Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

זה שאומרים עכשיו שעם הגדלת הבדיקות אנחנו עושים את זה באותה כמות כמו דרום קוריאה (ביחס לגודל האוכלוסייה) זה חתיכת ספין. 

כל העניין בקוריאה זה שעשו החל מהרגע הראשון בדיקות המוניות, עשרות אלפים ביום כשהיו חולים בודדים, כדי לזהות את האיזורי התפרצות ולבודד שם את האזור ואת האנשים. 

כאלו אנחנו התחלנו עם עשרות בדיקות ביום. זה לא רציני. זה אחלה שעכשיו מעלים את הכמויות, זה חשוב, אבל את החלון הרציני כבר פיספסנו. 

זה כמו ששופט ייתן משחק שלם לקבוצה מסוימת לכסח ולא ישלוף להם כרטיסים, ואז בחמש דקות האחרונות ישלוף להם 3 כרטיסים כדי שבדו"ח שיפוט זה יראה מאוזן. זה נחמד, אבל אם זה היה קורה בזמן זה היה בעל השפעה הרבה יותר גדולה. 

אנלוגיה נחמדה. אבל אתה לא בדקה 90. 

נזרום רגע עם הדוגמא. אני מקווה שהמהלכים האחרונים שקרו יהפכו את הקערה. זה כמו שמובילים עליך בדקה ה90 ואז תוך 2 מהלכים אתה מנצח את המשחק. 

38 דקות לפני, לא מוצא היגיון said:

אנלוגיה נחמדה. אבל אתה לא בדקה 90. 

נזרום רגע עם הדוגמא. אני מקווה שהמהלכים האחרונים שקרו יהפכו את הקערה. זה כמו שמובילים עליך בדקה ה90 ואז תוך 2 מהלכים אתה מנצח את המשחק. 

וכל זה עוד לפני 23:00

6 hours ago, לופו5 said:

אני מקדש את נושא הפרטיות וחושב שהוא חשוב מאד במיוחד בימים בהם העולם הופך יותר דיגיטלי, חברות כמו NSO צצות כמו פטריות אחרי הגשם, פרשיות בסגנון קיימברידג' אנלטיקה הופכות לעניין שבשגרה ומאגרי מידע נמכרים לכל המרבה במחיר. יכול להגיד לך שביום מן המניין הייתי יוצא להפגין נגד כל ממשלה שהייתה מקדמת מהלך כזה, גם ממשלת ימין שאני לרוב תומך די נלהב שלהן. אלא שהמצב הנוכחי מציב על משקל המאזניים את נושא הפרטיות שהוא חשוב מאין כמוהו ברמה החוקית/מוסרית/משפטית במדינה דמוקרטית תקינה, אבל אנחנו נמצאים בשעת מבחן שבה אזרחים רבים נתונים תחת סכנה ממשית לחייהם וזה לדעתי לחלוטין מתקבל על הדעת שזה דורש מאיתנו לוותר זמנית על העקרונות החשובים האלו כדי להבטיח את שלום הציבור.

אני משוכנע שגם בימים כתיקונם עם ועדות כנסת ומליאה מתפקדת הנושא היה עובר גם את ועדת חוץ וביטחון וגם את המליאה, אולי עם הסתייגויות כאלו ואחרות אבל זה היה מתממש בסופו של יום כי השיקולים הפוליטיים והסיעתיים הקרים ומלאי האינטרסים מתגמדים לעומת גודל השעה והלחץ הציבורי הקיים. אני חושב שעצם העתירה בתזמון כזו היא עניין קצת קטנוני, אבל בגדול זו העבודה של האגודה לזכויות האזרח, הם ארגון לא-ממשלתי והם מוזמנים להגיש עתירות ככל העולה על רוחם. מה שמדאיג אותי הרבה יותר זו הגישה המתמשכת של בג"ץ לבטל את החלטותיה של הממשלה, זה עניין שחוצה כל מפלגה וכל אידיאולוגיה וצריך להדאיג כל אזרח. איזו משמעות יש לקולות שלנו? למה לממשלה בסופו של יום אין שום סמכות? מי ייקח אחריות אם יתברר שהפסיקה החמירה את התפשטות המגפה?

זו אשמת התושבים כמובן. החונטה המשפטית הם אדוני הממלכה, הם מרחפים מעל כולנו ושומרים עלינו מבורותינו.

ממליץ לראות את הפרק הזה של מסע בזמן עם מורגן פרימן (Through the Wormhole)

כלכך רלוונטי למה שקורה עכשיו - ותכלס מספיק מדענים ידעו שמגפה כזאת זה רק עניין של זמן.

אמנם שם מדובר גם על זומבים וכאלה אבל תכלס איך שמציגים את זה זה לא כזה תלוש(פשוט זומבי נשמע בדיוני קצת ביחס לנגיף שמשבש את המוח).

מדהים אותי איך אנשים מוכנים לוותר על זכויות בסיסיות שלהם בלי שום פיקוח.

אולי אתם סומכים על ביבי, אבל יש הרבה אנשים שלא סומכים על שיקול הדעת שלו.

טוב מאוד שבג״ץ מאלץ את ביבי להקים את ועדות הכנסת, וזאת בעצם המשמעות היחידה של הפסיקה.

1 דקה לפני, שי123 said:

מדהים אותי איך אנשים מוכנים לוותר על זכויות בסיסיות שלהם בלי שום פיקוח.

אולי אתם סומכים על ביבי, אבל יש הרבה אנשים שלא סומכים על שיקול הדעת שלו.

טוב מאוד שבג״ץ מאלץ את ביבי להקים את ועדות הכנסת, וזאת בעצם המשמעות היחידה של הפסיקה.

לא קשור לביבי, יש מגפה שמשתוללת בקצב מהיר יותר מטרנדים בהפועל ב"ש, כל האמצעים כשרים בעיניי לעצור את זה (הקורונה וגם את אוהדי ב"ש).

אין שאלה בכלל שצריך לעשות את זה בצורה שקולה ולא בתור איזה ניסוי חפוז לעתיד איך לעקוב אחרי אוכלוסייה אזרחית. מה שמפחיד זה ההשלכות העתידיות של זה.

3 דקות לפני, YoC said:

לא קשור לביבי, יש מגפה שמשתוללת בקצב מהיר יותר מטרנדים בהפועל ב"ש, כל האמצעים כשרים בעיניי לעצור את זה (הקורונה וגם את אוהדי ב"ש).

אין שאלה שפיקוח על אנשים שנדבקו הוא קריטי כולם מסכימים על זה רק העניין שבלי עוגן משפטי ברור ומובהק לעניין הזה יכולות להיות השלכות שנראה אותם בעתיד.

מידיעה וודאית ברמת דוד דתי: האישה בת 89 שמונשמת המשפחה ביקשה מבית החולים לנתק אותה 

בית החולים בייעוץ משרד הבריאות מסרב כדי למנוע את הפאניקה של ה"מת הראשון" 

1 דקה לפני, Sawyerdroid said:

נגמר הבידוד, איך חוגגים :/?

מסיבת פורים בבית הסטודנט 

הנה עוד אחת שרה דווארה

נראה לי כמו ברמנית או עובדת בדיזי

חולה מספר 521 אישה בשנות ה-20 ממרכז הארץ.

5.3 :

14:30-16:00: דיזי פרישדון, רחוב דיזינגוף 121 תל אביב

16:00: קו אוטובוס 172 מתחנת דיזינגוף/פרישמן לכיוון חולון עד לתחנת אלנבי (שוק הכרמל) בתל אביב.

17:30-18:00: מקס סטוק, רחוב אלנבי 86, תל אביב.

18:30-19:00: ויקטורי, רחוב דיזינגוף 224, תל אביב

6.3 :

11:00-12:30: דליקטסן, רחוב יהודה הלוי 79/81, תל אביב.

13:15-14:00: בית קפה רגע, רחוב שינקין 57, תל אביב.

14:30-14:40: חנות משקפים "משקפים בשינקין", שינקין 9, תל אביב

23:30-01:00: דיזי פרישדון, רחוב דיזינגוף 121 תל אביב

7.3 :

20:00-02:00: דיזי פרישדון, רחוב דיזינגוף 121 תל אביב.

8.3:

17:00-20:00: דיזי פרישדון, רחוב דיזינגוף 121 תל אביב.

9.3-10.3 :

20:30-02:00: דיזי פרישדון, רחוב דיזינגוף 121 תל אביב. 02:00-04:00: מסיבת PURIMAGINE, דרך קיבוץ גלויות 45, תל אביב.

10.3 :

11:34-11:54: רכבת לכיוון נהריה מתחנת תל אביב -סבידור מרכז עד לתחנת בנתניה-ספיר

15:07-16:38: רכבת לכיוון באר שבע מתחנת רכבת תל אביב- סבידור מרכז עד לתחנת רכבת באר שבע-מרכז

17:30-18:00: סופר פארם, גרנד קניון באר שבע, שדרות דוד טוביהו 125, באר שבע

17:30-18:30: בית קפה ארומה, גרנד קניון באר שבע, שדרות דוד טוביהו 125, באר שבע.

22:30-23:00: מסעדת BBB, חיל הנדסה 1 מרכז ביג באר שבע

23:30-02:15: מסיבת פורים במועדון פורום באר שבע

11.3 :

17:53: רכבת לכיוון נהריה מתחנת רכבת באר שבע- מרכז לתחנת רכבת תל אביב- סבידור מרכז

12.3:

08:00-08:15: קן אוטובוס 25 לכיוון אוניברסיטת תל אביב מתחנת אבן גבירול/ארלוזורוב עד לתחנת חיים לבנון/אוניברסיטת תל אביב

08:30-09:00: חנות דיונון, אוניברסיטת תל אביב, רחוב חיים לבנון 58, תל אביב.

09:00-11:00: אוניברסיטת תל אביב, בית ספר לכלכלה, חדר 10.

11:10: קו אוטובוס 25 לכיוון מרינה (בת ים) מחיים לבנון/אוניברסיטת תל אביב עד לתחנת אבן גבירול/ארלוזורוב

12:00-12:30: שופרסל, רחוב ארלוזורוב 53, תל אביב.

21:30-03:00: דיזי פרישדון, רחוב דיזינגוף 121 תל אביב

13.3 :

13:30-13:40: ארקפה, רחוב אבן גבירול 70, תל אביב

14.3 :

22:15-22:30: טיב טעם, רחוב דיזנגוף 197, תל אביב.

אז כמה ממכם עכשיו נכנסים לבידוד? תשתפו

9 דקות לפני, מגנטו said:

תגידו מה אתם אומרים הסיכוי שעוד חודש יגמר הטירוף הזה וחודש חודשיים נמשיך מאיפה שעצרנו?

או שהולכים לשנים קשות?

אי אפשר באמת לדעת. אבל בתסריט האופטימי, עוד חודש-חודש וחצי כבר מצליחים לאתר ולבודד את רוב החולים וחוזרים לשיגרה חלקית. בקיץ כבר יש תרופה והכל בסדר חיים עם הקורונה. בשנה הבאה יש כבר חיסון.

תסריט פסימי - כולנו נמות

57 דקות לפני, שמש צהובה said:

הנה עוד אחת שרה דווארה

נראה לי כמו ברמנית או עובדת בדיזי

אז כמה ממכם עכשיו נכנסים לבידוד? תשתפו

כל הצוות של הדיזי נכנס לבידוד, קרה גם עם הזוזו בתחילת השבוע.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.