Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

56 דקות לפני, טוני said:

אתה שותה אלכוהול? מעשן סיגריות? נוהג ברכב?

אל תדאג, סיכוי גבוה יותר שתמות מאחד הפריטים שנכתבו למעלה, מאשר קורונה.

יותר דואג להורים, אנשים מבוגרים וכו'.

לא מרגיש בנוח שביום אחד הייתה עלייה של 15 חולים.. ואני יודע בוודאות שמשרד הבריאות יקרוס תחת העומס.

וכמובן יש השלכות מכאן ועד סין בנוגע לכלכלה, מערכת החינוך ואפילו ברמה הכי שטחית, להיות תקוע כל היום בבית. מה שבטוח ששום דבר לא יהיה אותו דבר אם זה ימשיך להחמיר.

אני רק בן 24, סטטיסטית אני לא במצב סיכון, זה ברור לי.

ועדיין לא הייתי מקל ראש במגפה לא מוכרת. נכון שכרגע זה לא סוף העולם אבל מי יודע לאן זה יתפתח.

56 דקות לפני, טוני said:

אתה שותה אלכוהול? מעשן סיגריות? נוהג ברכב?

אל תדאג, סיכוי גבוה יותר שתמות מאחד הפריטים שנכתבו למעלה, מאשר קורונה.

הפאניקה של אנשים היא הרבה מעבר ל'האם אני אמות מזה'.

קודם כל - רובנו אמנם צעירים ובריאים וכן - כנראה שגם נבריא אם נחלה בקורונה. אבל (כמעט) לכולנו יש משפחות/אנשים קרובים אלינו שנמצאים או בגילאי סיכון (50-60 ומעלה) או כאלה צעירים יותר עם בעיות רפואיות שיכולות להסתבך. איך תרגיש אם לצורך העניין יתברר שהדבקת את סבתא שלך בקורונה והיא חס וחלילה נפטרה מזה בסופו של דבר? כי על פניו זה תרחיש לגמרי ריאלי כבר עכשיו, שלא נדבר על מצב שבו כבר איבדנו שליטה על ההידבקות.

מעבר לזה - הידבקות המונית משמעותה קריסה אפשרית של מערכת הבריאות תחת העומס, אני בטוח שאף אחד מאיתנו לא מעוניין להגיע למצב כזה.

בנוסף, ברמה הכלכלית- כבר עכשיו רואים צניחות וקריסות בבורסות בעולם וזה רק ימשיך ויהיה יותר גרוע בזמן הקרוב. אנשים מאבדים המון כסף, ענף התיירות בדרך לפשוט רגל, ועוד ועוד עוד...

27 דקות לפני, g0lan said:

הפאניקה של אנשים היא הרבה מעבר ל'האם אני אמות מזה'.

קודם כל - רובנו אמנם צעירים ובריאים וכן - כנראה שגם נבריא אם נחלה בקורונה. אבל (כמעט) לכולנו יש משפחות/אנשים קרובים אלינו שנמצאים או בגילאי סיכון (50-60 ומעלה) או כאלה צעירים יותר עם בעיות רפואיות שיכולות להסתבך. איך תרגיש אם לצורך העניין יתברר שהדבקת את סבתא שלך בקורונה והיא חס וחלילה נפטרה מזה בסופו של דבר? כי על פניו זה תרחיש לגמרי ריאלי כבר עכשיו, שלא נדבר על מצב שבו כבר איבדנו שליטה על ההידבקות.

מעבר לזה - הידבקות המונית משמעותה קריסה אפשרית של מערכת הבריאות תחת העומס, אני בטוח שאף אחד מאיתנו לא מעוניין להגיע למצב כזה.

בנוסף, ברמה הכלכלית- כבר עכשיו רואים צניחות וקריסות בבורסות בעולם וזה רק ימשיך ויהיה יותר גרוע בזמן הקרוב. אנשים מאבדים המון כסף, ענף התיירות בדרך לפשוט רגל, ועוד ועוד עוד...

הכי מלחיץ בכל העסק הזה הוא הבידוד במיוחד לאנשים עם עסקים.

58 דקות לפני, הנדון said:

הכי מלחיץ בכל העסק הזה הוא הבידוד במיוחד לאנשים עם עסקים.

אני לא חושב שזה הדבר הכי גרוע. 

הכי גרוע זה מצב שבנאדם מקבל התקף לב, חולה **** צריך טיפול, תינוק לא נושם טוב, בנאדם נפגע בתאונת דרכים - ואין למערכת הבריאות דרך לטפל בהם כי כולם עסוקים בטיפול בחולי קורונה. 

זה המשמעות של קריסת מערכות בריאות. 

14 hours ago, ravid said:

הטלת חובת בידוד על כל מי שנכנס אומר מיידית 0 תיירים מאותו רגע ועד שהחובה הזו תוסר, ואחר כך חזרה הדרגתית. תיירות מהווה 5 אחוז מהתמ"ג.

אז?

אם תהיה פה מגפה הנזק לכלכלה יהיה הרבה יותר חמור.

הווירוס עצמו לא מפחיד כמו הכוח שלו להשפיע על החיים ולהוביל לצעדים מגבילים פסיכיים לגמרי. לא חסר גם שנהיה עם מערכת חינוך מושבתת בגלל החרא הזה. 

1 hour ago, העמית הצהוב said:

מה המשמעות של צעדים כאלו? ולמה החליטו בניו יורק לעצור את המסחר?

מערכת אוטומתית לריסון הנפילות. 

בהתחלה זה פועל שהמדדים נופלים ב 7 %, יש הפסקה לרבע שעה יש עוד עצירה אם מגיעים לנפילות של 13%, עם מגיעים לנפילה של 20 או 21% המסחר נעצר לחלוטין לאותו יום. 

השווקים נופלים גם בגלל אי הסכמה בין רוסיה לסעודיה על תפוקת הנפט שמפילה את המחיר שלו ב 30% ובעיקר דופקת חזק את הרוסים. 

22 דקות לפני, החתול הצהוב said:

מתים.

לא  הרוגים. משתגע מהמינוח הלא נכון הזה ששומע אותו יותר מידי פעם.

לא אישי קרישי :)

מצד אחד אתה אומר לא אישי

מצד שני אתה רושם "קרישי"

no yes GIF by The Blacklist

(כן אני מודע למינוח הנכון לא יודע למה רשמתי הרוגים)

1 דקה לפני, שמש צהובה said:

האחרון שיוצא מנתב"ג שיכבה את האור.

ביטוי ישראלי מאוד מאוד מפורסם מהמיתון של 66', אגב.

(אז זה היה "האחרון בלוד שיכבה את האור")

1 דקה לפני, הנדון said:

גם איך הם מתכוונים לאכוף את כל הטירוף הזה?

ברור שזה ברמת הוולנטריות של הציבור ולא ברמת הלקחת למחנות סגורים. 

סביר להניח שרוב האנשים יקיימו את זה ברמה זו או אחרת, גם בגלל ההחמרה במצב, וגם אם יאיימו בעונשים וכו'.

6 דקות לפני, החתול הצהוב said:

ביטוי ישראלי מאוד מאוד מפורסם מהמיתון של 66', אגב.

(אז זה היה "האחרון בלוד שיכבה את האור")

אכן, ביטוי מוכר מאוד.

אני גר באיזור אטלנטה.התגלה שעובד באחד מבתי הספר חולה. 

היום קיבלו החלטה לסגור את כל בתי הספר בג'ורג'יה ליום אחד כדי לחטא את כולם. ויש רק 5 מקרים פה. פאניקה מיותרת.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.