Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

20 דקות לפני, yellow_blood said:

רביד, מה שקורה עכשיו יגבור על הכל, אף אחד לא ישכח להם את זה אף פעם. מעכשיו שתשחק משחק אסוציאציות ותגיד סין, לנצח אנשים יגידו קורונה. לעולמי עד הכתם הזה יישאר עליהם, לא משנה מה הם יעשו.

מדינות אחרות במזרח ישמחו לתפוס את המקום שלה בכל מה שקשור לייצור.

עד עכשיו היה סטטוס קוו עם דברים והרבה דברים הובאו משם, זה בר שינוי ועכשיו זה לא רק רגע מכונן, זה חתיכת מפץ גדול. הם יספגו חרמות קשות עד כדי איסור כניסה של אזרחים שלהם למדינות מסוימות אפילו אחרי שהכל יעבור.

למה אתה חושב?

אתה מבין שהיא המעצמה מספר 2 בעולם היום?

תאמין לי אתה יותר זקוק לסין מאשר בין זקוקה לך

3 דקות לפני, חבסוס said:

קאוביין מה אומר העם הסיני על כך המגיפה מהבחינה הזו של הדיון? כועסים על עצמם?

דברים משתנים מהר מאוד. 

שהרופא שהזהיר בפני המחלה מת היתה ביקורת עם שיימינג לכל המגישי חדשות שדיווחו על המעצר שלו ורופאים נוספים באשמת הפצת שקרים. נדיר ביותר בסין. 

אבל זה דעך ונשכח, עכשיו יש גל לאומנות (שגם היה לפני המגיפה) ותחושת ניצחון ועליונות ביחס לכאוס באירופה. 

הממשלה קיבלה את התמונות ניצחון עם הנשיא מגיע לווהאן, עם הבתי חולים הסגורים ועם תמונות על צוותים שטסים לעזור לאיטליה ואירן. 

במערב זילזלו בהם ובארגון הבריאות העולמי שדווקא שיבח וקרא למדינות אחרות לנהוג כמוהם. 

בקיצור סיני שתגיד לו שהוירוס באשמתם והרגלי האכילה שלהם יפגיז אותך בקללות. אבל הממשלה כן אסרה סחר של בשר עטלפים וכל החיות המוזרות האחרות כולל כלבים וחתולים גם. 

9 דקות לפני, קאוביין said:

בקיצור סיני שתגיד לו שהוירוס באשמתם והרגלי האכילה שלהם יפגיז אותך בקללות. 

אז הם לא מודעים לכך שהם אשמים או שזה קטע של כבוד?

4 hours ago, Dalembert said:

האם קאוביין הוא קוסמיק של הקורונה? 

חחח כי זה רודף אותי 

-קודם בריחה מסין 

-אחרי זה דרבי בגוש 425 (כמה שורות מעל)

-ועכשיו דירת airbnb קרוב לבוגרשוב ויש פה בלאגן!!!. כבר כמה שעות ניידות. היה מעצר של צרפתי בפינת בוגרשוב בן יהודה. ועכשיו שומעים עוד ניידות. 

4 hours ago, daniel1 said:

כבר הגעתי למצב,

לא היה מה לאכול לא היה לי מה לשתות..

חייב לתקן אותך כי הרבה טועים בזה. בתכלס זה אמור להיות - לא היה לי מה לאכול לא היה לאן לפנות (כל הפועל בני זונות!)

סליחה...

Just now, חבסוס said:

תגדיר אשמים 

מבחינתם הם אשמים בזה כמו האשמה של ארה״ב בשפעת החזירים שבשנה שפרצה המיתה 15,000 איש. 

אם כבר אפשר להאשים אותם בטיוח ושלא עצרו את הסינים מלצאת מווהאן לפני ה 23 לינואר, אבל זה היה ידוע לפני חודש ועדיין באירופה היתה שאננות. 

כשכל החרא הזה יגמר כל העולם יהיה עסוק בלהרוויח כמה שיותר כסף ואם סין תהיה זו שתאפשר להרוויח יותר כסף (והיא תהיה) ימשיכו לעבוד מולה כבעבר.

תאוות הנקם של אנשים כפרטים לא מזיזה כלום.

4 hours ago, daniel1 said:

כבר הגעתי למצב,

לא היה מה לאכול לא היה לי מה לשתות..

לא היה לי מה לאכול

לא היה לאן לפנות 

מדהים איך בבלומפילד מלא הפכו את זה אוטומטית ל"לא היה לי מה לשתות" חחח

1 hour ago, snufkin said:

שאלה רצינית. מה האינטרס של הנגיף להרוג? הרי הוא כמו טפיל שצריך את גוף האדם/החיה כדי לחיות. אם האדם מת גם הוא מת, לא?

תשובה רצינית - כמו כל גן אחר, וירוס מוצלח הוא וירוס שמצליח להתפשט לכמה שיותר אנשים וחיות. לדוגמא וירוס יגרום לנו להשתעל כדי להדביק אנשים מסביבנו.

הוירוס הזה מוצלח מכיוון שהוא דוגר לתקופה ארוכה ובזמן הזה יכול לעבור לנשאים אחרים. הוירוס לא 'חושב' ברמת הפרט, זאת אומרת לא 'אכפת' לו אם נשא מת כל עוד הוא מצליח להתפשט לכמה שיותר נשאים אחרים.

אם אתה רוצה לקרוא על כך יותר, ממליץ על הספר 'הגן האנוכי' של ריצ'רד דוקינס. נחשב אחד הספרים החשובים שנכתבו על אבולוציה ושינה לגמרי את התפיסה שלי על הנושא.

יש סטטיסטיקות קצת על התקופת דגירה? לפי הנתונים של אלה שחזרו מחול זה מרגיש שהרוב המוחלט פחןת משבועיים

2 hours ago, קאוביין said:

זה נכון ברמה ציבורית במערב. 

לא יודע כמה ברמה מדינית. 

העולם יקבל הפוגה של קיץ מהוירוס עוד חודשיים ואז יהיה מיתון עמוק שצריך להתרומם ממנו. לא בידיוק הזמן המתאים להחרים את סין על משהו לא מכוון ולא משוער שאין מומחה אחד בכל העולם המדעי שהזהיר בפניו. עזוב שאם אתה מערב מדינות אסייתיות מסביב זה כבר הופך לאיום צבאי במלחמת עולם.

איך זה אפשרי להתעלם מסין?.. 

לגבי עניין התיירות וארץ עיר - ייקח זמן אבל ֿהכל ייחזור לאותה נקודה. לגבי חרם - אין שום סיכוי שזה יקרה.

2 hours ago, חבסוס said:

גם זה וגם זה לדעתי.

זו באמת מחשבה מעניינת לומר דבר כזה לסיני. מעניין מה תהיה התגובה שלו.

בכל מקרה, הם בחיים לא  יחשבו אפילו ׳להתנצל׳ או יחשבו שהם ׳לא בסדר׳ - אני לא חושב שישינה אפשרות בכלל שזה עובר לסיני ממוצע בראש) 

סליחה על הכפילות, שמישהו יערוך פליז

אין לי סבלנות לצטט פעמיים..

8 hours ago, Gs1998 said:

למה יש יותר סיכוי שהוירוס יגיע מחיות כמו עטלפים מאשר עופות או חזירים? זה האוכל שלהם 

אין יותר סיכוי כזה.

ההבדל הוא, שחיות המשק במערב נמצאות תחת פיקוח ובדיקות רפואיות וטרינריות קבועות, ובסין לעומת זאת השוק פרוץ ואוכלים מכל הבא ליד. 

8 hours ago, snufkin said:

אין לו אינטרס אבולוציוני לשרוד?

אין באבולוציה "אינטרסים" לכלום. 

יש רק שאלה אחת, הצליח להשתכפל ולהעביר את המטען הגנטי או לא.

אם יש וירוס שהוא בעל תכונה של להרוג את המארח שלו, והוא הצליח "להוליד צאצאים", אז גם להם תהיה את אותה התכונה. מה שיקרה יותר מאוחר "בחיו" של הוירוס לא רלוונטי. 

למה דומה הדבר?

לסיבה למה מחלות לב נניח לא נעלמות אצל בני אדם מבחינה אבולוציונית. 

אם לסבא שלי הייתה תכונה שהלב שלו מתחיל להתקלקל בסביבות גיל 50 עד שבגיל 90 הסיכוי שלו להתקף לב הוא כמעט ודאי, התכונה הזו תעבור גם לאבא שלי (כי הרי הוא ילד אותו הרבה לפני שהוא מת בגלל בעית לב בגיל זקן), ואני גם אקבל את זה, ואני אעביר את זה הלאה לילדים שלי וכו'

אם לילד שלי תהיה מוטיציה שתגרום לו להתקף לב בגיל 10, הוא ימות לפני שהוא יצליח להעביר את התכונה הזו הלאה לילד שלו, וככה התכונה הזו לא תשרוד אבולוציונית. 

שום אינטרסים. 

8 דקות לפני, nirc2 said:

אין יותר סיכוי כזה.

ההבדל הוא, שחיות המשק במערב נמצאות תחת פיקוח ובדיקות רפואיות וטרינריות קבועות, ובסין לעומת זאת השוק פרוץ ואוכלים מכל הבא ליד. 

אין באבולוציה "אינטרסים" לכלום. 

יש רק שאלה אחת, הצליח להשתכפל ולהעביר את המטען הגנטי או לא.

אם יש וירוס שהוא בעל תכונה של להרוג את המארח שלו, והוא הצליח "להוליד צאצאים", אז גם להם תהיה את אותה התכונה. מה שיקרה יותר מאוחר "בחיו" של הוירוס לא רלוונטי. 

למה דומה הדבר?

לסיבה למה מחלות לב נניח לא נעלמות אצל בני אדם מבחינה אבולוציונית. 

אם לסבא שלי הייתה תכונה שהלב שלו מתחיל להתקלקל בסביבות גיל 50 עד שבגיל 90 הסיכוי שלו להתקף לב הוא כמעט ודאי, התכונה הזו תעבור גם לאבא שלו (כי הרי הוא ילד אותו הרבה לפני שהוא מת בגלל בעית לב בגיל זקן), ואני גם אקבל את זה, ואני אעביר את זה הלאה לילדים שלי וכו'

אם לילד שלי תהיה מוטיציה שתגרום לו להתקף לב בגיל 10, הוא ימות לפני שהוא יצליח להעביר את התכונה הזו הלאה לילד שלו, וככה התכונה הזו לא תשרוד אבולוציונית. 

שום אינטרסים. 

תודה!

אגב, הגענו ל 200 נדבקים :(

וולקאם נורבגיה ובריטניה!

24 השעות האחרונות

• בעולם: הרעה (מקדם הדבקה 1.17)
  • ישראל: הרעה

ובמוקדים העיקריים בעולם:

• סין: הרעה
  • איטליה: שיפור (מקדם הדבקה 0.67)
  • קוריאה: שיפור (מקדם הדבקה 0.97)
  • ספרד: הרעה (מקדם הדבקה 1.13)
  • גרמניה: הרעה (מקדם הדבקה 1.43)
  • צרפת: שיפור (מקדם הדבקה 0.59)
  • ארה"ב: הרעה 
  • שווייץ: הרעה (מקדם הדבקה 2.58)
  • בריטניה: הרעה
  • נורבגיה: הרעה (מקדם הדבקה 1.33)

* מדינות בלי מקדם הן מדינות בהן הנתונים בעייתיים

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.