Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

קורונה עדכונים משרד הבריאות, [19.03.20 10:29]
*תמלול ראיון מנכ״ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, בראיון הבוקר לאילנה דיין, גל״צ*

יש בראיון מענה על מספר נושאים עיקריים שנמצאים בכותרות

*בדיקות-*

•שאלה: מפרסם ניר דבורי הבוקר שהמוסד הצליח להביא מעל ל100,000 בדיקות, אתה יודע אם הבדיקות האלה איתנו? הן בדרך?

•תשובה: הן כנראה איתנו אבל צריך לבדוק את התוקף שלהן ושהן מתאימות וזה מה שנעשה בשעות הקרובות. אני חושב שזה באמת יפה לראות איך מדינת ישראל יודעת להשתמש בכל האמצעים שלה ובכל הכוחות שלה, אנחנו משתמשים גם בכל המוחות שיש לנו כדי לשתף פעולה ולהתמודד עם האתגר העצום המונומנטאלי שאנחנו ניצבים בפניו.

•שאלה: תשמע, אני רואה אותך מתראיין ועושה לי רושם שנמאס לך לשמוע כבר על דרום קוראה, בכל אופן, תסכים איתי שתול סיאול זה כנראה היחיד שהוכיח את עצמו בינתיים ורבים יודעי דבר אומרים את זה כל הזמן, בדיקות בדיקות בדיקות. אתם מתקרבים ל2000 ביום, תתקרבו ל3000 ביום, למה חסמתם פחת או יותר בגופכם מעבדות ומכוני מחקר שרצו לעזור, להכשיר לבורנטים, לייעל את העניין הזה, למה הרגולציה שלכם הדיחה את ידה בהקשר הזה וקצת אנחנו באיחור בעניין הבדיקות.

•תשובה: התשובה היא שלא חסמנו ואנחנו עובדים היום עם 20 מעבדות ברחבי הארץ ואנחנו נדע להגיע להיקף בדיקות שאנחנו מאמינים שהוא נכון. אני לא אכנס לפרטים הסטטיסטים אבל אפשר לבצע המון בדיקות והיכולת שלנו לקבל מהם איזה שהוא אומדן על מה קורה באמת יהיה מוטעה לחלוטין. יש ברגע נתון 200,000 איש שרוצים לעבור בדיקה כי הם חוששים שאולי יש להם קורונה, אבל יש להם כאב גרון והם לא יודעים שכאב גרון הוא לא תסמין של קורונה, לחלקם למשל אם כואבת הבטן או תסמינים פחות רלוונטיים לתחלואה ואם נבדוק אותם באופן מלא , 99% יהיו שליליים. אנחנו מסתכלים בסוף על התחלואה של מה שאנחנו מחפשים. אם היינו מפספסים בגדול, וזה משהו ששוב, המציאות היא משתנה פה כל יום, היינו רואים איזה שהיא עלייה בדלקות ריאה, או ובקופות החולים או בבתי החולים. אנחנו בודקים את כל מי שיש לו דלקות ריאה בבתי החולים, את כל האנשים עם תסמינים נשימתיים קשים בבתי החולים ובאופן מדגמי את דלקות הריאה בקהילה ושפעת. לא יכול להיות שיש פה אלפי חולים בלי שנראה איזה שהוא ביטוי. לצד זה, אנחנו נערכים לשלב הבאה בו יהיו יותר חולים במדינה ישראל ואנחנו נצטרך יותר בדיקות כדי לאתר אותם. עלינו כבר אתמול למעל 2000 בדיקות, בתחילת שבוע הבא נהיה ב3000 בדיקות ליום ולאחר מכן ב5000. שוב, אנחנו מעריכים ולומדים מכולם, אנחנו ולומדים מקוראה, מטאיוואן והונג קונג וסינגפור ומכל מדינה שיש לנו משהו ללמוד ממנה, גם אם היא נכשלה, אנחנו לומדים מה לא לעשות. קוראה עשתה, אם נשווה את זה לאוכלוסייה של ישראל, 3000 בדיקות ביום. אנחנו נגיע מהר מאוד ל5000. אנחנו צריכים שכל מעבדה שעובדת תיתן לנו תשובות תקפות.

*הדבקה-*

•שאלה: יממה בסין בלי הידבקויות נוספות, נראה ששם הרע ביותר כבר מאחוריהם. אני תוהה אם כתוצאה מהמודלים האלו ומכל מה שאתה רואה לומד, אתה מצליח להביט קימה ולהגיד נגיד עד הקיץ זה מאחורינו? אתה מצליח לייצר איזה שהיא עקומה של זמן?
•תשובה: אני אומר לך את האסטרטגיה שלנו בצורה מאוד פשוטה, היא מבוססת על מילה אחת וזה זמן. אנחנו רוצים להרוויח זמן, אנחנו פועלים בתנאי אי וודאות אדירים אנחנו מאוד מקווים שבסין המחלה דועכת ושלא תהיה התפרצות שנייה, הלוואי וזה אכן יהיה כך, אולי הקיץ יביא איתו בדורה של דעיכת ההדבקה, התרחישים שאנחנו נערכים אליהם הם תרחישים אחרים. לפיהם הדבר הזה ילווה אותנו לעוד חודשים ארוכים ולכן אנחנו צריכים לנצל את הזמן הזה שהמחלה לא מתפשטת פה בצורה שהיא מחוץ לשליטה, ומצד אחד לשנות את אורחות חיינו שיהיה מספיק משמעותי בפוטנציאל להדבקה, ומצד שני, שהמערכת שלנו תהיה ערוכה להתמודד עם שיא התחלואה. אני לא רוצה לתת תרחישים אופטימיים סתם, אני מאוד מקווה שהמציאות תהיה טובה ושאנחנו נהיה באיזה שהוא אירוע קצר, אבל אנחנו נערכים. אני אגיד לך למה אני נערך, החשש הגדול שלי הוא שבחורף הבאה תהיה לנו גם את השפעת העונתית בתחלואת קורונה.

*סייבר-*

•שאלה: זה נכון שגם אנשי הסייבר של המוסד עוזרים בפענוח נתונים ובהפעלת מודלים שונים?

•תשובה: אני אומר שיש לנו באמת צוותים שמורכבים מהאנשים הטובים ביותר במדינה. יש לנו מתמטיקאים והסטטיסטיקאים הטובים ביותר שבונים לנו את המודלים של התפשטות המחלה. יש לנו צוותים שבאמת מטובי המוחות בתעשייה שמנסים לחשוב מצד אחד גם על מודלים של ניתוח נתונים וגם על שיטות התערבות שיביאו להפחתת התחלואה, יש לנו חוקרים שבודקים מה קורה בכל אחת מהמדינות.

•שאלה: אני מבינה שהיום כבר, דובר משרד הבריאות מדווח שייווצר איחור בדיווח מעצם העובדה שזה לוקח יותר זמן.

קורונה עדכונים משרד הבריאות, [19.03.20 10:30]
•תשובה: אנחנו עובדים עם 20 מעבדות ואנחנו צריכים לראות שכל מעבדה עובדת בתהליכים הנכונים שלא יווצר שם זיהום או פגיעה כתוצאה מכך שזה דבר מאוד חשוב שחייבים להקפיד עליו, ושהנתון שנמסור לציבור יהיה נתון נכון. היה טעות לפני כמה ימים באחת המעבדות שהקפיצה את כמות החולים ברגע אחד ואחר כך היה תיקון ואנחנו לא רוצים טעויות כאלה. אנחנו עובדים מאוד מהר, התחלואה החלה לפני פחות משלושה שבועות ובסופו של דבר המערכת מכוילת ויכול הלתת את הטיפול הטוב ביותר ואת הבדיקות הטובות ביותר.

13 דקות לפני, Krishi said:

מחפש גני שעשועים ריקים

הקורונה יכולה להחזיק עד 24 שעות על משטחים כגון מגלשות ונדנדות

עד שלא יתחילו לתת קנס גדול לכל אדם +מאסר אנשים ימשיכו להיות ככה בקבוצות.

שישבו עם חבר אחד או שתיים (גם זה עדיף שלא) אבל למה לשבת כל כך הרבה ביחד ועוד כזה צפוף.

וכן אני יודע שנותנים קנסות אבל לא בכמות שצריכה להיות 

10 דקות לפני, nirc2 said:

הקורונה יכולה להחזיק עד 24 שעות על משטחים כגון מגלשות ונדנדות

יופי תודה רבה עכשיו גם את זה לקחת לי.

נראה לי אני אסע איתו לאיזה יער ואשחרר אותו שירוץ קצת בטבע....

42 דקות לפני, antonio_margheriti2 said:

מה שבטוח האוויר בחוץ מדהים, כאילו אני בפינלנד.

חודש חודשיים ככה בלי הפיח מהמפעלים והמכוניות זה מה שהעולם היה צריך

52 דקות לפני, Krishi said:

יופי תודה רבה עכשיו גם את זה לקחת לי.

נראה לי אני אסע איתו לאיזה יער ואשחרר אותו שירוץ קצת בטבע....

קח אותו לאיזה מגרש כדורגל להוציא עצבים על הכדור. הוא גם לא צריך לגעת בכלום.

מסםר החולים הגבוה ביומיים האחרונעם זה בגלל שעשו הרבה יותר בדיקות? זאת אומרת שאנחנו צפויים לעוד עליה במספר החולים היומי?

10 דקות לפני, snufkin said:

מסםר החולים הגבוה ביומיים האחרונעם זה בגלל שעשו הרבה יותר בדיקות? זאת אומרת שאנחנו צפויים לעוד עליה במספר החולים היומי?

מן הסתם זה שילוב של הגדלה רצינית במספר הבדיקות וגם ההדבקה. 

33 דקות לפני, snufkin said:

דרום. למה צפון?

לפי איך שמתחננים שינעלו אותם בבית

לחיות בדיקטטורה שעוקבת אחרי כל צעד שלך לא יהיה כיף כמו משחקי מחשב 

Just now, YoC said:

1. מסתבר שיש לי ערוץ קורונה בטלויזיה 

2. מה הסיפור של סינגפור שיש להם אחוז מחלימים יפה? 

IMG-20200319-124440.jpg

יש מצב שיש לנו אותה טלויזיה.

איזה דגם זה?

5 דקות לפני, nirc2 said:

יש מצב שיש לנו אותה טלויזיה.

איזה דגם זה?

על פניו מוצר מדבקה זול (250 שח בבלאק פריידי באייס) של חרטה כלשהי בשם masimo בפועל איכות לא רעה בכלל של תמונה וגם סאונד טוב

מסך 32 LED מבית MASIMO דגם LE32FD

4 דקות לפני, YoC said:

1. מסתבר שיש לי ערוץ קורונה בטלויזיה 

2. מה הסיפור של סינגפור שיש להם אחוז מחלימים יפה? 

IMG-20200319-124440.jpg

איזה מגניב, איך הגעת אליו? זה קיים ביס/הוט?

3 דקות לפני, העמית הצהוב said:

איזה מגניב, איך הגעת אליו? זה קיים ביס/הוט?

בטעות נכנסתי ל"כל הערוצים מהעולם" במקום ל"ישראל" בiptv וראיתי את זה ,

אני חושב שיש את זה גם ביוטיוב 

11 דקות לפני, YoC said:

על פניו מוצר מדבקה זול (250 שח בבלאק פריידי באייס) של חרטה כלשהי בשם masimo בפועל איכות לא רעה בכלל של תמונה וגם סאונד טוב

מסך 32 LED מבית MASIMO דגם LE32FD

אה אז לא קרוב אפילו. 

סתם נראה דומה 

סינגפור זה לא המקום שהיו מקבלים בו קנס על לירוק על המדרכה גם לפני עשר שנים? 

נראה לי שם הוירוס נכנס לעוצר בלי האנשים. 

39 דקות לפני, Jolly Roger said:

סינגפור זה לא המקום שהיו מקבלים בו קנס על לירוק על המדרכה גם לפני עשר שנים? 

נראה לי שם הוירוס נכנס לעוצר בלי האנשים. 

אחד העונשים שם זה מלקות

5 דקות לפני, העמית הצהוב said:

אחד העונשים שם זה מלקות

מה אנחנו ב1020 חחחח הם לפעמים גם מגוונים עם איזו סקילה טובה? 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.