יחסית. 

זה שהוירוס לא קטלני?

עומד מאחורי מילותיי לחלוטין.

תסתכלו מי הנפטרים. ממוצע של 80+ שלכולם מחלות רקע קשות.

לא מזלזל חלילה, זה בקלות יכל להיות סבא וסבתא שלי לדוגמא, אבל מה לעשות שמבחינת חומרת מחלה מוות של אדם בריא בגיל 20-30 שונה משמעותי ממות של אדם בן 88 שכבר חולה במחלות שונות.

אחוז הנפטרים מקורונה באופן בלעדי הוא מזערי. 

מספיק גם שx יהיה חולה בקורונה כדי להחשיב אותו כמת מקורונה, אפילו שיש לו גידול ממאיר, בעיות לבביות קשות ועוד דברים מסוג זה.

אולי הקורונה קיצרה קצת את זמנו, אבל לקבוע שמת מקורונה זה חצי אמת חצי ניפוח מספרים.

1 hour ago, cassano said:

יש הרבה שמפנטזים פה על סגר מלא, הגרוטו הזה אפילו רוצה להגיע למצב שאפילו לצאת לסופר אסור ופשוט נאכל מנות קרב שפיקוד העורף יחלק.

הזייה.

שים לב שוב שאני לא נגד סגר חלקי. סגר לאוכלוסיה שבסיכון צריך להיות אפילו קיצוני יותר לטעמי. 

צעירים לעומת זאת?

לנתח את הסטטיסטיקות לעומק ולשחרר להם את החבל בהתאם.

בהתאם = לשחרור מדורג שייקבע לפי אותם ניתוחים סטטיסטיים שצריך לבצע.

הכי חשוב להתחיל לבדוק נוגדנים. זאת הדרך היחידה להבין מה אחוז האוכלוסיה שכבר מחוסן. לפי מומחים צריך משהו כמו 60% כדי לבלום התפשטות מחלה. צריך גם פיזור בחלקי הארץ באופן שווה יחסית. 

זה שהוירוס לא קטלני?

עומד מאחורי מילותיי לחלוטין.

תסתכלו מי הנפטרים. ממוצע של 80+ שלכולם מחלות רקע קשות.

לא מזלזל חלילה, זה בקלות יכל להיות סבא וסבתא שלי לדוגמא, אבל מה לעשות שמבחינת חומרת מחלה מוות של אדם בריא בגיל 20-30 שונה משמעותי ממות של אדם בן 88 שכבר חולה במחלות שונות.

מספיק גם שx יהיה חולה בקורונה כדי להחשיב אותו כמת מקורונה, אפילו שיש לו גידול ממאיר, בעיות לבביות קשות ועוד דברים מסוג זה.

אולי הקורונה קיצרה קצת את זמנו, אבל לקבוע שמת מקורונה זה חצי אמת חצי ניפוח מספרים.

אני חושב שאתה לא מבין את הסכנה שקורונה יוצרת. הסכנה היא לא רק לחלות ולמות. הסכנה היא שתהיה מגפה שתציף את בתי החולים. ואז נגיד אתה חס וחלילה נפצע, ואין מי שיטפל בך כי בתי החולים מפוצצים עד 0 מקום. אתה מסתכל על הקורונה ברמת המיקרו, מה יקרה לך אם תידבק. אבל אתה צריך להסתכל ברמת המאקרו, מה יקרה למערכת הבריאות אם מאות אלפים או אפילו מיליונים ידבקו. קופות החולים ובתי חולים יקרסו.  

שאר הדברים שאמרת - בדיקות נוגדנים, ניתוח מודלים, וכך הלאה... הכל אפשר, אבל זה לא חלופה להסגר. זה משהו שאפשר לעשות במהלך הסגר, וכשמבינים יותר טוב את הסיטואציה לחזור לעבוד בהדרגה. כמו שאמרתי, סגר קונה זמן. בזמן הזה אפשר לקבל תמונה יותר כוללת ואז להתנהל נכון. להגיד "אפשר לעשות דברים אחרים אז לא צריך הסגר" זה לא נכון. צריך הסגר בשביל לגבש את הצעד הבא. אי אפשר לגבש את הצעד הבא בזמן שהמגפה משתוללת.  

צודק לגמרי. הסכנה הגדולה היא שמערכת הבריאות תקרוס יחד עם הצוותים הרפואיים ושיהיה פיצוץ אוכלוסיין בבתי החולים ולא תהיה אפשרות לתת מענה לבעיות כמו התקפי לב, סיבוכים רפואיים, אירועים מוחיים ועוד ועוד וזה יכול להגדיל את מקרי המוות לתצורה של פי 30 יותר. בנוסף לכך, זה לא רק אוכלוסיית הקשישים או המבוגרים עם מחלות הרקע אלא עוד אוכלוסיות בסיכון שנמצאות סביבנו כמו חולי אסתמה, נשים בהריון, צעירים עם מחלות לב, סכרת, לחץ דם גבוה ועוד. המקרים הקשים, לצערנו, יכולים להגיע לכל בית ולא רק לאוכלוסייה הקשישה. 

נתונים קצת יותר מעודדים ביומיים האחרונים עם גידול של 9% אתמול ועם גידול של 13% עד כה היום בתקווה שכך יישאר. ההנחיות הנוקשות הן הכרח מציאות אחרי שמספר החולים כמעט וגדל בפי 4 משבת האחרונה. אני מעריך שאנחנו זקוקים לשבוע מלא של גידול יומי הנמוך מ10% גידול ליום, אולי זה ידרוש מאיתנו צמצום נוסף של ההנחיות, אבל אחריו נוכל לראות את הגידול הרצוי של עד 2 אחוזים ביממה ואולי בלי הרע הקלה מסוימת בהנחיות וחזרה הדרגתית לעבודה.

11 hours ago, קובי השועל said:

הפתרון הריאלי היחיד הוא מאמץ ענק של המעצמות להוציא חיסון בהקדם האפשרי או שבאמת בקיץ הנגיף יקרוס כמו באפריקה ששם כמעט וטין תחלואה בכלל.

יש מאמץ ענק. עדיין זה ייקח במינימום עוד איזה חצי שנה לפחות, אם הכל הולך כמו שצריך.

יש דברים שאתה לא יכול לזרז, כי זה ביולוגיה. אתה צריך לראות אם החיסון נשאר בדם לאורך זמן, אם האדם לא מפתח תסמינים וכו׳.

קל להגיד ״צריך לאשר כמה שיותר מהר ניסויים בבני אדם״, אבל מעבר לזה שאתה צריך שתהיה לך נוסחא ספציפית לבדוק, אתה צריך להיות בטוח שלעשות ככה ניסויים על בני אדם לא ייצור איזה מוטציה חדשה לוירוס שתהיה הרבה יותר קטלנית.

צריך לעשות את זה כמה שיותר מהר, אבל כמה שיותר מהר זה עדיין לא מאפשר לדלג על בדיקות מסויימות.

2 hours ago, Yoadknux said:

אני חושב שאתה לא מבין את הסכנה שקורונה יוצרת. הסכנה היא לא רק לחלות ולמות. הסכנה היא שתהיה מגפה שתציף את בתי החולים. ואז נגיד אתה חס וחלילה נפצע, ואין מי שיטפל בך כי בתי החולים מפוצצים עד 0 מקום. אתה מסתכל על הקורונה ברמת המיקרו, מה יקרה לך אם תידבק. אבל אתה צריך להסתכל ברמת המאקרו, מה יקרה למערכת הבריאות אם מאות אלפים או אפילו מיליונים ידבקו. קופות החולים ובתי חולים יקרסו.  

שאר הדברים שאמרת - בדיקות נוגדנים, ניתוח מודלים, וכך הלאה... הכל אפשר, אבל זה לא חלופה להסגר. זה משהו שאפשר לעשות במהלך הסגר, וכשמבינים יותר טוב את הסיטואציה לחזור לעבוד בהדרגה. כמו שאמרתי, סגר קונה זמן. בזמן הזה אפשר לקבל תמונה יותר כוללת ואז להתנהל נכון. להגיד "אפשר לעשות דברים אחרים אז לא צריך הסגר" זה לא נכון. צריך הסגר בשביל לגבש את הצעד הבא. אי אפשר לגבש את הצעד הבא בזמן שהמגפה משתוללת.  

איפה כתבתי שצריך לבטל את ההסגר?

כן חושב שצריך להקל אותו, וגם זה רק לאחר שיבצעו בדיקות מדגמיות גם לחולים וגם למבריאים. כלומר כמה אחוזים מהאוכלוסיה כבר חלו והבריאו.

סגר מלא לא מרוויח זמן, הוא מקפיא את הזמן וזה לא רצוי.

שיטוח העקומה משמעו הוא שכן יחלו ויידבקו, אך בהתאם ליכולת הקיבול של שירותי הרפואה. 

24 דקות לפני, erantheking21 said:

למזלה של אפריקה מקומות כמו גאבון וכ'ו בקושי נדבקו שם עד כה, ברגע שהם יקבלו את הקורונה שם יהיה קסטרופה עולמית.

הגיע ועוד איך הגיע 

גאנה וחוף השנהב עם מעל 100 חולים.  אסרו כניסות לזרים ויש המון מדינות שסגרו את כל הגבולות וטיסות. 

יש באפריקה עוד המון בעיות אחרות שלומדים לחיות איתם (כלומר למות איתם) אבל הקורונה יכולה להיות אחת יותר מידי

32 דקות לפני, erantheking21 said:

למזלה של אפריקה מקומות כמו גאבון וכ'ו בקושי נדבקו שם עד כה, ברגע שהם יקבלו את הקורונה שם יהיה קסטרופה עולמית.

לדעתי כמות הבדיקות שהם עושים שם נמוכה משמעותית 

באפריקה כמות המבוגרים נמוכה משמעותית משאר העולם, גם בעלי מחלות רקע קשות מתים הרבה לפני.

מעניין איך זה יהיה שם, אם התמותה תהיה באמת נמוכה יותר.

7 hours ago, cassano said:

להבדיל, גם בשואה הרבה מתו מרעב, זיהומים, ולא מתו ישירות מכדור של גרמני בראש.

עדיין הם בתוך הספירה של ה-6 מיליון נרצחים.

זה לא נכון מה שאתה אומר, הקורונה היא איומה לגמרי.

משהו אישי, היום ידידה בת 20 בערך סיפרה לי שאבא שלה בן 50 נדבק בקורונה, הדביק את אשתו, ועכשיו שניהם מונשמים בלי הכרה בבית חולים.

יש להם בבית 3 ילדים גיל 13 ומטה.

תבינו את ההשלכות של מקרה כזה כבר במצב הנוכחי ולא רוצה לחשוב על חמור יותר חלילה.

תתחשבו באחרים, תשארו בבית.

3 hours ago, cassano said:

איפה כתבתי שצריך לבטל את ההסגר?

17 hours ago, cassano said:

סגר הרמטי זה אסון כלכלי שלא באמת נחוץ ונובע מפאניקה מוגזמת ואי רצון פוטנציאלי לככב בועדות חקירה שבארץ מאוד אוהבים לעשות. 

איך אתה קורא למה שקורה היום וקרה לפני שבוע?

הסגר, סגר, סגר חלקי?

סגר הרמטי מבחינתי זה סטייל ווהאן שבאמת אף אחד לא זז. וזה תרחיש אימים אם זה באמת יקרה, ואליו התכוונתי.

כרגע מה שיש פה זה סגר חלקי.

שוב אומר שלא הייתי משנה משהו מחר בבוקר, רק לאחר מדגם מייצג של כמה חולים ומחוסנים יש באוכלוסיה. בדיקה מדגמית של חולים עדיין לא התבצעה כרגע. אומרים שאולי בשבוע הבא.

בדיקות דם לכמה אלפים כדי לגלות נוגדנים ומדגם של אחוז אוכלוסייה מחוסן אמור להיות משהו פשוט יותר. 

איזה זין. אני בבידוד

לא קיבלתי הודעת אס.אמ.אס מהשב"כ אבל לפי היסטוריית המיקומים של גוגל + חיוב אשראי הייתי שם במקביל לשרמוט הזה במשך שעה שלמה, לכן דיווחתי למשרד הבריאות.

אגב, מציין שכן היו לי סימפטומים אבל קישרתי אותם לצינון רגיל לעונה (כאב גרון,ליחה,תחושה של חום *לא מדדתי* וקושי בנשימה),
משרד הבריאות לא עונים, לפי האתר סגור שם בשבת, מה אמורים לעשות חוץ להשאר בבית כרגע? 

שיעברו השבועיים האלו לצאת להמשך החיים או שבגלל שהיו סימפטומים צריך קודם להבדק ואז רק לצאת וזה כבר לא רק פונקציה של שבועיים?

בידוד.jpg

בידוד2.jpg

לחובבי הסוציאליזם החזירי.

עופר עיניי מתנגד לקיצוץ בפנסיות התקציביות: "אסור לגעת בהן".

אנשים סובלים, אין להם כסף, למדינה יאן כסף לשלם אבטלה ויש חזירים שחיים על חשבוננו ולוקחים חלק נכבד בתקציב לטובתם.

תודה, 
לא השגתי את משרד הבריאות אבל ראיתי שכתוב שאם יש תסימים בשבועיים שאחרי חשיפה לחולה קורונה להתקשר ל101 של מד"א (אכן היו לי תסמינים, כאב גרון, שיעול ולדעתי גם חום אבל לא מדדתי),
התקשרתי אליהם והם אמרו שאם עכשיו אני מרגיש טוב אז אין טעם לעשות בדיקה כי גם אם היה לי קורונה ועכשיו אני מרגיש טוב אז זה עבר, רק לסיים את השבועיים בידוד האלו עד ה30.3 ואז יכול לצאת מהבית, 
אלא אם כן בימים האלו התסמינים יחזרו.

אם יהיה שיפור יחסי אחרי פסח צריך אולי לשנות את הגישה למשבר, רוב החולים הקשים והנפטרים הם מבוגרים עם מחלות רקע. אפשר לשחרר לאט לאט את המשק חזרה למסלול. גם כך זו אוכלוסייה שרובה בפנסיה ולא יוצאת הרבה מהבית, רק לסופר או לרופא. צריך להקים מערך מתנדבים ואנשי מקצוע בשכר שיסייעו לכל הצרכים שלהם ופשוט להכניס להסגר אוכלוסייה מבוגרת לפי מדגם ופילוח. כל עוד הם מסתובבים בסופרים הם בסיכון גדול. ברור שלא רק הם בסיכון אבל לפי מה שרואים בארץ ובעולם זו המגמה. 

כל אותם חולים קלים ישארו בבידוד בבית. 

לא רואה מצב של כמויות גדולות של חולים קשים בגילאים צעירים. 

חושב בקול רם

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.