Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

23 דקות לפני, Maccabi96 said:

זה לא וירוס, זה קארמה.

כדור הארץ שומר על עצמו, אולי נלמד משהו מכל הדבר הזה

ושייגמר במהרה.

הודעה של 0מאלנית שלא מגלחת בית שחי מפלורנטין.

44 דקות לפני, Maccabi96 said:

זה לא וירוס, זה קארמה.

כדור הארץ שומר על עצמו, אולי נלמד משהו מכל הדבר הזה

ושייגמר במהרה.

מסכים לגמריי

זה לא שזה לא וירוס, זה וירוס

אבל זה הדרך של כדור הארץ להגיד לנו

הלו, תרגעו, לפני שאני מתהפך עליכם, אתם אורחים כאן

בעולם הייתה שפעת עופות קטלנית ממש לא מזמן, וגם שפעת חזירים. זה לא כי הם אוכלים כל מה שזז, אלא כי אין להם פיקוח ונהלי תברואה בסיסיים.

זה מצב שקיים גם באיזור האנדים (יש אפילו וירוס מקומי מוכר שהמקומיים די עברו חיסון טבעי אליו), ושם חוטפים את זה גם מסתם עופות ופרות (וגם חזירים, לאמות ושרקנים שהם אוכלים, אבל לא ניכנס לזה). לא הייתי אוכל גם בשר משוק עממי בגיאורגיה למשל.

איזה הודעות בוגרות יש פה לאנשים

נתראה בוירוס הקטלני הבא שיבוא מהחיות אולי אז זה כבר לא יהיה רק לאנשים זקנים.

ואיזה כיף לקלל את הסינים שאוכלים כל דבר שזז כי אנחנו יהודים טובים שאוכלים דברים רק בשחיטה כשרה.

2 hours ago, YNWA said:

מסכים לגמריי

זה לא שזה לא וירוס, זה וירוס

אבל זה הדרך של כדור הארץ להגיד לנו

הלו, תרגעו, לפני שאני מתהפך עליכם, אתם אורחים כאן

העלאת תמונות

אצל הגמלים מצאו פיתרון:

תובנה שלי: שאלת המפתח היא האם מי שנחשף למחלה מחוסן ולא נגרם לו נזק. אם כן, יחשפו בצורה ראנדומלית רבים, הצעירים יירפאו מהר, ויוכלו לחזור לפעילות מלאה.
לדעתי אם היה בטחון בזה, היו חושפים צעירים - חילים בצורה מבוקרת, מעין פעולת חיסון, ותוך מספר חודשים כח העבודה העיקרי יחזור לפעילות

5 hours ago, שמש צהובה said:

תסלח לי חבר, לא הצלחתי כל כך להבין מה התכוונת בזה. אשמח אם תבאר

המנוע צמיכה עולמי בשנים אחרונות זה 100 מיליון סינים ממעמד בינוני-עשיר

הם מייצרים והם צורכים הרבה יותר ממקבילים להם בעולם המערבי 

ידוע שמאחוריהם יש מיליארד סינים אחרים שחיים בעוני ואוכלים כל דבר שזה. 

המערב תמיד גילגל עיניים סביב העובדה הזו. בין אם זה החמלה לבעלי חיים, השלכות בריאותיות או נושא זכויות אדם - אף אחד לא רצה לוותר על מוצרים סינים וכסף סיני. 

אז אתה חושב שעכשיו העולם כן יתעורר ויכנס להם לצלחת ? לי קשה להאמין. 

אגב, סין מיום א' אוסרת כניסת זרים. 

42 דקות לפני, קאוביין said:

המערב תמיד גילגל עיניים סביב העובדה הזו. בין אם זה החמלה לבעלי חיים, השלכות בריאותיות או נושא זכויות אדם - אף אחד לא רצה לוותר על מוצרים סינים וכסף סיני. 

תודה.

אז אני מקווה שגופים עולמיים נייטרלים (משרד הבריאות העולמי-?) יתערבו בזה וינסו למנוע מגיפה כזו שוב בעתיד גם על חשבון מוצרים מייד אין צ'יינה.

אגב לגבי איסור כניסת זרים, זהבי חזר היום/אתמול לשם, ממש על הקשקש.

15 דקות לפני, הקיפוד הצהוב said:

@nirc2 תמשיך לעדכן עם המספרים, זה מעניין נותן ואינדיקציה.

בכיף, אבל יש את זה היום כבר בכל כך הרבה אתרים, שחשבתי שזה כבר פחות רלוונטי לכתוב את זה גם כאן 

2 hours ago, קאוביין said:

איזה חמודים הם.

ככל שהזמן חולף הוירוס הזה אמנם מאוד מדבק, אבל הרבה פחות קטלני ממה שחשבנו.

חיסון בקרוב לא יהיה, חיסון עדר מבוקר זה כנראה הפתרון היעיל ביותר.

יש מספיק מידע כדי לקבוע שהסיכוי של אדם בריא עד גיל 30-40 למות מקורונה זה בערך כמו הסיכוי שייהרג בתאונת דרכים או משהו בסגנון.

סגר הרמטי זה אסון כלכלי שלא באמת נחוץ ונובע מפאניקה מוגזמת ואי רצון פוטנציאלי לככב בועדות חקירה שבארץ מאוד אוהבים לעשות. 

10 דקות לפני, cassano said:

יש מספיק מידע כדי לקבוע שהסיכוי של אדם בריא עד גיל 30-40 למות מקורונה זה בערך כמו הסיכוי שייהרג בתאונת דרכים או משהו בסגנון.

סגר הרמטי זה אסון כלכלי שלא באמת נחוץ ונובע מפאניקה מוגזמת ואי רצון פוטנציאלי לככב בועדות חקירה שבארץ מאוד אוהבים לעשות. 

על מה לעזאזל אתה מדבר?

בפחות מחודש מתו באיטליה 8,200 בני אדם, בספרד 4,200, וכל גרף שתסתכל בכל מקום בעולם - מספר נדבקים + נפטרים גדל באופן אקספוננציאלי, כלומר מה שיש היום, יהיה הרבה יותר גרוע מחר ומחרתיים. אני מזכיר שביום שישי ישבנו על 700 נדבקים במדינת ישראל, היום יש 2700. 

המקום היחיד שבו יש כביכול עצירה בהתפשטות זה סין, וזה רק לפי הדיווחים של עצמם.

מערכת הבריאות במדינת ישראל בחיים לא תעמוד בעומס שלמשל איטליה חווה. אין סיכוי. יש הבדל בין תשתיות הבריאות של מדינה גדולה כמו איטליה לשל מדינה קטנה כמו ישראל. 

אם אתה לא מומחה לרשתות או לוירולוגיה, אל תפיץ דעות שמזלזלות בחומרת המצב. אנשים טיפשים ממך עוד יקראו את זה ויגידו לעצמם "יאללללה הכל שטויות" וילכו לחלוק נרגילה בפארק עם חברים שלהם. 

אני לא מבין גדול בנושא, אבל מתוך סקרנות התעניינתי לדעת מה היה בשפעת הספרדית, המגיפה העולמית האחרונה, טרם הגעתה של הקורונה. הפסקה הבאה מויקיפדיה גרמה לי להיות קצת יותר סקפטי לגבי מצבינו הנוכחי:

הגל הראשון הכה באביב 1918, ולא היה קטלני משמעותית יותר משפעת עונתית רגילה. בקיץ 1918 נראה היה כי המגפה שככה, אולם בסוף אוגוסט הכה גל שני של המגפה, קטלני הרבה יותר, שאף התגבר בספטמבר ובאוקטובר. בשיאו של גל זה העריכו רשויות הבריאות הפרוסיות והשווייצריות כי שניים מכל שלושה אנשים חלו במחלה. המגפה פחתה בחורף 1918, בחודשים נובמבר ובדצמבר, אלא שאז פרץ גל שלישי שהכה מפברואר עד אפריל 1919. גל זה היה חלש מעט מהגל השני, אולי משום שבני אדם ששרדו במהלך הגל השני פיתחו חסינות, ולכן היו עמידים יותר בפני הנגיף שהגיע בגל השלישי.

1 hour ago, cassano said:

צריך לעצור את ההתפשטות בכל דרך אפשרית.

מספר נדבקים גבוה יכול להוביל לכך שאנשים שצריכים טיפול דחוף לא יקבלו אותו, עומס בבתי החולים, חוסר בציוד ואז אתה בכאוס. איטליה עמוק בזה.

צריך לעקב את ההתפשטות גם בשביל אנשים שנמצאים בקבוצת סיכון עם רקע מחלתי ואנשים מבוגרים.

24 דקות לפני, Yoadknux said:

על מה לעזאזל אתה מדבר?

בפחות מחודש מתו באיטליה 8,200 בני אדם, בספרד 4,200, וכל גרף שתסתכל בכל מקום בעולם - מספר נדבקים + נפטרים גדל באופן אקספוננציאלי, כלומר מה שיש היום, יהיה הרבה יותר גרוע מחר ומחרתיים. אני מזכיר שביום שישי ישבנו על 700 נדבקים במדינת ישראל, היום יש 2700. 

המקום היחיד שבו יש כביכול עצירה בהתפשטות זה סין, וזה רק לפי הדיווחים של עצמם.

מערכת הבריאות במדינת ישראל בחיים לא תעמוד בעומס שלמשל איטליה חווה. אין סיכוי. יש הבדל בין תשתיות הבריאות של מדינה גדולה כמו איטליה לשל מדינה קטנה כמו ישראל. 

אם אתה לא מומחה לרשתות או לוירולוגיה, אל תפיץ דעות שמזלזלות בחומרת המצב. אנשים טיפשים ממך עוד יקראו את זה ויגידו לעצמם "יאללללה הכל שטויות" וילכו לחלוק נרגילה בפארק עם חברים שלהם. 

יש עוד מדינות בעולם חוץ מאיטליה וספרד, אחוזי התמותה שם לא עולים על 1.5% במקרה הרע. ולא מזלזל לרגע ב1.5%, בהידבקות של עשרות מיליונים זה המון.

וזה 1.5% מהמאובחנים, לא תלוש שיש לפחות פי 2 חולים מה שמקטין עוד יותר את אחוז התמותה.

אוכלוסיית הסיכון היא מאוד מוגדרת וזה יתרון.

יש רק שני דרכים לעצור את הוירוס: חיסון חיצוני או חיסון של הגוף מה שנקרא חיסון עדר.

לא רואה איך המדע מייצר חיסון להמונים בשנה הקרובה, זה תהליך ארוך שמצריך הרבה בדיקות ומחקר.

ניסויים בחולים קשים אולי כן, חיסון למאות מיליונים זה עסק אחר לגמרי.

לא מזלזל לרגע, אבל חושב שהגיע הזמן לבצע בכל העולם בדיקות דם יזומות לגילוי נוגדנים באוכלוסיה ולבדוק מה אחוז המחוסנים.

לחכות קצת לקיץ, ולבודד בעיקר את האוכלוסיה שבסיכון. צעירים בריאים לשחרר קצת כדי ליצור את אותו חיסון עדר.

סגר לא באמת עוזר. גם אם נסתגר חודש, מה הלאה?

זה לא ייעלם מעצמו. ברגע שנצא מהסגר ההדבקות ימשיכו שוב. ואותם גלים מפורסמים יכו, כי האוכלוסיה לא מחוסנת.

יש לא מעט מומחים שזו דעתם. היגיונית זה נשמע לי הרבה יותר טוב מלכלוא את עצמנו לזמן ארוך בבית כשהיעילות של זה מוטלת בספק ואולי בכלל לא קיימת.

ברור שזה מצריך דיון של טובי המוחות וטובי הסטטיסטיקאיים כדי לדון כיצד נכון לבצע את המהלכים ולעקוב נכון בדגימות האוכלוסיה בצורה נבונה כדי לא לאבד שליטה.

לעשות סגר זה בסוף הפתרון הקל והפופוליסטי.

ושוב, זה שזו דעתי לא אומר שאני לא ממלא אחר ההוראות. אין קשר בין הדברים.

חולק על לא מעט חוקים, זה לא אומר שלא אקיים אחד מהם. 

13 דקות לפני, cassano said:

יש עוד מדינות בעולם חוץ מאיטליה וספרד, אחוזי התמותה שם לא עולים על 1.5% במקרה הרע. ולא מזלזל לרגע ב1.5%, בהידבקות של עשרות מיליונים זה המון.

וזה 1.5% מהמאובחנים, לא תלוש שיש לפחות פי 2 חולים מה שמקטין עוד יותר את אחוז התמותה.

יש רק שני דרכים לעצור את הוירוס: חיסון חיצוני או חיסון של הגוף מה שנקרא חיסון עדר.

לא רואה איך המדע מייצר חיסון להמונים בשנה הקרובה, זה תהליך ארוך שמצריך הרבה בדיקות ומחקר.

לא מזלזל לרגע, אבל חושב שהגיע הזמן לבצע בכל העולם בדיקות דם יזומות לגילוי נוגדנים באוכלוסיה ולבדוק מה אחוז המחוסנים.

לחכות קצת לקיץ, ולבודד בעיקר את האוכלוסיה שבסיכון. צעירים בריאים לשחרר קצת כדי ליצור את אותו חיסון עדר.

זה לא ייעלם מעצמו. ברגע שנצא מהסגר ההדבקות ימשיכו שוב. ואותם גלים מפורסמים יכו, כי האוכלוסיה לא מחוסנת.

יש לא מעט מומחים שזו דעתם. היגיונית זה נשמע לי הרבה יותר טוב מלכלוא את עצמנו לזמן ארוך בבית כשהיעילות של זה מוטלת בספק ואולי בכלל לא קיימת.

ברור שזה מצריך דיון של טובי המוחות וטובי הסטטיסטיקאיים כדי לדון כיצד נכון לבצע את המהלכים ולעקוב נכון בדגימות האוכלוסיה בצורה נבונה כדי לא לאבד שליטה.

מי אמר שלעשות סגר זה הפתרון?

אמרו ומדברים על זה כל יום שהסגר הוא רק כדי לעקב את התחלואה וליצור פרק זמן לקבלת החלטות נבונה.

אני גם לא חושב שהפתרון הוא לשלוח מיליון או שני מיליון איש לבחוץ להדביק אחד את השני ולפוצץ את בתי החולים שוב, זה לא משהו שבעולם יקבלו גם ויסגרו לך גבולות בכל העולם.

דבר נוסף, אותם צעירים לא ילכו לבתים וידביקו את ההורים, הדודים וכול'?

הפתרון הריאלי היחיד הוא מאמץ ענק של המעצמות להוציא חיסון בהקדם האפשרי או שבאמת בקיץ הנגיף יקרוס כמו באפריקה ששם כמעט וטין תחלואה בכלל.

באמת שצריך לאשר ניסויים במחבלים, נידונים למוות ואוהדי הפועל חבל על הזמן והבירוקרטיה של הוצאת חיסון.

42 דקות לפני, cassano said:

סגר קונה זמן. 

יש לך פחות נדבקים בתקופה של שבועיים. יש לך אפשרות לטפל באלה שכרגע מאושפזים, מאשר לפוצץ את בתי החולים. 

האנשים שחולים עכשיו, או הולכים לבית חולים לטיפול או מחלימים בבית. מה שבטוח זה שהם לא מדביקים אחרים. 

אחרי הסגר אפשר לחזור בהדרגה לפעילות חלקית. 

המטרה היא לא להכחיד את הוירוס. המטרה היא להקל על מערכת הבריאות ולתת לה להתמודד כמות החולים בהדרגה מאשר בבת אחת. 

2 hours ago, Darwin said:

ארה"ב כבר במקום הראשון במספר החולים.

אנחנו כבר מבינים שהחירטוטים של סין לא אמינים כן? אם אין שם מליוני נדבקים אני מניאק.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.