Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

15 דקות לפני, חבסוס said:

אני גם יצאתי לרוץ, גם הלכתי לים וגם הסתובבתי ברחוב. משהו לא בסדר בכך? איפה הגבול עובר?

זה לא מוגדר היטב. אתה יכול לעשות הכל, רק תשמור מרחק ואל תיצור אינטראקציות חדשות. כל מה שכתבת שעשית הוא בסדר. בריצה אתה שומר מרחק, בהליכה לים אתה גם, וגם ברחוב. כשאתה מגיע הביתה רק תשטוף ידיים.

30 דקות לפני, קובי השועל said:

כרישי אני בעד שתפתח כאן נושא מעקב אחרי המשפחה שלך והשפעתם על הנגיף, אתה מתאר את הדברים בצורה אופטימלית.

15 דקות לפני, duss21 said:

רעיון נהדר

חח אין יותר מדי מה לספר. 

אגב מה שמצחיק שאני זה שעובד בעבודה שמוגדרת חיונית ואיכשהו אני זה שנשאר עם הילד בבית. אני עובד משמרות וגם אם יש משמרת בוקר אני יכול לעבוד מהבית. אצל אישתי רוב החברה בחל"ת כי הם לא מוגדרים חיוניים אבל היא בין היחידים שנבחרו להמשיך לעבוד כדי לשמור על החברה מעל המים מה שנקרא כי היא נחשבת בכירה בצוות שלה. 

27 דקות לפני, חבסוס said:

אני גם יצאתי לרוץ, גם הלכתי לים וגם הסתובבתי ברחוב. משהו לא בסדר בכך? איפה הגבול עובר?

נסביר לך בפשטות.

תדמיין שהוירוס זה יתוש קטן קטן עם כנפיים שאין לו שליטה על התעופה וכל רוח הכי קטנה מסיטה אותו לכל הכיוונים.

עכשיו אתה בים ובים יש רוחות מכל הכיוונים. במצב כזה מספיק שאדם אחד חולה השתעל והרסיסים של הרוק שלו עפים לכל הכיוונים ופגעו לך בשפתיים או בנחיר, ואתה חלק מהסטטיסטיקה.

2 דקות לפני, שמש צהובה said:

נסביר לך בפשטות.

תדמיין שהוירוס זה יתוש קטן קטן עם כנפיים שאין לו שליטה על התעופה וכל רוח הכי קטנה מסיטה אותו לכל הכיוונים.

עכשיו אתה בים ובים יש רוחות מכל הכיוונים. במצב כזה מספיק שאדם אחד חולה השתעל והרסיסים של הרוק שלו עפים לכל הכיוונים ופגעו לך בשפתיים או בנחיר, ואתה חלק מהסטטיסטיקה.

לא התקרבתי יותר משני מטרים מאחרים (ואף הרבה יותר). אז אתה אומר שמישהו בקצה הרחוב מנגדי יתעטש והוירוס יטייל לו אליי? על מה אתה מתבסס? 

ואם אני במרפסת ומישהו מלמטה מתעטש וכיוון הרוח יהיה לרעתי, מה אז? לא ברור.

7 דקות לפני, חבסוס said:

לא התקרבתי יותר משני מטרים מאחרים (ואף הרבה יותר). אז אתה אומר שמישהו בקצה הרחוב מנגדי יתעטש והוירוס יטייל לו אליי? על מה אתה מתבסס? 

ואם אני במרפסת ומישהו מלמטה מתעטש וכיוון הרוח יהיה לרעתי, מה אז? לא ברור.

רסיסי רוק קטנים עפים בתנאים מסוימים למרחק גדול יותר מ-2 מטר. וזה ממאמרים שקראתי בנושא בכל מיני מקומות ואתרים.

לכן הים שזה איזור פתוח עם רוחות מכל כיוון מגביר עוד יותר את הסכנה מאשר חדר סגור ללא רוחות שביקרת בו למספר דקות.

לדעתי עדיף להיות חולה עכשיו שמערכת הבריאות באמוק לטפל נכון בחולים ואתה מקבל אישפוז בדן פנורמה תל אביב עם נוף לים.  

עוד חודש זה יהיה בית החייל בקרית שמונה עם 4 אנשים בחדר שמתחלקים באקמול. 

10 דקות לפני, קאוביין said:

לדעתי עדיף להיות חולה עכשיו שמערכת הבריאות באמוק לטפל נכון בחולים ואתה מקבל אישפוז בדן פנורמה תל אביב עם נוף לים.  

החולה האלף יקבל את הסוויטה?

11 דקות לפני, קאוביין said:

אפרופו זה, הראו באחת הנסיכויות שאירגנו חדרים במלונות 5 חדרים לחולים הראשונים שלהם, משהו מטורף ממש

אשתי מתעקשת לקחת את הילדים לאגם עם חברה והילד שלה, אני לא בעד, אבל היא טוענת שיהיה נטוש שם ויהיה בסדר, ואי אפשר להישאר איתם סגורים בבית חודשיים עכשיו, והם צריכים קצת אויר פתוח

מה דעתכם?

11 דקות לפני, קאוביין said:

מה שהיה היום בוולסטריט זה טירוף ברמות של  1929.  

לגמרי, אבל בשישי עלה 10% אז בסה"כ זה סביר ביחס למצב

20 דקות לפני, קאוביין said:

מה שהיה היום בוולסטריט זה טירוף ברמות של  1929.  

עושה רושם שהשורט מוצדק בנתיים.

אמרתי sp500 עד 1000. אז אולי לא עד 1000 אבל לדעתי יש עוד לפחות 20% לרדת בטווח הקצר.

בטווח הבינוני מי יודע? תלוי בהתפתחויות. אבל עושה רושם ש 1000 לא יעד בלתי אפשרי.

אחרי שהקורונה תעבור, נשאר עם מיתון, אולי משבר משכנתאות, והאופציה היחידה לתקן תהיה ריבית שלילית.

כמובן שאין פה שום המלצה, סתם דיעה.

52 דקות לפני, nirc2 said:

אשתי מתעקשת לקחת את הילדים לאגם עם חברה והילד שלה, אני לא בעד, אבל היא טוענת שיהיה נטוש שם ויהיה בסדר, ואי אפשר להישאר איתם סגורים בבית חודשיים עכשיו, והם צריכים קצת אויר פתוח

מה דעתכם?

הקורונה הגיעה לגרינלנד!! רק אומר

3 hours ago, הנדון said:

הלכת לרוץ במקומות עם הרבה אנשים? אם לא אז אין בעיה. כל אחד חייב לקחת פה אחריות לפי הגיון בריא אחרת לא יהיה פה בריא או שבסוף כן יעשו סגר מלא.

שיעשו ויפה שעה אחת קודם. אי אפשר לסמוך פה על אף אחד.

2 hours ago, avi atias said:

עושה רושם שהשורט מוצדק בנתיים.

אמרתי sp500 עד 1000. אז אולי לא עד 1000 אבל לדעתי יש עוד לפחות 20% לרדת בטווח הקצר.

בטווח הבינוני מי יודע? תלוי בהתפתחויות. אבל עושה רושם ש 1000 לא יעד בלתי אפשרי.

אחרי שהקורונה תעבור, נשאר עם מיתון, אולי משבר משכנתאות, והאופציה היחידה לתקן תהיה ריבית שלילית.

כמובן שאין פה שום המלצה, סתם דיעה.

הבוננזה האמיתית היא מחירי הנפט

3 hours ago, זיפו said:

מסכה עוזרת או לא..?

תקן ‏kn95

בגדול התעסקתי בזה מעט בצבא ולמיטב ידיעתי אם הגודל של הנגיף הוא באמת כמו בפרסומים, המסכה הזו לא באמת תעזור לך לא להדבק. 

מה שכן היא מפחיתה את הסיכוי להדביק.

8 hours ago, חבסוס said:

אין סגר, אבל יש המלצה להמנע כשלא צריך.

מה זה אומר? תעשה את השיקולים שלך. אל תצא סתם ותהיה בפארקים מוקף אדם כי משעמם לך בבית, אבל אם אתה מרגיש שאתה צריך למשל לצאת לריצה בשביל לא להשתגע, אז תצא ופשוט תזהר ותפעל בשיקול דעת. תשתדל לא להתקרב יותר מדי לאנשים אם אתה לא חייב וכו׳.

3 hours ago, זיפו said:

מסכה עוזרת או לא..?

תקן ‏kn95

ההמלצה היא להסתובב עם מסיכה רק אם אתה מתחיל להראות תסמינים.

אם לא, עדיף שלא.

יש כמות מסויימת של מסיכות בארץ במלאי, ולסיים את זה עכשיו כשלא חובה ישים את כולם בבעיה יותר גדולה בהמשך.

3 hours ago, זיפו said:

מסכה עוזרת או לא..?

תקן ‏kn95

יכול בהחלט לסייע במניעת הידבקות או הדבקה של אחרים, אבל כל עוד אתה נמצא ברוב המוחלט של שעות היום בבית אין סיבה ממשית להשתמש בה, במיוחד כשלוקחים בחשבון שהשימוש במסכה הוא לטווח קצר. מסכה של 3M? 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.