Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

5 דקות לפני, MaTa said:

מדהימה אותי היכולת של אנשים להתאים את המציאות לפי הפוזיציה הפוליטית שלהם. בואו נדבר בעוד שבוע שבוע וחצי ונהיה חכמים יותר. אנחנו לא קרובים לשיא.

זה בדיוק מה שאתה עושה. וכולם מסכימים שהשיא עוד לפנינו, וזה לא סותר.

1 hour ago, שי123 said:

איזה כותרות פופוליסטיות ומטופשות באתרי החדשות.

״מספר החולים המאובחנים זינק ב-167״.

גם מספרית ובטח באחוזים זה פחות מהעליה אתמול ושלשום, וזה עוד בלי להכניס לחישוב את העובדה שמספר הבדיקות אתמול היה גדול ב-50% יחסית ליומיים הקודמים.

בנוסף 65 מתוכם זה חרדים שחזרו בטיסה מניו יורק.

הם היו כותבים זינק גם אם היו 2 מאובחנים חדשים, והחרא הזה לצערנו מאוד משפיע על מפלס הפאניקה הכללי בציבור.

חייבים להפסיק לדבר במונחים של היסטריה, גם רפואית וגם כלכלית. אפילו אם בסופו של תהליך באמת נהיה שם, יש לאתרי חדשות תפקיד אדיר בניהול המשבר והם עושים אותו רע מאוד.

21 דקות לפני, snufkin said:

זה בדיוק מה שאתה עושה. וכולם מסכימים שהשיא עוד לפנינו, וזה לא סותר.

מה הפוזיציה שלי ומה כתבתי לכאן או לכאן?

מתאר את המצב בשטח כרגע, לא את הקצה של הדרך. ההערכה שנגיע ל-10k חולים היא ריאלית, השאלה היא כמה מהם יהיו במצב קשה ומה יקרה למערכת בדרך. 

34 דקות לפני, sveta said:

יש לאתרי חדשות תפקיד אדיר בניהול המשבר והם עושים אותו רע מאוד.

מדויק.

בגלל זה אני לא צורך אותם, כי חוץ מהפחדה הם לא מועילים.

לא לוחץ בכלל 11 עד 13 בשלט. ממליץ לכם גם להתנזר מהם לגמרי, שקט נפשי.

10 hours ago, לופו5 said:

שעיר, לצד הודעות בהן נימקת כאן את דעתך בצורה עניינית, ממספר הודעות שלך בנושא הקורונה עולה ניחוח של פוזיציה פוליטית מסוימת שאני לא בטוח עד כמה היא רלוונטית. אני לא יודע מה אתה מנסה לעשות בנושא, אבל בשביל הגינות ואמינות הנושא החשוב והרגיש הזה אני מציע שניקח על עצמנו את האחריות להבדיל באופן גורף בין עובדות לבין דעות. אם אתה יודע לספק הוכחות וראיות חותכות שהמצב רע מאד אני ברמה האישית, וארשה לעצמי באופן חד פעמי לדבר בשם רוב הפורום, נשמח לדעת שהאופן שבו אנחנו מפרשים את המציאות הוא טעות כי זה יאפשר לנו להתכונן ולהיערך ברמה הנפשית ומבחינת מזון וציוד לקראת אסון לאומי, או לחלופין להתריע בפני הקרובים שלנו על המצב.

צירפתי טבלה של אתר שאוסף את הנתונים האחרונים שפורסמו ע"י רשויות הבריאות הרשמיות של 26 מתוך 30 המדינות הראשונות בעולם במדד הפיתוח האנושי (אין נתונים על סינגפור, קנדה, ליכטנשטיין ולוקסמבורג) של מספר הבדיקות לכל מיליון אזרחים. ביום רביעי שעבר היינו במקום ה15 מתוך מדינות אלו, אחרי התוספת המשמעותית של הבדיקות מאז, אנחנו עומדים כרגע על 2025 בדיקות לכל מיליון אזרחים, זה מציב אותנו במקום ה9 בעולם (יצאתי מנקודת הנחה שגרמניה עשתה קפיצה ב5 הימים האלו). אמנם אלו לא מספרים מזהירים ויוצאי דופן, אבל אני לא חושב שראוי להגיד שזה מספר בדיחה. לפי קצב הגידול הנוכחי, אנחנו צפויים להגיע למקום ה-6 בעולם ובלי נדר, בהנחה ויצליחו לעמוד ביעד המוגדר של כ5,000 בדיקות ביום, גם להיות בחמישייה. 

1101013501_covid19-tests-per-million-people(3).thumb.png.40f6ba9af5e33bb3e6971b334a2e9011.png

כרגיל, הנורדים עוקפים את כולם בסיבוב. הלוואי עלינו מוסר ותרבות כזאת.

2 hours ago, Krishi said:

עכשיו הוציאו דו"ח אחר ששם רשום 3230 בדיקות ביממה האחרונה. 

זה לא מספר הבדיקות בפועל. זה מספר הדגימות שנאספו.

בפועל זה כנראה הרבה פחות, באזור ה-2200.

זה מחדל של משרד הבריאות כי רופאים ומדענים התריעו מראש, היה לנו מספיק זמן להיערך, גם אחרי גילוי החולים הראשונים בארץ.

עד עכשיו לא מעלים את מספר הבדיקות ויש לא מעט נשאים שמסתובבים ומדביקים עוד אנשים בלי ידיעתם.

חייבים להגביר קצב ולהתחיל לבדוק לפחות 20 אלף כל יום, אם לא יותר, כדי לבדוק גם צוותי רפואה שהם קריטיים וצריכים להיבדק שוב ושוב כל כמה ימים.

36 דקות לפני, שמש צהובה said:

מדויק.

בגלל זה אני לא צורך אותם, כי חוץ מהפחדה הם לא מועילים.

לא לוחץ בכלל 11 עד 13 בשלט. ממליץ לכם גם להתנזר מהם לגמרי, שקט נפשי.

כנל.

הבנו. ישראלים חרא, לא מקשיבים להוראות, 70% יחלו, הרוב יונשמו, מצב טוב שאלפים ימותו.

יאללה שחררו אותנו מההפחדות המטופשות האלו.

ליברמן צודק ב1000% כשהוא אומר שמה שלא פחות מסוכן מהקורונה, זה הפחד מהקורונה. אני גר בבניין של אנשים מבוגרים ואני רואה את זה. חוסר אחריות.

3 דקות לפני, Shlomix said:

זה מחדל של משרד הבריאות כי רופאים ומדענים התריעו מראש, היה לנו מספיק זמן להיערך, גם אחרי גילוי החולים הראשונים בארץ.

עד עכשיו לא מעלים את מספר הבדיקות ויש לא מעט נשאים שמסתובבים ומדביקים עוד אנשים בלי ידיעתם.

חייבים להגביר קצב ולהתחיל לבדוק לפחות 20 אלף כל יום, אם לא יותר, כדי לבדוק גם צוותי רפואה שהם קריטיים וצריכים להיבדק שוב ושוב כל כמה ימים.

אתה מקדש את נושא כמות הבדיקות יותר מדי, זה לא הדבר הכי חשוב (חשוב כמובן לצוותים רפואיים, פחות לשאר הציבור). בידוד והסגר חשובים הרבה יותר. להיות מוכן עם מכונות הנשמה ומקומות אשפוז במקרה ו... וזה יש לנו. 

14 דקות לפני, Shlomix said:

רופאים ומדענים התריעו כבר מ2014, זה מחדל של כל המנהיגים להתעלם מעולם הנגיפים שהיה ברור שזה רק עניין של זמן עד שדבר כזה יקרה.

50 דקות לפני, Gabay10 said:

רופאים ומדענים התריעו כבר מ2014, זה מחדל של כל המנהיגים להתעלם מעולם הנגיפים שהיה ברור שזה רק עניין של זמן עד שדבר כזה יקרה.

בסדר נו... מה אפשר כבר לעשות? לבנות מודל כלכלי ולשמור מלא כספים למשבר שאתה לא יודע מתי הוא יבוא? להזמין מלא מיטות וציוד רפואי ולשים אותו במחסנים?

ממשלות מתעלות את הכסף לא עפ״י משבר שאולי יבוא וגם אתה לא יודע מתי. ובצדק.

זה כמו שחנות דואר תעסיק מלא עובדים כדי שתוכל לטפל ב1000 לקוחות בו זמנית. לא יקרה.

זה לא מחדל. אם כבר מדברים על מחדל, זה אופן ניהול המשבר שהוא כבר כאן, או אולי קצת לפני שהוא הגיע לכאן.

אבל אני רק מזכיר משהו קטן - אין כאן ממשלה מתפקדת כבר שנה.

אינטל ישראל קנתה מכונה לגילוי הנגיף ועוד 2 מערכות PCR שמסוגלות לזהות את הנגיף גם כן ותרמה אותם לקריה הרפואית רמב"ם.

עלות של מיליון ש"ח. לא יקר מדי.

1 hour ago, avi atias said:

אינטל ישראל קנתה מכונה לגילוי הנגיף ועוד 2 מערכות PCR שמסוגלות לזהות את הנגיף גם כן ותרמה אותם לקריה הרפואית רמב"ם.

עלות של מיליון ש"ח. לא יקר מדי.

יפה, מחיר טוב. במליון ש"ח בקושי קונים היום שי קונסטנטין

או שזה מליון ש"ח + אחוזים מנגיפים עתידיים + צ'יבוטה?

1 hour ago, YoC said:

יפה, מחיר טוב. במליון ש"ח בקושי קונים היום שי קונסטנטין

או שזה מליון ש"ח + אחוזים מנגיפים עתידיים + צ'יבוטה?

אתה רוצה להגיד לי שבן רייכרט שווה 4 מכונות כאלה ???? 

7 דקות לפני, אם אין אני לי נמני said:

אתה רוצה להגיד לי שבן רייכרט שווה 4 מכונות כאלה ???? 

בן רייכרט גג שווה מכונה אחת כזאת:

giphy.gif

לא שזה לא היה ידוע וצפוי מהרגע שהיא הוציאה את שמו של לפיד מהפה שלה, ועדיין תמיד כיף לקבל הוכחה בשחור על גבי לבן על העליבות של חלק מהליכוד, אבירי הפייק ניוז.

מתוך השיחה / צילום: צילום מסך

מעניין מה יעשו כשיהיה עומס על בתי החולים לחולי נפש. אנחנו הולכים לקראת טירוף מבחינת המגבלות, חיוני או לא - לא חושב שזה אפשרי.

מישהו ברוטר פרסם תחקיר שלו על ההסתרה של דיווחי האמת מסין.

https://rotter.net/forum/politics/26342.shtml

בהחלט מעניין לקרא על סמך מה שאנחנו רואים היום מהארץ, אירופה וארה"ב.

מעניין להיזכר בדיווחים מינואר עד היום.

עד ה 20 לינואר הסינים התעקשו שהוירוס לא עובר מאדם לאדם.

רק ב 23 לינואר הוטל סגר על וואהן. עד אז הם טיילו חופשי וחגגו את ראש השנה הסיני.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.