Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

14 דקות לפני, nirc2 said:

מה זה קצב הגידול היומי?

כמה עלו היום לעומת כמה עלו אתמול?

כמה יש היום לעומת כמה היו אתמול.

יותר מדוייק יכול להיות כמה יש היום פעילים (סה"כ פחות אלה שהחלימו) לעומת אתמול פעילים.

2 דקות לפני, eran_7 said:

יותר מדוייק יכול להיות כמה יש היום פעילים (סה"כ פחות אלה שהחלימו) לעומת אתמול פעילים.

סבבה, אני אשנה את זה, כולל הוספת 5 ימים אחרונים לממוצע.

1 דקה לפני, nirc2 said:

סבבה, אני אשנה את זה, כולל הוספת 5 ימים אחרונים לממוצע.

מהשעמום בבידוד אשכרה בניתי לזה גרפים באקסל

1 hour ago, eran_7 said:

מהשעמום בבידוד אשכרה בניתי לזה גרפים באקסל

אני בדיוק על האקסל גם :)

3 hours ago, העמית הצהוב said:

טורקיה נשמעת כמו הבולשיט הכי גדול בהיסטוריה של כדור הארץ. מדינה עם כ"כ הרבה טיסות ותיירים עם 18 חולים סך הכל?

יש אחד קוראים לו ארדואן...

2 hours ago, eran_7 said:

כמה יש היום לעומת כמה היו אתמול לא נותן לי הרבה, כי תמיד היום יהיה יותר מאתמול (גם אם זה 1 יותר או אלף יותר) וקצב ההחלמה לא מסונכרן עם קצב ההדבקה.

הדבר היחידי שאני יכול לעשות כדי לראות קצב ומגמה, זה כמה נדבקים חדשים יש ביום. כדי לקבל תמונה רחבה יותר אפשר לעשות ממוצע לפי שבועות, זה כן

קראתי במאקו שגם מי שמבריא מהמחלה לא חוזר לעצמו כמו פעם, זאת אומרת, יש פגיעה תמידית בריאות.

https://www.mako.co.il/health-illnesses-and-medicines/illnesses-the_novel_coronavirus/Article-e9014196cb2e071026.htm?sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=1898243326

13 דקות לפני, nirc2 said:

כמה יש היום לעומת כמה היו אתמול לא נותן לי הרבה, כי תמיד היום יהיה יותר מאתמול (גם אם זה 1 יותר או אלף יותר) וקצב ההחלמה לא מסונכרן עם קצב ההדבקה.

הדבר היחידי שאני יכול לעשות כדי לראות קצב ומגמה, זה כמה נדבקים חדשים יש ביום. כדי לקבל תמונה רחבה יותר אפשר לעשות ממוצע לפי שבועות, זה כן

אם אתה מחלק את היום באתמול זה נותן מספר שניתן להשוואה ביחס לימים הקודמים.

לדוגמא כרגע אצלי יש

1.56
1.49
1.33
1.23
1.09
1.38
1.35
1.28

היתה מגמת ירידה ועכשיו שוב חזרנו לעלות קצת.
אם אתה מחסר ברור שזה לא נותן הרבה כי המספר רק יילך ויגדל עד שהעקומה תגיע לשיא.

9 דקות לפני, antonio_margheriti2 said:

קראתי במאקו שגם מי שמבריא מהמחלה לא חוזר לעצמו כמו פעם, זאת אומרת, יש פגיעה תמידית בריאות.

https://www.mako.co.il/health-illnesses-and-medicines/illnesses-the_novel_coronavirus/Article-e9014196cb2e071026.htm?sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=1898243326

עושים הכל כדי להלחיץ את כל העולם ואשתו

45 דקות לפני, Semper Fidelis said:

יש לנירסי קטע של רשימות עם מדדים לא ברורים, זכורה לי סאגה דומה במונדיאל

זה לא כזה לא ברור.

זה כמות הנדבקים החדשים אתמול לעומת כמות הנדבקים החדשים שלשום, די פשוט ולעניין.

אם אתמול נוספו 50 איש חולים, אבל שלשום נוספו 100 איש חולים, אז זו מגמת שיפור. אם נראה שלושה ימים רצופים מגמה כזאת, אפשר להתחיל להבין שזה לא סתם, אלא יש כאן כיוון חיובי. 

במונדיאל זה כבר היה משהו שעשיתי בשביל הכיף שלי, שנתתי לכל קבוצה ניקוד מ1-32 לפי מדד ההימורים עליה (למשל גרמניה אם אני זוכר נכון היתה מקום ראשון, קוסטה ריקה לצורך העניין אחרונים), ככה שניצחון על גרמניה נותן יותר נקודות מניצחון על קוסטה ריקה, ותיקו במשחק של השניים יתן לקוסטה ריקה יותר ניקוד מאשר לגרמניה, וזה התנרמל ככל שהשלבים התקדמו, ובכל שלב הניקוד של ההימורים פר קבוצה התעדכן. ככה שקרואטיה נגיד שהתחילה מניקוד מאוד נמוך  עלתה לאט לאט את הניקוד שהיא נותנת בניצחון עליה וכו' 

קבוצה מעולם לא עלתה מעבר לשלב שלה. 

למשל לא משנה אם היא ניצחה את צרפת, ברזיל וגרמניה, אם היא לא עלתה לחצי מיקום הגג שלה יהיה 5.

בקיצור, זה סתם היה ניקוד אישי בשביל הכיף שלי בפגרה. 

ההיגיון בדירוג הזה היה שזה לא הוגן שקבוצה שעפה אחרי ניצחון על סעודיה והפסד לסרביה תהיה באותו מקום יחד עם קבוצה שניצחה את איטליה והפסידה לארגנטינה 

לא בקטע נפגע, סתם מסביר לפי מה אני מחשב כי שאלת.

במונדיאל זה היה חישוב בשביל הכיף, עם הקורונה אני רוצה להגיע למספרים כמה שיותר מדוייקים, לכן אני גם בכיף אשנה את הדרך בה אני מחשב את המצב, תראה את השיחה שלי עם ערן_7.

למרות שאני עדיין לא בטוח שנדבקים חדשים לא נותן תמונת מצב טובה יותר

7 דקות לפני, nirc2 said:

לא בקטע נפגע, סתם מסביר לפי מה אני מחשב כי שאלת.

במונדיאל זה היה חישוב בשביל הכיף, עם הקורונה אני רוצה להגיע למספרים כמה שיותר מדוייקים, לכן אני גם בכיף אשנה את הדרך בה אני מחשב את המצב, תראה את השיחה שלי עם ערן_7.

למרות שאני עדיין לא בטוח שנדבקים חדשים לא נותן תמונת מצב טובה יותר

נירסי אתה לא קורא אותי נכון

אני סתם מסתלבט, הבנתי גם במונדיאל וגם עכשיו את הרציונל מאחורי הרשימות שלך

לא זוכר אם דיברו על זה כאן, אבל מעניין מה יהיה ביום שאחרי, בסין.

לדעתי זה ישפיע עליהם משמעותית בעניין התיירות והם ירגישו את זה עוד כמה שנים קדימה. (בדגש על תיירות ולא עסקים)

שאלתי מספר אנשים אצלי בעבודה וכולם אמרו שלא יטוסו לסין לחופשה גם אם היא תהיה ברבע מחיר ממה שהיה עד היום.

גם הכעס על ההשבתה העולמית (מה לעשות, זה התחיל אצלם), גם הפחד שהמדינה הזו תשאר מזוהמת, גם הכעס האישי על תוכניות שנדפקו לנו בגלל הגבלות למיניהם.

1 דקה לפני, yellow_blood said:

קפץ ל-344

היכונו לסגר

אכן, לפי הדיווחים עוד "הצהרה דרמטית" בערב, וזה ללא ספק הכיוון

לא מפתיע. 

עברו משלב שאם יש חולה מאומת אז לא אומרים לבני המשפחה שלו "תשארו בבידוד 14 יום" אלא מיד בודקים אותם. 

השאלה כמה מאותם 80 חולים חדשים היו כבר בבידוד ? כלומר שהם כבר לא ידביקו אף אחד, וכמה מהם אנשים שחלו בלי לדעת שהיו במגע עם חולה ולא היו בבידוד. 

אולי הפעם ביבי ינקה מהלקסיקון שלו את האוננות העצמית שאנחנו מתמודדים יוצא מן הכלל טוב עם הוירוס ומכילים אותו

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.