Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

53 דקות לפני, Krishi said:

לא מבין את הטירוף הזה של האנשים לקפוץ לסופרמרקט ולהצטייד כאילו אנחנו לפני איזו אפוקליפסה.

מילא האמריקאים שחיים באיזה סרט הוליוודי אבל אנחנו לא במצב הזה בארץ. החנויות עוד מלאות, הספקת הסחורה ממשיכה, המפעלים עוד עובדים ובמקרה הכי הכי גרוע יש מחסני חירום של מזון של המדינה.

התמונות שאני רואה מאמריקה זה כאילו מינימום יום הדין מגיע.

https://www.buzzfeed.com/mjs538/tweets-that-show-that-trader-joes-has-become-ground-zero?utm_source=dynamic&utm_campaign=bffbbuzzfeedtasty&ref=bffbbuzzfeedtasty&fbclid=IwAR2ZqppqQjz7OR7b9hih6SfXpQotBBRfTKNJE7yUVZuKRF8u6Lmr94VtfNc

ושמישהו יסביר לי בבקשה את תמונה 21.

מה זה לעזאזל שוקולד חומוס?!?! או חומוס באפלו אורגני?!?!

טעמתי את זה, זה יותר טחינה מחומוס, וזה משהו שנמכר גם בישראל, תאמין או לא זה עובד.

%D7%9E%D7%9E%D7%A8%D7%97-%D7%98%D7%97%D7

האמריקאים ידועים בחרדות שלהם, יש שם אוכלוסיה מאוד גדולה שמאמינה בסוף העולם.

ראיתי בנטפליקס סדרה שלמה על אנשים שבונים בונקרים לסיטואציה שכזו, בכלל... אמריקה זאת לא ישראל.

שם לא הייתי נותן לילד שלי ללכת ברחוב בחופשיות כמו בארץ, מלא אנשים רעים.

1 hour ago, ravid said:

בדיוק כמו שלא הורו לסגור את קניון עזריאלי, לא הורו לסגור גם את הכותל. זו החלטה של השלטונות ולא של רבנים. אני לא חושב שיש כאן מקום לביקורת כלפי הרבנים.

יש כ"כ הרבה סיבות למה זה לא דומה אבל אני כבר אחרי הוויכוח הזה.

רק סימנתי לך את השטות שכתבת.

לצערי הרב גם אני אכלתי את הכובע

אם בתחילת הדרך הסתכלתי על זה כעל בדיחה וביקרתי את הממשלה

היום אני מבין שיש כאן סכנה אמיתית

חבל שאין שלום ביננו בין כל המגזרים המדינה, ימניים שמאלנים חרדים מסורתיים חילוניים וכו'. 

יש בן אדם מאמין שאם ישמור שבת ועם מסורת של 5000 שנה מאמין שהאלוהים יברך אותנו ויגן עליו מהחולי. ויש כזה שמאמין במפץ הגדול

לא תראה את החרדי צוחק על איש המדע והמפץ הגדול

למרות שהמסורת שלהם מוכיחה את עצמה לאורך אלפי שנים כשהמדע חשב שהעולם מרובע הם ידעו הכל, לך תתווכח עם זה.

חבל שאין קבלת האחר במדינה הזו

בפורום כל מי שהיה לו דעה עם זיקה לדת תמיד הותקף ובסוף עזב

זה בטוח לא מעלה כאן את הרמה, אי קבלת האחר.

איחולי רפואה שלמה לכולם

10 דקות לפני, YNWA said:

לצערי הרב גם אני אכלתי את הכובע

אם בתחילת הדרך הסתכלתי על זה כעל בדיחה וביקרתי את הממשלה

היום אני מבין שיש כאן סכנה אמיתית

חבל שאין שלום ביננו בין כל המגזרים המדינה, ימניים שמאלנים חרדים מסורתיים חילוניים וכו'. 

יש בן אדם מאמין שאם ישמור שבת ועם מסורת של 5000 שנה מאמין שהאלוהים יברך אותנו ויגן עליו מהחולי. ויש כזה שמאמין במפץ הגדול

לא תראה את החרדי צוחק על איש המדע והמפץ הגדול

למרות שהמסורת שלהם מוכיחה את עצמה לאורך אלפי שנים כשהמדע חשב שהעולם מרובע הם ידעו הכל, לך תתווכח עם זה.

חבל שאין קבלת האחר במדינה הזו

בפורום כל מי שהיה לו דעה עם זיקה לדת תמיד הותקף ובסוף עזב

זה בטוח לא מעלה כאן את הרמה, אי קבלת האחר.

איחולי רפואה שלמה לכולם

בגלל שזו לא חשיבה לוגית, וזה קהל יותר משבוי, הוא שטוף מוח. לכן האחריות היא על המנהיגים של הקהילה הגדולה הזו.

וגם בגלל שהמנהיגים של הקהילה הגדולה הזו הם אנשים עם מוסר גבוה מאוד ואתה לא מצפה מהם לפעול כמו פוליטיקאים. אני כן חושב שטובת הציבור עומדת בקדמת הבמה כשזה קשור בהם.

המסורת שלהם/שלנו לא מוכיחה את עצמה לאורך אלפי שנים, המסורת שלנו דווקא די משתנה עם הזמן ומתאימה את עצמה עם התפלספות בלתי נגמרת.

ובעצם במשפט השני שסימנתי, הוכחת למה זו חשיבה מסוכנת. המדע חשב, ואז תיקן את עצמו, וממשיך לעשות זאת ללא סוף, כי הוא מבקר את עצמו באופן תמידי והוא עובד ללא אגו (מוזר לכתוב "מדע" באופן כל-כך גורף וכללי, אבל הבנת את מה שכתבתי). כאשר הצד השני, לא רק שלא מתאים את עצמו לתקופה, אלא בטוח שבגלל שהחוקים והכללים שלהם הם "ישנים" או מה שנקרא Golden rules אז הם חייבים להיות נכונים, אין דבר מטופש מזה.

בנוגע לערבות הדדית, אני דווקא חושב שבמצבי חירום כל המדינה ללא יוצא מן הכלל מתקרבת ובאה אחת לקראת השני.

בכל אופן, זה לא ממש קשור לנושא אז אני מפסיק לדבר על חרדים או חילוניים. כולם באותה סירה.

6 דקות לפני, טוני said:

בגלל שזו לא חשיבה לוגית, וזה קהל יותר משבוי, הוא שטוף מוח. לכן האחריות היא על המנהיגים של הקהילה הגדולה הזו.

וגם בגלל שהמנהיגים של הקהילה הגדולה הזו הם אנשים עם מוסר גבוה מאוד ואתה לא מצפה מהם לפעול כמו פוליטיקאים. אני כן חושב שטובת הציבור עומדת בקדמת הבמה כשזה קשור בהם.

המסורת שלהם/שלנו לא מוכיחה את עצמה לאורך אלפי שנים, המסורת שלנו דווקא די משתנה עם הזמן ומתאימה את עצמה עם התפלספות בלתי נגמרת.

ובעצם במשפט השני שסימנתי, הוכחת למה זו חשיבה מסוכנת. המדע חשב, ואז תיקן את עצמו, וממשיך לעשות זאת ללא סוף, כי הוא מבקר את עצמו באופן תמידי והוא עובד ללא אגו (מוזר לכתוב "מדע" באופן כל-כך גורף וכללי, אבל הבנת את מה שכתבתי). כאשר הצד השני, לא רק שלא מתאים את עצמו לתקופה, אלא בטוח שבגלל שהחוקים והכללים שלהם הם "ישנים" או מה שנקרא Golden rules אז הם חייבים להיות נכונים, אין דבר מטופש מזה.

בנוגע לערבות הדדית, אני דווקא חושב שבמצבי חירום כל המדינה ללא יוצא מן הכלל מתקרבת ובאה אחת לקראת השני.

אני מסכים עם החצי הראשון של ההודעה שלך, ובכלל, פיקוח נפש דוחה שבת, כל יהודי יודע זאת.

לעומת זאת עם החלק השני פחות, יש מודרניזציה של הדת, יש תיקוני הלכות להתאמה למציאות הנוכחי והן נפסקות כל יום. הרב עובדה מר"ן התיר ושינה והקל על חייהם של מליוני אנשים בעולם.

מה שכתוב בתורה יהיה תקף על פי האמונה היהודית עד ביאת המשיח, הפירוש וההלכות יכולות להשתנות ואדם יכול להאמין.

ודווקא ביננו? הקורונה, אולי חלק מתהליך הגאולה הסופי, אני בטוח שיש מלא רבנים שתופסים על זה טרמפ להחזיר אנשים בתשובה, ומי יודע? אולי הם צודקים

לפני 20 שנה רב אמר לי שירו אלפי טילים על ישראל ואף אחד לא יפגע והייתי בטוח שהוא משוגע.

אחרי שהנבואה הזו הגשימה את עצמה, ואני עד, זכותם של אנשים להאמין.

2 hours ago, Krishi said:

סוג של "כולנו חולים במחלת הכדורגל, עד המוות זניט"

מעדיף לחלות בקורונה מאשר לראות את התקציר מול זניט. 

לגבי ההתנפלות על הסופרים ההבדל בין ישראל לאירופה זה מחירי מזון בישראל גבוהים ברמות שהחברות יכולות להחזיק מלאים עצומים. באירופה וארה״ב כדי לשמר מחירים תחרותיים יש צורך ביעילות ואין ייצור עודף. 

1 דקה לפני, אדביסי said:

הכי גרוע זה אי וודאות...

שומע הרבה אנשים אומרים שהקיץ הישראלי אמור לעזור לצמצם את היקפי המחלה, כמה אמת יש בזה?

שיש מאסה של חולים קיימים בחוץ ההדבקה תמשך במגע ישיר בין אנשים גם אם יהיה חם. רק פחות. הדברות קהילה במגע של משטחים או מגע מקרי בין אנשים - כנראה הרבה פחות. 

הנתונים ממדינות כמו פיליפינים ותאילנד לא מאוד חד משמעיים. 

בלי קשר לחום, אחרי שהוירוס יעלה לפיק תתחיל דעיכה. זה תהליך טבעי שכל הצעדי בידוד אמורים להאיץ אותו. 

6 דקות לפני, קאוביין said:

שיש מאסה של חולים קיימים בחוץ ההדבקה תמשך במגע ישיר בין אנשים גם אם יהיה חם. רק פחות. הדברות קהילה במגע של משטחים או מגע מקרי בין אנשים - כנראה הרבה פחות. 

הנתונים ממדינות כמו פיליפינים ותאילנד לא מאוד חד משמעיים. 

בלי קשר לחום, אחרי שהוירוס יעלה לפיק תתחיל דעיכה. זה תהליך טבעי שכל הצעדי בידוד אמורים להאיץ אותו. 

מתי זה הפיק? באיטליה כבר יש 22K, הקצב אצלנו די קבוע סביב 1.25 ליום, תוך שבוע מגיעים ל1000.

12 דקות לפני, eran_7 said:

מתי זה הפיק? באיטליה כבר יש 22K, הקצב אצלנו די קבוע סביב 1.25 ליום, תוך שבוע מגיעים ל1000.

בהוביי עם אוכלוסיה כמו של איטליה הגיעו ל 67 אלף ורק עוצר מוחלט עצר את זה לחלוטין, בערך 3 שבועות אחרי תחילת עוצר באמת ראו האטה ואז זה התחיל לרדת כל יום. 

אבל באיטליה אין את העוצר שיש בהוביי לטוב ולרע. 

89826597_1531075400400881_1072300291241541632_n.thumb.jpg.d87a661411ccee194bf795c490c488aa.jpgקריקטורה מהעיתון.

א: איזה באסה העולם בלי כדורגל!

ב: עכשיו אתה מבין מה נשים בטח מרגישות 

52 דקות לפני, אדביסי said:

הכי גרוע זה אי וודאות...

שומע הרבה אנשים אומרים שהקיץ הישראלי אמור לעזור לצמצם את היקפי המחלה, כמה אמת יש בזה?

לפי מה שפרסמו הוירוס מתקשה לשרוד בתנאי חום ולחות אז נקווה שבאמת החום יאט את קצב ההתפשטות.

1 דקה לפני, אביאל 5 said:

תגידו אחרי שאסור בערך כךום אני יכול לרוץ מחוץ לבית או שגם זה אסור/לא כדאי?

לפני מה שאני יודע מסיפורים באיטליה וסין

היציאה היחידה היא לעבודה/ בתי חולים/ מרכולים

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • ראו לאחרונה   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.